• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Vrchlabí.

(Zamčená)
8. dubna 2011 
@dimi Neboj se,rodila jsem tam 2*.V létě jsem tam strávila celej měsíc.Je to tam dokonalý!!!... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. zář 2010 v 19:29  • Odpověz
@mamina jj, Tvuj popis jsem cetla-parada.
Jak je to tam s navstevou-stale staci v 7.mesici? Nejaky personal,ktery bys doporucila ci naopak? Jak je to s dostupnosti plenek,kosmetiky,...?
Dekuji :wink:
29. zář 2010 ve 20:48  • Odpověz
Určitě stačí.Holky jsou fakt úžasný,staří doktoři taky.Jen primář je taková ta klasika,ale holky ho naštěstí k porodu většinou volaj,až když je po všem. :grinning: Plenky si vem svoje,kosmetika tam je.(Teda pro miminko. :wink: Ty si svoji vem taky.V lednu se bude dost topit,bude suchej vzduch.Při kojení je větší žízeň,tak si vem s sebou nějaký vody a džusy.Je tam volně k dispozici černej i ovocnej čaj,ale oba jsou močopudný,žízeň nezaženou a navíc thein v čaji obsaženej může(ale nemusí) způsobit nespavost miminka,tak ho nemůžeš vypít hektolitry....2,3 hrnky nevaděj,ale víc bych nepokoušela. :confused: Ať Ti všechno dobře dopadne. :wink:
29. zář 2010 ve 23:55  • Odpověz
Hodně uvažuju, jestli po porodu v Jilemnici, který neproběhl zcela podle mých představ (žádná tragédie se neděla, to ne, ale na porodní plán koukali poněkud spatra, nakonec z něj moc věcí nedodrželi a nešlo o žádné akutní zásahy, ale třeba přání mít hned po porodu mimi na sobě apod.), nerodit podruhé ve Vrchlabí, ale nějak se nemůžeme shodnout s mm, který byl v Jilemnici spokojený :sunglasses: Dobrej důvod, co? :sweat_smile: Pořád se platí tícka na noc za pokoj? Budu rodit na konci března a taky se tam trochu bojím té zimy, protože kámoška si díky netěsnícím oknům odtamtud odvezla slušné nachlazení...
2. říj 2010 v 18:49  • Odpověz
luthien.k : no to je dobré, aby rozhodoval o tom, kde se bude rodit manžel. To rodil on, že tam byl spokojen? :grinning:
3. říj 2010 v 07:16  • Odpověz
@konja, dobrý, co? :sweat_smile: :grinning: On nemá rád, když se Ti do všeho zdravotní personál cpe a to oni nedělali, vlastně jsme byli skoro celý porod sami, až na tu fázi tlačení (což jsme byli taky napůl sami, páč se zrovna střídaly směny)...
3. říj 2010 v 09:03  • Odpověz
@luthien.k mannzel dobry :grinning:
3. říj 2010 v 09:23  • Odpověz
Ve Vrchlabí se PA hodně stará v průběhu porodu, že? Tj. drží za ruku, povzbuzuje a tak...? To bych právě brala, mm byl taky skvělej, ale přece jen profi pomoc od PA, která na rodičku má čas a věnuje se jí, to je asi k nezaplacení a to bych ráda zažila...
3. říj 2010 ve 12:18  • Odpověz
luthien.k: já tam sice rodila už před několika lety, ale bylo to jak píšeš - PA pomáhala, pohladila, za ruku podržela, ale také tam nebyla pořád, když viděla, že je tam zbytečná, tak nás nechala o samotě a vždy jen řekla, že kdyby bylo potřeba, tak hned přijde. Když viděla, že to zvládám a že mě je "fajn", tak chodila jen na kontrolu mimča už ani nevím v jakých intervalech. Takže se manžel nemusí bát, že by tam pořád někdo byl :wink:
3. říj 2010 v 19:10  • Odpověz
@luthien.k Zrovna v červnu,když jsem tam ležela,začali vyměňovat okna... :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. říj 2010 v 19:16  • Odpověz
@konja, @mamina, díky za dobré zprávy :slight_smile:
4. říj 2010 v 10:46  • Odpověz
@mamina, teď koukám na pas - Ty máš fakt šest dětí??? Máš můj hluboký obdiv! :wink:
4. říj 2010 v 10:47  • Odpověz
Mám. :grinning: :grinning: :grinning: + 2 adoptovaný v Indii.A protože jsem megaloman a mám pořád málo,když Pán dá požehnání a podepíšem ve čtvrtek smlouvu,otevřu si kavárničku pro matky s dětma... :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2010 v 19:14  • Odpověz
@mamina, to jsi fakt dobrá :slight_smile: My máme taky jedno dítě navíc - v Africe :slight_smile:
10. říj 2010 ve 21:02  • Odpověz
@luthien.k To je dobře.Moc dobře.Kéž by bylo lidí s dobrým srdcem a otevřenou rukou víc...Kéž by bylo víc lásky mezi nima...
