• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
Jiitka; jj je to divny pocit, ja tomu stale nemohu uverit :sweat_smile:
15. srp 2010 ve 20:44  • Odpověz
@Jiitkka: dobrouky :wink:
15. srp 2010 ve 20:44  • Odpověz
Ahoj vsem, jaky jste mely vikend? Ja jsem se dnes byla vyvetrat na lodce a bylo to fajn, jsem zase potrebovala vypadnout z centra Phy na trochu cerstveho vzduchu, cestou jsem se stavili v restauraci Fergata, byla v jednom dilu "Ano,Sefe" kousek od davle, kdyz tam prijedete lodkou, tak mate dokonce 10procent slevu. No nic, kazdopadne jsem se tam pekne prejedla a stalo to za to, takze vrele doporucuji :slight_smile: Jen doufam, ze nebude mit nejaky spatny dopad to moje toulani se po meste, kdyz mam byt doma na rizikaci, ale ja kdyz jsem byla ty prvni dva mesice doma tak jsem se malem zblaznila, takhle jsem opatrna a zaroven psychicky v pohode. Odpolko vzdycky pospavam, takze se extra nepremaham, tak snad je to v pohode. Uvidime, zitra me ceka kontrola :confounded:

Preji krasny nadchazejici tyden, uspesne kontroly a dobrou noc :slight_smile:

@jiitkka - to me mrzi, ze se ji to zasadne nezlepsuje, ale to ze ma pozitivni pristup to je nesmirne dulezite, tomu ver, stykam se s lidma, kteri vyhrali na rakovinou a vim, ze pozitivni mysleni je prvni krok k uspesnemu vyleceni a myslim, ze ted ma skvelou motivaci...jen jeste ty dobre doktory. Asi vim, cim si prochazis, protoze my mame trapeni s nasi mamkou a je to uplne beznadejne, tak jsem na ni musela bohuzel pred tremi dny dost hrube zarvat a musela jsem ji to prozradit i po telefonu, ptz jsme se mely potkat az pristi tyden, jelikoz zije daleky od Prahy a ted mi pise prave tyhle smsky, ze se da dokupy a pujde na tu operaci abychom meli zdravou babicku. Tak snad dostala rozum :slight_smile:
S tou pritelkyni tveho kamarada me to mrzi a i ji chapu, ze se takhle chova, kdyby se to stalo me a nekdo v mem okoli byl ve stejnem terminu, asi bych o taky tezko zvladala, ale urcite se ji podari brzo zase otehotnet a budete kocarkovat spolu.

