• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Vrchlabí.

(Zamčená)
8. dubna 2011 
ona asi každá nemocnice má svou černou listinu když to tak člověk pročítá. :astonished:
8. lis 2009 v 19:55  • Odpověz
mamina, pad doktor Kavan, ke kterému chodila již do poradny od ní dával ruce pryč a když ji rodil, tak mu došlo, že udělal chybu... a největší paradox je, že když se pak potkali ve vrchlabské nemocnici úplně v jiné souvislosti (na pracovišti), tak za ní přišel a řekl jí, že by jí dokázal poradit s žalobou proti nemocnici !!! Po 5 letech !!! Tím v podstatě uznal, že chyba byla na jeho straně i na oddělení porodnice... :frowning2: A jsem ráda, že to nakonec dopadlo dobře a ona i opustila toto pracoviště ... :wink:

kralicinka, tak tak, člověk si může vybírat tu nej nej nej porodnici, ale nikdy předem nevíme, jaký průběh to bude mít... :confused:
8. lis 2009 ve 21:01  • Odpověz
autor
Rodila jsem, tedy poslední fázi tlačení jsem se ve stoje s nohama co nejvíc od sebe držela manžela a on držel mě. Malýho chytala porodní asistentka. Vanu jsem nevyzkoušela, pak jsem vyzvídala od spolubydlící jaký to bylo. Ta jí vyzkoušela nachvílí. Říkala, že jí každou nohu držela porodní asistentka, nemohla si tak moc určovat polohu. Proto z tý vany rychle vylezla. Malýmu se stejně nechtělo ven a tak skončili na císaři... A přitom scházelo tak maličko jediná kontrakce... :frowning2: Možná, že na to měl vliv její věk 38 a prvorodička, ale to je jenom moje osobní doměnka.

Já jsem měla štěstí a na Vrchlabí si opravdu nemůžu stěžovat. :wink:
9. lis 2009 ve 13:00  • Odpověz
autor
Ještě jsem si vzpoměla, jedna dětská sestra, byla na Péťu hnusná. Mluvila na něj větami typu:" že ti svážu ruce!" Naskočilo mi mlíko trošku dýl, tak jsme dostávali příkrmy. Tak hladovej Péťa prostě nemohl být klidnej. Naštěstí tam bylo víc dětských sester a ty se k němu chovaly opravdu s láskou.
9. lis 2009 ve 13:06  • Odpověz
dalmationka: já taky rodila ve stoje, ale byla jsem opřena o vanu a na posledních pár zatlačení jsem si dřepla na stoličku. Mě se na Vrchlabí líbí, že do těhle poloh pro porod jdou, že jim záleží víc na tžom jak se při tom cítí samotná rodička než na tom, že si budou muset třeba k rodičce kleknout :wink:

Kualalik: je mě líto tvé sestry, porod je prostě porod a občas mě přijde, že naše společnost je zvyklá na to, že přijdou do porodnice a prostě porodí dítě, ale díky skvělému zdravotnictví zapomínáme, že se i v dnešní době může stát, že dítě při porodu zemře nebo bude postižené nebo že může zemřít rodička. A to se může stát v jakékoliv porodnici, i v té sebelepší. Přesně jak píše kralicinka - každá porodnice má svoji černou listinu a bohužel na tu Vrchlabskou patří i tvoje sestra. Tímto ale vůbec neomlouvám toho lékaře který u porodu byl,občas nechápu na co si lékaři hrajou, proč nezasáhnout. Tvé sestry mě je líto. :pensive:
9. lis 2009 ve 14:48  • Odpověz
Tenhle příspěvek jsem našla na www.rodina.cz snad by se autorka nezlobila,že to sem dávám.Je to nádhernej příspěvek a chci ,aby Vás taky mohl potěšit. :slight_smile:

Porod 27.12.2008
(22.7.2009 0:59:08)
Můj popis zážitku bude obsáhlejší, ale moc ráda na to všechno vzpomínám a chci se podělit hlavně s těmi, které váhají, jestli cesta do Vrchlabí stojí za to. Předesílám, že ano a to odkudkoli!
