• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@jandalinka - jo jo,taky si to myslím.Prostě mazat a mazat :grinning: a uvidí se :wink:
10. srp 2010 ve 20:27  • Odpověz
Ahojda :slight_smile:
Jsem tež slyšela, že je na to nejlepší indulona, ale měsíčková :slight_smile: já jinak nic nemám, zatím.několik let se mažu denně různýma krémama(a ted olivový, skvělé mastné a voňavé :wink: :slight_smile: )
http://celulitida-a-strie.heureka.cz/f:p:2907/
http://www.bonella.cz/prubeh-tehotenstvi/jsou-strie-vasi-nocni-murou.html
Některé přípravky jsou pěkné mastné, to je šílené. člověk by musel vydělávat majlant aby si něco kvalitního dopřál :wink: :wink: :wink: Ale mimi v první řadě :wink: :wink:
10. srp 2010 ve 20:28  • Odpověz
@majjka24 - právě,ta cena je hrozná! No mimi rozhodně v první řadě, ale když na to není tak se nedá nic dělat... Já osobně si myslím, že cena nezaručuje kvalitu.Už jsem se kolikrát pěkne napálila s "dražšími" výrobky... No každý má jiné zkušenosti :wink:
10. srp 2010 ve 20:30  • Odpověz
takze neco koupim a uvidim, stejne si myslim, ze se jim nevyhnu
10. srp 2010 ve 20:34  • Odpověz
@jiitkka to je pravda, já se též několkrát napálila,a právě jsem tam našla ten
http://celulitida-a-strie.heureka.cz/bio-karite-levandulovy-balzam-50ml/specifikace/#section a i ta cečna je pěkná :slight_smile: jak příjde výplata tak ho hned vyzkouším a uvidíme :fearful:
10. srp 2010 ve 20:38  • Odpověz
@majjka24 Bambucké máslo si chválí, takže to vypadá dobře :wink: Jdu koukat na filmek na Nově. Tak přeji všem dobrou noc :slight_smile:
10. srp 2010 ve 20:42  • Odpověz
@angelina987 +@mysojc gratulace k úspěšné kontrole :dizzy_face:

@pindruzka njn, fakt až takhle brzy, byla taková aktivka a nožičky má od narození pěkně svalnaté, hezky trénovala u maminky :grinning: .

My byli po sváče u kombajnů ve vedlejší vesnici, s kombajnem jezdí švagr a tak jsme se svezli, tak jsme se Andí měla zážitek :slight_smile: . Chtěl se svézt i manžel, v rámci své práci (ty kombajny jim totiž prodával on :wink: ), ale měl smůlu, jela Andí se mnou a pak tam dorazila neplánovaně manželova sestřenka s dětma, tak se holt sveze zítra, půjde dřív z práce a na chvíli tam skočí, když nebude lejt :slight_smile: .

Já se večer přežrala houbovky, Andí šla spát těsně před půl devátou a já pár minut potom usnula (a manžel taky :wink: ) a spali jsme svorně u tv přes 3 hodiny :grinning:. Chtěla jsem ještě z foťáku stáhnout nějaké fotky, ale není kabel :angry: .Jdu si lehnout, ať jsem na zítřejší, vlastně už dnešní kontrolu fit :wink:. Hezký den všem :sunglasses:
11. srp 2010 v 00:04  • Odpověz
@mysojc oni jsou fakt asi z Marsu no, oni na tohle asi nemají nějak dělanej mozek :grinning: i když já se to snažím většinou přisuzovat přepracování :stuck_out_tongue_closed_eyes: jo a gratulace ke kontrole, fotečka krásná :slight_smile: kdy jdeš na ten NT? To je teda mudra v pohodě, že tě případně na tripply ani nepošle, já bych na ně ani taky nemusela po tý minulý zkušenosti :rolling_eyes:

@pindruzka oni to doktoři zatím nabízet nemusejí a je na každým doktorovi, jakej má postup, ale zmínit by se teda aspoň mohli no :unamused: všude od nás na západ už se dělají v podstatě jen ty prvotrimestrální, jen tady to nějak zamrzlo :angry: ale je to pořád lepší, třeba na SK mají na to snad jen jedno nebo dvě místa v republice jako to u nás bylo tak před pěti lety, takže naprostá většina mamin tam ani netuší, že něco takovýho existuje...

