• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@lasetka - já taky věděla,že chci mímo nějak okolo 22 a taky jsme spolu od mých 15ti :dizzy_face: Martinovi je 27-řidič náklaďáku. No já bych asi na sceeneng šla,ale už je pozdě. Je to vlastně bezpečné zjištění z krve, zda má mimi downův syndrom,nebo nějaké postižení. TRIPL testy nejsou 100% ní, pak musíš na plodovku když vyjdou blbě(95% vyjdou blbě) a ta je riziková. Ikdyž jen miminálně, ale je....může odtéci plodová voda a hrozí potrat. A jsou to děsné nervy, čekat na výsledek a i na to jít. A i je to prý dost nepříjemné vyšetření...Ale znám moooc mamin,co to mají za sebou a jsou ok a mají zdravá miminka. A známi ty,co jim vyšli TRIPL v pořádku. No budu věřit,že i mě vyjdou. :wink: Tobě držím palečky na sceeneng. Aať už máš taky fotečku. Já na ni několikrát denně koukám :wink:
16. srp 2010 v 15:04  • Odpověz
@lasetka mě Dr.´řekla, že výsledky mi řekne hned a někdo tu psal, že tam u nich se na to čeká. tak těžko říct
16. srp 2010 v 15:07  • Odpověz
@lasetka trochu jsem to popsala tady na straně 33, tak mrkni :wink:
16. srp 2010 v 15:07  • Odpověz
@majjka24 to jsem psala já, u nás se na komplet výsledky čeká, dr. řekne, jestli vše vypadá ok a kolik je nt, a napíše to zprávy, ale na výsledky z krve se čeká :wink:
16. srp 2010 v 15:08  • Odpověz
@sabcav jo tak :slight_smile: mě ty krwvní testy dělali v 10 tt, tak proto nebudu asik čekat :wink: :slight_smile:
16. srp 2010 v 15:09  • Odpověz
@majjka24 a brali ti jí na ten nt screeing? ona se krev bere normálně u gyndr na krevní skupiny, pohlavní choroby a já nevím co ještě, ale někde na genetice berou tu krev pár dní předem, aby se stačila zpracovat a pak ti při utz řeknou kompletní výsledek:sunglasses:
16. srp 2010 v 15:11  • Odpověz
@majjka24 ale u nás ne, u nás se volá za celý ten dlouhý týden, to budou zase nervy, ještě manžel bude ten týden na služebce :cry: :frowning2:
16. srp 2010 v 15:12  • Odpověz
@jiitkka Já bych taky koukala :slight_smile: Ale jo oni vždycky straší s těma triplle testama...kamarádce taky vyšli blbě byla z toho hrozně nešťastná,tak byla na plodovce(taky říkala že nic příjemnýho) a bylo vše v naprostém pořádku ted má náádhernýho chlapečka zdravýho jak řípu....takže určitě všechno dobře dopadne... :wink:
16. srp 2010 v 15:15  • Odpověz
@majucha O.k.děkuji mrknu :wink:
16. srp 2010 v 15:15  • Odpověz
@majjka24 No kamarádka na ně taky čeká asi 3 tejdny :unamused: prý když zavolají sami tak je něco špatně a jinak řeknou výsledky až na další poradně...ale taky si myslim že to bude všude jinak...snad...nece se mi tak dlouho čekat :slight_smile:
16. srp 2010 v 15:18  • Odpověz
ahoj holky. Zdravím vás. Někde, v nějaké diskusi jsem četla, že triplle test pracuje více s věkem rodičky, a že přesná je až plodovka. Hodně holkách triplle test vyšel pozitivní a většinou po plodovce bylo vše ok.
16. srp 2010 v 15:18  • Odpověz
:wink: @lasetka - no riziko u plodovky je,ale v dnešní době přičem není riziko že jo...i u slepáku je... Prostě to chce pozitivní myšlení a pak bude určitě prďolka v břišku u všech v pořádku :wink: No jdu konečně do pelechu. Dneska se tu dost debatí,tak ne a ne se od pc odtrhnout :grinning: Ale už musim,nebo se mi hlava rozletí. :confounded: Juknus em až vstanu
16. srp 2010 v 15:19  • Odpověz
@daida - mě můj gynekolog řekl,že mi o sceenengu neřekl proto, že jsem dosti mladá, oproti jiným maminám a že v rodině jsme žádné postižení,nikdy nic neměli...takže stačí prý TRIPltesty.
16. srp 2010 v 15:20  • Odpověz
@sabcav tu první mi brali u mého gyn. těch 5 ampulek či kolik (já se na to nemůžu ani podívat je mi z toho šoufl)
A pak jsem se objednávala přímo do nemocnice na ten screening, na krev a hned na ten UTZ :slight_smile: předminulý týden mi vzali jendu ampulku, nechala jsem tam 600 a šla jsem :slight_smile:
16. srp 2010 v 15:22  • Odpověz
@jiitkka No já jsem tu dva dny a už jsem tu taky skejsla :slight_smile: Tak brou...taky si pujdu trochu bliknout :slight_smile:
16. srp 2010 v 15:23  • Odpověz
@majjka24 aha, tak to jo :slight_smile: . Jen 600,-? U nás 1000,- :angry: , ale zase je to pro mimčo, tak člověk peněz nelituje :dizzy_face: :wink: .

