• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Při umělém oplodnění se v podstatě likvidují lidské bytosti

(Zamčená)
14. října 2010 
Teď se teda přiznávám, že naprosto vědomě a cíleně hraju na city. Ovšem používám stejné zbraně jako protistrana - pojmy jako zabíjení lidských bytostí v IVF :wink:
Mějte se tu krásně, buďte osudu vděčné, že před vás nepoložil takovéhle rozhodování a že můžete krásně spekulovat, co by, kdyby. Já se jdu věnovat manželovi, zkusíme, jestli to přeci jen nevyjde přirozeně :wink: Bylo by to minimálně o hodně příjemnější :wink:
21. led 2009 ve 20:27  • Odpověz
Len, mne je ľúto, že bábätká odišli :pensive: Verím, že si ich milovala od prvej chvíle. Ale ako som písala, ja človeka považujem za človeka od počatia. To počatie sa udialo v laboratóriu, kde sama píšeš, že 4 odišli, prestali sa vyvíjať. A to sa mi zdá smutné, napriek tomu, že niekto ma vysmeje, že oplodnené vajíčko už považujem za človeka :pensive: Len, mne je ľúto všetkých tých bábätiek, aj tých v miske, aj tých, čo boli chvíľku v tvojom brušku. Chápeš, čo tým myslím? Prečo sa mi takýto spôsob zaobchádzania s ľuďmi nepáči? :pensive:
21. led 2009 ve 20:27  • Odpověz
len to je miesanie jablk z hruskami...dieta nemoze za to, v akych podmienkach bolo splodene...takze sa priznam, nikdy by som neukazala na ziadne dieta, ze toto tu nema co hladat...kazde jedno si zasluzi vela lasky... :slight_smile:
ale to uz sme zase pri starom znamom...ucel svati prostriedky :grinning:
21. led 2009 ve 20:28  • Odpověz
Tak ještě na chvilku :wink: Majo, jasně, já je taky obrečela, měly růst a být mými dětmi. Jenomže já nevím, jestli by něčeu pomohlo, kdyby zemřely ve mně místo v mističce. Možná to cítíš jinak... Pokud zajdu do podrobností, všechna byla oplodněna "přirozeně" - tj. v mističce k nim přidali spermie a ta správná si je našla sama a oplodnila je. Ta prvá dvě se začala dělit tak, že vznikla tři prvojádra. Ve správně se vyvíjejícím vajíčku jsou pouze dvě sady chromozomů - jedna od matky, jedna od otce. Tři jsou špatně - tato embrya by neměla sebemenší šanci ani kdyby vznikla naprosto přirozenou cestou uvnitř mě. Jestli by tam té jedné oplodněné buňce bylo lépe než v mističce, těžko říct :unamused:
21. led 2009 ve 20:31  • Odpověz
Sirinka, teď jsi na to ale kápla - účel světí prostředky :wink: Rozhodně tento názor nezastávám vždycky, ale v případě IVF - ano, to ano. I když je pravda, že i proto, že na tom procesu nic špatného nevidím...
21. led 2009 ve 20:33  • Odpověz
Len - diky za odpoved a napsalas to moc vystizne a spravne.
21. led 2009 ve 20:34  • Odpověz
Len, nejde o to len o to, či by "pomohlo", keby všetky bábätká zomreli v tebe, nie v mištičke... Sú páry, ktorým sa podarí týmto spôsobom podarí oplodniť viacero vajíčok a všetky prežijú. Jedno, dve, možno tri sú vložené mamičke a tá ich vynosí, narodia sa krásne zdravé bábätká. Ale čo tie ostatné? Čakajú v mrazničke pokým príde ich čas a keď náhodou nepríde, zlikvidujú sa... Možno mi budeš oponovať, že takýchto prípadov je málo, príp. že sa môžu darovať neplodným párom, ale tu stále ide o to, že sa tu manipuluje s človekom a keby to bolo aj skutočne maličké percento takto zomretých bábätiek, stále je to o tom istom...
Mne neprekáža, že tiež "hráš na city", veď o to tu ide tiež... Resp. ide tu hlavne o city...
21. led 2009 ve 20:42  • Odpověz
Maja22, Ty si myslíš, že my sa pozeráme na to ako na "zhluk buniek", kým Ty to vnímaš ako malých človiečikov. Môžem Ťa ubezpečiť, že ani jedna z nás neplakala za zhlukom buniek. Všetky sme oplakali tých malých človiečikov. Ďakujem, že si nám to pripomenula. Príď aj nabudúce...
21. led 2009 ve 21:10  • Odpověz
Nuž, nemám v pláne tu stále niekoho urážať... Povedala som si svoj názor... Tak prajem všetkým veľa šťastia, zdravia a rodinku, po akej túžia... Prídem si vás prečítať, nevylučujem, že zareagujem, ale nie preto, aby som niekomu dvíhala tlak :pensive: . Tak to tak, prosím, neberte. :pensive:
21. led 2009 ve 21:22  • Odpověz
maja :wink:
21. led 2009 ve 21:25  • Odpověz
Caute...precitala som si niektore prispevky a napisem len par veci. vsetkym dievcatam, ktore sa rozhodli pre IVF drzim palce aj na nohach a nech sa nevzdavaju.

