• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
AHOJKY HOLKY, KOUKÁM ŽE TU ŘEŠÍTE PRIMA TÉMA :frowning2:
2. zář 2010 v 17:50  • Odpověz
@bubanek no ja pocitam s tim, ze pokud bude potřeba, tak si na matersky budu privydelavat, uvidime, jak to pujde a jestli bude mit kdo obcas pohlidat
2. zář 2010 v 17:55  • Odpověz
Cus bus, tak jsem zpet z kolecka u doktoru, Anicka mela dneska rano 40,1 teplotu :frowning2:
V utery mame jit na kontrolu, tak uvidime co to bude.

5 stranek nedoctu :slight_smile:

No a ja jsem taky majitelka internetoveho obchodu. A druhy misto v google jsme si tvrde vydreli - nic jsme si neplatili, ale fakt makali jak fretky - ale nevim, jestli bych do toho sla znova. Makam kazdy vecer, kazdou chvilku - na druhou stranu bych se na matersky asi zblaznila :slight_smile:
2. zář 2010 v 18:15  • Odpověz
@ma12 tak kdyz to slo i takhle tak je to ok,ale vim,ze se jinak pozice i platej na internetovych strankach a podle toho jak se co jmenovalo,pritel to taky pro klienty zajistujou :zipper_mouth:
A taky urcite budu neco delat pri matersky nebo az odkojim a neco vymyslet,uz i kvuli dobe jaka je a hlavne taky nejsem zvykla zas nic nedelat a jen se starat o mimco asi taky nedam..
2. zář 2010 v 18:55  • Odpověz
HOLKY, TROŠKU ODBOČÍM. MÁTE NĚKDO ZKUŠENOSTI S BOLENÍM KOSTRČE V TĚHU? MINULE JSEM TO NEMĚLA, ALE TEĎ JE TO HRŮZA...CHVÍLI STOJÍM NEBO CHODÍM A JE TO BOLEST JAK ČERT :frowning2:
2. zář 2010 v 19:05  • Odpověz
@bubanek jj platej ale takovy ty uplne prvni, ktery jsou nadsazeny. Teda aspon si to chci myslet :slight_smile: . Jo porad nas otravujou firmy, ktery to pro nas zajistej - ze pro nas to SEO budou delat. Ale to fakt ne, to bysme platili jenom je. To samy s reklamou. Ted chceme zkusit na zbozi.cz se nechat zalistovat na prvnich odsazeny strane, jsem na to zvedava.

Ja bych jinak otravovala, ze se doma nudim a hlavne nechci mit v hlave jen pliny, kakani a tak. I kdyz dneska to bylo narocny - nekdo mel osobni odber a ja byla jeste v Motole. A dneska meli oslavu....
2. zář 2010 v 19:07  • Odpověz
Ahoj děvčata, vy jste se dneska rozjela :slight_smile: Taky by jsme potřebovala hlídací babičku, žádnou nemáme :frowning2:
@mooby Hlavně, ať jsi v pohodě, snad ti to nezpůsobí nějaký komplikace.
@pindruzka Já mám trošku výhodu, že podnikám, tak snad budu moct dělat z domova.
@z.lucie to znám, děsné bolesti.... prý roste děloha to mi řekla doktorka, nemohla jsem ani chodit...
2. zář 2010 v 19:42  • Odpověz
Ahoj holky,
mám na vás dotaz. V prvním trimestru jsem byla na tom placeným screenengu. Všechno dopadlo dobře. Teď mám jít 13.září ještě na triply, máte s tím někdo zkušenost, jestli když screeneng dopadl dobře triply dopadnou špatně?nějak se toho začínám bát. Moje předchozí dr moc testy neřešila a na krvi jsem u ní byla jen jednou a na cukrovce vůbec a můj nový dr ten zase řeší všechno, což je sice fajn,ale připadám si jak prvorodička, protože nic z toho neznám :sweat_smile:
3. zář 2010 v 08:44  •  2 děti  • Odpověz
@tlap.ka ahojda, já jsem tripply odmítla, je fajn, že už je možnost je odmítnout, když máš ten prvotrimestrální screening.
