• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
pane bože :fearful: :confounded: Já napsala plíny s tvrdym Y... jdu si radši lehnout, koukám že jsem unavená a magořim :grinning:
11. srp 2010 ve 13:36  • Odpověz
@jiitkka ono se to nezdá, ale když není po kom dědit...autosedačka, monitor, pleny, oblečení, postýlka, přebalovák a další a další věci :wink:

@xovicka já pro malou používala jen jednorázovky (i v porodce) a pro prcka teď budu taky...a ani jsem Andí vůbec nedávala látkovky přes ty jednorázovky, v porodce řekli, že má kyčle dobrý a že nemusíme, tak jsem to nechala být a vše ok:slight_smile:

@ined77 gratulace ke kontrole :dizzy_face:, tak 70% to je slušný :sunglasses:.

@jitule to jsme 2, taky v tom mám zmatek. Co udělat nějakou tabulku? :wink: Jinak já jsem z Chebu :slight_smile: (teda ne přímo, ale kousek od Chebu :wink:)

@majjka24 vzhledem k tomu, že mě barví kamarádka kadeřnice u ní v salónu, tak nevím...většinou mám blonďaté proužky a to si míchá ona sama nějaký prášek s nějakou "vodou".

My máme proříznutou první trojku, hurááááááá:slight_smile:. Já mám dilema, zvracet...nezvracet :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Po sváče kontrola, večer písnu :wink:. Hezký den všem :sunglasses:

11. srp 2010 ve 14:13  • Odpověz
@majjka24 Tak to je fajn, jsme kousek od sebe. Do Bohumína jezdíme celkem často, máme tam kamarády. A kde pracuješ v Ov? Třeba se potkáme v porodnici :slight_smile: trošku předčasné :slight_smile: já vím.
Jinak přeju všem, ať je všechno v pořádku a ať si to těhotenství užíváme :slight_smile:
11. srp 2010 ve 14:54  • Odpověz
Andrejka je vzhůru, tak si jdeme chvíli pohrát a pak dáme sváču a na kontrolu :slight_smile: . Já si tu nadávám do magorů :zipper_mouth: , na oběd jsem si dala houbovku a 3 knedlíky a nejen, že je mi super blbě, ale navíc mám cukr 8 (měla bych mít do 6,6). No nic, do večera holt dietka :rolling_eyes: :frowning2: . Už teď mám hlad jak vlk a ten náběh na zvracení bych potřebovala zajíst :frowning2:. Hezký den všem :slight_smile:
11. srp 2010 v 15:08  • Odpověz
@sabcav - Tak já rozhodně nemám pokom dětit, plno věcí budu kupovat v bazárku co budeme mít v baráku jak budeme nově bydlet. Tak mají nové i použité. Kočárky úplně nové se vším všudy tam má paní za 5000,- - 6500,-. V jc máme plno sekáčů, sama jsem v jednom půl roku pracovala a dětské oblečení se tam dá najít nádherné. Jo mám napleteno asi 10kompletů (mix holka,kluk,universal)od mamči. Chůvičku pravděpodobně nebudu potřebovat v našem novém bytečku. A monitor dechu mi teda půjčí kamarádka na rok za 500,-. Vanička 200,-co jsem koukala, přebalovák se dá ten plastový i s vaničkou koupit za 1000,-, co se týče skřínky, někdo ji ani nemá pod přebalovákem. No a pak drogerie, lahvičky, pleny - to samozdřejmě nové. Budu chtít pro mímo pěkné věcičky, bezepečné a užitečné, ale když nejsou peníze tak se prostě na cenu koukat musím.
Jinak to zvracení brzko zmizí,držím palce ať je to brzy :wink: Mě už naštěstí z 80% dali nevolnosti pokoj!
Jdu ven na prochajdu, taky na chvílu vypadnout z 1kk ... hezké odpoledne :wink:
11. srp 2010 v 15:21  • Odpověz
@ined77 gratuluju ke kontrole. a nechate si rict pohlavi nebo to bude prekvapeni?

