• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Praha - Nastávající maminy

(Zamčená)
5. ledna 2009 
Mapris.. tak děkuju za pozvání! Zdravím všechny těhulky! Já vám to bříško tak závidím (teda v dobrým :wink: )
3. říj 2006 ve 12:18  • Odpověz
autor
ivet,
no, no já už taky jednu podprsenku mám, koupila jsem zatím bílou barevnou, chtěla jsem ještě tělovou, ale prý jí moc nedělají, tak chci koupit černou, mně umělý nějak vadí ..
A co se týče kalhotek, díky za radu - už jsem nějaké nakoupila, teď kvůli bříšku, tak počítám, že je ještě užiju po porodu :o))
A lékárna mně čeká zítra a nebo ve čtvrtek, jdu do poradny, tak oběhnu víc věcí ..

ahoj rova,
nemáš zač :o)) My teda ještě miminka nemáme, zatím se na ně těšíme, ale až budou, tak doufejme, že bude čas si sdělit svoje zážitky? A co ty? Čekáš druhé mimi?
3. říj 2006 ve 14:14  • Odpověz
Nene, já myslím, že mi v 21 stačí zatím jedno! :grinning: Nad miminkama strašně slintám a na jednu stranu chuť by byla, ale nemám teď sílu na to, znovu prožít ten rok s miminkem. Stále se budím několikrát za noc na kojení k Vanessce a kdyby to druhé byl takový mazel jak ona, tak nevím jak bych zvládala :slight_smile: Já jsem takový ten špatný příklad, jak dítě strašně rozmazlit a pak se divit, že chce být jen u vás a neustále se chovat v náručí! Teď začínám vejšku, takže se druhé nějak "nehodí", my druhé plánujem tak za pět let..ale kdo ví? :grinning:
3. říj 2006 ve 14:31  • Odpověz
autor
rova,
hezkyyy, ty se nezdáš :o) ale držím palce, aby ti to ve škole šlo. Já loni dodělala maturu - ekonomku, a bylo tam spousta mamin na mateřský, co si dodělávali maturu kvůli práci .. No jo no, já jsem zvědavá na sebe :o)) myslím s tím miminem ..
3. říj 2006 v 16:02  • Odpověz
Mapris: No já jsem sama zvědavá na tu školu - přiznám, že vůbec nevím jak to s malou budem zvládat. Ona usíná okolo desáté a to já jsem sama zralá na postel (dříve jsem byla sova)! Přes den spí tak 1-2 hodinky - a to uklízím atd.. takže nevím nevím. Sice je to dálkově - jen 2x měsíčně, ale pátek od 2-9 a to malá beze mě nikdy tak dlouho nebyla a zvlášť večer, kdy chce být jen se mnou :unamused:
3. říj 2006 v 18:05  • Odpověz
autor
rova,
a co nějaká babička? Máš někoho na hlídání??
4. říj 2006 v 05:57  • Odpověz
Ahoj mamci z Prahy, kdyz tak koukam ven, tak vidim, jak prsi a je hnusne. Ale porad s tim dneskem pocitam, budu tam ve dve. Snad se tam vsechny uvidime. Zajdeme na nejakou teplou cokoladu, nebo neco jineho, dobreho, uz se na vase vsechny tesim. :wink:
4. říj 2006 v 09:37  • Odpověz
Mapris: Babička sice je, jenže všichni byli proti mému těhotenství, takže jsem se snažila dokázat, že to zvládnu s přítelem sama. Malou mi nikdo nikdy nehlídal, prostě jsem se zasekla, že jsem si malou vybojovala a nepotřebuju nikoho, takže jsem si o hlídání neříkala.. (Hlídali poprvé po deseti měsících, na zkoušky na vejšku a podruhé na úvodní hodinu..) Takže jsem to dopracovala tam, že teď u každého ječí a chce být jen s rodiči..ale když hlídala mamča s dědou a já tam nebyla, tak s nimi vydržela, tak snad to bude dobrý.
4. říj 2006 v 10:02  • Odpověz
Těhulky, koukám, že tu vůbec nechcete znát pohlaví předem. Téda, tak to my bychom nevydrželi! :grinning:
4. říj 2006 v 10:05  • Odpověz
dasho, ja taky koukam, ze je hnusne, ale snad se tam najdem, i pokud budeme schovany pod nejblizsi strechou :slight_smile:

