• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
jinak holky, vy co už nějaké mimčo máte, můžete mi dát nějaké praktické rady k výběru postýlky?tak nějak brouzdám po internetu, ale jen tak něco se mi nelíbí....hlavně mám strach, že ty levnější postýlky nejsou dost bezpečnostně zajištěné....strašně se mi líbí značka Pali, pošlu odkaz

http://www.detsky-nabytek-pali.cz/detske-postylky.php

tahle je asi nejkrásnější
http://www.svetpostylek.cz/produkt.php?id=399
...ale ty ceny :unamused:
26. črc 2010 v 15:45  • Odpověz
Ahoj holky, tak stále mrška nepřišla. Testíky nevím, na každém který jsem si od pátku dělala, tak je strašně slaboulinká ta druhá čárka a říkám si, že kdybych byla těhotná, tak by se mi minimálně každý den trošku více zabarvovala. Ale od pátku je čárky takřka neviditelná- pouze duch, nezabarvuje se, je skoro neviditelná. Je mi špatně od žaludku, tak vůbec nevím. Setkaly ste se s tím?
26. črc 2010 v 17:52  • Odpověz
autor
@hanysek.hanysek Hoď fotku testu, ale pokud není do dvou dnů viditelně tmavší, tak určitě k dr. mpže to být i cysta, která může vyvolat HCG :unamused:
26. črc 2010 v 17:54  • Odpověz
na fotce by nešlo vůbec nic vidět. Tak to se teda začínám znepokojovat, jestli by to mohla být cysta. Jak se projevuje?
26. črc 2010 v 17:58  • Odpověz
Ahoj holky, mužu se taky přidat. že jsem těhu jsem jistila 11.7.2010, měla byhc byt na začatu 6 tt. Jen tak z pleziru jsem si udelala test, mam totiž od 3 DC brát prašky a nějak se mi ta moje poslední MS nezdála a pro klid duše jsem se otestla a byly tam dvě // :grinning: . Jen se bojím, že potratim. Mám autoimunni reakci na spermie a bojim se aby se to neobratilo proti mimi. Už abych byla v 4 měsící.
26. črc 2010 v 18:01  • Odpověz
autor
@hanysek.hanysek někdy nijak, někdy bolesti, uvidíš, pokud nepřijde MS, tak určitě zajdi k Dr.Jak dlouho máš zpoždění?
26. črc 2010 v 18:26  • Odpověz
autor
@zzf a byla jsi už u Dr? Moc gratuluju k těhu :wink:
26. črc 2010 v 18:27  • Odpověz
zpoždění mám 7dní
26. črc 2010 v 18:27  • Odpověz
mám křeče v břichu jako na menzes, je mi zle od žaludku, ale jak říkám, testy jsou od pátku strašně světlounké a netmavnou
26. črc 2010 v 18:29  • Odpověz
autor
@hanysek.hanysek tak vydrž ještě a testni v půli týdne, nebo si zajdi jako samoplátce na krev a bude jasno hned, co máš za testy?
26. črc 2010 v 18:51  • Odpověz
AHoj holky, jak se mate? Dlouho jsem tu nebyla. @hanysek.hanysek - drzim palce aby to dopadlo pro tebe co nejlepe. @angelina987 - jaka byla damska jizda?

Ja jsem dnes byla U Apolinare a zjistila jsem tam uz v kolikatem jsem tedy tydnu, takze jsem nakonec 11tt + 5d a termin porodu mam uz 10.2.. Dokonce mne uz i zaregistrovali na termin porodu a primar, ke kteremu chodim me poslat na ten screening pro vylouceni nejakych vad, down.syndromu, apod. Tak se zitra dozvim kdy na to pujdu, ale celkem se toho bojim, kdyz jsem si cetla, ze to muze zpusobit i potrat :( a mne nebudou odebirat vzorek z plodove vody, ale primo z toho plodu asi. Ale nebudu zbytecne stresovat, vse dobre dopadne :slight_smile:

Co vy, nejake novinky? Krasny vecer :grinning:
26. črc 2010 v 18:57  • Odpověz
autor
@jitule ahoj, bylo to výborné, všem doporučuju krásné čisté prostředí, jen nám v sobotu pršelo, ale vevnitř bylo taky dost místa :grinning:
26. črc 2010 v 19:19  • Odpověz
@hanysek hanysek ahoj, nevím jestli si tu nová, nepamatuju si tě :sweat_smile: , ale já jsem tady chviličku, tak jsme se možná jenom minuli. No s těma testama je to každopádně divný :confused: . Já měla hnedka pořádnou dálnici a jak to dopadlo :pensive: . Budu držet pěsti, aby to u tebe bylo těhu :dizzy_face: . @zzf ahojky a vítej, gratuluji k těhu :slight_smile: .

