• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@pindruzka základ má A. doufám dobrý, tak se jí dlouho nic lámat nebude :wink: , no spíš to vypadalo než na nožičku na zlomený prst-palec, ale manžel mimo, tcháni taky...no ještěže to měla ok :pensive: :dizzy_face: , musíme na to dávat bacha a co nejdřív asi dostane normální postel :wink: :slight_smile:,no jogurt zabral, protože se z toho řevu vůbec nemohla dostat a pak uvidila betě = jogurt s méďou béďou, přestala řvát, zklidnila se, najedla a dobrý :sunglasses: .

S tím pohlavím jak myslíte, když si to nenecháte říct, musíte mít neutrální výbavičku, což se taky každému nelíbí :wink:. Já bych to nevydržela nevědět :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:, takže my na 70% tušíme od pondělí, to jsem byla 12+3 :slight_smile:.
26. srp 2010 v 15:30  • Odpověz
no já bych to u prvního dítěte nevydržela nenechat si to říct :slight_smile: kdyby to nebylo vidět tak to je něco jinýho ale takhle když už to vidět bylo, ale chápu že si to někdo říct nenechá, taky jsem nad tím přemejšlela ale prostě zvědavost je silnější :sweat_smile: :grinning:
26. srp 2010 v 15:33  • Odpověz
@alienka24 no koukám stejná krevní skupina :grinning: :wink: , jen s tím rozdílem, že já to nevydržela (a teda ani nechtěla vydržet) u druhého :slight_smile: . Je fakt, že A. má půlku věcí neutrálních a druhou fakt holčičích, takže by to kluk nosit fakt nemohl, leda na doma :wink: .

Jé teď jsem zacítila Téčko :slight_smile:. Ráno jsem jí cítila, když jsem si hodně přitiskla ruku na břicho a teď tam asi udělala nějakej přemet bo co a tohle už pohyb byl :dizzy_face:
26. srp 2010 v 15:39  • Odpověz
no me se stejne takovy ty veci jako povleceni apod libi v neutralnich barvach a kocarek budu vybirat co se mi libi a ne co se mi narodi, takze nikde neni praso, ze holcicka bude mit cervenej
obleceni dopredu nakoupim neutralnia pak stejne budu dokupovat casem, rozhodne nebudu mimi porizovat vybavu na rok dopredu, takze kdyztak nejake barevne veci se dokoupi casem
no kazdpadne jsem skoro jedina, ktera to zatim nechce vedet, jinak z rodiny by to radsi kazdy vedel dopredu
26. srp 2010 v 15:51  • Odpověz
@pindruzka my máme kočárek oranžovo-hnědej, právě proto, aby byl neutrální i pro druhého prcka :wink: . A propo kamarádka vozí chlapečka v červeném kočárku a přijde mi to ok :wink: . Já jsem červenej kočár nechtěla z jednoho jediného důvodu, že ta červená od Jané na sluníčku dost šisuje :confounded: :angry:. I když ta oranžová tak :unamused: y, ale není to tak výrazný:slight_smile: :sunglasses:
26. srp 2010 v 15:58  • Odpověz
Já se loučím, A. vzhůru, tak na ní letím, ať tam zase něco nevyvede :wink: . Večer zkusím nakouknout, teda jestli neusnu :grinning:. Hezký zbytek dne všem :slight_smile:
26. srp 2010 v 16:06  • Odpověz
Tak musim zítra k doktoroj... :frowning2: už 3dny mě bolí podbřišek jak na menzes a mám křeče zespoda... :frowning2: tak v 9h ráno zavolám, v kolik mohu přijít...Jinak doma jsem dnes nic nesbalila na stěhování, protože jsem převážně ležela...A Martin místo balení bude radši sedět u pc... :angry: Ach jo, se bojim zejtra k doktoru,co se děje...ale radši zajdu, než trpět o víkendu,nebo něco zanedbat a optám serovnou na ty prsa bláznivý.. Třeba alespoň užbudu vědět pohlaví :wink:
@pindruzka Ty si nechceš nechat říct pohlaví?? :slight_smile:
@sabcav - téda, to bych se vylekala,kdyby se mi stalo to co Tobě. Alespoň že byl v lednici jogurt :dizzy_face:
26. srp 2010 v 19:25  • Odpověz
@sabcav já pohlaví vím a výbavičku budu taky pořizovat neutrální, jednak aby se mohla využít i pro případné druhorozené a druhak, já si nemůžu pomoct, ale mě se růžová výbavička pro holky a modrá pro kluky moc nelíbí. Ne že by to nebyly pěkné barvy, ale prostě je to takové fádní, má to tak skoro každý. Existuje tolik pěkných barev, tak proč bych měla mít všechno modré?
K těm zubům, curraprox a elmex jsou opravdu nejlepší, občas střídám s meridolem (jen pastu, ústní voda od nich sice není špatná, ale na to co obsahuje je předražená), mě bylo ještě doporučováno užívat ústní vodu listerine, taky na ni nedám dopustit. Ty tři těhotenské kontroly u zubařky mi řekla přímo ona, ale nutné to určitě není, jen je na to nárok ze zdravotního pojištění. Ta moje je hodně poctivá, když jsem u ní byla poprvé, tak jsme na maketě trénovali správnou techniku čištění zubů a používání zubní nitě. Dvě kontroly by ale určitě taky stačily.
26. srp 2010 v 19:52  • Odpověz
@alzbeta82 jů gratulace k výsledkům i chlapečkovi :slight_smile:

@sabcav ty máš normoš vysokej tlak a cukr nebo jenom v těhu? @sabcav teda to musel bejt stres :astonished: já tohle nedávám, hned panika, jako musim něco dělat, tak dělám, ale krve by se ve mě nedořezal, naštěstí nebyl ještě žádnej větší úraz, ale když bylo namále nebo třeba spadla z mojí postele nedávno i když šikovně a zamotaná do peřiny, protože dělala kraviny, tak jsem myslela, že mě rovnou povezou :confounded: a gratulace k pohybům :dizzy_face:
my máme většinu oblečků spíš nerůžovejch, ale kluk by je i tak nosit nemohl asi... máme hodně zelený, hnědý, teď v létě hodně tyrkysovejch věcí, ale na všem je něco malýho, co je holčičí, vyšitá kytka nebo tak, možná pár triček a tepláků máme neutrálních, ale jinak budu muset případně asi pořídit oblečky nový...

@jiitkka to teda k doktorovi běž ať to omrkne, ono to asi neni nic vážnýho, třeba ti dá jen magnézko, ale pro jistotu běž...

my měly dneska nááročnej den, ale super, dopo řádila Míša s babčou u ní, to měly akcí jak jindy za tejden :grinning: a já byla u kadeřnice :sunglasses: a odpo Letní Letná a představení pro děti s velkejma bublinama, no zážitek :slight_smile: pak ještě hřiště, no domu jsme dorazily v půl osmý, obě vyřízený :sweat_smile:
26. srp 2010 ve 21:26  • Odpověz
@majucha magnésko jsem dobrala před 14dny a už jsem měla 3balení utrogestanu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: no opravdu radši zajdu, budu alespoň klidnější. Zavolám tam v 9h, v kolik mám přijít. Teda moje ségra si myslí, že to mám z nervů = ze stěhování a z Martinova nic nedělání... Zítra oběhám asi i pracák, ségra mi říkala, ať juknu v bazaru na skříně nějaké, že by mi koupila dopředu k narozkám,ale levnou ... sama škudlí. No a pak balit, balit, balit.... Tak to jsteměli hezký den :slight_smile:
26. srp 2010 ve 21:33  • Odpověz
@jiitkka na nervy bacha, to fakt dělá hodně, snaž se relaxovat co to jde a myslet na hezký věci :wink: jo měly jsme super den a zejtra dorazí druhá babí s dědou na pár dnů, tak bude zase veselo :slight_smile:
26. srp 2010 ve 21:43  • Odpověz
@majucha tlak mám normální mimotěhu i během těhu, to jen když se vystresuju, tak mi lítá nahoru :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale ten bídák cukr, ten mi po Andí zůstal vyšší, takže normálně mám poslední stadium před cukrovkou a teď automaticky bez ogtt berou, jakože mám zase těhotenskou cukrovku, ale zatím jsem na dietě. Ve čt jsem sice nafasovala nějaký prášky, ale vůbec mi nesedí - motá se mi hlava a je mi z nich zle a cukr jepo nich paradoxně ještě vyšší než bez nich, njn, exot :grinning: , takže jsem to vysadila a zejtra musím zavolat na dia, že to teda brát nebudu :rolling_eyes: . To už radši inzulín bez nežádoucích účinků a vyvolání porodu než aby mi bylo takhle zle :frowning2: :unamused: :wink: . Navíc teda ani na genetice se jim nelíbilo, že mi to dali :confused: ...no ad ty pády, A. je šídlo, tch občas nevěří, já už jsem odolná, kolikrát nezachraňuju, věříc, že to se svým štěstím vybere :slight_smile:, poprvé spadla asi v 6-7? :confused: měsících z naší postele, když se naučila přetáčet, no je to éro, ale tohle její nedejchání a větší "skoroúrazy" mě v klidu fakt nenechávají, ale co se dá dělat, člověk musí fungovat a pak když už je dítě ok tak teprve řeším sebe, v jakém stavu jsem po té akci já a mimís :wink:.