11. říj 2010 ve 21:01  • Odpověz
Já jsem tam rodila teď v září, všechny porodní asistentky jsou úžasné, milé, vstřícné. Já jsme měla u porodu PA Evičku-to je zlatíčko, bez ní bych to asi nezvládla, hodně mi pomohla. I doktoři a doktorky jsou bezva, můžu jen doporučit. Chodila jsem tam i celé těhu do poradny, akorát místo Natálky se mi narodil Davídek :slight_smile:)))))) Není tam stres, mají na Vás hodně času a naplno se Vám věnují.
22. říj 2010 v 17:48  • Odpověz
Ahojky, přečetla jsem celou vaši diskuzi a jen mě to utvrdilo v tom, že chci taky rodit ve Vrchlabí, když se to podaří. Akorát mám trochu problém se svým gynekologem, který je dost proti - nelíbí se mu, že je to malá porodnice a nejradši by mě hnal do Prahy nebo do nějaké velké krajské nemocnice. Snažila jsem se argumentovat tím, že chci přirozený porod, ale vůbec jsem s tím u něj neobstála. V podstatě ze mě udělal nezodpovědnou matku, která jen kvůli možnosti výběru polohy ohrozí život svého dítěte (protože v malé porodnici podle něj lékaři nemohou mít takové zkušenosti s nejrůznějšími komplikacemi).
Holky, čím mám před ním argumentovat, abych si to prosadila? Nechci se hádat, je to jinak velice příjemný a pečlivý doktor... Tak bych ho ráda aspoň trochu přesvědčila, aby mě pořád nepřemlouval... :angry:
24. říj 2010 v 10:17  • Odpověz
čím si mám asi tak svoji volbu obhájit, když on na mě vytasí ten nejtěžší kalibr - život a zdraví miminka? :pensive:
24. říj 2010 v 10:22  • Odpověz
Čím?A co třeba názorama WHO?Navíc-jeho to bolet nebude,až budeš rodit,ani ho nebudou zbytečně stříhat a cpát do něj zbytečně chemický sajrajty.A navíc:ŽENSKÝ RODILY MILIONY LET-A BEZ DOKTORŮ!!!A že umíraly?Ano,ale následkama špatný hygieny,špatný stravy,oslabený nemocema apod.Mně třeba pardubická diabetoložka půl roku strašila,že se mi Peťa narodí mrtvej,když půjdu do Vrchlabí,když budu rodit jinak než na zádech,když budu ...
24. říj 2010 v 18:04  • Odpověz
Ahoj holky, jsem Vrchlbačka a v životě bych teda ve Vrchlabí nerodila. Chápu vaši touhu po přirozeném porodu, ale ono té přirozenosti může být někdy trochu moc. Myslím, že ohrozit život svůj i miminka je sice přirozené, ale k ničemu...
24. říj 2010 v 18:16  • Odpověz
Nutno podotknout,že první,co udělali,že mi změřily glykemickej profil.Podle výsledků jsem dstala DVOJNÁSOBNÝ dávky jídla,protože jsem měla málo cukru v krvi,a protože byly pořád nízký,ještě mi po obědě přidali sušenku... :sunglasses: :grinning: :grinning: :grinning: Ležela jsem tam-v podstatě zbytečně-měsíc.