rova, a co nejaky kamaradky na hlidani s podobne starejma detma, treba se navzajem stridat? Jeden den v tydnu obe deti u jedne a jeden den zase u druhe.. Pristup k rodine chapu, ja bych se taky nikdy nedoprosovala, proste kdyz se s necim nabidnou a sami chteji, proc ne, ale znam treba svoji maminku, ze jakmile si o neco primo reknu (sebemensi blbost), tak je hned na koni a desne duuulezita :slight_smile:
4. říj 2006 v 10:56  • Odpověz
Gedren: No já bych na hlídání malou nedala ani tchýni, natož kamarádce (některé výchovné praktiky se mi moc nezdají :slight_smile: Navíc u těch kamarádek Ness nechce být.
Ale oni by ti rodiče asi klidně pohlídali, kdybych jen řekla. Ale mě prostě v době těhotenství (když to zjistili) hrozně mamčin a ségry přístup (co řekli, jak se chovali) naštval a prostě jsem si umínila, že se o dítko postarám a nikoho k tomu nepotřebuju. To víš, že mamča pomůže v několika směrech, ale v tom těhotenství mě to tak zamrzelo, že to nejde jen tak vypustit z hlavy..
4. říj 2006 v 11:07  • Odpověz
S tim hlidanim je to problem. Moje sestra mela deti prakticky "odchovane" babickou (moji mamcou). Ona to ale dela rada, je desne obetava a hlavne to pozdeji nevycita. Jen budu ted mit trochu problem, nebot ted jsem zase na rade ja, a nevim, jak se budeme o mamcu delit. I kdyz segra uz ma deti odrostle, chodi do skoly, tak snad tam nebude nejaky problem. Rova: je super, ze jsi si prosadila svou proti vsem, urcite to nebylo jednoduche. Jsi velice statecna s tou vejskou, ja nevim, jak bych to zvladala s mimcem...Ale mala je rozkosna... S temi kamaradkami je to dobry napad, urcite by to bylo vyhodne a vitane z obou stran. :wink:
4. říj 2006 v 11:07  • Odpověz
Dasho: Já jsem byla natolik silná, že jsem se odvážila říct doma o svém těhotenství v 6.měsíci :frowning2: Ale nelituju, říct to dřív, bylo by to horší! Děkuju, já jsem z malý úplně unešená, ale je to holt mazánek a dá fakt zbrat, ale jaký si to uděláš.. S tou vejškou taky nevím, prostě to zkusím, když to nepůjde, aspoň jsem to zkusila. Ale taky si říkám, co jsem si to vymyslela za koninu!!:slight_smile:
4. říj 2006 v 11:14  • Odpověz
Rova: Urcite to neni konina, vzdelani je ta nejlepsi investice a uz ti ji nikdo nevezme. Ja si vubec nedovedu predstavit, jak bych se s tim poprala jako ty. Klobouk dolu. Na co jsi se hlasila? Mozna bylo lepsi, ze jsi si to tajemstvi nechala az do sesteho mesice, i kdyz je mi zahadou, jak jsi to vydrzela tak dlouho a ze to na tobe nepoznali drive.
4. říj 2006 v 11:56  • Odpověz
Dasha: Tak uvidíme, teď jsem terve nazačátku, čekají mě 3 roky! Jdu na zemědělskou univerzitu v Suchdole - kombinované - provoz a ekonomika. Budeš se divit, bydlela jsem doma s našima, jenže bříško jsem do 4. měsíce neměla skoro žádné a pak začalo růst, až v tom 6. už to bylo dost vidět, ale nosila jsem vytahané trika, mikiny, takže to prošlo. (No do devátého, když se jukneš na fotky by to už asi neprošlo! :grinning: )Kupodivu přítelova sestřička když čekala 6. dítě nikdo to nepoznal před porodem. Vlastně až, když jí mamka omylem při vyprávění něčeho bouchla do břicha, zjistila, že je nějaké tvrdé a velké.. no a za týden se narodila holčička. Chtěla jí dát k adopci, ale to tchýně nedovolila a teď jí má v pěstounech.
4. říj 2006 ve 12:30  • Odpověz
To je hrozne pekny, ze se o holcinu tak postaraly - zvlast teda, kdyz se to tak vyresilo, ze si ji vzala tchyne. Prijde mi daleko lepsi dat dite k adopci, nez jit na potrat, a je to podle me uplny minimum, co maminka pro dite muze udelat, kdyz uz ho pocala (samozrejme pokud je schopna ho donosit, tzn. neni treba po trech cisarskych rezech nebo tak). Je smutny, kolik zen voli potrat jen kvuli pohodlnosti a proto, ze maji iluzi, ze maly dite je min nez velky.

