• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@bubanek diiiky, ja se mrknu na mapy. Dulezity je, esi se tam da parkovat, ja tram moc neeee :slight_smile:, ale jezdim okolo do skladu, takze se tam urco podivam. Mnam.
hele myslis i pres tu moji penumatiku joooo? , konecne se to slilo do jedny a nemam tam takovou tu ryhu :sweat_smile:
7. zář 2010 ve 21:53  • Odpověz
Ahoj holky,podívejte kolik je hodin, dnes mám volno a to dítě mě nenechá ani vyspat...Mějte hezký den
8. zář 2010 v 07:05  • Odpověz
@pajmou zvykej siiii :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
u nas budicek v 6.37 a rikala jsem si nejak pozde :sunglasses:
8. zář 2010 v 07:38  • Odpověz
@ma12 Díky za pozitivní zprávy :grinning:
Co si myslíš, že budete mít?
8. zář 2010 v 08:06  • Odpověz
@pajmou neni zac :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Pracovni verze je kluk :slight_smile:, jen se nejak nemuzeme shodnout na jmenu, takze mu zatim rikame Vojtoondra. Za 14 dni jdu na velkej UTZ, tak tam se to bud potvrdi ci vyvrati
8. zář 2010 v 08:27  • Odpověz
@ma12 To jsem zvědavá, zda pracivní verze sedí :slight_smile:
8. zář 2010 v 09:13  • Odpověz
Holky vůbec se nesnažím vás dočítat, neboť jste neskutečně ukecané, takže jen krátce co nového. Včera jsem byla na krvi na triply a brali mi těch pět zkumavek na všechny ty HIV, a podobné přenosné choroby. Za týden jdu k doktorovi. Ne že by mě tak zajímaly výsledky, absolvovala jsem screening v prvním trimestru, ale doufám, že bychom se zase mohli mrknout na prcka, jak si v tom břiše žije. Jo a taky jsem včera měla první lekci předporodního kurzu, taky dobrý, zacvičily jsme si a dozvěděla jsem se jak správně stát, sedět, ležet, jak si sedat, lehat, vstávat, jak se ohýbat pro kýbl a jak žehlit, no prostě lekce o držení těla. Příště budeme mít o těhotenských potížích. A za domácí úkol máme cvičení. Bláhově jsem doufala, že jako těhotná nebudu posilovat, ale jen se protáhnu a nakonec jsem se dozvěděla, že s protahováním jen opatrně kvůli povoleným vazům a naopak hlavně posilovat všechno kromě přímých břišních svalů. A taky už asi pomalu budu muset v září objednávat kočár, neb od října už se pomalu přejíždí na novou kolekci, tak budou mít přechodné období, kdy se omezuje výroba některých letošních barev a velmi pozvolna se rozjíždí uvádění na trh barev nových. Minulý týden porodila švagrová, což mne docela vyděsilo. Člověk předpokládal, že to jednou přijde, ale pak když poslouchá od švagra ty historky, tak i dostane strach. Nějak jsem si vůbec nepřipouštěla, že když jsem těhotná, tak jednou budu muset i porodit a oni mi to docela připoměli.
8. zář 2010 v 09:22  • Odpověz
@ma12 no parkovat se tu pres den docela da,k veceru uz to byva problem,kazdy se vraci z prace domu,je to jak kdy..to vis Praha narvana...primo u cukrarny je s parkovanim venku problem,proto k bytum jsou garaze v domech..Ale o ulici vedle to docela jde..
A ty dortiky nejsou fakt takovy ty tezky preslazena,jsou fakt dobry.. :grinning:
8. zář 2010 v 09:42  • Odpověz
@xovicka ahojky,no presne posilovat se ma vsechno,krome brisnich svalu.zalezi na stavu a v jakym je clovek trimestru..taky jsem se divila,ale je to tak :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
8. zář 2010 v 09:44  • Odpověz
@ma12 a nebo na me ted napadlo,ze na tu chvili,nez si skocis do cukrarny,muzes zaparkovat v obchodnim centru Galerie Fenix,ktera je primo na hlavni a parkovani je tam zdarma na nejakou dobu,nechas tam na chvili auto a vybehnes na hlavni k tramvajim a k cukrarne,je to 5 minut chuzi..
8. zář 2010 v 09:46  • Odpověz
Razim do bazénu :slight_smile: mějte hezký den holky
8. zář 2010 v 09:50  • Odpověz
@pajmou ty brdo,jses dobra,ze se dokopes..ja se bojim,ze nastydnu jak je chladneji a trpim i na vytoky z bazenu,sice mam doma specialni tampony do bazenu,ktery jsou super,ale stejne :grinning: ale taky mozna zitra pujdu,mamca bydli zrovna u bazenu se slanou vodou,kde to fakt docela cisti a hodne se to zlepsilo,takze to mozna zitra zkusim,protoze jedu k ni.. :dizzy_face:
8. zář 2010 v 09:53  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
Tak se vzbudím a co na me čeká na stole... 3 koblihy juchuchůůůů tak sedím u ntb a futruju jednu za druhou :grinning: Jinak cukrárna o která tu píše bubanek je fakt super a mají fakt mňamózní zákusky, já tam chodím na dortíky vždy cestou na vlak a ve vlaku pak futruju že všichni okolo čučej :grinning: Dnes se mi nějak nechtělo vstávat a jsem celá rozlámaná. Přítel ted odjel do práce tak mám od něj cca 4.hodky klid, ale asi stejně slupnu koblihy a zalezu do pelechu je tu dnes hnusně a vítr fučí jak na horách :confounded: Jinak jsem zase nervní protože ségra jde 13.tého pod kudlu sice laparoskopicky, ale už jsem zní hotová chudák měla uměle těhotnět a zase se to pošoupne ach jo. Bože to zdraví je někdy tak nespravedlivé, ale co se dá dělat.

