• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@bubanek diky za vycerpavajici info. Tak takhle jsem si to faaakt nepredstavovala :slight_smile:, ale maj to vymakany, kdyz to pomaha, to je strasne fajn :slight_smile:

@sabcav dnes jsem delala kureci platky na grilu s olivama a syrem s bramborem (muze i mala samo bez oliv :slight_smile: ) a zitra veprova pecene s bramb knedlikem (kupovanym jak jinak) se spenatem

Br salat bych si taky dala ale ty mm neee.

Ja pri Anicce zustala doma do 12 tydne - byla to docela legrace - v so jsem si delala test, v ne jsem zacala spinit, v po jsem zasla za doktorem a ten se slovy co delate me nechal doma. A na moji otazku kdy budu moc do prace my rekl - chcete dite nebo karieru? A bylo vymalovano. Pak jsem se na 2 mesice vratila no a pak me odvazela zachranka primo z prace (mela jsem zlucnikovy sutry ale na to prisli az po dvou mesicich po porodu)

Neomezeny vychazky neradi davaj - souhlas s bubankem. Mela jsem od 8-12 a od 14 do 16. S tim, ze kdyz jsem jela na 3 dny k nasim, oznamila jsem to doktorovi. Mam socialku hned vedle baraku, tak jsem se bala, ze si nektera urednice bude chtit odskrtnout nekoho a ze to vezme cestou z prace ci do prace :unamused:

4. zář 2010 v 15:05  • Odpověz
@sabcav no presne je to o doktorech,ja neverila,ze nektery holky jsou v laznich az po 5 letech,cpani hormonu do sebe a kolika operacich ,kdyz ja tam jela behem roku co se nedarilo a doktor mi o tom rekl v Podoli hned po prvni operaci a to jsme se jeste ani o mimco nesnazili..no a ty penize jsou mazec,ale davej si do sebe opravdu sracky,takze je jasny,ze si clovek chce priplatit a pak je to takhle drahy,takze houby,jak to plati vsechno pojistovna..ja to mela vypocitany IVF na 40 tisic to prvni nativne,protoze to pojistovna vubec nehradi a musela bych brat nejak hrozne malo hormony a drahy kvuli tem jatrum..no des..ta jedna kamaradka z lazni je uz taky zoufala,36 let a nic se nedari,zvazujou adopci..ach jo..
No ono se rika,ze kdyz telo otehotni tak to jde pak vsechno rychleji a bez takovych problemu se podari to druhy..
4. zář 2010 v 15:05  • Odpověz
Asi půjdu zastřelit sousedy v dvojdomku, budí mi zvíře :angry: . Mají takovej blbej zvyk - mají krbový kamna a nemůžou si udělat dříví třeba jednou dvakrát za den a pak z toho celý den topit :wink: , oni si naštípou pokaždé tak na to jedno přiložení a za půl hodiny jdou štípat dříví (potažmo budit mi dítě :frowning2: :wink: ) ZNOVA :angry: . Kdybych jim to už několikrát neříkala :rolling_eyes:
4. zář 2010 v 15:07  • Odpověz
@ma12 no ja opravdu mam doktorku co napise vse a proto mi dala to maximum co muze,aby nebyly problemy a to je od 8-20.0 a na noc byt doma..zatim nikdo neprisel,uvidime..
No a ja jsem doma od 10.tydne a taky jsem naznacila doktorce navrat do kancelare treba jen na dva mesice,protoze prijdu o hodne penez a sedim jen v kancelari a mam smulu,nemam to riskovat,tak radsi nebudu..takze uz se asi fakt nevratim to zatim vypada..ale taky jsem si rikala,nahodou me neco chytne a odvezou me ,nahoda je blbec,takhle si lehnu kdyz mi je hur, spim dlouho a nemusim se honit nikam no..
4. zář 2010 v 15:09  • Odpověz
@ma12 díky za tip, asi něco takovýho spáchám :slight_smile: . akorát bez oliv i pro nás :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ty nám nechutnají :confounded:
4. zář 2010 v 15:09  • Odpověz
@bubanek no ten nativ to je jasný, to je darda :frowning2: :unamused: :angry: :confounded: , ale tobě nenabídli, že když klasický ivf nemůžeš mít a nikdy to nevyužiješ, tak že by papírově vykázali ivf a udělali nativ a pojišťovna by ti ty léky vlastně zaplatila :wink: :zipper_mouth: . ?