Tebe samozrejme taky obdivuju, ze sis ditko nechala, i kdyz Ti urcite vsichni rikali, ze jsi padla na hlavu, zkazis si zivot a tak :slight_smile: Doufam, ze studium zvladnes, moc Ti to preju - jak pise dasha, je to ta nejlepsi investice.
4. říj 2006 v 19:28  • Odpověz
No, ale ta holčička je pěkný ďáblík a tchýni táhne na 60 a je fakt, že v tomhle věku se to už dá zvládat hůř. Ta je z ní chudák na prášky!! Stará se o ní od čtyř dnů - po příchodu z porodnice.
Víš, ono nebylo tak těžký nechat si dítko, když už jsem byla na začátku čtvrťáku, takže jsem doufala, že pokud nenastanou nějaké komplikace, maturu udělám. Navíc jsme s přítelem byli přes dva roky a klapalo nám to fajn. O rodině jsme se už bavili (dokonce si mě chtěl po škole vzít, jenže když přišlo dítko, tak naopak než to bývá :grinning: , jsme se vzít nemohli, protože nebylo tolik penízků na svatbu a ještě výbavičku.) A my jsme zas nechtěli svatbu, aby všichni tvrdili, že jsme museli. Když se vezmem pak někdy později, už to tvrdit nemůžou. Leda tak, že jim to fakt klapalo a proto se nakonec vzali.(No já jsem taková romantická naivka :slight_smile: Ale chtěla bych se vdát, než malá půjde do školy, protože má příjmení taťky a já nechci mít jiné než ona.
Myslím, že je třeba obdivovat holky, které si dítko nechají v 18 a míň (a jsou-li ještě k tomu na to sami), to teprve musí být náročné! I když jsem měla malou v 20, ono v tomhle úseku života dělá každý rok hodně. (Člověk přece jen za jediný rok dospívá o dost!)
5. říj 2006 v 11:14  • Odpověz
No kazdopadne jsi skvela, ze to zvladas. S tou svatbou bych to videla podobne, taky by se mi nelibilo, kdyby nekdo rikal, ze jsme museli :slight_smile:. Kazdopadne doporucuju se ale ted uz vzit co nejdriv (vzdyt to prece nemusi bejt zadna velka (a draha) slava, staci maly soukromy obrad...), z mnoha duvodu je to hlavne pro dite lepsi, treba kdyby se manzelovi nedejboze neco stalo, tak dostanes i vdovskej duchod a nejen sirotci...proste vuci statu je clovek v lepsi pozici. Dokud se vsechno dari, vsichni jsou zivi a zdravi a maji se radi, tak je jedno, kdo si koho vzal nebo nevzal, ale kdyz prijdou problemy, tak uz to jedno neni :slight_smile:.
5. říj 2006 v 16:41  • Odpověz
autor
ahoj rova,

