• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@majatob :chtěla jsem napsat,že tebe obdivuji! :slight_smile:
3. srp 2010 v 19:31  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsem konečně doma, po třech hodinách čekání jsme konečně viděli našeho bobíska- má 17,6mm a jsme 8+4tt, takže se to téměř srovnalo s menstruací, máme fotečku, ale neumím jí sem dát. Mimísek je už krásnej, má i ručičky a malinké nožičky, manža říkal, že je jasné, že bude zase celé on, protože má velkou hlavu :grinning: :grinning: :grinning: . Chudák malej čekal tam s náma, takže máme prolezlé všechny chodby a široké okolí nemocnice :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale na tu dlouhou dobu byl fakt strašně hodnej, je to naše zlatíčko.
3. srp 2010 v 19:36  • Odpověz
@jandalinka , bylo planovane, ja mam obe deti strasne hodny a klidny, tak si na to zatim troufam :grinning:
3. srp 2010 v 19:52  • Odpověz
ahoj holky, tak po delší době se zase hlásím....v pondělí jdu na UTZ a taky na krev, mám přinést i moč - myslíte, že to bude ten screening...už budu v 11+3TT, ale břicho mám jak v pátem měsíci :o(
Nevíte někdo odkaz na nějaký stránky, kde je vidět jak miminko roste....dřív si to tady holky mohly dát do fotek :o(
3. srp 2010 ve 20:31  • Odpověz
@jandalinka - je ještě nechci psat, že jsem těhu, až 12. tt. Pořád tomu nemužu uvěřit :grinning: . Zato moje segra to bera jako tutovku :grinning: (museli jsme jí to proradit, blbě koukala, když jsem nepila ani kafe ani víno a to mám moooc ráda).
3. srp 2010 ve 21:08  • Odpověz
@kosarka ahojky kup si krabičku dudlíček růžový a modrý těhotenský test a děj mu na to mašli a řekni mu že pro děj máš dárek......
3. srp 2010 ve 22:02  • Odpověz
@charlizet mě se docela líbí tyhle stránky http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka.html , ale asi to není úplně to co hledáš, takové ty fotky miminka v bříšku mám doma v jedné starší knize.

Tak jsem zjistila, že manžel už to doma všechno vykecal. Docela mě zklamal, byli jsme domluvení, že až po screeningu až bude jasné, že to je v pohodě. On už to ty dva týdny nemohl vydržet. Tak jsem v noci přemýšlela, co když bude mít miminko nějakou závažnou vadu, že to s nikým řešit fakt nebudu chtít. Navíc jsme jim to všem měli říct pěkně spolu, ukázat obrázek z ultrazvuku, přece jen je to první potomek... Ach jo, on je horší drbna než ženská. :frowning2:
4. srp 2010 v 07:42  • Odpověz
@zzf :jj,chápu,já tohle neznám,já u prvního mimi to snad řekla všem kolem 6.týdne,u druhého kolem 7.týdne manželovi a ten hnee ,proč to neříct dál :slight_smile:a věděla to hlavně rodina .Ale čtu tady o těhulách,které nemohli otěhotnět :frowning2: nebo měli nějaký problém a pak čekají až opravdu na ten 12.týden,kdy už je snad vše o.k. a hlavně je po všech závažných vyšetřeních.Tak ať pak mají všechny radost,až jim sdělíš novinu :wink:
4. srp 2010 v 08:09  • Odpověz
4. srp 2010 v 08:38  • Odpověz
Dobré ráno, těhulky. Já jsem si dala dneska od práce pauzu. Včera mi nebylo moc dobře a začla jsem trošku špinit, tak můj doktor mi doporučil odpočívat a v pátek jdu pro jistotu na kontrolní sono. Tak snad bude všechno v pořádku. Spíš si myslím, že za to všechno můžou doznívají nervy a stres před svatbou.

