• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Vrchlabí.

(Zamčená)
8. dubna 2011 
dlabinecka
Úspěšní jsou v tom, že k nim cestují přes celou republiku i z dalekého okolí rodičky, které tam nacházejí to, co jinde nenajdou. Těžko hledat jinou porodnici, možná až na vyjímky, kde nechají porodit přirozeně, neodnášejí dítě, respektují por. plán apod. V mnohých jiných porodnicích dost záleží na štěstí, na koho zrovna narazíte a jistota tam prostě není.

Proč by to měl být nesmysl? Sama jsem třeba původně chtěla epidurál a ve Vrchlabí v té době nebyl. Ne každá chce porodit zcela přirozeně a značné části žen nevadí nebo neřeší urychlování, někdy zbytečné zásahy, oxytocin, neinformování o tom co a proč atd.

Tyhle historky, jak někomu zabili, nebo zmrzačili dítě kolují o každé porodnici a ne vždy je to asi tak úplně pravda, známe to "jedna paní povídala". Někdy to tak může být a je, jindy to je jen značně nafouknutá, nebo překroucená historka. To by člověk nemohl rodit opravdu nikde. Někdy je zas naopak na vině přílišné zasahování do porodu, což se zase většinou neděje ve Vrchlabí. Sama jsem nedávno četla podobné věci o Jilemnici, O Budějovicích, o Apolináři a dalších......
Já jen nevěřím, že se to tam děje narozdíl od jiných porodnic častěji....
28. říj 2010 v 15:34  • Odpověz
@myscha častěji se to tam asi neděje. Ale když vidíte, že tam opravdu někomu zničili život. A to není historka, co jedna bába povídala. Dr. Korbelářová vyvolává problémy a to je vcelku jednoznačné. Ano, máte pravdu jezdí tam rodičky z dalekého okolí, které nejsou třeba příliš informované. Zcela určitě máte pravdu, že v mnohých porodnicích vám miminko odnesou, sama jsem si to zažila. Neodsuzuji přirozené porody. myšlenka je to nádherná, to co píšou např. na internetu, jak hrozně bude všechno podle Vás, je krásné a sama bych si to moc přála, ale... Nevím, jak probíhaly Vaše porody, a kdybych měla jistoutu, že můj porod proběhne v pořádku, rychle a bez komplikací, tak tam klidně taky jdu, ale já třeba to štěstí neměla a nechci ani domyslet, co by se stalo, kdybych rodila ve rchlabí... nebo třeba taky ne. Těžko říct. Znám opravdu několik ¨maminek, které tam mají neblahou zkušenost s personálem( např. jedné mamince těsně po porodu vynadala sestra, že umazala prostěradlo krví, kdo to má pořád měnit, a to na nadstandartu), ale to je samozřejmě o jednom člověku a určitě nikde není všechen personál dokonalý. Nevím... myslíte, že když ¨mi přírodou nebylo dopřáno mít miminko, že mi k němu doktoři neměli pomoci? Jste proti umělému oplodnění? To přeci taky není přirozené...
28. říj 2010 v 16:45  • Odpověz
@dlabinecka Z toho, co jsem četla o Korbelářové, tak by mi asi nesedla. Nemám ráda nevrlé typy, zvlášť ne v tak citlivé době jako těhotenství a porod, ale sama jsem ji nezažila, tak neposoudím.
Četla jsem od mnoha rodiček a vím ze zkušeností blízkých, že tam byly fakt spokojené, takže to tam nemůže být tak strašné, jak po Vrchlabí koluje :slight_smile:
No tak mě por. asistentka v Jilemnici taky řekla, že už je to třetí zašpiněný prostěradlo :slight_smile: Přímo nevynadala, ale zbytečně si rejpla a mám i špatnou zkušenost s dětskou sestrou. Naštěstí to byly jen 2 nepříjemnosti z Jilemnice za celou dobu a ne nijak tragické, takže já můžu tamní personál, co se týče chování a pomoci rodičkám, jen chválit.