jinak ja take nemam po kom dedit, ale na obleceni se uz klepou budouci tety a tchyne :grinning: kazdopadne jsem nekde cetla sumu za vybavicku a tech 30tis je odpovidajicich, jen manzel si mysli, ze to vsechno poridi do 10tis :stuck_out_tongue_closed_eyes: stavime barak, takze penize jdou ted jinam a pak nebudou, tak jsem zvedava z ceho to nakoupime
no kazdopadne bazary to kdyztak jisti, kamaradka sehnala po netu moc pekne veci

11. srp 2010 ve 21:03  • Odpověz
Ahoj holky .-)
já když jsem minule pořizovala výbavu, tak to tak nějak přes 20 tisíc vyšlo stopro. A to jsem byla fakt docela rozumná, kočár jsme dostali od našich, nijak jsem se nerozmazlovala, oblečky většinou půjčený po synovci a jeho sestřenicích...ale stejně, postýlka, chůvičky (mmch je používáme dodnes a nedám na ně dopustit), vanička, drogoška, zavinovačky, matrace do postýlky.....někde mám i seznam.

Jinak já jsem z Prahy. A jestli chcete, tak mi pošlete do IP nick, křestní jméno, odkud jste a datum porodu a můžu tam dát ještě kolonku na potomka - holka/kluk, ať máme přeheld, tabulku zrobím :slight_smile: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
11. srp 2010 ve 22:28  • Odpověz
Ahoj :slight_smile: , kontrola ok :dizzy_face: , přesně odpovídáme, takže dneska jsme 10+5 (ještě půl hodiny :grinning: ), mimísek má 3,5cm a zase je to akčňátko, dr. ho tam musel nahánět, když ho chtěl změřit a dostat do fotečky :slight_smile: . To jsem zvědavá pak na to měření při nt :grinning: . Další kontrola až za 2 týdny, ale mezitím budu mít ještě rizikovku v Plzni a pak ten nt screening, tak se s mimískem uvidíme celkem často :slight_smile: . Dobrou noc a krásný den všem :sunglasses: . Nás čeká zítra poslední hexa a s těmi zuby to bude lahůdka :cry: :frowning2: , no třeba Andrejka překvapí a bude bez reakce :pensive: :slight_smile: .