U porodu se vykašlali na to,že by do mně jednou stranou cpali inzulín a druhou stranou cukr(což mi stejně přijde jako blbost),ale hlídali si,jak dlouho jsem po jídle a když jsem řekla,že hlad nemám,dali mi napít 100% džusu,abych doplnila cukr a vyřízeno! :grinning: Kluk je krásnej,zdravej,živej...A že je větší?No a?V naší i manželově rodině to tak je prostě vždycky.Prostě máme děti větší geneticky.Tak co to řešit,ne?Jo,Peťa měl 4240g,53 cm,porodila jsem nakonec na boku,na tři zatlačení a (jako většina),bez jedinýho stehu... :sweat_smile:
24. říj 2010 v 18:35  • Odpověz
@dlabinecka Mám šest dětí,rodila jsem ve třech různejch porodnicích,zajímám se léta o medicínu a speciálně o porodnictví,dokonce uvažuju i o studiu na porodní asistentku,takže si myslím,že o tom něco vím.A JÁ bych zase nešla jinam.Je to nejlepší porodnice v republice! Ani nevíš,o co vy Vrchlabačky přicházíte,když dáte na pomluvy nějakýho dr.z ultrazvuku od Jilemnické porodnice .Je mi to líto.Byla jsem tam měsíc,sledovala jsem je denně a můžu říct,že jsou to skvělí profesionálové a skvělí lidé s úžasným velikým srdcem.S láskou k maminkám,k miminkům i k té práci,kterou neberou jako práci,nutný zlo,ale jako službu bližnímu a svý poslání... :slight_smile: Zkus se tam někdy stavit,popovídat si s nima a udělat si o nich vlastní názor.Myslím,že budeš překvapená... :wink: :slight_smile:
24. říj 2010 v 18:44  • Odpověz
@mamina Můžu se zeptat odkud jste? já si totiž myslím, že oni se také jinak chovají k místním a "přespolním". Chodila jsem tam leta na gynekologii a kdybych tam zustala , tak nejspíš ještě dcerku nemám. Mnohdy na mě byli nepříjemní a můj problém otěhotnět odmítli řešit, s tím, že to necháme na přírodě- pekně děkuji :slight_smile: Moje sestra tam rodila a nikdo si jí nevšiml, musela si sama dojít pro asistentku, když už měla hlavičku skoro venku. A já? Rodila jsem v Jilemnici. měla jsem těžký porod a s chováním paní doktorky, která mě vyfasovala jsem rozhodně spokojená nebyla, ale nakonec jsem musela porodit pomocí kleští a viděla jsem dvě děti, které se pomocí kleští narodili ve Vrchlabí a je to na nich vidět i několik let po porodu, na mojí Elišce to bylo znát pár dní. Neposlouchala jsem ničí pomluvy, vůbec nevím na co narážíte ohledně nějakého doktora od ultrazvuku, vycházím ze svých zkušeností a zkušeností mých blízkých. Vzhledem k tomu, jaky jsem měla pörod bych se opravdu ve Vrchlabí rodit bála, ono ne vždy je přirozený porod na místě...
24. říj 2010 ve 20:14  • Odpověz
Odkud jsem je vcelku irelevantní.Ale rodila jsem 2* ve Vrchlabí,2* v Hradci Králové a 2* v Pardubicích.Ležela jsem na pokoji přez týden s paní,která BYLA MÍSTNÍ a chovali se k ní stejně jako ke komukoliv jinýmu.To ONA mi říkala o tom lékaři z Jilemnice(říkala mi i jeho jméno,ale nemám na to paměť).Prý dokud si myslel,že bude rodit u nich,byl jak mílius,ale když řekla,že půjde do Vrchlabí,začal se chovat hnusně,pomlouval je a nakonec jí dokonce odmítl vydat lékařskou zprávu.Vzhledem k tomu,že bojovala o udržení miminka kvůli krevnímu hematomu na děloze a ve Vrchlabí jí museli dělat všechny testy znovu,došlo k zbytečnému prodlení,bylo opravdu obrovské štěstí,že o miminko cestou nepřišla.Ve Vrchlabí ji udělali znovu ultrazvuk a okamžitě ji hospitalizovali.Naštěstí se miminko podařilo zachránit...