Byla jsem šťastná, když se na podzim r.2008 znovuotevřela vrchlabská porodnice. Už dávno jsem věděla, že chci porodit právě tam.Na porod jsem se těšila, díky pocitu, že pojedu do Vrchlabí jsem byla naprosto klidná. 26.12. mi dopoledne odtekla plodová voda,jen trochu, ale cítila jsem, že se to rozjíždí a už nezastaví..Na ten den jsme měli s rodinou naplánovaný výlet do Vrchlabí, taková zkouška trasy. Já tušila, že půjde o výlet s překvapením. Domluvili jsme se, že se pro jistotu nechám v porodnici vyšetřit a když nic, pojedem zase zpátky. Odpoledne jsme kolem 17. hodiny dorazlili, já zašla jen tak cvičně na odd. a užasná PA na příjmu mi sdělila, že už je tam pěkná děložní činnost a že abych už nejezdila zpět, neboť bych se záhy vracela. Sepsaly jsme tedy příjem a protože jsem se cítila ještě dobře, domluvily jsme se, že hodinu ještě strávím s rodinou venku. Šli jsme na jídlo do restaurace, kde už začlo "přituhovat" a co chvíli jsem odskakovala na WC, projít se, protáhnout..když donesli jídlo, tak už jsem rodinu popoháněla, cítli jsem, že mi bude líp na pokoji a taky jsem byla už hodně ponořená sama do sebe, chtěla jsem prostě zalízt někam sama. Vrátila jsem se na Odd., poslala rodinu pryč (oni samozřejmě neodjeli) a volala svý "dule", kamarádce Jitce, která se mnou měla vše prožít.Dorazila po 19 hodině.Relaxační pokoj byl naprosto úžasný, dodnes si pamatuju ten klid, ticho, teplo, útulno. Začalo se to pěkně rozbíhat, nález šel rychle kupředu, s Jituš jsme se střídavě přesouvaly na pokoj do sprchovýho koutu, teplá voda mi dělala úžasně dobře, pak zas do relaxačního do vany..všechno vypadalo nadějně a hladce a zdálo se, že do půlnoci bude hošík mezi námi. Kolem 22 h.už šlo jen štrádovat ostrým krokem tam a zpět, ohnout se nešlo, sednout si nešlo, vlízt do vany nebo sprchy nešlo, lehnout si bylo absolutně vyloučeno! (nechápu, jak by mě kdokoli donutil k lehu a sápat se na klasickéý porodnický křeslo - nedonutil!).I když kontrakce opravdu houstly a já vnímala okolí dosti zastřeně a komunikovala zvláštním jednoslabičným a posunkovým jazykem, uvnitř jsem se cítila dobře, naprosto klidně a vyrovnaně. Pro Jituš bmusela být ta pasivita daleko horší utrpení. Nemohla chudák nic dělat, vyžadovala jsem jen, aby tam tiše zůstávala se mnou. Kolem jedný hodiny po půlnoci kontrakce ještě zintenzivněly a začly být tak nějak "jiné", jedna splývala s další a bolest se přesunula do zad. Nešlo už ani pořádně stát, pořád jsem pochodovala, pak už jen na špičkách, nešlo došlápnout na paty. Záchranou byly žebřiny, po kterých jsem se v záklonu sápala. PA přicházela na kontroly čím dál mlčenlivější a se smutným výrazem a té doby se nález zastavil na 8cm a konec. Zpětně jsem se dozvěděla, že Jituš s PA už probíraly možnosti řešení, ale já jsem to pořád nechtěla vzdát, říkala jsem si, že se jen dlouho točí do pánve. K ránu už PA bezradně krčila rameny nad 8cm, hlavička byla pořád vysoko, nic se nepohnulo. Když po 6h ranní přišly obě za mnou, že už neni jiná možnost než s.c.,velice mě to překvapilo, měla jsem pocit, že to musí jít, že to přeci nevzdám..a štrádovala pořád dál. V půl 7 se začal organizovat operační tým, anestezioložka, operatér, narychlo odběry, cévka, kanyla..atd. To už bylo ve fázi, že bych