• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Praha - Nastávající maminy

(Zamčená)
5. ledna 2009 
Nazdárek maminky, najde se tu některá na pokec? :wink: Povídejte, jak se těšíte až to bude venku, máte už nakoupené výbavičky a tak?
28. srp 2006 v 10:35  • Odpověz
To jsem zvedava, kdo se tu objevi, koho jeste nezname z listopadu :slight_smile:. Pri predstavovani muzete taky napsat, odkud presne jste - ja bydlim na Proseku a rodit se chystam na Bulovce :slight_smile:.
28. srp 2006 v 16:43  • Odpověz
autor
Ja bydlim v kobylisich a chystam se rodit u Apolinare :o)) pokud mne neposlou jinak :o)) Tak to obydlime kousek od sebe :o))
28. srp 2006 v 18:01  • Odpověz
Ja jsem zatim z Holesovic, ale brzy bych mela presidlit na Vinohrady, rodit se chystam v Podoli, pokud vsechno dobre pujde (jeste to ale neni 100%). Uz mate holky vybrane kocary? :grinning:
29. srp 2006 v 06:40  • Odpověz
mapris, tak to uz jsme tady silna severoprazska mensina :slight_smile:, ladunka je myslim taky z Kobylis.

Dasho zatim nevim, uvazujeme o Cam Cortine X3 (nebo 3X, ted nevim :slight_smile:), ale uvidime, chci nosit mimco hlavne v satku, ten uz mam :slight_smile:, tak uvidim, jak to budou zvladat moje zada.
29. srp 2006 v 10:55  • Odpověz
Já jsem z Horních Měcholup :wink: A rodit budu na Bulovce, zítra tam jdu na první lekci předporodního kurzu :dizzy_face:
A kočárek? Zatím vede DorJan (ach joooo....můj vysněný X-lander mi manžílek minulý týden - kdy jsme ho viděli "na živo" zavrhnul, že se mu nelíbí a že s tím kočárkem přece jen taky hrdě bude jezdit :wink: )...ale ještě nemáme koupeno, za dva týdny jedeme na nákupy do Polska, tak uvidíme, co všechno nakoupíme tam a zbytek pak pořídíme tady ...
29. srp 2006 v 10:59  • Odpověz
autor
ahoj dasho,
na vinohradech jsem dělala :o)) Na podolí jsem slyšela chválu :o)) Kočárek už máme vybraný, v září ho půjdeme objednat. Máme od firmy deltim na palmovce ..
29. srp 2006 ve 12:02  • Odpověz
autor
gedren,
no to teda jsme, konečně se to tu rozjelo :o))
Tak to by jsme mohli udělat nějaký setkání, co ty na to? :o))
Dneska jsme se s mužem byli podívat na krpce. Má už skoro dvě kila a je hlavičkou nahoru, nechali jsme si za 100,- pořídit fotku do sbírky, tak až jí manžel naskenuje, tak jí dám sem do alba, svoje foto už tam od včera mám, tak se jukni :o))
29. srp 2006 ve 12:04  • Odpověz
autor
dasha,
jo, ještě dodatek, máme vybraný Voyager 005. Já jsem měla původně vybranej travel, ale manželovi se nelíbila konstrukce, tak jsme vybrali tenhle .. tak uvidíme ..
29. srp 2006 ve 12:05  • Odpověz
autor
ahoj ivet,
ten x-lander chtěla moje kamarádka, a zrovna psal její manžel, že už ho koupili, ale sehnala to někde přes internet, a kupovala snad jednotlivý části zvlášť - každou věc jinde ... No, když má člověk auto a čas to objet, proč ne .. Já jsem spokojená i s cenou na tý Palmovce a na internetu by to dělalo rozdíl tak 200-300, takže to neřešim ..
29. srp 2006 ve 12:07  • Odpověz
Uz jsem to sice psala do diskuze prosinec, ale tyka se to kocarku, takze to jeste rozvedu. Jsem rada, ze s temi kocarky na tom nejsem sama, je to hruza, kolik jich je na trhu. O vikendu jsme s manzelem stravili cely den v ruznych shopping centrech. Je to hruza. Momentalne jsme totiz v Malajsii, takze tady maji jeste jine kocary nez doma v CR. Rozhodovali jsme se mezi tremi, ktere nas docela zaujaly, prvni byl Quinny Buzz, druhy Chicco Cortina a treti Maclaren Techno XT. Uz jsem skoro rozhodnuta pro Maclaren. Tady ho maji o polovinu