• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Při umělém oplodnění se v podstatě likvidují lidské bytosti

(Zamčená)
14. října 2010 
novako aj to je pravda

wobludka tak tuto moznost jednoznacne odsudzujem :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. led 2009 ve 13:05  • Odpověz
ja teda jsem toho nazoru, ze nikdo nema pravo soudit nebo rikat ja bych se zachovala tak a tak dokud proste nejsou v situaci, ze deti mit nemuzou. Kazdy ma podle me pravo byt rodicem a pokud je v dnesni dobe moznost tomu pomoct tak proc ne?

Ono se to lehce povida tem, co maji sve vlastni deti..tak to se to pak "kaze".. ja jsem teda vzdycky vedela, ze kdyby se nam prirozenou cestou nedarilo tak udelam mozne i nemozne abysme meli dite, takze i kdybych mela s prominutim sezrat velbloudi lejno ve vire, ze to pomuze tak to udelam :grinning:

Natesti jsem jedna z tech stastnych co to zvladla bez pomoci, ale kdo vi? treba pri dalsim to uz tak lehce nepujde a v tom pripade budu rada za kazdou moznost jak otehotnet.

Vsem hodne stesticka a krasne zdrave deticky, at uz prirozenou cestou nebo ne :slight_smile:
16. led 2009 ve 13:06  • Odpověz
caira prepac, ale kazdy na to pravo ma, povedat ako by sa zachoval a zaroven ma aj pravo toto svoje rozhodnutie kedykolvek zmenit :wink:
16. led 2009 ve 13:14  • Odpověz
Sirinko, ono se to dá, utvořit si názor o situaci, o níž nevíš, jestli někdy nastane... Ale můžu ti zaručit, že mnoho, přemnoho lidí ten názor změnilo ve chvíli, kdy se v té situaci nakonec ocitli. Čímž samozřejmě netvrdím, že bys ho změnila i ty. Jenom to, že prostě názor "co bych dělala, kdyby se to stalo..." je často překvapivě odlišný od "co mám dělat, když se to děje" :wink:
16. led 2009 ve 13:27  • Odpověz
Ahojte. Neda sa nevyjadrit k danej teme. V pripade ze nemozem mat dieta prirodzenou metodou bola som 100% rozhodnuta ist do umeleho oplodnenia.Ked som rozmysla co ma urobi viac stastnou- ci to ze neprijmem riziko poskodenia zdravia hormonmi alebo dieta a mozne rizika, jednoznacne vitazilo dietatko. Myslim si ze ak dakto nema inu moznost ako mat dieta tak je vdacny za moznost ktoru mu ponuka IVF. Ten kto nezazil mnoho, mnoho pokusov a sklamani, ocakavani a testovani, ten nevie ake to je tazke- znasat sklamanie a potom zas nadej a sklamanie. Je to strasne. A potom ked dostane sancu(IVF, IUI...) tak sa strasne tesi ze ta sanca je. Myslim si, ze cudzi ludia do toho kafrat nemaju. Kazdy clovek preziva vlastne sklamania, bolesti. Nikto iny ich zanho niest nebude. Cudzi povie- juj moja, treba sa s tym zmierit a ide si domov pohojdat dieta, vdacny za to co ma. A zena ostava sama s beznadejou. Ja hovorim- ak ma zena odvahu, odhodlanie - hoj sa do boja.

Len- velmi, velmi ti drzim palce a ak sa vam to uz raz podarilo, urcite sa to podari znovu. Poznam ta z diskusii a viem ze si velm odhodlana a vyrovnana zena, aj ked je to vsetko napor na psychiku. Velmi, velmi ti zelam nech sa uz to cakanie skonci a podari sa vam to s pomocou ci bez pomoci. Hlavny je vysledok.
16. led 2009 ve 13:30  • Odpověz
Sirinka, to nemas pravdu. Nikdo nemuze predem rict, jak by se zachoval, kdyz v te situaci nikdy nebyl.
Jinak pro upřesnění - nevadí mi, když někdo řekne "mně se to nelíbí, já bych do toho nešel" (s výše zmíněnou výhradou, ale prostě mi nevadí, když si to někdo myslí sám za sebe). Nevadí mi, když někdo řekne "jsem v té situaci a nejdu do toho, nelíbí se mi to."
Ale co mi opravdu vadí, jsou názory typu "mně se to nelíbí a každý, kdo to dělá - je divný, jde proti přírodě, neměl by to dělat." To je to, co v té diskuzi kritizuju - netoleranci k ostatním.
niekedy mi to tu pripomina moju kamosku.. co nema deti.. a ta vie uplne presne ako deti vychovavat a co vsetko robim zle... :grinning:
16. led 2009 ve 13:33  • Odpověz
Nika, díky moc :slight_smile:

