• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@alienka24 hele ja jsem doma uz dva mesice a taky se nenudim,fakt mi to uteklo..jo do prace bych sla na par hodin a i kvuli penezum,ale jinak to fakt utika...sem tam kamaradka,mamku mam 10 minut a tam pejska,navsteva,cviceni,ted uz i vareni apeceni,sem tam se prospim, prokecam neco na netu a je vecer a Honza doma..jak mi je lip tak jsem se fakt naucila i houbovou omacku a dva novy kolace upect,ja nikdy driv moc velka kucharka nebyla az posledni roky..takze tohle je fajn a verim,ze s mimcem to bude utikat neuveritelne..
8. zář 2010 v 16:43  • Odpověz
no já se ted budu hlavně věnovat tomu malování, blíží se vánoce tak se přivýdělek bude hodit :wink:
8. zář 2010 v 16:45  • Odpověz
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
Ja doporucuju tohle,hrooozne jednoduchy,chutna jak bublanina a vyborny a rychly..je to recept od Polreicha..delala jsem is merunkama a jahodama ,tak i s lesnim ovocem..
2 zakysané smetany Yoplait 15 %, 2 vejce, 1 kelímek od zakysané smetany cukru krystal (krupice), 2 kelímky od zakysané smetany polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, ovoce (různé - jahody, rybíz, třešně , borůvky, broskve, meruňky - dle chuti a možností :slight_smile: , kousek másla a trochu hrubé mouky na vymazání a vysypání plechu.

POSTUP PŘÍPRAVY

Polohrubou mouku nasypte do mísy přes síto spolu s práškem do pečiva, přidejte cukr, pak 2 vejce a nakonec vmíchejte zakysané smetany. Do vymazaného a vysypaného plechu vlijte těsto, poklaďte ovocem (může se obalit v cukru), pečte ve vyhřáté troubě na cca 150 - 170 stupňů.
8. zář 2010 v 16:47  • Odpověz
@alienka24 jo tak to jestli neco takhle umist na privydelek,tak je to super.ja zas az takhle nemam nic,cim bych si mohla vydelat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. zář 2010 v 16:47  • Odpověz
@alienka24 ty jo ty jsou luxusní a mňamózní od pohledu :slight_smile: škoda že jsi tak daleko, hned bych se objednala na ochutnávku :grinning: tak všechno možný upeču, ale koblihy jsem ještě nezkoušela na ty je expert naše babča :slight_smile:

@pajmou očkování nemám a nějak neplánuju nikdo mi o něm nic neřekl jen všude čtu že je nejvhodnější pro holčiny před začátkem pohl. života, takže já nee a pokud bude holčička bude očkovaná nejen na rakovinu děložního čípku.