No nic, pěkný den všem a s úsměvem!!! :wink:
8. zář 2010 v 10:17  • Odpověz
@mooby uz mam dve v sobe,rano jsem byla na odberech krve ahned bezela do pekarny :grinning: ale to mam fakt ulet az posledni dva dny na ty koblihy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. zář 2010 v 10:22  • Odpověz
dobre ranko, vy si teda davate do nocu :sweat_smile:
8. zář 2010 v 10:24  • Odpověz
@mooby tak treba to segre pomuze,taky jsem po operacich, procisti ji a vyriznou to co je spatne a pak se lip povede to umely oplodneni nebo i normalni..Pokud ma nefunkcni vejcovody,tak lepsi kdyz ji je vezmou nez kdyz je bude mit v tele,pry to dela pri umelym pak problemy vetsi :unamused: Jde na diagnostiku jak se ji to zhorsilo,endometrioza atd.nebo teprve na pruchodnosti vejcovodu,delohu a tak?
8. zář 2010 v 10:24  • Odpověz
@bubanek zjistily, že v místě jak měla vaječník který ji vzaly kvuli endo se ji udělal nádor, který chtěli práškama "rozpustit" ale nerozpustil se tak ho musejí vyndat. Moje gyndařka ji viděla (jsou spolužačky) a říkala, že by to nemělo umělému oplodnění vadit a že je ta šance že se sam opravdu vstřebá, ale zase ségry doktor který ted na ni zapoměl s pojišťovnou ohledně umělého oplodnění tvrdí, že to musí ven. Tak je z toho hotová že co doktor to jiný názor. Pojištovna ji umělé oplodnění schválila a musí se provést do konce řijna, ale to nestihnou ani kdyby se po... takže zase bude muset žádat pojišťovnu o schválení na druhé kolo a snad ji vyhoví. Musí ještě podstoupit hormonální léčbu protože kvůli tomu nalezu ji zase uvedly do přechodu a ted musí cca 4měsíce brát hormony, které ji dají zpět do normálního stavu a pak teprve může uměle otěhotnět... Je to psycho, kdyby na ni ten její doktor nezapoměl tak mohla ted pomalu začít těhulkovat takhle řekla, že ze 4.měsícu jeden něudělá protože to je pro tělo šílenej záhul a že to radši obrečí a počká si až po té léčbě a na druhé schválení pojišťovnou. Nejsmutnější je že ji utíká čas a z toho je taky chudák na prášky. Rozhodli se pro rodinu když ji bylo 31 ted ji táhne na 35 a furt se nedaří... Zdravíčko je někdy potvora nespravedlivá...
8. zář 2010 v 10:44  • Odpověz
@mooby No je to na houby s tema doktorama a je to opravdu o nazoru a rozhodnuti,ktery udela segra..Ja bych to uprimne v tele nechtela,pokud tam neco je,at to radsi vyriznou nez aby to byla nejaka sracka a pak treba ji to delalo problemy v tehotenstvi..ale treba v zaveru ji otevrou a nebude to zadny nador,ale treba jen nejaky srust,cysta kdovi..Za prvy ma jeste jeden vajecnik a na IVF ma narok na pojistovnu pomalu do 40 let,nechtela by jet taky do lazni a zazadat si,psychicky to cloveka zvedne,manzilek by za ni jezdil..takhle by si mohla dojit na operaci,hned dat zadost na lazne a uz v rijnu treba do listopadu a jet a pak jit na IVF,telo by bylo vic zahojeny..Ma na to narok,co nejdriv po operaci a dvakrat v pripade neplodnosti do tech 40 let a v pripade vice operaci i vickrat,zalezi jen na doktorecha musi to ona chtit..
8. zář 2010 v 10:51  • Odpověz
@bubanek ono záleží hodně na lidech, má za sebou dve operace kdy ji oživovaly snad 3x a nárok na lázně ji byl zamítnut protože si žádala o částěčný invalidní důchod a něco se někomu nelíbilo, takže v lázních nebyla od pojišťovny, ale s manžílkem jeli sami za svoje.... Vím, že ty lázně řešila, ale neúspěšně něco se tam prostě stalo a nedali jí je, takže jsem zvedava zda je ted dostane nebo ne. V pátek nastupuje do nemocnice a v pondělí by ji měli laparoskopicky operovat jen se modlím, aby ji nemusely řezat, protože to už by na ni i na nas bylo moc. Břicho má chudák jak po střetu s vetřelcem jednu obr jizvu která se ji špatně hojila a dolík po umělém vyvodu, takže snad to dopadne dobře a bude to opravdu jen laparo... Je mi ji líto a vím, že i když se na mě usmívá a sahá mi na pupek, že ji to uvnitř moc bolí... :frowning2:
8. zář 2010 v 11:09  • Odpověz
@mooby tak to je jasny,ze mimco ti preje,ale sama trpi..obrecela jsem sama kazdy tehotenstvi kamaradek za posledni dva roky a to jsem neprosla timhle..No hele s tema laznema to je divny,mela by fakt na ne mit narok na cele ty 4 tydny komplexni lecbu jako ja.Musi dupnout na doktory ,at ji dobre vypisou zadanku s celou diagnozou..s tim invalidnim duchodem by to nemelo mit nic spolecnyho..nevim..tak drzim palce,snad to bude ok a tentokrat ta operace bude opravdu jen rychlovka a treba ji pomuze :unamused:
8. zář 2010 v 11:30  • Odpověz
@mooby chudinka mala, tak to bych se taky moc bala, kdyz ji naposledy museli ozivovat. hodne hodne sily posilam :wink:
8. zář 2010 v 11:38  • Odpověz
@bubanek no žádná sranda to není a užíváme si v poslední době nějak moc špatných věcí :frowning2: mamka je ted tři týdny na slovensku má tam nemocnou sestru (rakovina kostní dřeně) a umírající matku (rakovina střev) na morfiu tak se o ně stará v pátek má přijet a bude se starat pro změnu o ségru no je to šílený... Už by to peklo mohlo skončit, poslední tři roky se nenudíme... Ale co se dá dělat to je život. Tak snad to třetice všeho zlého to klapne a už bude mít pokoj. Jsme tři ségry a ta prostřední to takhle odnesla...