Mmmk - říct to může, ale s vědomím, že se názor může měnit. Tudíž to neříkat radši moc dogmaticky, abych pak nebyla za vola :grinning: (což teda není případ Sirinky, ale pár lidí by se v té diskuzi MF zcela jistě našlo :wink: )
16. led 2009 ve 13:34  • Odpověz
Tak já jsem taky podsoupila IVF,ale před tím jsem byla snad u všech doktorů,prodělala operace.Přes dva roky jsem lítala všude možně a dala do toho dost peněz.Můžu říct,že jsem udělala snad všechno abychom počali přirozeně.Nešlo to.Jsem vděčná,že mám svého milovaného syna :dizzy_face:
16. led 2009 ve 13:34  • Odpověz
kdyz nemuzeme mit dite, mame na vyber nekolik moznosti, co delat - jedna je blbsi jak druha, my se jen snazime zvolit tu nejmene blbou. Nekdo voli ivf, nekdo adopci, jiny souseda a nekdo se smiri s zivotem bez deti. Nadsena nejsem z niceho, ale vybrat si holt musim.
16. led 2009 ve 13:37  • Odpověz
Slunicko, vidím to stejně... Mému IVF taky předcházely dva roky lítání po doktorech a hledání alternativ (nepočítám tu dobu, kdy jsme se snažili sami před první návštěvou doktorů). aAe tohle je přesně to, co si musí každá srovnat sama v sobě. Já se řídila dle hesla - nežli se do toho pustím, chci mít opravdu jasno v tom, že to chci a že mohu zodpovědně říct, že jsem udělala maximum. Někdo má jasno během týdne, mně to holt trvalo dva roky, ale asi i díky tomu jsem sama se sebou vyronaná - dřív bych nebyla. Někdo třeba nebude mít jasno nikdy, tak do toho nepůjde, a tak to má asi i být. Stejně tak teď po potratu - doktoři mi navrhovali zkusit to IVF teď znovu, ale já nějak cítila, že bych se do toho nehnala s čistou hlavou, že prostě potřebuju pauzu.
16. led 2009 ve 13:40  • Odpověz
mmmk pre teba odpoved je moj prispevok z 13:14 :wink: to su zaklady asertivneho spravania a nikomu nemozeme zobrat pravo na jeho nazor.

len mas uplnu pravdu...toto je tema, kde by sa mal kazdy vyjadrovat sam za seba a neodsudzovat rozhodnutia inych.