na operační sál okamžitě běžela i kdyby to odoperoval vrátnej:slight_smile: Nejpernější chvilka byla cesta vleže na sál a čekání na nestezii, to už mám hodně zamlženo tou pohlcující bolestí. Pamatuju si, že všichni na sále byli hrozně milí, utěšovali, snažili se mě rozptýlit, anestezioložka mě hladila po hlavě a uklidňovala..pak probuzení ještě v předsálí, Jituš mě drží za ruku, usmívá se a říká, že je zdravej a krásnej, že ho měla hned v náručí a vrátí se pro něj, jen co mě doprovodí nahoru na odd. Pak jeden den na pokojíku s monitorem, sledující milý a taktní personál a od chvíle, co jsem se probudila miminko u mě v posteli. První noc Jituš na vedlejší posteli té "jipky". Večer jsem chodila, ráno se stěhovala na svůj původní pokojík. Něco takového by bylo v "klasické" porodnici absolutně nemyslitelné. Po operaci by byl chlapeček (ač zdravý jak řípa)v inkubátoru "na pozorování", já na klasické JIP a dítě by mi ukázali tak za tři dny. O tom, že by ho dali do rukou mému doprovodu (navíc, když to neni manžel)nebo že by kdokoli mohl strávit první noc po s.c. na pokoji se mnou a s dítětem, bych si mohla nechat jen zdát. Odcházeli jsme domů 4 den po sekci, což je taky jinde naprosté sci-fi. Pobyt ve Vrchlabí byl nádherný, na pokoji se mnou mohl bydlet kdokoli z blízkých, návštěvy přicházely kdykoli, včetně malých dětí mých kamarádů. Všechny porodní asistentky jsou skvělé, úžasné, profesionální a lidské. Stejně tak lékaři. Bylo to celé krásné i když jsem si "jela pro přirozený porod" a ten se nekonal, nelitutuju. I kdybych předem věděla, že to skončí na operačním sále, volila bych jednoznačně Vrchlabí. Pracuji jako zdravotní sestra a učitelka budoucích sester přes 15 let, prošla jsem mnoho nemocnic a oddělení, viděla desítky sester a lékařů, ale tato porodnice je nadpřirozený úkaz v naší republice. Nelze úplně vyjádřit dík všem těm skvělým lidem za ten nádherný zážitek, ale kdo mě nejvíc učaroval svým přístupem byly: MUDr. Renata Kramperová, PA Konvalinová a PA, která mě přijímala a propouštěla /já si bohužel nepamatuji její jméno - je menší, tmavovlasá, mateřsky milá a usměvavá/. Kontakt, rozhovory a vizity s nimi si budu pamatovat celý život.
P.S. Když jsem teď před měsícem byla synka ukázat v porodnici, sloužila opět ta úžasná usměvavá, krásná porodní asistentka.
11. lis 2009 v 15:28  • Odpověz
Hezký článek :wink:
A musím s paní souhlasit v tom, že MUDr. Kramperová s paní PA Konvalinovou jsou fakt super ženské :grinning: chodím k nim do poradny :wink: Mohu doporučit :wink:
12. lis 2009 ve 12:51  • Odpověz
autor
Taky jsem se začetla, přesně to sedí. Mohu jen potvrdit pravdivost. :slight_smile:
12. lis 2009 v 15:26  • Odpověz
Já jsem tam rodila své páté dítě.A počítám,že tak koncem června,dá-li Pán,tam půjdu zase... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
13. lis 2009 v 11:10  • Odpověz
autor
už po šesté? to obdivuji :slight_smile:
14. lis 2009 v 16:48  • Odpověz
