• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
jee ty už nakupuješ pro mimíse?
31. črc 2010 v 15:01  • Odpověz
@alienka24 no to ti věřím, že je to pěknej zvěřinec, nebo spíš blázinec:grinning: . My měli ještě před pár lety želvu, ale umřela :cry: :pensive: . Další jsme nepořizovali, protože jí pes po baráku děsně honil (nebyla zvyklá na terárko, lezla navolno po bytě :wink: ). My máme zoo u tchánů, mají totiž kočky, slepice, krůty, bejky a králíky :slight_smile: . Andí moc baví ty zvířata krmit, jen nemá vůbec žádnej strach a respekt, klidně strčí ručičku se senem bejkovi téměř do tlamy :astonished: :confused: .
31. črc 2010 v 15:03  • Odpověz
nojo tak kráva nekousne, ona nemá přední zuby :wink:
no a máš recht, blázinec to je pěknej, už se těším až jí mamce vrátíme ale zas na druhou stranu mi zas bude chybět potvůrka mrňavá, nojo holt jsem zvířátkomil :grinning:
31. črc 2010 v 15:05  • Odpověz
@alienka24 ještě nee, jen vyhlížím, co by se mi pak líbilo :wink: . I když možná po genetice bychom něco malého za odměnu koupit mohli :slight_smile:. Jestli to bud eholka, tak stejně moc věcí dokupovat nebudeme, jen postýlku, nábytek do pokojíku, pár hraček a právě tu kombinézku :wink: . Andrejka je začátkem dubna a mimísek bude v půlce února, takže se to docela i shoduje velikostně pak na jarní a letní věci :slight_smile:. A jestli to bude kluk, čeká mě nafotit a dát do inzerátů 4 maxikrabice holčičích věcí :rolling_eyes:. Z toho nejsem vůbec nadšená :frowning2: , ale pak to vybírání věcí pro klučíka, to by mě zase moc bavilo :slight_smile:.
31. črc 2010 v 15:07  • Odpověz
sabcav....takže bys radši holčičku zase? a jména už máte vymyšlený?
31. črc 2010 v 15:08  • Odpověz
@alienka24 to jsem nevěděla, že kráva nemá přední zuby :astonished: :confused: :grinning:

sousedy vedle nenapadlo nic lepšího, než začít řezat motorovkou dřevo, tak se u nás asi moc dlouho už spát nebude :unamused:
31. črc 2010 v 15:10  • Odpověz
sabcav....no nemá právě, ona má jen ty boční žvejkací na trávu a tak :slight_smile: já to taky nevěděla ale krmila jsem telátka a pak mi to bylo řečeno že kráva nekousne a když tak vlastně jen pyskama
31. črc 2010 v 15:13  • Odpověz
@alienka24 srdíčkem o malinko víc chlapečka :wink: , ale z praktickýho hlediska zase víc holčičku :wink: ale mám pocit, že to je holčička :slight_smile:. Hlavně ať je mimčo zdravé, na pohlaví až tak nezáleží...a kdyby to byla druhá holka, tak třeba by se časem povedl ještě jeden zázrak a byl by to ten kluk, co ho chce furt tchán :grinning:. No ještě vydržet těch pár týdnů :slight_smile:. Jména asi nejspíš máme: kluk Martin (to je jediný klučičí jméno, na kterém jsme se s manželem shodli už při Andrejce, kdyby byla kluk) a holčička buď Barborka, nebo Terezka :slight_smile:. Líbilo se mi třeba Veronika, ale to je 7.2. a aby měla za týden narozky, tak to fakt nechci, někomu to možná nevadí, mě jo, je mi líto těch dětiček :wink:. Kamarádka si nechala překvápko do porodu a má holčičku Veroniku (7.2.) narozenou 10.2.
31. črc 2010 v 15:16  • Odpověz
@alienka24 co se tady člověk nedozví :grinning: :wink: :dizzy_face:

no oni jí naštěstí ještě nekousli ani pyskama, spíš jí občas olíznou :grinning:
31. črc 2010 v 15:17  • Odpověz
no já to taky nemám ráda když mají narozeniny a svátek hned po sobě, přijde mi že jsou pak šizený, ale chápu že v to je občas nezbytné :wink: ale my se tomu chceme taky vyhnout :wink:
31. črc 2010 v 15:18  • Odpověz
@alienka24 no my právě taky :wink: . Já to mám úplně nejlepší, mám svátek přesně na den po půl roce od narozek :sweat_smile: . Co nemám ráda, když se dědí jméno, takže pak je 5. generace Pepíků a tak :angry: , ale to je věc každého :wink: .

