• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod únor - březen 2011

(Zamčená)
1. března 2011 
@jiitkka no ani mi to sem nepis..my mame 2+kk sice 70 metru u parku,metra atd..ale 15500,-..masakr..ale je fakt,ze my to mame komplet vybaveny a je to novostavba..ale stejne des..
2. zář 2010 v 11:41  • Odpověz
a to mame super cenu tady v ty lokalite Vysocan u parku a Sazka Areny, vedle v baraku byty 18-20 tisic za 2+kk a jen s linkou zadnej problem..a kdybychom to v cem bydlime chteli koupit 3,5- 4 mil..a to je to jen 2+kk sice vetsi,ale stejne..
2. zář 2010 v 11:43  • Odpověz
@bubanek ty blaho to jsou palky :astonished:
2. zář 2010 v 11:50  • Odpověz
@bubanek on ten 24 je přelomovej, s každým dalším tejdnem je šance neúměrně vyšší, neboj, nás nic takovýho nepotká, uvidíš :wink: v Praze Motol,, Apolinář, Podolí, to jsou tři pracoviště, kde je maximální vybavení a péče, který pro takový mimča existuje, my byly u Apo a už jsem tam zaregistrovaná zas
@sabcav pěknej pupan :grinning: tak to já měla v 18tt teda menší jak na to teď koukám, za to v 25tt už jsem vypadala na porod :grinning:
2. zář 2010 v 11:54  • Odpověz
@cutce no tak v Anglii co vim to je taky pekne drahy, tam byty v Londyne stoji 6 milionu mensi zadny problem..aspon co vim od byvalych kolegu Anglanu nebo kdyz jsem tam koukala na realitky :unamused: je to des no..a pak na to celej zivot vydelavej a to ze mame oba dobrou praci,tak hypoteku jsme si jeste nevzali,porad jsme cekali az to konecne trochu klesne a ted jsem v tom,takze to budem resit az se vratim do prace a Honza bude mit mimco u sebe a starat se,ja mam stritkne praci od -do,pokud budu tam kde jsem..
2. zář 2010 ve 12:18  • Odpověz
@majucha no ja sem prave v Podoli,tam to znam ,ze jsem tam byla i na operacich a mam i porodnika :cry: ale slysela jsem,ze stejne ty prusvihy srdicka atd.vozi snad jen do Motola..nevim..no jasny,musime myslet,ze se nic takovyho dit nebude..
2. zář 2010 ve 12:19  • Odpověz
@jiitkka Gratulace k úspěšnému přestěhování, teď už se budete mít jenom dobře :wink:
@bubanek ty bláho, tolik platíme hypotéku na šestipokojovej dům..:-O Ale to je jasný, to je Praha...
Moje břicho je teda už taky docela velký...Až budu mít odvahu, hodím ho sem taky :grinning: :grinning:
2. zář 2010 ve 12:21  • Odpověz