@cutce já si to stebou vyměním :wink: jsem doma už dva roky a občas mi to leze na maják :frowning2: v létě to je pohoda, ale v zimě nevím jak přežiju a ještě s pupkem :grinning: to se budu bát vylézt z baraku abych neuklouzla takže budu tuplem zavřená :grinning:
8. zář 2010 v 16:50  • Odpověz
@bubanek maluju na hedvábí už asi 5 let, loni jsem si vydělala pěkně ale byla to strašná pakárna, do noci jsem malovala a přes den chodila do práce a pak vánoční trhy, jsem pak byla uplně vyčerpaná, ale zaplatil se nám z toho trajekt na island tak to bylo fajn, no a letos na to budu mít celý dny :wink:
8. zář 2010 v 16:50  • Odpověz
@bubanek jůůů to si jdu opsat jednoduché jak facka a rychlé to je recept stvořený pro mě :slight_smile: žádný matlámopatlamo, ale šup šup a je to :slight_smile:
8. zář 2010 v 16:54  • Odpověz
@mooby klidne, ja doma nebyla ani nepamatuju a poradnou dovolenou jsem mela za poslednich 8 let jen 2x :unamused:
@alienka24 ukaz nam nejake fotky co jsi uz namalovala?
8. zář 2010 v 16:54  • Odpověz
@alienka24 a jak to delas? to koupis bily hedvabi, pak ho barvis a na to malujes? jsou kransy, nejvic se mi libil ten 3 s tim slunickem
8. zář 2010 v 16:58  • Odpověz
@cutce koupím bílý hedvábí a na to maluju
8. zář 2010 v 17:01  • Odpověz
@cutce koupím bílý hedvábí a na to maluju, tam ani nemám všechno, spoustu jsem prodala a ani nevyfotila, no nebyl čas no
8. zář 2010 v 17:02  • Odpověz
@alienka24 ty žoooova to je pěkný. Jsi šikulka tohle bych nesvedla. Opravdu pěkný a pár bych si vybrala :wink: já na tohle buňky nemám, jednou jsem to zkoušela a nedopadlo to dle mých představ :grinning: tak jsem to raději vzdala. Klobouk dolů moc pěkné.
8. zář 2010 v 17:02  • Odpověz
děkuju :wink:
8. zář 2010 v 17:03  • Odpověz
@alienka24 tak to je hezky,no jo kdyz je nekdo sikovnej,tak verim ze to proda :grinning:
@mooby hele recept je to super,ja vzdycky zblbnu testo a treba se mi nepovede jak ma byt na vanocni cukrovi,kdyz delame s mamcou nebo tak..a tady to,kdyz dodrzis presne kelimky tak proste super takovy tekutejsi testicko diky tem zakysanym smetanam,rozlijes na pecici papir nebo vymazes a do rozlityho testicka jen nandas ovoce jaky chces das pect..hotovo 5 minut priprava,30 minut cca peceni a je to..a fakt to neni sucha buchta,ale takova bublaninka..a to je co rict,kdyz se to povedle napoprvy i mne :grinning:
8. zář 2010 v 17:25  • Odpověz
http://ona.idnes.cz/nejlepsi-koblihy-0ek-/recepty.asp?c=A090224_114452_recepty_ves
no nevim,nevim ty koblihy.jako jasny smicham veci podle receptu,ale to jsou presne testa,kdy me se testo nepovede a bud je moc tuhy nebo tak,ale zkusim to..
8. zář 2010 v 17:27  • Odpověz
Ahojky všem, můžete mi prosím poradit ty, které jste byly na prvotrimestrální screeningu? Jdu v pondělí 13.9. a budu přesně 13+2 tt, což je na hranici 3. a 4. měsíce. Musí se to vyšetření udělat před koncem 3. měsíce? Četla jsem, že později už se to nedá, protože nějaká ta tekutina, podle které se stanoví šíjové projasnění zmizí. A co když bude mimčo podle UTZ starší, na minulé kontrole jsme byli o 3 dny napřed. Jako předpokládám, že když jim doktorka při objednávání řekla v jakým jsem tt, tak mě objednali, tak aby to vyšetření šlo udělat, ale.... Nemáte některá z vás informace? Díky za každou radu :dizzy_face:
8. zář 2010 v 18:31  • Odpověz
autor
Ahojík, tak včera jsem byla u Dr na kontrole, vše je tak, jak má, fotečku bohužel nemám. Bavili jsme se spolu o triiplech, které jsem chtěla odmítnout, když mám za sebou screening, ale má dr tvrdila, že je lepší ho mít, že někteří ho zatracují, ale ona to porovnává s tím prvním výsledkem - takže příští týden jedu na krev :unamused: No nic, dr se poslouchat musí. Jinak nám chyběli asi 4 dny, ale do včera jsme to dle dr. krásně dohnali a to jsem připrala 1kg :grinning:
Co tady nového?
8. zář 2010 v 18:34  • Odpověz
autor
@amazonegirl Buď klidná, mě řekly, že klidně do 15tt, takže to stíháš :wink:
8. zář 2010 v 18:35  • Odpověz
@amazonegirl Ahojky,já jsem na tom vyšetření byla 12+5 a to jsme si mysleli,že jsme o dva míň,ale mají speci ultrazvuk,který Ti to řekne přesně.Já co mám leták tak je tu napsaný,že by test měl být proveden mezi 11.-13.týdnem.Ale ono to tak jednoznačné není,když Tě tam poslala doktorka a oni taky vědí co dělají.
A je to super uvidíš mimčo několikrát zvětšený a dostaneš obrázek. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. zář 2010 v 18:57  • Odpověz
@amazonegirl ahoj, já jsem byla na tomhle screenengu v 13+4tt a v pohodě dr viděl všechno, co potřeboval, tak se neboj, určitě bude všechno krásně vidět a ty si odneseš krásnou fotečku, u nás dr točil i dvd, takže mám celý vyšetření i nahraný :slight_smile:

@angelina987 no já jdu na triply příští pondělí a taky z toho nadšená nejsem, nějak jsem nepochopila, proč na ně musím, když mám dobrej ten screeneng,ale můj dr je asi stejného názoru jako tvoje dr., jen teda já si musím volat pak přímo na genetiku, kde mi buď řeknou, že dobrý nebo doporučí plodovku nebo nějaký ještě lepší ultrazvuk. Je fakt, že na tý žádance je napsaný i NT a ještě nějaký další výsledky, tak snad si to tam porovnají sami a rovnou mi řeknou, ž ejsme v pořádku :slight_smile:
8. zář 2010 ve 21:24  •  2 děti  • Odpověz
@amazonegirl Já byla na screeningu 13+4 a dělají ho do 13+6, takže v pohodě:wink:
9. zář 2010 v 08:30  • Odpověz
Ahoj holky,přeji Vám hezký den.Když se bavíme o těch testech tak předpokládám,že jste taky starší.Mě bude v prosinci 36.Jinak by nás tam doktorka neposílala.Když jsem tam byla tak jsem tam byla jedna z nejmladších,takže mít dítě i kolem čtyřicítky není problém.Jen ty starosti kolem toho,časté kontroly a pořád nějaké testy.
Už bych to chtěla mít za sebou a to jsem na začátku.
Nevím jestli mám jít na tu plodovku.Uvidíme,poradím se s doktorkou,ale moc se mi tam nechce.
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. zář 2010 v 09:11  • Odpověz
@matysekk mně přijde, že se tím dr prostě jistí a posílají tam stejně většinu, na věku ani nezáleží, hlavně to platí pojišťovna, že jo, tak to prostě doporučí všem. Jinak mě je 34. A s tou plodovkou doufám, že nebudu muset o tom uvažovat - pořád se upínám k těm dobrým výsledkům ze screenengu, že když se to prostě s těma triplama spojí, tak to vyjde taky dobře.
9. zář 2010 v 10:01  •  2 děti  • Odpověz
U nás doktorka dělá trip test všem i když jsem byla na screeningu I.trimestru /12+5/ jdu na něj v úterý taky snad bude ok.Hlavně se těším na mrně, měsíc jsem ho neviděla,zajímá mě jak vyrostlo a zda má pinďu :grinning: nebo ne :grinning:
9. zář 2010 v 10:20  • Odpověz
@tlap.ka
to právě pojišťovna neplatí.Za to NT-plus jsem dala 1450 Kč.Brali mě krev a kontrolovali miminko na speciálním ultrazvuku.Na 90% mi řekli,že je vše v pořádku,ale Downův syndrom vyloučí jen z plodové vody na 100%.
Taky si říkám,že to dopadlo dobře a nové testy nepotřebuji,ale..............
9. zář 2010 v 10:38  • Odpověz
@matysekk zalezi na doktorce, ja to mela zdarma na pojistovnu..odbery krve na hormony,ktery kdyz jsou pozitivni tak to znaci ,ze by mimco mohlo mit vyvojovou vadu a na 4D v Pronatalu,kde jsem si spocitala i prstina na rukou a nic lepsiho mi doktorka nedoporucila a to ona vi,ze ja si za ty nadstandarni veci klidne priplatim kdyz to ma smysl a tohle mi normalne dala na pojistovnu..proto nejdu ani na Triple testy,to mi rekla,ze zalezi na me,ale jsou fakt zastaraly a radsi si pockam znovu na to 4Dcko v Pronatalu ve 20-22.tydnu..
Ale je fakt,ze ctu na netu,ze jsou jeste nejaky testy od 11-13.tydnu,ale mne to prijde uplne to samy,na lepsi ultrazvuk se s technikou ani dostat uz nemuze a ja byla ve 13.tydnu..
9. zář 2010 v 10:42  • Odpověz
@bubanek jasně,každý doktor má jiné zkušenosti.Ale ty peníze dá člověk pro klid duše rád..............O tom 4D jsem neslyšela.Kouknu na net. :slight_smile:
9. zář 2010 v 10:46  • Odpověz
http://www.gynhelp.cz/ultrazvuk.php
Nevim mne bylo receno,ze je to 4D u toho Pronatalu,ja normalne chodim na 3D ke svoji doktorce,protoze ho ma..a tady jsem videla rozdil,ze jsem videla ty kosti,prstiky jsem si spocitala a tak,bylo to vic konkretnejsi..
A jinak o tech testech ctu a je to opravdu na centru a doktorovi a zadane,melo by to jit na pojistovnu..
9. zář 2010 v 10:48  • Odpověz
@pajmou já jdu v pondělí na kontrolu a jsem taky netrpělivá prcka jsem viděla naposledy před měsícem a půl a už mi z toho hrabe zda tam vůbec je protože zatím necítím kopanečky... Tak jsem nervozní jak pes :grinning:

Stím screeningem jak tak koukám tak to je různé já ho měla taky hrazený pojišťovnou byla jsem u spešl doktora, který mi v 13+4tt ukázal uplně všechno od chodidel az po mozek a bral mi krev na downa a vše v pořádku, tak me zaráží že někde se platí a někde ne ale asi záleží jak to mají doktoři s pojišťovnama a na typu pojišťovny atd.
9. zář 2010 v 10:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.