4. zář 2010 v 15:11  • Odpověz
@sabcav ono porad neco vymejslet je strasny. My uz jsme zase o kus dal, ze s nami ji skoro vse.
I kdyz ted nic neji - ma 5.den vysoky horecky, ATB nezabiraji :frowning2: , kdyz nezaberou do zitrka, budeme muset na pohotovst
4. zář 2010 v 15:13  • Odpověz
@sabcav ne vubec,ale ja tam byla pouze jednou primo u primare na konzultaci, on rikal,ze pockame co doktor z Ikemu,kam chodim na kontroly jater a ze se domluvime na podzim..taky jsem si rikala,ze to musi nejak jit a proste je nefer,ze kdyz nemuzu mit 3IVF,tak bych mela mit na neco narok..ale ja to moc neresila,sla do centra po laznich - na ultrazvuku videl jen vysokou sliznici,ze prijde menstruace a ona neprisla uz,takze parada :grinning:
4. zář 2010 v 15:18  • Odpověz
@ma12 ať ty atb brzy zaberou a jste brzy fit :pensive: :slight_smile: . To je moje noční můra :stuck_out_tongue_closed_eyes: , aby byla A. nemocná a nemohla aspoň na chvíli ven :confounded:. Zatím měla jen párkrát teplotu po očku, jenže to byl jen jeden den, tak to sedalo, a 2* po jednom dni teplot bez zjevné příčiny :confused:, ale být doma třeba ten týden v kuse, to by byl masakr :frowning2:. nevím, pro koho větší :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:. I když je hnusně, tak prostě ven aspoň na chvíli musíme, holt pláštěnka a gumáky do jistí :grinning: :wink:.
4. zář 2010 v 15:20  • Odpověz
@bubanek aha, tak to ti vyšlo úplně perfektně :dizzy_face:
4. zář 2010 v 15:20  • Odpověz
@bubanek teda ty si zarnej priklad, jak to ma jit jako po masle :grinning:

No nic, jdu jeste trochu sukat po byte, nez se mi ty dva cvrci vzbudi
4. zář 2010 v 15:22  • Odpověz
Malá je totál vzhůru a zjevně není vyspaná do růžova :frowning2: , jdu na ní, dáme sváču a půjdeme ke tchánům, snad jí tam ta blbá nálada přejde :slight_smile: . A aspoň půjde večer včas spát :slight_smile: :wink: . Hezký zbytek dne všem :slight_smile:
4. zář 2010 v 15:23  • Odpověz
@ma12 šukat :grinning:
4. zář 2010 v 15:23  • Odpověz
jee mě to tady dneska nějak neutíká :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. zář 2010 v 15:24  • Odpověz
@alienka24 v práci :confused: :wink: ? A chodí alespoň nějaký lidi?
4. zář 2010 v 15:36  • Odpověz
jj v práci, no právě že ne, je tu od rána krásně a to je tady vždycky mrtvo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. zář 2010 v 15:37  • Odpověz
@alienka24 hm, tak ať ti to rychle uteče :slight_smile:
4. zář 2010 v 15:48  • Odpověz
:wink: ahoj, tak mi včera psali z O2 sms a snad do středy mi přijede technik už s mým netem... dneska jsme měli bramboračku jen. No a včera tady byl ten Martina kolega s novou slečnou, byli jsme na večeři a všichni tři kouřili a kdyby to nebylo 4km domu, tak jsem hnedka šla... protože to byl humus :angry: Já nevim no, já na těhotné vždy ohled brala! No a dneska jsme celý den doma, koukneme večer na novu a zítra jedeme k babče Martina na oběd - má 66narozky a příští nedělu svátek,tak se to vždy spojí. No a večer cca v 18hod Martin odjede do práce po 14dnech...už teďka je mi z toho smutno, že tu budu sama :frowning2: a mám pocit,že se tu budu bát :sweat_smile: No v pondělí musím na gyndu-tripl testy, určo mi udělá prohlídku, snad už budu vědět pohlaví a musím se optat na ty svá prsa...pak pracák, sociálka, dojít juknout zda už zrušili pobočku RWE...no a tam i zpět půjdu péšo, takže se za dopolko projdu cca 10km, to jsem zvědavá jak přijdu ufuněná dom :grinning:
@jitule ahojky, brigáda zatím nic... :frowning2: zítra jdu na sociálku se optat zda mi něco dají... jinak s tím sexem - my jsme nemohli cca měsíc kvůli křečem a jak jsem krvácela...a od té doby jen jednou...Takže jsme asi 14dní bez sexu a to je Martas doma..Nevím no, jestli mu to přijde divné sex "s těhulí"..každopádně mě nějak chuť vymizela,ale minule když to zkoušel, tak se hnedka vrátila. :grinning: ale jako abych sama začla, to ne...nevím no... a to se říká, že většině žen se v druhém trimestru zvyšuje chuť... No jinak jsem ráda,že jsi v pořádku!!!
