• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Praha - Nastávající maminy

(Zamčená)
5. ledna 2009 
autor
dasha,
ahojky, samozřejmně že se můžeš přidat ... ráda poznám maminy ve svém okolí :o))

gedren,
no, doufejme, že to stihnem, chtěla bych :o)))
Jinak toho tu čumpelíkovu už plánuju dlouho, ale dneska jsem si řekla, že tam v pondělí už určo zajdu, abych věděla, co a jak, takže jakmile budu vědět, tak napíšu :o))
23. zář 2006 ve 20:39  • Odpověz
Ahoj holky, ještě jsem zdaleka nepřečetla všechno, ale zasmála jsem se tomu důvěrnýmu vztahu :slight_smile: :grinning:
Jestli jste se ještě nesešly nebo plánujete další stretko, tak já se ráda přidám. Giovanni na Ládví je bezva, otevřeli tam v podzemí i novou mexickou restauraci a taky tam vaří báječně. nahoře v pizzerce běhává hodně dětí, tam se dá pěkně těšit :slight_smile:
24. zář 2006 v 17:31  • Odpověz
Ladunko, jeste jsme se nesesly, cekame na Tebe! :slight_smile: Mexiko ja docela muzu, no muzeme se sejit na Ladvi venku a pak se rozhodnout, kam zapadnem :slight_smile:. Asi bysme to nemely moc odkladat, nez se tady zacne rodit :slight_smile:, ja teda ted sotva chodim, kycel me fakt priserne boli, ale nekam se snad jeste dohrabu.

Co nekdy tento nebo pristi tyden? Ja jeste nenastoupila na materskou, ale mam dost volnej rezim, takze muzu skoro kdykoli, na obed ci veceri, nebo i v nestandardni cas :slight_smile:, akorat v pondeli a v utery poledne nemuzu (porada v praci a predporodni kurz) a tenhle ctvrtek vecer mam divadlo.

Kdyztak pokud se budeme potrebovat domlouvat operativnejs, tak muj mail je johanka@ucw.cz, sedim na nem furt :slight_smile:
24. zář 2006 v 19:17  • Odpověz
No bezva. Díky za mail, využiju ho jestli to bude nutné, pošlu Ti na oplátku svůj.
Já tenhle týden už zřejmě nic nestihnu, v pondělí kurz, v úterý jsem v Kolíně a ve středu (doufám) přijdou ještě řemeslníci, ve čtvrtek odjezd pro změnu do Plzně.
V pondělky mám předporodní kurz, ale jinak mohu kdykoli, jakmile se domluvíme, takže počkám na návrhy :wink:
Tedy řeknu vám, to bylo neuvěřitelně perných čtrnáct dní - všechno rozbombardované, v bytě až šest cizích chlapů a do toho počátek devátého měsíce našeho míma, chvílema jsem si myslela, že to snad nepřežiju. Ještě toho docela dost zbývá, ale už se tu dá jednak bydlet a jednak už ne všechno bude na mě, teď se zapojí organizačně i manžel.
Tak se mějte pěkňoučce a nashle brzy!
24. zář 2006 ve 23:02  • Odpověz
Takze ten dalsi tyden (prvni rijnovy)? Zatim teda krom pondelka pres den, kdyz mas kurz Ty, a uterka, kdy ho mam ja? :slight_smile: Chcete spis pres den, nebo vecer? Mne je to jedno :slight_smile:
25. zář 2006 v 10:39  • Odpověz
Holky, klidne muzu treba ve stredu, kdyz mate kurzy v pondeli a utery. Muzu i pres den, nebo vecer, to je jedno. Uz budu zpet v Praze, takze se muzu prizpusobit. :slight_smile:
25. zář 2006 v 10:56  • Odpověz
autor
nazdar holky, koukám, jsem to tady s tím srázkem pěkně rozpoutala co?? :o))
Táákže, já jsem už na mateřské a skoro furt doma, takže mně je to jedno, tenhle týden už mám docela nabitej, zítra a ve středu běhání, čtvrtek jsem doma a v pátek cheme jet s mužem na slovač. Takže mně by se hodil příští týden. Kromě čtvrtka, kdy jdu dopoledne na poradnu, jinak mám celý týden volný. Obědy většinou vařím manželovi, protože pracuje tady kousek, takže mně by se spíš hodilo kdykoliv po 14té hodině odpo, a nebo klíďo můžem na večeři .. Jinak můj meil je marites@atlas.cz. Takže Giovanni to jistí :o)) Mexická restaurace dole je super, byli jsme tam s manželem, ale když jsem si dala jídlo, tak bylo super, ale hořela mně docela pusa, tak nevim :grinning:. Mám to vyzkoušený nahoře, většinou tam chodíme s kamarádkou a mají tam výborné bezkofeinové kafe :o)) Takže now probleme :o)))