A jedna poznamka pre maja22......neviem ako ty, ale ja by som pri ohrozeni zivota a zdravia svojich deti aj zabila!
21. led 2009 ve 21:40  • Odpověz
miriamkac boze ved to kazda zena...ale zabila by si aj lekarov, keby ti povedali ze ivf mas uspesne, ze ostatne tvoje mrazene deti zlikviduju???
ved zase sem nemiesajte jedno cez druhe...
21. led 2009 ve 21:52  • Odpověz
hehe...akurat tu svoju poznamku som chcela upresnit: samozrejme ze nie, ani by som nedala ihlice pod kolesa motorkarovi, tory by mohol byt vhodny darca organov pre moje dieta..... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja som len reagovala na majku, na ten pribeh o stratenom dietati....

inac co sa tyka "zlikvidovania mrazenych deti" to je zase uhol pohladu.....a "mrazene deti" sa likvidovat nedaju.... :grinning: mrazene su len samostatne vajicka a spermie a prepac, to ma len polovicnu sadu chromozomov cloveka.
21. led 2009 ve 22:07  • Odpověz
Sirinka, žádný doktor ti neřekne, že je zlikviduje, to rozhodnutí je jenom a jenom na tobě. A můžeš se zachovat, jak ti nejlíp svědomí velí. Můžeš roky a roky platit za to, že budou "přežívat" v mrazáku. Můžeš je věnovat jinému neplodnému páru, čili jim věnovat potenciální plnohodnotný život v milující rodině. Můžeš je věnovat na vědecké účely a možná tak pomoct zachránit stovky lidských životů v budoucnosti. A ano, nebo se můžeš rozhodnout, že je zlikviduješ. To rozhodnutí je jen a jen na páru, stejně jako rozhodnutí, jestli si ponechat zdravé a správně se vyvíjející embryo :pensive: Takže obecně brojit proti IVF, protože mohou vzniknout mrazáčci a protože je někdo může zlikvidovat... kdybych to hnala do extrému, tak je to jako brojit proti těhotenství, protože 30 % (ano, to číslo jsem si nevymyslela) žen se rozhoduje pro potrat - na 100 000 narozených dětí u nás máme 30 000 potratů. Čímž to nechci míchat dohromady, jsem si jistá, že kdo brojí proti IVF, je i proti potratům. Ale zatracovat IVF proto, že může potenciálně vést k situaci, kdy se někteří lidé rozhodnou likvidovat svoje vlastní embrya - tak prosím zatracujte ty lidi, je to jen a jen jejich rozhodnutí a nikoli chyba IVF.
21. led 2009 ve 22:08  • Odpověz
Mirimko, nemáš zcela pravdu - spermie se mrazí, ale u vajíček to dost dobře nejde, tam se opravdu mrazí až vajíčka oplodněná - několikabuněčná embrya. Nikoli tedy taková, jaká vidíme na obrázku v úvodním článku, je to pouhý shluk buněk, ale jádro sporu je v tom, jestli lze tento shluk buněk pokládat za člověka. Já tvrdím, že v ideálních podmínkách opravdu z každého desátého embrya člověk vyrůst může, ale v tomto okamžiku je opravdu jen embryem. Což neznamená, že to nebolí, když o něj přijdeme :pensive:
21. led 2009 ve 22:11  • Odpověz
len....pises ako dievca, co ma uz vela za sebou....a vela o tom vie....neskutocne ti drzim palce, aby sa ti to podarilo ci uz prirodzene, alebo pomocou asistovanej reprodukcie....moj nazor je jasny....
Inac ked to "vytiahnem" do extremu tak potom aj obycajne tabletky na podporu ovuliacie by sme museli zavrhnut....hmmm...tak to potom by som ani ja nemala svoju dceru. :confounded:
21. led 2009 ve 22:15  • Odpověz
Zapomněla jsem na variantu, kdy si je pochopitelně můžeš nechat zavést :wink: Při velkém množství je to sice dost neobvyklé, ale ta možnost tu vždycky je...