kualalik , je mi líto, co se stalo tvojí sestře, ale na druhou stranu musíš vědět, že pan primář Kavan už v této porodnici nepracuje...a to, co píšeš o lidech v okolí není až tolik pravda - já například jezdím i na gynekologické vyšetření do Vrchlabí a přitom mám porodnici i gynekologa doslova za rohem v našem městě...v naší porodnici bych nerodila - vůbec nedělají alternativní porody, rodí se pouze vleže a pak paní doktorka Kramperová je zlatý člověk - ještě jsem takového nepoznala, snad každý by si ji hned zařadil mezi své blízké kamarády...první setkání s ní mě doslova šokovalo jejím laskavým přístupem, paní Konvalinová je velmi zkušená porodní asistentka...takže vím, že někteří lidé z našeho města jezdí rodit právě do Vrchlabí ...Vrchlabí má jen tu chybu, že tu nejsou připraveni na předčasné porody, komplikované porody řešit umí i když všude může selhat lidský faktor...pan doktor Kavan taky mojí sestře urychloval první porod oxytocinem...mám pocit, že bezdůvodně, miminko pak mělo rychlé dýchání a pro sestru byl urychlovaný porod tak trochu trauma- já měla štěstí na doktorky (a paní doktorka Kramperová mi naznačila, že měli právě dřív komplikace s mužskými porodníky, protože ti mají pocit, že při porodu musí neustále medicínsky zasahovat a nejsou tak empatičtí právě jako doktorky, které mají své porody za sebou)...moje známá je psycholožka a dula, která doprovází ženy k porodu a já se jí nezávisle ptala na porodnice - ona popisovala nebetyčné rozdíly mezi porodnicemi - Vrchlabí mělo vždycy navrch...já osobně znám mnoho gynekologů, ale paní doktorka Kramperová je podle mě velmi zkušená, empatická a vyjímečná žena :slight_smile:
Mamino...kolik ještě plánuješ dětí ???? :grinning:
19. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz
Kualalik ...jakou plánuješ porodnici? Přeji ti pohodový a hlavně bezproblémový porod :slight_smile: Jinak můj příbuzný jezdí se sanitou a doslova věří v odborníky v nemocnici v mém městě, do Vrchlabí by v žádném případě s manželkou nejel...s jeho manželkou jsme měli stejné termíny porodu...já porodila ve Vrchlabí - pohodový porod bez komplikací - jen si mě nechali trochu dýl, kvůli déle nastupující laktaci - potřebovali se ujistit, že se rozkojím. Moje příbuzná měla náročný porod - vleže a pustili ji brzy - vlastně ještě o dva dny dřív než mě, bez nastoupené laktace s umělým mlíkem pro miminko :frowning2: ...tak asi tak....ať si každý vybere :slight_smile:
19. lis 2009 ve 20:25  • Odpověz
Holky,tohle teda plánovaný nebylo,to si pište. :unamused: Ale když už Pán požehnal... :dizzy_face: Však to nějak zvládnem.A doufám,že tentokrát už to bude opravdu naposled.Vždyť nejstarší mi už jde do učení.Za chvíli si může přinést svoje... :grinning:
20. lis 2009 ve 13:01  • Odpověz
mirjanka, já jsem se zatím nesetkala s nikým v mém okolí, kdo by byl s nemocnicí ve Vrchlabí spokojen a to tu žiju už skoro 29 let :slight_smile: Vím, že tam pan doktor Kavan není. A MUDr. Kramperová s PA Konvalinovu jsou fakt super, znám je osobně. Ale do porodky do Vrchlabí bych fakt nešla ani kdyby to byla jediná porodnice na světě :grinning: Nemám sice zkušenosti svoje osobní s porodnicí, ale jaký katastrofy jsem tam zažila na interně, chirurgii či infekčním, to jako už nikdy v životě :grinning: A navíc, když tam pracují rodinní příslušníci či kamarádky a člověk se dozvídá, co se tam děje, tak fakt ne, děkuji :wink: Ale jak už to bylo řečeno, každá rodička to může mít jinak, hladký vs. komplikovaný porod, člověk si nevybere, je to hold osud :wink:

Rodit chci v Jilemnici. Už jsme tam byli několikrát a nemůžu si ztěžovat. Pan primář Vocásek je super :wink: Strašně psychicky mě podpořil, když mi prováděl odběr plodovky a je to i správnej šprýmař :grinning: A když jsme tam byli s manželem kvůli spermiu, tak to bylo takové pohodové a měla jsem pocit, že je to taková ta "domácí" porodnice. Povídají si s vámi o všem možném, jak vás doma manžel někdy štve, jak po sobě neuklízí, apod. Jsem se fakt zasmála až jsem se jednou málem počůrala :grinning: :grinning: :grinning:
20. lis 2009 ve 14:37  • Odpověz
A ještě bych nešla ani do Trutnova :frowning2:
Tam jsem ležela v létě a byla to katastrofa, tedy až na primáře, ale jinak ostatní personál děs běs :unamused: Vyhodil mě odtamtud doktor s tím, že mi nic není a doslova mi řekl, že simuluju :unamused: Manžel mě odvezl k mé Mudře, a ta mě hned poslala jinam do nemocnice pro aktuní zánět vaječníků, vejcovodů a dělohy.. prostě za pět minut 12 :unamused: A manžel byl rozhodnutej, že tomu doktorovi v Trutnově půjde poupravit kosti v obličeji :grinning:
20. lis 2009 ve 14:43  • Odpověz
autor
Kdo chcete rodit ve Vrchlabí, připravte se na vykulené obličeje po návratu z porodnice. Když se mě někdo vyptává jaký byl porod a já se jim svěřím, že jsem rodila ve stoje. Nikdo tomu nemůže skoro uvěřit a strašně se tomu divěj, jak je to vůbec možný. :sweat_smile: alternativní porody jsou asi málo rozšířený a málo se o nich ví :cry:

Mamino tak hodně štěstí...

Už jsem zjistila jméno mojí asistentky u porodu. Je to Lenka Volovská opravdový anděl.
21. lis 2009 ve 13:14  • Odpověz
kualalik - souhlasím s tebou s dobrou pověstí porodnice v Jilemnici - bohužel, tam ale neprovádí porody do vody...takže trošku míň alternací než ve Vrchlabí...na druhou stranu musím říci, že jsem rodila ve Vrchlabí 3x a pokaždé jsem byla spokojená nadmíru i s přístupem sester a lékařů.Už před 11ti lety se u nás v Trutnově jezdilo do Vrchlabí nebo do Opočna. Pověst Vrchlabí byla taková, že přitahovala i celebrity (Viewegh tu rodil se svojí manželkou ve vaně a byly to pro ně nezapomenutelné zážitky). Gynekologové z mého města byli tvrdě proti alternativním porodům - prý že způsobují komplikace - u nás v Trutnově se rodí při otevření na 7 cm klasicky, nikdo se s tebou nebaví - jinak to prostě neumí a já byla ráda, že ve Vrchlabí si můžu svůj porod rozhodovat sama a mám tam domácí prostředí...docela by mě zajímalo, kolik porodnic umoňuje pobyt celé rodině na pokoji s maminkou a miminkem. A k té plodovce, byla jsem ráda, že mě do ní ve Vrchlabí netlačili, ale doporučili mi Gennet v Praze, kde se dají gen. vady dost dobře odhalt i bez rizikového odběru plodové vody...prostě nabídli mi lepší šanci, za to jsem jim byla vděčná...Víš a posuzovat celou nemocnici podle jiných oddělení, to mi připadá nefér... já bych si taky v Trutnově vybrala bezva gynekologa, kdyby přijímal ještě nové pacientky a je mi prakticky jedno odkud je...je to v lidech ne v komplexu. Navíc dělám s dětmi a znám jejich osobní údaje...můžu říci, že polovina trutnovský dětí je narozena ve Vrchlabí nebo v Opočně...pak následuje možná Trutnov a Jilemnice...proč asi nejdou nejblíž...proč se rodí ve Vrchlabí??? Docela by mě zajímalo, co tvým kamarádkám na porodnici vadilo, že jim nezmírnili bolesti???
