• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@jiitkka díky za tip na nachlazení,doufám,že se z toho rychle dostanu :frowning2: a zítra držím palečky :wink:
5. zář 2010 ve 12:47  • Odpověz
ahojky :slight_smile: ,
všechny moc zdravíme při neděli :slight_smile: .opět jen nakukuji, ale bez šance dočíst..prostě nestíhám :sweat_smile: .

@majjka24 :slight_smile: ...kukni na tuhle tabulku, je to přehledné :wink: .
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/ined77/album/matynkuv-sourozenecek-/5408486/
ty vycházky jsou opravdu divné..já měla při minulém těhu také od 8-20h...nevím proč to někde jde a jinde ne :unamused: ..navíc těhu není přece nemoc :wink: .

@jiitkka :slight_smile: ..jak se vám bydlí? :slight_smile:
pochopila jsem že tě čekají triply...to bude určitě dobré, nestresuj se :wink: .

@jandalinka :slight_smile: ...jsou i homeopatika na nachlazení. v lékárně ti určitě poradí a když už je opravdu zle, tak se v těhu může bioparox...to je lokální ATB které se vstřikuje buď do krku nebo do nosu :wink: .je to teda hnus, ale pomáhá to :wink: .
taky vincentka je dobrá na nachlazení :wink: .

@ma12 :slight_smile: ..ať je anička brzy jako rybička :dizzy_face: .

jitule :slight_smile: ..jejda, dávej na sebe pozor!!! :confused: :dizzy_face: hlavně ale že jste v pořádku :dizzy_face: .

5. zář 2010 ve 13:19  • Odpověz
Dobrý den, milé budoucí maminky. Píši sem do koníka poprvé tak snad vám mé představení se přijde napsané ve správné kolonce. Jak již můj nick napovídá, budu mezi vámi tak trochu Abrahamovitého věku, je mi 45 let, ale doufám, že mě vezmete do povídací party. Čekáme s přítelem holčičku, víme to od primáře Genetiky od pátka kvůli věku jsem musela jít na amniocentézu a z plodovky mi mimo super výsledku řekli i tuto novinku. Když vás tak čtu, jak při těhu zvládáte vařit dělat a další práce, tak já jsem pěkně shnilá. Je mi neuvěřitelně špatně a mimo postele bydlím tak maximálně ještě na záchodě. Za srpen jsem shubla během 3 týdnů 3 kila jídlo pití ani vidět a u vaření nevydržim ani náhodou. Někdy propadám zoufalství, že mě to špatně už nikdy nepřejde. Doktor mi řekl, že mimo torekanu mi nic nemůže jiného napsat, že když vidí mé utrpení, kdyby cokoli bylo, dal by mi to hned. Dvakrát jsem od půlky července už ležela ve špitále na infuzích jednou v Motole jednou v Podolí, kde jsem i zaregistrovaná k porodu. Vaše aktivita při těhotenství mě naplňuje bezmezným obdivem k vám, milé spolutěhulky. Zdraví vás Milka, nejstarší nevidomá budou cí maminka.
5. zář 2010 ve 13:39  • Odpověz
@ined77 jj,díky,Bioparox jsem nasadila do nosu,je to hnus,ale hlavně,že něco můžu v těhotenství,i když se v letáku píše na doporučení lékaře pro těhotné,tak snad neublížím mimi :unamused: .
5. zář 2010 ve 13:42  • Odpověz
@jandalinka :slight_smile: ..já to v minulém těhu také používala a nic se nestalo :wink: .ty farmaceutické firmy se tím řádkem brání kdyby něco :wink: .hnus to je, ale aspoń to zabírá :wink: .pro mě bylo nejhorší to stříkat do krku..to bylo vždy o šavli :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .
zkus tu vincentku :wink: ...tu můžeš inhalovat, pít i kloktat :wink: .
hlavně ať jste brzy fit :slight_smile: .
5. zář 2010 ve 13:52  • Odpověz
@majjka24 no hele s tou neschopenkou to doktorce rekni,nemas anginu,ale jses tehotna a tak ji rekni,ze bys chtela chodit na prochazky i pres den nebo nekam plavat a takhle to nestihas..pokud bude normlani napise ti to jako mne.. :sweat_smile:
5. zář 2010 ve 13:58  • Odpověz
@jandalinka ja jsem cetla i nazory od doktoru a Bioparox nebo ani JOx,ktery pisou ,ze se nesmi..tak proste do krku lokalne fakt nekolikrat nevadi.. :dizzy_face:
Krome toho ja kapu uz 4 tydny do oka kortikoidy,takze to je horsi a musim nez aby se to zhorsovalo, a vsichni me uklidnujou vcetne gyndarky,ze to jsou tak maly davky a jen lokalni ,ze to tak nevadi..jestli uz je neco spatne tak to vzniklo kdyz se spojila spermie s vajickem..
5. zář 2010 ve 14:02  • Odpověz
@nejstarsinevidomamaminka ahoj gratuluju k tehotenstvi..hele to ctes posledni stranky jak nam je lip..ja zvracela 3x denne minimalne do 16.tydne a jeste ted se mi toci hlava,je mi na omdleni a sem tam se ublinknu.a jinak jsem dva mesice opravdu prospala..takze zadnej strach :sunglasses: :grinning: nejses v tom sama,az posledni dva tydny zacinam pomalu zehlit,varit a fungovat..neboj to pride,hlavne at jses v poradku.
5. zář 2010 ve 14:05  • Odpověz
@nejstarsinevidomamaminka :slight_smile: ...ahojky a moc tě tu vítám a zároveň gratuluji :slight_smile: :dizzy_face: .
doufám, že tě nevolnosti brzy přejdou a budeš si své těhotenství užívat co nejlépe to půjde :slight_smile: .pokud můžeš odpočívat, pak je to jen dobře a odpočívej.tělo si samo určí co je pro něj nejlepší :wink: :slight_smile: .
5. zář 2010 ve 14:06  • Odpověz
@bubanek jejda,tak ted nevím,když i Bioparox se nedoporučuje od doktoru,co si mám do toho nosu na tu rýmu dát? :unamused: ,no používám na uvolnění nosní inhalátor a ten Bioparox,jinak fakt nevím,co jiného......
5. zář 2010 ve 14:14  • Odpověz
@nejstarsinevidomamaminka vítám tě a ať je ti brzo líp :wink:
5. zář 2010 ve 14:15  • Odpověz
@jandalinka ja to napsala spatne, myslela jse,ze je to napsany v navodu od farmaceuticky firmy a naopak gynekologove s tim nemaji problem,kdyz je to lokalne a ne ve velkem mnozstvi..promin..jak pisu rychle a jeste mam zapnutou telku,tak jedu :dizzy_face:

http://www.porodnice.cz/node/43337

Prave proto jsem psala,ze sama kapu uz 4.tydny kortikoidovy kapky na zanet duhovky,jsem pod dohledem a vsude mi rikaj,ze mam bejt v klidu,ze tohle fakt nevadi..
5. zář 2010 ve 14:17  • Odpověz
@bubanek jj,díky za vysvětlení :wink: ,nevím,ale všichni jak doktoři,tak farmaceutika apod.by se někdy měli na jednom názoru shodnout a např.říct,co se určitě v těhu může a hotovo :slight_smile: .Těhule pak tápou a slyší různé názory,ach jo.A ty kortikoidy jsou fakt děs,to se divím,že ti to schválil mudr.ale určitě ví co dělá a co doporučuje....prostě se nesmíme zbytečně stresovat.Ják myslím,že pokud by bylo potřeba a někdo je nemocný dost v těhu,tak se nasadí i antibiotika,prostě se musí ta nemoc nějak dostat z těla ven,když to nejde přirozenou přírodní cestou.. :confused:
5. zář 2010 ve 14:22  • Odpověz
Bubánku já zvracet 3 krát denně tak si zpívám a lítám. Já už jsem začala 17 týden. Děvčata jak se to dělá, aby mi to tam taky zobrazovalo ve kterém jsem týdnu? který formulář kde tady vyplnit? nebo si ten údaj o týdnu a počtu dětí sami ručně dopisujete? Na to nachlazení, koho bolí v krku kloktejte ředěnou slivovicí, ale nepolykejte ji. Slivovice nařeďovaná působí jako lék. Kdo má silnou rýmu, namočte si takovou tu vatovou špejličku na čištění uší do nosních kapek nasivin nebo sanorin strčte si ji do nosu je to nepříjemné ale jak se dá nejdál pak plenu pod nos a čtvrt hodiny nechte ať to působí budete strašně kejchat a bacha nepraštěte se když si instinktivně budete dávat ruku před kejchnutím před nos do těch špejlí klidně do tý pleny kejchejte. možná budete muset párkrát tu špejli s kapkama zas zavézt do nosu, ale vytahá tu rýmu i z dutin. Na i ty nejhorší krko angíny mi pomáhaly sice dost drahé, ale lékárenské šalvějové bombóny. Snad jsem někomu poradila.
5. zář 2010 ve 14:22  • Odpověz
@jandalinka no ja jak ta imunita mi blbe tak uz jsem prosla alergii na jablko,totalni koprivka - musela jsem okamzite Zyrtec, pak anginou - 2 tydny hrozny a pak najednou me bolelo oko a z toho ne zadnej zanet spojivek,ale vaznej zanet duhovky-autoimunitni onemocneni a proste nastesti jsem to zahnala to vypada kapkama,2x tydne kontrola v nemocnici a jinak mi chteli davat kortikoidovy injekce, vsichni vcetne gyndaru me uklidnovali,kdyz jsem injekce odmitla,ze to mimco neohrozi -horsi by bylo byt v 1.trimestru..a proste oni nemohli jinak,mohlo by se to bez leceni rozjet na zelenej zakal oka az oslepnuti,takze fakt masakr,z pohotovosti jsem sla uplne urvana,ze to dite fakt zabiju s tou imunitou,ale co muzu..bere si ze me a nejak to to moje telo nezvlada no..cekam co zas prijde..
5. zář 2010 ve 14:26  • Odpověz
