• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Vrchlabí.

(Zamčená)
8. dubna 2011 
@delfi my tam byli v tydnu na konzultaci a prohlidce a fakt parada :dizzy_face: ted uz tam jet dojet :grinning: jako s jiou variantou uz ani nepocitam,tak se snad neco nevyteli... Dam pak vedet jak bylo.
Jinak manzel tam chce byt s nami-jen pres den na chvilku odjede do prace zaridit si nejnutnejsi a pak se zase vrati... Zacinam se tam fakt tesit. Uz jen to,ze po porodu si prcka odneseme sebou rovnou na pokoj je super. X-)
2. led 2011 v 15:17  • Odpověz
@delfi jeste dotaz-jak vypada ta Korbelarova? Je stihla, nakratko ostrihana,bryle? Pokud ano,tak u te jsem mela tu vstupni konzultaci... A nebyla tak hrozna.. Ono jde o to se nedat a kdyby neco, tak vim,ze muz personal umravni...
2. led 2011 v 15:31  • Odpověz
@dimi ja ted vrchlabi nejak uplne vypustila, porad si to s tim starsim nedokazu predstavit a nechavat ho v Praze a byt tam se mi moc nechce. Tak z toho asi nic nebude, leda ze pak budu mit v den D potrebuje jet tam :slight_smile: Zatim to vypada na Podoli nebo Pribram se svoji PA :slight_smile:
3. led 2011 ve 20:58  • Odpověz
@dimi Já myslím, že tu korbelářovou jsem neměla, já jsem u porodu měla takovýho starýho doktora...takže s tím ti neporadím
5. led 2011 v 11:09  • Odpověz
@natama tak to budu drzet palce :wink:

@delfi no,ja bych potrebovala nejake aktualni info o Dr.co tam jsou ted... Muj Dr. mi Vrchlabi dost rozmlouva,tak vaham...resp.do ted bylo vse jasne,ale v patek mi zacal vypravet jak tam rodila jeho pacientka a ze to pro ditko nedopadlo dobre...myslim,ze tohle se muze stat kdekoliv. Proste vzdy je nekdo spokojeny a jiny vubec...
8. led 2011 v 07:12  • Odpověz
@dimi Moje kamarádka tam rodila v listopadu a byla velice spokojená s veškerým personálem. A že se něco může stát, tak to se může stát samozřejmě úplně všude. Pokud cítíte že je to pro Vás ta pravá porodnice, tak si nenechte nic rozmlouvat. Já bych měla jet v týdnu rodit do Jilemnice a taky se dost různí zkušenosti. Dva syny jsem rodila v Jablonci a byla jsem spokojená a znám plno lidí, kteří by tam nešli. teď se řídím, jak to cítím
9. led 2011 v 11:11  • Odpověz
@marmla diky moc. Ted lezim v klasicke nemocnici na pozorovani-vse nove, pekne, personal O.K.,ale citim,ze to neni “ono“... Nevis kdo ji rodil? Myslim ktery Dr.mel sluzby... Zkus mi to prosim zjistit. :wink: na Jilemnici jsem take koukala a take tam neni detska JIP,vid?
9. led 2011 v 11:21  • Odpověz
V JIlemnici JIP není, myslíš, že ho budete potřebovat když jsi už 38 tt? Ten je v Liberci není ani ve Vrchlabí, Je od Jilemnice pár km a doktorka říkala, že jip je až v Liberci. Dítko mám už donočené, tak si nemyslím, že by se něco mělo přihodit. Kdo jí rodil nevim, zkusím se jí optat zda si to bude pamatovat. s čím ležíš v nemocnici?
9. led 2011 ve 13:45  • Odpověz
@dimi Ahoj, já jsem taky docela narazila u svého gynekologa - Vrchlabí mi dost rozmlouvá, že tam prý nemají zkušenosti s komplikacemi. Ale přesto, pokud tedy u nás bude až do konce všechno v pořádku, tak bych to tam chtěla zkusit.
