• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@bubanek - diky za nazor. Vis ja sedim v Praze cele leto a uz mi z toho opravdu hrabe, takze fakt potrebuji utect. Hlavne bydlime hned v centru ve velkem byte bratrance meho pritele, takze budu mit pohodli maximalni a pamatky blizko, takze budu poctive odpocivat. Jednak jsem v Parizi jeste nebyla, protoze jsem 7 let zila za oceanem, tak ted dohanim Evropu a opravdu bych nechtela propadnout ty letenky, jelikoz kvuli prebookovani nas uz vysly dost draho. Na neschopenku nahlasim, ze jsem na chalupe a budu doufam, ze to bude v poradku, ikdyz pravda, muze to byt pech a zrovna prijit. Ikdyz ja litam skoro cely den po meste a zatim tuk tuk nic. Tak mi drz palce, at ani ted. :confounded: Ja se hlavne bala toho letu, jestli to nejak neublizi
10. zář 2010 ve 21:39  • Odpověz
@bubanek - no ono myslím, že budeme rády že budeme trošně při smyslech a pak tam ještě fakt na ně koukat, když by jim bylo zle... a nechce i přesto, že kamarádi co byli jsou naprosto nadšení a doporučují mu to. No v nedělu jsem mu četla příběhy tatínků a psali tam, že si žen mnohem více váží a Martin mi řekl, že si mě za to váží taky ale že tam prostě nemůže... no neustál by to! Já se modlím,aby mamča byla už doma,abych ji tam měla.... nerada bych tam byla sama. Nevím,koho bych si tam jinak vzala. Kamarádky mám, ale že bych je chtěla mít u porodu, to ne-e....
10. zář 2010 ve 21:54  • Odpověz
@jitule ten let by snad měl bejt ok, já se ptala doktora, jestli by to nevadilo, plánovali jsme dovolenou, co mi akorát vycházela na 17tt, nakonec jsme nejeli, ale říkal, že v tomhle tejdnu je to nejmenší riziko a že je to v pohodě, i ten rentgen na letišti prý nijak mimi neohrožuje :wink:
@jiitkka oni se ty chlapi k tomu nutit nedaj, každej to má jinak a když se na to necejtí, asi by stejně nebyl moc opora :wink: kdyby to s ním třeba seklo nebo tak :grinning: to manžel tam poprvé byl, u císaře, on je celkově hrdina musim říct a opora veliká, protože, to co jsme si tam prožili nebylo nic moc a on koukal jen na to, jak nás obě chránit i když v tu chvíli moc nezmohl... ale byl tam proto, aby kdyby se něco dělo, mohl být u mě, muselo to bejt pro něj hrozný, hlavně když nás rozdělili a on nevěděl ke který svojí holce běžet dřív, jedna díru v břiše, druhá ani ne kilo a všude hromada doktorů... no ustál to jako velkej frajer, zhroutil se chudák na rameno mojí mámě až před porodnicí, předemnou tam to ustál. Ono to vždycky nemusí jít hladce i když nemyslim hned takhle jako u nás a pak když na to ten chlap není připravenej by to bylo jen horší, takže když se necejtí, ať radši počká na umytý zabalený miminko a budete oba v pohodě :dizzy_face: , zvládneš to určitě i sama když to jinak nepůjde nebo s tou kamarádkou, třeba za ní budeš ráda i když si to teď neumíš představit :slight_smile: Já byla taky loni kamarádce u porodu, velkou shodou náhod přesně rok po tom mým porodu a na stejnym místě, ona mi ten den ráno volala vyděšená, protože to bylo dřív o 5 týdnů a přítel byl na dovče, nikoho jinýho tu neměla, no byl to zážitek a stálo to za to, byla vděčná ona mě, ale i já jí, protože ty emoce jsou mazec :dizzy_face: ty otce, co si to užili fakt chápu, se mnou to mávalo a to to nebylo moje vlastní dítě :dizzy_face:
10. zář 2010 ve 22:54  • Odpověz
Chlapi u porodu - ten můj byl u obou a nechtěl být ani u jednoho :grinning: Ale byla to taková rychlovka, že ani jednou se nestihl rozhodnout, že tam nebude. Já ho teda nikdy ani nenutila.
Já bych tam teda radši brala tu kámošku, alespoň by byla pořádná sranda :grinning:

@bubanek - právě že ségře to břicho oddělali šíleným způsobem. Protože už je "stará" a děti má, tenkrát jí zašili jen tak aby se neřeklo a fakt si s tím teď docela zkouší.

