• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
Mě se hrozně líbí X-LANDER http://www.babypoint.cz/katalog/zbozi/katalog.asp?skup=401&strana=4 hlavně ta trojkombinace :slight_smile: ten růžovej jsem si zamilovala :grinning:
31. srp 2010 ve 12:07  • Odpověz
@mooby no na tyhle kocarky sem uz koukala a je fakt,ze se jsou pekny s hodne vecickama za dobrou cenu :dizzy_face: taky uvazuju prave..je toho tolik v nabidce,ze clovek nevi,co se mu bude vic hodit..a ja mam ridicak,ale proste neridim,takze budu hodne trajdat do metra a tramvaje s kocarem..
31. srp 2010 ve 12:18  • Odpověz
@mooby ...hmmm, to chápu :unamused: .já mám také takového podobného nevl. synátora, ale ten s námi ukončil vztah už v jeho 13-ti letech...musel se u nás učit a dodržovat nějaký řád, což doma u maminky nemusel a to mu samozřejmě vyhovovalo víc.dnes je mu 17 let a jak to tak sleduju, nic kloudného z něj nebude :unamused: ...MM už se s tím jakžtakž smířil, co mu taky zbývalo že...dělal pro něj vždy první poslední a takhle to dopadlo, ale to se holt stává :frowning2: .
je to ale škoda..myslím že hodně takových kluků - dětí by dali nevím co za to, kdyby o ně někdo zájem měl...jim to snad někdy dojde, jen aby nebylo pozdě :unamused: .

@jandalinka :slight_smile: ...jejda, my jsme měli a i máme červeno černý kočárek pro chlapečka :wink: .však i chlapi si kupují červené fára :wink: :grinning: .
my sice máme kočárek-klasickou čtyřkolku tako, ale budu potřebovat s otočnýma kolama kvůli lepší manipulaci, protože počítám se skeatem pro matýnka :wink: .ten se kočárku jen tak nevzdá :grinning: .
navíc ten tako je hrozně těžký :unamused: .takže budu kukat někde po bazárcích..nový kupovat už nebudeme :wink: .
31. srp 2010 ve 12:19  • Odpověz
@mooby tak to je husty :unamused: , ale asi to nejlepsi co muzete udelat.
co se tyka Xlanderu, holky co ho mely, na nej docela nepely chvalu :unamused: , ma tam neco nevychytany - sportak se neda otocit k tobe, a neda se dat do uplnyho lehu, ma kratkou operatko nohou, takze uz v roce a pul tam nohy visi, kdyz mimo chce spat. Korbicka jen sustak a vykrojena :unamused:
Vyhody jsou, ze se da nacvaknout autosedacka Maxicosi, ze je pomerne lehkej, skladnej a za dobry penize. Muj favorit to byl taky :sunglasses:
Nejhorsi je, ze na kazdym neco najdes, ze si nevyberes :frowning2:

Jak jsem psala, doppler na ty ozvy jsem mela, ale byla jsem z nej rozpacita. Srdicko jsem zacala slyset az tak v 16 tt a ve 20 jsem uz citila pohyby, takze jsem ho kupovala kvuli mesici.... prodala jsem ho docela vyhodne, takze jsem moc netratila

@cutce tak super, zes ho i okoukla ve skutecnosti :slight_smile: a ze se ti libi :slight_smile:

Jinak muzu potvrdit to, ze v 9 mesici se mi nikam nechtelo, jen lezet a spat a max cist. No to, ze jsem polepovala skrin tapetama ten den, kdy jsem jsem sla na kontrolu do porodnice a uz si me tam nechali :grinning: -

