• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Při umělém oplodnění se v podstatě likvidují lidské bytosti

(Zamčená)
14. října 2010 
Novako, jsem nějak zvyklá, že tu padají různé názory, i když to není zdaleka tak vyhrocené jako ta diskuze pod tím článkem. Mně se to až tak nedotklo, protože pro mě je důležitý, že JÁ vím svoje a JÁ tomu rozumím, takže vím, že plácají nesmysly... Ale jo, je to přesně tenhle typ lidí, kvůli kterým... no, nemůžu říct, že bych se za IVF jakkoli styděla, my to máme v hlavě porovnaný, ale prostě to moc neventiluju. Nerada bych, aby si pak z našeho dítěte dělali srandičky.

Alexandra, jasně, někdo prostě potřebuje hledat vinu - dokud to nepotká jeho :pensive:
16. led 2009 ve 12:09  • Odpověz
Musilka, ty si to vystihla s tým prirovnaním anarchistu - policajta :grinning: Presne aj pre toto si myslím, že ten článok nie je výplod toho embriológa, ale tej ženskej čo sa pod článok podpísala. Ak sa na ten článok lepšie pozriem, tak citácia v úvodzovkách od embriológa je len jedna veta: "Celý proces asistované reprodukce má mnoho úskalí. Potvrzuje to například i soudní spor, ve kterém těžce postižený Francouz žaloval příslušný tým reprodukčních biologů za své postižení," Toto kľudne mohol povedať, no mohol mať na mysli kadečo iné, nie to čo potom z toho autorka urobila. Totiž aj liečba antibiotikami môže mať rôzne úskalia, to je pravda, tiež by sa mohol nájsť človek ktorý bude žalovať lekára za to že mu predpísal antibiotiká a on následne mal problémy s oslabenou črevnou bioflórou. To sa dá povedať aj o chemoterapii alebo akejkolvek liečbe, každá má svoje pre aj proti. Dotyčný embriológ mál pod pojmom "úskalie" možno na mysli práve to, že po právnej stránke tieto veci sú ťažko nejak zaraditeľné a posudzovateľné. Ale pochybujem že mal na mysli to že sa nemá robiť výskum alebo UO alebo čokolvek čo sa embrií týka, lebo to by potom nebol embriológom. No autorka si to vysvetlila po svojom a použila to pre logicky uvažujúceho človeka v úplne chorom kontexte.
A tiež si myslím, že takéto niečo môže hovoriť/písať len človek ktorý sa s tým že by musel riešiť vlastnú neplodnosť nestretol. :slight_smile:
16. led 2009 ve 12:11  • Odpověz
Já ani nevím, jestli je řešení vždycky lepší a horší... protože co je lepší pro jednoho, jinému nemusí vůbec vyhovovat a naopak. Takže jsou různá řešení a každý ať si vybere takové, které mu nejlíp sedne. Ale prostě by se lidi neměli soudit podle toho, že zrovna něco cítí jinak. Třeba my teď momentálně zatím neuvažujeme o adopci - dokud budeme mít nějakou naději na děti geneticky vlastní. Prostě pro mě dítě znamená i předání kousku sama sebe a ráda bych v něm jednou viděla kus svého muže. Ale neskutečně obdivuju lidi, kteří do adopce jdou, kteří dokážou dát lásku "cizímu" děťátku a pomoct tak do života někomu, kdo by to měl jinak o moc těžší...
16. led 2009 ve 12:13  • Odpověz
len pises mi z duse..

novako mas pravdu.. keby som isla do extremu, mozno jedno z takychto deti (narodenych po UO) vynajde liek na HIV, rakovinu, pripadne zachrani obrovske mnozstvo ludi...
16. led 2009 ve 12:15  • Odpověz
Jinak by mě tedy zajímaly konkrétní podrobnosti toho soudního případu. Věděli embryologové předem, že dítě bude postižené? Mělo to postižení nějakou přímou souvislost s metodou oplodnění? Jaké byly argumenty u toho soudu? (musely být závažné a jednoznačné, když došlo k takovému rozsudku)
16. led 2009 ve 12:15  • Odpověz
len.. a preco sa ten franzuz nesudil so svojimi rodicmi, ktori ho chceli tak velmi, ze boli ochotni pre to absolvovat vsetko okolo UO..? :frowning2:

Je lahke najst vinu, ale velmi tazke, najst vinnika..
16. led 2009 ve 12:17  • Odpověz
len přesně jak říkáš. Dokud jsme nevyčerpali všehcny možnosti a finance tak budeme zkoušet cokoli půjde aby jsme měli svoje miminko. Chci si aspoň jednou všechno to kolem miminka prožít to jak mi poroste panděrko to jak mi opuchnou nohy a budu hekat do schodů i ten porod prostě si myslím že každá ženská má právo si tohle zažít.
Adopce je sice strašně krásná věc pomoct dítěti vyrůstat v prostředí který by nikdy nepoznalo, jenže v dnešním českým byrokratickým státě je pro mě pořád snazší zkoušet IVF do totálního vyčerpání naší peněženky a nervů
16. led 2009 ve 12:18  • Odpověz
musilka ano, viem.. zial je to tak..
16. led 2009 ve 12:20  • Odpověz
Ahojte holky,
clanek radej ani cist nebudu, predpokladam podle diskuze, ze je plnej neuveritelnych zvastu a nechci se zbytecne rozcilovat.
Ja sama jsem po IVF a v kvetnu se nam narodila uzasna holcicka.Diky IVF se nam splnil nas nejvetsi sen.A kazdym dnem dekuju medicine za to, ze nam k tomu zazraku dopomohla.
Bohuzel stejnych hnupu jako je autor clanku, stejne tak jako dobrodincu, co si mysli, ze po IVF se rodi zrudy a monstra, je vic nez dost a porad jich dost bude..I zde na MK je jich spousta,najednou se jich tu ale vyrojilo pote, co jsme otehtnela :grinning: .Cloveka to nejdriv rozciluje, ale ted uz jsou mi ty kecy opravdu uplne u p*****, akorat tak kroutim hlavou nad nekonecnou blbosti nekterych lidi....

Holky, nenechte se vyprovkovat nakyma trapnyma pindama, vsak my vsechny vime, jak to je s tema detma:wink: .
16. led 2009 ve 12:21  • Odpověz
martek, podľa toho citovania nejakej "vatikánskej" múdrosti, je tento vzdelaný pán zároveň aj zjavne silno veriaci...čo mu teda nikto neberie, ale na jeho názor ovplyvnený jeho vierou by som bola zvedavá asi tak, ako na to, čo si myslí pán Lipšic o slobodnom rozhotí ženy, či pôjde alebo nepôjde na interupciu...a v tomto si myslím, že je umelé oplodnenie šanca vychovávať dieťa, ktoré je naozaj tvoje-vaše...a bola by to aspoň u mňa prijateľnejšia forma ako adopcia...tam je to tiež neprirodzené, lebo často prichádza dieťa do domácnosti a spoločnosti, ktorá je od jeho skutočných koreňov na mile vzdialená :pensive:
16. led 2009 ve 12:22  • Odpověz
Len, mluvis mi z duse :dizzy_face: Ja to citim stejne. Nikdy jsem proti tomu nebyla a IVF odsuzuju jen u padesatiletych a vys :grinning: Mimochodem, nedavno jsem byla na kontrole u svyho doktora (malicky soukromy CAR) a predbehla me nejaka zenska. Jsem se tak nastvala a chtela jit servat sestru, jak je to mozne, ze se tam tohle nedela. A sestra sama za mnou dosla a povida, ze to byla pravnicka protistrany. Ze doktora zaluje nejaka padesatileta pacientka, ktere odmitl udelat umele oplodneni a ze ona se domniva, ze se jeji o dvacet let mladsi pritel s ni rozesel prave kvuli tomu, ze nemohla mit dite. A nas doktor za to samozrejme muze, protoze ji to IVF nechtel udelat, i kdyz je soukromy a ona byla ochotna si vsecko zaplatit. I tady v Nemecku jsou na postupy u IVF zakony. Dokonce daleko prisnejsi nez v CR. Sestra nad tim vsim mavla rukou s tim, ze to neni prvni, ani posledni.
Ja tu touhu po diteti nikomu neberu, sama ji mam taky, taky se uz nekolik let o to vlastni dite pokousime, nicemene v tomto smeru je ta hranice naprosto opravnena.