@mysojc s chůvičkama souhlas, bez nich ani ránu, máme docela velkej barák a pro prcka koupíme další sadu, Andrejce tu její ještě tak rok možná 2 necháme :slight_smile: .
11. srp 2010 ve 23:37  • Odpověz
Ještě dnešní fotečka :wink: :slight_smile: :dizzy_face:
11. srp 2010 ve 23:37  • Odpověz
K té výbavě, kočár nepočítám, neb tam jsem se rozhodla že fakt šetřit nebudu a chci Teutonii. Ale u toho ostatního jsem se snažila docela krotit. Hodně oblečení mi schovává mamka, takže tam si pořídím možná jen pár kousků pro potěšení, sestra pracuje jako lékárnice, tak předpokládám, že od ní dostanu takové ty bepanteny a čípky od bolesti, teploměr a podobné drobnosti. Nicméně stále musím započítávat postýlku, matraci do postýlky, pak mantinely povlečení, neprosákavou podložku, peřinku, vaničku, osušky, pleny, dudlík, lahvičku, monitor dechu, odsávačku hlenů, kojící podprsenky a podobné, z hlavy už si to celé nepamatuju. Zatím v tom nejsou žádné hračky, neby ty určitě nakoupí návštěvy a není v tom ani přebalovací komoda, nad kterou ještě přemýšlím a nepořizuju ani chůvičku, bo v našem malém bytě nebude potřeba.
12. srp 2010 v 07:12  • Odpověz
Ahojky všem, krásné ráno :wink:
No s tou miminkovskou výbavou. Peněz nazbyt nemáme. Opravujeme rodinný dům, takže zatím šly všechny peníze tam, do toho ta svatba. :wink: Hodně věcí budu dědit po manželovi, něco mám po sobě a po manželovo bratranci a sestřenici, tak se něco určitě nastřádá. Jinak u nás he hrozně fajn sekáč, vozí tam věci z anglie, ale jsou nové a téměř zadarmo. Nová bílá bodíčka od 10,- do 50,- Kč. Což víc než jde. Jinak na koupání bych chtěla kyblík a kočárek mám vyhlídnutý Roan Marita. Zbytek věciček, buď koupíme levně, nebo to bude manželovo samovýroba (přebalovák, skříňka a tak) :slight_smile: A naše nadšené babičky taky nečím přispějou :slight_smile:
Chůvičku bych chtěla, sice máme malý byt, ale uvidíme
12. srp 2010 v 07:54  • Odpověz
@sabcav: nádherná fotečka, gratuluju ke kontrole :wink:
12. srp 2010 v 07:55  • Odpověz
dobré ráno holky, jj stou výbavou je to vážně dost peněz, já si naštěstí nechala věci po malém, tak jen nový kočárek, líbí se mi nový x-lander XA, a nějaké drobnosti. Gratuluji ke kontrolám, krásné fotečky. s tou tabulkou to není špatný nápad, alespoň budem mít přehled.
12. srp 2010 v 08:32  • Odpověz
Dobré ránko, teda vy jste mě tak vyděsili s tou výbavou, že já si snad dneska sednu a spočítám si to. Ceny už mám okoukané co kde stojí. Ikdyž snad radši ne... :rolling_eyes: Spíš při pořizování si budu psát co kolik stálo a pak po porodu udělám součet. No my kočárek tak jako tak musíme koupit asi bazarový. Miminko jsme plánovali až tak za rok,až bude už skoro vše splacené jen leasing by zbyl do března 2012. A jak píše damaska, tak u nás se dají taky nádherné věco koupit v sekáčích. Vaničku chci teda normální :wink: No prostě s penězma je to tak, že se i budeme modlit, aby k Vánocům jsme dostali korunky na něco,apod.... V září mám narozky, tak doufám že od přítele rodiče mi nebudou jako každý rok kupovat deset kravin,ale koupí jednu užitečnou věc, ikdyby to mělo být jedno bodýčko :slight_smile: To samé svátek a Vánoce. Sestra moje už s tím počítá, prý k narozkám nějakou skříňku do bytu, k svátku bych chtěla tu knížečku "první album, deník" a k vánocům mi koupí tu kolébku na kolečkách :dizzy_face: No pokud by se mi měla narodit holčička, tak kamarádka má ted 9měsíční Laurinku a něco by mi z oblečení zapůjčila,to by bodlo no. Pokud kluk tak v okolí nikoho kdo měl kluka nemám :slight_smile:
A jak je to s tím porodným?? Kdy seo něj žádá a kdy ho vyplatí??? Já mám v některých věcech guláš..třeba že kvůli rodnému listu musím na matriku před porodem,aby tam Martin podepsal že je otec a pak to vzít do porodnice a pak už si ho po porodu prý vyzvednu. To samé, že jsem nevěděla že dětského lékaře pro mimi musím zařídit před porodem a pak jen co budu doma zavolat a doktorka přijede poprvé domů k nám.... Těch info je děsně moc, až jde z toho hlava kolem! :wink:
@sabcav - super zpráva, gratuluji :dizzy_face:
12. srp 2010 v 09:34  • Odpověz
Ahojky holky.. Tak já se taky přidám. Jsem z Tábora. :slight_smile: Zatím se tu moc neorientuju... tak se mnou mějte strpení :wink:
Termín 13.3.2011, ale ještě nemáme průkazku..
12. srp 2010 v 09:36  • Odpověz