Jinak my jsme na svatbě oznámili radostnou událost a přesně jak jsme čekali, tak se to rozletělo rychlostí blesku. Snad to vážně bude dobré, aby jsme nic nezakřikli :confused:
4. srp 2010 v 08:49  • Odpověz
Ja se doma valim od posledni kontroly v pondeli, dostala jsem neschopenku na 1. trimestr diky namahave praci. Jsem na jednu stranu radsi, od zacatku me poboliva podbrisek a od pondeli i lehce spinim, snad to nic neni. Jinak vychazky od sesti do sesti tak to jde. Snazim se myslet pozitivne a koukam na netu po ruznych shopech pro miminka.
4. srp 2010 v 09:34  • Odpověz
4. srp 2010 v 10:01  • Odpověz
4. srp 2010 v 10:07  • Odpověz
Ahoj holky, jak jste se měly? Ja jsem si pobyt na chate uzila, presne jak jste mi rikaly, ten cerstvy vzduch dela divy, skoro mi nebylo spatne a obavy jsem potom zahodila. Vcera jsem byla na kontrole a pro vysledky na imunologii a mam tam porad zvysene nejake ebe viry, po nedavno prodelane monolukleoze, tak snad to nebude delat neplechu v tehotenstvi.

Mimochodem, kdo z vas bere nebo bral v tehotenstvi utrogestran? Ja jsem ho brala od zacatku a ted mi ho chce uz doktor sebrat, mely jste to taky tak? Ze na konci 1.trimestu jste ho prestaly uzivat?

Preji krasny den vsem. :wink:
4. srp 2010 v 11:39  • Odpověz
jitule - ja ho mam 2-0-2 jsme v 7tt a mam ho jeste do konce 9tt. Pak jdu ke svymu Dr. tak nevim jestli mi ho necha nebo sebere, ale predpokladam ze mi ho bude muset vysazovat postupne. Ale vim ze nekdo ho bral prvni trimestr a nekdo ho mel az to konce
4. srp 2010 v 11:50  • Odpověz
ahoj holky, já utrogestan brala cca do 11tt a pak jsem vysadila
4. srp 2010 ve 12:07  • Odpověz
Ahojky.. tak já se směle přidávám takéé :slight_smile: 8tt, zítra jdu na další kontrolu :wink: ALE sou tam dvě :cry: nevím, jaký smajlík přidat, aby to vyjadřovalo všechny mé pocity :sunglasses: ..trochu šok .. asi tak. :wink:
Tábor
4. srp 2010 ve 12:37  • Odpověz
ahojky :slight_smile: ,
jak se máte těhulky? :dizzy_face:
my máme sice od včerejška pěkný průjem, dnes jsme byli i u dr. ,ale zdá se že je to ''jen ''k zoubkům, tak snad už se to bude dietkou lepšit :wink: .
jinak teda musím říct, že i u mě asi pomaličku končí nevolnosti..co tak pozoruji, ale raději to ještě zaklepu :wink: .
zkusím dočíst, snad bude matýnek ještě spinkat :slight_smile: .