Pro verici az bigotni - kdyby Buh nechtel, nikdy by cloveku nedovolil, aby vymyslel umele oplodneni. On by byl vlastne proti sobe, protoze kdyz verici par nemuze pocit, jde na umele oplodneni, cirkev se docka dalsich vericich a to je prece dobre, ne? :wink:
16. led 2009 ve 12:23  • Odpověz
zen budhisti hlásajú okrem iného takúto myšlienku:
je lepšie spať ako bdieť, avšak ešte lepšie ako spať je zomrieť a lepšie ako zomrieť je vôbec sa nenarodiť... :confused:
treba ísť za hlasom svojho srdca a veciam nechať voľný priebeh... :wink:
16. led 2009 ve 12:24  • Odpověz
ninule no však těm co tvrdí že IVF je lůno zrůd a postižených lidí těm nosí děti čáp a ještě jsou ty děti absolutně zdravé :grinning:
16. led 2009 ve 12:24  • Odpověz
Musi, jj,navic asi maji spoustu mindraku, ktery si pak vybiji takto...
16. led 2009 ve 12:25  • Odpověz
vandulienka no někdy právě už ten volný průběh může trvat až do té smrti smrťoucí a proto se tomu musí trochu pomoct. Jít tomu štěstíčku trochu naproti :wink:

ninul jj přesně. Všechno jen o tom že co si člověk sám neprožije to nemá právo soudit...
16. led 2009 ve 12:27  • Odpověz
Na margo tej 50-rocnej.. dieta nestaci porodit, treba ho aj vychovat.. a ako by sa 75 rocna zena dokazala pomoct postavit na nohy cerstemu absolventovi/ke vysokej skoly..?
16. led 2009 ve 12:28  • Odpověz
se zajmem jsem si precetla clanek a s jeste vetsim vase komentare :slight_smile: diky vam jsem zase o neco nazorove bohatsi :slight_smile:

Na me to pusobilo dojmem, ze si jako lidi chodi plodit deti do Caru, protoze doma by se u toho zadychali :grinning:
16. led 2009 ve 12:29  • Odpověz
Ja viem, Musilka - je to občas aj tak... :sunglasses:
16. led 2009 ve 12:29  • Odpověz
no neviem, ci je to v CAR prave prijemne :frowning2:
16. led 2009 ve 12:30  • Odpověz
Mmmk: Alespoň z toho mála, co o tom vím. Katolíci považují za počátek života už oplodněné vajíčko. Největší problém u IVF je právě to, že se některá oplodněná vajíčka prostě netrasferují. Tudíž se zabrání životu v rozvíjení. Jinak by to snad mělo být OK. Teda, u těch přísně ortodoxních by neprošlo ani IVF, protože se tak miminko nenarodí z přirozeného spojení muže a ženy, ale to už je fakt extrém.

Shrnula bych to do velmi známé biblické věty: Kdo bez viny, hoď první kamenem. :wink:
16. led 2009 ve 12:31  • Odpověz
wobludka :grinning: Já osobně za sebe můžu říct že děti dělám velice ráda doma v soukromí a přirozeně jenže když to nejde tak to prostě nejde. Není pro mě žádnej super požitek nechat se oplodňovat umělohmotným katetrem :sweat_smile: a stejně tak pro mě není nic příjemnýho chodit i několikrát měsíčně na vaginální UZ a na vyšetření všelijakými doktory a že už jich do mě teda šáhlo opravdu dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Pokud bych si mohla vybrat tak se radši budu doma třikrát denně zadýchávat než chodit do CARu a vytahovat tam pořád desetitisíce. Jenže já na výběr nemám a CAR je pro mě jedinou nadějí...
16. led 2009 ve 12:33  • Odpověz
JJ, je to tak-kdo neprozil, nepochopi....A kdo nechce chapat, taky nepochopi..
16. led 2009 ve 12:36  • Odpověz
novako i ked aj stym sa da polezimovat.. Vajicko (zena) + spermia (muz) = embrio (dieta).. takze sa narodi zo spojenia muza a zeny, no nie? :grinning:
16. led 2009 ve 12:38  • Odpověz
len my sme sa tak rozhodli pred tym, ako sme splodili dieta...ako sme vedeli, ci budeme schopni dieta prirodzene splodit...proste to bolo nase rozhodnutie a vieme aj preco... :wink: a hovorim iba za seba a svoje rozhodnutie...vase rozhodnutia su vase a tiez na ne mate dobre dovody.