Jdu na Andí, samosebou je ten netopýr vzhůru :slight_smile: , tak snad půjde večer nějak rozumně spát :pensive: , mě bolí od toho nevyspání hlava, tak půjdu taky spát brzo, v půl druhé už opravdu né :grinning: . Hezký zbytek dne :sunglasses:
31. črc 2010 v 15:22  • Odpověz
@ined77 ahoj,byli jsme v Chorvatsku v PRIMOŠTENU.bylo tam krásně,ale já to prozvracela takže pro mě nic moc.Aspon manžel a synek si to užili.
31. črc 2010 v 16:38  • Odpověz
@ined77 já si myslím, že by to mamina zvládla ještě jednoho prcka navíc a kluci by se spolu vyblbli :dizzy_face: . Jinak klid do večera se nekonal v 15h byl ten můj doma :angry: :grinning:
31. črc 2010 v 19:27  • Odpověz
Ahoj holky :wink: !My když byli na dovolené tento týden,tak jsem měla jeden den doooost hroznej a zvracela jsem,co 2hodky aniž bych něco jedla nebo pila.Byl to děs.Zajímalo by mě,kdy je ta hranice,kdy už není něco v pořádku,co se týče zvracení?!Tohle totiž nebylo fakt normální.
Ráno jsem vstala a letěla na záchod-žaludeční šťávy,dala si po lžičkách čaj a piškot-letěl ze mě za 5min,po hodině jen ležení v posteli a lžička vody,opět po 2hodinách zvracení a tak to šlo až do večera.Už jsem ani nepočítala,kolikrát jsem zvracela :confounded: .Manžel prý at si dám večer silný vývar,ten mi udělá dobře,hm :frowning2: ,zase šel ven a večer jsem byla úplně drogy,nemohla jsem pomalu vstát,dehydrovaná,tak jsem si dala opět černý čaj a držela pusu,abych ho opět nevyzvracela.no děs,to se mi ještě nestalo.Už jsem myslela,že dokud nebude do rána o.k.,tak půjdu tam někde na pohotovost,ale naštěstí to bylo dobrý :confused: .Tohle jsem opravdu nezažila při prvním dítěti a doteď nechápu,co to bylo. :unamused:
31. črc 2010 ve 20:14  • Odpověz
ahojky :slight_smile: ,
tak mám navařeno, kluci jsou venku, ještě teda musím pověsit prádlo, ale nedalo mi nenakuknout :grinning: .

@jandalinka :slight_smile: ..jedja, to spíš vypadá na nějakou jednodenní střevní chřipku nebo žaludeční? :confused: :fearful:
tohle už bylo asi opravdu až nenormální :frowning2: .
snad se to nebude opakovat :wink: . a nesnědla jsi předtím něco špatného? :fearful:

@yfka30 :slight_smile: ...tak příště dej vědět, pošlu matýnka expres :grinning: :grinning: :grinning:

@petamaskova :slight_smile: ...aha :frowning2: ...muselo tam být krásně, ale v případě nevolností je to fakt na houby :frowning2: .mně stačí to podnebí tady :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

