• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@bubanek no my si ted prosli s tatou druhou chemo....sance vzdycky je. Po operaci nam rikali - je to spatny, pocitejte s nejhorsim, to bylo v kvetnu. Ted ma pred poslednim kolem, byl na CT a je to v poradku :grinning:

10. zář 2010 v 15:37  • Odpověz
@ma12 no muj deda mel velky nador na plicich,nasli mu to az v Motola,kam mel jit na reoperaci se srdcem..v Chomutove proste nic nenasli blbouni..takze operace srdce musela byt odlozena a diagnostikovali mu to v listopadu a v lednu uz se neprobudil,bylo to rychly,davali mu maximalne pul roku zivota,bolelo ho porad na hrudniku a protoze byl po dvou operacich srdce,tak porad se to pricitalo k srdci,tam uz sance fakt nebyli..a to deda nekouril,vubec nechapem nikdo a zil na vesnici u lesa.no nic..kazdopadne jasny,sance jsou pokud se to podchyti :astonished:
10. zář 2010 v 15:45  • Odpověz
Ja vam preju hezky odpoledne,asi se obliknu a pujdu se projit na prochajdu sviti slunicko a tak zkusim vytahnout lenocha z postele ,kterej si sel po nakupu lehnout :dizzy_face: Pekny den
10. zář 2010 v 15:47  • Odpověz
no já jdu taky probudit ty svoje spáče - přítel si dal taky šlofíky, sluníčko svítí, tak ať se trochu ohřejeme :slight_smile:
10. zář 2010 v 15:48  •  2 děti  • Odpověz
@bubanek tak to je blby :unamused: , no nam rekli, ze to tam tata ma taky dost rozsahly a dokonce ten doktor rekl, ze ten lymfom spatne reaguje na chemo. Onkolozka rikala, ze naopak dobre :angry: , a to byl sef JIPky...

My byly venku rano a bohuzel mame povolenou hodku denne :confounded: ,tak az zase zitra
10. zář 2010 v 16:09  • Odpověz
no ja jsem zvedava jak dopadne svara, dneska byl na scanu a nejakem testu a vysledky budou v pondeli a to ho budou i operovat. :unamused:
10. zář 2010 v 16:22  • Odpověz
Holky nestraště tu s nemocema :frowning2: my si taky užíváme pacientů nejen v rodině, ale i okolí :cry: ségra jde v pondělí pod kudlu díky endometrioze, mamky sestra má rakovinu kostní dřeně a je hubená jak párátko, sestřenice raka prsu, bratranec na silevstra zemřel ve 36.letech měl nádor na jícnu a vykrvácel, babička je na morfiu má raka střev a nechávají ji dožít protže by léčbu nezvladla tak je denně nadopovaná a do toho má umělé vývody. Druhá babča má problémy se srdcem, kamarádky mama má taky raka a taky nemuže podstoupit léčbu protože by ji nepřežila dnes má 38kg...

Je to šílené, ale život jde dál. Musíme to ustát stůj co stůj i když někdy je to velmi těžké.

Všem přeju hodně zdravíčka a hezký zbytek dne.
10. zář 2010 v 17:18  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem asi po 5ti dnech zpatky, nakecaly jste toho teda hoooooodne, ale doctu vse, protoze ted budu mit cas :unamused:
ve stredu jsem byla na kontrole a dr mi zjistila nizko polozenou placentu :frowning2: takze mam narizeno lezet, takze tech x stranek v pohode nekdy doctu, protoze co jinak v posteli ze, snad se to casem prý upraví jak poroste deloha
jo taky mi namerili vysokej tlak, ale to asi z toho stresu nevim (pritom jsem byla v klidu, tak to nechapu), ted si mam merit 2x denne, ale zatim v pohode, mam porad spiš nizzsi, nez tech jejich 140/80
jinak tripl testy negativni, riziko DS 1:50000, vzhledem k veku 1:1200, tak aspon nejake pozitivni zpravy