ladunka,
o rekonstrukci mi povídej :o)) to nejhorší už máme díky bohu za sebou, tak pokecáme :o))

gedren,
z kyčlí si nic nedělej, ty mně bolí v noci běžně, a teď, jak mimi řádí, tak mám taky docela dost a navíc když dlouho sedim, tak mám problém se pak rozchodit :o)) jo jo, ale co by jsme nevydržely pro naše drobečky ne?? :sweat_smile:
Ten příští týden už by to chtělo, protože pak už fakt budu na rozsypání a to budu ráda, že vstanu z postele :o))
25. zář 2006 v 11:15  • Odpověz
Ahoj holky, mám na vás coby pražské těhulky dotaz. Platily jste během svého těhotenství něco u gynekologa? Chodila jsem ke gynekoložce a nikdy jsem nic neplatila. Dneska jsem byla na svém prvním těhu vyšetření a chtěla po mě zaplatit první utzv. (co bych ale pro prcka neudělala). Pak mě objednala na další vyšetření na 12tt, kdy mi budou dělat krevní testy a dostanu těnuprůkazku. A to prý budu platit 700,- (nevím za co) a pak budu mít všechno zdarma. Bohužel mě v tu chvíli nenapadlo ze zeptat proč se to platí :frowning2: Máte nějaká podobnou zkušenost?
Uvažuju,že bych možná změnila doktorku,ale pochybuju že by to mělo smysl. Mám pocit že buď mají v Praze plno,nebo chtějí všechno platit...
25. zář 2006 ve 12:53  • Odpověz
autor
ahoj papaya,
to máš divnou doktorku, já neplatila nic. Jen když jsem byla na genetickém ultrazvuku, tak pokud jsem chtěla fotku, tak mně stála 100,- ale u svého gynekologa jsem neplatila nic. Záleží asi na tom, jakou máš pojišťovnu a jestli s ní ta tvoje doktorka má smlouvu. Jinak je to divný, ale zeptej se. 700 mi už přijde docela velká pálka .. Jinak doktora změnit můžeš, ale záleží asi, jestli je soukromý nebo v poliklinice ..
25. zář 2006 ve 13:23  • Odpověz
Takže středa odpoledne na Ládví?? Je to myslím 4.10., sedí to? Ještě tu nikde nemám kalendář, a do kabelky je daleko :slight_smile:

Papayo, já nic neplatila, tedy kromě fotek na ultrazvuku, ale může to být všude jinak. Často se platí roční paušální poplatek, ale i to znám jen z doslechu. Na druhou stranu, holky, které chodí do ordinace, kde platí, bývají zase hodně spokojené s přístupem lékaře.
25. zář 2006 ve 13:35  • Odpověz
zkoušela jsem obvolat jiné doktorky a všude mají plno (teda tam kam jsem volala) asi to holt budu muset zaplatit.
Ladunko péči zatím nemůžu posoudit,ale vzhledem k tomu, že jsem v 7tt a objednala mě až na 12tt,tak mi to taky přijde trochu divné,jako že nezkontroluje,jestli tluče srdíčko..
Jinak se tváří zkušeně,tak snad jiný problém nebude. Prostě nevím jak to je jinde a mám pocit,že buď je plno nebo se platí :unamused:
25. zář 2006 ve 13:41  • Odpověz
autor
ladunka,

a kdo ma podle tebe pro ten kalendar dojit? :grinning:. Ja to mam k batohu taky daleko, ale v nedeli je 1.10. Takze to by odpovidalo. Ja jsem teda pro, 4.10. ve 14.00? :sweat_smile:
Budu se tesit.

