• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
Ahoj, pridavam se taky, rodit by jsme meli az 30.3. mam to skoro k narozkam:o) Jinak nam snazeni trvalo skoro 2 roky tak snad bude vsechno v poradku!
2. srp 2010 ve 13:42  • Odpověz
@angelina987 Ahojky taky se k vám přidám v pátek jsem si dělala testík a byly tam dve jasný tučný čárky ještě mimi doma nemáme a moc se těšíme snažily jsme se 1.5:slight_smile:
2. srp 2010 ve 13:50  • Odpověz
Ahoj :slight_smile: , já si během A. usínání dala 15 minut spaní a je mi pekelně blbě :frowning2: , to jsem buď neměla usnout vůbec nebo pořádně :sweat_smile: . Sousedi mě prudí, my máme po ranní dešti zahradu mokrou ještě teď, ale oni musí sekat trávu sekačkou a malou to budí, to jsem zvědavá, jak dlouho bude spát :confused: :rolling_eyes: . Grilčo včera bylo super :sunglasses:, akorát jsem si tam zapomněla mobil a naši mi ho odmítají přivézt, to je dálka, celých 6 km :rolling_eyes:, až manžel dorazí z práce, tak tam holt sjedeme my :wink:.

@wwwerca vítej :slight_smile: a moc držím palce :dizzy_face: .

@alienka24 gratulace k ukončení nevolností :dizzy_face: , mě bylo s Andrejkou blbě až do porodu :confounded: , teď to taky nečekám jiný, třeba budu příjemně překvapená :grinning: . Mě je třeba den dva dobře a pak se to zase vrátí...

@ined77 Chudák, co mu roste? stoličky? My dnes noc ok, akorát jak lilo, tak se (prý - říkal manžel, já ještě spala), vzbudila kolem 6,45, zahlásila nene a byl tam klid a vstávala v 8,10 :sunglasses: .

@xovicka jen si někam pro kalhoty skoč:wink:, dr. říkají, že to moc zdravé není, to bříško utiskovat a zase s rozepnutými kalhoty to moc příjemné ani praktické taky není :wink:.

@jandalinda gratulace ke kontrole :dizzy_face:.

@petamaskova o pár dní menší nebo větší, to je jedno, hlavně, když je vše ok :dizzy_face:

2. srp 2010 ve 13:56  • Odpověz
@sabcav :slight_smile: ..jdou nám 3 :frowning2: , no prostě mazec :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
já taky sousedy proklínám, tady moc rádi buší do zdi nebo si dělají nějakou rockotéku :angry: ...to vždy teču. dnes mi malého vzbudili po hodině :angry: ...naštěstí u mě ještě zalomil a spinkal nakonec 2,5h..já na jedno očko s ním :slight_smile: .

@ferrari :slight_smile: ...ahojky a gratuluji :slight_smile: :dizzy_face: !

jdu..musím ještě pověsit prádlo a povalíme ven do toho pařáku...uf... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
pááááááááááá :slight_smile:
2. srp 2010 ve 14:38  • Odpověz
no tak jsem přidala fotku bříška :sweat_smile:
2. srp 2010 ve 14:39  • Odpověz
@ined77 nm právě taky taky :frowning2: , kamarádka - zubní sestra, říkala,že ty 3 jsou asi úplně nejhorší :cry: :pensive: .. My máme dvojdomek a už nikdy víc, ty sousedi mě vytáčídoběla, doufám, že to vyjdea na jaře začneme stavět :slight_smile:

Já uspávání malé u sebe musela zrušit, když se začala stavět, protože lezla a stavěla se po celé posteli a aby usnula, musela jsem jí držet opatrně ruce a nohy, by se nemohla hejbat a zklidnila se,a to řvala a kopala ale jinak neusnula
:unamused:, tak právě proto jsme mueli změnit metodu uspávání :wink:.