@mistinka no vzdyt ja byla u sestrenky kousek od Hradce a byt 3+kk 1,2 mil ..a hezkej..tady bych ho mela za 3,5-4 mil ve starym baraku..novostavby a jeste u metra,parku jsou strasne natazeny..nevim,kde co pak budem hledat..a ja jsem tady zvykla zit termer cely zivot ,mam tu rodinu,spoustu kamaradu,takze ja se urcite neodstehuju za Prahu a pritel uz vubec nechce,ale je to tady hruza...rikam to mame relativne nadprumerne placenou praci,kdyz tovezmu k prumernymu platu a stejne jsme se do toho nevrhli ,protoze nam hypoteka vychazela na 25 tisic bez poplatku,kdyz uz dite tak s nim nepujdem do garsonky a uvazovat se nekde a zas pak prodavat a stehovat..no tak jsme v pronajmu,ale ja z toho neusnu az se upisem a nemame moc sanci od rodicu neco dostat,zdedit takze je to jen na nas.
2. zář 2010 ve 12:29  • Odpověz
@mistinka a pak jeste stat to nezajima,jestli na to mlady lidi maj..a ted jsem na neschopence a nemit chlapa nebo par usetrenejch korun,tak nas vyhodej ,protoze proste socialka nechodi..od cervence jsem nic nedostala..za srpen jsem uplne na nich zavisla takze to prijde tak rijen,listopad..fakt trapny..pockat tyden,dva a jinak volam na socialku.
2. zář 2010 ve 12:32  • Odpověz
@bubanek tak to je sileny, ale za tech 6 milionu v Londyne bys mozna sehnala nekde na okraji garsonku. Ale zxase mame o neco vyssi platy, ale stejne zijem z vyplaty do vyplaty. No jsem zvedava jak to budeme zvladat az budu na matersky :unamused:
2. zář 2010 ve 12:43  • Odpověz
@cutce no prave, je to vsude stejny..mam v Londyne par kamaradu i Cechu a hlavne normalne rodily anglany,co v Londyne zijou a moje kolegyne dela v Tescu na reditelstvi,kde jsem delala s ni - tak ma manazerskou pozici v prepoctu super zaplacenou,ale nakonec byt garsonku v centru Londyna pronajima,plati se ji z toho hrozne vysoka hypoteka a sama bydli v pronajmu na kraji Londyna,protoze centrala Tesca je za Londynem kousek vlakem..ty si se provdala za Anglicana? a i tak bys mela mit narok na nejaky jejich davky,pokud tam porodis dite a oni maji ten socialni system o dost lepsi nez tady. a myho Honzy bracha dela vysokou pozici na reditelstvi O2 a zije na dobu neurcitou primo v Londyne,kde maji centralu.ted mu firma vsechno plati a ma se kralovsky,ale vetsinou na bydleni jsou smlouvy na rok a pak si bude vse hradit sam a tady by byl za krale,ale tam stejne da hodne za pronajem baracku,bytu a je to..ale mate vyhodu,ze mate opravdu levnejsi oblecenicko a ja ulitavam na Nextu pro deti a i kdyz to kleslo,tak tady je to natazeny,chci to prave tahat si od vas nebo pres kamaradku co tady primo v Nextu dela a ma slevy velky..
2. zář 2010 ve 12:54  • Odpověz
ahoj holky,tak jsem vas konecne docetla, doufam, že budu reagovat spravně :slight_smile:
@majucha me taky bolela včera hlava, už od rana, prasek jsem si teda nebrala, nejak jsem to preklepala, ale asi fakt nejakej blbej tlak, uz jak jsem se probudila, tak jsem citila, ze to neni ono a tlak 109/76, coz je na me taky vyssi
@jiitkka gratulace k prestehovani, ted uz snad budete mit od toho ..... klid