holky mazejte ty bříška co nejdřív, fakt to může pomoct, i když někdy prostě nepomůže už ani to :unamused:, ale může to být tak jenom lepší, já to poprvé trochu flákala, mě ten elasti q nebavil, protože se to dlouho roztírá a vstřebává, jinak nic proti němu, ale pak jsem zkusila olejíček a byl sympatičtější. Teď mám taky olejíček od Eucerinu a ten je úplně výbornej, vstřebává se superychle, žádná zbytečná chemie a krásně jemně voní :slight_smile: já teda minule v těhu nepopraskala, protože jsem neměla až tak velký bříško, ale zato o císaři do mně přes noc nakapali na JIPu 4 litry a pěkně jsem se celá nafoukla a popraskaly mi boky :cry: jo a ta modrá indulona je taky super, fakt nejlepší i pro miminka, já na ní nedám dopustit od tý doby, co jsem zjistila, že jen tím mažou ty maliličkatý nedonošený miminka jako byla Míša hned pár dní po narození když se jim loupe ta nezralá kůžička a dělá se jim nová, já s ní mažu doteď, jediný co, že je hodně mastná a dlouho lepí, ale je super i tak a krásně voní :slight_smile: a holky já teda obdivuju vás, co tolik pijete, já bych to taak chtěla taky zvládat, ale já to do sebe prostě nutim :confounded: jsem hrozná a vim, že je to špatně, ale jestli vypiju za den litr a půl s přemáháním, tak je to hodně :frowning2: a přitom by mi ledviny poděkovaly kdybych se snažila víc, ale teď jak mám to břicho navíc takový divný pořád, tak je to ještě horší :unamused:
11. srp 2010 v 08:15  • Odpověz
Ahoj vespolek
Holky, já teda mazala a poctivě, ale stejnak mám strie, teď jsem si koupila něco v DM a zkusím to a uvidím. Ale ten olej je asi nejlepší, no. Mazala jsem Elasti Q a Bonellou.Mám je teda jen na břiše, zadek mi nepopraskal, ale ségra třeba to měla fakt všude, i na zádech. A to mazala taky jako divá. Prostě dispozice jsou holt dispozice. Na prsou teda nic, to mi nepopraskalo.
Jo, pití, věčný problém. Já vždycky odpoledne, když mi začne být podivně, ozývá se mi hlava nebo něco si vzpomenu, že jsem vlastně celej den nic nepila kromě kafe.
Taky tak topíte? Mě je furt strašný vedro. A jak se oteplí tak jsem pořád zpocená jak vrata od chlíva. Ble...
11. srp 2010 v 08:34  • Odpověz
Ahojky, jjj mazání, taky mažu, snažím se poctivě, ale někdy jsem tak unavená, že na to nemám sílu.
S pitím se fakt snažím hoooodně pít. Trpím na záněty močového měchýře, tak jsem zvyklá hodně pít, ale co jsem těhu mám potřebu pít i v noci, máte to některá taky tak? :wink:
11. srp 2010 v 08:38  • Odpověz
Dobré ránko (asi už jen pro mě když teďka vstávám :grinning: ). Koukejte hodně pít, je to velmi důležité!!! Tělo to potřebuje a kor teďka,když tam máte prďolu navíc :slight_smile: Já piji 3-5litrů denně asi od 10let. Měla jsem velké problémy s močákem a doteďka s ledvinama, takže já je musím pořád proplachovat. Ale ikdybych nemusela, tak budu pít hodně. :dizzy_face: Miluju čaje a obyč.vodu. Dřív sem pila šťávu, ale ta mi v těhu nechutná. A kafe = to není pití přeci. To jen odvodňuje. Mě teda kafe v těhotenství přestalo naprosto chutnat. A říká se že ke kávě se má vždy dát sklenice vody. Je fajnse to tak naučit, pro tělo je to lepší :wink: @damaska - v noci když sevzbudím a jdu na čůrat tak sepak napiju tolik, že za hodinu jdu zasa tak jeto pořád dokola :grinning: @mysojc - naprosto souhlasím s těma dispozicema. @sabcav - držím palce na kontrolu :wink:
11. srp 2010 v 09:36  • Odpověz
@jiitkka: jsi můj člověk :grinning:
Taky jsem si s močákem a ledvinama užila a to většinou přes zimu. Taky piju jako duha, mám hroznou spotřebu. Mám ráda čaje a vodu, do které si někdy přidávám brusinkový džusík jako prevenci. Jinak já hrozně milovala kafe a teď ho vůbec nemusím. A to jsem si myslela, že bez kafe nebudu schopná fungovat. :wink:

Jé, taky bych si přispala. Ale ranní vstávání do práce mi to kazí. Hodně tu bývám sama, šéf je neustále někde v terénu, takže mám pohodu. Udělám si svojí práci v klidu. No, nejhorší, když šéf jednou za čas dorazí a potřebuje ode mě spoustu informací, to mi jde hlava kolem. :angry:
11. srp 2010 v 09:46  • Odpověz
@sabcav: držím pěsti, ať je na kontrole vše v pořádku :wink:
11. srp 2010 v 09:47  • Odpověz
Hojda :slight_smile:
Tak já bych potřebavala vedle sebe cisternu, jsem i tak hodně pila, a teď piju jěště víc, i v noci, to už jekési rituály, pravidelně kolem 3 ráno a kolem 6 a to jdu hned s hafíkama ven, ti jsou taky naučení na určitý čas, takže to mám celkem v poho, ale jak příjde to malé.... to bude jěště sranda:slight_smile: ta moje zrzka je jak ocásek, nu což nějak to musíme zmáknout :wink:
Chtěla jsem se zeptat, barvila jste si některá vlasy?? A jakou značkou( co vám chytlo)??? Kují :sunglasses:
11. srp 2010 v 09:49  • Odpověz
Jak hledám,tak hledám a stále nenacházím jak se počítají ty týdny :frowning2: vím, že 3 měsíc končí 13 plus 3 a 4 měsíc začíná 13 plus 4 ...... tak nevíte někdo jak to teda je??
11. srp 2010 v 10:31  • Odpověz
teda jitus 3-5l denne to bych teda nedala, ja se snazim pit, protoze jak malo piju, tak me zacne bolet hlava, no takovy 2l do sebe dostanu, nekdy i vic

@majucha no snad se to k nam taky casem dostane, jsem cetla, ze je na to potreba nejaky lepsi utz a taky zkusenost dr, tak ne vsude to asi umeji
11. srp 2010 v 10:37  • Odpověz
@damaska - Taky jsem si říkala,že bez kafe nemůžu fungovat a funguju :grinning: No klíďo bych si s tebou tu práci vyměnila a ty by jsi mohla být místo mě doma :wink: Já si do vody nic moc nedávám, někdy malinko citronu, jinak nic - nedělá mi to dobře...
majjka24 - krásní pejskové :wink: Já miluju zvířata!!! :dizzy_face: Taky doma ty moji čtyři lumpíci se mají často lépe než já :grinning: S tou barvou na vlasy, já mám teďka od kamarádky dělané melíry (je to kadeřnice a vždy přijde ke mě domů, já si jen koupím barvu) a koupila jsem si Paletku. Co ale vím, tak každý organismus je jiný, takže nikdo Ti nemůže zaručit, co to zrovna sTvým tělem udělá. Chce to vyzkoušet :wink: Jinak ty týdny - já mám v tomhle guláš taky. Prostě jsem si vypočítala,když termín porodu mám 18.2.11 tak každého 18.ho je to měsíc a je to :grinning: a teďka se mi to tu počítá samo na těchto stránkách :wink:
@pindruzka - i dva litry jsou dobré :wink: To má vypít každý denně. Taky je fajn že jsem doma když takhle hodně piju. Protože wc je místo, kde jsem velmi často :grinning:
11. srp 2010 v 10:50  • Odpověz
no prave, clovek porad nechce hledat, kam by si mohl dojit, doma to je jednodussi
11. srp 2010 v 11:19  • Odpověz
ahoj holky, jste některá z Ostravy?
11. srp 2010 v 11:22  • Odpověz
Ahoj všem, jak se máte? Nějaké novinky. Musím se tím nějak pročíst, včera jsem byla celý den na nohách a musím říct, že jsem padla v 5 odpo do postele a spala až do rána :slight_smile:
A jak píšete s tím mazaním, to opravdu mažete břícha už takhle od začátku, pomůže to vůči striím. A co prsa, taky je mažete? Mě bolí čím dál tím víc, nevím jestli taky praskají nebo ne.

