• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@cutce Já bych taky ráda, ale v sobotu jsme se dozvěděli, že čekáme miminko a v pondělí odjela na 4 měs na projekt do zahraničí, tak už se nemůže dočkat až bude chodit s náma :slight_smile: už to máme za pár.Koupila jsem mu poslouchátko,tak když přijede lísáse s ním a poslouchá mimi :slight_smile:
13. zář 2010 ve 12:52  • Odpověz
@pajmou tak to je hezounky :grinning:
13. zář 2010 ve 12:54  • Odpověz
Ahoj holky, nestíhám dočítat, jen jsem zaregistrovala, že jste řešily kojení, Já kojila 2 roky a to mám prsa slabé dvojky, celé těhotenství jsem si myslela, ža ani kojit nezačnu, vůbec mi nerostla prsa a švagrovka měla snad pětky ještě než zjistila, že je těhu, tak jsem z toho byla dost nervozní, po porodu se mi nechtělo vůbec spustit mlíčko,až pátý den doma v klidu se to uvolnilo, ale nikdy jsem nemusela odsávat ani nějak masírovat, bylo mlíčka tak akorát pro prcka. Ale nemyslím si, že kojení je to nejdůležitější, když to nejde tak to nejde, nejdůležitější je spokojené napapané miminko a milující pohodová maminka a ne vystresovaná troska s hladovým drobečkem, jen proto, aby nedala umělou stravu. Ta už je dnes na vysoké úrovni, jen ta cena je děsivá. Takže holky hlavně v pohodě a nestresovat se zbytečně. :wink:
13. zář 2010 ve 13:03  • Odpověz
@lumpajda No právě, člověk už jen kvůli těm penězům by si to přál.
13. zář 2010 ve 13:07  • Odpověz
@lumpajda presne moje slova, radeji byt v pohode nez se stresovat, ze nemam mliko :slight_smile:
13. zář 2010 ve 13:11  • Odpověz
To určitě, a je to i krásný pocit, ale namá smysl to hnád do krajnosti. Mám kamarádku, které trvalo měsíc než uznala, že to prostě nejde, malej chudinka neprospíval, pořád plakal a ona chudák úplně vyčerpaná, pak si nadávala, že neustoupila dřív a nechala malého zbytečně trápit. Můžu poradit, nestresovat se, po porodu hodně odpočívat, mě pomohl Gravimilk a čaj pro kojící matky, musela jsem vypít alespoň tři litry denně, což je pro mě dost problém a celkem dost jíst, hlavně pravidelně a malého sem přikládala, jak chtěl on, žádné tří hodinové pausy, to až později, když bylo mlíčka víc a kojila jsem z obou prsů.
13. zář 2010 ve 13:19  • Odpověz
tak koukám, že jste řešily kojení, no fakt na velikosti nezáleží, já mám normálně sotva jedničky, teď teda už mířím pomalu, ale jistě ke dvojkám a mám dojem , že to půjde ještě dál. Je to síla, když z ničeho máte najednou dva "balony", co vás převažují a když se rozběhnete, tak vám bimbaj a překážej. No ale každopádně i s tím mým původním nic jswem kojila 14měsíců a kamarádka, co vždycky měla co ukázat se taky nerozkojila, ale naštěstí to nehrotila, srovnala se s tím, že to prostě nejde a byli oba v pohodě :slight_smile: jen u nás na poporodním je jedna fanatická pí dr, co maminky dost deptá, když se nemůžou rozkojit a úspěšně jí sekunduje jedna sestřička,ale naštěstí jsem se jim vyhnula :slight_smile:
13. zář 2010 ve 13:43  •  2 děti  • Odpověz
Holky presne tak. Jenze kdyz uz jsem se s tim ja i moje okoli smirilo, ze proste se nekoji, tak zas teticky a doktorky: Vy nekojite A PROOOOC? no to jsem roslta.