21. led 2009 ve 22:15  • Odpověz
len vdaka za vysvetlenie...tejto teme som sa zatial nemala preco venovat, ani som nechcela prispievat, ale nedalo mi to nenapisat :stuck_out_tongue_closed_eyes: ......a hlavne takym ludom, ktory absolutne takuto zivotnu situaciu neriesili....a nepodporit vas, ktore to stale nevzdavate....
21. led 2009 ve 22:19  • Odpověz
Baby, ak mám pravdu povedať, keď to tu tak čítam, je mi do plaču. :pensive: Chvíľami mám už naozaj pocit, že ženy bojujúce s neplodnosťou alebo neschopnosťou udržať plod alebo snažiace sa si adoptovať dieťa by mali vlastne mať pri všetkých ďalších možnostiach riešenia tejto snahy pocity viny. Že všetky tie ženy čo nepočnú prirodzene s ľahkosťou našich rómskych 17-ročných spoluobčaniek, tak bohužial radšej nech sedkajú doma na zadku a zmieria sa s osudom, lebo všetky tie ďalšie možnosti sú zlé (hormonálne stimulácie narúšajú celý organizmus), odsúdeniahodné (vraždia tým ďalšie ľudské bytosti), dokonca poprípade preto, že nemajú vlastné dieťa tak pristupujú aj k možnej adopcii zištne, čo je určite tiež hróóózne nesprávne a tým pádom by nemali radšej ani adoptovať ( to ma teda už fakt dorazilo - viď. príspevky Sturnus vulgaris - ktorej sa to ľahko píše v 9tt). :confounded: Nehovoriac o tých strašných génoch, čo sa na stopro prejavia v tej najhoršej možnej forme. Pekne len všetky doma sedkajme a čučkajme, poprípade štrikujme, nájdime si iné koníčky ktoré nám z hlavy vytlčú túžbu po dieťati, či už vlastnom alebo adoptovanom. Lebo zdá sa, že na deti majú právo len tí, čo deti môžu mať prirodzene a tí si potom môžu aj adoptovať, lebo sú vlastne lepšie pripravení vychovávať. Radšej nech pomaly vymierame a opustené deti nech zostanú pekne v detských domovoch, to je pre ne určite lepšie, ako ísť k neplodným adoptívnym rodičom, ktorí dieťa zahrnú až príliš veľkou láskou a očakávaniami (akoby to vlastní rodičia nerobili). :confounded: A čo sa prírody alebo Boha týka, tak treba sa na nich spoľahnúť, určite najlepšie vedia, komu deti "dať" a komu nie, veď to vidíme v niektorých prípadoch (keď mám aj ja zachádzať do extrémov) ľuďom, ktorí ich dokážu týrať, alebo ich šupnú do domova - mám susedu, večne ožratú, už ich má v domovoch sedem. Tá teda nemá problém otehotnieť, asi príroda alebo Boh vedia prečo. Spoľahnime sa teda na nich a oni to určite správne zariadia :confounded:
Priznávam, že takto zatrpknuto reagujem asi preto, že sama bojujem s neplodnosťou a zrejme je tým ovplyvnený aj môj názor. No chcem povedať, že týmto neútočím na Maju22, aj keď má iný názor na IVF ako ja, podáva ho podľa mňa pekne a bez urážok, na úrovni, a chápem že pre ňu to má ohľadom viery iný význam. :wink:
21. led 2009 ve 22:28  • Odpověz
miriamkac :wink: ja len ze tu niektori radi vytrhavaju slova a vety z kontextu, reaguje sa tu prehnane na nie celkom pozitivny ohlas, ako keby ludia nemali pravo na svoj nazor a vytahuju sa tu potom extremne priklady a situacie...naco to je? je to zbytocne :wink:
ja uz som pisala, ze chapem ludi, ktori sa pre tuto variantu rozhodnu, aj ked ja s nou nesuhlasim...len ma obcas zaujme nejaky nazor a reagujem...nevysmievam sa a ani nikoho neodsudzujem :wink:
21. led 2009 ve 22:32  • Odpověz
ked si myslite ze Boh je proti IVF, tak preco vobec dovolil, aby ludia na taketo nieco prisli a robili to ????

