• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
Ahojky můžu se taky přidat? Výpočet mi vyhodil termín porodu na 5. nebo 6.3.2011. Včera jsem byla na první kontrole u doktora a už bylo srdíčko :slight_smile: Nemohla jsem se na to vynadívat, jak krásně třepotalo:slight_smile: Na další kotrolu jdu až za 3 a půl týdne, protože má doktor dovolenou. Tam už bych měla dostat i průkazku a dohodneme se na screeningu v prvním trimestru. Chtěla bych se zeptat, jak často chodíte na kontroly vy?
Jinak zatím žádný příznaky nemám - jen jsem hodně unavená, ale to spíš z těch hrozných veder a občas mě pobolívají prsa.
15. črc 2010 v 10:31  • Odpověz
@petamaskova neboj, já jako prvomatka budu určitě dlouho přenášet a ti bezďáci to fakt stojí za to, nedávno jsem zase jednou šla podchodem a zrovna nejely schody, tak jsme museli po svých, ale ten smrad tam, jak to měli ochcaný, to stálo za to, po pár metrech k tomu ještě pozvracený chodník, tak to jsem fakt myslela, že se tam vyvrátím.

@lecijasek zatím jsem žádné pravidelné kontroly neměla a teď mi to vychází po dvou týdnech, ale to je spíš náhoda. Průběh byl zatím takový, že jsem si počůrala pár testů, pak si zašla do CARu na krev, tam mi řekli, že je to pozitivní a vlastně se se mnou rozloučili s tím, že se můžu objednat za týden ke svému lékaři na ultrazvuk a třeba bude i srdíčko. Já jela na dovču, takže jsem na ultrazvuk šla skoro až za dva týdny, ale můj doktor byl na dovolené, tak mě vzala zastupující kolegyně, ta mi teda udělala jen ten ultrazvuk, ukázala mi srdíčko a za dva týdny až se mi doktor vrátí z dovolené, tak za ním mám skočit a on mi dá poučení a vystaví mi průkazku. Jelikož chci absolvovat i screening v prvním trimestru, tak to vypadá na další návštěvu opět za další dva týdny. Ale myslím si, že kdyby doktor nebyl teď nemocný nebo kdybych nechtěla ten screening, tak jim bude stačit když mě uvidí až za měsíc.
15. črc 2010 v 11:14  • Odpověz
@sabcav @zanet2009 - diky. Zitra snad pujdu domu a v pondeli mam tu planovanou kontrolu o OG.
@sabcav - v kolikatym jsi tydnu?
15. črc 2010 ve 12:07  • Odpověz
@jitule tady mi to sice ukazuje už 8.tt, ale dnes jsem 6+6, tzn. končím 7.tt a zítra budu 7+0= začínám 8. :wink:. Proč :confused:???

Jinak hezký den všem :slight_smile:, tady to ráno bylo jak v prádelně, vedro a vlhko:confounded:. To snad už byly lepší ty vedra :zipper_mouth: , tady z toho je mi hůř :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Nechtělo se mi nic moc vařit, tak jsem udělala jen kulajdu (míň jsem jí ochutila a dala si i prďola, tak to bylo super, že jsem jí nemusela vařit nic extra nebo ohřát skleničku :slight_smile: ).