@sabcav :slight_smile: ...tak mám nápad :wink: ...když budeme mít my holčičku a vy chlapečka, tak si věci prohodíme :grinning: .
verunku máme tak trochu v pácu my :dizzy_face: ..možná ještě i lucku :slight_smile: .ale vidíš, ani jsem nevěděla, že má svátek v únoru :confused: .
proto jsem nechtěla třeba dávat štěpánka, že by měl svátek hned po vánocích :frowning2: .
fotečky pěkné a z pejska by byl matýnek na větvi :grinning: ...on je těžký psíkomil a taky kosomil, slepičkomil a prostě jak se to hýbe, je to jeho :grinning: .
vstávate před sedmou? tak to máte ještě krásné rána :grinning: ...u nás se straší už mezi 5.30-6h :pensive: .na začátku léta vstával i ve 4.30 :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ....nezmar malý :sweat_smile: .
i já už na MMB pokukovala, ale ještě je brzy :slight_smile:.navíc hodně věciček máme a mohla by je nosit i holčička :wink:.ale něco nové samozřejmě kupovat budeme :wink:.

@alienka24 :slight_smile: ...co kačena, peče se? :grinning:
i já miluju pejsky, ale teď bychom mít žádného nemohli...snad možná někdy později až budou děti větší a schopné se postarat :wink: .matýnek je asi po mně...já měla doma taky kde co.od morčat, křečků, psa, po šneky :sweat_smile: a potkána :grinning: .
můj tatínek to nesl velmi těžce :grinning: .
ale že kráva nemá přední zuby jsem taky nevěděla :grinning: ...chudák, ta se nadře,než tu trávu uštipne :grinning: .

tak všem pěkné nedělní dopoledne, já ještě mrknu po o :wink: ...letím pověsit to prádlo, za chvilku se kluci vrátí :slight_smile:.
zatím pááááááááá kočenky :slight_smile:
1. srp 2010 v 10:35  • Odpověz
Hezké ráno, my měli noc na houby :frowning2: , Andí lezou ty trojky, už chybí jen kousek k proříznutí, a jen co jsem si lehla a usnula, tak se za chvíli vzbudila a řvala pak celkem cca asi 1,5 hodiny :cry: . Vzali jsme si jí do postele, tak skoro usnula, jenže pak se vzbudila a zase brečela, pak jsem jí nosila (snad je mimísek ok, trošku mě z toho pobolívá břicho :confused: :pensive: ), no nakonec mě napadla kolem 01,00 spásná myšlenka, že jsem jí roztáhla v pokojíku žaluzie, ukázala, že je tma, svítí lampy a vyjmenovala všechny příbuzné a zvířátka, co jistě spí a co mě napadli, a nechala se překecat a usnula :slight_smile: .

@jandalinka: no hlavně že už jsi ok :dizzy_face: , u nás řádily nějaké střevní chřipky :confounded: :frowning2: , naštěstí se nám to (ťuk ťuk) vyhnulo :wink: .

@ined77 bezva nápad s tím oblečením :grinning: , já jdu vařit teď- br. kaši a rybí karbanátky, manžela s malou jsem vyhodila ven, šli se mi ke tchánům podívat po mých minulých těhukalhotech (doma jsme je nenašli a ty miminčí věci v krabicích jsou uskladněné u tchánů, tak snad jsou tam :wink: ). Tak snad je najdou a já mám chvíli klid, třeští mi z té noci hlava a celkově mi je nějak divně :rolling_eyes: .

