• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Praha - Nastávající maminy

(Zamčená)
5. ledna 2009 
rova...ne vůbec jsem to nebrala jako útok proti nevěstám těhulkám :slight_smile:) jen jsem chtěla popsat svojí situaci :slight_smile:) máš to asi o něco složitější vzhledem k věku ale zase už budeš zkušená a můžeš radit třeba mě nezkušené prvorodičce takže na všem je plus a mínus :slight_smile:) a moc držím palečky aby vše vyšlo tak jak má a abyste všechno zvládli :slight_smile:)
10. říj 2006 v 08:03  • Odpověz
Tak jsem ráda, že jsme si to vysvětlili! :wink:
Jo, aspoň budu moc dělat chytrou :grinning: :grinning: Ne sranda. No, ale mrzí mě, že všechny mé kamarádky jsou teď úplně někde jinde (nebo spíš já jsem úplně mimo!:slight_smile: A kvůli tomu se tak moc vzdálili. Až oni budou těhulky a maminky miminek, já budu chodit na třídní schůzky :grinning: No tak snad pak bude i ten bráška, jak to mám naplánované :wink:
10. říj 2006 ve 12:23  • Odpověz
autor
ahoj rova,

já si myslím, že ty maminy, co mají děti, si vždycky budou mít o čem povídat, ať už je jejich dítko novorozeně a nebo dvou leté :o))
10. říj 2006 ve 14:02  • Odpověz
rova přesně tak máš navrch :slight_smile:) navíc si pak budete užívat a kámošky budou běhat kolem miminek :slight_smile:) budete mladý rodiče ne jako já stará baba :slight_smile:)
10. říj 2006 ve 14:38  • Odpověz
Nene, jak jsem řekla, každý věk má v něčem své výhody!! :wink: A žádná stará bába - je ti tolik na kolik se cítíš a dítka omlazují!! Tak tak.. :grinning:
10. říj 2006 v 15:22  • Odpověz
autor
draga,
sim tě, co mám říkat já? Už mám po záruce :grinning:

rova,
přesně tak, hezky sto napsala :o)) ale až my se budeme učit s plínama, což je za pár, tak ty máš ty nejtěžší časy za sebou a to je výhoda :o))
10. říj 2006 v 15:57  • Odpověz
Ale ne, pár týdnů a budete zaběhnuté taky! Já jsem fakt ten špatnej příklad rozmazlující matky. Nepořádek, bolavá záda od nošení, postýlka jen jako dekorace, hlavně že je dítko spokojené :grinning: Má babička říká: Zkazilas vše cos mohla!! (pleny i po roce, nespí v postýlce, netráví den v postýlce, když ječí vyndáš jí z kočárku) Jo to vy teprve začnete utvářet ty vaše zlatíčka, já už mám zkaženo a převýchova je horší!! :grinning:
10. říj 2006 v 17:48  • Odpověz
rova, hlavne si tema recma nenech zkazit naladu a nedelej si z toho tezkou hlavu (ale to Ty si nedelas, vid :slight_smile:). Jestlize ses spokojena Ty i mala, tak je Tvoje vychova tak akorat - ditko neni rozmazleny, kdyz se moc tuli, ale ve chvili, kdy prinuti rodice delat neco, co oni ve skutecnosti nechteji.
10. říj 2006 ve 20:42  • Odpověz
Přesně,hlavně když je dítko spokojené :grinning: vůbec bych si nedělala starosti s tím, kdo co říká, stejně se názory na výchovu dětí pořád tak mění :wink: a je lepší "zkazit" dítko přemírou pozornosti a kontaktu než jejím nedostatkem,ne?
10. říj 2006 ve 20:54  • Odpověz
Bohužel musím přiznat, že rozmazlená je (ale jenom trošičku :grinning: ) V něčem mají ostatní pravdu, v něčem ne..ale každý to dělá po svém no. Ještě, že je tu taťka, který jí na všechno neskočí :wink: To mé lvíčátko dělá svému znamení opravdu čest! Ale je to mé zlatíčko a hrozně rychle roste, takže si jí užívám!!
No jinak mám v pátek první konzultačku - od 14 do 20.30, tak jsem zvědavá na to, jak to zvládne s taťkou. Trošku je mi ho líto, protože jakmile nemá večer maminku a prso, tak je zle.
11. říj 2006 v 08:59  • Odpověz
autor
rova,
tak to musíš vědět ty sama, nakolik je tvoje dítko rozmazlené, a chlapi jsou většinou od toho, aby byli přísní :o)) Neboj, ona to zvládne, bude muset. Víš co se říká, že nejlepší je léčba šokem :o)) Prostě mlíko odstříkej a taťka si bude muset poradit, aspoň bude vědět, že to není jednoduché být s prckem doma :o))