22. lis 2009 ve 13:06  • Odpověz
mirjanka, mě právě do plodovky ve Vrchlabí nutili (MUDr. Kramperová)... :unamused: kdybych věděla dřív, tak ty tripply odmítnu, když jsem o tom mluvila, tak na mě koukali jako když jsem spadla z Marsu... :grinning:

btw. Kamarádky nebyly spokojeny s přístupem MUDr. Korbelářové a ostatního personálu... :unamused:
22. lis 2009 ve 23:09  • Odpověz
kualalik: já měla taky u porodu MUDr. Korbelářovou a je fakt, že byla ze všeho personálu nejmíň příjemná, ale když to srovnám s přístupem jaký jsem si zažila u druhého porodu v jiné porodnici tak byla také super. Na mě působila zvláštně asi proto, že všechen personál s kterým jsem se ve Vrchlabí setkala byl usměvavý zatímco ona je taková studená sprcha. Ale do mého porodu vůbec nezasahovala, přišla až v půlce tlačení, dřepla si vedle mě, říkala kdy tlačit (nějak jsem už ke konci nevnímala kontrakce) a hladila mě po ruce. Pak rodila placentu a dělala mě jeden steh. Ostatní personál byl fajn, byla jsem tam šest dní (dva dny před samotným porodem a čtyři po porodu) a nemůžu říct, že by tam byl někdo vysloveně nepříjemný. Lidi jsou všude různí, takže i super personál se dělí na ty, kteří jsou naprosto úžasní a na ty co jsou úžasní méně. Já když to srovnám s tím co jsem si zažila u druhého porodu, tak prostě nemůžu na Vrchlabí dopustit.
23. lis 2009 v 07:37  • Odpověz
Já se taky rozhodovala, zda nerodit ve Vrchlabí. Bylas jsem se tam dvakrát podívat - jednou za mou kamarádkou, která tam rodila letos v únoru a podruhé "na obhlídku". Nakonec mě odradilo několik věcí, i když jsou to spíš takové subjektivní důvody:
- První dojem - areál nemocnice na mě působí jako "před zavřením", jak je to tam ošuntělé a takové prázdné, ani stav ne zrovna zrekonstruovaného oddělení nebyl nic moc, navíc v zimě tam bylo hrozně přetopeno, na což si stěžovala i kamarádka, k tomu ovšem fičelo ze starých oken... (po návratu z porodky dostala příšernou virózu :confounded:)
- Představa, že budu rodit přímo mezi pokoji s ostatníma maminkama, kde je vše slyšet - sama jsem při návštěvě slyšela rodičky a nebylo by mi to vůbec příjemné, stejně jako představa, že tam skučím já a všichni, včetně návštěv, mě slyší.
- Reference kamarádky o péči dětských sester, kterou hodnotila spíš jako průměrnou.
- Fakt, že z místích by tam snad nikdo rodit nešel, a to ani kolegyně z práce, jejíž švagrová tam dělala vrchni sestru.
- Cena za pobyt na nadstandardním pokoji s tatínkem (nejméně důležité, ale když se pobyt protáhne třeba kvůli novorozecké žloutence, tak to naskakuje).

Rodila jsem v Jilemnici, kde dělá porodníka i můj gynekolog. Přístup tam mají také skvělý a i když samozřejmě ani tam nebyo vše podle mých představ, bylo to tam fajn a zase se tam ráda vrátím.
23. lis 2009 v 08:21  • Odpověz
luthien.k: no s tím, že je vše slyšet máš pravdu - už jsem o tom tady psala svoji zkušenost - ale vem si, že jsou porodnice - třeba Apolinář - kde jsou porodní boxy oddělené jen přepážkou a ve předu závěsem, to teprve musí být mazec :wink:
23. lis 2009 v 08:56  • Odpověz
Konja, to si taky vůbec neumím představit, už slovo "box" ve mně evokuje "něco pro dobytek"... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jak jsem psala, mé důvody, proč rodit jinde, byly opravdu hooodně subjektivní a ta moje kamarádka byla celkově spokojená, hlavně s tím přístupem při samotném porodu :slight_smile: Co jí nevyšlo, byl porod do vody, na který se těšila, ale při kontrakcích zjistila, že vodu nemůže ani cítit :wink:
Ještě mě napadla jedna věc, a to, že nám při té obhlídce porodnice bylo sestrou řečeno, že epidurální analgezii opravdu vůbec nedělají, ačkoli na netu daklarovali, že ano. Já jsem chtěla mít tuto možnost v záloze, kdyby selhalo mé přesvědčení o přirozeném porodu bez farmak, protože jsem na bolest docela srab. Ale šlo to nakonec i bez epi :slight_smile:
23. lis 2009 v 09:46  • Odpověz
Konja, souhlasím s tebou porovnání paní doktorky Korbelářové ...ona působí studeně, neusmívá se a to je v porovnání s paní d. Kramperovou hodně znát (jenže paní d. Kramperová je takový vyjímečný pozitivní empatický ojedinělý úkaz lékaře). Já měla Mudr. Korbelářovou u prvního porodu, když jsem byla u konečné fáze, zcela bez emocí vysvětlovala manželovi úskalí porodu. K ní jsem chodila do poradny (i když jsem si nikdy nebyla jistá, ke komu přijdu - protože se v poradně střídala s ostatními lékaři). Musím říci, že mi vždy nabídla cestu přirozenou, bez komplikací (ať už mi zajistila vyšetření na Gennetu, kvůli mému odmítnutí amniocentezy - vlastně mě k tomu odmítnutí nasměrovala)...myslím sii , že právě na ní a sestřičce Konvalinové stojí porodnice - ony právě přinesly do porodnice tezi - Znovuzrozený porod a ona je právě pilířem porodnice. To, že není usměvavá a působí chladně mi nevadilo, na druhou stranu nikdy nepůsobila nepříjemně - spíš neutrálně...nikdy jsem jí nezažila protivnou, i když úsměv jí moc přes rty nejde. :slight_smile: Mám s ní jen nejlepší zkušenosti.
23. lis 2009 v 10:14  • Odpověz
luthien.k: ono to s tím epi je to ve víc porodnicích. Já rodila ve Vrchlabí v době kdy ho tam nenabízely vůbec a je fakt, že jsem pak hodně skučela a šla bych do něj hned, ale PA pomáhala co mohla, hladila, povzbuzovala, mile vysvětlovala proč to bolí a opravdu se dokázala do mých bolestí vcítit. Při druhém porodu jsem rodila v porodnici kde epi sice nabízejí (ale taky se nerozdají) a chtěla jsem ho i v případě potřeby využít a dostala jsem od PA pěknou sodu - dost nepříjemně na mě vyjela, že snad rodím po druhé a tak vím, že porod prostě bolí! Tím skončila veškerá debata o epi i jakákoliv pomoc či podpora v bolestech. Takže ikdyž ve Vrchlabí epi jen tak nedostaneš takse ti aspon dostane opory a pochopení. To mě v jiné porodnici hodně chybělo :frowning2:
23. lis 2009 v 10:57  • Odpověz
Konja, tak to chápu, ono někdy dobré slovo a pochopení je určitě víc, než tisís epidurálů :slight_smile: Mně v tomto nejvíc pomohl manžel, který mi při křížových bolestech doslova drtil záda celkem brutální masáží, což mi jediné trochu pomáhalo...
A propo, možná jsi to tady psala, ale proč jsi i podruhé nerodila ve Vrchlabí?
23. lis 2009 v 11:03  • Odpověz
Luthien - areál nemocnice není vůbec moderní, u nás je krásný, nový ,ale nikdo by mě nedostal do porodu, o kterém si nemohu rozhodovat.( o venkovní prostředí mi vůbec nešlo)
Porodnické oddělení mají zrekontruované a působí lidsky- domácky. Prvně jsem měla taky jednolůžák vedle porodního pokoje a nepůsobilo to na mě jako prvorodičku před porodem zrovna pozitivně - bolesti se mi s každým zaskučením rodičky oddalovaly...teď jsme měli dvojlůžák v opačné části a hekání jsem taky občas slyšela - bylo mi to fuk, jen jsem v duchu přála dobrej porod. Hekání tady na porodce může slyšet prakticky kdokoliv z porodky, protože tě tu nikdo nezavře na hekárně, ale rodící mamina může křepčit klidně i po chodbě - nidko ti tu nepřikazuje, kde máš zrovna být, ani v jaké poloze.To, že mě někdo slyší skučet, mi v chvíli porodu bylo srdečně jedno...ať si každý myslí, co chce, takové myšlenky mě nenapadaly. S pokojem jsem byla spokojená - krásný sprchový kout, i