Tady pařák moc není a ještě mají odpo dorazit nějaké bouřky, tak jsem na to zvědavá :confused:.
2. srp 2010 ve 14:45  • Odpověz
Koukám, že mi tam chybí pár písmenek, asi mám slabé baterky v klávesnici :confused: :angry: , už zase :fearful:

@alienka24 roztomilé bříško :dizzy_face: , ale zatím maličkaté :confused: . Já jsem snad asi radši tu svoji vanu dávat nebudu, už teď vypadám minimálně na 7. měsíc :fearful: , sousedi si asi v zimě budou myslet, že jsem slonice, že tak dlouho přenáším
:grinning:
2. srp 2010 ve 14:49  • Odpověz
Ahojky tak já zjistila začátkem července že jsem těhu...teď mám 9tt a 6.8. jdu na další KO. Jsem z Českolipska ale pokud není problém ráda se k Vám přidám ;) Termín nám pan dr. určil na 11.3.2011 :wink:
2. srp 2010 ve 14:56  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj kočky, jdu jenom na čumendu :slight_smile: ..prolítla jsem co jste psaly a už zase nic nevím :sweat_smile: ...jooo vítám nově příchozí a gratuluji k těhu :dizzy_face: ...@ined jejda zoubky, to je svinstvo, já teda musím zaťukat, ale my tím prošli ani nevím jak, občas když mi Paťula dovolí kouknout do pusiny, tak nestačím zírat, kolik mu jich zase vyrostlo, teď se klubou špičáky, už jsou vyklubaný nahoře a dole už lezou a v pohodě :slight_smile:
Holky teda sousedi na prd co? Pod náma 2měsíce rekonstruovali byt, takže celý dny vrtání, bouchání :angry: ...teda nevím co to mám za dítě, ale on u toho spal jak špalek :sweat_smile: ..hluchej není, aby jste si nemysleli :grinning: ...on když byl mimi a nemohl zabrat a už jsem nevěděla jak na něj, tak jsem pustila vysavač a byl jasnej :grinning: ...