zrovna teď ráno jsem narazila na tenhle článek, myslim, že to přesně sedí
http://ona.idnes.cz/zastaraly-test-desi-tehotne-zeny-pojistovny-na-nem-ale-trvaji-pbm-/zdravi.asp?c=A100824_173803_zdravi_lf
3. zář 2010 v 08:52  • Odpověz
@majucha no mně je jasný, že se tím můj dr jistí, tak přece jenom nejsem nejmladší, je mi 34, na jednu stranu jsem ráda, braní krve mi nevadí, ale kdyby mi řekli, že plodovku, tak nevím nevím, i když sestřička u dr mi řekla, že mi můžou nabídnou plodovku nebo lepší ultrazvuk, tak to je asi ten 3D. Ten článek jsem taky četla. No než pojišťovny pochopí, co je pro ně taky lepší a pro maminy výhodnější, tak ze mě už bude stará babka :slight_smile:
3. zář 2010 v 09:03  •  2 děti  • Odpověz
@tlap.ka Ahojky, u nás ho dělá doktorka všem i když je I.screening negativní, tak jako na cukrovku posílá všechny, asi je to doktor od doktora.Zase si říkám, raději více než méně.
3. zář 2010 v 09:08  • Odpověz
u me je to taky to same - delaji se vsechny testy, i ta cukrovka. Premyslela jsem, ze bych tripple odmitla, ale co, uz je mam za sebou, nikdo zatim nevolal, tak snad to bude dobry :wink:
3. zář 2010 v 09:12  • Odpověz
@tlap.ka jestli máš v pohodě ten první screening, tak mi to připadá zbytečný. Já jsem měla opačný problém, doktor mě na první screening vůbec neposlal a ani neřekl,že se dá udělat. Takže jsem byla až na screening ve II.trimestru a ten mi vyšel špatně (1:85), takže jsem pak byla i na odběru plodové vody, kde zjistili,že je všechno v pořádku. Nic příjemného to zrovna není, navíc babičky z toho měli šílený nervy,že budeme mít postižené miminko a úplně zbytečně. Ty triply jsou asi fakt blbost.
3. zář 2010 v 09:13  • Odpověz
@bubanek cože??? Taková příšerná cena za bydlení??? :confused: No tak to je mazec! No ale jestli jsi v Pha, tak se snad ani nedivím... my to máte levné, protože bydlíme mimo centrum Jičína, ji nak 3kk se pohybují okolo 8-11tis měsíčně, což je taky děs! volala jsem na byt v novostavbě, 3kk 120m ctver. a nájem 13500,- což je otřes! My máme zas dražší bydlení někde kvůli tomu, že máme byĺízko Mladoboleslavskou Škodovku...i to dělá své.

Jinak dobré ránko, nestíhám dočítat...co jste to odpolko řešili ohledně komplikací v 23.týdnu....
My jsme včera odpolko byli v Liberci pro výplatu Martina...no a je taková, že zaplatí auto, ten dluh 8tis.jak má do listopadu, pak dvě splátky a toť vše....a kde je nájem,a spol..... :confounded: No pak jsme se stavily u jeho máti a nějak jsme to s ní pořešili. Nedá se doslova říci, že by nám pučila.. No !!!ALE!!! seděli jsme v kuchyni, najednou vstala a říká, že ať se nezlobíme, ale že jsme pro ní idioti, že jsme si pořizovali dítě do takovéto situace, že jsme cvoci...Tak jsem se nasrala a říkám, ji,že to dítě nebylo plánované a ona že vždyt jsem nebrala antikoncepci a tak ji říkám, že to sice jo ale že i tak se člověk může chránit jinak,nebo si dát pozor. A ona že když sem nebrala antikoncepci, tak ať se nedivim že sem těhotná, že sme nezodpovědný! Tak jsem na ni vystartovala,že znám mraky holek co ji nikdy nebrali a nemaj dítě, pak že bych ve své situaci na ni ani neměla, to radši koupim jídlo kočkám a že kdo z tobo byl nejvíce špatnej a zaskočenej a přemýšlel nad nejhorším v první chvílu jsem byla já,né ona! Kvůli penězům a taky že tu nemám mamku, ale že se tak prostě stalo, to dítě za nic nemůže a kdyby jsme s Martinem měli žrát rohlíky,tak se o dítě prostě postaráme a že ho budu dokud to půjde živit z mateřské! A že se na něj oba těšíme a ani chvilku jsme nezalitovali,že ho čekáme!! Tak se na mě koukla, a že je fakt zvědavá jak to uděláme.... Jako neznamená ksakru, že když Martinovi finančně vypomůže, že se nám až tak může srát doživota!! :angry: Měla jsem co dělat, abych nebouchla! No ale ani mě to nepřekvapilo, vim od začátku že ji i tátu to sere.... :angry: No a pak jsem doma padla jako zabitá...a za chvílu budím Martase a jedeme směr město,něco zařídit kvůli bydlení...odpol.uklízet a večer přijede ta návštěva...ani z nich fakt nemám radost...