@jiitkka jj, snaž se být v klidu :slight_smile: :wink:

Já se prospala u tv a zapomněla převařit před usnutím teplou vodu do termosky na zítra A. na mlíko (to děláme, aby měla během dne k dispozici vodu akorát teplou na mlíko, aby nemusela čekat a my poslouchat její řev :wink: ), takže jsem jí převařila až teď a teď tu musím ještě hodinu čumákovat, než to vystydne akorát, asi mrknu na netu po nějakém oblečení na zimu pro A. :slight_smile: . Hezký den všem :slight_smile:
26. srp 2010 ve 21:56  • Odpověz
AHOJKY, JSTE TU NĚKDO, MAMINY?
26. srp 2010 ve 22:03  • Odpověz
@z.lucie jj, jsem tu :wink:
26. srp 2010 ve 22:08  • Odpověz
Akorát teda pozoruju, že se kůň pěkně seká, sakra, to je rychlost :rolling_eyes: :angry:
26. srp 2010 ve 22:09  • Odpověz
NO JSEM RÁDA, ŽE I V TUTO HODINU TU NĚKOHO NAJDU :wink: , DLOUHO JSEM NA KONÍKOVI NEBYLA A TEĎ JSEM SI NAŠLA PŘÍHODNÉ TÉMA :grinning:
26. srp 2010 ve 22:10  • Odpověz
SABČO, TY SIS NECHALA URČIT POHLAVÍ UŽ TAKHLE BRZO? JE TO UŽ VIDĚT? DĚLAJÍ TO I Z KRVE? JÁ STÁLE ZVAŽUJU, ZDA SI TO ŘÍCT....
26. srp 2010 ve 22:12  • Odpověz
@z.lucie záleží jak dobrý mají a jaké má dr. zkušenosti :wink: . No vzhledem k tomu, že ten samý dr. nám před 2 lety ve stejném stadiu řekl, že čekáme holčičku a teď teda taky, mu budeme věřit :slight_smile: . I když 100% to bude po porodu :grinning: . Nn, z krve to nepoznají, jen když se odebírají choriové klky nebo plodovka, tam se to určit dá :slight_smile: . A teď je ta novinka, čůrací těhotenský test na pohlaví, docela bych zkusila, jestli to funguje, ale zbytečných 1000 Kč fakt nemám, resp. mám, ale pořídím za ně něco užitečnějšího :wink:
26. srp 2010 ve 22:15  • Odpověz
Asi přetrhnu manžela jak hada, až se vrátí ze služebky :angry: , teď jsem zjistila, že tu je do pondělí pár posledních neperlivých vod :frowning2: :unamused: , z kohoutku nepiju, tu nám děsně chlorujou, takže asi budeme každý den s A. chodit do večerky a kupovat si každý den jednu vodu :grinning: :angry:
26. srp 2010 ve 22:19  • Odpověz
DOBRÉ RÁNO, OMLOUVÁM SE, ŽE UŽ JSEM VČERA NEPSALA, NĚJAK SE TO OPRAVDU KOUSALO A MĚ UŽ SE TO NEPODAŘILO ROZEBĚHNOUT :angry:
DĚKUJI ZA TIP, PŘEMÝŠLÍM, ZDA SI TO NECHAT ŘICT, U PRVNÍHO JSME SE NECHALI PŘEKVAPIT A ZA HOLČIČKU JSEM BYLA RÁDA, TEĎ BYCH DOCELA TAKY BRALA HOLKU. :wink:
27. srp 2010 v 08:32  • Odpověz
Dobré ránko, taky u Vás v noci lilo?? Já už hodinu volám na gyndu, abych se optala v kolik dneska můžu přijít a nikdo to tam nebere...přitom bylo 2x obsazeno. Ona sestra radši často klábosí, než aby zvedala telefony.. No tak to ještě tak do 11hod budu zkoušet,pak se vypravim...to břicho pěkně bolí :confounded: Hlavně doufám, že nepůjdu zbytečně!! Jinak jsem jak přaštěná zas, usla jsem v 4hráno :angry: = Martin,televize,králík v posteli...jsem myslela,že budu vraždit!! Co plánujete na víkend??? :slight_smile:
27. srp 2010 v 10:03  • Odpověz