@pindruzka: dulezity je si uvedomit kam s nim budes jezdit - terenni nebo mesto? Houpaci nebo nehoupaci? otocny kola nebo neotocny? Kde ho budes mit - tahat se s nim nebo s korbou nebo ne? Budes cestovat s nim v aute? Sepis si to na papir, co je priorita, co mene. Z ceho muzes ustoupit. Pak si zmer vsechny dvere, prip vytah, auto abys si snim projela :slight_smile:, no a samozrejme cenovou relaci a zacni vybirat :grinning:
31. srp 2010 ve 12:19  • Odpověz
@cutce no, mě okouzlil rovnou ze začátku. Je to kočárek Roan Marita, barva tmavě modrá. Je to ještě stará klasika. :wink:
31. srp 2010 ve 12:22  • Odpověz
Ahooojda holčiny :slight_smile:
Jsem si včera říkala, že tady dneska nepůjdu, protože jakmile já se tady k tomu dostanu, tak jsem tu schopná strávit i 3 hodiny, manža se mi furt směje, že jen pořád koníkuju, že nechápe na co tu pořád koukám a co si můžem pořád psát :wink: .......takže, dneska jsem zase neodolala :slight_smile: včera jsem viděla krásný kočárek, 4 kola- šedo žlutý, ale taková ta krásná žlutá ne ta pampelišková :slight_smile:, my chcem kupovat kočárek tak v říjen, listopad. firmu už máme vybranou, tam nám právě řekli, že po novém roce kočárky mají být dražší :frowning2: Po postýlce taky už kukám, vlastně kukám už po všem možným. chtěla jsem jěště tento týden malovat pokojíček, ale možná se budem stěhovat o patro výš, tak zatím čekáme. Bydlíme v přízemí, sice tady máme větší okna, ale ten byt nad náma se mi zdá hezčí, připadá mi světlejší,nevím proč, když je prakticky stejný,....No uvidíme.
@mooby jestli se můžu zeptat, kolik ti je, že už máš 18 syna?Pokud nechceš, tak neodpovídej.jsem jen zvědavá ženská :wink:
postýlky http://www.postylky.com/katalog.php?kategorie=58953
kočárky http://www.anicka.cz/category/kocarky--kombinovane/35
31. srp 2010 ve 12:25  • Odpověz
@cutce díky za tip,je super,zatím u mě vede ze všech tipů :wink:
Nový určitě už kupovat nebudu,hlavně trojkombinace a aby měl i nášlapnou desku pro malou,nevím jak se to nazývá. :slight_smile:
31. srp 2010 ve 12:26  • Odpověz
@damaska ja jsem nad tim taky uvazovala, ale pak kdyz jsem zkusila ty otacivy kolecka, je to uplne jina manipulace, daleko daleko lepsi, tak uz nic jineho nechci nez otacivy kolecka :grinning:
31. srp 2010 ve 12:28  • Odpověz
@mooby kokám, než jsem dopsala to svoje, tak mě někdo předběh:slight_smile: tak už vím jak to s tím tvým synem je.
31. srp 2010 ve 12:28  • Odpověz
@cutce ještě mě zaujal Peg Pérego Young Lavanda, ale je fakt, že si chci ty kočárky okounout osobně :wink:
31. srp 2010 ve 12:31  • Odpověz
@ma12 tak ja si to vsechno sepisu a uvidim, takhle to vypadá fakt jednoduše :grinning: :grinning: :grinning:
31. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz
@pindruzka ja mela 10 priorit a postupne jsem ustupovala :grinning:, ted mam to, co vse splnuje :slight_smile:
@damaska: ma kamoska a spokojenost :slight_smile:, co jeste Inglesina Magnum?
31. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz
@bubanek no mě se hrozně líbí ten set všeho dohromady :slight_smile: a chci hlavně nafukovací kolečka a asi upřednostním 4kola páč na chatě si trojkolku nedovedu představit v lese :grinning: hrozně se mi líbí, ale je fakt, že moc dobrých ohlasů jsem neslyšela právě na sportovní verzi že pak je to děcku po roce malé kvůli nožkám jak psala ma12 a je fakt že když se na to víc juknu tak je to asi pravda že na ty nožky to je krátké... Když těch druhů je tolik že jsem z toho jelen. Budu muset navštívit nějakej obchoďák s kočárkama jeden máme na černém mostě tak tak brzy zavítám at to vidím na vlastní bulby :grinning:

@ined77 jj přesně tak co by za to jiní dali. Mě ho bylo hrozně líto tak jsem ho chtěla mít doma a i ze sociálky nám ho bez problémů přikleply protože jeho matka je alkoholička a má silná AD po kterých vyvádí peklo nehledě na to že z jejího staršího syna je kriminálník. Sám byl rád že je s náma a mlel jak bude chodit do školy atd a jak to dopadlo už víš. Ted je zase zalezlej v postely a chrápe místot toho aby vypad něco dělat flákač jeden. Nemáme to někdy jednoduché. Přítel řekl, že se jako s nevlstním starším už nespálí tomu taky platil tři školy aby z něj něco bylo a dnes je v krimu... a tam si dělá školu na číšníka... Takže mladej poletí at chce nechce. Měl dost času si to uvědomit že si z něj tu srandu neděláme... že je to fakt co nastane.

@ma12 myslím, že ve svých 25.letech už mám konenčně právo mít svoji klidnou rodinu... A když ten zmetek dodnešního dne neprojevil zájem o nic ani přispět na bydlení tak má smůlu zato by mě naši už hnaly... hodně daleko.
Teda stím x-landerem jsi mne nepotěšila :grinning: ale všechno má mouchy, tak uvidím až ho uvidím na vlastní oči co tomu řeknu.