ahoj gedren,
jak se vede? Co nachlazení, už je líp?
11. říj 2006 v 09:27  • Odpověz
Ahoj maminky, dneska je streda, takze pocitam opet se srazem, kdo se chysta prijit? Ja tam urcite dorazim, myslim, ze jsme se domlouvaly na 14 hod. Uz se tesim. :wink:
Gedren: ty asi zustanes doma, at se pekne s miminkem vyhajate....
11. říj 2006 v 09:42  • Odpověz
mapris, lip mi trochu je, vcera vecer uz jsem myslela, ze jsem zdrava (dokonce jsem i uvarila veceri! :slight_smile:), ale ted po ranu to zase stoji za houby...takze to fakt nebudu hrotit a radsi budeme odpocivat...

Tak si to holky uzijte a dejte si neco dobryho i za me! :slight_smile:
11. říj 2006 v 11:04  • Odpověz
ahoj rova: já si myslím, že jsi stará natolik, co se cítíš. mě bude 27 a skoro všechny spolužáci z gymplu i vejšky jsou buď ve světě, nebo si užívají kariéry. jsem snad jediná s děckem a jsem šťastná. tak si najdeš starší kamarádky nové a na pokec můžeš zajít i se staršíma. budou tvoje děti obdivovat a divit se, že to zvládáš. taky jsem přepadlá, když jdu ze srazu s nima, ale mám spíš pocit, že nikomu na dětech nezáleží. raději mít děti dřív, než nikdy. :slight_smile:
a také si myslím, že roční dítě nemůže být rozmazlené. je přirozené, že chce být s tebou a zvlášť vtomto věku. do roka se to určitě napraví. malej se také kolem roku choval a jinak řval a dneska po mne ani nevzlykne, když jdu pryč.
11. říj 2006 v 11:48  • Odpověz
autor
dasha,
ahojky, taky se tesim, zatim jsem cela, takze dorazim :o)

gedren,
jen to hezky vylez, ja mela virozu pred mesicem a potila jsem to dva dny, nejlepsi je lipovy caj s medem a teplo pod perinou, nejlepe ve dvou :o). Dame si, urco, tiramisu :grinning: .
11. říj 2006 ve 12:08  • Odpověz
Mapris: Koukám, že každou chvilku už tě čeká ten nádherný den, kdy budeš držet v náručí toho svého andílka! Strašně ti držím palečky k rychlému porodu, a nezapomeň se teď posledních pár dnů vyspat :wink: Už se těším, až ti budu moc pogratulovat! :wink:
12. říj 2006 v 15:18  • Odpověz
autor
rova,
ahojky, tak na to si ještě počkáš :o)) Byla jsem dneska u doktora a zatím všechno v pořádku a za týden na kontrolu. Máme mít Terezku nebo Tomáška a Terezky je teď v neděli, tak jsem zvědavá :grinning:
Jedu k našim, takže přeji všem hezký víkend. Ozvu se v pondělí.
12. říj 2006 v 15:57  • Odpověz
No jo, kamaradka, jak porodila pred asi 10 dny, na posledni chvili menila jmeno, protoze chteli Michala a kdyz zjistila, ze Michal ma zrovna (+- den kolem porodu) svatek, tak prohlasila, ze to by mu neudelala :slight_smile:
12. říj 2006 v 16:56  • Odpověz
Pa, mapris, v pořádku dojeď tam i zpátky. Dej pak vědět, co ta neděle :slight_smile:
12. říj 2006 v 17:07  • Odpověz
autor
ahoj ladunko,
už jsem to psala do termínů, dojela jsem o.k. I kadeřnici jsem stihla, ale Terezka zatím nic, tak přemýšlím, jestli nemám změnít jméno, kdyby se to narodilo teď někdy :frowning2:
15. říj 2006 v 19:56  • Odpověz
Gedren: Přítel se jmenuje Michal.. narozky má chudák 3 dny po svátku :grinning: A výročí seznámení mezi, páč jsme se seznámili na jeho oslavě narozenin (skoro jak jeho dáreček :grinning: )

