• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Vrchlabí.

(Zamčená)
8. dubna 2011 
ahoooj
moc všechny zdravím....já si Vrchlabí vybrala dobrovolně,očekávala jsem porod jako nejkrásnější zážitek,který můžu zažít, a tak jsem si vybrala tuto porodnici, protože se snaží nechat porod plynout, jak to chce příroda. Paní dr Korbelářová sice není moc mluvná,ale je skvělá a ví co dělá, věřila jsem ji od začátku, i když sem si na její náturu taky musela chvilku zvykat..personál super,porod taky, i když trval dlouho a nakonec mi museli nasadit oxytocin, nelituju,protože sem se tam cítila krásně. miminko jsem dostala hned na bříško a už nás nikdo neoddělil, všichni vždy klepali, když za mnou šli..a myslím si ,že dělat pořád ultrazvuk je taky nesmysl, člověk musí věřit sám sobě a i miminku,potom nepochybuje. Než jsem porodila mě každých pět min kontrolovali,zda miminku buší srdíčko,jen takovým malým přístrojem,že jsem nemusela na pásy,prostě supr....ale je to fakt o tom, co od porodu, kdo čeká :wink:
25. led 2010 v 09:52  • Odpověz
autor
kilillibby:to jsme tam musely být nějak současně, ty jsi byla na nadstandardu? Já totiž rodila 27.10...Taky ti zůstal nádherný pocit z porodu?
27. led 2010 v 11:29  • Odpověz
Příští týden jedu navštívit mojí budoucí porodnici a nemůžu se dočkat :slight_smile: S paní doktorkou Korbelářovou jsem mluvila po tel. a zdála se mi celkem v pohodě, byla příjemná a co jsem chtěla vědět, na to odpověděla.
Pak dám info, jak se nám tam líbilo... A s tím UTZ mě to trochu mrzí, že ho asi neudělají, přítel chtěl vidět mimi online :grinning:
3. únor 2010 ve 14:06  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, taky bych s emoc ráda přidala k vám, které jste rodily ve Vrchlabí:slight_smile: Sice je od nás vzdálené 100 km,ale vyplatilo se to a jsem neskonale štastná, protože tak úchvatný porod jsme ani neočekávala. Všechen personál byl naprosto geniální, od paní dokotrek až po sestřičky, prostě ne nemocnice,ale mnohem víc, lidský přístup a prostě báječná vzpomínka ne nejúžasnější den na světě. Původně jsem chtěla rodit do vody,ale nakonec jsme s porodní asistentkou Aničkou zvolily tlačení vkleče a bylo to úžasné. Mezi kontrakcemi vtípky a miminko jsem měla ihned po porodu u sebe. Všemu personálu jsme šíleně moc vděčná,že mi i v poměrech naší zakomplexované republiky umožnily zažít něco tak úchvatného...díky,díky, dík:slight_smile:
8. únor 2010 v 11:24  • Odpověz
Bartas - krásně jsi to napsala a já za to děkuju, začínám se na porod těšit čím dál víc a díky těmto pozitivním příspěvkům :wink:
9. únor 2010 v 08:26  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj eriana a všechno je na tom pravda, jsem docela strašpytel a z produ jsme měla opravdu strach,ale opravdu to byl zážitek nad zážitky, nejhorší je pro mě ted období očistků,ale to všechno přejde:slight_smile: Držím ti moc palečky, ať se i Tvoje miminečko narodí krásně, hladce a máte na to všichni jen ty nejkrásnější vzpomínky.
Paní dokotrky jsou tam opravdu úchvatné!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
9. únor 2010 v 09:25  • Odpověz
Ahoj holky, rozhodla jsem se pro porodnici ve Vrchlabí, mohly byste mi poradit, kdy je potřeba se tam zaregistrovat? Jsem aktuálně 18tt. A kdy je podle vás nejlepší se tam vypravit na obhlídku? Díky.
29. bře 2010 v 15:28  • Odpověz
Registrace se tam nedělá.Prostě tam tak v sedmým měsíci zavoláš,domluvíš si první schůzku,kdy Ti ukážou,co a jak a domluvíte se,co dál.Bát se nemusíš.Jsou tam úžasný.Člověk si tam nepřipadá ani jako v nemocnici,ale jako u maminky... :wink:
29. bře 2010 v 16:01  • Odpověz
Aha, tak o jednu starost méně. Díky moc.