moj manzel mal predo mnou vztah a nemohli mat babatko. najprv sa usilovali zistit co najviac o moznostiach umeleho oplodnenia az dospeli k nazoru, ze to nechcu a nakoniec ho jeho priatelka opustila.
takze z tohoto cerpal dovody na svoje rozhodnutie on, aj ked vedel, ze on plodny je. otazka bola, ci som aj ja. po rozhovoroch na tuto temu, sme sa zhodli, ze by sme do toho nesli. to na vysvetlenie situacie, preco si dovolim pridavat nazor do tejto temy, aj ked sa ma v podstate netyka.
16. led 2009 ve 13:41  • Odpověz
Woblud, tak.
Nevěřím, že je nějaká ženská nadšená z toho, že podstupuje IVF a co to s ní dělá. Ale bere to v dané situaci jako to nejmenší možné zlo - risk s takovým potenciálním ziskem, který to všecko špatné dokáže mnohonásobně přehlušit. Jó, přirozeně je to samozřejmě nejlepší, na tom se asi shodneme všechny :wink:
16. led 2009 ve 13:42  • Odpověz
Sirinka, jasně :wink: A je nakonec fajn, že jste to podstupovat nemuseli, moc bych si přála, aby se tomu dokázali vyhnout všichni, kdo po dítěti touží :slight_smile:
16. led 2009 ve 13:43  • Odpověz
len-přesně tak :wink: dříve jsem necítila,že bych do toho měla jít.Až,když jsem měla pocit,že už nic víc vyzkoušet nejde.Doktor ne jeden mi doporučoval IVF už po roce(taky nepočítám dobu,kdy jsme se snažili bez doktorů),ale já jsem to potřebovala cítit v sobě :wink: Přeji Ti,až se rozhodnete to zkusit znovu,ať to vyjde :wink: Moc štěstí.
A samozřejmě všem zdravé a spokjené děti :dizzy_face:
16. led 2009 ve 13:46  • Odpověz
sirinka ja myslela, ze 13:14 bylo pro me :grinning: :grinning: :grinning: a ne pro mmk :grinning:

Len drzim strasne moc palecky at vsechno dopadne moc dobre a dockas se vytouzeneho miminka :dizzy_face:
16. led 2009 ve 13:49  • Odpověz
caira povodne... :wink:

tiez vam drzim palce, nech sa veci deju, tak ako si prajete :slight_smile:
16. led 2009 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj, nedalo mi to a také jsem si článek přečetla. Zatím toto téma ještě neřešíme a zkoušíme mít dítě přirozenou cestou, ale i tak musím reagovat. Když to vezmu z čistě laického pohledu, tak je věcí snad veřejně známou, že životní prostředí, ve kterém žijeme se bohužel nezlepšuje, ale právě naopak je to čím dál horší. Celkově je dnešní životní styl hodně uspěchaný a hektický, jehož následky se projevují i v oblasti přirozeného početí dítěte. Zmíněný článek na mně zanechal ten dojem, že lidé, kterým se nepodaří mít dítě přirozenou cestou, tak by se s tím měli smířit a vzdát to. To je úplná demagogie. Nechci to přehánět, ale jestli se tím začneme řídit, tak mám obavy, že brzy přestaneme řešit otázku přelidnění planety, ale spíš vymírání. Nejsem feministka, ale tohle mohl říct snad jen chlap, který neví, co to je toužit po dítěti tak silně, že jste schopni vydržet a vyzkoušet téměř všechno. Když to přeženu, tak teda můžeme přestat vyvíjet nové léky na nemoci a říct si, když se s tím nevyrovná tělo samo, tak nemá právo žít. Zaplať pánBůh za to, že jsou lidé, kteří denně sedí v laboratořích a zkoušejí vyvíjet nové léky a způsoby jak pomoci párům, kteří nemají to štěstí počít přirozeně dítě.
16. led 2009 ve 14:20  • Odpověz
Jak už tu zaznělo, nechápu, proč je tan pán embryolog, když je to proti jeho přesvědčení a nějak jsem ani nepochopila účel článku - odradit lidi od IVF?
Jsme s manželem oba praktikující věřící a do IVF bychom velmi pravděpodobně nešli. Ale vyrostla jsem už z rezolutních prohlášení a spíš se držím "Nikdy neříkej nikdy". Je totiž možné, že kdybych otěhotnět nemohla a po vlastním dítěti bychom toužili opravdu silně, třeba bychom toto rozhodnutí změnili, nevím.
I když bych IVF podstoupit nechtěla, jsem moc ráda, že tu tato možnost je.
16. led 2009 ve 14:25  • Odpověz
Jako pokud jde o idnes, to uz delsi dobu nectu. Je to nechutne zpolitizovany server a ty clanky v ostatnich rubrikach, no fuj. O diskuzich ani nemluvim.