ale pride mi nanajvys trapne nazyvat nazory inych zvastami len preto, ze su ine ako tie vase, ze sa vas to dotyka na citlivych miestach. veci su zariadene tak ako su, umele oplodnenie je legalne a spolocnostou akceptovane. ked sa najdu ludia, co su proti, mozu sa tak rozhodnut iba sami za seba a vas sa to nijako nedotkne. a ze sme roky bojovali v nasej krajina za slobodu prejavu, tak teraz nam lezie na nervy :wink:
16. led 2009 ve 12:39  • Odpověz
Proste dite je zazrak a je vlastne jedno, jak k nemu clovek dojde (at uz IVF, IUI, adopce), nechapu, proc to cirkev tak resi. Jsem myslela, ze je to jako v byznysu - cilem jsou spokojeni zakaznici (verici). A kdyz tito spokojeni nejsou, je potreba jim vyjit vstric (nezakazovat IVF). Cirkev by mela jit s dobou :wink:
16. led 2009 ve 12:40  • Odpověz
Ahoj holky, čekám dvojčata po IVF, mám za sebou PGD,manžel má v rodině Dawna,takže jsem si vůbec neriskla v 35 porodit takhle postižené dítě. Manžel má navíc minumum živých spermií.

A i já jsem se setkala s názorem,co to děláme je proti přírodě,že mít postižené dítě je dar! Prý nás obohatí duševně atd...

Souhlasím s Musilkou, vyzkoušeli jsme všechno, nemluvě o penězích ale povedlo se. Taky jsem přemýšlela o adopci ale prostě jsem to chtěla zkusit.

Ten článek mě nejdřív zaskočil a pak jsem jen kroutila hlavou,jaké bludy může pronášet embryolog.

Diskuzi už jsem ani nečetla, chci porodit v termínu,nemíním se rozčilovat. :wink:

Holky,všem co se na to chystáte,držím palce, nic nevzdávejte,nás nejdřív považovali za ztracený případ a za 2 měsíce rodíme. :slight_smile:
16. led 2009 ve 12:44  • Odpověz
mmmk ved cirkev aj ide :wink: uz zmenila tolko svojich prikazani a zakazani...aj toto sa raz zmeni...ale to je na inu temu.
16. led 2009 ve 12:44  • Odpověz
Mmmk: Pokrokovost v katolické církvi? To bys po ní chtěla moc. :grinning: Byznys tady neplatí a z určitého pohledu je to jen dobře. Církev stojí na určitých zásadách a vyznává určité hodnoty a pokud se těm zásadám a hodnotám zprotiví, bude to konec její vlastní existence.
Jedna z hlavních zásad katolické církve je ochrana života. Proto je pro ní nepřijatelné odsoudit oplodněné vajíčko k záhubě (nedat mu šanci aby se uchytilo).
A s tím vyjít vstříc. Když chce dítě dělat něco, co se mu líbí, ale ty víš (podle svého nejlepšího vědomí a svědomí), že to pro něj není dobré, tak mu to také nedovolíš. V tom je to hodně podobné.

Sirinko: Problém není v různosti názorů, ale v tom, jak se řeknou. :wink:
16. led 2009 ve 12:49  • Odpověz
ja suhlasim so sirinkou :wink:
na druhej strane neodsudzujem nikoho kto podstupi IVF.
Moji krstni (bola som krstena ovela neskor) podstupli tri IVF, vsetky neuspesne. Nakoniec si dievcatko adoptovali ale aj nanho cakali dokopy 11 rokov. Ked sa nedari tak sa nedari, ale toto nastastie dopadlo dobre :slight_smile:
16. led 2009 ve 12:51  • Odpověz
mne by k diteti stacilo jedine - presne za 12 dni pozadat blizniho sveho. Verim, ze by stacilo jednou :slight_smile: ale ani tenhle pan me nepresvedcil o tom, ze bych si mela dat 4 rumy a petiminutovku u souseda.
16. led 2009 ve 12:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.