ja mam za sebou 2x IVF, druhy krat ICSI ... inak by som dieta nemala :frowning2:
21. led 2009 ve 22:36  • Odpověz
maaja tuto otazku sme tu uz riesili :wink:
21. led 2009 ve 22:40  • Odpověz
ooops, priznam ze necitala som to dokladne cele :sweat_smile: idem pozriet co ste vyriesili ...
21. led 2009 ve 22:44  • Odpověz
sirinka ja som nikoho neodsudila, len som vyjadrila tiez svoj nazor, .....ale nemyslim, ze by som tym niekoho urazila, ci odsudila. A prave tie extremne situacie "vytahuju" obe strany..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...Ale ked zoberies nazov temy, tak tu o extremnu situaciu ide....aspon podla mojho nazoru.....

halienka 100 bodovy prispevok....
21. led 2009 ve 22:44  • Odpověz
skoda ze sa tu casto spomina....a tak by mala drzat hu.u a krok, nemiesat sa do diskusie, ked nevie o com to vsetko je, neodsudzovat.... nepostrehla som ze by maja22 niekoho sudila ? povedala svoj nazor.

ja tiez neviem "o com to vsetko je" ale vyjadrim svoj nazor na temu s nazvom: Embryolog: Při umělém oplodnění se v podstatě likvidují lidské bytosti a reagujem na uvedeny odkaz autorky, kde tazko postihnuty francuz sa sudil.......ale tuzba jeho matky bola naplnena.....
21. led 2009 ve 22:46  • Odpověz
miriamkac tak sa potom vyjadrujme k veci...ja verim, ze tie embrya maju dusu...ze to vlastne su ludia...toto rozhodnutie je urcite jedno z najtazsich, ake nas v zivote mozu postretnut...aj to je jeden z dovodov, preco by som sa tejto metode vyhla...
21. led 2009 ve 22:48  • Odpověz
ja som nikdy takto o IVF neuvazovala ... pre mna to bola sanca mat dieta ! a ja som ju vyuzila ...
21. led 2009 ve 22:56  • Odpověz
sirinka beriem na vedomie a akceptujem tvoj nazor. :sunglasses:

Moj nazor je, ze umele oplodnenie je sanca pre pary, ktore chcu mat deti a z nejakych dovodov ich mat nemozu.
A zaroven im ich prajem akoukolvek cestou sa pre to rozhodnu.
21. led 2009 ve 23:01  • Odpověz
A uz jsme zas u toho, ze se sem do toho sroubuji zenske, co otehotnely, ani nevi jak!

Halienka, ja nevim, co je na prispevcich od Sturnus zleho??? Ma naprostou pravdu. Podala to naprosto nezaobalene.
21. led 2009 ve 23:34  • Odpověz
mmmk ....ok no..pokial vidim, tema je vo volnej diskusii tak som si myslela, ze nazor na IVF mozu vyjadrit aj ini ludia ako ti, ktorych sa to bezprostredne tyka, nech je akykolvek. :rolling_eyes:
21. led 2009 ve 23:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.