Na to se právě těším, nesnáším nemocniční prostředí. :slight_smile:
29. bře 2010 v 16:23  • Odpověz
http://www.cervicalcancerpetition.eu/main.php?langto=cs Prosím,podepište a pošlete dál.Je to petice za očkování proti rakovině děložního čípku děvčátek-zdarma,aby se nemuselo platit. Díky moc.
14. kvě 2010 ve 20:54  • Odpověz
Holky,je až neuvěřitelný,jak o Vrchlabí píšete.Já osobně bych tam nešla ani omylem.Já nesnaším přirozený porody,když je v 21stol.takovejch věcí kterýma se kontroluje mimi zda je OK.Já měla hrozně těžkej porod a bez vymožeností dnešní doby a výbornejch doktorů v Jilemnici,bych já nebo malá nepřežila.A taky mi vadí,že tam nemaj zrovna 2xčisto.
25. kvě 2010 v 09:54  • Odpověz
imiska24: Já jsem v této porodnici rodila a byla jsem moc spokojená, ale možná jsem něco přehlédla :wink: . Mohla by jsi nám imisko prosím říct, kde mají ve Vrchlabí málo čisto a jaké věci, kterými se dnes kontroluje miminko ti zde chybí? Vrchlabí je totiž moderní porodnice se vším všudy, bohužel z tvého příspěvku to vyznívá jako kdyby tam ženský rodily jak ve středověku na zemi v chlívku :confused:
25. kvě 2010 v 11:49  • Odpověz
Imisko,mluvíš o nich,jako kdyby byly kdoví jak hrozný.Je to nejlepší porodnice v republice,říkají to maminky,které tam rodily (tudíž MAJÍ S NÍ OSOBNÍ ZKUŠENOST-NA ROZDÍL OD TEBE!) a dokonce i docela dost doktorů,dul i porodních asistentek.Dokonce tam i chodí porodní asistentky na stáže a na brigády-jen aby zjistily,jak to může být jinak.
Navíc Tě vyvedu z omylu:spousty problémů může vzniknout při porodu právě díky těm technickým vymoženstem.Já jsem toho zářným příkladem.3x lékařsky vedenej porod s veškerejma vymoženostma,který dělaly PREVENTIVNĚ,aby bla bla bla.... Díky tomu,že mi dali klystýr,měla jsem křeče horší jak porod,díky oxytocinu jsem měla o hodně silnější bolesti než během přirozenýho porodu,ale přestala jsem se otvírat,díky tomu,že mi píchli vodu jsem měla ještě silnější bolesti a byla jsem rychlejc vyčerpaná a měla jsem míň síly vytlačit mimčo.Pokaždý mě automaticky nastřihli,pak šili klem 45 minut.Mám poškozenou páteř,syn poškozený mozek,2x mi skákali po břiše,aby ze mně mimčo vymáčkli,protože nemohli mimčo dostat ven,po šití jsem nemohla dlouho mít sex (bolelo to),nemohla jsem skoro 5 let pořádně chodit,jen se šourat a nemola jsem si tam kloudně ani sáhnout při mytí.
2x jsem rodila přirozeně,jen s PA,doktor byl ve vedlejším pokoji,kdyby se něco dělo špatně.Vodu mi nechali,dokud nepraskla sama.Celou dobu jsem měla bolesti jen jak u silnýho menzes,takže plná sil,elánu...S bolestma po třech minutách jsme si se sestřičkou povídali vtipy.Když mi praskla voda,bolesti zesílily,ale o to jsem se otvírala rychlejc a rodila jsem v poloze,která mi vyhovovala,měla jsem dost sil na tlačení,nebylo co šít (a to třeba Jana měla 4 100g),nebyla jsem unavená a chvilku po porodu jsem seděla NA PATÁCH s manželem,povídali jsme si,chovali mimčo a bylo nám skvěle!Mlíčko se spustilo bez problémů,všichni se usmívali..Bylo to jak pohádka.Žádný stres,téměř bez krve,s minimem bolestí...