Ty nekoukáš? já jo :grinning: , kdysi jsem chtěla bejt paní doktorka :slight_smile: , jo kde je těm snům konec :pensive: ...
16. srp 2010 v 15:24  • Odpověz
holky, šimrání v bříšku, kolem pupíku, každou chvilku jinde, může to bejt mímo? ono je to staršně legrační a lechtá to že se musim vždy podrbat a opravdu na nějakou funkci střev to nevidím :sweat_smile:
16. srp 2010 v 15:27  • Odpověz
@alienka24 jasně, že to je mímo :slight_smile: , tak veliká gratulace :dizzy_face: . Počkej, až bude dávat za pár týdnů pořádný kopanečky :grinning:
16. srp 2010 v 15:30  • Odpověz
@alienka24 jj, to je mimisek :grinning: , ja to mam taky
16. srp 2010 v 15:31  • Odpověz
no já si taky říkám že to musí bejt ono :sweat_smile: :sunglasses:
16. srp 2010 v 15:32  • Odpověz
@sabcav neee, já to odmala nemusím, kolikrát jsem sebou kantla, ale jak jsem byla malá, ted už mi to tak moc nevadí.ale i tak ....radši zkoumám okolí :slight_smile: :slight_smile: Jsem taky počítala, že to bude stát víc, aspoň mi to tak bylo řečeno, jsem byla alespoň mile překvapena :slight_smile:
A medicína se nedá dálkově?? Já chcu právě jěště nějakou škoku zkusit, ale uvidím jak mi to kolem mimi půjde, někdo říká, že je to úplně pohodička, někdo má nervy v kýblu po týdnu doma s mimi....
16. srp 2010 v 15:33  • Odpověz
@alienka24 je to by bylo fajn kdyby to bylo uz mimi, ale je to docela brzy, i kdyz nekdo muze byt citlivejsi
no ja zatim neporadim

holky vysetreni z krve je v laborce jeste ten den, pak ale nez se vysledek dostane k dr a nekdo fakt ceka do pristi kontroly
jinak je to teda nastavene divne, clovek se akorat nervuje, zavolaji -nezavolaji, ceka na tel., no dalsi stresy navic, kdyby radsi rekli, zavolejte si za 2 dny, clovek bude klidnejsi
16. srp 2010 v 15:33  • Odpověz
@alienka24 je tak je to mimi, tak gratuluju
16. srp 2010 v 15:38  • Odpověz
@majjka24 ale jo, asi se dá dělat dálkově, ale já mám obchodní akademii, pak jsem pracovala 5 let ve směnárně a teď jsem 4 roky vedoucí v optice, takže fakt mimo obor :wink: . Asi bych nezvládla přijímačky, biologii jsme na obchodce fakt neměli, ani jeden rok, no k čemu taky biologii na obchodce :grinning: . a taky už nejsem nejmladší :zipper_mouth: , příští rok už mi bude 30 :confused: .
16. srp 2010 v 15:41  • Odpověz
Zvíře totálně vzhůru, hezký den všem :slight_smile:
16. srp 2010 v 15:47  • Odpověz
@majjka24 dálkově školu jde dělat, ale nejsem si jistá, jestli se dá dělat dálkově medina. Do toho bych ani nešla. U nás na škole byly holky, co se jim narodily děti a zvládaly ty čerstvé děcka tak tak při škole, ty větší už dobře. Často musely docházet na přednášky s mrňousky a měly problém s hlídáním mimo dohodnuté přednášky (zkoušky), ale zvládly to. Jenže to měly školu z 1/2 za sebou. Myslím, že medina není zrovna dobrý nápad.
16. srp 2010 v 15:59  • Odpověz
@alienka24 jé teda gratulace k pohybům, já se na to tak těšim :grinning: je to fajn, když už se mimi hlásí, pak je jasný, že je všechno ok :dizzy_face:

holky já už bych při mimču nestudovala, záleží hodně na oboru, ale u některejch by to bylo asi na bednu. Já jsem ráda, že jsem to stihla těsně před, i když státnice jsem díky předčasnýmu porodu stejně dělala až s Míšou a i to mi celkem stačilo..., já bych neuměla od toho učení odbíhat a hrozně by mě to stresovalo, vždycky jsem do toho lehla, našrotila se a bylo, to by s mimčem nešlo :confused: ale obdivuju holky, co to zvládaj, mě by se do toho už teda vůůbec nechtělo :zipper_mouth:
16. srp 2010 v 16:01  • Odpověz
@ined77 tak tady je mimi ze soboty, ze začatku jsem myslela, ze hlava je nahoře
16. srp 2010 v 16:57  • Odpověz
@lasetka ahoj, to se ti nedivím, že jsi byla smutná a naštvaná...úplně to chápu...přítelovi bude letos 27 let a jeho sestra měla první dítě už nějak ve 22letech....no jo, ona je budoucí tchýně taková zvláštní...
jinak mám stejnou těhu průkazku jako ty :slight_smile: já jsem z plzně severu a ty?
16. srp 2010 v 17:11  • Odpověz
jo holky, chtěla jsem se zeptat, psali jste tady, že už jste nějak přihlášené do porodnice (týkalo se to prahy), tak jsem z toho nějaká divoká...to se musí rezervovat takhle brzo?co vy z Plzně, jak to je?
16. srp 2010 v 17:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.