Teď tu do sebe cpu nektarinky, cukr už jsem si dneska měřila (musím 1* denně a střídat to, jednou nalačno, pak po snídani, po obědě nebo po véče), tak můžu hřešit :grinning:.
15. črc 2010 ve 13:26  • Odpověz
@sabcav Ahojki, mě to taky ukazuje už 8 tt dle poslední ms ale jinak jsme teprve v 6 tt, ve středu jdu k dr. a mělo by být už i :hearts: tak sem moc zvědavá zda bude vše ok. Jinak co takový vedro a vy ? mě je teda dost blbě žaludek mám na vodě, jím sice vše co najdu ale ty vedra mi nepomáhají, s malou jdeme vždy ven až tak po 5 hodině až jak to největší slunko zaleze jinak by to semnou šlehlo.
15. črc 2010 v 16:39  • Odpověz
autor
Ahojky, bez mučení hlásím, že jsem vás ani nezvládla dočíst, to horko mě zabíjí, večer dám vždycky bazén a je líp, ale i tak je mi pořád blivno, jen ráno jsem v pohodě a k dr jdu 27 :wink:
15. črc 2010 ve 20:21  • Odpověz
Dobré ránko, koukám, že nektarinky jsou ted v kurzu :grinning: , já je teda můžu po kilech, a ty nejtvrdší. Salýmy a nudle nemůžu vůbec cítit a nemluvím o pivia cigaretách, to je tprve zážitek :wink: Dneska začínáme 8 t t, vesele papkáme a spíme :slight_smile: . Na kontrole jsem byla předminulý týden a jdu až 29, to mi prý dá i průkazku, prý ted by tam nebylo co napsat :slight_smile: a objedná mě na tu genetiku, tak uvidíme.
U nás je tu přájemně a pod mrakem, nikde tu žlutou hřející kouli nevidím :wink: - uvidíme po zbytek dne.
Mějte se
16. črc 2010 v 05:26  • Odpověz
Proti nevolnostem jsem si chtěla koupit ta slavná těhotenská lízátka a hned ve dvou lékárnách mi sdělili, že je nemají, ale v té druhé mi paní místo nich nabídla alespoň zázvorové pilulky proti nevolnostem. Mají jedinou nevýhodu, dle návodu je má člověk polknout půl hodiny před tím než plánuje mít nevolnost... Salámy také manžel musí konzumovat při otevřeném okně, ale na pivu docela ujíždím, samozřejmě na nealkoholickém a k tomu ještě grepové šťávy. Mě ty grepy nikdy dřív nechutnaly, ale teď mám prostě potřebu pít takové hořké věci. Ve spánku bych směle mohla konkurovat šípkové růžence, tento týden se mi dvakrát stalo, že jsem vytuhla v šest hodin. Naštěstí mám fakt úžasného muže, který teď chodí do obchodu a dokonce mi chystá svačinky do práce.
16. črc 2010 v 06:55  • Odpověz
@sabcav - ptala jsem se ze zvedavosti. To jsme temer ve stejnem tt, ja uz tedy budu zacinat 9tt.

@xovicka- tehotenske lizatka? To jsem nikdy nezkusila. Myslis, ze to opravdu fungje?
16. črc 2010 ve 13:18  • Odpověz
@jitule já je taky nikdy nezkusila, neb je neměli, pár holek si je chválilo, že to funguje. Stejně jako ty pilule, které jsem nakonec koupila to funguje na základě výtažku z oddenku ze zázvoru, který má asi nějaké zklidňující vlivy na žaludek... Užívá se to nejen v těhotenství, ale třeba taky při cestování, když někdo blbě snáší autobus.
16. črc 2010 ve 13:24  • Odpověz
@jitule u mě tedy ty lízátka ani za mák nepomhla.
16. črc 2010 ve 13:35  • Odpověz
@jitule aha, tak to jo :wink:

@xovicka lízátka? Taky jsem o nich slyšela, ale zázvor nemusím normálně, natož teď :confounded: . Navíc by to asi bylo trošku nevýchovný, abych já lízala lízátko a chudák Andrej ještě nikdy lízátko neměla :wink: .

@majjka24 nudle? Manžel mi tuhle donesl od číňanů a tak rychle jsem snad nikdy nesnědla:grinning: . Pivo a cigarety, to je hnus :rolling_eyes: . A s grepem jsem na tom stejně, akorát mě stačí džusík, nebaví mě to pitvat :wink: .

Jinak hezký den všem :slight_smile: , západ hlásí slunečno bez mraků, vůbec se tam nedá bejt :confounded: . Dopo jsem byly u kamarádky, mají půdní byt, tak tam bylo úplně děsné horko :unamused: , ale děti si hrály a byly spokojené a my pokecaly, tak aspoň, že tak :dizzy_face: . Odpo ještě nevím, co budeme dělat, buď zůstaneme doma, ale spíš půjdeme ke 2. kamarádce na bazén, zítra přijde zedník, bude bourat komín a stavět nový, ten původní už je nebezpečný, pže padá, tak musí manžel připravit materiál a tak asi bude lepší, když se mu tu nebudeme motat po nohama :wink: .
16. črc 2010 ve 13:35  • Odpověz
@xovicka - zazvor znam moc dobre, treba zazvorova limonada byla nejlepsi lek na kocovinu, takze verim ze to pomaha. Ale jak si psala, ze musis pul hodiny pred planovanou nevolnosti, to se fakt tezko odhaduje. Zkusim se poptat po tech lizatkach. Ja mam tedy nevolnosti vzdycky vecer/v noci, kdyz si jdu lehnout tak to na mne prijde :( ale jinak ok. Sestricka mi radila, at uz tedy od 7h nic nejim, ale kdyz si jdu treba lehnout o pulnoci, tak by mi bylo mnohem hur a palila by mne zaha.