A já už jdu taky do hajan. Dopekla jsem povidloň, ještě pověsit prádlo a konečně spát.
10. zář 2010 ve 23:16  • Odpověz
ahojda holky,
tak dneska budíček v 5:30 - prostě paráda :angry:

jste neuvěřitelně ukecaný,takže fakt nestíhám,tak to beru letem světem a zkusím na něco reagovat, na co si vzpomenu :slight_smile:

chlap u porodu - ten můj taky moc nechtěl, ale nakonec to doporučuje fakt všem svým známým, že je to super :slight_smile: jeho brácha nechtěl zaboha k porodu, bojí se krve a vůbec je to takovej "padavka" a nakonec tam byl a líbilo se mu to :slight_smile: já byla ráda, že jsem tam Michala měla, protože jsem rodila přes noc a kolem tý 3 ráno už jsem mezi těma kontrakcema usínala, tak mě prostě držel, abych neupadla :wink: a pak, když Matěje rozdýchávali, tak jsem byla taky ráda, že jsem ho tam měla s sebou :slight_smile: jo a jen tak mimochodem, když ho poslali pro foťák, tak šel truhlík pěkně zepředu kolem mě, takže viděl úplně všechno, ale dal to v pohodě :wink:

přebalovací pult - já jsem si ho pořídila a nakonec jsem přebalovala na posteli a když se mi z ní MAtěj nečekaně ve 3 měsících skulil na zem (naštěstí na oblečení), tak jsem si všechno přestěhovala na zem a to mi potvrdilo několik maminek, mimča pak jsou najdenou pohyblivý a hupsnout můžou dolů když to vůbec,ale vůbec nečekáte.

@jitule a nemohla bys třeba dr říct, že jedeš na těch pár dnů k rodičům nebo se s ní prostě domluvit na rovinu?ono je to přece jen risk,ale já bych možná taky jela, je to lákavý :wink:

tak mi jdem na nákup a pak vyrazíme do skanzenu na posvícení, jestli tam budou prodávat keramiku, jakože budou, tak to zase bude se mnou hrozný, to si zase nějakej hrneček přivezu :wink:
11. zář 2010 v 07:11  •  2 děti  • Odpověz
@majucha já si taky říkám no, aby tam pak jeho nekřísili a péči spíš nevěnovali jemu :grinning: No kamarádka...nevím která...hodně jich mám co ještě mímo nemají, ikdyž jsou starší než já, pak ty co mímo mají jsou dost slabé povahy...takže to nechám osudu - mamka, ségra pokud nebude těhule, nebo tatínek Kubíčka :wink: Jinak fakt klobouk dolu před Tebou, manželem i Míšou!!!!!