vanička pro miminko, záchod - moc pěkné.Dvojlůžko žlutě povlečené - celý pokoj ladil do žlutomodra a byl s televizí. Nakonec mi nadstandartní pobyt proplatila moje zdravotní pojišťovna.Je pravda, že taky nejsem zrovna zvyklá na podlahové topení, tak jsem často větrala. Miminko bylo dál od okna - měla jsem ho převážně ve své posteli...to ti také v každé porodnici nedovolí spát s mimčem. :slight_smile: A sestřičky se nás snažily rušit, co nejmémě - ty porodní byly takové vstřícnější - hned se dívaly na miminko a vyprávěly o sobě a svých dětičkách. Jako dětská sestra byla nejlepší jedna starší paní, která tu pracuje sezonně - zrovna se tu narodilo jedno předčasně narozené mimčo - tak ho neustále opečovávala a skláněla se neustále nad jeho postýlkou...byla taková maminkovská. Dětské sestry tam byly ještě dvě mladší - jedna nám miminko ošetřila po porodu a úplně stejně dobře...nevím, jestli se na tom dá něco pokazit...ale převážná péče o miminko je už pak na mamince. Luthien o porodnici v Jilemnici slyším samé dobré zprávy, jsem ráda, že existuje víc porodnic, kde si rodička může určovat sama jak porodí :slight_smile: to je moc fajn. Takový přístup by měla mít každá porodnice a ne šup na stůl ... :angry:
23. lis 2009 v 11:11  • Odpověz
Ahoj,

čekám dvojčátka a vůbec nevím, kde rodit...do trutnova se mi opravdu nechce, i když to máme pár metrů:slight_smile: takže v úvahu přichází Jilemnice a Hradec, které tu byly několikrát zmíněny...nevíte, která porodnice bude lepší pro porod dvojčátek? pokud by to šlo, chtěla bych rodit císařem kvůli zdraví obou miminek...
23. lis 2009 v 11:25  • Odpověz
Haasinko,to Ti fakt nikdo neporadí.To si musíš rozhodnout ty sama.Ale na pokoji se mnou byla maminka,která taky měla dvojčátka,byla prvorodička a porodila spontánně.Všichni byli vpořádku a ona si to nemohla vynachválit.Byla trochu potrhaná,říkala,že měla asi 5 stehů,ale to je nádhera.Já u všech dětí,které jsem rodila s lékařem jsem jich měla vždy přez 20,u porodů s PA ani jeden steh a to holka měla 4,10... :grinning:Držím Ti palečky.
23. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz
Mirjanka, jak jsem psala, je to hodně o pocitech a prvních dojmech, které jsem z Jilemnice měla prostě pozitivnější, možná i proto, že jsem při prohlídce narazila na jilemnickou nejpokrokovější PA. Oddělé porodní sály mi připadají prostě lepší, poskytují větší soukromí, než "hekárna" i sál na chodbě s pokojema šestinedělí. Pokoje (nadstandartní) jsou tam taky jako doma - normální nábytek, dřevěné dvojlůžko, kde může být tatínek i přes noc, TV (tu jsem teda fakt nepustila :slight_smile:), miminko v posteli sice nedoporučí, ale nezakážou... Personál, hlavně mladé lékařky, jsou tam taky super. Mě při tlačení nakonec povzbuzovali doktoři čtyři (zrovna se střídaly směny) - primář, můj gyndař a dvě lékařky - no bylo to jako na fotbale :grinning: A musím říct, že na konci sil jsem to povzbuzení už fakt potřebovala...
Jinak se skoro divím, že to takové už není všude, s dnešní osvětou už přece nemůžou ženské chtít rodit pomalu jako naše matky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Haasinko, nejlepší budeš mít, když se do vybraných porodnich pojedeš podívat a necháš se tam provést, popovídáš si o obvyklém přístupu porodu dvojčátek... Já probírala různé dotazy v obou porodnicích minimálně hodinu a nikomu to nevadilo.
23. lis 2009 ve 13:22  • Odpověz
haasinko, ahojda, gratuluju k dvojčátkům :dizzy_face: povedla se přirozeně? :slight_smile:
23. lis 2009 v 19:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.