25. kvě 2010 ve 21:23  • Odpověz
já se fakt omlouvám,ale po mých zkušenostech s Vrchlabskou nemocnicí už nikdy!!Dřív jsem tam normálně chodila.K Mudr.Rejchrtové(nevím zda tam ještě je),měla jsem nějakej zánět,kterej mi milá paní doktorka zanedbala,a to tak,že přirozenou cestou mít děti nemůžu.Tvrdila mi pořád dokola,že je zánět malej a že zmizí.Zmizel,ale bohužel do obou vejcovodů,který mi pak sežral.Bylo mi 20let.Když jsem ve 21 chtěla mimi,a bylo mi 22 a já pořád nebyla těhu a říkali mi ať si koupím v lékárně calibrum babyplan,tak jsem šla o dům dál.V jilemnici mi udělali laparoskopii a hysteroskopii okamžitě,kde našli neprůchodný vejcovody.Hned na to jsem šla do Phy do Motola,tam mi ten levej vejcovod vzali a na pravým udělali fimbroplastiku.Bohužel za rok na to ,opět v jilemnici, přišli na to,že i ta plastika nebyla k ničemu.Tak jsem se rozhodla nechat si vzít i ten druhej vejcovod,aby to bylo dobře připravený na IVF.Tímto moc moc děkuji jilemnické gynekologii za to,že jsem dostala šanci i já být mámou.A to je má zkušenost,tak jen proto. :unamused:
26. kvě 2010 v 08:55  • Odpověz
imiska24: je mě moc líto jaké máš trápení, ale i tak, nezlob se na mě, si myslím, že tvá zkušenot s lékařkou z ambulance nemá nic společného s kvalitou porodnice. A jen díky jedné lékařce, která zpackala svoji práci (takovej packal se bohužel najde skoro všude), která ještě k tomu nijak nesouvisela s porodem, osočovat porodnici, že nekontrolují dobře mimi atd. je zvláštní. A navíc jsi se stejně trochu vyhla odpovědi, mluvíš ted úplně o nečem jiném než prvně, zvláštní.
26. kvě 2010 v 11:53  • Odpověz
Imisko,to jméno mi nic neříká.Všude se ale může stát,že i super odborník může sánout vedle,něco přehlídnout,podcenit...
Třeba já teď v Pardubkách chodím do rizikovky k paní doktorce,o které všichni říkají,že je nejlepší z nich nejen po odborné stránce,je milá,obětavá,šikovná,jemná,trpělivá,chodí za pacientkami,i když má volno,podpoří,uklidní,pohladí,utěší,když máš strach.A přesto se stalo,že jedna pacientka začala předčasně rodit,dostala léky na zklidnění kontrakcí,aby ještě aspoň pár dní vydrželo miminko v bříšku,bylo to asi 6 týdnů před termínem.Neodtekla voda,takže naprosto standartní postup.Zvlášť,když mimčo ještě nemělo úplně dovyvinuté plíce a každý den navíc by byl přínosem.Jenže porod byl asi rozběhnutej víc,než čekali,nebo byl jinej problém-zkrátka miminko se do rána udusilo... Přesto si troufám říct,že lidí s tak úžasným přístupem,obětavostí,láskou a odborností je v medicíně hodně málo a já jí věřím,jako málokomu...
26. kvě 2010 ve 20:26  • Odpověz
Ve Vrchlabí se o mně staral u porodu Dr.Kavan,teď chodím na konzultace k paní doktorce Korbelářové.Já osobně Vám,místním,tyhle lidi a vůbec celé oddělení porodnice trochu závidím..(mám to dost daleko-skoro 100 km) Jezdí tam rodit z Prahy(a že Pražandy jsou většinou nějak choulostivé!),Brna,Plzně,zkrátka z celé republiky.Dokonce i ze Slovenska i jiných států.Opravdu si myslíš,že by tam jezdili,kyby to OPRAVDU NESTÁLO ZA TO???
P.S.A nikdy jsem tam neviděla ani náznak jakékoliv špíny,o které jsi psala.Vůbec netuším,kde jsi k tomu nesmyslu přišla... :confused:
26. kvě 2010 ve 20:46  • Odpověz
mamina:právě z nás místních chodí tak 90% do Jilemnice.Ta nemocnice je po rekonstrukci a je tam opravdu až nechutnej pořádek.Což se mi ve Vrchlabí nezdá,ten příjem dole je strašnej,vydejchanej vzduch,divně přelakovaný dveře modro-žlutý :unamused: Hlavně jsem ovlivněná tím,co se mi tam stalo.I když vím,že se stávaj horší věci.....třeba jako to,že se miminko udusí třeba díky lékařské profesionalitě :angry: !!!!A to je asi ten ještě horší případ.A Kavan už tam není ani primař prej,maj někoho novýho,co jsem tak zaslechla.Korbelářová je taková rázná baba.A ještě tam jsou sestřičky z Ukrajiny a Slovenska?A co Rejchrtová,ještě tam je?Snad už tu chybu u nikoho opakovat nebude.Ale Vám přeju pohodové přirozené porody,a krásná zdravá a donošená miminka.