@jiitkka - s tou prací je to blbý, ale tak třeba si můžeš najít nějakou na dohodu i tak, ikdyž jsi na ÚP ne? Já když jsem nebyla těhotná, tak jsem pila taky 3-4 litry denně, ale teď vypiju sotva 1,5l, nevím čím to je, asi jak mi je pořád špatně...

@ined77 - chápu, že když máš chlapečka, tak má trochu jiné oblečky, ale u mimča to asi nevadí, já osobně nejsem přiznivce toho, že se baby holčičky cpou do růžové a kluci jen do modré, to mi přijde trochu uchylné, hlavně, když je celá škála barev :slight_smile: Ale tedy s těma ostatníma věcma si uhodila na hřebík. Plenky a drogerie a nevím co vše ještě je určite dost nákladné, trochu se toho bojím, co...hodně se toho bojím. To nějak zvládneme :slight_smile:

@sabcav - držím palce na kontrolu!

Mimochodem, odkud všechny jsme. Vím, že jsme se každá asi zmiňovala při vstupu do tématu, ale teď v tom mám brajgl. :grinning:
11. srp 2010 v 11:44  • Odpověz
@jitule - ahoj :slight_smile: No zkusím se někde pozeptat, ale nic mě nenapadá... Jinak mažu od začátku a prsa musím 2x denně. Už mě nebolí, ale mám je děsně suché pořád a mám pod nimi hodně růžovou kůži, nevím co to...a svědí. Asi jak rostou, už je mám o číslo větší...ale ze začátku mě boleli příšerně!! A zda to mazání pomůže vůči striím - kdo na to má trpět, tak prostě bude,ikdyby se mazal nevím čím... :dizzy_face:
Jinak já jsem z Jičína-Český ráj.
A s těmi náklady se taky bojím...ono jen té drogerie, plínky, oblečení cca na měsíc,když mimi tak roste... Budete používat jednorázovky, nebo látkové??? Já co jsem měla teďka tu brigádu v dětském obchůdku(převážně kojenecké zboží) tak čím dál více mamin kupuje látkové. Ale rozhodně se tím neušetří - praní, prášek.... Jsem ráda,že jsem ji tam půlrok měla, alespoň vím co se týče oblečení, co je potřeba, čeho kolik :dizzy_face:
11. srp 2010 v 11:54  • Odpověz
@jitule ahojky :wink:
No, mažu prsa, břicho, jen ty boky mě nenapadly, ale asi taky bych měla, co?
Jinak já jsem z Blatné z Jižních Čech.