Holky dneska na mě padla nějaká depka, nevím jestli mi to došlo teprve tedka nebo co to bylo, ale jak jsem si prohlížela alba mimínek, tak jsem si představovala, že za pár měsíců bych taky mohla jeden uzlíček mít a chtělo se mi brečet :pensive:
26. črc 2010 v 19:21  • Odpověz
@hanysek, ty testy by měly tmavnout alespoň o trošku co třetí den, jak stoupá HCG, raději zajdi k Dr., ať ti nabere krev a budeš vědět jak na tom jsi, držím palečky ať to vyjde. @yfka30, to je jasný, že to bude ještě chvilku bolet, spíš bych se divila, kdyby to s tebou ani nehlo, bude zase dobře a za chviličku už budeš zase těhulkovat neboj.Drž se beruško, jsme tu s tebou.
26. črc 2010 v 19:41  • Odpověz
@zzf, já mám taky protilátky proti spermiím, tak evidentně tentokrát nefungovali a ještě proti vajíčku, ale proti embryu ne a to je důležitý, takže si myslím, že se nemusíš bát, tahle protilátky by měli bránit početí ale ne donošení miminka. Držím palce ať je vše v pořádku.
26. črc 2010 v 19:45  • Odpověz
@angelina987 - jsem z CARu Apolinář, takže UTZ mám už za sebou. Bez toho bych tomu ani nevěřila, ale teď v pátek jsem ho viděla (teda jen tu malou černou skvrnu). :grinning:
26. črc 2010 v 19:59  • Odpověz
@lumpajda - a lečila jsi se stím někde, ja jsem od CAR Apolinaře. Takže lečena :grinning:
26. črc 2010 ve 20:00  • Odpověz
@lumpajda no mě to spíš asi došlo později :pensive: , ale prostě to beru, že se to stát asi muselo a druhý těhu dopadne dobře :dizzy_face: . Musím věřit :slight_smile:
26. črc 2010 ve 20:01  • Odpověz
jj,@zzf, chodila jsem u nás do IVF institutu, už jsme prodělali hormonální léčbu, cykly s Clostilbegitem, IUI a v lednu neúspěšné IVF, to vše v Pronatalu, chtěla jsem imunologii ale odmítli mě tam poslat, tak jsme šli jinam a v dubnu jsme jeli do Plzně k Dr, Ulčové a výsledky byly nic moc, já protilátky proti spermiím a vajíčku a manžel vysoké protilátky proti vlastním spermiím, teď jsme měli jít na druhé IVF s imunosupresívama pro mě i manžela( Dexamed, Prednison,...), o měsíc nám to posunuli kvůli rekonstrukci laboratoře a já zjistila, že jsem těhotná. Je to malý zázrak a pořád se trošku bojím tomu uvěřit, ale zase si říkám, když si našel cestu přes všechny tyhle problémy, tak je to snad velký bojovník a vydrží. Teď beru dvojnásobnou dávku kyseliny listové( mám ještě trombofilní mutaci) a Utrogestan 3krát jeden. jinak nic.
26. črc 2010 ve 20:52  • Odpověz
@jitule Screening není žádné riziko pro mimčo, ne? Je to ultrazvuk přes břicho ne?
26. črc 2010 ve 21:40  • Odpověz
@yfka30 Drž se, myslíme na tebe..Za chvilku se zase zadaří a budeš mít mimi co by dup :wink:
26. črc 2010 ve 21:41  • Odpověz
@mistinka já vím, věřím tomu :dizzy_face: a děkuji :slight_smile: . @jitule, jo jo to je normální utz přes břicho. Asi jdeš na ten ve 12tt že? Toho se vůbec neboj, potrat hrozí při amniocenteze, ale ta se dělá pokud vyjdou špatně tripltesty, ty se dělaj v 16tt
26. črc 2010 ve 21:57  • Odpověz
První ultrazvuk
Vložil: Petra / Datum: 2010-01-07
Dobrý den, ve 12. tt mám jít na první ultrazvuk, zajímalo by mě, jaký ultrazvuk se v tomto období běžně dělá, jestli ten přes bříško nebo vaginální. A pokud vaginální, mohu jej odmítnout? Čeká mě někdy během těhotenství vaginální? Pokud ano, kdy? Děkuji.
MUDr. Adéla Hradilová odpovídá:
Dobry den, ve 12. tydnu se dela obvykle ultrazvuk pres bricho, je ale mozne, ze se nepodari zobrazit vse, co je treba a pak je nutne provest ultrazvuk vaginalni. Odmitnout jej samozrejme muzete, tak jako kazde jine vysetreni, riskujete tim vsak, ze nebude vysetreni provedeno kvalitne, protoze se nebude dat miminko dostatecne vysetrit (napriklad projasneni zahlavi jako riziko Downova syndromu atd.). Dale se provadi v ramci tehotenstvi vaginalni ultrazvuk pri mereni delozniho cipku pri hrozicim predcasnem porodu a nebo k vysetreni ulozeni placenty pokud zena krvaci nebo pokud je zjisteno ultrazvukem pres bricho, ze placenta zasahuje nize nez by mela - k upresneni polohy, coz je dulezite pro planovani porodu.