3. zář 2010 v 09:14  • Odpověz
no na cukrovku mě poslal tenhle nový dr, když byli Matějovi 4měsíce, protže se mi narodil pořízek 4100g, což je na mou postavičku trochu hodně :slight_smile: takže mě to neminulo, no ale až po porodu :wink:
3. zář 2010 v 09:15  •  2 děti  • Odpověz
@tlap.ka já jsem proti tripplům, protože mám z prvního těhu právě takovou špatnou zkušenost... doktor mě odmítnul poslat na prvotrimestrální, že jsem mladá a triply dopadly hraničně, já se pak sama musela rozhodnout jestli plodovku jo nebo ne a bylo to pro mě hrozně stresující, odmítla jsem a utz ve 20 tejdnu jsem obrečela předem jak jsem se bála a potom štěstím, všechno úplně zbytečně :unamused: když ti vyjdou špatně, akorát ti to zamotá hlavu, jestli ti u těch prvních potrvdil, že je všechno v pořádku, už bych na ně nešla. V těch triplech se může zobrazit cokoliv, co ty výsledky ovlivní, sami doktoři neví co všechno to ovlivňuje a plodovka jen kvůli triplům, pokud nejsou teda opravdu hodně špatný a nedoporučí to i genetik, mi přijde jako hazard, protože opravdu reálně jedna mamina z 200 potratí jen kvůli odběru plodovky, což je strašný, pokud je to zbytečně... Já mám navíc dvě kamarádky, co po plodovce právě potratily, jedna dost ošklivě a opravdu se ukázalo, že to bylo chybou doktora, takže mě by na ní asi nikdo nedostal, jen v naprosto krajním případě...
3. zář 2010 v 09:17  • Odpověz
no já mám dojem, že bych rodičům ani nemohla říct, ež je riziko nějakýho postižení a čeká nás plodovka, nejhůř by to nesli asi dědečkové. Já mám z toho 1.screenengu populační riziko 1:307 a upravený 1:1310 (Downa), pak tady mám ještě další dva syndromy a tam už je to riziko ještě menší, takže jsem byla taková hezky uklidněná. No nic prostě to budu brát tak, že první testy dopadly dobře a další dopadnou taky a když ne, tak je to jejich chyba :slight_smile:
3. zář 2010 v 09:19  •  2 děti  • Odpověz
@alzbeta82 souhlas...
@tlap.ka a mělas ten cukr ok? Ono to vždycky nemusí bejt cukrem ne, když je velký mimi? Míša ta byla úplně opačnej případ, ale říkám si, že když by teď bylo všechno ok, cukr mám taky ok, tak jestli je možný, že by se mi narodil nějakej obřík jako byl taťka :sweat_smile: ten měl 4,5kg... jako kdyby to byl třeba kluk a po něm :fearful: :grinning: jakej měla tchýně cukr, to totiž těžko říct že jo
3. zář 2010 v 09:22  • Odpověz
@majucha mě tu plodovku doporučila přímo doktorka na genetice,že ten výsledek byl špatnej. Mě spíš dost naštvalo,že mi můj doktor vůbec neřekl,že se dělá i ten první screening. Na té genetice se mě několikrát ptali, proč jsem na něm nebyla, jak kdybych přišla odněkud z pravěku :unamused: Jako jsem ráda,že mimi je v pořádku, ale byly to zbytečné stresy. Já jsem sice z nějakého záhadného důvodu byla úplně v klidu a prostě jsem věřila,že to je dobrý, ale manžel a rodiče byli vynervovaní hodně.