papaya,
ty jsi tehotna poprve?? Mne zacal doktor vic kontrolovat az kdyz jsem mela u nej prukazku, 7tt je pro lekare moc brzo, neboj, az pujdes v tom 12tt, tak uz ti da prukazku a bude te vic hlidat .. Vis, je to velka palka, nez to zaplatis, tak se zkus zeptat, proc to mas platit, na co to je. Treba si predplacis nejakou peci, taky se pak zeptej, na jak dopredu si to platis a tak, vis?? U kazdeho lekare je to jine, zalezi na samotnem doktorovi ... Ale ted je to zdravotnictvi na prd, takze se ani nedivim, ze nekde chteji platit ..
25. zář 2006 ve 13:58  • Odpověz
ok, 4.10. ve 14.00 na Ládví, uvidíme co na to ostatní. Co vy na to, ostatní? :slight_smile:
papayo, no to je skutečně problém, málokdo přijímá pacienty. S objednáním až ve 12 tt mi to taky nepřijde vůbec nijak neobvyklé - ono totiž pokud by se něco v téhle době nedejbože dělo, buď bys to poznala, a nebo by lékař nemohl nic moc dělat. Nenervuj se vůbec, Já byla na prohlídce v osmém a pak dvanáctém týdnu, a co se týče ultrazvuku, měl pan doktor v úmyslu poslat mě na něj až ve dvacátém tt.
25. zář 2006 ve 14:17  • Odpověz
Holky díky za ucho :wink: Já měnit asi doktora nakonec nebudu, vypadá to jako nadlidský výkon. Celkem jsem jich obvolala 12 a všude plno.
Jinak vám přeju pohodový zbytek těhotenství, hladký porod a hlavně zdravá miminka :dizzy_face: :dizzy_face:
25. zář 2006 ve 14:30  • Odpověz
autor
ladunka,
o.k. píšu si to do diáře ..

papaya
tak z tohodle bych si hlavu nedělala. Můj gynekolog ultrazvuk pěkně flákal, koukl vždycky jenom na srdíčko a to bylo všechno. Kdybych nechodila na ty genetický k apolináři, tak nic nevidim. Navíc mi můj gynekolog nechtěl ani předepsat inkontinenční vložky, přestože mám s moí teď v těhu doooost velkem problém, takže no comment. Třeba při zaplacení těch sedmi stovek budeš mít pak kvalitnější servis - kdo ví :wink:
25. zář 2006 v 16:09  • Odpověz
holky, toho 4. 10 14:00 na Ladvi (tam jak je ten prostor pred pizzerii/kinem, lavicky a tak?) je OK, urcite prijdu :slight_smile:. Podle brich se snad pozname snadno :slight_smile:

Mam prijit najedena, nebo nenajedena? :slight_smile:

papayo, za takovyhle veci bys nemela platit nic, pokud ma Tvuj lekar smlouvu s Tvou pojistovnou, muze otravovat tak maximalne s fotkou z ultrazvuku nebo s nejakejma nadstandardnima vysetrenima na Tvoji zadost (3D ultrazvuk apod.), ale veskera bezna tehotenska pece je normalne hrazena, takze tohle je teda dost podezrely...
25. zář 2006 v 17:28  • Odpověz
gedren, já jak se znám, budu nenajedená, tak si rozmysli, co Ty :grinning:
Taky myslím, že se nepřehlédneme :slight_smile:
25. zář 2006 v 18:06  • Odpověz
Ahoj holky, zdravim a pripojuji se, pisi si do kalendare, ve stredu 4.10. v 14 hodin. Na Ladvi jsem byla jen jednou, je tam jen jeden vystup, nebo je jich vice? Nejak to tam najdu... Asi se nakonec neprehledneme, briska budou poznavaci znameni... :sweat_smile: Tesim se.

