• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Praha - Nastávající maminy

(Zamčená)
5. ledna 2009 
Mapris: No, my tam stejně jdeme jen kvůli malé a tomu malému bazénku, takže sportovní výkony klidně vynecháme :grinning: Nemáš ještě nějaké rady kam je možné jít s ročním dítkem a kde by jí cokoli zaujalo? Děkuju předem!! :grinning: Taky jsem chtěla chodit na plavání s mimčama, jenže našla jsem nejlevnější tak za 300-500,- na třičtvrtě hodinku a to se mi nechtělo dávat.. :frowning2:
18. říj 2006 ve 12:54  • Odpověz
mapris, to kolektivni plavani (jakoze prijde banda mamin s mimcama a blbne se v bazenu) je stejne az od pul roku, takze casu na rozmysleni dost a taky uz bude snad trochu teplicko :slight_smile: - do ty doby se muze bud do vanicek (kazdy miminko ma svoji vanicku a individualni peci) nebo doma ve vane prijde holcina a spolecne ho opecovavate, ale to je dost drahy a tak, tak uvidim, jestli do toho pujdem, nebo zacnem az na to klasicky od pul roku.
18. říj 2006 ve 13:35  • Odpověz
autor
rova,
no, já jsem chodila na těhotenské cvičení se Studiem pro ženy - www.studioprozeny.cz, a tam jsem si všimla, že mají i plavání s miminama a ti chodí na Žižkov - a teď si nevzpomenu na ten název bazénu. Jinak mně nic nenapadá. Já chodila plavat od Podolí, takže nevim ...

gedren,
tak tohle uvazovani asi fakt necham na pak, manzelovo kolega chodil nekam s malou, tak zkusim zjistit kam, ale ted si nejsem jista, jestli nahodou taky nechodili az od půl roku ..

holky, já si vyvrtla kotník - fakt super :o(((( Asi budu muset dneska s tím na pohotovost ..
19. říj 2006 v 16:40  • Odpověz
Mapris, tak to je mi moc lito, snad to jeste nejak rozchodis. :frowning2: Tak dej vedet, jak jsi dopadla. Je to smula, snad to brzy prejde. :wink:
19. říj 2006 v 17:42  • Odpověz
autor
Ahojky dasha,
no, byli jsme s tim vcera na pohotovosti, nemohli mi ani udelat rentgen a sadru mi nedali kvuli terminu porodu. Tak to mam zavazany a leduju ... Mam dost. Uz takhle nemuzu spat a ted jeste tohle ... Blbej chodnik ... :unamused: . Ale na Bulovce jsme se takhle fakt strasne dlouho nenasmali :grinning:. Podarilo se mi ale sehnat za rozumnou cenu tu kojeneckou podprsenku i tu na noc, tak jsem spokojená :o)
20. říj 2006 v 09:23  • Odpověz
mapris, tak si to aspon poradne zadelavej stahovacim obvazem, kdyz nekam pujdes...doufam, ze se Ti to brzo spravi! Ja s tim mam taky zabavnou zkusenost, takhle jsem si pred lety vymkla kotnik asi den pred odjezdem na docela fyzicky narocnou dovolenou do Skandinavie, ale taky jsem to nakonec zvladla :slight_smile:.

Koukam, ze jsme vsichni nejaky mrtvolky (ja se furt sotva belham s tema kyclema a muzicek se jeste neuzdravil), ne lepsi si to odbejt ted, nez az po porodu nebo pri nem, ze :slight_smile:
20. říj 2006 v 11:22  • Odpověz
autor
gedren,
dík za radu :o)) Mám to stažený obvazem od nich a mám to nahoře a leduju. Docela už je mi líp, tak snad se z toho dostanu co nejdřív ... No, jjá jsem mrtvolka, fakt už jsem nešikovná a mám dost :unamused:.
Doufejme, že po porodu nás nic takovýho nečeká. Ale kamarádk mi napsal, že je to možná lepší, že se mi to stalo teď, že na tom porodním stole si těch bolestí u porodu ani nevšimnu, protože mně bude bolet kotník :grinning:, tak si říkám, abych si těch kontrakcí vůbec všimla, když jsem ráda, že dopajdám na wc :o)
20. říj 2006 v 11:56  • Odpověz
Ahojky, sice sem nepatřím ale prosím o radu:poraďte mi v Praze nějakou hodně velkou prodejnu kočárků:slight_smile:
Děkuju můžete i webovou adresu, pokud mají
22. říj 2006 v 11:46  • Odpověz
autor
ahoj protea,