Mapris: Já jsem pár dní přenášela, hrozný! :wink:
16. říj 2006 ve 12:43  • Odpověz
autor
rova,
no, mně taky známí straší, že to dřív jak 25.10. určitě nebude a já už mám fakt dost :frowning2: , tak uvidíme ..
16. říj 2006 ve 14:19  • Odpověz
Počkej, zkus to brát jako přednost, máš posledních pár dní, kdy se vyspíš! :slight_smile: Já na to zatím čtrnáct měsíců čekám :grinning: Já jsem byla ten den plánovanýho porodu na lodičkách - zážitek!!:slight_smile: Bylo mi jasný, že to hned tak nebude..

Musím se pochlubit, včera jsme strávili přes 4 hodiny v ZOO - je to tam teď fakt nádherné, tak jestli jste tam v posledních letech nebyli, určitě si to zahrňte do plánu na příští rok - až bude teploučko a mimča povyrostlá :wink: ! Včera tam bylo ale i přes tu zimu hodně lidí a kočárků!! (No, ale Ness tam stejně nejvíc zaujala kočka, psi, kachny.. no naštěstí pak i ještěrky a slon! :grinning: :grinning: )
16. říj 2006 v 15:44  • Odpověz
autor
rova,
tak tam jsme byli letos v létě, jezdí sem teď skoro každej rok o prázdninách s dětma moje sestra, každej rok je tam totiž něco nového, takže je to fajn :o))
16. říj 2006 ve 22:02  • Odpověz
Mapris: Je to tam krásný, viď?? Já tam byla předtím tak 6 let nazpátek, takže ty změny jsou opravdu vidět. No v létě je to určitě lepší, ale nějak jsme to nestihli. Ale už se těším na příští! Zítra se chceme podívat poprvé do aquaparku do Letňan, mají tam bazén pro děti od 6 měsíců (asi 32 stupňů), tak snad se tam malé bude líbit..
17. říj 2006 v 10:56  • Odpověz
autor
rova,
ten aquapark není špatný, já tam byla loni se známými, ale fakt je to jen pro děti a pro zábavu a relaxaci. Na nějaké sportovní výkony, jako jsem byla zvyklá v podolí to opravdu není, akorát myslím, že stojí vstupné 90 kč na 1,5 hodiny, ale teď si nejsem jistá ... Malé se tam určo bude líbit, je tam i tobogán a myslím, že i zvláštní bazen pro malé děti.
17. říj 2006 ve 14:14  • Odpověz
Nam se libi v Hloubetine, ze maj normalni bazen i malej bazenek, takze az bude ditko vetsi, ja se s nim budu rachat v bazenku (to mi vyhovuje :slight_smile:) a manzel si mezitim poradne zaplave...akorat nevim, od jak velkych deticek se tam muze...zjistime :slight_smile:

Jinak holky, co ted budeme rodit, pokud chcete taky chodit plavat s mimcama, tak bysme se pak treba mohly domluvit kolektivne, uz jsem predbezne hledala, co kde je, a nejbliz odsud asi motylek v Letnanech nebo anahita na Cernem moste, v obojim maji i vanicky pro uplne malicka miminka, tam se teda chodi asi individualne, tak uvidim, jestli se mi bude ted v zime chtit :slight_smile:.
17. říj 2006 ve 20:28  • Odpověz
autor
gedren,
ahojky, nápad to není špatný, jsem pro, akorát budu pár týdnů u našich a uvidim, jak se mi v tý zimě bude někam chtít :o)) ale jsem určo pro ...
18. říj 2006 v 08:26  • Odpověz
autor
Tak děvčata ...
Dneska ve dvě, ne aby jste zapoměli :o)
18. říj 2006 v 10:03  • Odpověz
Ahoj holky, budu tam. Uz se tesim. :grinning: Ve dve v "nasi" pizzerii.
18. říj 2006 v 10:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.