levnejsi nez v UK, delala jsem velky pruzkum stavu na trhu a navic byl hodnoceny jako nejlepsi v maminkovskem foru mumsnet. Sice to neni takovy ten "klasicky" kocar, ale je urceny i pro novorozenata, je opravdu lehky (ma jen 7 kg), a proste po zhodnoceni vsech faktu jsem se uz skoro rozhodla. Navic, je k nemu fusak pro mimca a dalsi veci, ktere jsou uz primo soucasti celeho nakupu (plastenka apod). Ne jako Quinny, kde platite za vsechno, mozna pro nekoho, kdo ma opravdu doma hodne mista. Ale jak jsem rekla, Quinny vas necha zaplatit za vsechny soucasti zvlast, a ne zrovna male castky. Sice to vypada opravdu hezky, ale ja jsem spise na tu prakticnost. Jo pro nekoho, kdo ma doma Range Rover a velky barak, je to naprosto idealni kocarek. Je to to same jako Bugaboo, take platite za znacku a za to, ze vas s nim kazdy rozezna. Skoda, ze se u nas Maclareny nedaji koupit, zatim jen v Nemecku a v dalsich byvalych zapadnich zemich, ale ceskeho distributora jsem neobjevila. No, zacinam byt z tech kocaru cela pryc. A to jeste se musim rozhodnout, jakou postylku, jakou sedacku pro miminko do auta, jaky prebalovaci pultik, jake zacit pouzivat plinky, no proste, je toho hrozne moc. Mam trochu smulu, ze moje sestra uz ma deti docela velke a ze nikdo moc nevi, co je dnes na trhu. Takze jsem alespon vdecna, ze se muzu neco dozvedet na netu. Musim se podivat na ten x-lander, treba nakonec jeste zmenim nazor. Jenze, ja se divam hlavne na to, kolik ten kocar vazi a jak snadno se da slozit. Vsechny jsou tezke, Quinny ma kolem 12 kg a to bez ditete, Chicco ma dokonce 14 kg. Navic mi vsechny pripadaji strasne masivni, predstava, ze se s tim snazim dostat do obchodu a prodirat se mezi regaly... :frowning2: No zdravim vsechny Prazandy... :grinning:
29. srp 2006 ve 13:07  • Odpověz
autor
dasho,
je pravda, že těch kočárků je strašně moc. Mně se líbil Travel od Deltimu, ale pak jsme přešli na voyager005. Jinak co se týče x-landeru - tak ten kupovala moje kamarádka. Jsou asi 3 druhy + tříkolkový a jeden tuším se přestane za chvíli vyrábět. Takže je to fakt těžký. Taky spoustu věcí hledám na netu, naštěstí postýlku a kolébku už máme a oblečky dostanu po sestře, která má děti ve věku 6 a 4 roky. Takže mi tím hodně usnadní práci. Jinak jsem už defakto všechno nakoupila, a i jsem koupila pár plen látkových, ale asi půjdu do papírových. I když jedna moje kamarádka psala, že když byl její kluk malej, tak papírový pleny nesnesl, takže koupím zatím jedno balení a pak se uvidí :o)) Copak děláš v Malajsii? :wink:
29. srp 2006 v 15:01  • Odpověz
Mapris: ted uz jen manzel tady pracuje, takze jsme tu spolu. Je tu hezky, mela jsem docela zkreslene predstavy, myslela jsem si naivne, ze tu nic nebude, ale musim rici, ze co se tyce vyberu ruzneho zbozi a urovne zivota je to tu velice na vysi. Samozrejme je to otazkou penez, ale pro nas z Evropy je tu docela levne. Je fajn mit hodne veci pujcenych, stejne mimi roste jako z vody. No uvidime, jak se s tim vsim vyporadame. Ale nejak to vybereme, jeste je docela dost casu. Take doufam, ze budu pouzivat papirove plenky, ale uvidime, snad na ne mimi nebude alergicke. :frowning2:
29. srp 2006 v 15:37  • Odpověz
dasho, ja taky koukam u kocarku hlavne na vahu :slight_smile:, libi se nam trojkolky Jane, jenze jsou jednak dost drahe, druhak musime taky hlidat, aby byla na manzela dost vysoko rukojet, takze v tom zatim vyhrava ta Cam Cortina. Kocarky Chicco jsou prej desnej crap, ze se to furt reklamuje :slight_smile:.