A k paní doktorce ve Vrchlabí:ANO-preferuje přirozené porody a nestojí moc o jakékoliv zásahy.Věřím,že mohla říct,že otěhotnění necháte na přírodě.Ale rozhodně to není proto,že by komukoliv nepřála miminko.Jen si třeba myslela,že máte čas,že se pokoušíte příliš krátce a je zbytečný to uspěchat.(Co si budem povídat,jakékoliv zásahy a léky do těla jsou pro maminku zátěž-sama jsem se léčila na neplodnost,takže vím,o čem to je)
Nemůžu mluvit za ni,neznám ani Vás,ani diagnózu,ani jiné podrobnosti.
A ANO-dokáže být někdy i dost odtažitá a jakoby chladná.Ale je to proto,že se snaží být opravdu soustředěná,aby nic nepřehlédla nebo nezanedbala.Všechno 100* opakuje,vysvětluje.Mně dělala zákrok,byla soustředěná,starostlivá,milá.Bylo to dost bolestivé,a ona mě utěšovala,hladila mě po noze,uklidňovala.Pak byla úplně spocená... :sweat_smile:
U porodu je prý úžasná.(Já rodila s porodními asistentkami a u obou Vrchlabských porodů mi vyšla směna pokaždé na pana primáře,takže na to nemám osobní zkušenost)
25. říj 2010 v 18:50  • Odpověz
Ahoj holky, měla bych dotaz na ty co už ve vrchlabí rodily a měly už jedno (či více :wink: ) dětí. Zažily jste tam někdy, že by měly mamky na pokojích po celou dobu pobytu i starší dítko a event. i manžela? jako že tam měly maminky manžela to vím, ale i tím druhým dítkem? Já ve vrchlabí rodila malýho a byla jsem 100% spokojená, v květnu čekáme další a ráda bych rodila znova tam. Jenže jsme z prahy, malýho stále kojím a předpokládám že dále budu a nemyslím, že by beze mě vydržel tak dlouho. a dojíždět z prahy do vrchlabí každý den je dost nemožný. Já sama když jsem tam rodila tak jsem měla ten "velkej" nadstandart a moc velkej tedy nebyl :grinning: ......
26. říj 2010 ve 20:17  • Odpověz
@mamina nevím, asi to každý vidí holt jinak. ano, bylo mi naznačeno, že vdávat se ve 23 letech je šílené a už chtít dítě??? neměla jsem prokazatelně nikdy v životě ovulaci a čekat, že po deseti letech přijde sama "od přírody"?? myslím, že dost nepravděpodobné. a odmítl mě pomoci sám primář. odešla jsem k jinému doktorovi a do půl roku otěhotněla. sama máte šest dětí a jak sama píšete léčenou neplodnost , takže si myslím chápete, že není moc na co čekat. nejspíš mluvíte o mudr Korbelářové a v podstatě vždy na mě byla protivná. mojí sestru po revizi po potratu dala na oddělení šestinedělí s novopečenou maminkou - to proboha není lidské!!!! věřím, že v každém kolektivu lekařu a sester se najde "černá ovce". Měla jsem s Vrchlabskou nemocnicí všeobecně nedobré zkušenosti, možná jsem zaujatá, ale opravdu bych snad rodila radějo doma, než tam....