www.babypoint.cz - prodejna je na palmovce - ta je mala, ale na netu je docela vyber. Potom mne napada ve vrsovicich na - Ruske je take jedna prodejna kocarku, nevim ale jak se jmenuje, a potom Praha 8 - cumpelikova, bazar kocarku - maji i nove.
22. říj 2006 v 17:37  • Odpověz
jojo, proteo, uz jsem Ti to psala na jine diskusi, ten AAA bazar kocarku v Cumpelikove ma fakt velky vyber (tech novych, ale i jetych)
22. říj 2006 ve 21:07  • Odpověz
Holky,
děkuju moc snad něco seženu:slight_smile:
23. říj 2006 v 08:40  • Odpověz
autor
nazdárek děvčata, tak co ten zítřek? :grinning:
Ivet nám už vypadla, ale naštěstí v dobrém slova smyslu, tak se sejdem aspoň my 4 ne? jsem zvědavá, která bude další :o)))
24. říj 2006 v 09:45  • Odpověz
Ja uvidim, jak budu zvladat, jsem nejaka unavena a mam dost prace, no nejak to dopadne :slight_smile: (jakoze kdyz neprijdu, neznamena to, ze rodim :slight_smile:)
24. říj 2006 v 15:34  • Odpověz
Ahoj holky, ja se moc omlouvam, ale jsem v mimo Prahu u rodicu, takze mi to tentokrat bohuzel nevyjde. Je mi to lito. Tak si alespon dejte tiramisu za me. Hodne stesti a treba se jeste nekomu bude chtit pristi tyden. No, ale to uz budete mit vsechny po terminech, takze vsem drzim palecky. :grinning: Hlavne o sobe davejte vedet. Ivet ma nadhernou holcicku...Treba se nekdy sejdeme i s miminky. :grinning:
25. říj 2006 v 10:12  • Odpověz
autor
gedren,

nic se nedeje, vzdycky to proste holt nevyjde ... Abych tam pak nezustala sedet sama :o)) Ja snad narvu ten svuj oteklej kotnik do boty :o)

ahoj dasha,
to neva ze nedorazis, snad jeste pristi tyden, beztak budu cela, miminu se nejak ven nechce ... Pa

ladunkoooo, ty dorazis??
25. říj 2006 v 10:19  • Odpověz
autor
Tak co holky, zvládneme udělat ještě tuhle středu jeden srázek??? :wink: Necháme se překvapit.
29. říj 2006 v 09:53  • Odpověz
autor
Ahojte holky,
tak tu středu asi nestihnem, musim být ve 12 u apolináře na ultrazvuk. Budou mi dělat váhový odhad na mimino ...

Ahoj Dasha,
jak se vede?