@majucha - no me to taky nenapadlo tam chodit drive, ja jsem byla vicemene postavena pred hotovou vec, proste jeden prof. mudr. zavolal druhemu prof.mudr. Hajkovi a pritel mi jen rekl, ze v pondeli k nemu mam prijit a rovnou me i registrovali, zitra mam u nej kontrolu, tak si musim zmenit termin porodu, dle NT. Je zvlastni, ze my to vyslo jinak dle MS a dle Sona. Snad je to v poradku, doktorka na NTcku rikala, ze je vse v poradku a riziko down.syndromu jsem mela hodne nizke, takze taky dobry. Nevis jestli je u Apolinare nejaka predporodni poradna a pripadne, jestli na ni budes taky chodit?
15. srp 2010 ve 21:55  • Odpověz
@jitule - ahojky :wink: Jé projížďka na lodce, to musela být pohodička a pak dobré hamání :slight_smile: Copak to bylo dobrého?? Výlet Ti rozhodně nemůže nijak ublížit!! Když jsi v pohodě a spokojená,tak to je jedině dobře!! :wink: Držím moc moc palce na kontrolu,pak dej vědět jak se daří mimískovi v bříšku!! :slight_smile:
No s tou Terkou, já jsem to netušila absolutně,že je těhotná,že pak potratila...Dozvěděla se to 3dny dříve prý. Nikomu to nechtěli říci,až v desátém týdnu(to už bohužel oznamovali jinou zprávu=potrat)...No a Martin můj byl z toho tak nadšený,že to všem volal i jim...A pak v sobotu byla večer zábava a všichni nám gratulovali,jen oni dva ne a ona sotva pozdravila a to jsme dobré kamarádky...Tak jsem si říkala,že je divná teda...i Martin...Pak když jsme se viděla,sotva pozdravila,jen mě shlídla...a tak sem si říkala,co jí zas je.Ona je zvláštní povaha,náladová,zvláštní výraz v obličeji...mnoho lidí ji odsoudí,aniž by ji znalo.Ale je moc hodná fajn! a teď se dozvím tohle..Muselo to být rozné pro ni,ikdyž mímo ještě žilo..že nám přejí a nikdo ani neví,že ona je také těhotná...a pak ta hrůza... :frowning2: Ach joooo....No teď půl roku musejí rozhodně počkat,než se tělo dá dokupy. A i při této situaci prý tělo se zotavuje stejně,jako v šestinedělí.
Jinak je mi to také moc líto s Tvou maminkou,copak jí je?? :frowning2: Koukám že radost a zároveň trápení je časté... Ono člověk někdy musí být rvrdý! Nejhorší je,když se lidi litují!! Naštěstí to není případ mé mamky,ale když se pak dozvěděla že jsem těhotná, tak důležité období a ona nemůže být se mnou,děsně ji to vzalo...Já kvůli tomu dost často brečim,mám depky,ale před mamčou jsem hrdinka, dodávám ji sílu a snažím se ji pořád zlepšovat náladu. Hlavně ji tím prdolkou v bříšku motivuji, že se musí dát moc rychle dokupy,aby byla 100%ní babičkou :wink: Vím že je silná, že to bude dobré...nejhorší je,že nevíme kdy...doktoři řekli půl roku až tři roky..to je sakra dlouhé rozmezí!! No jo,naši doktoři tady ve městě!! Kdyby byli normální,nic se nestane a mám ji doma!! Ale co si na nich člověk vezme!! :angry:
Stejně, někdy člověk řeší takové hovadiny...a pak se něco stane a přehodnotí totálně svůj život. U mě to tak je teda. Často lidem závidím jejich starosti! Nevědí jaké si koupit auto, za co utratit peníze, atd tad...a nejvíc mě štve,když kašlou na rodinu a berou vše jako samozdřejmost! Přitom stačí okamžik a vše je jinak! My jsme teď s Martinem naprosto bez peněz(jak nemám brigádu) řešíme je denno denně, kdyby mě kolikrát sestra nedala stravenky,tak nemám co jíst...ale pořád si říkám,že jsou natom lidi mnohem,mnohem hůř!! ........ jejda,zasejc sem rozepsala román, si počteš :sweat_smile:

No jdu do hajan. Držím palečky na zítřek!!! :wink: Dobrou noc přeji
15. srp 2010 ve 23:08  • Odpověz
Ahoj, chtěla bych se zeptat-mám v tom počítání trochu zmatek... podle prvního dne poslední menstr. mi vychází TP na 3.3.2011 ...tím pádem bych ted měla být ve 12TT.
Já ale znám i přesný den početí a když zadám tohle datum, tak vychází TP na 15.3. a 11TT
-nevíte, čeho se mám teda držet?? Ještě jsem si všimla, že někdo udává např. 9+5tt co znamená to za tím + ??
Díky za odpověd a všechny zdravím..jsem tu dnes prvně.
16. srp 2010 v 09:00  • Odpověz
ahoj holciny, dlouho jsem tu nebyla, byli jsme oznamovat mimi po rodinach :slight_smile: jak se vsechny mate? :slight_smile:

@questxy ty terminy nevim, ale 9+5 znamena 9 tydnu+5dnu takze probihajici 10tt :wink:
16. srp 2010 v 09:04  • Odpověz