@majjka24 - supr s tím právníkem!! :wink:
4. zář 2010 v 19:19  • Odpověz
@sabcav :slight_smile:) to je tak, když to člověk nejméně čeká, jako mi, říkali jsme si, že to bude pár měsíců trvat a tak jsem byla překvapená, že už jsem v 2.měsíci, no muselo to být hned :slight_smile:
4. zář 2010 v 19:36  • Odpověz
@bubanek Taky jsem cvičila pod dozorem, už je to dlouho... na cvičení dna mi radí přerušovaně čůrat :grinning: tak to zkoušim :slight_smile:
4. zář 2010 v 19:38  • Odpověz
@alzbeta82 No právě, jóga je na výdž a nevím, jestli by mě to bavilo, ale vyzkoušim to za to nic nedám :slight_smile: díky za tip
4. zář 2010 v 19:40  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem vas docetla
ty neomezeny neschopenky fakt nedavaji radi, ja mela od 8-19, ale rekla jsem si o neomezeny, sice brblala, že to socialka nevidi rada, ale napsala mi je, ted jedu na 3 dny na skoleni a to bych se docela bala
jste me uplne navnadily s tim br. salatem, uz asi 2. den docela normalne jim a zrovna bych si ho dala, ale hotovej neni, tak pujdu radsi spat, protoze na nic jinyho chut nemam
tak toho tady moc nenakecejte za ty 3 dny, at pak nemusim moc docitat
5. zář 2010 v 00:41  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsem Vás od pátečního večera dočetla a s těma neschopenkama je to fakt hrůza....dokud jsem chodila do práce,tak super,ale pak je člověk omezený. :confounded: Já mám nastoupit do práce,když bude mít malá 3roky v listopadu a vychází to do mateřské než bych měla nastoupit těch 6-8týdnů povinně,tak že bych měla chodit ještě cca.měsíc do práce,ale zvažuji neschopenku,ale prý je lepší když po rodičovské nastoupím chvíli do práce a pak znovu na mateřskou,tak nevím,ale pokud mě bude dobře,tak raději půjdu do práce :confused:
Jinak malá má z toho hnusnýho počasí od pátku rýmu a já to chytla od ní,ach jo,u mě ale rýma probíhá oteklýma očima,zahleněním,tak tedy fakt nevím,jak se z toho dostanu,když nemůžu ani prášky,které mi za den zaberou,tak jsem začala dávat jen Bioparox a med a citron,tak snad to bude stačit,,,nemá s tím někdo zkušenosti?co dávat za vitamíny,prášky při horních cest dýchacích? :frowning2:
5. zář 2010 v 08:21  • Odpověz
Ahoj holky, všechny vás zdravím...tady se teď udělalo venku krásně, tak se chystám na procházku. K těm neschopenkám, já měla neomezené vycházky a ani jsem si o tom nemusela říkat. Jen jsem se zeptala, jaké jsou vycházky a doktorka mi hned povídá, že v těhotenství neomezené. Připadá mi zvláštní, že to není jednotné.
Měla bych dotaz na vás plzeňské, plánuju oslavu mamky 50.tin a sháním nějakou dobrou, ne moc drahou kapelu. Aby tak nějak zahrála od všeho něco, třeba i na přání. Nevíte o někom?