Ted vim, kzdy to nepujde, nepujde. Kdyz jo, bude to super :grinning: , jen to straaasne leze do penez to UM
13. zář 2010 ve 13:52  • Odpověz
@ma12: teda nejaky doktorky fakt stoji na prezdrzku. misto aby pomohli tak stresujou :angry:
13. zář 2010 ve 13:56  • Odpověz
no a ono to okolí taky teda nepřidáví, nejdřív to bude a vy nekojíte?? pak to bude a vy ještě kojíte, pak to bude a vy máte ještě plíny, atd atd..... lepší neposlouchat a myslet si svoje a být v klídku, jak já říkám, každý děcko je jiný a musí prostě dozrát do všeho. Nemáme přece kopie, to by to vypadalo :wink:
13. zář 2010 ve 13:59  •  2 děti  • Odpověz
@tlap.ka a nejlepsi je tak 14 dni pred porodem - tak co uz? Nejlepsi je si vypnout mobil. Ja uz byla na prasky :grinning:
13. zář 2010 ve 14:19  • Odpověz
@ma12 jo no tak to je taky dobrý, to je fakt na zabití a já to měla o to lepší, že moje bývalá dr mi prostě napsala termíny: podle MS 24.3., podle pohybů 27.3. a podle UTZ jsme měla 7.4. -MAtes ale na všechny termíny kašlal a narodil se 14.4. :wink: takže si dovedeš představit, jak byl u nás mobi v permanenci, jen jsme jeli na výlet a už hele, nemáte tady auto, už???? no hrůza :wink:
13. zář 2010 ve 14:23  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Koukám, že jste se bavily o kojení. No taky bych ráda kojila, ale kdoví jak to dopadne. :confused: Jinak moje prsa mi z 3 vyskočily na 5. No, pomalu abych chystala plachty místo kojících podprsenek. :grinning:
13. zář 2010 v 15:04  • Odpověz
holky já už mám zase vyšší tlak a už od včerejška a nemám to na co svíst tentokrát :frowning2: :frowning2: :frowning2: ach joooooo snad se nic neděje :frowning2: jak se mám uklidnit a mít ho nižší, když mě to nervuje :angry:
13. zář 2010 v 15:06  • Odpověz
@majucha tak to nevim, zkus si zavolat doktorce at ti poradi :wink:
13. zář 2010 v 15:08  • Odpověz
Ahoj, zdravím po víkendu :slight_smile: , my byli včera v zoo v Plzni, tak jsme si to užili :dizzy_face: :sunglasses: . Babi pořád stejný, byla to mrtvice, miimálně do konce měsíce v nemocnici, pak 2 měsíce ldn a pak se uvidí...al euž jí otrnulo, bo tam vymýšlí kraviny :grinning: :wink: .

Jdu dočíst :wink:

Jo vidím poslední příspěvek...ad kojení: tak já si dneska dala první mokrou noc, asi jsem si v noci ležela na prsu, protože ráno noční košile pěkně provlhlá :grinning: , jako zkoušela jsem máčknout, tak tam teď nic ještě neteče, ale v noci jasi jak jsem si na něm ležela, tak to bylo víc efektivní :grinning:, tak už něco teklo :dizzy_face: , tak snad kojit půjde, a co nejdýl :pensive: :slight_smile:
13. zář 2010 v 15:09  • Odpověz
@damaska padák to jistí :grinning:
13. zář 2010 v 15:11  • Odpověz
@majucha jejda :frowning2: , snad to bude ok :pensive: :slight_smile:
13. zář 2010 v 15:11  • Odpověz
@cutce já jdu zejtra právě na poradnu, ale bojim se, že vim co mi řeknou, to je právě to co mě nervuje :confounded: jak mi to začne stoupat a doleze na diastolu 90, tak se to asi rozjelo, dostanu prášky a dál se uvidí :pensive: snad je to jen výkyv, ale už druhej v krátký době, což se mi vůbec nelíbí :confounded:
13. zář 2010 v 15:12  • Odpověz
@pajmou to ti to zvracení začalo pěkně pozdě :frowning2: , tak snad je to jen dočasné :slight_smile: . Mě včera málem amnžel muset stavět, když jsme jeli do té zoo, ale nakonec jsem to jakž takž rozdýchala :slight_smile: . Držím palce na tripply :slight_smile: . Cukr je hnus :confounded: , ale přežít se to dá...hlavně když vyjde ok :slight_smile: :wink: . Já toho budu ušetřena, držím dietu už teď :frowning2: :unamused:
13. zář 2010 v 15:16  • Odpověz
@sabcav to asi jo, ale je to fakt něco. Každopádně manžovi se to líbí. :slight_smile: Dneska jsem absolvovala zubaře a vše v pořádku, až na krvácení z dásní, to je prý normální. Máte to taky některá?
