• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
tak opisuju z knihy :wink:
odběr choriových klků...
provádí se v 10-14tt.
některé vrozené vady lze objevit vyšetřením malého kousku klků z tkáně, které jsou součástí placenty.
vzorek se může odebrat pochvou nebo zavedením jehly přímo do dělohy stěnou břišní s kontrolou ultrazvukem.při tomto testu vzniká o něco vyšší nebezpečí potratu než při amniocintéze.
zvýšené riziko potratu asi 2%.

@jitule :slight_smile: ...a proč ti to mají dělat??? :fearful: normální screening nestačí???nebo máte v rodině nějaké předpoklady VVV? :fearful:
27. črc 2010 ve 14:52  • Odpověz
ahoj holky, tak mě dneska docela naštvala paní v lékárně, bylo mi řečeno že železo v umělé formě je strašně agresivní a že bzch měla jíst maso, když sem jí řekla že ted maso ani nepozřu tak mi řekla že to je chyba že to miminku škodí a že bych ho jíst měla, tak jsem jí řekla jestli je jako zvracení po něčem co mi nechutná lepší pro to miminko :angry: :angry:
http://www.manitera.cz/zenske-potize/acidofolan-30-tbl tak by mě zajímalo co by mi řekla k tomuhle :angry:
27. črc 2010 v 15:57  • Odpověz
@alienka24 tak to by mě taky naštvalo... a prodala ti to nebo ne?
Já se teď vrátila z toho screeningu, píšou tady negativní, tak snad je to ok, ale ještě to musej spojit s tou krví. Vyšetřovali mě přes břicho a dali mi veeeeelikou fotku:slight_smile:) maj to tam vymakaný, člověk leží a přímo nad ním má televizi LCD a kouká na svýho prcka. Přítel říkal, že je celej po něm:wink:
27. črc 2010 v 16:13  • Odpověz
mistinka.....já jsem šla pryč, koupila jsem čaj co jsem měla koupit a dál se s ní nedohadovala, ona byla vyloženě děsně chytrá tak holt půjdu jinam no :wink:
27. črc 2010 v 16:16  • Odpověz
no já jdu zítra na gyndu a bude mi dělat screening :wink:
27. črc 2010 v 16:16  • Odpověz
autor
Holky, tak jsem z5, nová Dr. je uplně v pohodě, mimísek se má taky čile k světu i se srdíčkem, odpovídáme 8plus 5tt a jsme menší cca o 2-3 dny, ale to nic neznamená, TP je 3.3.2011 a na kontrolu s průkazkou, dalším vyšetřením (myslím že screeningem) jdu za 14 dnů.
Takže jsem šťastná jak blecha, fotečku nemám, v tom zmatku jsem zapomněla říct, ale paní dr. je tam má. :wink:
27. črc 2010 v 17:32  • Odpověz
@angelina987 moc a moc gratuluju :wink:
27. črc 2010 v 17:41  • Odpověz
@ined77 - jj :grinning: kdo nezažije nechápe. Já díky tomu, že nám dlouho nešlo mimi ztratila 2 kamaradky (těhotné), nějak mě nepochopili :unamused: . Tak se teď opravdu bojím abych donosila (vlastně si to ani s manželem nemužem pořadně užít).
27. črc 2010 v 17:58  • Odpověz
Taky se jdu trochu pochlubit. Byla jsem dnes u doktora a napsal mi průkazku. Mimís má 22 mm, dle utz je trochu menší než by měl být podle poslední ms, ale když jsem doktorovi řekla, že ovulka byla o tři dny později, tak už to souhlasí. Podle ms mi napsal termín porodu na 28. únor, ale já to vidím dle ovu na 2. březen. Zrovna jsem se objednala za tři týdny na screening. Dostala jsem pro manžílka fotečku. Viděla jsem hlavičku, tělíčko, ručičky i trochu nožky. Nějak to tu poslední dobou nestíhám sledovat z práce, mám tam trochu problémy, budu se přesouvat na jiné oddělení, tak zaučuju kolegyni. Jsem docela ráda, že jako těhotná jsem nevyhoditelná, neb náš ředitel by se mě asi nejradši zbavil, proto mě teď před ním budou schovávat na ten jiný úsek. Zatím teda v práci nikdo nic netuší, ale příště se asi s doktorem poradím, jestli v případě nouze největší by mi mohl napsat nemocenskou, jen kdyby náhodou ředitelovi ruplo v bedně.