Ahoj holky, vy mě s tou výbavou teda děsíte:slight_smile: já se toho moc nebojím, mám natěšené babičky a jsme velká rodina, tak myslím, že na Vánoce dostaneme minimálně polovinu výbavy. Jinak taky stavíme domek, takže peníze nejsou vůbec nazbyt, ba naopak chyběj na dovybavení domku, v prosinci se chceme stěhovat. Jinak já jsem Severní Čechy, okres Louny.
Příští středu jdu na tripple testy, tak doufám, že dopadnou dobře, ale screening dopadl, tak se snad nemám čeho bát.
A zkusím odprosit doktora, aby mi udělal ultrazvuk, chci taky už vědět, jestli máme kluka nebo holčičku :slight_smile:
12. srp 2010 v 09:36  • Odpověz
@zet83 - ahoj :wink: Nahoře na stránce v nastavení máš kolonku a tam zadáš termín porodu a pak budeš mít pod každým příspěvkem info v kolikátém si týdnu. A můžeš tam zadat i více informací :wink:
@mistinka - ahoj :slight_smile: No mě teda taky děsej :unamused: Ale koukala jsem tady vnějakém článku, co tam paní vypsala svou výbavu a konečná cena byla nějak okolo 70tis. :grinning: To je strašný! No když na to člověk má.... Ale měla tam plno věcí naprosto zbytečně drahých!!! Co mám okoukané ceny a výrobky, tak jistě brala jen to nejdražší! Na tom hodně taky sejde! Dudlík se dá koupit za 120,- nebo za 30,- ... a tak je to se vším :wink: Držím palce na Tripl testy :slight_smile: mě čekají 6.9.... a jsem bez sceenengu, takže nervy budou :pensive:
12. srp 2010 v 09:45  • Odpověz
@alzbeta82 Jééé, tak to je super :slight_smile: pracuju dá se říct v centru ( kousíček od Nové radnice) a Bohumíně bydlíme taky kousíček od centra. Tak to byjsme se mohly sejít dřív než v porodnici, ne :wink: :wink: :wink: ???Koukám, že je na cestě taky Vaš první mimísek :slight_smile: A už víte co to bude?? A kde v Ov bydlíš ty??
12. srp 2010 v 10:47  • Odpověz
Krásné dopoledne :slight_smile:
za výbavu bych 70 tis. rozhodně nedala i kdybych na to měla....připadá mi to celkem zbytečné, neříkám novou postylku, kočárek, drogerie......ale nechápu, proč by měl mít cca 30 dupaček, a všelijakého oblečení, když roste celkem rychle, to to radši budu kupovat postupně a ne všechno najednou. Hraček taky nepotřebuje mít hned plný pokojík, stejně většinu času spí(tedy by mělo spát :slight_smile:) a do 3 měsíců nevidí jěště pomalu svoje rodiče natož co má kolem sebe.... :slight_smile:
Kamarádka jedné známé prý sehnala vábavičku okolo 5000 (nepočítám kočárek a postýlku a jěště cosik). my taky nemáme peníze na vyhazování, a dědit taky nemáme po kom :frowning2: , tak taky celkem spoléháme na zbytek rodinky o Vánocích a oba před porodem máme narozeniny..... Hlavně aby to malé bylo zdravé :slight_smile: a zbytek se nějak vždycky zmákne :wink: :wink: :slight_smile:
12. srp 2010 v 11:12  • Odpověz
....jsem zapoměla - gratuluju k úspěšným kontrolám :grinning:
12. srp 2010 v 11:15  • Odpověz
@majjka24 - naprosto souhlasím :wink:
12. srp 2010 v 11:19  • Odpověz
Ahoj holky :wink: .Tak já už také pomalu začínám řešit výbavu,i když mám dost věcí po malé,ale od skoro půl roku už samé sukýnky,šatičky a nic moc neutrálního :sweat_smile: .Monitor dechu jsem prodala v záruce,když ještě byl,takže si koupím také od někoho použitý,do nového už nejdu.Jinak prodám kočáry červené,co mám a koupím za něj nový-použitý.A celkem nic moc nepotřebujem.Sice člověk se zláká v obchodech,když vidím ty slevy na dupačky,soupravy :sweat_smile: ,tak asi trochu neodolám.Hlavně že máme postýlku,vybavení kolem ní a fusak,vajíčko..... :wink:
12. srp 2010 v 11:26  • Odpověz
@majjka24 Já bydlím hned u Nové radnice, naproti polskému konzulátu. Můžem zajít někam do cukrárny třeba :slight_smile: nebo já chodím třikrát týdně plavat, tak bychom mohly jít spolu. Ještě nevíme co to bude,ale jsem zvědavá.Vy už to víte?
Jinak ostatní mě taky trošku děsíte s cenou výbavy. My naštěstí dostaneme hodně věcí od švagrové, která má 3 děti, ale stejně si budu chtít koupit aspoň něco nového :slight_smile: zatím mám jenom jedny dupačky, co jsem dostala od kamarádky :slight_smile:
12. srp 2010 v 11:28  • Odpověz
@alzbeta82
tak to se určitě musíme domluvit :slight_smile: Na Čapkárně jsem byla zrovna včera :slight_smile: , tam chodíš, nebo do Poruby??Pracuju na Ostrčilce (ten velká škaredý věžák :unamused: ).Tak to máš teda fakt štěstí s tou výbavou, my máme zatím od budoucí tety - akorát dudlík :slight_smile: , ale tak zatím .... :wink: je jěště brzo :slight_smile: A kam chodíš k Dr.??My to zatím nevíme, v úterý jdu na ten creening, tak doufám, že se nám ukáže:slight_smile:.
12. srp 2010 ve 12:23  • Odpověz
Jsem objevila, že ten monitor i půjčujou

