• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
Ahoj holky, tak jsem dnes byla u Dr., Tak měříme 4,5mm a krásně nám tluče srdíčko, jsme o týden menší, takže 6+ 1tt, termín porodu 15.3.2011. Na další kontrolu jdu 18.8., už teď se těším a doufám, že bude vše O.K.
21. črc 2010 ve 13:17  • Odpověz
@ined77 určitě chci jít na screening a také na 3D sono. Překvapuje mě, že jsou tu holky objednané až na 13 tt, odběry se mají dělat do 12tt a Sono na VVV a projasnění šíje taky :confused:, nebo se to nedělá všudew automaticky?
21. črc 2010 ve 13:24  • Odpověz
@ined77 to víš, my jsme chtěli jet k moři, protože až se narodí mimís, tak zřejmě pár let nepojedem, tak aby nám to nebylo líto...nejsme totiž zastánci toho, aby se s příliš malými dětmi létalo na dovču
21. črc 2010 ve 13:25  • Odpověz
@mistinka - diky za zpravu. Taky se tesim na ten 13. tyden az mi rekne, ze je vse v poradku a ja se prestanu stresovat. To je skvely, ze uz budes v lednu, ale vim ze prvorodicky vzdy prenaseji, tak treba se to jeste posune, hlavne at je to pak zdrave :slight_smile:
@lumpajda - myslis, ze v 13tt mi uz screening neudelaji? Taky bych na nej chtela jit pro jistotu. TO se snad muze delat i v tom 13 nebo pozdejsim tt ne?

Jak se jinak dnes mate? Bratr slavi 30tiny, tak jsem se dnes 6 hodin patlala s dortem. Delala jsem si kdysi kurzy na francouzskou cukrarinu, i presto ze jsem vzdy pracovala v marketingu, tak jsem chtela cukrarnu. No nic... bojim se, ze nez ho ale dovezu pres mesto tak bude roztekly :( nejaky typ na nejake chladici baleni? :slight_smile:
21. črc 2010 ve 13:47  • Odpověz
@jitule, mám pocit, že ten podrobnější by se měl dělat do toho 12tt, pak už to není tak průkazné. Zkusím to ještě omrknout a zítra budu volat do centra na objednání na screening, tak se zeptám a dám vědět.Při minulém těhotenství mi nabírali krev v 11. týdnu a SONO jsem měla taky tak, možná jsou v tom nějaké změny, jsou to už 4 roky.
21. črc 2010 ve 14:35  • Odpověz
@jitule záleží jak je dort velký :wink:. Asi bych ho v krabici narvala do té termotašky za 30,- +- :slight_smile: . Tak si po mateřské otevřeš vlastní cukrárnu :dizzy_face: :wink: . Mě to taky baví, akorát chutově dobrý, ale na tom vzhledu mám ještě hodně práce :frowning2: . Screening udělají, dělá se od 11. do 14.tt, teda alespoň na genetice v Plzni:wink:

@ined77 nn, nekojila jsem dlouho, bohužel, jen 5 měsíců a pár dní, odstavila se a hotovo, nechtěla ani prso ani odstříkané mlíčko (přitom na odstříkané byla zvyklá, někdy chtěla dokrmit a prsa už byly prázdný, takže na flašku a v ní moje mlíčko byla zvyklá, no nevím, co se stalo)...zkoušely jsme to přes týden a nic...nedalo se nic dělat, bylo to její rozhodnutí...přešly jsme na nutrilon ha a byla úplně v pohodě :slight_smile:. Teď od roku pije už ne ha, radši má příchuťový, ale to zase nemají v Polsku (kupuju přes net, 800g krabice vyjde na 265,- ), takže jí to střídám :wink: .

@mistinka, gratulace k průkazce :slight_smile: :dizzy_face: .
21. črc 2010 ve 14:43  • Odpověz
jj, taky jsem to teď našla na internetu, od 11tt.- 14tt, takže v poho to stihnete :wink:
21. črc 2010 ve 14:47  • Odpověz
@lumpajda :slight_smile: ...gratuluji ke ko :dizzy_face: .
no právě, ten screening se dělá mám dojem jen do 12+6tt :fearful: .

@dress :slight_smile: ..jj, my už to nestihli :grinning: , ale jsem téhož názoru. nejdřív s dětmi chceme jez k moři ve věku 3 let minimálně :wink: .

