• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@ined77 no jak znam doktory, tak reknou ze se od minula premenil:o)))
6. srp 2010 ve 13:06  • Odpověz
@ined77 : děkuju moc!! :slight_smile: A takže teda když mi před cca 14dny brali 5zkumavek krve, tak to je ono?? Jinak jsem to z toho krásně pochopila,děkuju :slight_smile: mě těch informací přijde děsně moc, i těch vyšetření... přijde mi to samý stres :unamused: Třeba vím, že kamarádka když čekala na výsledky z plodové vody, tak byla uplně na zhroucení. Já si teda nic špatného nepřipouštím! prostě mimi bude zdravé a je to! :wink: takže teď v pondělí budu očekávat informace z krve, ultrazvuk a snad už těhotenskou průkazku :slight_smile:
@jandalinka : už jsem na to nastavení přišla :grinning:
6. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz
@wwwerca :slight_smile: ...to je fakt :grinning: . nám ten samý dr. řekl to i to pohlaví během asi pěti týdnů :grinning: ...a když jsem mu říkala...chlapeček, fakt??? a on, copak raději byste holčiku, tak říkám, ale ne to ne, jen že minule to měla být holčička :grinning: ...tak se divil a začal mimíska pořádně zkoumat :grinning: .nakonec že teda asi fakt spíš holčička, že to byl spíš asi jen pupečník..no a byl to kluk jako buk :grinning: .
jako nám jestli řeknou, že čekáme holčičku...tak určitě nic růžového nekupuju :grinning: .až ji uvidím na vlastní oči :grinning: .
6. srp 2010 ve 13:12  • Odpověz
@jiitkka :slight_smile: ..ne ne, to s tím nemá co společného :wink: .ta krev :wink: , ale přesně ti neřeknu co se z toho všechno dělá :sweat_smile: .
ta krev na screening musí být ''čerstvá''...tzn. buď pár opravdu jen pár dní před nebo jako u nás, přesně v den vyšetření :wink: .
průkazku už by jsi měla dostat :slight_smile: .
6. srp 2010 ve 13:14  • Odpověz
@ined77 - děkuji za rady :slight_smile: Téda, to jsem v pondělí zvědavá, co mě čeká. A doktora se optám, zda už něco vidí - pohlaví. Doufám, že něco uvidí :grinning: Jsem na to zvědavá-u přítele samé chlapi, u nás v rodině samé ženské. Doufám,že tu jejich generaci narušíme ženskou :grinning:
6. srp 2010 ve 13:17  • Odpověz
@ined77 dost dobry :grinning: :grinning: :grinning:
6. srp 2010 ve 13:18  • Odpověz
@jiitkka :na screening se musíš objednat,ten ti doktor neudělá jen tak.A to jdeš k jinému doktorovi.Zkus mrknout víc na net :wink: .
@wwwerca :tak to jsem v šoku :confused: ,za 100,-ti řeknou pohlaví :fearful: ,to je drsný...prostě v dnešní době se za vše platí,je to děs,tohle já u nás neznám....a černobílou fotku mi klasicky udělal doktor na ultrazvuku a barevné krásné na pevném papíře v rámci screeeningu. :wink:
6. srp 2010 ve 13:26  • Odpověz
@ined77 :tak já u nás mám zkušenosti hlavně u toho screeningu že je to skoro 100%.A záleží jaký doktor má jaký ultravzvuk,hm :wink: .
6. srp 2010 ve 13:28  • Odpověz
@jandalinka - aha... další info které nevím :frowning2: ale doktor mi snad řekne nějaké info+poradí ne?? a to je povinné vyšetření a platí se?? Téda, těch informací je oprvadu moc.
6. srp 2010 ve 13:34  • Odpověz
@jandalinka :slight_smile: ..ono spíš záleží na to, jestli se mimi pořádně ukáže či ne :wink: .matýnek byl prostě stydlínek :slight_smile: .předpokládám že ve zlínské porodnici mají utz dost dobrý :grinning: .

@jiitkka :slight_smile: ...určitě se na to svého dr. zeptej.měl by ti to sice nabídnout sám, ale jiný kraj, jiný mrav :wink: .