tak já zase mizím, prtě s mi po 3h vzbudilo, dáme sváču a mažem ven...paaaaa :slight_smile:
2. srp 2010 v 15:02  • Odpověz
@sabcav souhlasím stebou,hlavně aby vše bylo ok i na dále a je jedno jestli se to narodí 12.3 nebo 19.3.
2. srp 2010 v 15:16  • Odpověz
@michaelka83 Gratuluji:slight_smile:
2. srp 2010 v 15:31  • Odpověz
a vítám všechny nové těhulinky :wink:
2. srp 2010 v 16:56  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem zpet z kontroly.
Mame 1 cm a srdicko a jsme 7+2tt (kdyz podle MS 7+0tt). Ale pry se nemusime moc radovat, ze takle roste :slight_smile: ono zalezi pry na tom jak moc detailne meri :grinning:
Tak jsem o trochu klidnejsi, ale precejenom se kolem 8-9tt potraci, tak si rikam, ze jeste asi nemame vyhrano.
:unamused:
2. srp 2010 v 17:00  • Odpověz
zzf....gratuluju ke kontrole a na nic špatnýho nemysli, určitě je to bojovníček a zůstane u tebe :wink:
2. srp 2010 v 17:01  • Odpověz
@zzf říká se že prvních 12tt je nejrizikovějších, ale nad tím bych vůbec nepřemýšlela, prostě mimís se tam udrží a basta :dizzy_face:
2. srp 2010 v 18:27  • Odpověz
@mamina1235:vítám tě :wink:
@wwwerca:bude vše o.k.,moc ti to přeji po dlouhém snažení :wink:
@ferrari:gratuluji :wink:
@zzf:na možnost potratů vůbec nemysli,užívej si to hned ze začátku těhotenství a nestresuj se,vím,že je to těžké,když to člověk všude slyší nebo čte,ale bud v pohodě :wink:
A vůbec bych neřekla,že prvních 12tt.jsou nejrizikovější,já si to myslela donedávna také,ale poslední dobou slyším hrozné komplikace kolem 36.týdne(známé se z ničeho nic udělali komplikace v 36.týdnu a žádné problémy a přišla na kontrolu a prý je mimi mrtvé :frowning2: ),nebo i v 38.týdnu(známá od známé bez komplikací,za chvíli měla rodit,ale mimi se omotala během noci kolem pupeční šňůry a bylo po miminku :frowning2: )anebo slyším,že i když je vše v pořádku,tak v 26.týdnu zjistí špatné výsledky z krve,ultrazvuku a člověku se otočí svět :frowning2: :unamused: ,no takže nechci Vás tady samozřejmě strašit,ale já budu nejšťastnější až se mimi v únoru narodí a bude zdravé :slight_smile: ,Všem přeji totéž :wink:
2. srp 2010 v 18:38  • Odpověz
diky vsem:o)
2. srp 2010 ve 20:01  • Odpověz
@jandalinka tak samozřejmě, že se může stát cokoliv a kdykoliv, bohužel :pensive: , ale myslela jsem to tak, že do toho 12tt je to takový "buď a nebo"...nevím jestli je to tím, že těch 12tt se mimčo "zavrtává" nebo proč :confused: ...třeba můj dr do 12tt průkazku nedává a on je magor, kterej ti je schopnej říct, až překročíte 12tt, můžete se začít radovat :angry: ...To je šílený, co se stalo těm tvým známým :frowning2: ...omotání pupečníku jsem se taky strašně bála...a stěma utz, to byly nervy, na mě než došla řada, tak jsem musela 3x na wc na velkou, ale zase k něčemu dobrý to bylo, když to jinak nešlo :grinning: a pak ta úleva, když bylo po všem...samozřejmě, že se strachujeme až do konce a klid máme až se to mimi narodí, je zdravý a v pořádku :dizzy_face:
2. srp 2010 ve 20:35  • Odpověz
Teda holky, vy mě strašíte s tím potrácením. Já se utěšuju tím, že když už dneska končím desátý týden, z embrya se stane plod a ty největší rizika už jsou za mnou. Asi budu dneska slavit. Manžel mi koupil dvě krabice juicu, tak budu zapíjet konec embryonálního a začátek fetálního období! Co jsem tak pochopila z moudrých článků, tak v prvním trimestru jsou tři nejkritičtější fáze. První dělení oplodněného vajíčka, zavrtání do sliznice a pak vývoj placenty. Samozřejmě těch rizik je mnohem více, ale tyhle jsou takové nejběžnější.
3. srp 2010 v 06:42  • Odpověz
Ahoj všem :wink: ,u nás je pod mrakem,takže takový spavý den :slight_smile: ..@xovicka:ne,nechtěla jsem nikoho strašit,to ne...samozřejmě,že po 12.týdnu jsou ty nejhorší rizika za sebou a teď už si musíme užívat těhotenství v klidečku a pohodě,žádný stres,správná životospráva,prostě můj doktor říkal u prvního a i teď:dělejte,jako by jste nebyla těhotná(nesledujte se moc,nečtěte moc článků o porodech apod,nemyslete,když vemete nákup trošku těžký do ruky,jestli můžete kvůli bříšku nebo ne,......) a věnujte víc sobě,jako by mělo nastat něco nového ve Vašem životě za 9.měsíců.a Vy byla připravena po fyzické stránce i psychické stránce a dodal a po stránce vzhledu :slight_smile: ,takže mě upozorňoval na tu životosprávu,ať to nepřeháním s jídlem :slight_smile: :slight_smile: .Myslel tím,hlavně sladké,přejídání apod. :slight_smile:
3. srp 2010 v 08:03  • Odpověz
Hahaha nejak si Toho tehotenstvi nemuzu nevsimat. Spin jak sipkova ruzenka a Ted se mi objevili nevolnosti :slight_smile:
3. srp 2010 v 08:41  • Odpověz
Ahoj holky, gratuluji všem nově příchozím a ke krásným kontrolkám. My jdem dnes jen na mimi juknout, u známého Dr., jak rostem, tak snad dobře. Já myslím, že na začátku je největší riziki do 6.týdne( heslo buď všechno nebo nic), pak určitě do 12. týdne a pak už musí jít o nějakou komplikaci, která nesouvisí s vývojem plodu, protože embryo je jen do 8. týdne a pak je to plod, který má již vyvinuté všechny orgány, i když ne do finální podoby. Ale pryč od takových myšlenek, vše je a bude v pořádku, i když na tom, radovat se až ve chvíli kdy máte miminko v náručí opravdu něco je. Toho strachu už se stejně nikdy nezbavíme od 4. týdne, až do své smrti a je úplně jedno jestli tomu drobečkovi je už dvacet let nebo víc :wink: .
3. srp 2010 v 09:06  • Odpověz
@zzf, o spaní mi ani nemluv, usínám v osum a během dne jsem jak praštěná, pořád bych spala a zvracení je asi můj nový koníček.
3. srp 2010 v 09:11  • Odpověz
@lumpajda embryo je jen do osmého týdne, ale bere se to jako stáří plodu, což znamená, že pokud to bereš jako týdny těhotenství, tak musíš přičíst dva a brát to jako že 8. gestační týden=10. týden těhotenství.