@cutce Díky bude to potřebovat, psychika je kdesi... Už jsme mysleli, že bude vše ok a další rána byla když byla na kontrole a zjistily tohle... A to měla být kontrola ohledně toho umělého oplodnění a místo toho přišla s brekem, že tam zase něco má...
8. zář 2010 ve 12:09  • Odpověz
@mooby je to sileny, ale ty se trochu setri. Vim neni to lehke, mi se vcera dozvedeli, ze manzelovo bracha (43) ma take rakovinu, ale zatim nevime vubec nic odkud se vzala nebo v jakem stadiu :cry:
8. zář 2010 ve 12:14  • Odpověz
@cutce je to šílený a člověk opravdu neví kdy škytne a je po něm :frowning2: To je mi moc líto. Ségře také nic nebylo a ze dne na den ji bylo zle a po týdnu mučení v bolestech zjistily, že tam něco je a musí ji otevřít a po otevření zněla diagnoza endometrioza... To samý babka na slovensku nic jí nebylo najednou bolesti břicha a zjistily že má rakovinu a museli ji vzít celé tlusté střevo, tak má umělý vývod a morfium a nedavají ji moc šancí spíš se diví že skoro v 80 ještě žije. Někdy ta mrcha přijde a dá o sobě vědět a někdy bohužel užírá v tichosti...