někdy prostě život není jednoduchej a člověk se musí s ním pěkně poprat. I když co tady čtu, že ti těhotenství neschvalovali, tak to nějak nedokážu pochopit. Mojí sestře bylo v dubnu 19 a příští týden se vdává a v březnu čekají potomka. A když jsem doma řekla, že dle mého názoru je na těhotenství ještě mladá, protože si v životě vůbec nic neužila, tak mi bylo řečeno, že to není nic nenormálního. Každopádně, kdyby mi někdo těhotenství vyčítal, tak bych taky se zrovna dvakrát nepřetrhla ho pak žádat, aby mi hlídal. Já tu nemám ani jednu babičku a zrovna si říkám, že to budu muset nějak zvládat. Mám tu ale nějaké příbuzné a kamarádky, tak doufám, že mi "občas" pomůžou.
Jak píše gedren, zkus si najít nějakou kamarádku se stejně starým dítětem. Nebo existují nějaká mateřská centra, kam bys občas mohla zajít, aby si malá zvykla i na cizí děti a pak by třeba zvládala být s někdým přes den s někým jiným. Naše mamka mého synovce taky nemohla do roka ani pochovat, jak řičel, ale když sestra potřebovala si vyřídit doktora ve městě, tak ho nechala doma. Malý sice asi 2 hodiny řval, stál u dveří, ale pak se svolil a bylo to :o))
5. říj 2006 v 18:30  • Odpověz
Tak holky, máte pravdu - jak kvůli tomu vdovskému důchodu, tak s hlídáním. :wink:
No taťka je sice pojištěnej a v případě smrti bych dostala půlku já a půlku Vaninka, ale jinak by určitě ještě ta svatba byla lepší! I když nedejbože, aby se něco stalo, páč já se s takovejma věcma strašně špatně smiřuju a navíc pokud by šlo o něj!)Určitě neplánuju velkou svatbu, ale aspoň něco menšího, nejen se podškrtnout na úřadě a jít domů. On i ten malej obřádek a malá oslava něco stojí a teď to holt nejde. :frowning2:

Mě se nelíbí, když se někdo bere kvůli mimču! Každý pak říká, že musí a prostě to to kouzlo té svatby zničí! I když je pravda, že co se týče toho probraného nahoře, člověk nikdy neví co se může stát..
No a to mimčo v 19 bylo plánované? Já jsem jako malá tvrdila, že ho budu mít ve 20, pak jsem to samozřejmě posunula na 23-24, ale ono se tak fakt stalo :slight_smile: Jenže tohle rozhodnutí bylo fakt důležité a to nemůže nikdo rozhodovat za tebe. Jestli opravdu budu litovat, tak fajn, ale budu moci nadávat sama sobě, než žít s tím, co jsem to udělala a dávat to za vinu i jinému.
6. říj 2006 ve 12:21  • Odpověz
rova: sice jsem pochytila jen konec diskuse ...ale já se vdávala těhotná a vůbec mi to nepřišlo ...s teď už manželem jsme se seznámili v březnu...v květnu jsem otěhotněla, protože jsme oba moc chtěli miminko (jo i po tak kratičké době :slight_smile:) a svatba byla teď v srpnu a jsem moc ráda, protože si myslím, že si to mimi zaslouží...moje sestra má holčičku není vdaná i když s otcem žije v domácnosti, malá má příjmení po otci a je to fakt divný, protože se ségra jmenuje jinak než oni navíc i na úřadech je to takový hloupý, ve škole když píše jak se jmenuje maminka a tatínek...ale určitě je konečné rozhodnutí na vás...a ještě k té svatbě, chtěli jsme opravdu malou svatbu, jen rodinou a je pravda, že i ta nás vyšla kolem 30ti tis. teda úplně se vším všudy tak držím palečky ať se rozhodnete co nejlíp...:slight_smile:)
6. říj 2006 ve 13:56  • Odpověz
Draga: Ježiš, mrzí mě, jestli jste to pochopili jako nějaký útok proti nevěstám-těhulkám! Opravdu to tak nebylo myšleno (promiň, lítá mi tu okolo malá a nezvládám se v rychlosti vyjadřovat moc dobře, navíc přetrvává těhotenská demence!)a jsi jedna z mnoha, která se tak vdávala a není na tom vůbec nic špatného. (Náhodou nevěsta s krásným bříškem vypadá ještě hezčí! :wink: ) Ale kolikrát jsem slyšela vyprávění o svatbě, zakončené výrokem: "No jo, oni museli!" I když se jedná o páry, které se z celého srdce milují. Navíc, když jde o mladý pár, jako u nás, vždyť kolik dvacetiletých holek se v dnešní době vdává, pokud nejde o dítě?? A já prostě nechtěla, aby se to říkalo o nás! Brát se chceme - moc - ale prostě to teď není priorita (samozřejmě pokud by byli penízky už bychom asi plánovali.)Holt, si to přeju do jejích 6 let, než půjde do té školy, aby to nebylo tak, jak si říkala! A gratuluju opožděně ke svatbě! Hodně štěstíčka do té vaší rodinky a zdravé, hodné miminko! :wink:
6. říj 2006 v 15:29  • Odpověz
autor
rova,
jo, je to plánované, ona to chtěla, bydlí u našich a má plnou podporu mých rodičů, jen si myslím, že je na nich moc závislá, bydlí na vesnici a neví co je život, ale v žádném případě jí to nevyčítám :o)) Moje nejstarší sestra měla dítě v 18ti a teď ve 34 letech porodila 4tého syna :o))
Jinak mám v okolí pár, kteří se brali loni v červnu, když malému byli dva roky, takže vůbec není co řešit. A dneska k rodinnému štěstí nepotřebuješ papíry :o)) takže bych to neřešila :o))
6. říj 2006 v 16:56  • Odpověz
jojo, ja myslim, ze hlavne at se nikdo neboji si to udelat tak, jak to vyhovuje jemu, partnerovi a ditku (kteremu je v tomhle veku jeste vetsina veci jedno :slight_smile:) a ostatni at se treba stavej na hlavu :slight_smile:.

My se brali taky s briskem (malym neviditelnym :slight_smile:), svatba byla planovana, dite planovany, otehotneli jsme dlouho potom, co jsme svatbu naplanovali, a kdyz jsme rozesilali oznameni, tak jsme o tom jeste nevedeli, a stejne ma obcas nekdo kecy "no joo, tak vy jste museli", ale spis ze srandy, protoze vetsinou vedi, jak to bylo :slight_smile: Ale mne je to teda naprosto volny, co si kdo mysli :slight_smile:.