mapris, severoprazsko-listopadovy setkani urcite muzem nejaky udelat...treba se muzeme dokopat si jit spolecne zacvicit nebo zaplavat nebo tak neco :slight_smile:.
29. srp 2006 v 16:25  • Odpověz
autor
gedren,
pockej, myslis setkani po porodu nebo pred porodem? Ja budu mit uz rizikovej rijen :o)))
29. srp 2006 v 18:15  • Odpověz
autor
gedren,
jo, jeste jsem cetla jednou v novinach hodnoceni na autosedacky, a bylo tam napsano, ze sedacky Chicco jsou sice dobre, ale pry moc nesplnujou nejake podminky. S manzelem jsem byli v sobotu (kdyz jsme nakupovali v Ikee) na cernaku v Chiccu a moc se mi to tam nelibilo, podle manzela mu to prislo takove moc ultramoderni a kocarky konstrukcema pry nic moc, zatim se mu libi ten, co jsme objednali. No, taky jsem koukala na vahu kocarku a aby se dal dobre slozit. Na jare chceme koupit nejake starsi auto, otazka je co, aby se tam kocarek vesel. Ted mame do rijna pujcene tchanovo Tico ze slovenska, je to sice prditko, ale kocarek se tam nevejde ... Takze tak ..
29. srp 2006 v 18:18  • Odpověz
mapris, no uvidime, jak se to vyvine :slight_smile: Ja doufam, ze si zvladnu jeste pred porodem zaplavat (az po prazdninach otevrou zase bazen v Hloubetine), aspon s manzelem :slight_smile: (on preplave bazen vzdycky 4x a ja mezitim jednou :slight_smile:).

Co se tyce autosedacek a skladnosti kocarku, to nastesti nemusime resit, protoze auto nemame ani neplanujeme (nemame ani jeden ridicak :slight_smile:).
30. srp 2006 v 18:47  • Odpověz
tak se taky hlasim do klubu, momentalne na Vinohradech, ale tak za 2 mesice uz budu bydlet v Cercanech. Dneska jsem se zaregistrovala v Podoli, tak doufam, ze na me vyjde porodni sal a rodit budu tam...
kocarek mam vybranej Traxx Merlin X3
30. srp 2006 ve 21:24  • Odpověz
jinak jsem se podivala na ten McLaren kocarek a i kdyz je pekny, tak bych mela strach z tech malych kolecek, zdaji se mi neprakticka do mensiho terenu :cry:
30. srp 2006 ve 21:31  • Odpověz
U nas se nazory na kocarky meni kazdym dnem :slight_smile: (teda u me se meni a manzela to nechava ledove chladnym :slight_smile:), porad uvazuju, jestli poridit pekny sportak s korbickou, nebo spis na zimu nejakej hlubokej sunt za tisicovku a pak jenom sportak :slight_smile:. No uvidime, co zajimaveho se naskytne, ted meli v bazaru kousek odtud Jane Powertrack s korbickou za super cenu, ale nez se manzel nechal ukecat, tak uz ho prodali :(.
31. srp 2006 v 10:12  • Odpověz
autor
ahojky gedren,
já bych si šla taky zaplavat, ale mně doktor zakázal i cvičení, tak si netroufám se ho zeptat na plavání, jinak já jsem strašnej plavec, chodila jsem s manželem docela často, a teď mi to chybí, takže bych ráda pak cvičení po porodu, tak uvidíme ..
Co se týče autosedaček, teď jsem byla u našich a viděla jsem sedačku mojí nejstarší sestry - koupila si Chicco, ale vůbec se mi nelíbila, tak doufám, že nám se podaří sehnat lepší ... My máme auto půjčené každé léto od manželova otce ze slovenska, jenže by jsme ho teď chtěli vrátit na konci září, ale vzhledem k tomu, že se na začátku října vdává moje sestra, tak manžela ukecávám, ať si ho ještě nechá na tu svadbu, no a na zimu budeme bez něj, nemáme garáž a tady na parkovišti před panelákem bych si ho přes zimu nenechala,když to není garážovaný, nemá to zimní gumy a není to naše ... No a pak si ho "snad" půjčíme na jaře. Manžel řidičák má a já od 95týho roku, ale jezdím teprve teď tak od května - občas, snažím se vyjezdit. Chceme si koupit nějaké starší na jaře, ale vzhledem k tomu, že dokupujeme nábytek do bytu, nevíme, jak budou penízky
:unamused:

ahoj kristi,
zdravim .. Do podoli je uz taky docela naval co?
4. zář 2006 v 11:20  • Odpověz
no, v Podoli maji 9 boxu, tak doufam, ze zrovna ten muj termin nebude az tak obsazenej...ale jak rikam, jinam nejdu :angry:
4. zář 2006 v 16:40  • Odpověz
Take budu asi nakonec rodit v Podoli, doufam, ze se na me take dostane. Holky nevite jestli v Podoli umi doktori anglicky? Muj manzel je totiz z UK a tak to bude trochu problem, pokud nekdo na sale nebude umet ani slovo. Nemate nekdo pozitivni zkusenosti? :frowning2:
5. zář 2006 ve 03:04  • Odpověz
autor
Nazdárek holky, tak jsem právě douklidila koupelnu a wc a vytřela i kuchyň a chodbu a mám dost, myslím, že budu celé odpoledne odpočívat :unamused: To bříško mi už dělá problém se i ohnout umýt vanu, asi to přenechám manželovi :grinning: Jsem zvědavá, jak se na to bude tvářit. Jdu uvařit švestkový knedlíky a asi i nějakej švestkovej koláč, nějak jsem přivezla hodně švestek a potřebuju to sdělat :o))
Jinak ohledně kočárků jsem se dívala ještě na internet a v Holešovicích je prodejna Krteček, kde bych ho koupila o 2.000 levněji a kamarádka mi ještě poradila, ať se kouknu tady do AAA bazaru v kobylisích, mám to kousek. Prý tam pořídila X-lander levněji o tři tisíce než normálně, tak jsem zvědavá. Už bych ho asi měla objednat, nějak se to rychle blíží ... a utíká to pomalu a nejvíc se kyne, co holky? :frowning2:

ahoj gedren,
myslím, že dneska pořídíš i sportovní kočárek na novorozeně. Třeba já chci objednat od Deltimu Voyager 005, a u toho můžu dokoupit i vaničku hned na miminko, kdyžtak se koukni na www.babypoint.cz, třeba si tam vybereš. A zrovna tenhle voyager budu mít celou zimu na mrně a pak na jaře vaničku sundám a mám s toho sporťáček a je to určitě aspoň do tří let věku, takže tak :slight_smile:

ahoj kristi,
no, to ja jsem zvědavá na toho Apolináře, jen bych to už chtěla mít co nejdřív za sebou :unamused:

ahoj dasho,
těžko říct, kamarádka tam sice půjde rodit. Jukni se na http://www.upmd.cz/, to jsou stránky podolí. Je tam i meilová adresa na sekretariát, bude nejlepší, když si tam napíšeš meil nebo zavoláš a zjistíš si to, určitě ti poradí :wink:
5. zář 2006 v 11:52  • Odpověz
autor
ahojte holky, jak se máte?
My už máme koupenou sedačku a objednaný kočárek .. Mimísek od soboty pěkně vyvádí, až i manžel se diví, co mi dělá v břiše :grinning: Už jsem dokonce ušila i povlečení, ještě mi zbývají nebesa, polštář na kojení, osuška a musím ještě dokoupit dupačky, nemáte ponětí, kde mají nějaké slevy? Nemyslím ale bazary.
Jinak ve středu jdu "asi" naposledy ke gynekologovi, prý už mi od středy napíše mateřskou a pak budu chodit do poradny k Apolináři, tak jsem zvědavá ...
Máte holky strach z porodu? Já docela jo .... No, spíš se to u mně střídá, někdy jo a někdy je mi to nějak jedno.
Tak co osmičky, neuděláme nějaké setkání nebo aspoň kafčo? :grinning:
19. zář 2006 v 09:56  • Odpověz
Ty ses cvok, to ja bych nezvladla toho tolik usit :slight_smile:. Vetsinou, kdyz jsem se snazila neco presivat pro sebe, dopadlo to katastrofalne :slight_smile: V ruce to jeste jde, ale na stroji mi to vzdycky ujede buhvikam :slight_smile:. Se slevama nevim, my mame hadriky vyhradne podedene :slight_smile:.

S tim porodem, rikam si, ze kdyz budu dost masirovat a posilovat panevni dno a tak, tak pro to delam maximum a snad to nemuze bejt tak strasny...:slight_smile:

Sraz klidne, muzeme se domluvit jeste s ladunkou, az dorekonstruuje a objevi se tady :slight_smile:
19. zář 2006 v 11:16  • Odpověz
autor
ahojky gedren,
no, jsem blázen, dneska jsem si nakoupila právě dalši látky a to mně tu čeká ješte ušít dvoje závěsy a dvoje záclony, tak nevim, kdy to budu stíhat :o) Byla jsem se dneska podívat v práci, a kolegyně, když mně viděla, tak řekla, že si myslí, že porodim tak v půlce řijna - tak to mám co dělat, abych to stihla :astonished: Ale snad jo :o))
Tak až se domluvíš s ladunkou, tak dej vědět, určitě bych ráda skočila někam na kafe. Já mám cvičení od 5týho měsíce zakázaný od doktora, takže u mně to se cvičením a plaváním vypadá bledě :unamused:
20. zář 2006 v 18:49  • Odpověz
No ja s ladunkou zadnej duvernej vztah nemam ;), uvidime, az se tu objevi a domluvime to. Ja uz bych to s tim cvicenim taky asi nijak neprehanela, i kdyz mi to nikdo nezakazal :slight_smile: Mas nejakej tip na podnik, kde bysme se mohly sejit? Ja akorat vim, ze kolem Ladvi je spousta pizzerii, tak tam by to urcite taky slo.
21. zář 2006 v 09:23  • Odpověz
autor
tady na ladvi jsou dve pizzerie, jedna takova obycejna a pak druha lepsi a ta se jmenuje Giovanni, chodim tam rada, protoze tam maji kafe bez kofeinu a davam si tam latte :o) tak muzem klidne tam. Jinak mne pak napada jeste Billa na Proseku ... ale vim akorat o jedny kavarne dole ... Docela bych se rada sesla :o)) abych mela nejake maminy tady z okoli, to by nebylo spatny :o)) uz mas lekare?? Ja v utery planuju tu cumpelikovu, snad budu mit stesti ....
21. zář 2006 v 17:23  • Odpověz
Ahoj holky, mohla bych se pridat na srazik? Kdy planujete kaficko? To Ladvi by bylo fajn, je to docela blizko a hlavne je to na metru. :grinning:
22. zář 2006 ve 03:29  • Odpověz
V Bille je jeste mekac, ale tam bych fakt nesla ;))). To Ladvi vypada dobre, v giovanni jsem myslim uz taky byla (nejsem si jista, byla jsem v jedne z nich) a dasho samozrejme se muzes pridat - Ty ses ted tady, nebo buhvikde? :slight_smile:. Tak uvidime jeste, jestli se objevi ladunka...abysme to stihly, nez mapris porodi :slight_smile:

Mapris, s tim lekarem, zatim vyckavam, jestli se od nekoho neco dozvim, treba od Tebe :slight_smile: Urcite napis, jaks na ty Cumpelikove dopadla, a ja to tam pak kdyztak zkusim taky...
22. zář 2006 v 10:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 6
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.