Ladunko, jsi ještě celá??
30. říj 2006 ve 13:57  • Odpověz
Ahoj mapris,
ano, jsem - co nového v poradně kromě toho středečního ultrazvuku?
30. říj 2006 ve 14:04  • Odpověz
Už to čtu v "listopadu", no tak uvidíš, rozhodně to vypadá na brzké vylodění, ať už jakkoli :wink: Nezapomeň dávat zprávy!, já se s případnými novinkami samozřejmě taky ozvu.
30. říj 2006 ve 14:06  • Odpověz
autor
ahoj ladunko,
no, doktor mi řekl, že hlavička je sice nízko, ale prý ještě nesestoupila do pánve, tak nevím, co si o tom mám myslet :frowning2:. No uvidim, necháme se překvapit. Jdu si dát na chvilku šlofíka, jsem nějaká utahaná. Ty asi nemáš doma icq?
30. říj 2006 ve 14:13  • Odpověz
autor
ahojte holky, tak můžem pokračovat tady v naší diskuzi :slight_smile: . My už jsme zpátky v Praze a během týdne sem doložím fotky, nějak nestíhám :o)) Jsme na umělým, ale co se dá dělat, přibíráme i tak, tak jsem ráda ..
27. lis 2006 ve 14:12  • Odpověz
Mapris: Ty jo, já jsem tě prošvihla :unamused: Tak ona se už vám narodila? Já jsem ti zjukla fotečky..úplně mě to dojalo to maličký sluníčko a zavzpomínala na ten náš okamžik, kdy se narodila Vanesska! :wink:
Strašně ti gratuluju k Terezce, přejeme jí moc zdravíčka, ať vám dělá radost a krásně roste! A tobě hodně sil v tom šestinedělí! :wink:
28. lis 2006 ve 12:32  • Odpověz
Holciny, je tu nekdo, kdo ma zkusenost s porodnici U Apolinare??? Ja o ni uvazuju, sama mam zkusenost jedinou a to, kdyz jsem se tam sama narodila :grinning:
2. led 2007 v 19:23  • Odpověz
andiro, mrkni se na www.rodina.cz, tam je toho hafo...
2. led 2007 v 19:29  • Odpověz
Holky rodila jste některá na Vinohradech?
Já ano,protože v můj termím to byla jediná volná porodnice a už vím proč :frowning2: !Příště bych raději porodila doma než tam!!!
Tak by mě zajímalo jestli má někdo odtamtud ošklivé zážitky jako já!Ale co,hlavně,že je malá zdravá a máme to zdárně za sebou :slight_smile: !
2. led 2007 v 19:34  • Odpověz
Isacek: Jo rodila, taky z důvodu plných porodnic :wink: No zážitek to celkem byl - porodní bolesti jsem prožívala v pokoji se sedmi těhulema na rizikáči, co koukali na telku. Málem mě nechali porodit ve sprše, páč mi pořád tvrdili, po natočení monitorů, že to ještě nic není, a po 5 minutách přiběhla sestřička, že se mám okamžitě ze sprchy vrátit a znova mě vyšetří. Tak zjistili, že jsem otevřená na 7 a fofr mám volat přítele, nebo to nestihne. Naštěstí tam poslední hodinku byl, takže v pohodě. Jinak proti porodníkovi, ani asistence nic nemám..no a na šestinedělí mi přinesli 2 hoďky po porodu dcerku, s tím, že jí mám nakojit a odešli..No sranda, tak jsem tak trapně pokukovala po těch dvou maminách a když přišla sestřička znova - s otázkou, zda jsem jí zkusila přisát, tak jsem řekla, že nevím jak. Chytla mi prso, strčila jí ho do pusy a odešla :grinning: No, ale kojíme doteď, tak je to dobrý :wink: Beru to s humorem, ale příště půjdu určitě jinam!! :wink:
2. led 2007 ve 23:28  • Odpověz
rova,
tak to máme podobné.Taky mi skoro doktor nevěřil,že mám velké bolesti a tak mé dali na pokoj kde už byly maminky s miminkama a taky koukaly na telku :slight_smile: !Tak to jsem si říkala,že je fakt síla.A za hodku už jsem šla na porodní sál a pak doktor říkal,že je neuvěřitelné u prvorodičky tak rychlý porod.Malá se narodila ve čtvrt na dvanáct a to jsem ji dostala na první přisátí a pak mi ji přinesly až v pět hodin ráno :cry: .a tři dny jsem ji u sebe nemohla mít,protože měla problémy a hodně zvracela krev.Ze stresu jsem samozřejmě přišla o mléko a malé začali dávat cizí mateřské mléko aniž by mi někdo něco řekl :frowning2: !Jediný kdo mi vše vysvětlil byl pan doktor Prokop,to je jediný člověk který byl milý.A možná tak dvě setřičky.Malá je od narození na umělým mlíčku a já už bych tam nikdy rodit nešla :stuck_out_tongue_closed_eyes: !
3. led 2007 v 11:32  • Odpověz
Jéžiš..tak to malá naštěstí žádné problémy neměla, takže proto to beru tak s humorem. Myslím, že porodnice se ukáže v pravém světle hlavně, když nastanou komplikace.. :unamused:
Já jsem měla bolesti od pondělka od 3 od rána, do sedmi do rána jsem po deseti minutách šlapala po pokoji..takže jsem ráno jela na planý poplach, doktorka mě řekla ať odpoledne přijedu s taškou. Ale takovej mladej beach boy mě nepřijal, takže mě v úterý v noci mamča zas dokopala k odjezdu..no a právě nebýt ve středu té doktorky, co pak kontrolovala ty monitory během sprchy, tak bych tam fakt porodila..protože pořád říkali, že to nic není a mě bylo trapně pořád říkat, že už to bolí jako fakt dost :grinning: Navíc spolurodičky na pokoji byli hustý - jedna 19-ti letá slečna, která byla po tom porodu nějaká jeblá a druhá, které hned miminko odvezli na Karlák, s tím, že má sotva 2 kila, má v sobě nějaké drogy a je na ventilátoru a ona na to řekla - "No a jinak je teda v pořádku?" A hlavně jí po přivezení nejméně 3 lidi (doktorky a sestřičky) seřvali, jak šíleně hystericky se při porodu chovala! No docela mazec! :unamused:
3. led 2007 ve 12:50  • Odpověz
Tak ten mladej beach boy :grinning: :grinning: :grinning: ,mě právě rodil!!
To jsi vystihla :grinning: !Byl docela arogantní!!!
A co mě nejvíc dostalo bylo,když za mnou první den přijeli naši a chtěli vidět malou.Nebylo mi dobře tak jsem jim řekla ať si dojdou na kojeňák pro malou sami a oni ji opravdu přinesli!Přišli tam a řekli setřičce,že chtějí vidět malou a řekli moje jméno,ale malá má příjmení po tatínkovi.Sestřička řekla,že tam je jen holčička Natálka s jiným příjmením a naši,že to je ona,že to popletli.Tak setřička jim jí dala a to vůbec nevěděla,že patří ke mě!!!
Takže to jsem docela nechápala!!Přítel mi pořád říka at už to neřeším hlevně,že jsme obě v pořádku a tak.Jenže při vzpomínce na první porod,budu mít hrůzu při druhém!!!!
3. led 2007 ve 13:48  • Odpověz
Takovej blonďatej? Bože, od toho bych utekla snad z lehátka :grinning: Mě stačilo, když mi začala kontrakce a chtěl, abych vylezla na to gynekologický křeslo. Tak jsem ze sebe vymáčkla, jestli by mohl chvíli počkat, že to zrovna dost bolí. A on: No tak rychle nahoru, to já zrovna potřebuju! Tak jsem šplhala no :grinning: Vím, že tam byl ještě takovej mlaďoučkej sympaťák s brejličkama..No, tqak hustý, že jí takhle dali :unamused: Hlavně, že je vše v pořádku!! :wink: A ten příští porod bude určitě lepší!! :slight_smile: Kolik měla Natálka apgar?
3. led 2007 ve 14:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.