Jinak dobré ránko :wink: Spala bych ještě jako špalek, ale musím se chystat za mamčou, vrátím se až večer, takže to padnu totál k.o. Chci se Vás na něco optat už dobu a vždy zapomenu - mám problém s bradavkama a nevím co s tím. Neřekla bych zrovna že je mám vpáčený, ale na kojení připravený teda rozhodně nejsou!! Prostě nejsou vyboulený směr ven, Kubík by ji neměl jak uchopit. Nevíte jak na to?? Nějaký krém, masírování, nebo se pooradit s nějakým doktorem??? Ikdyž ani já kdybych si je masírovala, což už jsem zkoušela, tak je taky nemám jak uchopit, abych je "tahala" směr ven... díky za radu :wink:
Jinak pěkný den, vypadá že bude hezky sluníčko svítit, tak to bude fajn :wink:
11. zář 2010 v 08:27  • Odpověz
dobré ránko, juj vy ste toho zase popsaly :slight_smile:
11. zář 2010 v 08:58  • Odpověz
@jiitkka ono se to nějak vyvrbí, uvidíš :wink: lepší je kamarádka, co už rodila, ale i kdyby fakt nebyl nikdo a taťka si to nerozmyslel, tak to určitě zvládneš :wink: ven nějak musí, to je jediná jistota :grinning: já se porodu poprvé nejdřív vůbec nebála, ale jak začalo bejt to břicho větší, tak jsem si pak uvědomila nějak víc, že to fakt musí někudy ven a začala jsem o tom víc přemejšlet, jako ne se bát, ale drobný obavy tam byly :grinning: a nakonec ten císař mi ani nepřišel jako porod, ani jsem nevěděla kdy přesně už malou vyndali, takový divný prostě, takže teď fakt doufám a těšim se (zatim :grinning: :grinning: :grinning: ), že budu rodit přirozeně :slight_smile:
s těma bradavkama teda netušim, já je měla asi normální, ale i tak to to mimčo na začátku chytá blbě, mají tu pusinku proti tý koze takovou malinkatou :grinning: ale ono se to pak nějak poddá a kdyby to fakt nešlo, tak můžeš kojit s kloboučkama, třeba jen na začátku než se to Kubík pořádně naučí a pak už to třeba bude zvládat i bez nich :slight_smile: důležitý je, aby bylo mlíko a aby sál a kdy tohle půjde, tak to zvládnete :wink:

jinak taky přeju dobré ranko, mimi se mi nakonec večer ohlásilo :dizzy_face: asi jsem ho ukecala :grinning: teda ale dalo si na čas, skoro tři hodiny jsem se na to soustředila u televize a pak u knížky a až těsně před spaním začalo trochu kopat, tak se mi moc ulevilo :dizzy_face: asi se tam ale nějak přestěhovalo nebo co, protože to bylo jinde a to břicho je i jiný, takový placatější a širší a uvolněnější, ale hlavně, že je v pohodě :dizzy_face: a zase se mi zdály ty děsný sny, tentorkát nějakej ostřelovač, co jsme před nim utíkali, já snad nebudu moct už koukat ani na zprávy... :angry:
11. zář 2010 v 09:18  • Odpověz
Ahoj holky, mějte hezký den :grinning:
11. zář 2010 v 09:36  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
Sluníčko svítí huráááá takže se jdu zkulturnit (umýt vlasy a udělat obličej na xicht) a jedeme k mamce která se včera vrátila ze Slovenska od umírající babči tak jsem zvědavá co bude vyprávět :unamused: Jedem i se psím lotrem ten tam zustane přes noc protože se tam zítra zase chystám a to tam budu na pondělí chrnět, abych nemusela ráno na gyndu moc brzo vstavat jsem lenoch :grinning: takže si jdu užít snad prosluněnou sobotu na zahrádce u mamky :slight_smile:
Jinak dnes jsem nemohla opet spát. Blbosti se mi honily v palici, nemohla jsme si najít místo, pak se tam přítel vrtel s celou postelí no nádhera, pak me bolelo trochu bříško- asi si tam dělá prcek prostor, takže dnes bájo noc fakt :frowning2:

Mějte hezký den :slight_smile:
11. zář 2010 v 09:50  • Odpověz
Ahojky holky, já nějak nestíhám si s vámi podrbat. Jsem na neschopence, jsem ráda, že je to tak, ale začal mi zánět močového měchýře, tak jsem musela poctivě ležet, naštěstí už je to dobré. Jinak doma dělám velký úklid, musíme udělat místo na přebalovák a skříňku na věci pro mimíska. Příští týden jdu na kontrolu, tak doufám, že už budeme vědět, co čekáme, Chtěla bych kluka, ale dneska se mi zdál sen o tom, že čekáme holčičku, tak vám nevím :grinning: .
Jinak snad triply nám vyšly negativní, tak jsem moc šťastná. :dizzy_face:
Holky řešíte už nějakou registraci do porodnice?
11. zář 2010 v 09:56  • Odpověz
@damaska zánět močáku teda žádná sranda v těhu, tak hlavně, že už je to dobrý :wink: gratulace k triplům :slight_smile: já už jsem zaregistrovaná, záleží odkud jsi, když neni nával, tak myslím, že to nespěchá, ale poptej se. V Praze se po 15 týdnu jde zaregistrovat už jen asi do motola, krče nebo na bulovku... :unamused: :slight_smile:
11. zář 2010 v 10:19  • Odpověz
@majucha no, taky jsem měla z močáku strach, doktor mi řekl, že antibiotika mi nedá, že mi může dát jen penicilín a ten mi na ten zánět moc nepomůže. Takže jsem jedla brusinky a pila litry. Ale už je to za mnou, teď musím být opatrná. Taky je to tím, že v práci byla hrozná zima a odstřihli nám plyn, tak jsem nastydla tam, tak doufám, že mi doktor neschopenku zase prodlouží, aby se to neopakovalo. Jinak jsem z Jižních Čech, tak snad nebude takový nával, ale zeptám se při příští kontrole. :wink:
11. zář 2010 v 10:24  • Odpověz
@damaska ještě jsou na zánět močáku dobrý homeopatika, ty mě zabraly okamžitě, měla jsem ho dvakrát, já jak málo piju, tak je to pro mě vždycky boj... močák se nesmí podcenit, protože když se to v těhu neléčí, může z toho bejt fakt průšvih, znám jednu maminu, co jí to doktor zanedbal a ona to taky moc neřešila a pak jí v 26 tejdnu praskla z toho voda a šla rodit :confounded: tak hlavně, že už je to za tebou :slight_smile: v Jižních Čechách to bude v pohodě :wink:
11. zář 2010 v 10:31  • Odpověz
@majucha taky jsem si myslela, že bez nějakého způsobu léků je to nebezpečné, ale doktor mi řekl, že je horší něco na to dávat, než se snažit to dostat z těla přirozeně teplem a proplachováním. No, já na něj trpím dost často, tak snad to zvládnu i v horších zimách.
Jinak jak je? Koukám, že čekáš druhé, to je krásné. :dizzy_face:
Už se těším, až budu mít to malé doma. Dneska mě teda bolí v podbřišku, tak se asi malé roztahuje :wink: jsem zvědavá, kdy ucítím první pohyby :confused:
11. zář 2010 v 10:39  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem vas od vcerejska docetla
@jitule ja bych se teda bala vycestovat za hranice, ne kvuli letadlu, to je fakt v tomhle obdobi asi nejlepsi, ale kvuli ty neschopence. ale ja mam docela problemy, takze mozna jsem vybrkana i kvuli tomu, ale max bych jela jen po cechach,kazdopadne budu drzet pesti at na tebe neprijdou a at si to tam uzijete

@bubanek no tak to sis teda taky uzila s tou endometriozou co, az je zazrak, ze clovek vubec otehotni, ty lazne jsou asi vazne supr na tohle, ale moc dr to teda nenabizi, hned jsem to rekla kamaradce, protoze jeji znama uz asi 3 roky nemuze otehotnet, ale o laznich se ji teda nikdo nezminil

add otec u porodu, manzel teda take nechce jit, nenutim ho (ale byla bych hrozně stastna, kdyby sel) a uvidim jak na tom bude pak, mozna o tom zacina uvazovat, plno kamosu mu to lici jako neskutecne krasny zazitek, tak treba mu to pak taky neda. ale rozhodne bych tam nejakou podporu chtela, nabidla se segra, ze tam se mnou klidne pujde, tak aspon nekdo, abych tam nebyla sama
@jiitkka nebo aspon na prvni a druhou dobu porodni, na sal uz by pak nemusel
ja to taky takhle planuju, takovej kompromis :grinning: vetsinou jsou ty predporodni pokoje udelany do takove domaci podoby, ze by mu to ani nemuselo tak vadit, no a na to konecny by nekde pockal a pak by uvidel jen omyty pekny miminko
11. zář 2010 v 11:36  • Odpověz
Cus, tak venku slunicko, mlade s manzilkem spi a ja se jdu natahnout taky.
Budicek dneska v 5,06 :unamused: , usnula jsem asi v jednu, strasne me bolelo bricho (uz jsem si myslela, ze budu muset na pohotovst, dneska rano zase, ach jo :unamused: , vzala jsem si magnezko a doufam, ze to nejsou zase zlucnikovy sutry).