Jinak dnes mne pustili z nemocnice, nastesti vse v poradku, hold ty bolesti musim vydrzet do porodu, mam tam srusty po predchozich operaci, ktere kdyz se natahuje deloha proste tahnou. Ale holky by jste neverily co davaji tem tehotnym za blafy jidla. Zlata skolni jidelna jsme rikaly. A to nejsem nijak vybirava, ale tohle by nepodavali snad ani ve vezeni. Fuj :sweat_smile:
16. črc 2010 ve 13:50  • Odpověz
@jitule to je super, že tě z nemocnice pustili :slight_smile: . No ty jídla v nemocnici, ani mi nemluv, hrůza všeh hrůz :confounded: ,ovšem v Plzni taky perlí: dávat kojícím matkam po porodu jeden den špenát s česnekem a druhý den čočku fakt není asi nejlepší nápad :rolling_eyes: . Mě by zajímalo, kdo ty jídelníčky vymejšlí :confused: .
16. črc 2010 ve 13:52  • Odpověz
@sabcav - taky to nechapu. Jeste tam byla tisk.mluvci nemocnice a ptala se kazdeho pacienta na spokojenost, lezela jsem na pokoji s dvemy tehulemy, ale ty uz byly v 3. trimestru a vzdy kdyz doslo na otazku jidla, tak jsme vsechny spustily, tak snad ten pruzkum k necemu bude :slight_smile:
16. črc 2010 ve 14:26  • Odpověz
@jitule tak snad jo :wink: :pensive: , třeba při tom plánování začnou konečně používat hlavu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. črc 2010 ve 14:31  • Odpověz
nj nemocnice a strava :astonished: jak sm tam ležela poporodu tak nám dávali kaorád zeleninové polívky a na sváči a večeře tvrdej rohlík nebo housky s marmošou a jednou nám přišlo na veču kyška a aspik takže sem byla baz večeře =( protože to nejím. Jinak uvažuji taky o těhu lízátkách ale zase prej některým to nepomáhá, tak to risknu =)
JITULE : tak konečně doma gratuluji :wink:
16. črc 2010 v 15:22  • Odpověz
Ahoj holky, zajímalo by mě, kde je to slibované ochlazení, tady je celý den na padnutí. Jitule, super, že tě pustili a je vše O.K.. U nás v nemocnici vaří celkem slušne, i když taky né vždy, no jo, doma je doma.Holky já zase dnes počůrala testík, našla jsem ještě jeden a hned jsem ho testla, čárka tam byla dřív než ta kontrolní, tak má zase dušička klid :slight_smile: . Jinak bych taky pořád spala, ještě,že je malej takové zlatíčko a nechá mě během dne alespoň 20 minut zavřít oči.
16. črc 2010 v 17:19  • Odpověz
Ahoj holky, tak já taky skončila ve středu v nemocnici, začala jsem krvácet, dr.mi řekla, že to mohlo být z námahy nebo přehřátí, takže spíš to přehřátí protože já se určitě nenamáhám, spíš naopak, snažím se netahat nic těžkého a pořád jen spím, mám to už takový rituál, příjdu z práce a hned si jdu lehnout no a během chvilinky jsem tuhož :slight_smile:
Jinak těhotenské nevolnosti mi dávají pěkně zabrat, cokoli sním tak je mi po tom špatně i po vodě, tak já už nevím co mám jíst, radči moc nejím
Jituš - konečně doma, snad budete v pořádku, já mám s těma křečema v břichu taky problém, někdy jsou silnější někdy mín, ale vesměs po celý den, dr. mi řekla, že to může být tím , jak se roztahuje děloha, tak mi nezbývá nic jiného než ji věřit :fearful:
16. črc 2010 v 17:36  •  2 děti - čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsem úplně v šoku,jak tu píšete o nemocnicích,tak snad bude vše o.k. a hlavně klid a odpočívat...Já už tu vedra také nemůžu,moc mě zmáhají,malá mi vůbec nespí od 1,5roku a je dost čilá a pořád něco vymýšlí :sweat_smile: .Aspon,že naši mají bazén na zahradě a vždy po 15:00tam frnkem,já zahalené bříško,abych neopalovala bříško,ale celkově ani nemám náladu se sluníčku vystavovat :unamused:
Jinak ty lízátka,o kterých píšete,tak mám vyzkoušené všechny druhy.Jedny jsou na nevolnost při cestování,pak proti nachlazení a ty třetí na nevolnosti v těhotenství a můžu říct,že je to jediné,krom doušku coca-.coly,co mi pomáhá.Stačí oblízat půlku lízátka a je mi líp.Obsahují zázvor hlavně,takže to hodně zklidní žaludek.Jednou jsem zkusila i uvařila zázvor jako čaj,ale to je hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Takže opravdu záleží,jak komu,ale mě fakt pomohli a pomáhaj. :wink:
16. črc 2010 v 18:59  • Odpověz
Ahoj holky, tak se dá konečně dýchat, přes noc tu byla pěkná buřiny i s kroupama. Krásných 19 stupňů.
17. črc 2010 v 09:17  • Odpověz
ahoj holky, tak u nás od rána prší :wink:
17. črc 2010 v 09:31  • Odpověz
u nás teda nic, je dusno =(
17. črc 2010 ve 14:21  • Odpověz
no u nás pršelo asi jen do desíti a už je zas dusno a pařák
17. črc 2010 ve 14:24  • Odpověz
ahoj holky,jak se vede? u mě hrůza,vedro,déšt né a né přijít,k tomu mám tolik práce s zítřejším odjezdem na dovču a nějak se nemůžu k tomu donutit,celých 14 dní je mi dobře a dnes mi začlo být tak zle,jak při prvním těhu,ach jo.tak jsem se vykecala :slight_smile: držte se a at rostem pá
17. črc 2010 v 16:45  • Odpověz
autor
Ahojky všechny zdravím, celý den se dnes válíme u bazénu, i když voda má 32 st je to pořád lepší, než být bez ní. Včera jsme měli promoce, tak jsem ráda, že je jedna éra za náma :grinning:
Co tady nového? já se už nemůžu dočkat k Dr. i když mám trošku obavy, protože jdu k nové, ale na foporučení kamarádky, tak snad to bude ok :grinning:
17. črc 2010 v 18:11  • Odpověz
@angelina987 a kdypa jdeš k doktorovi? a neboj, určitě bude všecko v naprostém pořádku :wink:
17. črc 2010 v 18:16  • Odpověz
tak mi v po úterní kontrole taky máme srdíčko a všechno vypadá zatím vpořádku. Jinak mi je taky špatně a musí pořád jíst. Cola mi nepomáhá, ale piju studený těhotenský čaje a lížu lízátka....:o) Na další kontrolu jdu za 14dní a to už bych měla dostat průkazku. Fotku z UTZ zatím nemáme, říkala že jí dává až tak ve 12TT, že už je tam něco vidět. Na první odběr krve jdu za tři týdny....jinak dneska jsme 8+2TT.
17. črc 2010 v 19:04  • Odpověz
charlizet....tak gratuluju k srdíčku a kontrole :wink: to já naštěstí fotečky už mám, ono tam toho moc vidět není ale udělala mi jí tak jsem ráda :wink:
17. črc 2010 v 19:07  • Odpověz
Ahojky holky,můžu se k vám přidat..?ikdyž bych asi nechtěla nic zakřiknout,po mnoha letech se mi konečně objevily //,těhu potvrzené i z krve,15DPO -HCG 146,SNAD TO NENÍ MÁLO..příští týden kontrola jestli půjde už něco vidět..Mám jednu 11letou dcerku ,2x potrat,tak snad s tohle těhu povede :wink: ..Kromě toho že se mi trošku nalívají prsa mi není vůbec nic..a to mě mudr posílala už na IVF,že přirozeně to asi už nepůjde,navíc tento cyklus se dlouho tvářil jako anovulák a přece :wink:
http://www.fertilityfriend.com/home/2d39c0
18. črc 2010 v 08:20  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.