@majatob Jo takhle, dííky. A kdy to čekáš ty?? :slight_smile:
16. srp 2010 v 09:10  • Odpověz
@questxy ja tak zhruba 10.3. :slight_smile: nemela jsem ms pred otehotnenim, takze nemam nijak pevne spocitany datum, jen podle utz jak to vychazelo, ale to se jeste muze klidne zmenit :slight_smile:
16. srp 2010 v 09:15  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem vás po víkendu dočetla, pěkně jste se tu rozepsaly..:slight_smile:
@questxy podle mě se ty týdny počítají od poslední menstruace, tzn., že bys měla být 12tt...
Držím palce všem, co mají nějaké nemocné rodiče, nevím, co bych dělala, kdyby to potkalo i mě, mamka mě hodně podporuje...
Ve středu jdu na tripple testy, tak už mi zase v hlavě probíhá co by kdyby....uf:/
Jinak já už mám 3 kg nahoře, břicho ale nějak extra neroste, kamarádka má termín o měsíc a půl dřív a má břicho už jako balon...ale čeká druhý a prý to bříško roste rychleji...
Kdy se tak začínají cítit první pohyby?
16. srp 2010 v 09:41  • Odpověz
@majatob - ahoj, tak to rodiny byli nadšené že? Když se jim oznamuje, tak báječná zpráva. :dizzy_face:
@questxy -ahoj,jájsem v tom +... taky měla guláš, co to je... :wink: Minule jsem řešila, když přesnějsou tři měsíce :grinning: No já termín nějak neřeším, protože se mimi může narodit úúúplně jinak. Já se narodila o měsíc dříve, má sestra o 2týdny dýl...těch případů je hodně. Hlavně ať jsou mimča zdaravá!! :wink:
16. srp 2010 v 09:44  • Odpověz
@mistinka - ahoj, díky s tou mamčou. Pohyby prý u prvorodiček 18-20tt většinou, takže ty už to poznáš za chvílu :dizzy_face: Mě čekají tripl 6.9.radši nad tím nepřemýšlím, to budou nervy...Tobě moc držím palce, ať vyjdou dobře. Taky jako já jsi nebyla na sceenengu??
16. srp 2010 v 09:46  • Odpověz
@jitule tak to máš super s tím Hájkem, on je kapacita, já ho měla párkrát na vizitě. U Apo je poradna od doby, co tě předá tvůj gynekolog a to je různý, některý posílaj už s nástupem na mateřskou, některý měsíc před porodem a jiný ještě pozdějc. Normálně se tam pěkně dlouho čeká, vždycky jsou tam zástupy těhulí na chodbě... ale jestli to máš přes známý, tak tě určitě bude brát na konkrétní čas, to oni můžou, já jak mám toho domluvenýho doktora, tak ten to dělá taky tak. Jinak tam mají i těhu cvičení a předporodní kurzy, krátký a dlouhý, ani jedno jsem minule nestihla absolvovat, takže nemůžu referovat.

@questxy termín porodu se počítá od prvního dne poslední MS, termín početí, tj. ovulace je 14 dní po tom začátku poslední menstruace a proto ti ty týdny nesedí. Pokud víš, kdy jsi počla :slight_smile: přičti k tomu 2 týdny a to ber jako první den poslední MS bez ohledu na to, jestli byla v tomhle termínu nebo ne, to si pak zadej do nějaký kalkulačky na netu na výpočet termínu a vyjde ti to, ale oni ti ho podle utz ve 12 týdnu ještě upřesní a později se i tak může ještě trochu měnit