první porod jsem neměla bezproblémový (narozdíl od toho úžasného druhého dvouhodinového), skončil kleštěma. Můj pocit byl, že být ve Vrchlabí, třeba by to tak nedopadlo. Všechno běželo dobře, ale jak jsem byla v pololeže na zádech na koze, tak úplně zmizely kontrakce a porod se zastavil (to samé se zopakovalo i u druhého, jen se nezastavil). Možná, že v jiné poloze by se to nestalo, nevím, jsou to jen moje spekulace a může to být jinak...Fakt je, že mně to nutilo jít na čtyři a rozhodně ne zvedat nohy....

Já nejsem pro přirozené porody za každou cenu, ale pokud všechno běží a dotyčná si to tak přeje, tak proč zbytečně zasahovat? Mně třeba u toho 2-hodinového ještě stihli 2x píchnout oxytocin a i nastřihnout :confounded: . Podle mě, nejspíš zbytečně.....tak mě taky mrzelo, že nejsem ve Vrchlabí. Dítě mi taky 2x odnesli, poprvé hned, podruhé později. No skoro hned jsem si je vzala zpět, ale bylo to zbytečné...

Umělé oplodnění s přirozenými porody podle mě nesouvisí, to vadí spíš některým věřícím, mně rozhodně ne.
28. říj 2010 v 17:08  • Odpověz
@myscha Bohužel je to nejspíš o lidech, a ti nejsou nikde 100%. Já nevím, třeba to ve Vrchlabí opravdu není tak špatné, ale já tam chodila na gynekologii a tolikrát na mě byli nepříjemní, že si nedokážu představit tam rodit... Přirozené porody v různých polohách, či do vody můžou být asi fajn, ale podle mě prostě jen když je vše o.k.
Taky jsem rodila s pomocí kleští a můj pocit byl, že bych to ve Vrchlabí nepřežila ani já ani dcerka. Je to asi těžké takhle posoudit. Rodila mi tam sestra, vloni, měla krásný rychlý bezproblémový porod, a porodila naprosto sama, pro PA si musela dojít pomalu s hlavičkou venku a i přesto nebyla spokojená, především s chováním dětských sester a především laksním chování primáře.
Je asi pravdou, že poloha na zádech sedne málokomu a nevím na kolik je v Jilemnici povinná, nebyla jsem ve stavu,abych se po tom pídila. Jen nevím, co byste dělala na mém místě, když jsem se dlouho neotvírala, malá u kontrakcí kolabovala, já nakonec taky - myslíte, že by to bez oxytocinu bylo lepší?!? Opravdu nevim, rodila jsem jenom jednou a porodem jsem se v těhotenství v podstatě nezabývala. Měla jsem s Vrchlabím tak špatné zkušenosti z dřívější doby, že si nedokážu představit, že bych ty pekelné chvíle strávila tam.
Nechci nikoho odsuzovat, každý máme svůj názor a svoji teorii, sama jsem se setkala s tím, že mě lidé odsuzovali za to, čemu jsem já věřila a myslím, že jsem pro dceru udělala to nejlepší, ale když máte někde byť jen jednu osobní špatnou zkušenost, těžko se to zapomíná....
sama nejste s Jilemnicí příliš spokojená, já také ne, dceru mi odnesli, nevím jestli to bylo vzhledem k situaci nutné - možná ano...
28. říj 2010 v 17:38  • Odpověz
dlabinecka Pokud bych se opravdu dlouho neotvírala a měla třeba křížové bolesti po mnoho hodin a všeho plné zuby, tak bych chtěla všechno, co nabízí včetně epidurálu. A pokud dítě kolabuje, tak přece není co řešit, to je pak na místě okamžitě jednat.
Přrozený porod je dobrý, pokud všechno jde bez problémů. Někdy doktoři můžou něco pokazit přílišným zasahováním, jindy zase vyčkáváním. Je asi třeba posoudit každou situaci, jen si myslím, že by měli vycházet víc rodičkám vstříc a respektovat jejich přání, pokud to jen trochu jde.

Mně ten oxytocin dali asi po druhém tlačení, dcerka se narodila na třetí, takže mně to přišlo jen zbytečné. Ale nehroutím se z toho :slight_smile: , o moc nešlo. Jen se divím té nejspíš zbytečné rutině.