6. srp 2010 ve 13:41  • Odpověz
@ined77 - vážně jsem z toho jelen... :unamused: Já jsem myslela, že D.syndrom se pozná podle plodové vody kdyžtak, že stačí TRIPLtesty a pokud vyjdou blbě, tak plodová voda... jak se znám, tak se určitě zapomenu zeptat, vždy je toho tolik co chci vědět, že půlku zapomenu...
6. srp 2010 ve 13:46  • Odpověz
@jiitkka :slight_smile: ...no ten screening je právě přesnější, dřívejší a hlavně bez rizika...odběr plodové vody může způsobit potrat :frowning2: .
napiš si to a vezmi sebou k dr. :wink: .
¨
matýnek už je vzhůru, tak mu jdu dát svačinku, uklidíme a snad nezačne pršet a my se dostaneme na chvilku ještě ven :wink: .
tak všem krásný den a moc se opatrujte, páááááááááá :slight_smile:
6. srp 2010 ve 13:48  • Odpověz
@jiitkka :slight_smile: ...ještě ale...vidím že už jsi 13tt :confused: ...tak raději svému dr. zavolej a zeptej se na to..ten screening se dělá jen do 14tt!
6. srp 2010 ve 13:49  • Odpověz
@ined77 - No já tam jdu v pondělí hned v 9hodin. Asi to u nás v Jičíně není zvykem teda...nebo já Ti nevím. :unamused: Přitom jsem tam byla před 14dny v pondělí a pak i ve čtvrtek, protože ze mě vyšel krvaví hlen :frowning2: a žádné info mi nikdo neřekl.
Jinak přeji pěknou procházku s Matýskem a děkuju moc za info :slight_smile: Já mám dneska uklízecí den. A hlavně mě čeká příprava na stěhování koncem sprna. Bydlíme s přítelem v 1kk a jsme tu - dva dospělí, 3kocouři a králíček (jsem milovník zvířat,dva kočíky jsem našla na ulici)a do toho mimi...takže se stěhujeme do 3kk, 2km za Jičín. Bude tam větší klídek :wink: No mám tu takovou malou zoo :grinning: , ale není mi tu smutno, když chlap je řidič nákladáku a jsem tu pořád sama. Odjíždí vždy v neděli v 17-19hod a třeba teďka přijede až zítra po poledni... :frowning2:
6. srp 2010 ve 13:57  • Odpověz
@jiitkka: ahojky, taky jsem ten sceening řešila a dneska jsem byla shodou okolností u doktora, tak jsem se na to ptala, protože sám mi nic neřekl. No a řekl mi, že to neprovádí, že nejsem rizikový typ, přes 30 a genetické problémy v rodině taky žádné, tak mi pak udělá až ty triple testy. Že jsem mladá, tak na to nemám myslet. Takže nevím, zda se za to rvát, nebo ne. Za 4 týdny jdu na ty triple testy, tak to nechám být. :wink:
6. srp 2010 ve 14:00  • Odpověz
@damaska :slight_smile: ..no ono je to všude jinak, nevím :wink: .

@jiitkka :slight_smile: ..nemáš zač :slight_smile: .
ono je to všude jinak...tady se to nabízí těhulkám automaticky..buď prediko...to je placené, nebo oscar...jedná se o stejné vyšetření :wink:.
já jdu taky ještě vyluxovat a vytřít, ráno jsem to nestihla, byli jsme u dr. :wink: .
MM je zase živnostník, takže je věčně v práci, ale ze zvířátek mám doma jen toho raracha :grinning: .
zvířátka až později, až z toho budou mít děti rozum :wink: .