@zzf jo zrovna včera se mi podařilo přijít z práce o půl čtvrté, dát si do čtyř šlofíka, pak do pěti uvařit a najíst se a zase spánek až do dnešního rána.
3. srp 2010 v 09:27  • Odpověz
@zzf : :slight_smile: :sweat_smile: ..a kolikátý jsi týden?Nemáš zaznačeno ve svém profilu?
3. srp 2010 v 09:28  • Odpověz
ahoj holky, můžu k vám? :slight_smile: občas jsem navštívila únorovky, ale je jich tam nějak moc, tak to vůbec nestíhám... tady je to nějak komornější :slight_smile: termín máme kolem 22.2. ale přesně nevím, průkazka bude až příští pátek

jinak já se tak dva dny už cítím docela dobře, v podstatě normálně, ale je pravda, že mě nic moc netrápilo ani předtím, jen strašlivá únava a občas žaludek na vodě, ale mísu jsem nenavštívila ani jednou :slight_smile: akorát mi teda děsně roste pupek :confused: vypadám teď minimálně jako minule na konci čtvrtýho.... hodim fotku :sweat_smile: já si toho nějak moc nevšímala, ale včera jsem byla s malou v krámě s dětskejma věcma a pani u pokladny mi začala nabízet mimibodýčka :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: tak to mě lehce zarazilo a musela jsem to večer vyfotit :grinning:
3. srp 2010 v 09:32  • Odpověz
@majucha ahoj já jsem včera vypadala podobně mám totiž fakt ted poslední dny problém s nadýmáním a nevím co s tím dělat....
3. srp 2010 v 09:53  •  2 děti  • Odpověz
@chrobacek Ahojky tak já jsem na tom podobně ráno do sebe nic nedostanu ani ten jogurt:slight_smile:
3. srp 2010 v 09:55  • Odpověz
Aha, tak proto mi Dr. říkal, že po desátém týdnu se už nemusím tolik bát, tak už aby to bylo, dostávám i v 10. týdnu průkajdu. Myslíte, že je blbé si dát v deset guláš s kolínkama, ale já na to mám takovou chuť a to jsem si říkala, že tentokrát už 21 kg určitě nepřiberu :grinning:
3. srp 2010 v 09:56  • Odpověz
@lumpajda :grinning: já si myslím, že je fakt jedno jestli si to dáš ve deset nebo ve dvanáct....
3. srp 2010 v 09:57  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.