nešel zkopírvat odkaz, tak to sem hážu takhle :slight_smile: . Pro @jitule
26. črc 2010 ve 22:03  • Odpověz
@mistinka @yfka30 - jj, screening vim, ze je ok, ale ja mam pry jit i na nejaky odber choriových klku, aspon to tady mam na tech zadankach. No zitra si tam volam na objednani, tak budu vedet vic, mozna jsem to jen popletla a zbytecne plasim. Uz j sem ze vsech tech zadanek trochu zamotana. Kazdopadne vam dekuji za informace a preji dobrou vsem ;)
26. črc 2010 ve 22:34  • Odpověz
@jitule aha tak to jo. Na tom jsem já nebyla :slight_smile: . Každopádně budu držet pěsti :wink: .

Tak krásnou a dobrou noc všem :dizzy_face:
26. črc 2010 ve 22:41  • Odpověz
autor
Ahoj za chvilicku jedu k dr.držte palečky - jinak krásné ránko všem :wink:
27. črc 2010 v 07:04  • Odpověz
Bré ráno kočky :slight_smile: . Jakou jste měli noc? Já docela na nic, ale tím vás nebudu zatěžovat :zipper_mouth: . @angelina987 budu držet palce i na nohách :dizzy_face:
27. črc 2010 v 09:33  • Odpověz
@lumpajda - to je zajimavy, ja mela zvysene hodnoty stitne zlazy a tak mi hned udelali testy na ty spermie (jsem v Caru u Apolinare). Utrogestan mam taky 2-0-2 a kyselinu listovou jim jen jednu denne (zase to nechci prehanet). Uz bych byla aspon v 12tt pak uz verim, ze to bude OK :grinning:
27. črc 2010 v 10:19  • Odpověz
Ahoj holky, tak sem byla u lekare. Dostala sem pichanecek na vyvolani, prej do 14dni by menzes mela prijit. Navim mam prej dost velkou cystu (cca 4cm), ale prej se nevylucuje, ze i pres to, ze je tam cysta, ze muzu byt tehotna. Takze tedka pockat, jestli po injekci se dostavi menzes, a kdyz se dostavi, tak potom jit na kontrolu s cystou. Takze musim cekat.
27. črc 2010 v 10:41  • Odpověz
ahojky :slight_smile: ,
dnes nějak nestíhám...a lumpík už je vzhůru a řádí jako ďasík :grinning: .
my byli dnes všichni u zubaře, mně vrtali 2 zoubky.....auuuu :sweat_smile: .
vítám nové těhulky a posílám velkou gratulaci :slight_smile: .
zítra ani ve čt tu nebudu, ale pozítří jdu na ko, tak aspoń večer podám info :wink: :slight_smile: .
všem krásný den, papa a moc se opatrujte :slight_smile:

@yfka30 :slight_smile: ..drž se, kočenko :slight_smile: .

@dress :slight_smile: ...tak co se týče postýlky :wink: ... my máme obyč. polskou, matraci z molitanu, pevnější a jsem spokojená :wink: .a obzvlášť nebude-li miminko postýlkové,např. jako náš drobek :sweat_smile: , moc dlouho v ní spinkat nebude a bude čas na velkou postel :wink: .

@jitule :slight_smile: ..držím moc palečky k těm odběrům :slight_smile: .bohužel ale taky neporadím, nebyla jsem na tom :fearful: .mám akorát dojem, že se to dělá přes pupík, ale nechci plašit :wink: .možná si to s něčím pletu :sweat_smile: .ale mrknu do chytré knihy :wink: .

@angelina987 :slight_smile: ...měly jste se krásně :slight_smile: .

@zzf :slight_smile: ...moc držím palečky ať je vše v pořádku :slight_smile: .to o čem si píšete s lumpajdou jsou pro mě nové věci :confused: ...nestačím se divit, co je všechno možné :frowning2: .
tak hlavně aby to vše dobře dopadlo :dizzy_face:

jdu mrknout na klky :confused:
27. črc 2010 ve 14:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.