tak pěkný den a pá :slight_smile:
6. srp 2010 ve 14:16  • Odpověz
@damaska - díky za info :slight_smile: Mě je 21( v září 22),mamina moje 2x potratila ale kvůli blbě otočené děloze, což já ji mám v pořádku a žádné postižení v rodině nemáme a snad jsme nikdy neměli co vím. Kolik je Tobě?? No optám se na to v pondělí, ale pokud mi to řekne jako Tobě, tak to nechám být a počkám na ty TRIPL testy. To mě určo objedná zase za 3týdny. Uf, docela jsi mě uklidnila, až jsem se z toho trošku vyděsila. :unamused:
6. srp 2010 ve 14:19  • Odpověz
@jiitkka: mě bude v prosinci 25. Vím, že spousta holek si to nechává dělat pro jistotu, ale myslím, že by ten můj nic nepodcenil. Říkal, že nejdůležitější je psychika maminky, když se nestresuje, zda je dítě zdravé, nebo postižené. Prostě, to taky nechám na těch triple testech a uvidím. Snad bude vše v pořádku :wink:
6. srp 2010 ve 14:24  • Odpověz
@ined77 - no já už mám kočíky 8let, 4roky a Mišelina jsem našla bulet před barákem 5.12.2009 a moje srdce mi nedovolilo ho tam nechat. jen se modlím, abych už žádného broučka na ulici nenašla, to už by mě ten muj chlap zabil :grinning: tak to je manžel Tvůj taky pořád asi v práci. Není to kolikrát lehké. Jelikož je Martin pořád pryč, tak vše je na mě :confounded: a kolikrát toho mám až až... A taky až se proďolka narodí, tak ji/ho uvidí jen 2dny v týdnu, což je přííííšerná představa. I on z toho má strach... :frowning2: Ale nedá se nic dělat. Já mám jen brigádu a to občastou, takže jsem ráda,když si měsíčně vydělám 2500,-,což je katastrofa...a těhotnou mě už nikdo nezaměstná... :frowning2: No snad se to nějak finančně zvládne, není to sranda :frowning2:
6. srp 2010 ve 14:25  • Odpověz
@damaska - jo jo, přesně. Já myslím jen pozitivně, nějaké myšlenky o postižení,apod absolutně vypoštím. Spíš mé okolí se na mě pokouší házet takováhle negativa..ale nedám se!! Prostě mimi bude zdravé a v naprostém pořádku! A to nejen u mě,ale i u Vás všech!! :wink: :dizzy_face:
6. srp 2010 ve 14:29  • Odpověz
@jiitkka: jj, přesně tak :dizzy_face:
Stejně to teď už neovlivníme. A za chvilku budeme mít za sebou ty triple testy a uvidí se. Nějak to dopadne, každopádně nejdůležitější je žádné stresy a pohoda i pro mimíska v břišku.
Mě teda v okolí nikdo nic neříkal, spíš já jsem takový plašan, ale i mé vrstevnice screening nepodstupovaly a mají krásná a zdravá miminka.
A věřím našemu doktorovi. Ten tvůj uvidíš co ti řekne. Každopádně jsem ráda, že jsem se na to zeptala a mám klidnější svědomí :wink:
6. srp 2010 ve 14:35  • Odpověz
Já když jsem přišla k doktorovi s tím, že jsem těhotná, tak mi prve udělal ultrazvuk (krev jsem měla už z CARU), tam byla fazole i se srdíčkem a poté jsem dostala informační papíry, kde na jedné straně byly napsána všechna vyšetření, která mě čekají, které mi proplácí pojišťovna a kdy mě asi tak čekají, na druhé straně byla právě nabídka toho screeningu s tím, co to obnáší a k čemu je to dobré (u nás to stojí asi 1200 Kč a dělá se to 11-13 tt) a pak ještě papír s nabídkou předporodní přípravy. To že si můžu říct o fotku nebo DVD z ultrazvuku za poplatek, to má napsáno na nástěnce. Každopádně ten screening je jednak vyšetření krve, kdy se porovnávají hladiny různých látek a vychází z toho jaká je pravděpodobnost vrozených vývojových vad. A pak šíjové projasnění. Šíjové projasnění probíhá jako takový podrobnější ultrazvuk, ale sleduje se množství jakési tekutiny v šíji miminka, toto je ale viditelné jen v určitém stádiu vývoje, proto ten 11-13 tt, pak to vymizí. Napovídá to něco o genetických vadách. Většinou se toto vyšetření doplňuje o shlédnutí nosní kůstky, kterou by miminko v tomto týdnu již mělo mít a její nepřítomnost bývá častá u některých vad. Na závěr se všechny faktory vyhodnotí, nahážou do počítače a počítač vyplivne výsledek, jaká je pravděpodobnost jednotlivých poškození. Lidi na to chodí proto, že je to o chlup spolehlivější než jen tripl testy v 16 tt, které vycházejí často falešně pozitivně a také proto, že znají verdikt o pár týdnů dříve. Můj manžel měl třeba vrozenou vývojovou vadu srdce, naštěstí léčitelnou, prostě jako malý musel na operaci. Nicméně o té se stejně z triplů ani ze screeningu nic nedozvím. Na to už jsem se domlouvala s doktorem, že mě ve 20 tt pošle na speciální vyšetření na kardiologii. Nicméně tím, že mi k otěhotnění také pomohli lékaři, tak jsem trochu vystrašená a radši ten screening podstoupit chci. Ne každý lékař tohle ale sám dělá, většinou se na to posílá na specializované pracoviště. Na rozdíl od toho klasické tripl testy v 16 tt jsou jen vyšetření krve a dalším vyšetřením je pak velký utz ve 20 tt. Plodová voda nebo choriové klky se dělají pouze pokud vyjdou blbě tripl testy, případně screening, prostě pokud je podezření na problém, a jsou malinko riskantní, mohou vyjímečně způsobit potrat. Odběr velkého množství krve ve 13 tt bych tipla na vyšetření na různé přenosné choroby (HIV a podobně), ale možná se mýlím.