@sabcav :slight_smile: ...no však jo, než se stresovat je lepší um, když to nejde, nedá se nic dělat.jejda, co já se kvůli tomu nabrečela :sweat_smile: ...příště už budu chytřejší :wink: .

musím jít, lumpík se mě dožaduje :dizzy_face: , tak všem pěkný zbytek dne,
papa :slight_smile:
21. črc 2010 ve 14:58  • Odpověz
@lumpajda já bych měla dneska dostat průkajdu a doporučení na genetiku :slight_smile: , tak tam zítra hned brnku a objednám se :wink:
21. črc 2010 ve 14:58  • Odpověz
@ined77 nám lezou zřejmě zuby, tak ze spaní před chvílí plakala :cry: , ale ještě usnula :sunglasses:
21. črc 2010 v 15:00  • Odpověz
@sabcav :slight_smile: ...i nám, trojky :cry: .ale nakonec s meziuspáním spinkal 3h :slight_smile: ...já chvilku s ním :pensive: :grinning:
musíš na genetiku? :fearful: ...jo s tou krví? :confused:
21. črc 2010 v 15:05  • Odpověz
@ined77 ,díky za gratulaci, četla jsem teď , že sono se dá udělat do 14 týdne ale ty podrobnější odběry se mají dělat do 12tt, pak už to není tak přesné, ale to jde o ten podrobnější placený screening, ten klasický se dělá snad do toho 14tt, ale asi bych se bála té půkaznosti.@sabcav, držím na zítra palečky, ty se máš, že už budeš mít průkajdu, já neodolola a zkusila jsem zavolat tedˇ a obědnali mě na 1.9. je to pobočka Plzeňské genetiky, tady u nás ve Varech- odběry a podrobné SONO, to budu 12tt, tak snad to bude v pořádku.Stojí to 1000Kč, ale je v tom i 3D sono.
21. črc 2010 v 15:13  • Odpověz
@ined77 my jedničky, dvojky a čtyřky máme, takže buď trojky nebo pětky :frowning2: . My spaly asi 2 hoďky a kousek, ještě usnula, jenže sousedi přijeli s tuningem a hotovo :angry:. Holt dáme dřív sváču a aspoň budu mít za sebou kontrolu dřív :wink:.

Jj, na ten první screening, před Andí už jsem jednou byla těhotná a potratila :cry: :pensive:, ale pak podle výsledků zjistili, že mimčo mělo místo 46 chromozonů (což má zdravý člověk), 68 :astonished:, takže mělo všechny syndromy, co existují (down je 3*21, edvards 3*18 atp.), takže bud bych musela na přerušení nebo donosit a umřelo by při porodu nebo pár chvil po něm...takže vše špatný je k něčemu dobrý :wink:. Ale stejně to bolí :cry:, snad jsme si to špatné už vybrali :slight_smile:
21. črc 2010 v 15:13  • Odpověz
@lumpajda tak to jdeš taky k Lošanům :slight_smile: :wink: . Kdo tam jezdí? Docent, jeho syn nebo ten Slovák :confused: ?
21. črc 2010 v 15:14  • Odpověz
@lumpajda :slight_smile: ..aha, no u nás se to v porodnici neplatí :wink: .jmenuje se to oscar a dělá se do toho 12tt.
je to vlastně místo triple testů :wink: .
pak to dělá i prediko..tam to stojí ale 1400 kč.
21. črc 2010 v 15:15  • Odpověz
Andí likviduje postýlku :grinning: , tak jdu na ní :wink: . (vždycky po probuzení čekám pár minut, jestli ještě nezabere a dokud mě nezačne volat :wink: ). Dáme sváču a jedeme směr gynda a Andí s tchýní směr hřiště kousek od gyndy :slight_smile: . Tak snad se večer ozvu s dobrými zprávami :pensive: :slight_smile: . Hezké odpo všem :sunglasses:
21. črc 2010 v 15:18  • Odpověz
@sabcav :slight_smile: ...teď by měly jít trojky, pětky jdou většinou až po 2.roce :wink: .
aha :frowning2: ...už budete mít určitrě jen a jen štěstíčko :slight_smile: .
i my máme moc smutnou zkušenost, ale ani se mi ji taky nechce moc psát, abych tí nevyděsila ostatní těhulky :fearful: ... :cry:
držím moc palečky na dnešní ko :dizzy_face:
jedeš i smalou?vydrží ti?matýnek by tam udělal čoro moro :grinning: ...ale jednou budemuset určitě taky se mnou, s hlídáním to je na štíru :wink: .
21. črc 2010 v 15:20  • Odpověz
omlouvám se za chyby z rychlosti :pensive: :sweat_smile:
21. črc 2010 v 15:22  • Odpověz
ahoj holky, tak se hlásím z práce, bzla jsem dopo na výletě a ted až do večera budu pracovat
21. črc 2010 v 15:46  • Odpověz
@sabcav, já nevím,kdo sem jezdí,ale na dveřích je napsaný Dr.Lošan. Snad bude vše v pořádku, dost těžko bych to nesla, tohle je fakt vymodlené miminko, zázrak, kterého si strašně vážím a budu ho chránit zubynechty. Možná je to moje poslední šance mít mimi, tak snad to vyjde. musím myslet pozitivně a miminku věřit!
21. črc 2010 v 16:03  • Odpověz
Ahojte tak se hlásím z poradny jsme 7+3 a máme i srdíčko :hearts: průkajdu doostaneme za 14 dní
21. črc 2010 v 17:02  • Odpověz
Ahojky holky, tedy jste pilný vás dočíst není vůbec lehký ... jinak koukám, že nejsem sama, komu není zrovna do zpěvu, já už jen doufám, že nezačnu ještě zvracet nebo tak něco a že to nějak přežiju a co nejdříve to přejde ....

