• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Priplatky za svatek

(Zamčená)
3. května 2008 
Ahoj kamarad potrebuje porad ohledne proplaceni svatku.Je kuchar a ma pevnou mzdu mesicni a jeho sef mu nyni oznamil,ze mu v kvetnu neproplati zadny svatek,ktery bude delat nebot prej v gastronomii konkretne u kucharu se toto neproplacuje (100%navrch)tak budu rada kdyz mi nekdo poradi pac na netu to nemuzu moc najit :unamused: dik moc
28. dub 2008 ve 12:22  • Odpověz
autor
neproplaci..sorry za grama.. :grinning:
28. dub 2008 ve 12:23  • Odpověz
to je divné ne..proč by se to nemělo u nich porplácet...přece ho nemůže ale v tom případě nutit jít v státní svátekl do práce to je snad i portizákonné :angry: ....když mu to nezaplatí ne..
28. dub 2008 ve 13:18  • Odpověz
To je divný, pokud nedělá ve státních službách ne? Podle toho, co má ve smlouvě taky. Ať si to nechá doložit, kde na to šéf přišel? :confused:
28. dub 2008 ve 13:20  • Odpověz
autor
no me to taky prijde divne navic mu ale vychazi normalne smeny na ty svatky tak nevim.rikal ze se sefa teda zepta jak na to ta ucetni jako dosla ale nechapu to jestli existuje jako nekde v zakoniku z epro gastronomii je jine kriterium??a taky v platovem vymeru ma prej napsany pevny plat mesicni
28. dub 2008 ve 13:31  • Odpověz
ahoj.omlouvám se, že vlezu sem, trochu tomu rozumím. pokud je v práci - má svátek samozdřejmě proplacený - klas. mzda která mu za ten den náleží + navíc opdracovaný svátek - v praxi to znamená, že byl jakoby v práci 2 dny! pokud v práci není, tak dostane ten den zaplacený, jako kdyby v práci byl.
1. kvě 2008 v 07:23  • Odpověz
autor
jj to ja chapu ale existuje nekde nejakej paragraf ,kterej rika,ze ti co delaji v pohostinstvi na toto nemaji narok?
2. kvě 2008 ve 21:09  • Odpověz
§ 6 Mzda a náhrada mzdy za svátek
(1) Za dobu práce ve svátek 4b) přísluší zaměstnanci dosažená mzda a náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek, které mu bude poskytnuto nejpozději do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po výkonu práce ve svátek nebo v jinak dohodnuté době. Za dobu čerpání náhradního volna přísluší zaměstnanci náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku. Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku k dosažené mzdě nejméně ve výši průměrného výdělku místo náhradního volna.
(2) Zaměstnanci, který nepracoval proto, že svátek připadl na jeho obvyklý pracovní den, přísluší náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku nebo jeho části za mzdu nebo část mzdy, která mu ušla v důsledku svátku.
(3) Náhrada mzdy za svátek nepřísluší zaměstnanci, který neomluveně zameškal směnu bezprostředně předcházející svátku nebo bezprostředně po něm následující nebo směnu nařízenou zaměstnavatelem na svátek, popřípadě část některé z těchto směn.
mrkni co tam píšou.
myslim, že není specifikovaný, že gastro by neměli příplatky, by tam nikdo nedělal - svátky, velikonoce, silvestr, vánoce,...by jim tam nikdo nemakal
2. kvě 2008 ve 23:07  • Odpověz
jooo, ještě mě napadlo, taky znám pár lidiček, co tak dělaj a spíš maj za všechno příplatky - se tomu vždycky smějem - že maj příplatek i za teplo v kuchyni :grinning:
to je něj. divnej zaměstnavatel, bych si dala pozor, ze zákona to uvedený fakt není, a ten tvůj známý musí mít výplatnici, na který má uvedený čas, dovolenou, příplatky a příplatek ve svátek. pokud to tam nemá, řešila bych s příslušným úřadem práce...
jooo, a bacha, když se ten zaměstnavatel kroutí u svátků, platí vůbec zdravotní a sociální? jde to většinou ruku v ruce, a pak je průšvih.....
2. kvě 2008 ve 23:14  • Odpověz
Apo, tak na tento dotaz (když jsem dělala v hotel.) mi šéfem bylo sděleno, že na proplácení svátku nemám nárok z důvodu turnusové směny (krátký a dlouhý týden). A protože to byl soukromník a menší rodinný hotel, tak se samozřejmě snažili ušetřit všude, jak na přiznané mzdě, tak na proplácení svátků a příplatků za noční směnu (i když se jednalo jen o 1hod. za směnu.)
2. kvě 2008 ve 23:24  • Odpověz
amj, já pracovala ve firmě pro jednu firmu, kde jsem měla přílatek za chlad :grinning: a to fakt, nekecám :grinning: :grinning: :grinning:
2. kvě 2008 ve 23:26  • Odpověz
natalien - jojo, já to znám. Jsem personalista - tak příplatků za chlad jsem proplácela - no moooc. Si pamatuju, že ze 180 hod časovýho fondu je to třeba i 900,-kč dobrý k vejplatě :slight_smile:
no nevim, u turnusu - to nevim, jak je to přesně... ale myslim, že taky blbost. Ty lidi se fakt snažej ušetřit fakt na všem :angry: :angry:
3. kvě 2008 v 06:23  • Odpověz
autor
dekuju reknu mu to :slight_smile:
3. kvě 2008 v 16:24  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.