• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@mysojc :pokud nemáš žádné problémy,tak v pohodě,zbytečně se neděs dopředu,bude vše o.k. :wink: a v kolikátém jsi týdnu?! @jiitkka :tak to je nepříjemné,jestli někdo za tebe řekl tvůj stav-těhotenství :angry: než by jsi to stihla ty,tohle musí jistě být nepříjemné,ale at už je to jak je,a co bude,tak hlavně,že je mimi zdravé a vše probíhá jak má,ale nějaká korunka by ještě se hodila,co!Snad tě ještě nechá chvíli pracovat,držím palečky :wink:
10. srp 2010 v 08:57  • Odpověz
@jandalinka No snad, ale taková ta nervozita, ta je stejně. :wink:
10. srp 2010 v 09:45  • Odpověz
Taky jsem měla přes měsíc domluvenej ten NT screening a on dva týdny předtím začal jezdit mimo Prahu na nějaký zakázky, tak jsem byla naštvaná, jedna babička šla k zubaři, tak jsme museli povolat dědu. Naši nemohli vůbec, protože si ještě přivydělávají. No nakonec to zvládli splu dobře. Já bych jí jinak asi zvala s sebou, ale tohle bylo dost daleko, tak se mi jí tam nechtělo tahat.
10. srp 2010 v 09:55  • Odpověz
@jiitkka A kdo by to mohl říct ?
10. srp 2010 v 09:56  • Odpověz
Krásné ráno všem:slight_smile:

Minulý týden mleli o tom porodném ve zprávách a prý o tom porodném není jěště ani na papíře....takže než oni se k něčemu dostanou....., teď mají na programu ty povodně a dálnice.... Musíme věřit :grinning: Určitě to porodné budem mít :wink: Taky máme v plánu dát to na kočárek:slight_smile: no uvidíme... :wink:
Jinak gratuluju k úspěšným kontrolám, průkazkám a fotečkám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. srp 2010 v 11:03  • Odpověz
@mysojc @jitule @jandalinka - Ahojky, díky za držení palců :wink: No tak jsem za tou šéfkou byla a řekla mi to, že se byla informovat na pracáku a že když mám dohodu o provedení práce, že mě nemohou zaměstnat, protože by nedostali dotaci. Tak si v duchu říkám, že to je fajn. A pak z ní vypadlo, že zaměstnali nějakou paní, co na ní dotaci dostanou a že já jsem třetí v pořadí když bude potřeba jít do práce. No ale jelikož se jedná o jeden krámek, tak už nepočítám s tím, že bych byla potřeba :unamused: :rolling_eyes: Takže teďka lituju, že jsem si od doktora nenechala napsat neschopenku,protože to bych alespoň něco brala. Teď už to nejde, protože to musí být do 6měsíců co jsem na ÚP, abych něco dostala a a já už 6měsíců jsem... A to jsem sichtěla zažádat o příspěvek na bydlení až se přestěhujeme a to sem četla na netu, že ten dávaj jen těm co na místě bydliště mají trvalí pobyt. Co to je za hovadinu, mít v nájmu trvalý pobyt! :angry: No prostě až budeme přestěhovaný tak půjdu na sociálku s tím, že co mi nabídnou když nemám ani na rohlík...(a to nepřeháním)....Ach jooooooo :rolling_eyes: @majjka24 - tak snad se toho porodného dočkáme, bylo by to fajn :wink: ani08 - ví to už od začátku pár lidí a naše město není tak velké, aby se tu nenašli drby...a lidi tu jsou stejní jako všude jinde... Jinak všem přeju krásný den :slight_smile:
10. srp 2010 v 11:23  • Odpověz
Ahojky všem :wink:
@jiitkka: a ví šéfka o tvém stavu? Takže teď budeš na pracáku a nebo ti dál nechá tu dohodu o provedení práce?
10. srp 2010 v 11:52  • Odpověz
@damaska -dneska jsem jí to řekla. Já jsem na pracáku už přes půl rok. Tohle mám jen brigádu do 4000,- (ikdyž si tam vydělám sotva 2tis.).... dohodu mi dál nechala,ale k čemu to nevím teda když tam půjdu sotva 2x měsíčně :rolling_eyes:
10. srp 2010 v 11:57  • Odpověz
jj, to znám, ale alespoň něco. U nás je šikovné, že existuje firma, co dává práci domů (jako lepení krabiček, obálek a tak), něco takového u vás nemáte?
10. srp 2010 ve 12:05  • Odpověz
ahojky :slight_smile: ,
u nás dnes fajn, i noc byla dobrá a budík světe div se AŽ v 7.15 :astonished: :grinning: a navíc..matýnek už měl 2x kaku v pořádku a přes noc měl dnes suchou plenku!!! :confused: ..tak že by se nám opravdu podařilo odplenkovat do porodu? :grinning: ..no byla by to paráda :dizzy_face: .