Vy už všechny máte porod těsně před sebou, poraďte mi jak je to s prohlídkami... Podle toho, co jsem kde četla, stačí do Vrchlabí zajet na jednu kontrolu ve 36.-37.týdnu. Ale kam tedy jinam chodíte na pravidelné týdenní prohlídky? V našem městě předává gynekolog ženu asi měsíc před porodem do péče porodnice. Neumím si ale představit, že bych každý týden až do porodu jezdila 100 km na prohlídky do Vrchlabí. Zároveň mě naše porodnice nebude ochotna převzít, když tam neplánuji rodit (je zde mnoho odpůrců alternativních porodů a Vrchlabí vůbec). Kdo se o mě tedy bude ten měsíc před porodem starat? Mám se tvářit, jako že plánuji rodit zde v našem městě, jen aby mě vyšetřili?
10. led 2011 v 19:34  • Odpověz
@carina Jo přesně takhle bych to taky udělala. Jela bych na jednu prohlídku do Vrchlabí, sepsat porodopis a domluvila se, že tam chci přijet rodit. Já to mám do Jilemnice 50 km, byla jsem tam na jedné prohlídce a sepsala porodpis, na prohlídky chodím ke svému lékaři. Mám domluvený porod na čtvrtek. Můj mudrc to neví. nechal by mně přenášet a já už nechci a tam jsou ochotný mi v termínu porod vyvolat, je tam uplně jiný přístup než v porodnici co mám od baráku 15 km. Kamarádka rodila ve vrchlabí a porodopis měla sepsaný ve třech porodniccích a chodila také ke svému lékaři dokonce. Nemůžou Tě nutit rodit tam kde máš prohlídky, ale taky bych se o tom zbytečně nezmiňovala a jela podle svého plánu
11. led 2011 v 07:09  • Odpověz
@marmla nikdo dopredu nevi,zda JIP bude potreba, ale MM se o nas boji, tak by to ocenil... Lezela jsem na pozorovani kvuli vyssimu tlaku,ale vypada to,ze jsem proste byla na tohle stadium tehu moc aktivni-jakmile mi naridili klid,tak hned O.K. a i vsechny ostatni testy v poradku...tak jsem doma :wink:
11. led 2011 ve 20:29  • Odpověz
@carina jj,chteji jednu konzultaci pred porodem-ani ne prohlidku jako takovou :wink: no,bud se dohodni s Tvym Dr.at si Te necha do TP a nebo se tvar,ze budes rodit ve Vasi porodnici :wink:
u nas se to asi vyresilo znamosti meho Dr.,tak si jdu sepisu porodni plan a uvidim :wink:
11. led 2011 ve 20:32  • Odpověz
@carina Já jsem třeba v Jilemnici ani na žádné prohlídce nebyla, teda mojí :slight_smile: jinak porodnici jsme si s manželem prohlídli a sepsali tam porodopis. Až do termínu jsem chodila na kontroly ke své doktorce, měla jsem to v té době do Jilemnice taky z ruky, tak jsme se tak domluvily. Pak mě dala předávací dopis do Jilemnice, ale už nebylo třeba, protože v ten den byl porod :slight_smile:

ségra rodila ve Vrchlabí 2x a na pravidelné prohlídky tam určitě nechodila, má to taky kus cesty. Myslím, že taky chodila ke své doktorce až do konce. A je to určitě nutné, aby tě měsíc před porodem předával? Třeba by se taky daly domluvit prohlídky u něj?
14. led 2011 ve 21:22  • Odpověz
@carina Ahoj, nečetla jsem celý Tvůj "příběh", ale očekáváš-li nějaké komplikace, souhlasila bych s Tvým dr a Vrchlabí vynechala ..:wink: Tam opravdu problémy moc řešit neumí - oni jsou na tu přírodu až trochu moc...
15. led 2011 ve 12:24  • Odpověz
@dlabinecka Ne, zatím žádné komplikace neočekávám a doufám ani, že nepřijdou. Ale pokud bych měla jakékoli problémy, tak asi budu spíš koukat po porodnici, kde mají odborné pracoviště pro novorozeňátka. Chtěla jsem tím jen říct, že rozhodně nechci za každou cenu prosazovat Vrchlabí...
16. led 2011 v 09:55  • Odpověz
@myscha Díky moc za info, zkusím se taky domluvit u svého dr, aby si mě nechal až do porodu. Ale obávám se, že u něj možná narazím, zrovna on je proti Vrchlabí celkem vysazený...