Kazdopadne taky jsme si driv rikali, ze kdybychom otehotneli necekane, tak se mozna radsi vemem v klidu az potom a ne to honem honit s brichem. Kor kdyz si clovek tu svatbu chce uzit, neco to stoji, a pri chystani se na mimco jsou, presne jak rika rova, trochu jine priority :slight_smile:
6. říj 2006 ve 20:38  • Odpověz
Tak je fakt, že já nejsem nějaká zastánkyně plánovat mimčo do těch 20. Taky mi to přijde brzo. Já už taky nějakou tu dobu než jsem otěhotněla nakukovala do kočárků a rozplývala se nad miminkama, ale chápala jsem, že takovéhle rozhodnutí je na celý život a já se na to ještě necítila. Na druhou stranu jsem toho v životě zažila opravdu dost, takže když jsem pak tu novinku zjistila, neměla jsem takový ten pocit, jako že jsem si nic neužila a všechno končí. Díky té tchýni a její holčičce, o kterou jsme se často starali a každý den jsem jí navštěvovala - jsem věděla, co to dítko obnáší (i když přiznám, že některé věci jsem viděla taky růžově.. a některé mi nenapadli ani v hororovém snu :grinning: )
Ale plánovaně otěhotnět v 19, když bydlíte ještě doma - to asi nepochopím, na druhou stranu je z vesnice, kde to vždycky bylo jiné..
A když na svatbě bude poletovat to naše šídílko, tak to bude taky v něčem hezčí! (Tedy snad bude hlídání aspoň o svatební noci!! :grinning: :grinning: )
7. říj 2006 v 17:15  • Odpověz
autor
Ahojky gedren,
jaký byl vikend? Hele, prosímtě, na kdy jsme se domlouvali na tu středu? Mám v diáři napsáno 17 hodin ... Tak si to radši ověřuju, abych dorazila včas.
9. říj 2006 v 08:12  • Odpověz
mapris, myslim, ze jsme se domlouvaly na tech 14:00 jako minule - 17:00 bude nejakej renonc :slight_smile: Kazdopadne se mnou to vypada blede, nejak jsem onemocnela :(, boli me v krku a jsem unavena, tak radsi lezim, no a nevim, jak moc se to do ty stredy zmeni, resp. nechci to moc pokouset. Uvidime, jak mi bude. Musim se nejak zmatorit, abysme se mohli zajet podivat k te moji kamaradce na miminko, jak jsem Ti psala - vcera mu byl tyden :slight_smile:. Ale ted nemuzu, nechci ho samozrejme nakazit.

No jo, to bude sranda, jestli zejtra pujde muzicek na predporodni kurz sam :slight_smile:. Ale za exota tam snad nebude, uz minule tam bylo aspon par tatku s maminama (na prvni lekci byl jedinej :slight_smile:).

Jo jinak vikend, ten teda byl - manzel byl cely dva dny v praci preinstalovavat server (to pres tejden nejde, kdyz na tom delaj lidi; dodelaval to jeste z domova do tri rano a stejne to nestih :(), tak jsem tam byla s nim, aby mu nebylo smutno, taky jsem si preinstalovala notebook :slight_smile:, no a tam me prave asi nejak ofouklo...nesmim tolik trajdat :slight_smile:.
9. říj 2006 ve 12:40  • Odpověz
Ahoj Mapris: domlouvaly jsme se na 14 hodin, jako posledne. :wink:
Gedren: to je skoda, ze nejsi fit, ale je lepsi, to vazne nepokouset a doma se vyhajat. Snad te to brzy prejde. :wink:
9. říj 2006 ve 20:09  • Odpověz
Dik, no zatim to nepreslo ;), dneska navic furt vypadavala kabelovka, tak jsem ale aspon byla pekne v posteli a nesedela u pocitace :slight_smile:.

Hlavne na sebe holky davejte pozor, jezte vitaminy, seberte manzelum velky svetry a bundy :slight_smile: a poradne se oblikejte, ted toho kolem lita, tak at si ten zaver tehotenstvi zbytecne nezkomplikujeme :slight_smile:
9. říj 2006 ve 20:26  • Odpověz
autor
gedren,
tak to je skoda, ale vyjde to zase jindy, neboj. Koukej to spis poradne vylezet, a nejlepsi je lipovy caj s medem, ten mne vzdycky z jakykoliv virozy dostane a vitaminky. Ja uz papam :o)) a bundu uz jsem manzelovi zabavila a do svetru se zatim jeste vejdu do vlastniho :o)

dasha,
ahojky, diky. Taky si mysllim, ze to bylo na 14tou hodinu. Jen jsem si to vyjimecne blbe napsala do diare. Budu se tesit.
10. říj 2006 v 06:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.