@jiitkka :slight_smile: ...téda, to mě moc mrzí, že musíš řešit takovéhle problémy :cry: .
no a tu neschopenku by jsi nedostala ještě?existuje ochranná lhůta, ale teda netuším jak je to v situaci kdy je člověk na ÚP :frowning2: .ale přeci jen..jsi těhotná a nemůžeš zůstat bez koruny.a kdo by tě asi zaměstnal že :unamused: .
leda...jít dělat třeba do obchodu, svůj stav zatajit, udělat třeba týden -14 dní a jít marodit, nevím no..je to sice hnusná fligna, ale :pensive: :fearful: :frowning2: .

@damaska :slight_smile: ..ahoj i tobě :slight_smile:

@majjka24 :slight_smile: ...tak já se raději ale těšit nebudu, škrty zvládají nadpozemsky rychle :angry: :unamused: :grinning: .

@ani08 :slight_smile: ...když se daří tak daří :confounded: ..hlavně že jste to zvládli..s tak malým dítkem je to na houby tohle absolvovat :frowning2: .

@mysojc :slight_smile: ...já jdu na sreen.zítra :fearful: ...na 7.45 a už se klepu dnes :grinning: ..no nééé, snažím se myslet pozitivně, ale člověk se tomu hlodání prostě nevyhne :sweat_smile: .
držím palečky a věřím, že vše bude v pořádku :dizzy_face: !

ještě se musím vrátit na předešlou stranu...zapomněla jsem co jsem chtěla :grinning:
10. srp 2010 ve 12:15  • Odpověz
@jitule :slight_smile: ...no ,dědit samozřejmě může, ale ..pokud máš třeba první holčičku a pak chlapečka, tak toho moc nepodědí že :grinning: ..počítám třeba boty...cca 800 kč(zimní, letní třeba 600), na dětské nožce neušetříš, pokud teda samozejmě chceš, aby ji dítko mělo zdravou..plenky, když nekojíš, tak UM...všechno stojí hrůzu peněz :frowning2: .
já třeba nakupuji oblečky převážně na MMB nebo v bazárcích..nové jen punčošky, ponožky, bodýčka a teď slípky samozřejmě.nebo ve výprodejích tesca..mají super ceny a věcičky pěkné :wink: .
a to nemluvím třeba o lékárně...sprcháče, šampony, olejíčky a nedej bože léky...dnes si vše převážně kupuješ sama.
prostě je toho moc..ono se to nezdá..navíc dědit se dá jakžtakž do určitého věku..miminkovské věci můžou nosit i 4 mimča a pořád to bude pěkné, ale ouha jak začnou příkrmy, dítko začne lézt atd...to už jsou hned odřené kolínka atd. atd. :grinning: .
proto je výhoda začít chlapečkem :grinning: ...
10. srp 2010 ve 12:23  • Odpověz
@mysojc no to je jak u nás, musim to hlásit hned, pak tři dny dopředu, dva dny dopředu, den a pak ještě pro jistotu ráno :grinning: :grinning: držím palce na kontrolu :wink: já jsem taky nervózní i když si říkám, že až na ten cukr :sweat_smile: :grinning: to bude ok :slight_smile:
10. srp 2010 ve 12:25  • Odpověz
@ined77 - ahoj :wink: Ochraná lhůta je 6měsíců a ty já mám čerstvě po, takže nemocenská se mě už netýká... A s tou prací to nejde, pak by mě mohli žalovat...to není sranda v dnešní době :unamused: A brigáda mě žádná nenapadá... Teď jak se budeme stěhovat, tak v té vesničce mají potraviny a prý tam jsou moc milé paní,tak se optám tam a uvidí se... jinak netuším.... :frowning2:
10. srp 2010 ve 12:33  • Odpověz
@jiitkka :slight_smile: ....hmmm, no jasně :frowning2: .situace je to blbá, ale třeba se to nějak poddá :wink: .
s tou prací to byl jen takový nápad..znám totiž holku, která s tím takhle vydupala :sweat_smile: ...ale je fakt, že to nestojí za další problémy :wink: .je škoda, že jsi si tu neschopenku nenechala napsat, ale kdo může co tušit že :unamused:
10. srp 2010 ve 13:01  • Odpověz
@ined77 - no já bych to radši neriskovala..nikdy člověk neví,jaký ten šéf bude...tak radši neriskovat. No mě by to ani náhodou nenapadlo, že vemou jinou jen kvůli směšné dotaci 3500,-/měsíčně :rolling_eyes: Chodím tam od února a docela často, za poslední měsíc se to teda omezilo dost...a teď tohle...stou nemocenskou mě to taky štve a to mi ji nabízel,když jsem měla problémy ze začátku..ale říkala jsem si,že bych doma padla nudou...a ono nudou padám i teď :unamused: Někdy je to na palici. Kamarádky všechny pracují, tak sem pořád sama doma s třema kočičákama a králíkem(zaplaťpánbůh za ně :grinning: )... jsem jak "stará panna" :grinning: :grinning: :grinning:
10. srp 2010 ve 13:06  • Odpověz
@jiitkka :slight_smile: ...no můžutě uklidnit, že zanedlouho bude tvá nuda fata morgana a budeš ještě ráda vzpomínat :grinning: .
jen odpočívej a užívej klidu a spánku :wink:
jééé, malý pláče
10. srp 2010 ve 13:17  • Odpověz
@jiitkka Teda holky, nemáš to nic moc, no. Tak snad někde něco najdeš. Budem držet palce. :unamused:

@ined77 No odplenkovat do porodu, to by bylo fakt zlatý. Mít dvoje pleny...uff. Už takhle to bude masakr. Jestli se Áňa neuklidní a nezačne si trochu hrát sama, tak mi asi hrábne z nich...

@majucha a nezdá se ti, že ti chlapi jsou fakt Marťani někdy? Ten můj volal v době, kdy se tady obědvá a trval na tom, že mu ze služebního mailu pošlu nějakej mail s přílohou, která se ani nejmenovala, jak mi tvrdil, musela jsem se koukat, kdy byly změny....a dítě prasilo oběd a já byla vzteklá jak pes. Jestli mi budou měřit tlak, tak se asi podivěj dneska....
10. srp 2010 ve 13:30  • Odpověz
@ined77 - zas když mi bylo zle asi měsíc, tak jsem byla ráda, že jsem doma to jo..ale bez penízků to nejde :frowning2: Ale už se mooooc na toho prďloku v bříšku těším :dizzy_face: Na tripl-testech mi taky udělá ultrazvuk že?? To budu 17tt a už bych moooooooc ráda znala copak to tam ukrývám. škoda že to včera nerozpoznal... :frowning2: ale to nevadí, dočkám se :slight_smile: Ale taky záleží jak bude mimi otočené že??
@mysojc - děkuju moc!! :wink:

Jinak vlastně, nevadí Vám že Vám tady všem tykám?? Některé jste přece jen oproti mě starší a hlavně zkušené maminy :slight_smile:
10. srp 2010 ve 13:47  • Odpověz
@mysojc :slight_smile: ...no snad se to povede, nezbývá než věřit :grinning: .
i matýnek je můj ocásek...už jsem si zvykla :grinning:

@jiitkka :slight_smile: ...u tripplů se utz nedělá :wink: , ale bývá velký utz ve 20tt :wink: .

matýnek už je vzhůru, tak jdu rychle navařit na zítra, když budu od rána pryč a pak asi dáme koupák, je tam vedro :wink: :slight_smile:.
hezký den všem, páááááááá :slight_smile:
10. srp 2010 ve 14:10  • Odpověz
@ined77 - to jako že mímo neuvidím 7týdnů???? :confused: :frowning2: To snad neee...přece mě musí prohlídnout,zda jsem ok a ne že mi jen sestra vezme krev... no já si natu kozu kdyžtak vyskočím sama a bude :grinning:
Jinak pěkný den a zítra držím palečky :wink:
10. srp 2010 ve 14:15  • Odpověz
Ahoj vespolek :slight_smile: , mě čeká zítra konečně kontrola, se těším i bojím zároveń :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no snad to bude ok, v ne jsem poprvé zvracela :confounded: .