Holky všem Vám přeju hodně zdravíčka a štěstíčka a ať se nám ty bestie vyhnou obloukem.

Pěkný den a i když to někdy nejde tak s úsměvěm jde všechno líp :wink:
8. zář 2010 ve 12:39  • Odpověz
@bubanek Vyzkoušej toto, kamarádka to používala celé těhotenství jako prevenci do bazénu a na masírování hráze a nenastřihovali ji.
http://eshop.originalatok.cz/ProductCard.aspx?NodeCode=N01031600006
Zatím jsem s tím spokojená,taky dost trpim na výtoky a co používám toto a chodím 3x týdně do bazénu tak nic :slight_smile:
8. zář 2010 ve 13:26  • Odpověz
Devcatka ja na dve hodky necely usnula a ted jsem dodela cinu s ryzi,protoze jsem mela hladik a chut...

@mooby no co na to rict, ta rakovna a nemoci uz opravdu u hodne mladych lidi je des..jak jsem byla v laznich tam bylo spoustu zenskyh kolem 40.let po rakovine prsu,holcina 30 let po rakovine delohy, kamaradka mi onemocnela rakovinou prsu pred pul rokem,uz je bez prsa a bojuje,byvala kolegyne ve 32 letech nador na mozku maximalne rok zivota..deda mi umrel mimulej rok na rakovinu plic a v zivote nekouril,tak je to nefer..a my ji mame v rodine taky,i moje babicka atd..takze cekam co prijde.. Ale s tou endometriozou kdyz ma neznamena,ze to je nejaky zhoubny nador,endometrioza zpusobuje endomericky cysty,vyrustky ,tak to mohlo byt ono na ultrazvuku,zalezi jaky typ endometriozy kdo ma a je videt,ze segra mela tu ovarialni a to je ze se to dotyka i organu,vajecniku aproto o nej prisla..mam to hodne nacteny a hodne od doktoru vysvetleny jak s ni bojuju dva roky.

@pajmou no tak to se na to mrknu,ja jinak mam z lazni co mi doporucil doktor tampony a musim rict,ze jsem si fakt z lazni nic neprivezla..a daji se pouzivat i v tehotenstvi,pokud nejsou problemy jako krvaceni nebo tak..

http://www.lekarna-online.com/zbozi/1349258-dh-tampony-senta-protect-4ks

Ja bych jinak jednou tydne na plavani chodit chtela,vic asi ne,,bojim se i zanetu mocaku a anginy,ale zkusim to a kdyz to nic nebude delat,tak to treba rozjedu..
8. zář 2010 ve 14:02  • Odpověz
@mooby teda, to je šílený, přeju vám pevné nervy a hodně štěstíčka :slight_smile: budu držet palečky.
Holky, všem hodně štěstí a zdraví !!! Určitě to všechny v pohodě zvládnem :grinning: .
Jste mi včera udělaly chutě s těma koblihama, tak jsem si hopsla dneska do pekárny a nakoupila si mňamky :slight_smile: Jsem měla včera večer žravou - na začátku jsem zďobla 6 nektarinek na to pak 2 tatranky a završila jsem to čínskou polívkou, a pak jsem jako že i byla najezená.jestli to tak ale bude pokračovat.....jěště , že u nás začíná předporodní kurz od října. už se celkem těším, chodila tam sousedka a prý je fajn.
http://deti.aukro.cz/item1214571368_kombinovany_kocarek_torent_zeleny_s_cernou.html#gallery - celkem zajímavá cena i ty ohlasy na to .
8. zář 2010 ve 14:10  • Odpověz
@bubanek Jj tampony znam, začalo mi právě vyhovovat to.Taky bych si dachla, ale čekám návštěvu...
8. zář 2010 ve 14:14  • Odpověz
Když jsme u těch nemocí, máte za sebou očkování proti rakovině děložního čípku?
8. zář 2010 ve 14:15  • Odpověz
@pajmou ne :unamused: , prý to nejvíc účinkuje když se to aplikuje kolem 15 roku pak už ani ne. těch peněz to stojí, ale pokud budem mít holčinu, tak určitě to bude mít. :slight_smile: Jinak chcu nechat naočkovat mimčo proti těm pneumokokům....., ti taky dokážou udělat pěknou paseku.... :frowning2:
8. zář 2010 ve 14:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.