28. říj 2010 v 18:08  • Odpověz
@myscha To opravdu nechápu proč Vám ho dali.Me oxytocin kapali asi 13 hodin. rodila jsem 23 hodin, byla jsem vyčerpaná ( Trochu Vám zavidím, já tlačila snad stokrát a nic... :slight_smile: ) Mě dítě kolabovalo a přesto i v Jilemnici dost vyčkávali, až musela rychle ven kleštěma, aby nedošlo k nejhoršímu - takže jak říkám, ani v Jilemnici jsem nebyla spokojená, bohužel si myslím, že to bylo pouze o smůle a o tom, že jsem narazila na blbou doktorku, Mladou, nezkušenou. Ve Vrchlabí, pokud vím, vůbec není možnost epidurálu, což nakonec může být trošku problém, když je porod dlouhý. Spoustu budoucích maminek, včetně mě, si vůbec nedokáže představit, co je čeká, a myslím si, že by měly mít možnost během porodu svůj názor na zcela přírodní porod, změnit. Nežijeme přeci ve středověku. myslím, že v podstatě nelze, než konstatovat, že asi nikde to není uplně podle představ všech. A abych byla upřímná, chtěla bych určitě ještě alespon jedno miminkoa vůbec nevim, kde budu rodit....
28. říj 2010 ve 21:27  • Odpověz
@dlabinecka Myslím, že Vrchlabí už teď epidurál umožňuje. Asi jen ve výjimečných případech, ale možné by to být mělo. Přece jen tam většina rodiček jde s tím, že epidurál nechtějí...
29. říj 2010 v 08:32  • Odpověz
@carina To jistě - já jsem šla taky k porodu s tím, že budu mít pět šest hodin tak nějak bolesti, potom pětkrát zatlačím a maličká bude venku, bohužel realita byla, až krutě jiná. Co to je "vyjímečný případ"?!?!?
29. říj 2010 v 09:16  • Odpověz
@dlabinecka Já nevím, v jakých konkrétních případech ten epidurál používají. Chtěla jsem tím jen říct, že na rozdíl od jiných porodnic, kde ho kolikrát cpou každému, se asi ve Vrchlabí snaží bolesti tlumit nejdřív třeba vanou/aromaterapií apod. Každý jsme na bolest citlivý jinak a někomu to takhle třeba vyhovuje líp.
I mně jsou takovéhle "alternativní" postupy bližší, nejsem z těch, co by při každé bolístce lovil z kabelky ibuprofen a bolest snáším celkem dobře. Takže jsem odhodlaná to bez chemie alespoň zkusit a jsem ráda, že mi to někde umožní.
29. říj 2010 v 11:33  • Odpověz
ale v podstatě chápu, že Vrchlabačky mají ke své porodnici výhrady. U nás je to podobné - mezi místními má naše porodnice příšernou pověst, ale z okolí se sem jezdí rodit běžně. Místní člověk je asi prostě holt víc ovlivněn řečmi a historkami z doslechu, ať už jsou nebo nejsou pravdivé.
29. říj 2010 v 11:38  • Odpověz
@carina Nevím teda odkud jste a o jaké porodnici mluvíte, ale já jsem teda ještě neslyšela o porodnici, kde by epidurál nutili, já myslím, že většinou k němu také moc netíhnou, ale to nevím... Asi máte pravdu, že největší výhrady mají místní a já jsem nebyla spokojená ani v porodnici, kde jsem myslela, že je to o.k. a jezdí tam rodit všichni z Vrchlabí, takže druhé mimi budu asi rodit doma :slight_smile: V tom Vrchlabí mam bohužel osobní špatné zkušenosti a ne nic z doslechu...:( Moc nevím, co tady řeším, já jsem měla porod ošklivý a dlouhý a taky bez epidurálu. Já si myslím, že oni ty přirozené porody umožní vcelku kdekoliv, nechápu, proč by ve Vrchlabí to mělo být nějak víc, myslím, že tam jde spíš o ty porody do vody atp. Moc Vám přeji, abyste měla pohodový porod a na nějakou chemii ani nemusela pomyslet, bohužel, já takové štěstí neměla a myslím si, že bez toho oxytocinu bych nejspíš rodila ještě dnes.