Papaya: kdyz jsem zjistila, ze jsem tehotna, objednala jsem se do Podoli, kde nejdrive se registrujes dole v kartotece. Pak me bez problemu vzali ke gynekologovi, ktery mi udelal vaginalni ultrazvuk hned v tech peti tydnech. Pak me pozval na dalsi vysetreni a myslim ze v 8 tydnu mi delali dalsi ultrazvuk - take vaginalni, dale vysetreni krve apod. Pak jsem mela dalsi ultrazvuk ve 12 tydnech a pak ve 20 tydnu. Nikdy jsem za vysetreni nic neplatila, akorat dvakrat za fotecky, vzdy po 100. Pripada mi docela dost, platit 700 hned na zacatku a hlavne, jak pises, zadny special service. Ja jsem byla v Podoli spokojena, musim rici, ze mi trochu vadilo, ze jsem nekolikrat musela cekat skoro pres hodinu na vysetreni, coz mi pripadalo trochu dost. Mozna by tam byl lepsi system s cisly, aby clovek nemusel cekat za dvermi jako na spasu, vzdy kdyz vyjde sestra. No ale to je asi vsude, pokud nejsi v privatni ordinaci. No a pak kolem toho 20. tydne jsem zacala chodit do poradny a meho gynekologa uvidim az po sestinedeli. Ty poplatky jsou vazne docela podezrele. :confused:
26. zář 2006 v 05:35  • Odpověz
Holky mám dobrou zprávu. Od jedné holčiny z Koníka jsem dostala kontakt na gynekologa a oni mě vzali. Ptala jsem se,jestli se u nich něco hradí a sestřička říkala, že ano,ale že to není podmínka přijetí. Počítám že budu mít na výběr, jestli si chci něco připlatit (třeba vytištění obrázku) a nebude to povinnost jako tady u té. Tady ten přístup - oznámit že těhotné platí 700 - mi přijde dost blbý :rolling_eyes:
26. zář 2006 v 08:40  • Odpověz
dasho, z metra do vestibulu je jeden z vystup, z vestibulu ven pak muzes na ruzne strany silnice, z toho na jedne jsou jen busy smer prosek, na druhy je ta pizzerie a multikino apod., takze to urcite poznas, zes vylezla spravne (nebo to uvidis z te druhe strany a vratis se :slight_smile:)
26. zář 2006 v 09:11  • Odpověz
Gedren: diky moc, neni na skodu se zeptat, nez si pak vycitat, ze jsem se nezeptala. Mozna telocvik navic neskodi, ale schody ted zrovna moc nemiluji... :frowning2: Jinak uz se moc tesim, doufam, ze mi do toho neco nevleze. Mejte se krasne. Papayo: je dobre, ze jsi to takto vyresila. Je dulezite, byt spokojena se svym doktorem, nez byt nemile prekvapena jen placenim...Uz na prvnim pristupu zalezi hrozne moc. Co by te asi cekalo do budoucna? :angry:
26. zář 2006 v 09:41  • Odpověz
autor
ahojte holky,
ja obedvam v pul jedny, ale jak se znam, tak si dam urcite neco sladkeho, takze neni problem :o))

Domluvime se jednotne, kdo pojedete metrem - tak je to vychod smer: obchodni centrum ladvi, a kdo busem, tak kousek od busu je fontanka :o)) sejdem se tam ne?? :o))