Hezký den všem :sunglasses: , po o taky zkusím nakouknout :wink: .
1. srp 2010 v 10:51  • Odpověz
@sabcav :slight_smile: ...jéé, tak to jste měli podobnou noc našim :frowning2: .ty zoubky jsou potfory a když si představím, že mě to čeká ještě jednou od začátku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: ...
já jsem si těhu rifle už našla a odzkoušela :wink: .taky máme ty neprťavější věcičky u tchánů, ale vzhledem k tomu, že se snad brzy budeme stěhovat to domů ještě tahat nechci. je času dost :wink:.
s tím bolením bříška...mi povídej :fearful: .já matýnka pořád nějak tahám a přenáším.ale pamatuju si, že i předtím mě bříško občas pobolívalo, tak tomu nepřikládám nějaký větší význam :wink:.tak matka příroda to má snad nějak vykoumané :grinning:..však jsou holky co mají dítka třeba rok od sebe a ty mimčo nosí v té době skoro pořád :wink:.
no, tak se aspoń uklidňuju :grinning:.
jj, ty noci jsou náročné...taky jsem co druhý den jak přejetá parním válcem :rolling_eyes: a ani to kafe nemůžu, neboť je mi z něho zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: .ale teď jsem měla po dva dny úplného slabouška a bylo to mňám :grinning: .
1. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz
@ined77 já už mám taky kalhoty, hurá :grinning: . Já mám dvoje, jedny po Andí, ty jsem právě nemohla najít, ty budu nosit na hřiště atp, mají trošku ošoupané nohavice a pak jsem si koupila v hm nový, k dr. a do města :wink:, akorát na ty čekám na zkrácení, tak snad brzy :slight_smile: . Karboše chutnali všem, i prďole, jen mě ty ryby nějak nedělají všeobecně dobře, tak jsem zvědavá, co to se mnou za hoďku provede :sweat_smile: :confused: :grinning:. No právě mimča rok od sebe zase není tak zlý, pže to první mimčo je ještě malý, včera jsem prďolu vážila a měla oblečená (bačkorky, body, tríčo, tepláky) přes 11,5 kg :fearful: Já si nedat ráno slabý kafe, tak nevím...s Andí jsem mohla pít jen Caro, kafe mi dělalo zle, teď naštěstí ne, ale dělám si fakt slabý, 1 lžičku nescafé, 1/4l vody a 1/4 mléka (cukr musím kvůli dietě oželet :frowning2: , ale pro mimčo to vydržím :dizzy_face: :wink: ).
1. srp 2010 ve 13:44  • Odpověz
@sabcav :slight_smile: ..taky budu potřebovat ještě jedny kalhoty :wink: .chtěla jsem třeba z MMB, ale mám strach, že mi nebudou sedět :unamused: , ale asi to risknu. moje těhu rifle stály 1200 :stuck_out_tongue_closed_eyes: a další za tolik peněz kupovat teda nehodlám :unamused: .
jak děláš ty rybí karboše? :confused:
co se týče váhy, tak matýnek má určitě ke 13kg, možná i přes :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to si ještě vem, že po o ho uspávám v náručí :sweat_smile: ..takže už vymýšlím nějakou přijatelnou alternativu, protože s větším bříškem už to nebude možné.jenže on je takhle do 3 minut tuhý :sweat_smile: , tak zatím nosím :wink: .
no už je vzhůru, spinkal 1.30 :slight_smile: ...jdu dělat studený jah.dort a chlebíčky :slight_smile: .MM má dnes poslední den dovči, tak si to ''oslavíme'' :frowning2: :grinning: ...jen to šampíčko bude chybět :sunglasses: :grinning: .

mmch..jste nám úpně rozbily plán na jméno holčičky :angry: :grinning: ...ta verča je asi v pytli, když má tak ''blbě''svátek :sweat_smile: .a lucka na tom není o mnoho líp :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .(13.12)
ale máme novinku :slight_smile: ..možná marika :confused: ...docela hezké jméno že?a hlavně celkem neobvyklé :wink: ...no ale to jen že jste tu řešily ty svátky a narozky , tak jsme to s MM ''řešili'' u oběda :grinning: .
1. srp 2010 ve 14:21  • Odpověz
@ined77 tak si nějaké kalhoty vyber a zkus napsat paní o rozměry a poměř to s těmi, co už máš :wink: . Já za ty z hm dala po slevě 800 :stuck_out_tongue_closed_eyes:. My naštěstí v lednu najeli na nový způsob uspávání - do té doby jsem s ní ležela v naší posteli a když usnula, nechala jsem jí zabrat a pak jí přenesla :frowning2:. Jak to děláme u nás: Teď se vyčůrá do nočníku (většinou), dáme plínku, pyžamo, pak spolu zatáhneme žaluzie a zamáváme ven, přitom si říkáme, co jsme dopo (nebo když je to večer, tak co jsme odpo) dělali a kde jsme byli, dám jí do postýlky, přikryju dekou a řeknu 3 větičky (s malými obměnami každý den ty samé- všechno je pořádku, moc tě miluju a krásně se vyspi a hezké sny), natáhnu kolotoč (ten už jen ten hrací strojek, kolotoč jsme sundali, když se začala stavět) a odejdu a pak jí přes chůvu pustím ukolébavky (máme aventku, tam jsou v chůvě ukolébavky :wink: ). Do 10 imnut je tuhá, někdy spí hned a jindy tam pár minut povídá, ale usne :slight_smile:. Z začátku to byl trošku boj, asi 3-4 dny, ale už se to naučila a ok :slight_smile: . Je jedno, co si doma zavedete,hlavně by to mělo být každý den stejně, jako takový rituál :wink: . A hlavně si věřit, že dokáže usnout i jinak, než jak bylo doted zvyklé. Tohle mi poradila kamarádka, taky mají takový rituál, ale zase trošku jiný a světe div se, ono to funguje :slight_smile: :pensive: :dizzy_face: . Koncem srpna jede manžel na týden na služebku, tak mám v plánu jí odnaučit na dudlíka :confused: , tak snad se to povede :pensive: :slight_smile: . Má ho jen na spaní, ale stejně :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Užijte si "oslavu" :sunglasses: . Hm, jahodový dort bych si taky dala :slight_smile:.