27. kvě 2010 v 08:23  • Odpověz
Imisko,příjem se zrovna teď rekonstruuje a jakou maj barvu dveře je mi fakticky fuk. :grinning: Protože barva dveří ani tmavá chodba neovlivní to,jak se cejtím na porodním sále ani jak proběhne můj porod. :wink:
Dr.Kavan už tam primář není,to vím.Ale pracuje/respektive před 30 měsíci tam pracoval-vím,že na čas odešel,ale vrátil se.Právě on mě přijímal,když jsem rodila Bětušku. Dr.Korbelářová možná působí jako rázná,ale rozhodně bych neřekla baba.Moje PA,která tam dělala léta vrchní sestru říkala,že tak jen působí,protože se prostě soustředí,aby nic nepřehlídla.Je pečlivá a hodně opatrná.Tak se prostě míň usmívá a neculí se hned a na každýho.Ale na mně byla milá a i když se se mnou vůbec nemusela bavit,protože se svojí cukrovkou bych měla rodit úplně jinde,byla ochotná se se mnou zabívat a pomoct mi,jak jen to půjde.Příští týden tam za ní pojedu asi ještě jednou.A docela se na ní těším.
Sestřičky ze Slovenska a z Ukrajiny tam tenkrát ještě byly,teď nevím.Ale nebuď rasistka,jo?Maj úplně stejnou školu,stejný znalosti(co můžu srovnat,často i lepší) a stejnou lásku k miminkům,jako ty český sestřičky. :wink: A v Pardubický porodnici jsou taky.No a co?Když ty český nechtěj dělat?...
Dr.Rejchrtovou neznám.Myslím,že jsem ji nikdy neviděla a ani o ní neslyšela.
Mimochodem:Na Vrchlabí Ti vadil údajnej nepořádek,na Jilemnici nechutnej pořádek.Tak si vyber! :grinning: Tobě asi není jednoduchý se zavděčit,že?Nejspíš ani sama kloudně nevíš,co vlastně chceš.Aspoň tak působíš... :confused:
27. kvě 2010 ve 12:47  • Odpověz
Tak mě dr. Korbelářová rodila (teda spíš byla přítomna u mého porodu, protože porod si vedla PA) a ikdyž se na mě zrovna neculila od ucha k uchu tak na ni nemůžu říct křivého slova. Klidným hlasem mě říkala kdy tlačit, když jsem během poslední kontra myslela, že už dál nemůžu, pohladila mě po ruce a jen pronesla, že ona ví, že to bolí, že to taky zná na vlastní kůži, ale že už to bude (v super moderní porodnici, mě na podobnou hlášku jen PA na.raně odpověděla - rodíte druhý, tak snad víte, že to bolí!)a při porodu placenty a následným vyšetření byla hrozně moc jemná a na to jsem si až moc dobře vzpoměla při mém druhém porodu ve velké porodnici, kde ze mě PA placentu rvala málem násilím, protože nebyl čas ještě chvilku počkat než se sama pustí, tak mě drtila břicho, rvala za pupečník atd., takže já s láskou vzpomínám na dr. Korbelářovou. A co se týká sestřiček, tak jaké tam jsou teď teda nevím, ale o mě se po příjmu starala jedna mladá Slovenka a byla to strašně moc milá slečna/paní, hrozně moc příjemná. Já prostě nechápu proč někdo řeší národnost sestry, mnohem důležitější je jaký je to člověk. Ať je to klidně fialovej mimozemšťan, pokud je milá a příjemná, tak přeci není co řešit! No a ošklivé dveře na přijmu mě teda taky docela rozesmáli, co všechno lidi neřešíte... :wink:
27. kvě 2010 ve 14:31  • Odpověz
A navíc, oproti Jilemnici si dítě ve Vrchlabí nevozíš jak v supermarketu na nákupu, ale má krásnou postýlku, Filípek ji měl dokonce i s nebesy :wink:
27. kvě 2010 ve 14:34  • Odpověz
Konja,naprostej souhlas! :wink: :grinning:
Když mi dovolej rodit tam znova,budu šťastná jak blecha! :dizzy_face:
27. kvě 2010 ve 14:45  • Odpověz
Ahoj holky, se zájmem jsme pročetla vaši diskuzi a musím jen potvrdit,že jinam,než do vrchlabí bych opravdu nešla. Já rodila v lednu a yblo toam vše naprosto čisťounké a barvou futer, to mi příjde poměrně směšný se zabívat. Co jsme vše konzultovala s kamarádkama, tak mi tak překrásný porod záviděly, nikde jsme se dle vyprávění nestekala s takovým komfortem a hlavně srdečností,jako tady.Sestřičky byly naprosto úchvatné a hlavně sestřička Anička,která mě při porodu masírovala hráz,což si v téměř žádné porodnici nikdo ani nevzpomene. jsem štastná,protože jsme tam mohla přivést na svět úžasnou holčičku,která je pro mě vším.jsme ráda, i když jsme rodila 21 hodin, že vše nechali na mě a nepomáhali mi nějakým debilním urychlením, natož prasknutím vody,prostě všechno tak,jak samo miminko a příroda chtěla. MUDr. Korbelářová je moc milá paní,která naprosto ví,co dělá, hlavně se vždy krásně na mimi napojila a věděla, prostě špička i když se někomu může zdát třeba trošku zvláštní. Já je prostě nemůpžu než vychválit do nebes a to jsme tam asi 6 týdnů dojížděla až od Pardubic:slight_smile: prostě každý je přizpůsobený an něco jiného a to je dobře. přeju všem jen co nejkrásnější porod dle vašich přání.