@majucha co se rozjelo?
@sabcav tak to je dobre, ze babca uz se citi lip. Mi se dnes dozvime jak to vypada s barchovou rakovinou a jde na operaci na vyjmuti tech bulek ted v 5 hodin :confounded:
@pajmou ty si psala, že jdeš na triple testy. Na tom jsem byla tak před 3 týdny a jen mi brali krev. Cukrový nápoj se dává až při kontrole na cukrovku a to je někdy po 20. týdnu, ale nevím přesně kdy. Tak budu držet pěst, aby vyšly v pořádku :wink:
13. zář 2010 v 15:19  • Odpověz
@damaska jj, taky krvácím jako prase :frowning2: :angry: :frowning2: , ale je to normální :wink: . Já měla před Andrej 70B, při kojení 90D, po kojení naprosto šílená velikost 90A (to se nedají sehnat pěkné podprdy, nebo když už tak drahé :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a teď už používám ty kojící a je to tak akorát. tak jsem zvědavá, kam až porostou...Ale co mám za velikost (jestli dvojky, trojky, nebo co :confused: ), tak to fakt netuším :grinning:
@cutce já měla poprvé preeklampsii, docela vážnou a prý se to může opakovat, může, ale nemusí :unamused: to je vysokej tlak, bílkoviny v moči, atd. a tlakem to většinou začíná, jak se mi začne zvyšovat a zůstane tak, je to asi blbý a rozjelo se to, tak snad je to fakt jen výkyv no :frowning2: teď to mám zas normální, takže to kolísá, tak to nevim co to znamená, ale klidná z toho nejsem :confounded:
@cutce držím palce pro bráchu :slight_smile: . Jj, vymejšlí kraviny - chce přeložit z Kladna do Motola (slouží tam jedna příbuzná a ona si myslí, že tam u ní bude běhat asi 8 hodin denně místo své směny :rolling_eyes: )
13. zář 2010 v 15:20  • Odpověz
@majucha tak se zkus neměřit :wink: ...slyšela jsi někdy o syndromu bílého pláště?
13. zář 2010 v 15:20  • Odpověz
@majucha a co by to pro tebe znamenalo?
@sabcav dekuju, nojo babca se asi nudi :slight_smile:
13. zář 2010 v 15:22  • Odpověz
@ma12 my přestali v 5 měsících, kdy se slečna odstavila...nechtěla ani prso, ani odstříkané mléko z flašky :frowning2: , a to jsem ho měla dost - tak litr denně jsem nadojila :grinning: , ale když to prskala, nedalo se nic dělat...tak uvidíme, jak teď :wink:
13. zář 2010 v 15:24  • Odpověz
@sabcav no to mám snad já. Když mě měří u doktora, tak buď tlak nenaměří, nebo je vysoký. Teď mě průběžně měří babička, takže jsem si zvykla a u doktora jim neztrhnu tlakoměr :grinning:
13. zář 2010 v 15:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.