16. led 2011 v 09:56  • Odpověz
@carina To je myslím rozumné. Upřímně, já z Vrchlabí jsem a nešla bych tam rodit ani za nic :wink:
16. led 2011 ve 21:36  • Odpověz
.. holky,jestli můžu.. moji sestru rodila Korbělářová a katastrofa,nebyla schopná ani malou zaintubovat !!! nastaly u porodu komplikace a hned je převážely do HK. Já rodila v Jilemnici a když teda to bylo dlouhý, tak jsem moc ráda, že jsem tam rodila,jelikož jsem měla komplikace a nedokážu si představit,že bych rodila ve Vrchlabí. Ale jak tu někdo psal,on si člověk nevybere.. někdo chválí Vrchlabí - někdo ne. Dejte samozřejmě na zkušenosti, ale i na svoji intuici :wink: hladkým porodům zdar :grinning:
16. led 2011 ve 21:44  • Odpověz
@carina a proč jsou proti Vrchlabí tak vysazený? Tuhle řevnivost mezi doktorama nechápu, podle mě to není moc profesionální. Jezdit 100 km každý týden na prohlídky je pro těhotnou náročné a i riskantní, pokud tě opravdu porodnice nebude ochotná vzít, tak to je na pováženou.
No nic, já myslím, že v každé porodnici se někdy něco pokazilo, bohužel. Já znám pár známých, co byly ve Vrchlabí moc spokojené. Mně osobně by to před prvním porodem nevyhovovalo, protože tam nenabízeli epidurál, na druhou stranu pro mě možná škoda. Změna polohy na konci by mi možná pomohla a nemuselo by to skončit kleštěma, ale kdo ví.

Jinak jak už jsem psala o sestře, ona má gynekoložku v Jablonci, co pracuje tamtéž jako porodník a to, že šla do Vrchlabí ji v nejmenším nevadilo.
16. led 2011 ve 22:14  • Odpověz
@myscha Já to taky nechápu, ale prostě u nás doktoři o Vrchlabí neradi slyší. Naše porodnice je spíš z těch, které sázejí na zaběhnuté postupy a moc neberou v úvahu, že i rodička může mít názor. Nenechají vás vybrat polohu (jediná možnost je na koze), používá se poměrně dost medikace (a nikdo vám neřekne, co vám píchají), miminko vám po porodu odvezou a musíte se hádat s personálem, aby vám ho dali dříve než za několik hodin na oddělení šestinedělí, pokud se hned nerozjede laktace, tak se zde děti okamžitě přikrmují... Prostě těch věcí, které mi vadí, je hodně. Všechno tohle by se asi dalo překousnout a pro bezpečí miminka to prostě nějak přežít. Ale to bych nesměla slyšet ty hrůzné historky, co kdo komu zanedbal atd. Teď prostě už nemám důvěru a chci jinam.
16. led 2011 ve 22:36  • Odpověz
Já už mám Gabrielka u sebe a rodila jsem v té Jilemnici, sice se mi porod táhl, ale personál a péče o nás byla výborná. Rodila jsem ve čtvrtek a od včera jsme doma
18. led 2011 v 16:15  • Odpověz
Ahojky, kdo jste teď poslední dobou rodil ve Vrchlabí, poraďte. :wink:
Pí. Konvalinová nám na kurzu říkala, že kromě košilek na miminko je třeba mít všechno vlastní. Znamená to, že nedávají ani noční košile? Já jen abych věděla, na co se připravit. Pokud opravdu nejsou k dispozici, bude to chtít mít dostatek vlastních do zásoby...
A ještě by mě zajímal klystýr - standardně ho tam asi nedávají, je možné si ho vyžádat? Přijde mi to lepší než použít yal...