Az se Ana vzbudi, jedeme ji predat nasim a my jdem na oslavu tricetin. A za nasima rano na obed. Takze nemusim aspon varit :sunglasses: Ale musi mi byt dobre.

ja bych na neschopence do zahranici nejela, muze to byt peknej prusvih - a hlavne kdyz se neco stane, nevim, jak je to pak s proplacenim pripadnych vyloh. Nechci strasit, ale ja mam na tohle vzdycky pech.

Ad chlap u porodu - mu byl, ze zacatku moc nechtel, pak mu prave par kamaradu reklo, ze je to super. Videl vse, i kdyz to mel zakazany se jit podivat. No videl, jak Ana lezla ven. V tu chvili mi to bylo docela sumak :grinning:

ad prebalovaci pult - mam jen prebalovaci podlozku se zvysenyma postranicema a jsem rada - muzu si ho odnyst kam potrebuju, ted momentalne je v koupelne na pracce a dobry. Jen uz je strasne potrhanej, takze budem porizovat novy.

Holky nemate nekdo usni teplomer? Ted po ty nemoci o nem uvazujem, ale nazory se ruzni. Uz jsem ho mela objednany, ale spatny obchod

@jiitkka gratulace ke Kubovi, u nas se jmeno stale neresi, bude az nam reknou ze je to vazne kluk
11. zář 2010 ve 12:34  • Odpověz
@pindruzka gratulace k dobrým výsledkům :slight_smile: , nízko položenou placentu mám taky :frowning2: :unamused: , víš kolik? Já 1,5cm od čípku :confounded: . Co nejvíc lež a odpočívej :dizzy_face: a při tomhle rozhodně NESEXOVAT :wink:
11. zář 2010 ve 14:50  • Odpověz
@jiitkka gratulace ke Kubíkovi :slight_smile: , hezké jméno, ale u nás nelze - synovec je Kuba :wink: , tu holčičku si holt uděláte příště :grinning: :wink: . Hlavně když je mimčo zdravý :dizzy_face: :wink:
11. zář 2010 ve 14:52  • Odpověz
@jitule známá letěla do Rigy myslím :confused: a bylo to ok :slight_smile: , ale to byla tak 8.tt cca, jinak doktoři říkají, že nejlepší pro cestování je ten 2. trimestr :wink: . Jeslti bych letěla já, nevím...a jet tam busem nebo autem nejde :wink: ?
11. zář 2010 ve 14:57  • Odpověz
@bubanek co to bylo za krá... ta minulá doktorka :rolling_eyes: :fearful: :confounded: :angry: ?
11. zář 2010 ve 14:58  • Odpověz
@ma12 to jste měli budíček brzy :frowning2: :unamused: , užijte si oslavu a den bez dítěte :slight_smile: :wink: . A ať bříško nebolí :slight_smile: .
11. zář 2010 v 15:07  • Odpověz
Jinak hezké odpo všem :slight_smile: , A. dokud tu měla holčinu od sousedů, tak nejhodnější dítě pod sluncem :dizzy_face: a jen co holčina odešla, řvoun a vztekloun největší :rolling_eyes: :frowning2: :unamused: . Hodila jsem jí spát a chrní už 2 hodiny :dizzy_face: . Manžel jel ke tchánům pro brikety na zimu, abychom měli v zimě čím topit :slight_smile: (mmch to bude lahůdka, já jsem na topení "expert", trvá mi to dlouho a taky se mi stane, že mi to nechytne :rolling_eyes: :confounded: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:, nahoře v patře budu muset Terezku, a chůvičku a Andrej si budu muset vzít s sebou dolů do kotelny :frowning2: ). My asi budeme odpoledne na zahradě, tcháni jsou v práci, ale zítra má tchýně svátek, tak tam jdeme na oslavu :slight_smile: :wink: . Ad otec u porodu: manžel tam byl, ale dohodli jsme si pravidla, že se opravdu nebude dívat, jestli už mimčo leze nebo jestli má vlásky, stříhat šńůru a tak, prostě byl u mé hlavy :wink: . Byl moc rád, že tam byl :dizzy_face: (a já teda taky :slight_smile: :wink: ). Chce jít prý zase :dizzy_face:.
11. zář 2010 v 15:13  • Odpověz
@sabcav no sex mame zakazanej, to rikala hned, ale ani mi to nijak nevadi, neni chut
jinak ja mam placentu u cipku, rikala, ze nepresahuje, ale ze naleha nebo co, no nevim, kazdopadne se utesuju, ze kdyby to bylo jo vazny, ze me necha treba v nemocnici. doufam, ze se to fakt spravi jak poroste deloha, je fakt, ze bricho zatim nejak extra velke nemam, tak snad poroste
jinak opravdu lezim skoro cely den, nejake to vstani na zachod, pro caj nebo sedeni u pc snad nevadi.ted jsem se vyhrivala na zahrade na lehatku a cetla
uz se klepu na dalsi kontrolu, snad rekne, ze je to aspon trochu lepsi