jinak holky ja taky bricho zatim nic moc, dneska jsem byla v praci a prej kde mam bricho, jestli ho jako nechavam doma. ale zatim to mam taky tak, ze rano skoro nic a vecer je trochu vykuleny, ale jinak zatim zadny tehu bricho

dneska jsem byla na odberech na tripl testy, vysledky pristi stredu, nastesti ted odjizdim na 3 dny na skoleni, tak prijdu na jine myslenky
jinak utz se asi ted nedela co? ja ze porad spinim, tak ji radsi reknu, jestli by me nezkontrolovala. ale jinak se citim ok, bolesti ani krece zadny, tak snad je to ok
2. zář 2010 ve 12:57  • Odpověz
@pindruzka tlak 109/76 je naopak nizsi,normalni tlak je kolem 120..takze spis te boli hlava prave z nizkyho tlaku,ja mam pod 100 a to je prave toceni atd..pri vyssim tlaku je bolest hlavy taky,ale takova jina :wink: a o ultrazvuk si rekni,kdyz spinis at si klidnejsi nebo si ho mas pravo zaplatit,ale doktorka to urcite nejak napsat muze..pri tripl testech se ultrazvuk nedela ,to budes mit az v tom tydnu 20-22 ten velkej na organy..ja na tripl ani nesla,doktorka rikala,ze je to zbytecny jak jsou falesne pozitivni a mam v poradku screening v 1.trimestru,ale kazda doktorka jiny nazor :slight_smile:
A to spineni ma nekdo v tehotenstvi uplne bezne,ale jen pro klid te chapu..
2. zář 2010 ve 13:00  • Odpověz
no ja doufam, ze je to bezny a ze to neni nic vaznyho, ale pro klid duse si o nej reknu
jinak s tlakem, tenhle co jsem psala je na me vyssi, jinak vim, ze je nizsi, ale ja mam bezne kolem tech 90/70
2. zář 2010 ve 13:04  • Odpověz
Ahojki :slight_smile:
Tak konečně jsem se taky připojila, celé dopoledne mi nešel net:frowning2:(, tak jěště než jsem vás dočetla vy spisovatelky :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Jsem aspoň poklidila doma cosik, prádlo fukla na zahradu - u nás tu krásně svítí ten žlutý přírodní úkaz :slight_smile: Tak my paltíme 5000, jen nájem, ale máme velké zálohy na energie, ten barák je starý a vysoké stropy, takže se nám to vyšplhá na necelých 11.000.ale máme zahradu a byt je velký (cca 120 m čtver.) takže se to dá. přidla jsem nějaké další fotečky.
Kolik je těch přelomových týdnů??Jsem myslela, že jak uplyne 3 měsíc a genetika vyjde krásně, tak by to mělo být už celkem v klidu, ne??vy mě strašíte :astonished:
http://www.baby-line.cz/10-kombinovane.html?idProduktu=2098 je prý úžasný a samá chvála :slight_smile:
http://www.detskybazar.cz/ - doporučená stránka :slight_smile:
2. zář 2010 ve 13:05  • Odpověz
@pindruzka no ja taky aproto se mi porad toci hlava casto a trpim na omdlivani z toho nizkyho tlaku..ale asi kazdej to ma jinak..ja bych si taky dupla a chtela ultrazvuk, ted mam poprvy cekat 4 tydny,porad jsem to mela driv ultrazvuky a mam nervy jak mesic vydrzim,ale ja kdyby neco brnknu doktorce a klidne si ho pro klid zaplatim,stoji 450,- a muzes si ho kdykoliv nechat udelat.a pokud je doktorka normalni,tak vzdycky se to da nejak na pojistovnu napsat..
2. zář 2010 ve 13:08  • Odpověz
@majjka24 prelomovy tyden je 24.tyden kvuli tomu,ze uz od ty doby muzou miminko zacit zachranovat a pokusit se ozivit,kdyby te nahodou chytlo neco driv,praskla voda nebo ta preklampsie tak dite vetsinou umre..ale po 24.tydnu uz fakt zachranujou,ale lepsi vydrzet co nejdyl..
2. zář 2010 ve 13:09  • Odpověz
@bubanek jj vzala jsem si anglana, nerekla bych, ze tu bude mit lepri materskou. budou mi pouze platit 9 meiscu, pak nedostanu ani korunu :angry:
2. zář 2010 ve 13:10  • Odpověz
@bubanek aaaha, díky, tak jsem zase o něco chytřejší :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