tak já jdu docítat

10. zář 2010 v 17:29  • Odpověz
Holky ja nechtela strasit, naopak vlit trochu optimismu, ze vse muze dopadnout dobre :grinning: :grinning: :grinning: , proto mam i v poslednich dnech dobrou naladu
@pindruzka gratulka k super vysledkum a hezky lezet
@mooby "hezky" si uzivas :unamused:
10. zář 2010 v 17:37  • Odpověz
tak holky hezky vikend vsem preji :wink:
10. zář 2010 v 17:47  • Odpověz
tak po pěti dnech ahojda :dizzy_face: V pondělí jsem byla u doktora...UTZ poprvé na bříšku...vše ok, pan doktor nic neříkal že by ne... a pak říká, zda chci vědět pohlaví a co si myslím...tak říkám, že jsem si myslela, že to bude kluk ale že si nakonec myslím, že holka... No a pan doktor mi povídá, že ať se vrátím k prvnímu myšlení a ukázal mi pindíka :grinning: No a jméno jsem řekla nakonec Jakub a tatínek řekl, že ano. Takže budeme mít Kubíčka :dizzy_face: No a objednal mě za 14dnů v pondělí, takže teďka už skoro za týden. Tripl testy jsem si odnesla do laborky a doktor si na mě vzal číslo, kdyby něco, takže zavolají. Tak nevím, jak dlouho to může trvat... Snad budou ok, moc na to nemyslím radši. No net již doma mám,ale mají 5pracovních dní na aktovaci,což je až do úterka... takže teďka píšu od Martina z noťase :slight_smile: No a jdu se pokusit Vás dočíst :slight_smile: :slight_smile: Ale těch cca 15str asi nedočtu :grinning:
10. zář 2010 v 18:47  • Odpověz
@jiitkka Ahojky těhulko :slight_smile:
Gratuluji, že je vše ok a hlavně gratuluji k pindíkovi :grinning: Kubík je krásné jméno, ale u nás tabu (bývalý byl Jakub) tak proto :stuck_out_tongue_closed_eyes: Neboj tripply budou ok. Já jdu v pondělí ke gyndařce tak jsem také zvědavá co nam poví zajímavého. Vůbec nevím zda mě pošle na tripply nebo zda je mam už za sebou nebyla jsem u ní měsíc a půl, tak se vše dozvím a možná také uvidím co to tam mezi těma nožkama máme :wink: Jsem nedočkavá a už se mi zdají z toho blbosti. Doufám, že mi ten víkedn uteče protože jinak me klepne :grinning:
10. zář 2010 v 18:56  • Odpověz
autor
Zdravím všechny a všem gratuluju ke krásným kontrolám. Já jdu na tripply příští týden a za 14 dní mám tuším už velký UTZ, tak se snad konečně dozvím, co mám v bříšku za fazolku - manža mluví neustále o holčiččce, já o chlapečkovi, tak ať se to rozsekne :astonished:
10. zář 2010 v 19:12  • Odpověz
Ahojte, jak se mate? Co mate v planu na vikend? My meli jet na chalupu, ale jsem tak vyrizena po praci, ze se budu cely vikend povalovat v posteli a na gauci :grinning: hlavne me ceka ten Triple v pondeli, tak jsem z toho dost nervozni a chci byt v klidu. Achjo, jsem fakt vystresovana a mam nocni mury o tom jak tam nebude srdicko apod. A pritom jak pracuji tak bych na to nemela mit myslenky, ale staci 15 minut v tramvaji a uz se mi honi tyhle veci zase hlavou. Jsem blazen :slight_smile:)) Jinak se musim priznat, ze uz mame prvni oblecky ... tedy, hlavne jsme je dostali a jeden jsem neodolala a koupila.

@Jiitkka - Jeeeee Jito, Gratuluji k uspesne kontrole a hlavne k chlapeckovi. Taky bych chtela spis chlapecka, takze predpokladam, ze to bude spis holka, protoze jsem obsypana a mam velke bricho. Ikdyz je mi to jedno a rikam, hlavne aby to bylo zdrave. Jakub je pekne jmeno, jen je ho vsude plno, tak aby ti pak z piskoviste nepribehlo pet chlapecku :D
10. zář 2010 v 19:28  • Odpověz
@pindruzka tak to držím palečky, ať se placenta posune správným směrem :wink: z toho tlaku si nedělej hlavu, to horní číslo je vyšší, ale to je většinou ovlivněný tím stresem a rychlejc se mění, horší je když je vysokký to spodní a to máš v pohodě, kdyby to bylo 90, už je to o dost horší :wink:
@jiitkka tak gratulace k chlapečkovi, aspoň máte jasno :slight_smile: já jsem už napnutá jak kšandy, jdeme v úterý, jestli se neukáže, prasknu zvědavostí :grinning: ty triply by měly být do pár dnů, mám dojem, že minule jsem byla v pondělí a volali mi to v pátek a určitě budou ok, neboj :wink:

já jsem nějaká rozhozená, už o miminkovi asi tak od včerejška nějak moc nevím :frowning2: zvykla jsem si, že se už ozývá a teď nějakou delší dobu mám dojem, že nic, aspoň nic přesvědčivýho... tak jsem z toho nějaká špantá i když jsem si zakázala myslet na špatný věci, chjo :pensive:
10. zář 2010 v 19:35  • Odpověz
@pindruzka gratuluju k vysledkum...hlavne lez,jak to zjisti,ze je nizko polozena placenta na ultrazvuku normalne jen nebo pri normalnim vysetreni? To mi od zacatku tehu zatim doktorka nedelala,jako normalni vaginalni vysetreni :confounded: jen vim,ze se ta placenta bude kontrolovat i pri tom ultrazvuku za par tydnu v tom 20-22.tydnu..
10. zář 2010 v 19:35  • Odpověz
@jiitkka gratulace ke Kubíčkovi,hezký jméno, já mám pejska s mamcou Kubinku - divokyho jezevcicka :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. zář 2010 v 19:37  • Odpověz
@majucha no tak to jsme dve,minuly vikend se mi zdalo,ze uz prisly pohyby a par dni to tak bylo a ted proste porad jak uchyl rano polehavam,vecer polehavam,cejtim spis jak mam nafoukly streva a vetriky,ale mimco taky teda moc ne :fearful: ale asi je to tim,jak se clovek pozoruje..dneska jsme to rikala mamca a ta rikala,ze vsechno co ted se docitam je hruza a akorat nas to stresuje,oni pri nas nevedeli nic,chodili do prace,pojem rizikovy tehotenstvi neexistoval ,ultrazvuky zacinaly a proste byly klidnejsi..je to fakt,ze ja jak toho mam hrozne nactenyho na netu a z medii ,tak je clovek vic ve stresu :confounded:
Urcite to bude ok!!
10. zář 2010 v 19:41  • Odpověz
@bubanek asi je to tak, neměla bych na to myslet, ale nějak mi to nedá, furt zkoušim, jesti něco ucejtim a nic, to břicho je pořád takový uvolněný, jindy se mi tam hned udělala boule vlevo neboo vpravo a teď nic, asi to tak může bejt, ale fakt by mě kopanec uklidnil :zipper_mouth: je to fakt asi tim, jak člověk čte tolik těch průšvihů no... jdu k mudrovi v úterý, tak snad se do tý doby ohlásí, jinak tam půjdu značně nervózní :confounded:
10. zář 2010 v 19:48  • Odpověz
@majucha z tlaku si zas tak velky obavy nedelam, mam ho spiš nižsí, ted se merim 2x denne a ani jednou mi nevylezl nad 110/80, asi to bylo tim stresem, ale jak rikam, pripadala jsem si v pohode a nejak jsem si nepripoustela, ze by mohlo byt neco spatne, ale asi se clovek stresuje vnitrne a ani to na sobe nepozoruje
spis ta placenta me ted desi, aby nakonec fungovala jak ma, abych nahodou kvuli tomu nepotratila a tak, poctive lezim a doufam, ze se to zlepsi, ale bojim se

@bubanek mas pravdu, nase mamky nic nevedely a nestresovaly se. v tomhle to mely jednodussi
jinak tu placentu zjistila utz, jeste ze mi ho delala, uplne automaticky (zatim mi ho delala pokazdy, ale vim, ze to neni pravidlo) nejdriv jen pres bricho a to se ji nezdalo, tak jeste vaginalnim, si predastav, ze by mi delala jen jak jsou ty 3 povinny, to by ted na nic neprisla, protoze velky budu mit az pozdeji a vesele bych behala dal
no snad to neni uplne nejhorsi, protoze kdyby to asi bylo hodne spatny, tak me necha v nemocnici, tak se takhle utesuju a nebo by me na kontrolu pozvala driv nez za ty 3 tydny, no drzte palce
10. zář 2010 v 19:57  • Odpověz
@jiitkka jééé ty se máš, že už to víš :slight_smile: Velká gratulace a hlavně - že je zdravý !!!