28. bře 2011 v 10:54  • Odpověz
@carina
ahoj, ve Vrchlabi jsem sice nerodila, ale byla to jedna z variant :wink: ano, kosile opravdu vlastni... A co se klystyru tyce-standartne nedavaji, ale na vyzadani ano :wink: preji hladky prubeh porodu a pak dej vedet ja se Ti tam libilo
30. bře 2011 ve 21:43  • Odpověz
@carina ahoj, ano vlastní košile, poporodní vložky, kalhotky, ručníky, osobně doporučuju i vlastní oblečení na mimčo, protože ty jejich košilky jsou šíííííílený (asi 20 let starý) - teda ne že by byly nějak zničený to ne ,ale hrozně nepraktický, na zavazování a mimču koukaj nožičky a vyhrnuje se to..... doporučuju vlastní body a dupačky, případně overalky. plíny (papírový) si taky musíš vzít, čistící ubrousky taky (já ale jen omývala vodou a když se mi pokadil, tak mi tam nějaký dali) jinak co tam dávaj - toaletní papír (pokud si dobře vzpomínám), látkový pleny-ty ale někdy dojdou, peřinku pro mimčo, čaj na pití (cokoliv jinýho si musíš přinést, ale maj tam ledničku), povlečení.
30. bře 2011 ve 23:11  • Odpověz
@lucy222 @delfi Holky, moc vám děkuji. Nemáme to zrovna nejblíž, takže manžel asi nebude moci hned tak na zavolání něco přivézt. Takhle aspoň budu připravená (i když teda za tu cenu, že potáhnu lodní kufr nebo hokejistickou tašku :grinning: )
31. bře 2011 v 19:58  • Odpověz
@carina já taky potáhnu obr tašku - ano hokejstická by se hodila.....jinak vem si určitě víc ručníků (osušek), bo jedna stačit nebude (kvůli krvi) a víc nočních košil i podprsenek. taky si vem ty papírový podložky aby sis je mohla hodit pod sebe v posteli (krev) a neušpinila si prostěradlo - nepřevlíkají tam, resp. kdyby to bylo moc tak asi na požádání převléknou, ale jinak sami od sebe ne. Jo a nezapomeň si vzít něco na sebe na samotný porod - já měla dlouhý manž. tričko a jeho trenky :wink: držím palce a možná že se tam potkáme :sunglasses:
1. dub 2011 ve 14:25  • Odpověz
@delfi Jj, tohle všechno už mám na seznamu, moc ti děkuji za info. Přijde mi, že na stránkách porodnice toho moc nemají a také je to asi trochu zastaralé.
Tys rodila i poprvé ve Vrchlabí? Mám z toho trochu strach, všichni mě straší, že mi tam můžou něco zanedbat. Ale byla jsem na prohlídce dvou jiných porodnic a šla jsem domů opravdu zklamaná tím jejich přístupem. Takže si na Vrchlabí trvám a doufám, že to klapne.
1. dub 2011 v 15:55  • Odpověz
@carina jojo i první jsem rodila ve Vrchlabí a byla jsem max. spokojena. nejen porodem samotným, ale i následnou péčí. Není pravda, že můžou něco zanedbat, resp. riziko je stejné jako v každé jiné porodnici. Myslím, že kdybych rodila jinde, tak bych skončila na císaři a zbytečně. Malý měl 2x omotanou šňůru kolem krku (PA to při porodu poznala, ale nic mi neřekla, abych neplašila) a proto porod trval dlouho a pomalu postupoval. Ale díky tomu, že vše mělo přirozený průběh a neurychlovalo se tak byl malý naprosto v pořádku (apgar měl 10-10-10) a nebyl přidušený prostě nic (celou dobu ho kontrolovali i ozvy při kontrakcích). Jinde by mě při zjištění 2x omotaný šňůry rovnou poslali na císaře...nebo ještě hůř porod by urychlovali, malej by se přidusil a bůhví jestli by ho nakonec ještě netahali kleštěma....
1. dub 2011 v 16:17  • Odpověz
@delfi Díky, to jsem potřebovala slyšet! Já se na porod i docela těším, jediné obavy mám z toho, aby bylo miminko v pořádku. Ale tak to cítí asi každá maminka. Třeba se tam nakonec opravdu potkáme. :wink: Já mám termín 5.5., ale vzhledem k tomu, že jsem prvorodička, tak víceméně počítám s přenášením o nějaký ten den...
2. dub 2011 v 09:45  • Odpověz
@carina neboj mimi v pořádku bude :wink: no já zase doufám, že neporodím dřív /malej se narodil přesně v termínu/, na ten týden mám už plány. jinak ve vrchlabí tě podle mě nechaj přenášet tak těch 14 dnů, myslím že dřív (pokud bude vše ok) ti porod vyvolávat nebudou
5. dub 2011 ve 13:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.