@nejstarsinevidomamaminka no mas to jeste horsi,ja se kapacek bala,ale to jsem zvladla bez toho,zas k tomu mam jiny ty nemoci imunity,jak jsem uz psala..a taky jsem stale pod svoji vlastni vahou,neda se nic delat no,musime vydrzet - kazdopadne ja nikdy nebudu tvrdit,ze je to to nejkrasnejsi obdobi - neni,ja jsem porad ve stresu co mi zas bude druhej den..
5. zář 2010 ve 14:29  • Odpověz
@nejstarsinevidomamaminka ahoj a vítej :slight_smile:. Ať je brzy líp :dizzy_face:. Ten údaje o tom, v kolikátém jsi týdnu, nastavíš v "nastavení" - vpravo nahoře a pak se ti to už počítá automaticky :wink:.
5. zář 2010 ve 14:47  • Odpověz
@bubanek ty si taky pěkně užíváš :frowning2: , ale zánět duhovky není žádná legrace, to hrozí fakt oslepnutí :pensive: . Já budu taky nejšťastnější, až bude Terka v termínu porodu venku :wink: . Jako těhu dobrý, bez toho to nejde, ale teď se bojím, aby jí třeba Andrejka nějak neublížila a tak :wink: .
5. zář 2010 ve 14:50  • Odpověz
@jandalinka v těhu se jako atb většinou dávají peniciliny apod. :wink: , ty jsou relativně nejméně škodlivé pro mimi :slight_smile: , ale to bych nesměla být exot, pže já na mám na pnc a pnc deriváty alergii :frowning2: :unamused:
5. zář 2010 ve 14:51  • Odpověz
Moje dítě má zvláštní dar, jen jsem si sedla k pc (po tom, co jsem se trošku prospala :grinning: ), tak se vzbudila :frowning2: :unamused: . To už je několik dnů po sobě, co takhle blbě spí :frowning2: . Ráno vstává po 6 a v poledne se jí klíží oči a pak stejně spí málo :angry: .
5. zář 2010 ve 14:52  • Odpověz
@jandalinka když je mi špatně - rýma a hrozí chřipka, tak beru oscillo a paragrippe, zatím vždy zabraly :dizzy_face: . Ať jsi brzy fit :slight_smile:
5. zář 2010 ve 14:53  • Odpověz
@sabcav hm,no proste nikdy jsem predtim nemela alergie na jidlo, nic s ocima a najednou vsechno a vsude posloucham,ze to je tehotenstvim jak me mimco vysava a mam v hajzlu imunitu a vsechno to je tim jinym stavem :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze uz at je v poradku mala venku a ja si taky oddychnu:slight_smile:) zrovna zitra mam kontrolu s okem v nemocnici,tak doufam,ze uz koncim s kapanim..kazdopadne kdyz jsem mela zanet duhovky ted, jeste se v tehotenstvi muze vratit,jen se to tim tehotenstvim rozjelo.. proto mam taky castejsi ty ultrazvuky a kontroly mimca..
5. zář 2010 ve 14:57  • Odpověz
@sabcav dík za tip :wink:
@bubanek no to je děs,přeju ať už tě nic nepotká a užiješ si v klidu zbytek těhotenství tak jak se má-bez zvracení,bez nemocí ....... :wink:
5. zář 2010 v 16:30  • Odpověz
Tak jsme se vratili z Motola - Anicka dostala regularni srajdu, v noci jsem ji treba behem ctvrt hodiny prevlikala 3!!!!, pak jsem se uz na to po dohode s manzelem vykaslala, ze kdyztak opruzeniny vylecime pak, dulezity je, aby se vyspinkala, i tak noc hruzy :frowning2:. Je to ATB, takze mame jiny. Zhubla hrozne moc, tak co jsme do ni konecne dostali (nechce jist), tak ted ma dole ach jo. :unamused: , ted spinka