11. zář 2010 v 15:53  • Odpověz
jeste pridam fotku z utz, 18tt
11. zář 2010 v 16:45  • Odpověz
11. zář 2010 v 16:46  • Odpověz
@jitule jo ja te chapu, tak to riskni a jed,letadla bych se taky nebala,pokud jses jinak v poradku..ja taky drepim cely leto v Praze a rusila jsem i kvuli tomu dovcu u more,uz jsme ji meli platit a jet s kamaradama..ale ja to nechtela riskovat,fakt to mam hodne rizikovy a stejne jsem jen blila..ale ted uz jsem v dobrym terminu ,ani v pokrocilym stadiu ,ani ze zacatku :dizzy_face: Tak si to tam moc uzijte a je dobre,ze tam nekoho mate,kdo vas protahne,jinak je to nejlepsi si udelat plan,co kdy chcete videt,je to prochodit tam kilometry a mit plan,protoze jinak tam budete hodne litat :grinning:
11. zář 2010 v 18:06  • Odpověz
@pindruzka ja to s tim porodoem taky vidim tak,ze ze zacatku tam b ude se mnou a pak se rozhodne,stejne nejhorsi je ty hodiny pred samotnym vyprdnutim :angry: :grinning:
11. zář 2010 v 18:08  • Odpověz
@sabcav autem tam jde jet,ale je to fakt hodne drahy do ty Parize a asi kdyz uz maj koupeny letenky,spis jde fakt o tu neschopenku a neni kryta,uz jako tehotna je spatne pojistitelna,protoze je to jeji volba riskovat to a odletet a natoz kdyz nemuze pracovat a je jako na neschopence :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. zář 2010 v 18:10  • Odpověz
@sabcav no byla to krava ta doktorka,chodila jsem tam porad se zanetem asi 5 let,jsem byla pitoma..no a porad jsem ji rikala,ze me boli bricho a ona ze nic nevidi a nic mi neni a nemam to v posteli delat drsne,tak jsem ji vysvetlila ze nic drsne masochisticckyho fakt neprovadim a ze tohle neni normalni,pak me fakt vytocila a ja zmenila doktora a hned se to rozjelo Podoli,diagnoza ,operace a zaplat panbuh,protoze jsem to mela za ty roky v tom tele zanedbany a proto takovy nalez a z pekla stesti,ze mi to neprorostlo do organu. :unamused:
11. zář 2010 v 18:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.