27. črc 2010 v 18:55  • Odpověz
@angelina987 super, moooc gratuluji :dizzy_face: . Holky, já ty prohlídky normálně prožívám s váma, si vždycky představím sebe, jak jsem chodila. Doufám, že brzo zase začnu :confused: :slight_smile: @zzf teda to asi nebyli moc dobrý kamarádky :angry: . Nám taky mimi dlouho nešlo a řeči tipu jestli už jo a kdy už mi na optimismu moc nepřidávalo :unamused: . Určitě to dopadne dobře, budu držet pěsti :dizzy_face:
27. črc 2010 v 19:05  • Odpověz
yfko...tak prosím mě drž palce zítra :sunglasses:
27. črc 2010 v 19:06  • Odpověz
autor
@alienka24 všechno bude ok, uvidíš :wink:
27. črc 2010 v 19:30  • Odpověz
autor
@yfka30 neboj, uvidíš jak rychle to uteče a budeš u dr znovu :wink:
27. črc 2010 v 19:31  • Odpověz
no já si taky myslím že jo, musím říct že ted se spíš těším než že bzch bzla nervozní :wink: :wink: já se nejvíc bála kontroly před srdíčkem, jako aby bylo a když bylo tak jsem se uklidnila a věřím že už tro bude dobrý, no jdu tam i s mužíčkem zítra :wink:
27. črc 2010 v 19:31  • Odpověz
@alienka jasně budu :slight_smile: @angelina no doufám :slight_smile: . Jsem tak přemýšlela, že by jsme to snažení nechali na září, at se tělo pořádně vzpamatuje. Ono by to možná tak vycházelo. Ted mám dodržet šestinedělí a pak snad dojde normální ms :confused:
27. črc 2010 v 19:35  • Odpověz
autor
@yfka30 mrkni sem http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/potrat-a-jak-nastartovat-a-zacit-znovu/?collapse=true&page=last&post=last toto je diskuze, která mi hodně pomohla, nech se zapsat do tabulky aucidíš, jak ti to bude všechno rychle utíkat
27. črc 2010 v 19:37  • Odpověz
@angelina super děkuji, já už tam načuhuji delší dobu, ale moc se mi to nechce pročítat, je toho na mě moc :grinning: . Ale jo pročtu si to a pak se přidám :wink:
27. črc 2010 v 19:40  • Odpověz
autor
@yfka30 ude se ti tam líbit, uvidíš :wink:
27. črc 2010 ve 20:13  • Odpověz
@ined77 - tak jsem tam dnes volala a zitra jdu na krev, 9.8. na sono a 16.8. jdu na ten odber a je to pres bricho :( Ale snad to bude v poradku. Nebo spis verim tomu, ze to bude vse v poradku. Diky za palce.

@xovicka - gratulace k prukazce. Ja mam dle UTZ taky mensiho prcka, ale delohu mam pry odpovidajici tomu 11+6 jak mi stale tvrdim ze jsem, tak se radsi uz neptam :slight_smile: A s tou praci jsi happy. To ja jsem takovy stesti nemela, mela jsem smlouvu na dobu urcitou, takze jsem vyhoditelna byla, ale tohle za to stoji a jsem stejne porad na nemocensky, tak aspon tak.
27. črc 2010 ve 20:56  • Odpověz
Ahoj mamušky :grinning: , mám takový blbý dotaz, barvily jste si v těhu vlasy??? Nemůže to malému uškodit?? A chytla Vám nějaká barva? A která?? Máme za 3 týdny svadbu a mám to jak blbec. Není to kvůli jen mimi, ale už jsem spolu celkem dlouho, a už byla jednou odložená. Tak předem děkuji za odpovědi. Jo a jěště,:grinning: včera mě šíleně bolela hlava, můžu vůbec nějaké prášky proti bolesti, a jaké??? Jsem zatím nic nebrala, ani nemám skoro nic doma, protože jsem to skoro vůbec není třeba.
28. črc 2010 v 05:49  • Odpověz
@majjka24 ahoj, barvení se vůbec bát nemusíš, jedinej problém , kteréj může nastat, že ti ta barva nechytne jak by měla, ale prckovi to neuškodí :slight_smile: . S práškama ti asi neporadím, ale myslím, že jeden paralen by neuškodil, snad :confused: . Já si jednou na začátku vzala brufen, protože mě nehorázně bolel zub a pak celou dobu do další kontroly trnula, jestli jsem něco nepohnojila, naštěstí ne.