@jiitkka asi jak který dr., tne můj mě zase bez utz nepustí :wink:. Proč by nám to mělo vadit, to tykání :confused: :sweat_smile:? S prací držím palce :slight_smile:

@ined77 Matýsek je šikulka s plenkama :dizzy_face:

@alienka24 krásná kombinézka :slight_smile:

@mysojc taky mám pocit, že nemám doma batolátko, ale vakoveverku, teď máme období negativismu, tak u nás frčí mamíííí cííí, mamíííííí necíííííí, mamíííííí dej, nebo ještě nenenennee :grinning:

Hezký den všem
10. srp 2010 ve 14:44  • Odpověz
@sabcav - ahoj, já nevím, radši se ptám. někdo je na to háklivý... :sweat_smile: No já si taky myslím, že ten můj dělá UTZ pokaždé, je dost precizní. Jinak díky, snad se to nějak zmákne! Zítra to určitě dobře dopadne :wink:
10. srp 2010 ve 14:47  • Odpověz
@jiitkka no už jsem prcka neviděla 2 týdny, tak strach je :wink: , ale vzhledem k tomu zvracení si myslím, že ok :sunglasses: :slight_smile: . Už aby mi začly pohyby, Andí jsem cítila od 16.tt a říkají, že při druhém jsou ještě tak o týden až dva dřív, tak uvidíme :confused:
:wink: .

Já se teda na žádné diskuzi ještě nesetkala s vykáním :confused: , ale je pravda, že to někomu může vadit...mě ne :slight_smile:
10. srp 2010 v 15:02  • Odpověz
@sabcav - já jsem prďolu teď viděla po 3týdnech a taky už jsem byla pěkně nervní a natěšená :slight_smile: A konečně mám fotku tak mohu koukat na ní! Opravdu ty pohyby nějak v 16tt??? Pane jo, já jsem na to tak zvědavá!! jaké to je,ten pocit! :dizzy_face: Ono celé to těhotenství je zatím pro mě jeden velký zážitek, ale kdyby nemuselo být tolik testů a strachu bylo by to ještě lepší!! :wink: Ikdyž teda ten měsíc zvracení,byl mazec...+mi natejkaj nohy, mám příšerně křečáků a to jsem 13tt...a bude jistě hůř :grinning: - větší bříško, chůze v zimě nanáledí, problémy s prostorností, záda,spánek, čůrání :slight_smile: ale co, to k tomu prostě patří! Hlavně ať je u nás všech vše v pořádku!!! :wink:

Jdusi schrupnout. Mám dneska děsný bolehlav tak ať si odpočinu a přejde to :slight_smile: zatím krásné odpoledne a já sem pak zas juknu :wink:
10. srp 2010 v 15:12  • Odpověz
@sabcav - né křečáků, strií!!! Křečáky mám jen jako malé pavučinky.
10. srp 2010 v 15:13  • Odpověz
@jiitkka většinou bývají kolem 20.tt, Andrejka byla nějaká aktivní (mmch má to dodneška takhle :grinning:) jsem jí cítila fakt brzy, nejdřív bublinky a pak kopanečky a ke konci už to byly pěkné vlny na břiše :sweat_smile:.

Já křečáky nemám, ale strie mám pěkné, na břiše a na prsou (ale ty na prsou už skoro nejsou vidět, už jsou skoro bílé), nezbývá než mazat a mazat, fakt důkladně, když máš k tomu sklony, tak se jim nevyhneš, ale nebude to taková hrůza a časem vyblednou :wink:. Nové strie zatím nemám, ťuk ťuk... Pro mimčo člověk udělá vše, hlavně ať je vše ok :slight_smile:.