3. zář 2010 v 09:25  • Odpověz
@tlap.ka to máš v pohodě ten první test, když už na to půjdeš, tak to fakt neřeš, protože ten test zjišťuje stejný vady, který máš vyloučený daleko lepším testem a pak ještě zjišťuje rozštěpy, který by zas viděl ultrazvuk, takže se na to fakt kdyžtak vykašli :wink:
3. zář 2010 v 09:25  • Odpověz
@majucha jo jo cukr byl v pohodě, prostě jsem Matěje vykrmila, i když nevím teda z čeho, asi z těch tun pomerančů, co jsem jedla :slight_smile: ale i tady moje bývalá dr pochybila, protože když jsem rodila, tak doktorka u porodu neměla od ní zprávu, že by mimčo mohlo být tak velký, prostě žádný odhad nic - Matěj musel být resuscitovaný a doslova ho ze mě vytlačili. Dr mi pak říkala, že kdyby to věděla, šel by císařem a to samý mi teď řekl i ten nový dr, tak snad si to pohlídá, i když já bych chtěla rodit zase přirozeně :slight_smile:
3. zář 2010 v 09:25  •  2 děti  • Odpověz
@majucha díky za uklidnění :wink:
3. zář 2010 v 09:27  •  2 děti  • Odpověz
@alzbeta82 jo ten tvůj výsledek už byl na zamyšlenou, ale bůh ví proč, to už ti nikdo neřekne, protože to naštěstí máš v pořádku :slight_smile: ale stres to musel bejt hroznej :frowning2: já měla minule výsledek 1:260, což bylo hraniční a navíc jsem měla těhotenství mladší o 10 dní, což doktor ignoroval a test dělali vlastně brzo, kdy se ještě dělat nemá a proto mi genetička schválila to, že na plodovku nechci, oni z těch podrobnejch čísel taky trochu už dokážou odhadnout jestli je to falešně pozitivní nebo jestli je to fakt podezřelý. My měli všechny ty tři hodnoty odchýlený od normy jen trochu, ale dohromady to pak vyhodnotilo tohle. Když jde opravdu o Downa, tak je vychýlená většinou jedna hodnota a hodně, takže nás celkem uklidnila i když ten strach "co když" tam stejně zůstal...
3. zář 2010 v 09:32  • Odpověz
@tlap.ka tak třeba nebude teď mimi tak velký :wink: když už jsi porodila poprvé takovýho obříka a ne tak dávno, tak to určitě zvládneš podruhý bez problémů, větší už snad nebude :wink: :slight_smile:
3. zář 2010 v 09:34  • Odpověz
@majucha no jsem zvědavá, někdo říká, že druhý bývá větší, sestřička u dr mi říkala, že prvního měla 4200 a druhou 3400 a to se rodilo samo :slight_smile: což chápu :slight_smile:
3. zář 2010 v 09:42  •  2 děti  • Odpověz
@tlap.ka já myslim, že se to nedá říct, který bejvá větší, to je zase takový to, že se říká právě :slight_smile: jako když odhaduješ podle břicha co to bude a jak to bude velký :slight_smile:
3. zář 2010 v 09:49  • Odpověz
Dobre ranko,
ja teprve vstala,jsem nejaka mrtva..v noci me hrozne pichalo v brise a i ted teda :unamused: v pondeli doktorka rikala,ze je to proste normalni,kazdej na tu delohu a roztahovani miminka reaguje jinak. No a kdyz resite ty triple testy, zrovna jsem se ji na to ptala v pondeli a taky je proti tomu je delat,kdyz screening ve 13.tydnu dopadl v poradku a akorat by me to treby vydesilo ze je to falesne pozitivni a proste uz na to pacientky,pokud vyslovene nechteji,neposila.Takze ja taky nechci,doktorce plne duveruju a uvidime.Ale je videt,ze je to opravdu doktor od doktora.Jen asi kdybych na ne sla a byly pozitivni s screening v 1.trimestru negativni,plodovku bych si brat nenechala :unamused:

JInak zitra teprve Honza svoji matince oznami,ze je na ceste jeji dalsi vnouce :grinning: My to moc nikde nerikame, vedela to jen moje mamca a moje rodina,ktery zijou v Praze..Tak uvidime,jak se bude tvarit. :grinning: Ona je takova tchyne sladoucka,miloucka a za rohem pichne kudlu do zad,uz ji znam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
3. zář 2010 v 09:54  • Odpověz
@bubanek to ony vsechny tchyne co :angry: , kazdopane drzim palce
@majucha to musely byt priserny nervy :unamused:
3. zář 2010 v 10:12  • Odpověz
dobre ranko
@ma12 kdyz nekdo tomu SEO rozumi tak to jde, ja tomu nerozumim, takze musim najit jinou cestu, protoze na SEO nemam. :frowning2:

Ale mozna bych mohla najit SEO v Cechach, ty by byli levnejsi nez tady v UK, co?
3. zář 2010 v 10:29  • Odpověz
@tlap.ka no ale pokud by to byl tehotenskej diabetes, tak uz se samozrejme po porodu nic nezjisti, protoze porodem tenhle typ diabetu vymizi
holky a co rikate na ten zatezovy test diabetu v tehu, vim, že ho driv delali jen rizikovym skupinam, ted uz plosne vsem
jo jinak manzel mel skoro 5kg kdyz se narodil a nejlehci byla jeho sestra (narozena jako 3.) s 4600, pochybuju, ze nekdo v ty dobe zjistoval tchyni cukrovku, jsou proste veliky no :grinning: kazdopadne jestli bude mimi do jejich rodu, tak se mam u porodu na co tesit
3. zář 2010 v 11:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.