Tak dneska jsem volala Dr. ,že jako jedeme na chatu ke známým, že se teda nebudu zdržovat doma, čekala jsem nějaké námitky, ale kupodivu nic :astonished:, ani když jsem řekla, že nevím přesnou adresu chaty a bylo mi sděleno, že jsem byla jako že u rodičů :confused: Má být krásně, takže si tento víkend budem rozhodně užívat (ani manža nepracuje :slight_smile: ), takže bude nějaký výletík na čerstvý vzdoušek. Když se to tak vezme co psala bubánek, tak je to fakt starší generace neměla dilema jít či nejít na tipply a porodily zdravé děti, nestresovaly se zbytečně......My to taky zmáknem a narodí se nám všem krásné a zdravé mimuška :slight_smile: :grinning:.......a just jo předsedo :grinning: !!!
Já mám teda každou kontrolu tlak pořád stejný (to čumím :slight_smile:) 120/70 , jsem se schválně teď kukla do průkajdy.
10. zář 2010 ve 20:07  • Odpověz
@pindruzka aha,tak ja mam ultrazvuk taky dost casto,tak to by mi uz asi neco rekla..kazdopadne vzdycky jen pres bricho ,no ten vaginalni je asi vic citlivejsi...no taky nechapu ty 3 povinny + 4 ultrazvuk je jako bran v tom screeningovym centru..taky to nechapu, protoze takhle se muze opravdu za ten mesic neco zmenit a clovek to ani nevi,je dobry,ze vetsina tech doktorek to napise na pojistovnu a je to..ja zatim chodim opravdu ob 3 tydny a zatim jsem neplatila ,ale klidne i zaplatim kdyz se mi nebude neco zdat a nepujde to napsat..ale vzdycky to nejak jde..jo urcite to k tomu tehotenstvi patri a ted se placenta srovna,kazdy ma fakt neco ja imunitu blbou a samej zanet neceho,ty ted placentu - proste je to jiny stav tela :sweat_smile:

@majucha chapu te,mam to stejne..jakmile jsem Emcu zacala cejtit minuly tyden tak to ted ocekavam a fakt dva dny snad nic neprichazi a jak blbec mam ruku na brise,ale asi jeste to neni tak citlivy nebo se mimco nejak jinak otocilo..ach jo,clovek dokud to nevyprde jsou to nervy..a pak stejne taky..

@mooby Jinak dalsi pozitivni informace je, dalsi holcina z party z lazni je tehotna v 8. tydnu - ta sice pres IVF ,ale hned se jim povelo po laznich..takze nas uz je z party 7 holek, 5 tehotnych..bomba.. DOZEN TU SEGRU DO TECH LAZNI,AT SE JI TO TELICKO PO OPERACICH I PSYCHIKA SROVNA..REKNI JI TO JAKOU MAM SAMA ZKUSENOST A byly tam holky taky se spatnymi diagnozami atd..a leta zkousely.. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. zář 2010 ve 20:12  • Odpověz
@alienka24 jééé já si toho datumu vůbec nevšimla....pardon :sweat_smile:
10. zář 2010 ve 20:12  • Odpověz
@mooby děkuji :wink: já už jsem taky byla celá zblblá, že ještě nevím pohlaví :grinning: Co si myslíš, že to bude?? My jsme myslely, že to bude David, ale David je bratránek, dva kamarádi, jeden má syna Davida...tak jsem řekla že ne-e. No a prošla jsem si kalendář a nic mě nezaujalo. A pak mě napadl Kubík a myslím, že to k příjmení půjde - Jakub Patka :slight_smile: No a screnneng máš zasebou?? Třeba nebudeš muset na TRIPL :wink: Jinak mě začíná děsně bolet v krku, s rýmou bojuji už dobu ale ten krk nevypadá dobře. Mám jazyk samej bolák a to i ty moje slavné mandle... :unamused: Zítra ale jedu za mamčou, tak se moc těším :wink:
@jitule díky :dizzy_face: No já žádného Kubu neznám, jen ze školy bývalí spolužáci... Hlavně v okolí žádného nemáme, což Davida fakt máme dost... Jinak neboj, bude to ok!!!! Já na ty tripl radši nemyslím, ikdyž mám pozitivní myšlení,tak mě to svádí ke špatným myšlenkám, hlavně nemám ten screeneng za sebou..... ale budeme to mít všechny ok!
@majucha díky :wink: já mímo cítil cca před 3týdny a teďka vůbec...až poslední dva dny cítím slabé kopanečky - asi jsou to kopanečky :dizzy_face:
@bubanek :grinning: :grinning: super :grinning: :grinning:
10. zář 2010 ve 20:14  • Odpověz
No moje mama vzdycky krouti hlavou,kdyz ji vypravim co rozebirame,co kde pisou,co se vsechno v tehotenstvi kontroluje ,nejaky tvrdnuti bricha a magnesium - tak na me koukala jak na blba atd..a rika,ze o to jsme vic vystresovany a nemame to tak resit nebo se brzy zblaznime, jsou to proste ty lehce pristupny informace, neco se mi nezda ,zadam to do googlu a uz ctu cerny a bily scenare jak co ma byt..ach jo..tohle mely asi jednodussi,zbytecny stres :grinning:
10. zář 2010 ve 20:14  • Odpověz
Dobrý večer, teda vy jste toho stihly za 1 den nakecat. Protože ve vás mám ještě trošku chaos, tak to radši vezmu obecně.