6. srp 2010 ve 14:48  • Odpověz
Mě to můj doktor nenabízel, vlastně ani neví, že tam jdu.Dozvěděla jsem se to přes kamarádku. Chci to pro svůj klid, sestřenice manžela a sestřenice od malého mají obě stejnou vadu ledvin, a taky nám mimi dlouho nešlo a je to takový maličký zázrak. A samozřejmě taky kvůli těm krásným fotečkám :slight_smile: . U nás je to vyšetření krve a UTZ od 11.-13.tt a pak ještě 3D po 20tt.
6. srp 2010 v 16:10  • Odpověz
Holky, taky jste tak náladové, já jsem dneska jak nášlapná mina :confounded:
6. srp 2010 v 16:14  • Odpověz
Ahojte, jak se dnes mate? Me dneska zase po poslednich dnech nebylo spatne, tak je mi hej a vyrazila jsem na nakupy, ktere bych ted nemela, kdyz uz dva mesice nepracuji,ale obcas si radost musime udelat, tak jsem koupila 2 zidle k jidelnimu stolu a ram na obraz a uzasny cookies z ovesnych vlocek a rozinek :slight_smile: Ted se chystam uvarit dynovou polevku, tak jsem zvedava, protoze jsem nasla na internetu asi 10ruznych receptu, tak nevim kterym z nich se ridit pro nejlepsi vysledek :slight_smile:

@jandalinka: diky. Dnes uz mi je lepe a doufam, ze vcerejsek uz se nebude moc opakovat. Pritom nejim nijak extra zvlastni jidlo, ktery by me drazdilo. Rano jsem si dala po x letech presnidavku s piskotama a jestli to byla ta pricina, tak je to vtipny

@xovicka: a jeje, 4 patra, to je taky pekny. No my se budeme muset domluvit s domovnikem, jestli nam nepronajme kumbal co je ve 4 patre kde konci vytah, sklep neni mozny, protoze to maji dole obchod a restaurace :/ Vsak my to nejak zvladneme s prckama

@ined77: presne tak, jeste mi na rozloucenou rekl vetu, ktera mi znela hodne dlouho v usich: "Good luck s hledanim chlapa co bude chtit neplodnou zenskou". Jak ja se nemuzu dockat az ho potkam s pupkem. Se chytne za rypak. Ted mam skveleho chlapa a po pul roce cekame prcka, skoda, ze jsem ho nepotkala driv :slight_smile:
6. srp 2010 v 17:20  • Odpověz
@xovicka - tak to u nás vůbec není, nějaký papír s info... a ještě když jsem to ten den zjistila, tak jsem hned volala na gyndu, že v 16h přijdu.Tam doktorka-která je tu vyhlášená,ale to jsem ještě nevěděla. Nešel proud zrovna,tak že mě neprohlídne. tak jí říkám co a jak a ona na mě vyštěkla,že jsem těhotná. Tak ji říkám,jak to může pozant bez ultrazvuku,prohlíkdy,krve...a ona mě tam sjela,že je snad gynekoložka...tak sem jí stejně nevěřila a že jdu. Jen co odcházím zapli proud a ona ať si teda vyskočím. Prohlídka příšerná, byla šíleně hrubá a pak mi jen ukázala obrazovku,tu malou pecičku a prý "to je vaše dítě" kupte si kyselinu listovou - toť vše! takže jsem odcházela vykulená,ale i štastná. A pak jsem zjistila,že jí je 35 a nemůže mít děti -a to i rodí v nemocnici. Snad jí tam nepotkám :sweat_smile: ! No ale můj gynekolog je perfketní...ale o sceenengu jsem neslyšela. Asi už ho nestihnu,když jsem 13tt.