31. kvě 2010 v 11:30  • Odpověz
@bartas Kde v Pardubicích bydlíš?Já jsem od Pardubic jen kousíček! :grinning: A taky bych Vrchlabí nevyměnila,pokud to jen trošičku půjde.Porod tam není porod,to je prostě pohádka!Přesně vím,o čem mluvíš. :wink:
1. čer 2010 v 15:22  • Odpověz
Ahojky mamčo, písnu do ip:slight_smile:
2. čer 2010 v 16:05  • Odpověz
bartas, mamino aj. ... mohly byste mi prosím do IP poslat kontakt na někoho do porodky do Vrchlabí, s kým se budu moci domluvit na první schůzce a prohlídce? Dnes jsem začala sedmý měsíc a tak se tam v průběhu června chceme vydat, ale na internetu jsem našla několik různých telefonních čísel a tak nevím, na které zavolat. Díky moc. :wink:
3. čer 2010 ve 13:02  • Odpověz
holky myslím, že němá smyslu přesvědčovat někoho, kdo prostě chce lékařsky vedenej porod se všema moderníma vymoženostma, že vrchlabí je jedna z nejlepším porodnic v čechách a že se sjížděj tam maminy z celý republiky. navíc kdyby imiska zavítala do horního patra nemocnice, kde je porodnice zjistila by, že tam žýádný zatuchlý záppach ani hnusně nabarvený dveře nejsou, naopak je tam až překvapivě domácí a příjemný prostředí se spoustou fotek miminek a drobnůstek, které prostředí nemocnice zútulňují :wink:
ladenka: pokud vím, tak jsem normálně zavolala na telefon porodnice, co maj na webovkách a ta sestřička mi super poradila a vše vysvětlila. prostě i přes telefon na mě měla čas a byla moc příjemná (a to jsem tam volala několikrát). i jsem se tam domluvila kdy můžu přijet na první schůzku apod.
3. čer 2010 ve 23:07  • Odpověz
Delfi,máš pravdu.Já to taky nepsala a priori hlavně kvůli imisce,jako spíš kvůli těm,co to budou příště číst,aby byly ve správným obraze. :wink: A ten přístup je fakticky úžasnej. :slight_smile:
3. čer 2010 ve 23:30  • Odpověz
mamina: :wink: jojo a to jsem zchoulostivělá mamina z prahy :grinning: a dooooost náročná co se komfortu týče a ve vrchlabí mi vůbec nic nechybělo a chovali se ke mně jako bych byla v hotelu
4. čer 2010 v 17:47  • Odpověz
Ahojky,děvčata.Hlasím se doma z poradny.Malej 3370g a zdravej,monitor ideální,moč v pořádku,tlak taky,mám doporučení do Vrchlabí (A to,že mám v rizikovce OPRAVDU PEČLIVOU lékařku-a dovolila mi jet tam!) k vyndání stehu a preventivní hospitalizaci před porodem a to výslovně!:ne kvůli inzulínu,toho mám málo,ale kvůli hrozícímu překotnýmu porodu,jako jsem měla s Bětuškou... :wink: :grinning: Takže fakt ideální zprávy!!! Tak doufám,že to vydrží i zítra a opravdu mě tam vezmou. :wink: Navíc má dneska manža ty narozky,tak mám radost,že je stihnem oslavit spolu. :dizzy_face:
7. čer 2010 v 15:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.