Papaya, tak to je fajn, zkus to u jineho, mne taky prijde 700 mooc :o(

Tak holky, pristi tyden, budu se tesit :grinning: Podle břich se určitě poznáme ..
26. zář 2006 v 09:50  • Odpověz
Zdravím všechny maminy - jsem z Libně, naproti záměčku, ale teď bydlím ve Vršovicích.
V předchozích příspěvcích byly dotazy na oblečky - moje kámoška má stánek přímo v porodnici u Apolináře - Po,St,Čt 7,00-13,30 hod. ,má i parádu pro maminky a oproti obchodům to má podstatně levnější, jinak přes interní poštu mohu dát i kontakt k ní domů do Letňan, určitě si u ní vyberete. Vše je nové, žádný sekáč!
A na kočárky a sedačky je dobrý bazárek na Korábě - pod Bulovkou. Mají nové i použité věci, před 7mi lety jsem tam vybrala kočárek-košatinu, úplně jako novou.
Jinak u doktora jsem zatím nic neplatila, pouze roční příspěvek 1.000,-Kč, ale je to privátní zařízení a po celý rok mám zdarma všechny jednorázové pomůcky(např. prohlížecí zrcadla), které jinak pojišťovna nehradí. A na lékaře mám číslo přímo na mobil a kdykoli mohu volat o radu. Byla jsem tam ve středu poprvé a opravdu hodně mile překvapená oproti mému předcházejícímu lékaři.
Poprvé jsem rodila u Apolináře-přes 9 hodin jsem byla na sále (než se malá načinčala) a všichni tam byli naprosto skvělí. Jen mi v poradně vadilo, že při každé kontrole tam byl jiný lékař. Můj nový lékař rodí v Neratovicích, ale to je přece jen trochu z ruky, tak zatím nevím, ještě mám čas.

Všechny se moc opatrujte
29. zář 2006 v 16:28  • Odpověz
ahoj Papaya,
já jsem první těhotenství byla bez dr. odstěhovala si zrovna poradnu na druhou stranu Prahy a také mě nikde nechtěli, obešla jsem asi pět doktorů a všude mě poslali do háje. přišlo mi to strašně sprosté, navíc by mě měli vzít všude, měla jsem problémy, ale to nikoho nezajímalo. nakonec mne vzali na Florenci. teď jsem ale nebyla na prvním diagnostickém UZ, ale za krevní testy ani průkazku jsem nic neplatila. pak na dalších UZ a screeningu také ne.
tak si myslím, že je dobře, že jsi sehnala jiného dr. někteří jsou vydřiduši.
hodně štěstí
29. zář 2006 v 16:47  • Odpověz
Holkyyyy....já se taky hlásím toho 4.10. ve 14:00 na sraz, jestli máte ještě místečko pro jedno bříško :grinning:
Ve 13:30 mi končí na Bulovce předporodní kurz, tak to mám tak akorát :wink:
2. říj 2006 ve 20:17  • Odpověz
Super, zrovna jsem se Te ptala na vedlejsi diskusi, jestli se pridas :slight_smile:
2. říj 2006 ve 20:35  • Odpověz
všimla jsem si :grinning:
Budu se těšit!!!
2. říj 2006 ve 20:44  • Odpověz
autor
Ahojte holky,

nooo, koukám, že tam bude zítra fakt hezkej srázek těhulek :o)))) Teď strácím přehled, kdo všechno tam bude :o))
Já, Gedren, ladunka, dasha a ivet? Počítám to dobře? :grinning:
3. říj 2006 v 10:11  • Odpověz
autor
Ach jo holky, to čekání je hrozný :wink:
Už mám skoro všechno nakoupeno, až na pár drobností, jako podprsenku, a nějaké věci na mimi. Kupovali jste ortopedické kalhoty na mimi? A co věci z lékárny? Jako mastičky a tak, to už jste kupovali taky teď?
3. říj 2006 v 10:27  • Odpověz
Mapris, podprsenku mám zatím jednu, na další se chystám podívat teď, jak pojedeme na nákup, chce to mít alespoň dvě. Na spaní na noc mi zkušené mamule doporučovaly sportovní spodní prádlo typu "lambady", které nikde neškrtí, nemá pevné části, ale "přidrží" spolehlivě vložky do podprsenky, tak ještě budu kupovat jednu tuhle.
V lékárně už mám komplet všechno pořízeno - líh na pupík, slunečnicový olej na mazání, dětské mýdlo Sebamed, Rybilku, Bepanthen atd...komplet výbava už čeká na mimi v jeho šuplíku :wink:
3. říj 2006 v 10:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.