@majjka24 je mi 25. a kluk je nevlastní :grinning: nemám to jednoduchý... člověk by neřekl, že bude mít takové problémy v tomhle věku, ale už se problémy blíží ke konci a pak konečně začnu žít tak jak jsem chtěla... Spálila jsem se sním a dnes už vím, že mu pomáhat nebudu, Měl dva roky na to...
31. srp 2010 ve 12:44  • Odpověz
@mooby no ja jsem taky rozhodnuta jit kocarky okoukout osobne a zkusit si to do ruky,vahu,kolecka atd..napsat si typy a najit na internetu nebo tak..kazdopadne opravdu v Polsku jsou z 90%stejny kocarky za polovicni ceny..sestrenka ma super trojkombinaci za 5500 a nerikala bych to,kdybych si to nemyslela..preci jen v Praze vidim ten vyber a ten jeji kocarek je obdobnej a ma dva roky zaruku..ale uvidim..Honza zas z Polska nic nechce,on nerad neco takhle kupuje a nema rad Polaky :unamused: kazdopadne cenove s tim pocitam prave za vic,takze neco urcite vyberem..jen je opravdu tolik druhu a veci na co se zamerit,zkuseny mamci uz to proste vedi :grinning: budu muset s nejakou kamaradkou jit..a presne je rozdil,pokud clovek chce jezdit hodne do terenu,na koleckovy brusle a nebo jezdit autem a jen popojizdet.. no na Cernak se taky vydam asi,tam maj velkej vyber a clovek to muze videt nebo je velkej obchod v Kobylisich..ale ted musim najit jak se to jmenuje..
31. srp 2010 ve 12:50  • Odpověz
@ma12 tak uvidim jak dopadnu, kazdopadne az vyberu na netu, tak pak si ho musim oblidnout nekde na vlastni oči

no a já se s vámi musim rozloučit, protože to bych fakt za celej den nic neudělala :wink:
31. srp 2010 ve 12:50  • Odpověz
@bubanek je to tak jak píšeš. V Polsku maj všechno za hubičku, ale... Bohužel já Poláky taky nemusím, takže se to sice prodraží tady akor v Praze, ale co se dá dělat. No já potřebuju kočárek, aby byl jak do města a MHD tak skladný do auta (ted mám new beetle ale půjde z baráku kvůli mimi nic se do nej nevejde a hlavně jsem nestihla řidičák kvůli kterému mi bylo auto koupeno) takže budeme mít asi nějaký tank :grinning: ale hlavně potřebuju pořádný kolečka a odpružení kvůli chatě hned za ní máme les a klasickou lesní cestu, kterou ještě ničej blbci se čtyřkolkama těm bych nejradši jednu vrazila sama. Takže potřebuju elegantní baby tank :grinning: Jedna kámoška má ABC design a je spokojená a druhá Peg Perégo a taky si ho nemůže vynachválit tak musím ještě zjistit víc info at jsem vzdělanější a něco vyberu :slight_smile:
31. srp 2010 ve 13:04  • Odpověz
JJ, vyberte na netu a pak hura obhlidnout :slight_smile:
@bubanek AAAkocarky, mam to tady u nosu :slight_smile:
na cernaku jsou 3 obchody, tak hura do toho. Pak je jeste dobre zasobenej Spuntik na Jiznaku, a detsky raj ve vysocanech.
Zkuste do kocaru dat fakt dite a uvidite, jak se s tim jezdi. Dle meho je dulezitejsi sportak nez hluboka korba - z ty jde v cca pul roce pryc. Sportak ja pouzivam doted.
NEchte si tam vsechno vysvetlit - hlavne jak se sklada, zkuste si to sami. To je dost dulezity pokud casto jezdite autem. Da se tam nacvaknout autosedacka kterou jste si vybrali nebo jdete do trojkombinace.
Je to veda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jeste si dejte pozor na jednu vec - hlavne ABC design to ma - aby ve sportaku sli polohovat samostatne zadicka a podnoznik. Aby nesel sklopit jen vylisovany sed,takze dite tam ma zidlicku v lehu a to je fakt blby :frowning2:

kamaradky jsou hodne spokojeny s Inglesinou, Jane, Teutonka (tu maaaaam), Bebecar (ale JEN houpaci), Peg perego