Yfka - bojím se, že mi malá skočí na břicho, zvlášť, když na to byla zvyklá, sedávala na mě a dělávala hop,hop .. teď se jí snažím brzdit, ale taky mám strach, že jí jednou nestihnu chytit, ale zatím se mi to vždy povedlo ...

Yfka30, Dress - právě první těhotenství jsem to měla stejný, ale jak se lčověk mohl skoro kdykkoliv posadit nebo lehnout, tak to nebylo tak zlé .. teď je to fakt mazec ...

@xovicka- já mám právě taky strašnou nechuť k jídlu a navíc když něco sním, tak je mi po tom blbě .. tak s tím docela válčím, vůbec nepřibírám, zatím pořád jen hubnu ...

Jinak všem, co šli na nějaký UTZ nebo kontrolu přeji aby to dobře dopadlo :wink:

21. črc 2010 v 17:11  • Odpověz
Hojte, tak to jsem ráda :slight_smile: dělám terenní pracovnici - pečuju o staré lidi, tak budu pracovat jěště celých 6 dní a pak mám dovču a pak nemocenská, pokud to vyjde, ovšem :wink: nechcu riskovat, se s nima tahám a ty nemoci....ani nemluvím :confounded: ,s partnerem jsme se snažili sokro 3 roky, sice to pořád není nijak závratně dlouho, ale dneska jak koukáte na zprávy že otěhotnět a udržet to je celkem problém.....zvažovala jsem dlouho, radši budu mít o ..tisíc míň , než přijít o to malý, kdybych mohla zůstat v klanclu nebo tak,,,,to by bylo o něčem jiném...
Tak můžete mi doporučit nějaké vytamínky??? A co všechno se dělají za testy a kde se všude "lítá"??? :slight_smile: M\slím v průběhu celého těhu, ať vím, co mě čeká a nemine :wink: :wink: bohužel - bohudík :grinning: :grinning: :wink:
21. črc 2010 ve 20:24  • Odpověz
Ahoj holky, co se týče toho screeningu, tak mě ho dělali až ve 14tt a ničemu to nevadilo. Ale já mám divnýho dr a chci ho změnit :unamused:. U prvního mě hnal na plodovku jen proto, že mi nevzal krev na tripltesty, že kdyby je vzal pozdě, tak by mohly být falešně pozitivní a na plodovku bych stejně musela. Takže já vybobkovaná jela na tu plodovku a tam mi doktorka hlásí, že ty testy se můžou dělat až do 20tt, takže plodovka je zbytečná. Nakonec mi je teda udělal a oni světe div se byly v pořádku :angry:. On je celkově takovej zvláštní. Ani jedna prohlídka v těhu, ani jeden utz, takže pokud to výjde, tak půjdu k mamčine gyndařce, ta je prej hodně pečlivá. Holky si vemte, že já bych se předčasně začala otvírat a on tím, že mě nekontroloval dole, tak jak bych to poznala sama? :angry:

Holky, já normálně závidím těm, co maj ty těhu nevolnosti :sweat_smile:, já jak mi nic není, tak furt stresuju, jestli je všechno v pořádku nebo ne. U malýho mě taky nic nebylo, krom pálení žáhy ke konci a taky jsem furt stresovala a k dr se dostanu až na začátku srpna :frowning2:

21. črc 2010 ve 20:34  • Odpověz
Ahojky těhulinky, zdravím jen tak letecky, příští týden máme svatbu, takže jsme v období největších příprav. Teď jsou na programu výslužky, příští týden budou organizační věci.
Z práce mám dovolenou, je mi doma dobře. Jsem asi víc vyspaná, žádné nevolnosti mě netrápí. Doufám, že to takhle vydrží i na obřad.
Tak se mějte zatím moc hezky, příští týden mám kontrolu a budou výsledky té krve, tak snad to bude v pořádku. Určitě dám vědět, tak držte prosím pěsti. :wink:
21. črc 2010 ve 20:58  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: , tak rosteme, bobeček už má něco málo přes cm, odpovídáme podle utz 7+0 (podle ms 7+5), průkazku nakonec až za týden :wink:, bohužel tam měl přede mnou jednu paní, které před týdnem srdíčko bylo a dnes už ne :cry: :pensive:, tak jsme na to ani jeden neměli náladu :wink:. Ale je tam připravená a čeká tam na nás :slight_smile:.

@majjka24 já užívám femibion 800, po 13.tt týdnu přejdu na tu 400+dha, ad lítání, to je různý, dobrý je, když jdeš na ten prvotrimestriální screening, pak jsou okolo 16-17.tt triply testy, utz ve 20.tt a ve 30.tt, okolo 24. ogtt (test na těhucukrovku) a to je tak to nejdůležitější :confused:.

@yfka30 od takového dr. honem ruce pryč :angry:

@damaska: velká gratulace k svatbě :dizzy_face:. A to jste se rozhodli, že se vezmete, před těhu, nebo když jste to zjistili :wink:?

Jdu si umejt vlasy a zalehnout, zítra celý den v Plzni, to bude žůžo v tom pařáku :unamused:. Hezký dem všem :slight_smile:
21. črc 2010 ve 21:24  • Odpověz
@lumpajda - no tak ja jdu v pondeli k porodnikovi u Apolinare, tak se ho rovnou zeptam. Trochu mi spadl kamen ze srdce. Normalne nesnasim protekce a tahani za provazku ale v tomto pripade se nebranim :slight_smile:
@sabcav - prevoz se vydaril. Muzik mi vyrobil prevozku z krabice, kterou vylozil alobalem a vyplnil ledem :slight_smile: Ja si prave vyzivam i v tom zdobeni, ruzne zdobeni z karamelu a cokolady, ale je pravda, ze potom drhnu kuchyn dva dny :slight_smile:) No doufam, ze ta cukrarna brzo vyjde, uz to planuji par let, tak ted mam cas to vymyslet poradne.
A jsem rada, ze Ti dopadla dobre kontrola. Teda s tou pani, ktere po tejdnu zmizlo srdicko je to sileny a pak se nemame stresovat, kdyz je toho okolo nas spousta. Ale my to zvladneme :slight_smile:
@damaska - gratulace ke svatbe, at vse dobre dopadne ;)
21. črc 2010 ve 22:18  • Odpověz
Ahoj holky, jsem taky těhu, podruhé, a šťastná, k doktorovi jdu až 6.8. to budu cca desátý týden, tak doufám, že to dopadne dobře. S Aničkou (2roky) jsem ležela 2. trimestr v nemocnici, tak tedka to snad bude ok.
JInak vám všem blahopřeju a přeji zdraví vám i rostoucím človíčkům v bříškách :wink:
22. črc 2010 v 07:06  • Odpověz
Ahoj holky, tak už mě taky dostihly nevolnosti. Poslední dny se mnou mimís pěkně cvičí. Sice nezvracím, ale je mi docela blivno. Dneska ráno jsem strčila do pusy kartáček a snídani doma jsem radši vzdala. Snídala jsem až v práci. A to vedro je neskutečný. Odpoledne přijedu z práce vždycky úplně hotová, že se mi nechce ani k vodě. Tak jsem radši zalezlá doma. Teď o víkendu sice má být líp, ale jestli celej proprší, tak to bude taky na pytel.

Tak vám přeju hezký den.
22. črc 2010 v 08:30  • Odpověz
Ahoj hoky, zdravím z Brna a přidávám se do klubu březňaček. Tak se nám zadařilo během "čekání" na svatbu, plánovaně, a vzhledem k nějakým mým zdravotním potížím jsme museli dost hlídat jestli už a zadařilo se nám docela brzo, tak snad bude vše v pořádku...
22. črc 2010 v 09:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.