@mistinka ten růst bříška je fakt hodně individuální :slight_smile: já mám taky už celkem pupík teda :sweat_smile: Pohyby se dají cítit asi od 16tt, ale klidně to může přijít až kolem 20tt, prvorodičky to poznají většinou později, protože neví, jeslti je to fakt ono :slight_smile: já to minule poznala bez pochybností asi v 18tt, teď to čekám dřív :slight_smile:
16. srp 2010 v 09:58  • Odpověz
@jiitkka Na screeningu jsem byla, ale doktor mi o nich neřekl, dočetla jsem se o něm až tady v týhle diskusi, tak jsem se objednala sama a zaplatila jsem si to...Podle ultrazvuku je vše ok a když jsem volala na testy z krve, tak říkali taky negativní, ale podrobně jaké je to měřítko mi neřekli, to se dozvím snad v tu středu - posílají podrobné výsledky tvému gynekologovi. Akorát se paní doktorka rozčilovala, že mám nějakou hroší kůži, že je špatně vidět prďola..
Ale stejně jsem z tripplů nervózní, i když mám dobré výsledky ze screeningu.
Na ty pohyby jsem hrozně zvědavá a hrozně se těším, bude fajn cítit, že se prcek hejbe, vědět, že tam je.....
:slight_smile:
16. srp 2010 v 10:00  • Odpověz
@mistinka to muzu jen potvrdit, na me u prvniho nebylo jeste ve 4. mesici skoro nic videt, u druhyho to na me poznala svadlena v 9.tt, ze asi jo a ted mi muz uz v 5tt rikal, ze mam bricho jak ve 3.mesicu :grinning:
16. srp 2010 v 10:04  • Odpověz
@jiitkka haha, no nadseni nevim jestli byli, maji nas asi za pekny blazny, ale tak probehlo to v pohode, tak dobry :grinning:
16. srp 2010 v 10:05  • Odpověz
@mistinka jo a pohyby, ja citila u prvniho v 18tt, ale nektery holky psaly klidne az kolem 20tt a ani si nebyly jisty :slight_smile: casu mas jeste dost, ale uz to muze byt klidne taky kazdym dnem :grinning: u druhyho je to driv, to jsem citila uz ve 14tt, tak ted cekam, kdy to prijde tentokrat :grinning:
16. srp 2010 v 10:07  • Odpověz
@majucha jůůů, takže za týden dva už bych mohla prďolku cítit?:slight_smile: to je krása...Mě všichni říkaj, že ještě žádný břicho nemám, ale myslím, že je to jedině dobře, ono pak asi rychle vyroste....
16. srp 2010 v 10:07  • Odpověz
Ahojky holky :wink:
já jsem na to s bříškem teda úplně jinak, roste mi nějak hrozně rychle, už mi známý tipují na dvojčata, naštěstí vím, že mimísek jen jeden.
Jinak triple testy se dělají kolem 16 tt?
16. srp 2010 v 10:18  • Odpověz
@questxy, termín porodu ti upřesní na sonu, jinak přesnější je ten termín pokud víš přesně termín početí, pokud nemáš úplně pravidelnou MS můžeš mít ovulaci klidně později, třeba i po 20 DC a to pak je i miminko menší, než podle prvního dne poslední MS.

Já poprvé cítila pohyby od 17tt, tak teď jsem zvědavá, jinak alienaka24 jsi mi udělala radost, taky jsem zatím nic nepřibrala a bříško vůbec žádné ,tak jsem ráda, že nejsem jediná.
16. srp 2010 v 10:35  • Odpověz
@damaska ahojky, koukám změna fotky že?? :slight_smile: Já jdu na tripl v 17tt(6.9.), dělají se 16-17tt...
@majatob přítelovi rodiče taky nic moc..spíš nic, doteďka se o tom nebaví, nepopřáli, nic... ale mě je to šumák!!
@mistinka tak to se nenervuj, když jsi na něm byla. To bude ok!! :wink: Já ne, takže to trošku nervy budou no, to čekání...nevíte jak dlouhose čeká na výsledky triplů???
16. srp 2010 v 10:36  • Odpověz
@lumpajda - já taky nic nepřibrala :wink: Mám dole 5,5kg... ale teď už to poleze, už mě honí mlsná. Dneska si udělám k obědu jitrnici, zelí a brambor :grinning:
16. srp 2010 v 10:37  • Odpověz
@jiitkka tak u nas to nastesti takova hruza neni, jen proste nevyskali radosti, ale to jsme ani necekali :slight_smile: u prvniho byli proti, mladi, nezkuseni, skoly nedodelany...ale ted je Tobik nejvetsi milacek vsech :grinning: s Bibinkou vsichni tak nejak pocitali, ze bude tak po tech dvou letech a ted rikali, ze vedeli, ze si aj to treti poridime, ale ze je zaskocilo, ze tak brzo :slight_smile:
16. srp 2010 v 10:41  • Odpověz
dobre ranko