Mimochodem, proč je epidurál tolik odsuzovaný?? Co je na něm vlastně tak špatného? Já si nemyslím, že by to nějak ničilo přirozenost porodu....
29. říj 2010 ve 12:11  • Odpověz
@dlabinecka Já se vůbec nechci pouštět do diskuze, jestli epidurál ano nebo ne. Porod mám teprve před sebou a nemyslím si, že mám patent na rozum. Bohužel se asi nedokážeme vzájemně pochopit - mně se na Vrchlabí líbí, že uznávají i jiné cesty než holení, klystýr, šup na kozu, oxytocin do žíly a hlavně ať je to rychle hotovo. Tak to bohužel funguje u nás v porodnici, rodilo mi tam už nesčetně kamarádek a známých. Dítě vám hned po porodu odnesou do inkubátoru, i když je naprosto v pořádku, kamarádce nechali jednodenní miminko přes noc zamčené na sesterně a nikdo u něj nebyl (sestry jí nabídly, že se o něj postarají, aby se v klidu vyspala)). O výběru polohy při porodu ani nemluvím, přivážou vám nohy do třmenů a jako největší luxus je možnost zvednout si opěradlo kozy o pár cm nahoru.
Pokud to u nás takto funguje, tak se prosím nedivte, že hledám porodnici s lidštějším přístupem.
29. říj 2010 ve 12:23  • Odpověz
@carina No, to Vás samozřejmě chápu. Nicméně mi tohle připadá jako sci-fi. pokud to tak ještě dnes opravdu někde funguje, je to smutné. Mě jen připadá, že se o Vrchlabí traduje, že je to snad jediná porodnicena světě, kde lze rodit přirozeně. Což si teda nemyslím. Já si jen myslím, že v tom Vcrhlabí to s tou přírodou trochu přehánějí a já bych se toho bála, myslím si, že nejsou příliš připraveni na komplikace, např. předčasný porod atp. Nevím, jsem asiopravdu zaujatá, mojí sestře tam příšerně ublížili a na mě byli hnusní. Třeba jsem jen měla smůlu, nevim.
A vzhledem k tomu, že už mám porod za sebou si myslím, že co se týče holení, klystýru atp.- troufám si říct, že to Vám nakonec bude uplně, ale uplně jedno!! :wink:
29. říj 2010 ve 12:35  • Odpověz
@dlabinecka Nejsem odborník na epidurál, ale je to prostě chemie, co se přímo dostává dítěti. Celé těhotenství se nesmí pomalu ani paralen, u každého oblbováku nesmíte 24 hodin poté ani kojit, takže nějaký vliv na dítě to asi má. Může to mít i negativní účinky, zastavit nebo zpomalit porod, žena nemusí cítit kontrakce atak. Na druhou stranu zase někdy může pomoct a porod rozjet. Taky může mít žena po jeho použití velké bolesti hlavy a je pak třeba menší chirurgický zákrok. Četla jsem i o možnosti ochrnutí, ale to riziko je asi minimální.

Já jsem se poprvé porodu tak bála, že jsem šla do Jilemnice, kde epidurál nabízejí. Nakonec na něj naštěstí nedošlo, protože jsem měla bolesti jen malé a snesitelné.
A co se týče Vrchlabí, tak tak to není asi jediná porodnice, kde se dá porodit zcela přirozeně, ale nevím o žádné jiné, kde by ta filozofie přirozeného porodu byla tak jasně daná. Jsou i další, kde to jistě jde, ale často záleží jen na směně a osobě lékaře, jak moc tomu fandí.
29. říj 2010 v 16:15  • Odpověz
@myscha myslím, že kdyby to bylo nebezpečné, tak se to nedělá, ale zrovna jako vy - nejsem odborník. a mimochodem, byla jsem dva dny po porodu na revizi, protože jsem měla v porodních cestách obrovský hematom a byla jsem v celkové narkóze a s kojením nebyl vůbec žádný problém... Rozhodně tady nechci rozsuzovat jestli je nebo není epidurál dobry. nejsem odborník a ani s tím nemám zkušenosti. Mě to prostě připadá, že v tom Vrchlabí to je všechno poněkud...fanatické.