5. zář 2010 v 10:48  • Odpověz
@jandalinka ahoj, já když byla ve druhém měsíci příšerně nachcípaná, tak jsem jen med(cukr) s cibulí, kloktat slanou vodou, zavázanej krk, litry čaje a na rýmu napařovat dutiny a lokty.... jinak mi doktor řekl, že ať neberu žádný cucací prostředky, protože to mímu škodí... takže jen takhle. Bylo to strašný,ale za 14dní bylo ok. Teďka mám ze stěhoavání taky rýmu děsnou, zalehlé ucho...no zatím to nechávám být. Krk škrábe jen malonko. Tak ať jste fit :slight_smile:
@dress u nás se taky dnes udělalo krásně :wink: No teď tu budeme mít týden Jičín město pohádky, tak snad bude hezké počasí. A v sobotu večer je vždy ohnostroj,kapely....takové zakončení. No uvidím zda půjdeme. Já se půjdu určitě tak ve středu na odpoledne podívat, koupim si něco dobrého.turecký med,perník,vafli s marmeládou a šlehačkou a bude :grinning: :grinning:
My dneska frčíme na narozky Martina babči, tak se musíme pak stavit v Tesku něco koupit. Jinak včera mi došlo, že ještě týden a už budu ve čtvrtém měsíci, začne se pátý, za chvílu už budu za půlou.... páááni, to to letí že???
Marťas frčí okolo 19hod do práce,tak tu zas budu týden sama...bude mi smutno! A snad ve středu přijde ten internet,ať nejsem odříznutá od světa :grinning: Zítra mi prosím držte palce na ty tripl,snad dopadnou v pořádku!!
5. zář 2010 v 10:58  • Odpověz
Ahojda všem :slight_smile:
Já bych nemusela mít ty vycházky neomezené, mě by klidně stačilo, kdybych je měla jak psala bubanek od 8 do 20 hod. Teď je mám jen 16 - 20 hod, protže to se vrací manža s práce tak aspoň můžem někde spolu. Jenže pokud prší , tak to je prd. Posledních pár dnů tu je dopoledne pěkně a odpoledne se přiženou mraky ....a zase sedím doma. Na mašlu :angry: Jinak musím zaklepat, zatím se mi všechny nemoci vyhýbají. Holky chtěla jsem se zetpat - za boha mi nejde do hlavy jak se počítají ty naše týdny??? Jsem z otho doplantaná, třetí měsíc končí 14+3 (aspoň myslím) ......a už jsem se stratila :frowning2:
5. zář 2010 v 11:44  • Odpověz
@jiitkka Držím palečky na tripply. Určitě dobře dopadnou :slight_smile: Mě už by taky zajímalo jakého upírka to nosím v sobě :grinning: už pomalu kupuju ty pidi oblečky a většinou co jsou na netu, tak jsou to sady pro holky nebo pro klučiny.
5. zář 2010 v 11:47  • Odpověz
no lunární měsíce jsou 28dní a k normálnímu jsou vždy dva nebo tři dny, takže myslím že to tak je :slight_smile: já bych měla být teďka 13.ho 4měsíce... Jinak ty vycházky máte hrozné!! :unamused: To zas bych měla být ráda, že jsem na pracáku a neschopenka je pro mě nesmyslná,když jsem bez práce,brigády pořád doma.... To je děs být takhle omezená vycházkama... :confounded: :confounded:
5. zář 2010 v 11:51  • Odpověz
@majjka24 díky :slight_smile: Docela z těch triplů mám lufta, když jsem nebyla na screenengu. Snažím se myslet, že to bude ok!! :wink: já ještě nemám nic...asi až v řijnu se něco malého objedná, myslím že je čas. že objednané mám vše cca za měsíc.. No u nás je to závislé,až budou korunky. No snad už zítra budu vědět, co tam mám za prďolku :wink:
5. zář 2010 v 11:53  • Odpověz
@jiitkka uvidíš, že ti vyjdou v pohodě :slight_smile: Já na ně asik nepůjdu, ...spíš určitě. Nepotřebuju se stresovat jěště testama, které vycházejí z 60%(myslím :sweat_smile: ) falešně pozotivní.
5. zář 2010 v 11:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.