@mufla2 :slight_smile: ..ahojky a gratuluji, rovnou teda dvakrát! :dizzy_face: :dizzy_face:
no taky bych to zpracovávala asi nějaký čas, ale ber to jako dvojnásobné štěstíčko :wink: :slight_smile: .
4. srp 2010 ve 12:57  • Odpověz
utrogestan jsem ze začátku brala 3x denně 1 tbl a po potvrzení těhotenství z krve jsem postupně začínala dávku snižovat až kolem 8 tt vysadila úplně. Ono se to bere jenom do doby než se vytvoří placenta a převezme funkci žlutého tělíska ve vaječníku.
4. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz
@mufla2 - je to je pefektni, ja bych dve brala hned...dvojnasobne stesti :grinning:
4. srp 2010 ve 13:25  • Odpověz
@ined77 to ti moc přeju, že ti těhotenské nevolnosti skončily...já si to už myslela v pondělí taky, ale pak mi bylo v noci tak zle a ještě půl následujícího dne, že už si radši nic takového neříkám :(
4. srp 2010 ve 13:38  • Odpověz
no já si taky myslela že už to skončilo a dneska je mi děsně :cry:
4. srp 2010 ve 13:40  • Odpověz
@mufla2 ahoj, vítám tě.....rozhodně tu zprávu ber pozitivně :slight_smile: určitě to nebudeš mít lehké, ale říkej si klady, třeba že nebudeš muset 2x absolvovat těhotenské nevolnosti a porod...navíc dvojčata mají k sobě vždycky nějak blíž než jiní sourozenci
4. srp 2010 ve 13:41  • Odpověz
@alienka24 fakt?a to už jsi v II.trimestru....musím to zaklepat, ale já dneska zatím dobrý
4. srp 2010 ve 13:43  • Odpověz
dress...nojo tak mě bzlo dobře zatím jen dva dny, včera a v pondělí, a dneska zas tohle
4. srp 2010 ve 13:49  • Odpověz
@wwwerca ahoj veru, já jsem taky na neschopence....sice nemám fyzicky náročnou práci, ale zato psychicky každopádně...a co je hlavní, nezvládám dojíždění....trochu mě překvapilo, že máš vycházky od 6 do 6...mně dokatorka řekla, že v těhotenství jsou vycházky neomezené, což je fajn....jen se prý nesmí "utíkat" přes hranice :slight_smile:
4. srp 2010 ve 14:10  • Odpověz
@alienka24 jj, to znám...jak jsem na té neschopence, tak vždycky když se mi udělá dobře, tak se cítím provinile, že jsem doma a už už se chystám do práce, jenže pak se to zas vrátí s plnou parádou....ale všude čtu jak v tom druhém trimestru je to fajn, že už si tělo zvyklo, tak pořád doufám, že třeba začátkem září to tak bude i u mě
4. srp 2010 ve 14:15  • Odpověz
Ahoj :slight_smile: , vítám nové tváře :slight_smile: . U nás včerejší večer stál za to, Andrejka řvala večer 2 hodiny v kuse, nic nepomáhalo a nepřišli jsme na to, co jí bylo nebo nebylo, chtěla nebo nechtěla...jestli k těm zubům, já už nevím :cry: :confounded: . Usnula až 22 :astonished:.

@alienka24 no přesně takhle to mám, den dva ok ( to plaším :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a pak zase den dva blbě :frowning2: . S Andrejkou mi bylo blbě fakt až do porodu, navíc později začne bolet žaludek, jak do něj mimčo kope :wink: . Andrejka teda naštěstí většinou byla vpravo, tak mi kopala do "jen"jater :grinning:, no i bříško jsem měla celou dobu a vlastně i teď šišatý :fearful: :grinning:. Tak snad se prcek uvelebí víc vlevo, aby se to dorovnalo :sweat_smile:.

@mufla2 velká gratulace, já bych 2 taky brala, teda teď už k Andrejce ne, to by bylo maso, jsem ráda, že tam je jedno, ale před ní určitě :dizzy_face:.

@jitule až tentokrát přirozeně, utroš jsem radši dostala, užívám 1-1-2, dr. mi ho minule postupně vysazovat až do cca 12.tt. Pak ho někdo bere ke konci těhu, když hrozí předčasný porod :wink:.

@xovicka to by mě taky zamrzelo :cry:

@ined77 ať jste brzy bez průjmu :slight_smile:, to si nějak nedokážu přestavit, udržet Andí na dietě :confused: :grinning:

Jdu žehlit :frowning2:, ale budu nakukovat :wink:. Hezký den všem :slight_smile:

4. srp 2010 ve 14:24  • Odpověz
Ahoj holky, tak mě je taky pořád blbě a čekám kdy to přejde. :unamused:
@mufla2 také moc gratuluji. Ono se to nějak zvládne, ale když teď už mám jedno dítě, vím, že bych dvojčata jako sama od sebe nechtěla. Držím palce.
Žehlit bych taky potřebovala, asi to vyndám, ale radši bych až mi dítko usne.
4. srp 2010 ve 14:28  • Odpověz
Jo tak, dekuji za zpravy. Ja do ted brala taky 2-0-2 a mam brat ted par dni jen 1-1-1 a pak vysazovat az mi dojde posledni krabicka.

@Sabcav - zehleni ti v tomhle vedru vubec nezavidim, fuj...at ti to brzy utece

@mufla2 - gratuluji k dvojcatkum, asi to bude narocny, ale zaroven dvojnasobna radost ;)
4. srp 2010 v 16:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.