Karboše: malé (400g) balení pangasia, nechat rozmrznout, rozmixovat v robotu, k tomu 2 toustové chleby rozmočit s mlékem, vajíčko, trošku citronové šťávy, trošku strouhaného sýra, česnek, cibuli, koření - dala jsem kmín, sůl, pepř a majoránku - Andrejka je ještě na jiná koření malá, jinak co kdo rád, rybí, gyros, na mleté maso... :wink:, vše rozmixovat na kaši, pak podle potřeby dohustit strouhankou a moukou, pak obalit v trojobale a usmažit, ty karboše jsem "vykrajovala" 2lžícemi o sebe (spíš to byly takové noky). I s loupáním brambor na kaši a uděláním kaše bylo jídlo za cca 35 minut a bylo to výborný :slight_smile:.

My spíme už skoro 2 hodiny a snad ještě chvíli bude spát, aby dospala tu noc :slight_smile: . Až se vzbudí, tak sváča (to bude zase boj s přesnídávkou :rolling_eyes: ) a pak k našim na zahradu, Andí tam má houpajdu a kočky a my budeme grilovat :dizzy_face: .
1. srp 2010 ve 14:50  • Odpověz
@ined77 ještě jsem v tom "románu" zapomněla: Marika je hezké, zajímavé a dost neobyklé jméno :slight_smile:.
1. srp 2010 ve 14:53  • Odpověz
@sabcav :slight_smile: ...s tím uspáváním..večer si s matýnkem lehnu a on za chvilku usne..plánuju, po zakoupení velké postele(doufám brzy), že sednu vedle něj, něco přečtu, popř. pustím pohádku na cd a naučí se spinkat tak.nejhorší je, že je zvyklý spát se mnou :unamused: ..my s tím měli odmalinka hrozný boj..teda hlavně se zoubkama atd.prostě spinká strašně neklidně..já zkoušela všechno...už uměl i usínat sám, ale stačila malá rýma a vše bylo v kelu a muselo se najet odznova a hlavně!nikdy se nepřestal v noci budit :confounded: , ale to je do jiného téma :wink: ...tam jsme na tom s holkama podobně.každopádně ale děkuji za tip :slight_smile: .
jo dudlík :sweat_smile: ..já čekám až vylezou ty trojky a snad dáme dudel pejskům...taky ho máme jen na spánek, ale i tak :wink: .
jo, taky myslíš že marika je fajn? :slight_smile: dokonce i MM se to líbí a mě to celkem nadchlo :slight_smile: .matyáš a marika...to zní hezky :dizzy_face:.
ty karboše určitě vyzkouším :wink: .taky nijak moc nekořením...vždy jen tak aby to matýnek mohl také :wink: .
jééé, tak já bych zase dala něco grilovaného, vyměním :grinning: ...pěkně si to užijte :slight_smile: .
já teď vařila na zítra, kluci šli na chvilku ven a mě milostivě zanechali doma :dizzy_face: .ale na dlouho to nebude, matýnek měl zase 37,4C :frowning2: , tak šli jen na takovou zdravotní procházku dát starý chleba kačenkám :slight_smile: .