@jiitkka mě včera v poledne poslal šéf domů, že co dělám v práci po odběru plodovky a že mě chce vidět až v pondělí :slight_smile: takže si lenoším doma a začíná se mi to líbit :slight_smile: asi si konečně projedu nějaké eshopy s dětskýma věcma, večer přijede na návštěvu tchýně a na víkend ještě nemáme žádný plán. ale je fakt,že od středy od toho odběru mě nějak bolí břicho a nemám ani moc energie na nic. Tak nevím, jestli je to tím.
27. srp 2010 v 10:12  • Odpověz
@alzbeta82 ty jsi šla po plodovce do práce??? :fearful: Já na ní nebyla,snad nepůjdu ani, ale slyšela jsem, že se po ní musí být v naprostém klidu. Je to hodně hrozné vyšetření?? U nás to nedělají, takže budu kdyžtak muset do Hradce Králové... jukni na hadříky na www.laclik.cz :slight_smile: No jdu zas zkoušet volat na tu gyndu bláznivou...Jestli tam půjdu zbytečně,když mě to fakt bolí,tak mě klepne!!! A budu muset kdyžtak vydržet do pondělka...
27. srp 2010 v 10:21  • Odpověz
@jiitkka byla jsem na ní ve středu dopoledne, odpoledne jsem byla doma a celé ho prospala a pak ve čtvrtek ráno jsem šla do práce. jenom do kanceláře, protože jinak trávím tak polovinu času na stavbě. a v poledne jsem šla domů a byla jsem fakt ráda. manžel kolem mě skáče, abych vůbec nic nedělala, paráda :slight_smile: mě doktor řekl, že v tu středu musím ležet a pak další dva dny klidový režim, asi tím fakt nemyslel práci. to vyšeření není tak hrozné, jako takové trošku horší odběry krve. nebolí to. ale já třeba ty odběry docela blbě snáším, takže i po té plodovce se mi točila hlava a bylo mi špatně. ty ostatní ženské co byly přede mnou vypadaly v pohodě, ne jak já se zeleným obličejem :grinning:
na laclík kouknu :slight_smile:
27. srp 2010 v 10:32  • Odpověz
@alzbeta82 - to já braní krve miluju od mala :grinning: a injekce mi nevadí,tak to snad bude ok :slight_smile: No nejlépe,kdybych tam vůbec nemusela... a už víš výsledky,nebo ne??
27. srp 2010 v 10:35  • Odpověz
@jiitkka jj vím, psala jsem včera.všechno je ok :slight_smile: já jsem byla úplně v pohodě, nechápu, kde jsem brala tu jistotu, ale byla jsem přesvědčená,že mimi je v pořádku. spíš se nervovali všichni kolem. třeba ti ty testy vyjdou v pohodě a nikam nepůjdeš, držím pěsti
27. srp 2010 v 10:41  • Odpověz
@alzbeta82 - no jo vlastně :wink: díky. no uvidím.. na tripl jdu až za 14dní v PO. Já si říkám, že vše bude v pořádku,ale někdy ty pochybnosti ve mě začnou hlodat... A dneska s bolestí asi nikam nejdu, pač mi telefon prostě neberou, ještě to zkusím po poledni a uvidím...Normálka tam ale muj doktor bývá,asi maj nějakou změnu či co... :confounded:
27. srp 2010 v 10:47  • Odpověz
@jiitkka třeba tě to břicho bolí ze stresu co jsi měla nebo máš a přes víkend to přejde. každopádně ti teďka tu situaci nezávidím :frowning2:
27. srp 2010 v 10:51  • Odpověz
@alzbeta82 taky mě to napadlo,ale je to dost nepříjemné...bolest jako na menzes a do toho křeče občas.. :confounded: No stres přes víkend bude ještě horší, Martin pořád nemá na nájem, a to zítra v 18h ty prachy máme mít a musim vše zbalit... on si zatím leží jak když se nechumelí...Ale pořád jsou na tom lidi hůř :wink: No jdu se natáhnout do 12h a pak to zas skusím...třeba se dovolám :slight_smile:
27. srp 2010 v 10:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.