@jandalinka zkus si jeste koupit zazvor, nastrouhat, prelit vodou a med do toho - je to prirodni ATB a melo by to zabrat. Jinak me taky zabralo vzdy oscillo, do nosu normalne Otrivin, ale pro deti - je tam tech latek min, a i tak zabiraj :wink:
@bubanek taky preju uz pohodovy tehotenstvi
@nejstarsinevidomamaminka vitam te mezi nami a at uz ty nevolnosti skonci. No a v Podoli se treba i sejdeme :wink:
5. zář 2010 v 17:15  • Odpověz
@jandalinka no neda se nic delat,nekdo ma stesti,ze hned otehotni a jeste je v pohode a nekomu to trva a jeste si to takhle projde no,taky jsem prekvapena od zacatku co se v tehotenstvi uplne v tele otoci,bylo mi jasny,ze ta imunita atd je jina,ale ze se najednou najim jabka a otecou mi oci a osypu se,fakt neee.a nebo ze budu mit nejakej zanet duhovku a jeste ty doktori te fakt vydesej milion vecma....ale to vis lehky to neni,kdyz na mimco cekas a pak kazda nemoc, prasky,leky ,ktery musis do sebe cpat,tak hned mas pocit,jak diteti ublizujes a fakt sem rikala na gynde pred par tydny,ze proste je videt,jak to moje telo to mimco nechce prijmout,bojujem spolu kdo z koho,taky kazdej ultrazvuk mam nervy jestli mimco je v poradku..no a dalsi mam az 27.9,pokud se nic nebude dit a 1.10 ten ve screeningovym centru na vady..tak snad jsem si to vybrala a bude lip.. :grinning: :sweat_smile:
5. zář 2010 v 17:17  • Odpověz
@ma12 no tak to mas taky starosti s malou,tak hlavne aby tyhle prasky byly uz ok..a koukam,ze v Podoli se nas sejde vic,nas to muze chytnou stejne :sunglasses:
5. zář 2010 v 17:18  • Odpověz
@ined77 ahojky :slight_smile: ano zítra mě čekají tripl...malonko mě z toho bolí břicho z nervů, ale jinak se moc těším, až zas uvidím mimíska a doufám, že už budu vědět pohlaví. @majjka24 @jandalinka - díky :wink:

Tak jsme byli u babičky na obědě, a byla knedlíčková polévka a knedlík,vepřové a zelíčko, tak jsem se pěkně nahamala. pak jsem ještě dostala domů kachnu na zítra, nějakou zeleninku, atd...a babička mi koupila aktuální číslo časopisu "maminka" a byl v něm dudlík - náááádherný růžoví s ovečkou, tak doufám, že nám tu holčičku přivolá tou růžovou. Sama by moc chtěla,aby jsme měli holčinu. A Martase brácha zas že chce kluka, že s holkou by si těžko hrál s autíčkama :grinning: a to je mu skoro 18 :grinning: Jinak Martina babča a máti se složili, a dají mi k narozkám 2000,- abych si mohla koupit sem skřín. Tak jsem ráda!! Ve čtvrtek se na ni půjdeme juknout., no asi spíš ji koupit, já už ji mám vybranou.
No tak Martas za hodku vyjíždí směr Hamburg, zas na týden pryč :frowning2: :frowning2: :frowning2: a tak tu budu sama. Je mi z toho nějak smutno... :cry: Noťas si bere do nákladáku, takže já budu čekat s internetem až mi přivezou ten novej k mému pc...(na svém pc nevím jak se připojuje wifi)... takže se s Vámi na krátkou dobu ločím. Myslím, že tak ve středu už bych net měla mít tak hnedka pisnu co u doktora. Tak se mějte zatím hezky a ať se daří mimískům :wink: :wink:
5. zář 2010 v 17:50  • Odpověz
@ma12 jéééé chudák malá!! Přeji ať je brzko fit!! Chudinka.... :frowning2: Držím palečky!!!!!!
5. zář 2010 v 17:51  • Odpověz
@jiitkka jsem už napnutá,co ti řeknou za pohlaví :wink:
@bubanek s tou imunitou to fakt slyším poprvé u těhu,musí to být děs,ale těch ještě pár týdnů uteče jako voda,holt,musíme se "obětovat"kvůli mimiškům :wink: :grinning:
5. zář 2010 v 18:52  • Odpověz
Holky já snědla před chvíli česnekovou polévku-dost grády měla,abych vyhnala rýmu pryč,na to obležený chlebík s pálivou ředkvičkou,pak odšťavnila pomeranče s grepem a dali si ještě nášup-tiramisu dezert jakási novinka a jakmile jsem ho sblajzla,tak říkám manželovi,že to tiramisu mělo dost rumu asi,že jsem to tam cítila a tak se jdu mrknout na etiketu,která je dost málo čitelná a hle:nevhodné pro děti,těhotné a kojící ženy,má to 1,5%alkoholu,no děs.... :unamused: .Manžel prý,že budu aspon spát jako mimino :grinning: hm,fakt potěšující
5. zář 2010 v 18:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.