28. črc 2010 v 07:31  • Odpověz
Dobre rano vsem, chci se vas zeptat na nazor. Ted jsem mluvila s mym gynekologem jestli muzu jet na par dni na chalupu na misto vecneho pobytu v byte,ktery mame v cntru Prahy a on mi rekl, ze bych spravne mela sedet doma zadku a fakt nikam krome vysetreni nejezdit, ale jestli tam pry chci tak at jedu. Je to max. hodina jizdy od Prahy a v krasnem prostredi s cistym vzduchem, tak bych rada byla par dni tam ale ted se bojim, je pravda ze jsem doma na rizikaci. Zase na druhou stranu cesta tam trva stejne dlouho jako cesta k tomuhle doktorovi pres celou Phu. Co myslite vy? Jeli by jste do prirody nebo to radsi nepokousely vubec? Diky za nazory a krasny den vsem.
28. črc 2010 v 08:22  • Odpověz
@jitule Ahoj Jitule, já zrovna minulý víkend byla na chatě. Je v přírodě a ani tam neteče voda, takže očista vodou ze studánky, spali jsme ve stanu...ale nevím, nejsem v rizikovym...
28. črc 2010 v 09:40  • Odpověz
Ahoj téda vy jste toho napsali:slight_smile: Vůbec vás nestíhám dočítat, protože mám pořád frmol v práci :confounded: Už aby skončily ty dovolený, pořád je nás tu sotva půlka... Navíc jsem strašně utahaná. Každej den po práci si musím na chvíli lehnout, mám pocit, že usínám už i za chůze. Je to normální?
Jinak jsme zaregistrovala, že jste řešili železo. S tím mám bohužel bohaté zkušennosti a musím potvrdit názor lékarnice, že je to agresivní. Ale ono, co se dá dělat, když ho má člověk málo... Já ho brát musím, protože i když jím maso, tak ho mám pořád málo. Trvalo mi dlouho, než jsem našla nějaké, které jakž takž snesu, aniž by mi po něm bylo zle. Teď mám Aktiferrin Compositum. Ale mám pocit, že co jsem těhotná, tak ho snáším o dost hůř než před tím.
majjka24 - já si vlasy barvila u kadeřnice. Barva mi chytila dobře, ale vůbec mi nedrží - je to 2 týdny a už ani není poznat, že jsem si je barvila... Dřív mi to drželo mnohem dýl. Pro mimi prý dnešní barvy škodlivé nejsou:slight_smile:
28. črc 2010 v 10:18  • Odpověz
ahoj holky, tak příští úterý jdu k tomu známému Dr. na SONO, už se moc těším, ráno jsem poprvé hodně zvracela, vždycky jsem to rozdejchala, tantokrát ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no co se dá dělat, budu se držet hesla babiček, kdo zvrací nepotrácí, tak snad na tom něco je a mimi pěkně roste. Malej mi včera řekl, že chce bráchu a bude se jmenovat Kluk, tak mu říkám a co když to bude ségra, hm, ale Kluk, takže má celkem jasno :grinning:
28. črc 2010 v 10:38  • Odpověz
@jitule - no ja jedu teď za týden do Chorvatska na týden. Nejsem sice na rizikači, ale zase z CARu (kde mi tu dovolenou posvětili) Dr. žekla, že když se na to cítím a jestli nemam žádné problémy, tak ať jedu. Jen jsme si vybrai auto jako dopravní prostředek (z letadla mám strach). Měla bych teď asi být v 6+2tt a prokazku ještě nemám. Ale na dovolenou se moc těším a věřím že si s mimiskem odpočineme víc než seděním tady v Praze.
28. črc 2010 v 11:19  • Odpověz
Ahojte holky. Měla bych na Vás dotaz. Jsem v 10tt a už druhý den mě bolí břicho jak kdyby při MS. Myslíte, že je to normální? Díky za odpověď
28. črc 2010 ve 13:08  • Odpověz
@lumpajda, @zzf - diky za odpoved. Ja to tedy risknu, myslim, ze mi to prospeje byt par dni na cerstvym vzduchu. Je tam normalne voda, elektrika, kuchyn, vsechno, jen ne hluk z centra, tramvaje a vecne troubici auta, co mam tady za okny :slight_smile:

@bara26 - Baru, ja mam uplne to same. Je to normalni, je to pry jak roste deloha tak se natahuji nejake svaly ci co. Tady v tom clanku je to krasne vysvetleno: http://www.porodnice.cz/tvrdnuti-bolesti-bricha-v-tehotenstvi
28. črc 2010 ve 14:45  • Odpověz
@jitule- podle ceho u tebe rekli ze mas rizikove tehu?
28. črc 2010 v 15:02  • Odpověz
kuk holky, tak jsem zpět z kontroly
28. črc 2010 v 15:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.