Uz jsem k tomu napsala svoje do idiopaticke neplodnosti, myslim, ze Len to vystihla - blbost a omezenost se bohuzel lecit neda, neplodnost casto ano.
16. led 2009 ve 14:56  • Odpověz
ahojte
tak i já jsem si článek přečetla a nechce se mi věřit,že autor je embriolog - a pokud ano,díkybohu že ne v mém CARu :sweat_smile: Z diskuze připojené k článku mám pocit že jsme se zasekli v minulém století.
Kolik z těch odpůrců IVF mělo problémy s početím,nebo dokonce zůstali bezdětní?
dokonce jsem se setkalas názorem,že při UO se spermiemi/vajíčky dárce/kyně si sama zadělávám na "průser" když nevim čí dítě bude,ale to nevim ani při adopci

Jsem těhotná po IVF z důvodu manželovo absence spermií,ne proto že by příroda chtěla ale protože jeden blbec neakceptoval na křižovatce stopku.Jak by na tento případ argumentovali všichni ti chytráci?že jdu proti přírodě,protože manžel to měl kdesi v osudu že nikdy nepohladí těhotný břicho? :angry: blbost....

Kdo nezažil - nepochopí, když nechápe - ať nesoudí
16. led 2009 v 15:32  • Odpověz
Ahoj, článek jsem raději nečetla, nehodlám se při pátku rozčilovat, ale přelítla jsem tuto diskuzi. Chci jen napsat všem, co píší, že by do IVF nikdy nešli, že jsem taky byla taková. Jedna kamarádka šla na IVF, v době kdy my se o dítě snažili, a já si myslela "kdyby se nám nedařilo, tak do toho bych já NIKDY nešla, to je proti přírodě". A hle, pár let uběhnulo, opravdu máme s početím problém, a já jsem ráda, že tady taková možnost je, i když se nám ani touto cestou zatím nedaří. Možná, že to mám za trest. Takže se připojuju k ostatním, nesuďte, dokud samy neprožijete, ještě byste toho mohly litovat. Btw. - kdyby bůh nechtěl, aby se takto děti rodily, tak by to prostě nefungovalo.
16. led 2009 v 15:51  • Odpověz
Verio, ale v tomto případě ale nejde o to, co Bůh chce nebo nechce, jde o to, že každé embryo by mělo dostat šanci na život - což některá při IVF nedostanou - a buď je nějak odstraní (tj. zabijí - a v tom je ten největší problém) nebo se použijí na vědecké účely, což církev považuje za nedůstojné (v tomto ale s jejím postojem nesouhlasím, kdyby nikdo embrya na výzkum nedaroval, nevíme toho tolik, co víme dnes). Církev nikdy nebude plošně podporovat postupy, ve kterých je v sázce lidský život (byť jde jen o embryo).

Myskyvo, věřící by asi vaši situaci chápal jako impuls obrátit své snahy a síly jinam. Neber to jako prosím odsudek nebo něco podobného, je to jen první věc, která mi po přečtení vašeho příběhu vytanula na mysli.
16. led 2009 v 16:12  • Odpověz
Potom je tu taky možnost darovat vajíčko embryo jinému neplodnému páru... Nevím, přiznám se, že možná tím, že nejsem věřící, se cítím tak nějak svobodnější (v ohledu rozhodování o věcech, které církev odsuzuje), ale netroufnu si pouštět se do debaty, nejsem v tom tak zběhlá :wink: Ale samozřejmě jsem si já sama v sobě nastavila jisté vnitřní limity, co pro mě je a není přijatelné, i když samozřejmě jsou ovlivnění i tím, jaké máme možnosti. Třeba tím, že máme dobrý spermiogram, nemusíme mít metodu ICSI, takže jsem byla moc ráda, že jsem ji nemusela podstupovat, tak nějak cítím, že to už opravdu není přirozený výběr. Ale nejspíš, kdybychom jinou možnost neměli, byla bych nesmírně vděčná, že tu ICSI je. Konkrétně my žádné takovéhle dilema řešit nemuseli, ač se všechna vajíčka oplodnila, příroda rozhodla sama a zůstala pouze dvě, která jsme zaváděli.