29. říj 2010 v 16:20  • Odpověz
@dlabinecka (budu ti tykat, tady se většinou tyká, tak snad ti to nevadí) Tak to mě mrzí, že máš v Jilemnici až tak špatné zkušenosti. Já jsem tam byla jinak vcelku spokojená (nelíbilo se mi jen to odnášení dětí a poněkud konzervativní přístup k porodům), ale nejsem až tak alternativní rodička, jinak bych na ně asi nadávala víc :slight_smile:
Mně tam přišlo, že jsou jinak vcelku odpovědní a pečliví, v tomhle směru jsem neměla žádné výhrady.

Tak snad budeš mít příště více štěstí na doktory i průběh porodu. Neměla jsi náhodou u porodu Mudr Hauschwitzovou? Měla jsem ji u druhého porodu, ale jen přišla, střihla a bylo :slight_smile: Já jsem měla štěstí u prvního porodu, že tam byl primář, takže použil hned kleště a vše bylo ok. Taky jsem tlačila asi 100x a nic :slight_smile: Syn snad následky nemá, možná jen malé, ale to nevím jestli je díky tomu nebo ne.
29. říj 2010 v 16:31  • Odpověz
@myscha Jasně, že mi to nevadí!!! :slight_smile:
Mudr. Hauschwitzovou jsem měla pouze na začátek porodu. Potom přišla Mudr. Němcová. Byla hrozně mladá a hned po tom, co jsem porodila odešla dělat někam jinam. Na kleště mi přišel dr. Gazda. Já si nestěžuji ani tak na Jilemnici jako práve na tu doktorku, myslím, že příliš riskovala. A nakonec už asi nevěděla, co se mnou, tak zavolala právě Dr. Gazdu. Když jsem zjistila po porodu jaká všechna jsou u porodu kleštěmi rizika, tak mi bylo docela ouzko. Myslím, že dr. Němcová to nechala zajít příliš daleko. ( mimochodem - to jsi měla druhý porod opravdu o tolik lepší?!? Já jen, jestli můžu věřit tomu, že případný druhý porod nebude tak děsný :wink: ). Malá se mi ještě k tomu všemu nalokala plodovky, takže s ní upalovali jí pomoct rozdejchat, pak mi jí dali na chviličku a odnesli - nevím jestli to bylo nutné... Nebyla jsem vůbec ve stavu, ve kterém bych mohla uvažovat.
Panejo, to jsem se rozepsala, chtěla jsem jenom říct, že mě naštvala pouze ta doktorka, jinak jsem byla v podstatě spokojená. Kdybych byla lépe připravená a trvala na tom, aby mi tam Elišku ještě chvíli nechali, třeba by to udělala, třeba by se mohla přisát. Jenže - vážně nevím, obě jsme byly dost zbídačené... Ale sestřičky, PA, a sestřičky z novorozeneckého byly skvělé, rozhodně si na ně nestěžuji!!! Některé mi opravdu přirostli k srdci :slight_smile:
29. říj 2010 v 17:05  • Odpověz
Tak tu paní doktorku neznám, poprvé jsme tam byli týden a poznala jsem snad všechny, možná byla nová .Gazdu jsem měla u prvního porodu, ale jen na začátku. Mimochodem my máme taky Elišku :slight_smile:
Druhý porod byl opravdu o dost lepší a většinou to tak bývá, tak snad ti to vyjde, když tomu budeš věřit tak určitě jo :slight_smile:. Já jsem teda ten první neměla tak dramatický, celkem asi 7 hodin a pokazil se jen ten závěr, kdy syn nešel vytlačit a mizely jim na monitoru ozvy. Druhý trval 2 hodiny, bolesti sice větší, ale jinak moc pěkný zážitek, hlavně jsem nemohla uvěřit, že stačilo asi tak 3x zatlačit a dítě je venku :slight_smile:
A k tomu odnášení dětí, poprvé nechali miminko přisát až po delší době a jen tak na půl minuty a nesli ho pryč. Byl zdravý, perfektní apgar, já jsem byla taky téměř fit, manžela sebou, tak podle mě nebyl důvod. Možná i kvůli tomu jsem měla pak velký problém s kojením. Třeba u těhle těžších porodů to dělají automaticky, nevím. Elišku mi pak nechali ty cca 2 hodiny na sále, takže to bylo o dost lepší, pak že ji vykoupou a hned přinesou na pokoj, jak jsem chtěla. No zase nepřinesly a skončila na novorozeneckém, ale na vyžádání mi ji daly.