27. říj 2010 ve 12:15  • Odpověz
@dlabinecka Dlabinečko,to mě moc mrzí... :frowning2: Sama jsem na miminko čekala přez 2 roky.Znám tu šílenou naději,když je zpoždění a tu strašnou beznaděj,když znovu přišel menzes..Jestli Vás to utěší,řekli mi,že nikdy nebudu mít děti v 17.V 19 jsem měla první.A dneska je mi 34 a mám jich 6.Vlastních.A přirozeně!Držím Vám palce a přeju všechno nej.Co se Vrchlabí týče,já byla nadšená.A všichni,které znám.Ale jsou to taky jen lidi-a možná prostě neměli svůj den.Dr.Korbelářová v ordinaci opravdu příjemná není,ale při vyšetření a při porodu je fakticky úžasná.Snad s ní získáte v budoucnu i příjemnější zážitek. :wink: :dizzy_face:
27. říj 2010 ve 13:25  • Odpověz
@mamina Takže asi sama chápete, že každý měsíc bez mimi je utrpení. Já jsem pro změnu menzes neměla vůbec - jen uměle vyvolanou HA. Je prima vědět, že opravdu lze mít mimi i když to vypadá beznadějně. Taky bych ráda měla ještě dvě, ale kdoví jestli to půjde. Snad ano. Jistě, chápu, že každý nemusí být vždy skvěle naladěn, äle sama jsem pracovala s lidmi a k tem se člověk musí chovat vždy profesionálně. Kor, v takhle intimní oblasti jako je gynekologie a porodnictví. Já jsem taky rozhodně zastáncem přirozeného porodu, pokud je to možné, jak už jsem psala, rodila jsem v Jilemnici a nebyla jsem nadšená, možná by to ve vrchlabí bylo lepší, ale možná bych tam taky umřela - měla jsem opravdu těžký porod a kdyby to mělo jít zcela přirozeně, tak nevím. Kapali mi oxytocin a bez něj bych asi rodila dodnes :slight_smile: Mám v jilemnici skvělého a vždy milého doktora, bohužel jsem ho neměla u porodu - ale holt všichni nemůžou být perfektní. Jestli máte dobrou zkušenost, je to jedině dobře, nikdy bych nikomu nepřála, aby nerad vzpomínal na porod. A kdyby u mého porodu nemusel být lékař, ale jenom PA, tak jsem v Jilemnici byla nadšená - možná, že ve Vrchlabí je to zrovnatak :slight_smile:
27. říj 2010 ve 14:48  • Odpověz
To je zajímavé, jak jsou místní Vrchlabáci zaujatí proti tamní porodnici. Mám spolužačku z Vrchlabí a říkala mi taky, že tam ženský jezdí rodit jinam. Tak nevím, možná, že u některých je to spíš takový celkový negativní náhled na přirozený porod, než nějaké konkrétní špatné zkušenosti. Setkala jsem se s tím i u některých doktorů v Jilemnici, ale tam je to spíš o konkurenci a kyselých hroznech. Vrchlabí je úspěšné a některé to asi žere.

Ty , co tam cestují zdaleka jsou většinou velmi spokojené, včetně mé sestry a kamarádky, co tam rodily 2x, takže nějaká tragedie to tam opravdu být nemůže. Co se týče nějakých průserů, zanedbání a pod, tak to se občas stane v každé porodnici. Četla jsem těch hodnocení hodně a je to opravdu všude. Někdy je to smůla na doktora, i v rámci porodnice jsou různě zkušení a dobří porodníci.
Spíš si myslím, že Vrchlabí není pro každou, některé chtějí spíš méně přirozena a více chemie :slight_smile: Poprvé jsem to taky tak měla, podruhé už bych si spíš vybrala Vrchlabí, ale nakonec jsme se rozhodli zas pro Jilemnici, do Vrchlabí by jsme to ani nestihli, takže bohužel vlastní zkušenost nemám.
27. říj 2010 v 15:38  • Odpověz
@myscha Nemyslím si, že vrchlabská porodnice by byla nějak úspěšná. V čem? Myslím, že je nesmysl, že by někdo chtěl více chemie a méně přirozena!!! Já osobně jsem se na porod velmi těšila, nebála jsem se ani vteřinu, všichni kolem mě rodily rychle, bez potíží. O nějakém oxytocinu jsem ani neslyšela!! Ale když došlo na můj porod vyvíjelo se všechno poněkud jinak, než jsem si představovala a kdyby vše probíhalo zcela přirozeně, tak umřu já i dcera, což by asi nebylo uplně o.k., že? sama píšete, že jste to do Vrchlabí nestihli, takže jste asi neměla ničím komplikovaný porod, že? On to člověk pak asi vidí jinak. Jedné mé známé nenachali ve Vrchlabí miminko umřít. Tak dlouho to nechali na přírodě, až nakonec musela porodit miminko mrtvé. Je to sice již 20let, ale je to "zásluha" dr. Kolberářové. On je pak člověk asi těžko nezaujatý, když zná konkrétní případy. Jistě, průser se může stát všude, ale ve Vrchlabí se jich stává celkem dost na můj vkus. myslím, že každá chceme porod přežít a přivést na svět zdravé a živé miminko!!!
28. říj 2010 v 11:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.