Kočárek - nějak neřeším, na Rézinku jsem měla drahej kočárek a stál za velký kulový. Velikost korbičky taky neřeším, mimi bude v únoru a další zimu už v hlubokém určitě nebude.

Pohyby - mám placentu vepředu, takže si na ně asi ještě chvilku počkám. Ale už aby tu byli, budu určitě klidnější.

Kontroly - kvůli minulému těhu chodím každých 14 dní, teď výjimečně jdu až 22.9. a jsou to teda nervy šílený. Až tu všechny odrodíte, tak vám i nápíšu víc, ale teď tu rozhodně nechci děsit.

Gratuluju k úspěšným kontrolám a už se taky těším, až budeme vědět pohlaví. Můj soukromý tip je holčička, zatím jsem se ani u jednoho těhu nesekla, tak uvidíme.
10. zář 2010 ve 20:18  • Odpověz
@majjka24 díky :wink: No doktor nic neříkal, tak snad je vše ok! Byla to docela rychlá prohlídka. Jen nevím, proč mě objednal za 14dní.... jak kdyby tušil, že tripl vyjdou blbě... :unamused: nebo to je kvůli tomu velkému ultrazvuku v 18-20.týdnu.... No vždy jsem si přála holčičku, ale když jsem viděla toho pindíka, musela jsem se smát a necítila jsem nic španého, byla jsem šťastná že to vím :dizzy_face: A dnes jsem jukla do věcí napletených od mamči a moooc světříčků klučičích a jen 4holčičí, tak ještě že toi bude Kubíček :grinning:
10. zář 2010 ve 20:19  • Odpověz
@jiitkka - na KO jdeš za 14 dní právě kvůli tomu velkému UTZ. Pak se už tak jako tak chodí po 3 týdnech, teda jestli si to dobře pamatuju.
Triply - většinou když je něco blbě, tak volají hned. Ale kdo jste byl na sceeningu v 1.trimestru, tak můžete být v klidu - ten je přesnější.
A koukám, že tu asi budu rodit první. Mám porod naplánovaný na 1.února - tedy 1. února bych měla nastupovat do porodnice buď na císař nebo vyvolání.
10. zář 2010 ve 20:29  • Odpověz
@jiitkka asi fakt kvuli tomu velkymu ultrazvuku ..to je od 20-22.tydne,tak aby te hezky pekne zkontroloval..nebo ti napsal nekam zadanku na ten ultrazvuk.Je to hezky,kdyz clovek tusi co to bude..neboj ted mu budes rikat Kubicko a bude to Patricie a ja ji budu rikat Emco a bude to kluk :confounded: :sunglasses: Neee, tak snad neee. uvidime..
@barcaa ahoj,tady jsou totiz samy ukecany baby :grinning: No to mas taky pekny kontroly jednou za 14 dni,ale proste je to lepsi,kdyz je clovek vic rizikovej nebo ma opravdu problemy,neda se nic delat,urcite vse budeme mit OK:.MUSIME:slight_smile:)
10. zář 2010 ve 20:33  • Odpověz
http://www.denik.cz/babyboom/narokpritehotenstvi20080403.html
Docela zajimavy,na co mame narok u doktoru v tehotenstvi.. ale je to fakt dle doktora,cast veci mi tu uz nesedi, ja si muzu priplatit za ultrazvuk 450,- 3D mi pusti doktorka zdarma kdyz ho ma a pohlavi taky zdarma..ale stejne je dobry to vedet.
10. zář 2010 ve 20:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.