@jiitkka: no, látkové budu používat na utírání a tak. Taky vím, že se používají ještě přes jednorázovky, kvůli správnému vývoji kyčlí, jinak asi ty jednorázovky :wink:
11. srp 2010 ve 12:19  • Odpověz
@damaska - ano,to se dávají ze začátku na jednorázovku dvě složené plínky a na to plenkové kalhotky :slight_smile:
Určo si maž i boky a stehna od kolen nahoru, tam se strie taky dost dělají!! Já jich tam mám už dosti :rolling_eyes:
11. srp 2010 ve 12:21  • Odpověz
ahojky :slight_smile: ,
uf..tak jsem čekala do teď na výsledky screeningu, protože po po prvním odběru krve se jim nějak srazila, tak jsem musela znovu na odběr :grinning: ...s dr. jsme byli domluvení, že když bude vše v pořádku, že volat nebude, jen v případě že by to vyšlo špatně.jenže mně to samozřejmě nedalo a zavolala jsem tam :sweat_smile: ...před hodinou, kdy mi sestřička řekla, že to ještě není hotové ať si zavolám za hodinku a no a teď jsem tam volala a vše je v naprostém pořádku!!! :dizzy_face:
mám strašně velikánskou radost :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ...mimísek byl na utz krásný..prý je pěkný sportovec..třepal nožičkama a ručičkama a dělal kotrmelce :grinning: :grinning: :grinning:.
mám dvě fotečky, ale jelikož mi včera matýnek nějak pomačkal foťák a nejdou mi zkopírovat fotky :angry: :grinning: tak je dodám později :wink:.
měří 12 cm :dizzy_face: a pohlaví víme podle dr. tak na 70% :dizzy_face: :zipper_mouth:...tak uvidíme jak se nám šmudlík ukáže ve 20tt :dizzy_face:.
nevím jestli stihnu ještě na všechny reagovat, ale moc gratuluji k úspěšným kontrolám :dizzy_face:!!!
co se týče strií...je to hlavně dáno vlastnostmi kůže..někdo jich má hodně někdo žádné a může se mazat čím chce :wink:.
prý se to dědí..zeptejte se svých maminek :wink:.
zkusím vás ještě dočíst :wink: :slight_smile: a jdu si dát na oslavu něco sladkého :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
11. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz
@ined77 - Ahojky. Moooooooc gratuluju, to je super zpráva!!! :dizzy_face: Paráda!! :wink: Škoda že jsem o tom sceenengu nevěděla dřív, šla bych na něj taky. Závidím Vám že víte info navíc a je vše ok! Mě čekají za 4týdny ty TRIPL.. Jinak ty prďolky jsou nějaké živé. U mě taky dělalo kotrmelce, mávalo, kopalo a u Jitule taky :wink: :dizzy_face:
11. srp 2010 ve 12:51  • Odpověz
Jsem se zase na pár dní odmlčela, když vy jste všechny tak napřed. Já dnes teprve začla dvanáctý týden, screening mám až příští úterý. Akorát ten pupek mi furt roste, ale rozhodně není pevný, spíš fakt špek. Ještě nemažu, ale když to tady píšete, tak asi začnu. K vitamínům gs mamavit jsem dostala jakýsi krém na stirie zdarma, tak alespoň otestuju. Výbavu už jsem manželovi přibližně počítala a bez kočáru to vychází kolem 30 000. A to jsem nezapočítávala oblečky, neb jich hodně dostanu a lékárnu a drogerii, kterou mi pořídí sestra lékárnice. A rozhodla jsem se pro látkové pleny, když koupím klasické české čtverce, tak to tak draho nevyjde, jen pár fajnových vezmu na parádu. Už teď jsem naučená některé věci prát v mýdlovém slizu samodomovýroby, tak akorát ta voda co se spotřebuje.
11. srp 2010 ve 12:58  • Odpověz
@jiitkka :slight_smile:...moc děkuji :dizzy_face:.
jj, budeme mít asi pěkné čertíky...no mě potěš jestli to bude stejné šídlo jako matýnek :grinning: :grinning: :grinning:.
ale jen ať je, hlavně ať je to zdravoučké dítko :wink: :dizzy_face:
11. srp 2010 ve 13:05  • Odpověz
@alzbeta82 ahojki, nejsem přímo z Ostravy, ale z Bohumína, v Ostravě pracuju:slight_smile:a rodiče mám taky v Ov.
11. srp 2010 ve 13:18  • Odpověz
@ined77 taky moooc gratuluju k úspěšné kontrole
11. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz
Tak jsem k sobě dala foto té mé malé zoo co mám doma,kdyby jste se chtěli juknout :dizzy_face:

@xovicka - bez kocarku 30000,- co v té výbavě proboha je??? :fearful: To nás teda tolik stát nebude ani náhodou. Ani netuším, kde by jsme na to vzali, možná že by jsme někoho okradli :grinning: A co jsem si pomalu počítala co bude potřeba, tak to není až taková cifra. Ono taky záleží jak člověk chce utrácet, co se mu líbí, co si může dovolit, apod... Jinak s těma plýnama je to co ženská to názor. Ty jednorázovky jsou spíš že ulehčí práci a nezaberou místo....
11. srp 2010 ve 13:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.