u nas se delaji triple testy mezi 12-13tt +5 dni. Jinak ja pribrala 1.7 kg :sweat_smile:
16. srp 2010 v 10:41  • Odpověz
@jiitkka Ty jo, tak to koukám, že budete všechny štíhlé jen já jak sud:slight_smile:
Mám k tomu dispozice, máma prý měla s bráchou 100 kg, doufám, že já takhle nedopadnu...
Jinak moje rodiče i přítelovi rodiče jsou z mimíska nadšení, přítel je jedináček, takže to bude první vnouček (vnučka), tak jsou hrozně natěšení...u nás už to bude vnouček druhej (mám dva starší bráchy), ale i tak jsou natěšení, moje mamka už nám dokonce pořídila část výbavy...ani si nedokážu představit, že by neměli rodiče nebo tchánovci radost...
Taky mě zajímá, jak dlouho se čeká na tripple? Já jdu na tripple přesně 16 + 5..

16. srp 2010 v 10:46  • Odpověz
@cutce tak to je ten screening, ne?
16. srp 2010 v 10:49  • Odpověz
@mistinka: tak ja nevim, ale brali mi 4 tubicky krve a zjistovali mi down syndrom, :sweat_smile:
16. srp 2010 v 10:51  • Odpověz
ahoj holky, pres vikend jsem tu nebyla a docitat se mi nejak nechce, v sobotu rano jsem zacla krvacet a s tou moji nemoci jsem myslela, ze je po vsem. jeli jsme na pohotovost, tam nam nastesti rekli, ze je vse ok, dr mi udelala utz, mimisek se hejbal, tak jsem stastna, ze je vse ok. mam ted klidovy rezim, tak jsem fakt jen lezela a lezela
ve stredu jdu na kontrolu, tak snad mi dr potvrdi, ze je stale vse ok

@damaska testy jsou v 16tt (nekde jsem cetla od 16-20tt )
jinak bricho uz mam trochu vykuleny, ale rozhodne ne takovy, ze by to na me lidi poznali
16. srp 2010 v 10:54  • Odpověz
@damaska tripple testy se dělají nejdřív od 15+0 většinou do 17 týdne, ale můžou i dýl, dřív to nejde, protože je hladina hormonů ještě moc vysoká a výsledky to zkresluje, to byl můj problém při prvním těhu, doktor mě na ně poslal brzo ve 14+1 a vyšly pozitivně a musela jsem na genetickou konzultaci, kde mi to doktorka vysvětlila
http://www.labtestsonline.cz/tests/TripleScreen.html
16. srp 2010 v 10:54  • Odpověz
@cutce :slight_smile: já v tom taky nejsem moc zběhlá, jen vím, že mi říkali, že na screening můžu max. do 13+5, a taky brali krev a zjišťovali downa...to bude ono...v Anglii jsou trošku napřed, když dělají tyhle testy automaticky, u nás se dělá automaticky jen ten tripple test :wink:
16. srp 2010 v 10:55  • Odpověz
holky, tak díky za info. Já jsu v 15 tt na 3D ultrazvuk a do poradny, tak snad mi poví víc.
Vy jste teda všechny jak proutek. Já před těhu zhubla, ale podle domácí váhu mám navrch 2kg, podle váhy u doktora 5 kg. Tak nevím, která váha váží dle pravdy. Ale asi u doktora. Je fakt, že špek na břichu jsem vždycky měla. Jen teď ho nemůžu zatáhnout a je i pevnější. Mě jde všechno jen do břicha, do stehen a zadku vůbec. :wink:
16. srp 2010 v 11:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.