Jen si hezky odpočiň, Andí spí už 2 hodiny a sousedi vedle asi demolujou svoji půlku dvojdomku, tak čekám, kdy se nedospalá vzbudí a bude řvát :confounded: . A to jsem včera sousedovi říkala, jeslti by na to mohl brát ohled, že každý den od 13 do 15,30 spí (a někdy i dýl, že to pozná podle žaluzií :wink: ). Včera to na vědomí vzal, dneska už ne :angry: :unamused: :frowning2: . Jen doufám, že soused nebude mít dovolenou třeba 2 týdny v kuse :rolling_eyes:
10. srp 2010 v 15:30  • Odpověz
Ahoj holky, tak já už 4 dny zvracím i po vodě, myslela jsem, že se to nezhoršuje, ale to jsem se pěkně spletla, do toho malej začíná být nějaký protivný, už se se mnou asi nudí a to se snažím mu pořád vymýšlet nějaký program, ale jak je mi blbě tak je to fakt těžky, venku to rozdejchávám a doma to pak ze mě lítá, ach jo, ale alespoň vidím, že mimísek asi roste.
Gratuluji ke krásným fotečkám a úspěšným kontrolám, mě to čeká za týden a pak za dalších 14 dní screening, už se moc těším.

Obdivuji vás holky co máte ještě prďousky, musí to být taky slušný mazec, ale zase k sobě budou mít prckové blíž, my to taky tak chtěli, ale příroda ne, ale hlavně, že jsme se dočkali.Držím palečky všem co je čeká kontrola.papa
10. srp 2010 v 17:13  • Odpověz
@sabcav - já jsem taky myslela strie, jen jsem to napsala špatně. Prý je snad nejlepší indulona na mazání, co jsem slyšela. No já mažu olejíčkem pro těhotné a pak i hytratačním mastným krémem+avril oljíčkem (ten miluju :wink: ). Musím i prsa hodně, protože je mám pořád suchá. A mám okolo nich na spodní straně narůžovělou kůži která i svědí, nevíš čím je to?? Možná jak rostou ne?? :grinning: Už je mám o číslo větší... No ty strie mám oprvadu hrozné, ale mám je jen na zadních stranách stehen (už po celých)a nejvíc fialové je mám pod koleny. Na bocích je mám taky,ale ne tolik. Budu jedna velká strie na konci těhotenství :grinning:
Hlava díky spánku naštěstí trošku polevila, ale stejně mic moc. Dřív bych si vzala paralen a bylo by :wink: Jinak hlučné sousedy znám moc dobře! Před 14dny sousedka pod náma byla v noci ožralá, chlap ji vyrazil z bytu(1hod byla) a ona narážela do dveří a chtěla je vyrazit...byli tu policajti, hasiči... a pak spala na chodbě. Přitom ten její chlap celou dobu byl v bytě a otevřel ji až ráno. Snad v novém baráků budou sousedi v pohodě. Tady máme v baráku 5bytů a tam budeme mít 7 (i s náma). A naproti nám bude bydlet mladá maminka co je sama s dvěma dětmi, tak se třeba spřátelíme :slight_smile:
@lumpajda - ahojky :wink:
10. srp 2010 v 17:50  • Odpověz
ahojky jiitkka, strie mám taky, i když jsem mazala, ale za mimi to stojí. Sousedi jsou zlatíčka :angry: , nad náma bydlý bláznivá ženská, co je schopná malovat v 6 ráno na štaflích nebo vrtat a ťukat celý den, pod náma bydlí celkem pohodový týpek, je fakt, že po řádění našeho mladýho už musí mít svatozář, ještě ani jednou na nás nebyl, ale zase občas dělá discotéku tak do 3 do rána. No jo , není nad vlastní domeček, ale o tom si můžu nechat leda tak zdát.
10. srp 2010 v 18:07  • Odpověz
@lumpajda - přesně tak, klidně ať mám strie a křečáky, ale hlavně ať je všechno v pořádku a narodí se mi zravé mímo :wink: Ty sousedi jsou opravdu něco!! Já to někdy vůbec nepobírám...jejich myšlení, chování... My jsme taky zatím pořád v nájmu...snad jednou to tak nebude.. :wink:
10. srp 2010 v 18:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.