30. říj 2010 ve 22:22  • Odpověz
@myscha No, ono je to s tou doktorkou dost možné, protože si myslím, že jí bylo tak cca 30. nevím, kdy jsi teda rodila, ale myslím, že tam byla tak chvilku po škole a já porodila 25.května a ona posledního končila - už když jsem odcházela domů, tak tam už nebyla. Ležela jsem tam taky týden a viděla jsem jenom samé ženské :slight_smile: Dr. Břeský, ke kterému chodím se za mnou přišel podívat jen tak a dr. Gazdu si teda opravdu nepamatuju, přiletěl jako vítr a pak to byl takovej kalup, že vůbec nic nevim :slight_smile:))
3x zatlačit stačí?!? nevěřím... To je pro mě opravdu jako sci-fi :grinning: Věřila jsem, že i první porod bude v pohodě, moje sestra rodila chvilku přede mnou a hodinu po porodu seděla na posteli, tak jsem tak nějak počítala s tím, že to bud mít stejné, ale druhého porodu se nebojím, tak nějak věřim tomu, že podruhé to musí být všechno lepší. u prvního jsem nemohla otěhotnět, pak ten porod, pak Eliška první tři měsíce řvala, řvala a řvala. Mimochodem, těch Elišek je hrozně moc, je to krásné jméno, jestli budeme mít druhé mimi taky holčičku, tak fakt nevim, jak se bude jmenovat, protože Eliška bylo jediné jméno, na kterém jsme se s manželem shodli.
Mě Elišku odnesli hned po porodu rozdýchat. pak mi jí dali už zabalenou pochovat, manželovi pochovat a pak s ní utíkali do inkubátoru. Ty dvě hodiny na sále pro mě byly peklo i celá první noc, takže si popravdě nedokážu představit, že bych se o malou postarala. Na kojení mi jí přinesli, až ráno - 6 hodin po porodu, nebyl problém. Kojení nám od začátku jde skvěle, takže asi těžko říct jaký to na to má vliv.
31. říj 2010 ve 20:12  • Odpověz
Zdravím,
koho teď z lékařů ve Vrchlabí doporučujete k porodu?
Děkuji za tipy. :wink:
16. lis 2010 ve 13:11  • Odpověz
@dimi Ahoj, pokud teda vím a většina holek to taky tak psala, tak mě teda rodila PA, co se mnou byla po celou dobu porodu. doktora jsem viděla akorát na příjmu a pak při konci tlačení, ale to stál někde v pozadí a nekecal do toho. vše "odpracovala" :slight_smile: PA. Akorát mě pak šil, ale o to ti asi tak ani nejde. Na jméno si nevzpomenu, ale byl to takovej starej pán a celkem příjemnej.
16. lis 2010 ve 13:20  • Odpověz
@delfi jj, má to tam na starosti většinou PA... tak se tedy ptám na jméno PA :wink:
16. lis 2010 v 15:56  • Odpověz
@dimi PA Iva Konvalinová, pokud vím je možné si jí najmout i jako soukromou PA (samo pokud zrovna v době porodu nemá službu), ale osobně myslím, že je to celkem zbytečný, tam jsou hodný všechny a hlavně většinu doby porodu jste s manžou sami a PA chodí kontrolovat po ?hodině?-nevím neměla jsem pojem o čase možná i za dýl ze začátku.