http://monitordechu.cz/index.html
12. srp 2010 ve 12:27  • Odpověz
@majjka24 Taky jsem byla včera na Čapkárně :slight_smile: V pátek půjdu určitě zase hned nějak po práci, tak se můžem potkat.
12. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz
@alzbeta82 Jsme se možná potkaly a ani o tom nevíme :wink: V pátek jěště nevím, to bych ti dala vědět, mám už něco domuvené. A tak dlouho jsem někoho sháněla kdo by se mnou chodil plavat, nikoho z mých známých to nějak moc nebaví.... :frowning2: a samotné se mi moc nechtělo. A do kolika pracuješ??
12. srp 2010 ve 12:59  • Odpověz
Já se původně tabulce s výbavou docela bránila právě kvůli tomu, že nevím třeba který dudlík je nejrozumější, o kolik je kvalitnější ten za 120 než ten za 30 a podobně, ale manžel na tom trval, že mám nějaký seznam udělat a ceny zjistit právě proto aby věděl s jak velikými výdaji má počítat. Takže v reálu jsem žádnou z těch věcí ještě neviděla, ale na netu jsem si našla pár seznamů věcí pro miminko a dala z toho dohromady ten svůj. Ceny jednotlivých věcí jsem pak hledala na internetových obchodech. Nevylučuju tedy, že v kamenném obchodě budou ještě dražší ani že v bazaru se budou dát koupit levněji, od nějakých cifer jsem se ale musela odrazit. Třeba takovou autosedačku chci rozhodně novou a kvalitní, ale monitor dechu a postýlku si klidně pořídím na mimibazaru, ovšem opět do ní koupím novou kvalitní matraci. Jenže co se bude za kolik nabízet na bazaru až budu nakupovat, to zatím netuším a tak počítám ceny za nové. co mě docela vyděsilo, tak byly ceny kojících podprsenek a ceny šátků na nošení miminek.
12. srp 2010 ve 13:04  • Odpověz
Ahoj všem, gratuluji těm co jsou po kontrolách a v pořádku. Tedy s tou výbavou jste mě taky vyděsily. Myslím, že Ikea má krásný nábytek, postýlky apultíky a ostatní se dá koupit v bazárcích či přes internet ne. Taky si myslím, že je zbytečný kupovat víc bodíček na uplné novorozeně, když z toho za měsíc vyroste. Ale i tak, plenky, lahvičky, odsávačka, no věřím, že se to vyšplhá do pár desítek tisíc, ale doufám, že ne 70t. :slight_smile:

@ined77 - to je skvělý, že máš taky negativní screening, jsem ráda.

@jiitkka - Tak to abych se začla taky mazat, já myslela, že se tohle řeší až pozdějí ale je pravda, že já budu mít asi pořádny panděro, protože teď ho mám velký jako některé v 5.měsíci :slight_smile: A tu růžovou kůži pod prsama mám taky, ale já to přikláněla mému spálení, kdy jsem se přesně v těch místech spálila v květnu a ono to asi bude tím jak rostou. Jakým krémem si to mažeš?

@sabcav - zmatek v tom je. Tabulka se asi udělá lehce, ale jak získat ty informace, to sice všechny můžeme napsat, ale to chce aby to někdo hlídat každou chvíli, ať se to pak nedohledává zpětně. No nic
12. srp 2010 ve 13:11  • Odpověz
tak s vybavou to bude jeste zajimave, my nemame vubec nic, takze vsechno budem muset koupit, ale bazarum se rozhodne nevyhybam. ono druhy a treti ditko je pak vyhodou, to uz plno tech dulezitych veci je
12. srp 2010 ve 13:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.