tak já se už pro dnešek rozloučím, všem pěkný zbytek neděle a mimískům pošlete pohlazení :slight_smile: ,pááá
1. srp 2010 v 16:09  • Odpověz
autor
Jen probíhám, hlásím, že vše ok a všechny zdravím. Pořád jen spím a jím, před chvilkou vajíčkovou pomazánku a už ted cítím, že to nebylo to pravé ořechové :grinning:
1. srp 2010 ve 20:57  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: .Tak dnešní kontrola u mudr.v pořádku,výsledky krve také a prý lehký výtok v těhotenství v pohodě. :confused: Ve čtvr.jdu na genetiku,nemůžu se dočkat :slight_smile: .
Hezký den všem,bude dnes pařák :slight_smile:
2. srp 2010 v 09:18  • Odpověz
tak jsem se vrátila z první kontroly na gynekologii.miminko je jedno,je krásný,krásně mu bije srdíčko,jen je o trošku menší.jinak ok,krom mých neustálých nevolností.
2. srp 2010 v 10:59  • Odpověz
ahoj holky, tak já hlásím, že to konečeně vypadá že nevolnosti ustávají, od rána je mi dobře, no báááječný to pocit :wink:

těm co je špatně se omlouvám za tuhle zprávu, neberte to jako provokaci, ale snad vám to pomůže že to opravdu skončí :wink:
2. srp 2010 v 11:06  • Odpověz
Mě se chce tak strašně spát... Zase jsem se v noci vzbudila hlady. Normálně mi ve dvě ráno začalo tak kručet v břiše, že jsem musela vstát a jít se najíst. Ale fakt to je divný pocit uprostřed noci sedět v kuchyni a cpát se. To mimino uvnitř má nějaký převrácený režim, ráno jsem většinou ráda, když do sebe nacpu jedny malé bebe dobré ráno, ale jakmile se pořádně nenadlábnu večer, tak se pak budím hlady. A pak se můžu divit, že už v desátém týdnu mám problém dopnout kalhoty i když podle příruček bych měla začínat tloustnout až ve čtvrtém měsíci. Holkám s těhotenskými kalhoty lehce závidím, ještě tři týdny to musím vydržet. Až se ukáže že je mimís zdravý, naklušu do obchodu a kromě kalhot rovnou budu muset koupit i těhu podprsenku. Jinak s manželem doma zrovna řešíme jména a kočárky.
2. srp 2010 v 11:30  • Odpověz
xovicka....no já taky trpím spavou nemocí, odpoledních dvacet po obědě se ted přeměnilo na tři hodiny tuhého spánku :grinning:
2. srp 2010 v 11:41  • Odpověz
xovicka....a jestli ti není oblečení už ted tak si tam klidně skoč a na nic nečekej, stejně tam nakonec skončíme všichni :sunglasses:
2. srp 2010 v 11:42  • Odpověz
ahojky :slight_smile: ,
jéé holky o spánku mi ani nemluvte...já bych klíďo usnula teď a vzbudila se v únoru :grinning: .
u nás budík v 5.50 a celou noc motání a kńourání :frowning2: ...potfory zoubky :frowning2:

@jandalinka :slight_smile: ...gratuluji ke kontrole :dizzy_face:

@petamaskova :slight_smile: ...i tobě moc gratuluji ke kontrole :dizzy_face:

@alienka24 :slight_smile: ..a i tobě gratuluji k ukončení nevolností :grinning:

@xovicka :slight_smile: ...hlavně že ti chutná, opak by byl horší :wink:

@angelina987 :slight_smile: ...to máš správný režim :wink: , hned bych na něj najela taky :grinning: .
2. srp 2010 ve 12:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.