fotky jsou tam :slight_smile:
2. zář 2010 ve 13:11  • Odpověz
@majjka24 to je ale bříško mrňavé.. :wink:
2. zář 2010 ve 13:26  • Odpověz
nojo kdyz @majjka24 je hubena jak lump :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
2. zář 2010 ve 13:27  • Odpověz
@jiitkka Ahoj Jitko, to jsem asi špatně napsala, mě není vůbec špatně, jen nemám vůbec chuť na své vlastní zpracované jídelko :frowning2:
2. zář 2010 ve 13:34  • Odpověz
@bubanek do Motola vozí na operace hlavně, i třeba na "obyčejnou" kýlu, kterou má každý druhý nedonošeňátko. Neboj, nestresuj se tím, psychika dělá fakt hodně, já myslím, že můj průšvih byl hlavně ze stresů, to už teď nedopustím, mysli na hezký věci, mimi to pozná :wink:
@pindruzka tak to jsi mě uklidnila, asi byl fakt blbej tlak,když to mělo víc lidí, zase budu trénovaná když mě bude občas bolet škeble, třeba si časem zvyknu a přestane mě to strašit :slight_smile: o ten utz si řekni jestli špiníš, ale jestli tě nic nebolí, nic to nebude :wink:
@majjka24 přelomových týdnů je spousta :slight_smile: nejdří první trimestr, druhý je v pohodě, ale jak se překulí půlka těhu, tak můžou začínat další obtíže spojený s větším bříškem, navíc ta pitomá preeklampsie se třeba spouští až od tohohle týdnu většinou, důležitý je 24 týden (tj 23+1), v případě předčasného porodu jsou schopní mimi zachránit, dřív se to z etických důvodů nedělá i kdyby naděje byla, protože by byly jisté vážné následky, další týden bych řekla, že je 28tt, pokud se mimi narodí po něm, už se nejedná o extrémního nedonošence, ale "jen" těžkého (předpokládá se míň komplikací, většina orgánů už je plně funkčních i když jsou nezralé), pak 32tt to už je jen střední nezralost, kdy je mimi v převážné většině případů bez komplikací, pokud nebyl nějaký jiný problém (infekce, atd) a pak 36tt kdy už se v podstatě o nedonošence nejedná i když plně donošené miminko je od 38tt :wink:
2. zář 2010 ve 13:36  • Odpověz
holky ja bych nad timhle ani nerozmysleal, jakmile ted bude ve 23+1 tak zasnes stresovat kvuli tomu, ze se neco muze stat.

Muze se stat cokoliv a kdykoliv, ale nad tim nepremyslejte, uzivjete tehu, budte stastni a bez stresu a uvidis, vse bude v poradku :wink:
2. zář 2010 ve 13:40  • Odpověz
@cutce souhlasím :slight_smile: ten stres mimčům fakt nesvědčí, těch komplikací, co se může stát je dost i když je mimčo donošené, na to prostě nemá cenu myslet, myslete na to, jak bude všechno v pořádku a ono bude :wink:
2. zář 2010 ve 13:46  • Odpověz
jj, musime si rikat, ze to bude dobre a ono to dobre bude
2. zář 2010 ve 13:51  • Odpověz
@bubanek je to hrozný, to bydlení.. Přítel je bývalej pražák, přestěhoval se za mnou na vesnici a i když to máme 75 km do Prahy, tak denně dojíždíme do práce. U nás je to zase slabota s prací, tak dojíždíme a pořád se nám to vyplatí víc, než bydlet v Praze v malym bytě. Ale to cestování je někdy dost únavný, vyjíždíme v 6 do práce a v pět, v šest večer jsme zpátky. Tak se na tu mateřskou dost těšim:slight_smile:)

@majjka24 kde máš to břicho? Takový já neměla ani když jsem nebyla těhotná :wink:

@pindruzka u tripplů ultrazvuk nedělají, ale já si o něj taky chtěla říct, jenže doktor byl zrovna nemocnej, tak tam byla jen sestřička, tak jsem měla smůlu. Jinak bych si ho klidně i zaplatila, je to hrozný vydržet dva měsíce bez ultrazvuku. Aspoň, že mě tam sestřička aspoň nechala poslechnout malýho srdíčko...
A mě už se to blíží, 14týho jdu na velkej ultrazvuk, hurááá:slight_smile:)
2. zář 2010 ve 14:09  • Odpověz
@mistinka u nás dr. ani sestřička srdíčko neposlouchají, dr. udělá pokaždé utz a zkontroluje to vizuálně :slight_smile: :slight_smile: . S tím dojížděním to je síla :frowning2:
2. zář 2010 ve 14:48  • Odpověz
@majjka24 no a to bříško je kde? :grinning: :wink: takhle hubená jsem byla naposled snad na základce, možná ani to ne :confused:
2. zář 2010 ve 14:49  • Odpověz
@pindruzka držím palce, ať tripply dopadnou ok :slight_smile:
2. zář 2010 ve 14:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.