18. lis 2010 v 11:59  • Odpověz
@delfi diky moc. Ja tam jdu na prohlidku az ve 36.tydnu,tak jsem zvedava co mne ceka :slight_smile: ale mluvila jsem s nekym po telefonu a veeeelmi ochotni :dizzy_face: za 14 dni nas s muzem ceka škola rodicu... Ty se tam chystas rodit i podruhe?
18. lis 2010 ve 12:16  • Odpověz
@dimi hrozně ráda bych tam zase rodila, ale asi to nebude možný kvůli malýmu. jsme z prahy a on by beze mne asi tak dlouho nevydržel (ještě ho kojím). ale do porodu daleko tak se to třeba ještě nějak vyvrbí. jinak oni i po telefonu jsou tam veeelmi ochotní, mají vždy čas a vše ti vysvětlí. hlavně mě tam dostávají ty jejich porodní pokoje - prostě jseš v pokoji s manželskou postelí a vanou, televizí i wc a rodíš :slight_smile:) žádný nepohodlný porodní lůžko, pěkně velká měkká manželská postel :slight_smile:)
19. lis 2010 v 11:30  • Odpověz
@delfi a tam se treba neda byt i se starsim ditkem na pokoji? ja o Vrchlabi taky trochu uvazuju, pokud by to slo tentokrat prirozene a taky nevim, jak to resit. sice uz pul roku nekojim :D ale i tak se mi nelibi, ze by byl takhle daleko. no nejak vubec nevim, jak to se starsim vyresit, strasne rada bych, kdyby se mohl ucastnit uz prvniho seznamovani se sourozencem.
19. lis 2010 ve 12:44  • Odpověz
@natama no možná by to šlo, ale ty pokoje jsou tam dost maličký a manželská postel je jen 140 (160?) cm široká, takže s manželem a ještě se starším dítkem by se to nedalo a abych tam měla jen děti.....nejsem blázen abych se hned po porodu starala o mimi a ještě o starší sama. a pak taky co bys s tím starším dělala celý den? ven byste asi nešli a v tom mini pokojíku se nedá být celý den(resp. dítko by to nevydrželo). ještě je možnost aby se taťka se starším ubytoval v penzionu naproti, noc by strávili tam a za váma by chodil několikrát denně na návštěvy....
já asi nakonec zvolím krnov - máme tam tchánovce, kousek od porodnice, takže manža se starším budou tam s plným pohodlím a za mnou budou chodit na návštěvy.
24. lis 2010 v 11:15  • Odpověz
no to jsem myslela i s manzelem :slight_smile: to by pak byl nejlepsi ten penzion, chodili by na lyze a pak za nama :grinning: no ale stejne nevim, jak to udelat pri tom porodu, kdyz tam chci manzela, tak co pak se starsim, to by ho tam zas musel nekdo po porodu vest :confounded: no jsem zvedava, jak to dopadne, zatim mi prijde jako uplny scifi, ze by to tentokrat vyslo prirozene a vymejslim takovy veci :grinning:
24. lis 2010 v 11:47  • Odpověz
@delfi
@natama ahojda, tak jak jste se rozhodly s Vrchlabim? Jedete ci ne? Ja tam jdu tento tyden na konzultaci,tak jsem zvedava...ale vzhledem k tomu,ze jsem z nasi porodky byla mirne receno v soku,tak ted uz jen budu doufat,aby nemalovali a MM byl na blizku :slight_smile:
jinak jsme tam byli s muzem na kurziku o to zadna slava-nenadchne,neurazi...zato kurzik u nas byl paradni :dizzy_face:
28. pro 2010 ve 22:15  • Odpověz
@dimi Ahojky, tak nakonec se malej odstavil sám (což mě trochu mrzí, ale zase mám volnější ruce), takže o Vrchlabí začínám vážně uvažovat, ani ten Krnov totiž není jako Vrchlabí....Jestli se něco nestane tak na 90% jedu zas do Vrchlabí. No a s malým to asi bude tak, že bude doma s manžou. Teda na porod mě poveze manža a malýho bude hlídat asi máma a po porodu s náma manža chvilku pobude a pak pojede domu za malým.
Tak holky pak poreferujte jestli ste tam nakonec rodily a jaký to bylo. Držím palce :wink:
2. led 2011 ve 13:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.