@jitule - ahoj, čtu od Tebe příspěvěk a teďka mi to došlo :fearful: - 1.9.se stěhujeme z 1kk do 3kk, byt jsem vybrala myslím moc pěkný, ale je v 3.patře a bez výtahu...je to takový baráček starý, kde je 6bytů a my budeme mít ten podkrovní a sklep tam není...nooo to jsem zvědavá,kde si budu nechávát kočárek... Jinak jsem taky hodně trpěla nevolnostma,ale již týden je to lepší. V těch vedrech jsem jen klečela u mísy...Co jsem zjistila-tak nemůžu jogurty,mléko,pudinky,kafe...
6. srp 2010 v 18:06  • Odpověz
@Jiitkka - tedy je nas dost, co bude nosit kocarky do pater, no aspon mate 3kk, my ho mame hodne atypicky, kazda stena jinak skosena a dost tramu a sloupu a do loznice se sotva vejde nase postel, tak nevim jak to dispozicne vymyslime s postylkou pro mimco, prebalovich pultem, etc. A to jeste nemame ani sve skrine, vetsinu vetsi mame na vesacich a v krabicich, protoze jsme do rekonstrukce vrazili vsechny penizky. Hold budu muset zlikvidovat me malirske zakouti :slight_smile: Premyslime o prodeji, ale je nam to lito, kdyz je tohle novy a zrekonstruovany dle nasich predstav, chjo.
6. srp 2010 v 19:09  • Odpověz
@jitule - no já jsem sice 3kk sehnala, protože jsme v 1kk-2lidi,3kočky,králík a do toho mimi = příšerná představa :grinning: Ale je to podkrovní byteček,takže všude šikmé stěny a přijde mi, že je velký jako náš 1kk teďka....obývák+kuchyň je akorát,to je pohoda, koupelna velikánská s rohovou vanou, ALE dva malinké pokojíčky a tak malinké,že se do jednoho vejde asi jen postel a postýlka už ne...A to jdu zítra podepisovat smlouvu a už jsem to slíbila(je to nájem)...pořád o tom přemýšlím...Ale je velmi útulný,příjemný,ikdyž malinký. Klidné místo mimo centrum,za barákem ohromný nádherný park,hnedka vedle už začíná kldiná vesnička ( no, je tam vězení Valdice,kdejou nejhorší vrazi v čr :grinning: )... pro jiný poronájem jsme se rozhodli proto, že nechci aby v noci, když miminko nebudu 100%ně hlídat aby k němu kočíci nemohli. Kolikrát lítají jako blázni a nedej bože, aby mimi vdechlo chlup...no jsem ztoho jako opařená. A to jsem ho vybrala sama,pač chlap je řidič náklaďáku, tak snad ještě nedostanu vynadáno :sweat_smile: No skříně nemáme taky a my na ně nemáme ani peníze teďka... :unamused: takže asi krabice nás budou jistit no...
Jééé, to byteček neprodávejte. Vždy se nějaké řešení najde. A kor když je Váš a jsou v něm Vaše myšlenky-představy :slight_smile:
6. srp 2010 v 19:42  • Odpověz
tak mně brali krev dneska ráno - pět malých zkumavek. A poslala mě do nemocnice na velký ultrazvuk. V ordinaci sice ultrazvuk má, ale právě si myslím, že tam nedělá to prosvícení. Do nemo jdu příští týden ve čtvrtek, tak jsem na to zvědavá. Doufám, že mi udělají i tu fotku....ještě nemám žádnou a to jsem v 11 tt. Jinak u nás se dělá 3D od 25 do 28tt, video je 40min + jedna fotka a stojí to 1400,- Určitě si to necháme udělat, prý je to krásný, je třeba vidět jak si mimi cucá palec nebo se chytá za ucho apod :o)))
6. srp 2010 v 19:51  • Odpověz
@charlizet - já jsem v 13tt a foto taky nemám :frowning2:
6. srp 2010 v 19:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.