Ja k polskemu zbozi take nemam duveru :unamused: a me se ani kocarky nelibi

@mooby ja vim, ze te nepotesim, je krasnej, ale.....
a se synatorem se ti nedivim, treba se mu rozsviti v hlave
31. srp 2010 ve 13:07  • Odpověz
@mooby no na ABC Design i Perego jsem taky koukala.. :grinning: tak uvidime..jinak co se tyce ucelu,potrebuju neco podobnyho co ty..tank do metra,parku, na chatu ( i kdyz tam moc nejezdime a svoji nemame) ...tak uvidime :grinning: urcite pisni pro co si se rozhodla..no ja ted sice uz vim,ze to vypadalo vcera,ze cekam holcicku,ale...mela nozky u sebe tak kdovi a dalsi ultrazvuk mam az 27.9 a taky ten velkej ultrazvuk na ty organy atd..takze pockam a az pak kdyz uvidim,ze je vse v poradku a mimco ma vsechno co ma mit,tak zacnu v rijnu pomalu resit.. :dizzy_face: :sweat_smile: ted jsem vsem zakazala cokoliv kupovat,nechci mit nic doma driv..uz kvuli tomu jak pritele segra i kamaradka prisly o mimco ve 24.tydnu,takze si pekne pockam,at sem klidnejsi :grinning:
31. srp 2010 ve 13:09  • Odpověz
@ma12 no vidis,tak to jsou AAA kocarky, ja sla kolem prave nedavno,mam tam kamaradku..to urcite to pujdem okouknou,ukradnu nejaky kamaradce dite a zkusim to :grinning:
31. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz
jo jinak pozor,hodne velka cast kocarku a znacek prodavanych tady jsou MADE IN POLAND vyrobou,takze maji to v Polsku to same co tady,ale tam za polovicni ceny :grinning: :dizzy_face: samozrejme pak tam maj i no name,ale nenechte se zmast. to jen pro info..sestenka ma trojkombinaci ,ktera se prodava normalne tady za 10500,- a ma ji za 5500,-..TAkhle mi do Polska jedem na stoprocent okouknout vse,protoze tam maj dost levny i nabytek a stejny jako tady..a mam sestrenku u hranic,takze to budu mit jako vylet a dam vam vedet..
31. srp 2010 ve 13:18  • Odpověz
@bubanek prostě my Pražský holky víme co potřebujeme jen to teď sehnat :slight_smile: a aby to vyhovovalo všem požadavkům :grinning: No já s kočárkem také ještě počkám, chci mít favorita, ale kupovat se bude až později. Oblečky a blbůstky nějaké máme schované na půdě po mě, netěři a synovci, takže pak to jen proberu a zbytek dokoupím, ale na kočárek jsem trošku pověrčivá a počkám sním až na pozdější těhulkování přeci jen čert nikdy nespí :wink: Přítel už taky hledá různé pidi věcičky a ukazuje mi je je z toho snad ještě víc hotovej než já :grinning: no já čučím na samé růžové věci (jsem úchyl na růžovou) ale jestli to bude mít pindíka tak mě klepne :grinning: ale co i tyrkysová je pěkná barva :grinning: ale my by jsme radši holčičku :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: když už jednoho zlobra "máme"...
31. srp 2010 ve 13:19  • Odpověz
@mooby no ja si taky prala holcicku a fakt sem citila od 7.tydne ze to bude kluk..a vcera doktorka na ultrazvuku,ze to vypada na holcicku a frantika nevidi,ale mel/a nozicky hodne u sebe..tak radsi pockam..vim,ze kamaradkam to taky pak vyslo za dalsi mesic na ultrazvuku jinak..a jinak sem taky uchyl na vsechny odstiny ruzovy ,to jsme my hnedovlasky :dizzy_face: :grinning: takze mi o tom nemluv,ja vidim ruzovou sukynku a saticky a muzu se zblaznit..ale jak sem od zacatku zila s tim ,tak sem v pohode i s klouckem..kazdopadne jasne,ze princezna je princezna :grinning: :sweat_smile:
31. srp 2010 ve 13:22  • Odpověz
@bubanek přesně tak :grinning: no my možná uvidíme teď 13.9 co to tam má teda pokud nám to ukáže mimísek, ale stejně si přijdu jak Kinder vejce s překvapením když furt nevím co to je :grinning: a jsem nervózní. Pak už budu mít jistotu na jakou barvu se mám zaměřit a budu moct směle uchylačit :slight_smile: no my mame spíš věcičky na princezny, na synovce ségra hodně šila a hlavně oni jsou "čundráci" takže tam převládají nevábné tmavé odstíny aby nebyla vidět špína a bláto :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže na klučíka bych musela udělat nový šatník :slight_smile:
31. srp 2010 ve 13:31  • Odpověz
@mooby tak to mas dobry, ja mam vetsinu kamaradek s detma,co uz oblecenicko nekde udaly nebo jsou znovu tehotny se mnou ,takze ho potrebujou a hlavne vetsina ma holcicky,takze ja budu kupovat komplet vsechno sama,oblecenicko nataham pres svagrovou z Anglie hodne pokud to pujde,zbytek koupim tady ,mozna neco v bazarku :sunglasses: ..ale je to moje prvni dite na ktery sem cekala a asi i posledni dite,protoze dal uz neplanuju vzhledem i k jinym zdravotnim problemum co mam,takze si to uziju na plno a jak rika Honza budem jist omitku ze zdi a rohliky,ale mimco si vyladim :grinning: :dizzy_face: stejne nas ceka do budoucna jen mega draha hypoteka tady v Praze a nic jinyho,milionari nikdy nebudem a zdedit taky nemame co takze mimcu dam maximum a uvidi se.. :sunglasses:
31. srp 2010 ve 13:37  • Odpověz
Ja se zatim loucim, jdu se prinutit zehlit - nezehlila sem vicemene 2 mesice, jen kdyz neco Honza potreboval na jednani..takze tak..jak byly vedra a porad mi bylo blbe,tak sem se k tomu nedokopala a mam tady mega hadru,takze jdu aspon cast udelat,uz na to nemuzu koukat :dizzy_face:
31. srp 2010 ve 13:42  • Odpověz
@monare @pajmou holky ještě k tomu screeningu, probíraly jsme to tu pár stránek dozadu, rozdíl je v nich dost podstatný, ale záleží na doktorovi, jak se k tomu staví. Ten první screening má výhodu v tom, že je dřív a při případném problému je možné i dřív udělat dodatečné vyšetření a pokud jde třeba o vady neslučitelné se životem nebo se prostě maminka rozhodne pro ukončení, tak může jít hned, v tomhle případě čím dřív tím líp. Navíc ten první screening má neúměrně vyšší procento spolehlivosti, přes 90% a takže jen v 10% se stává, že vyjde chybně. Ten druhý je jen odběr krve, už se od něj upouští, ve světě ho vůbec nedělají, vypovídací hodnotu má max 60% a ve většině případů, když vyjde špatně, tak se jedná o falešný poplach... pak ale následuje odběr plodové vody, který potvrdí nebo vyvrátí problém. Pokud problém je a je vážný, musí maminka absolvovat hned porod, který po tomhle většinou vychází až kolem 20 týdne, což je dle mého neúměrně horší než potrat v prvním trimestru. Nechci nikoho vůbec strašit, jen jsem chtěla uvést na pravou míru, jak se věci mají, naprosté většině mamin samozřejmě vycházejí výsledky konečné v pořádku, takže pokud by se někomu stalo, že mu ten screening kolem 16 týdne (tripple testy) vyjdou pozitivně, hned se neděste, stává se to a není to neobvyklé, nakonec pak je ale většinou všechno úplně v pořádku. Naštestí už jsou u nás ty druhé dobrovolné, musí se absolvovat buď v prvním ty placené nebo tyhle, dřív byly bohužel povinné ty druhé a hodně maminek zbytečně vylekaly, já doufám, že od nich upustí časem úplně...
31. srp 2010 ve 14:49  • Odpověz
@jandalinka Tak jsem to teď vyzkoušela, úžasný, až jsem plakala :slight_smile: moc se těším, až manžel přijede,aspoň takle naše miminko uslyší, protože s náma nemůže ani na ultrazvuk, takže to tak ani není pro mě, jako pro něj :slight_smile:
31. srp 2010 ve 14:52  • Odpověz
Ahoj ženy :slight_smile: , tohle mi nedělejte, kdo to má dočítat :grinning: .

31. srp 2010 ve 14:57  • Odpověz
Já se dnes konečně dovolala na genetiku a výsledek víc než super :slight_smile: , nt negativní a riziko down. syndroma 1:19 000 :dizzy_face: :slight_smile: . S Andí jsem měla 1:1000 a bylo to ok a tady to je úplně exkluzivní :dizzy_face: .

31. srp 2010 ve 14:58  • Odpověz
@pindruzka kočárek taky dost řeším, zatím vede http://www.klokanek-online.cz/index.php?l=cz&p=13&r=0&pi=1171
Chtěla jsem Cortinu, ale ta se přestává vyrábět, tak raději ne.Jinak taky stavíme, tak ti moooooc dobře rozumim :slight_smile:
31. srp 2010 ve 14:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.