Jinak se loučím a přeji všem krásný víkend :slight_smile:
16. led 2009 v 16:20  • Odpověz
Herminko, nevím, jaké máš znalosti o IVF, ale ono se těch embryí moc "nezabíjí". Mně třeba vyrobili ve 2 pokusech 10 embryí, z toho se většina sama přestala vyvíjet a ty co mi zavedly, se neuchytly. A víš o tom, že ze 100 oplodněných embryí (přirozeně, v těle ženy!) se narodí pouze 20 dětí? Ostatní se vůbec neuchytí a žena o tom vůbec neví, nebo se v časném stadiu potratí. Sama příroda (chceš-li Bůh), teda plýtvá embryii a nedává každému možnost stát se člověkem!!
16. led 2009 v 16:30  • Odpověz
Já bych řekla, že ten pán ,,embryolog" patří do skupiny lidí, který by nepreferoval blbou možnost IVF, ale vybral by si jinou blbou z těch blbých možností (církev necírkev, co tak z naší diskuse vyplývá, vcelku překvapivě se na těch základních principech shodujeme, ať už věřící jsme či nikoliv). Ostatně proč ne. Nicméně souhlasím s někým výše, kdo napsal, že nechápe, co ten článek jako měl za cíl sdělit. Znám lidi, kteří adoptovali dítě, přestože nebyli neplodní, protože oba trpěli nemocí, se kterou se dá sice vcelku pohodlně žít, ale nechtěli ji přenášet dál. Přičemž si adoptovali zdravé dítě, u kterého se po roce ukázalo, že vůbec není zdravé, ba naopak je poměrně vážně nemocné a bude nesamostatné, což tu rodinu silně rozvracuje a teď mají pocit, že kdyby mohli vrátit čas, tak by si z blbých možností vybrali jinou blbou. Jenže takový článek by nikdo nečetl, protože to není ,,in". A tak bychom mohli psát příběhy o všech těch možnostech, protože všechny jsou blbé. Každý v té situaci si musíme vybrat a pak už jen doufat, že to bude mít dobrý konec - a to ukáže až čas. Ten článek na mě působí dojmem - ivf ne, zůstaňte bez dětí. Ale o úskalích bezdětnosti už se nezmiňuje...
16. led 2009 v 16:37  • Odpověz
Verio: Rozdíl je ten, že u IVF o tom, které embryo dostane šanci, rozhoduje člověk. :wink:
16. led 2009 v 16:45  • Odpověz
"To se snaží fertilizátor ovlivnit tím, že do vajíčka umístí dvě, tři i čtyři embrya".

Co je to za nesmysl? Kdyby nic jiného, tak tahle jediná věta mě přesvědčuje o tom, že rozhovor a) nedělal ten, který je jmenovaný

b) je naprosto neautorizovaný, protože takto školáckou chybu by musel odhalit snad i žák 7. třídy (nebo kdy se berou pojmy jako vajíčko, embryo a děloha).
16. led 2009 v 16:48  • Odpověz
Elana: Řekla bych, že ten rozhovor skutečně proběhl, ale ta redaktorka je bohužel neschopná.

Tohle jsem našla, když jsem hledala odkaz na Doc. MUDr. Petra Hacha - citace tiskové zprávy z roku 22. 11. 2000 na stránkách www.Prolife.cz Odpovídá to tomu, že skutečně není nakloněn IVF.

S Deklarací práv počatého dítěte souhlasí i přední vědecké špičky. "Pro genetika, poctivého biologa a embryologa, je počátkem života okamžik, kdy je vytvořen zárodek charakterizovaný lidským chromosomovým vzorcem a individuálním charakterem genetické výbavy - a to se stane při oplození," uvádí Doc. MUDr. Petr Hach, Csc., přednosta Ústavu pro histologii a embryologii I. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Doc. Hach také vysvětluje, proč tento názor dělá problémy: "Pro právníky, filosofy a další je obtížné ztotožnit se s biologickým průkazem neměnnosti základních biologických charakteristik. Složitě pak konstruují počátek života ve vztahu k podružným projevům jeho existence. To samozřejmě nahrává těm, kdo považují lidský zárodek za vhodný objekt pro pokusy a případné ´opravy´ či ´úpravy´. Ti budou jistě podporovat takové snahy, které budou počátek lidství odsouvat co nejdále od oplození."
16. led 2009 v 16:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.