• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přišli jsme o chalupu a mně je z toho smutno

(Zamčená)
14. srpna 2009 
Ahoj holky, stalo se to, že můj strejda oklamal našeho tátu a podvodem, vlastně právníma kličkama nás připravil o chalupu. Ten zbytek, co tátovi zůstal, od nás prý odkoupí, a když to táta neprodá, tak to " stavebně rozdělí ", takže bychom se nedostali už nikam, no byl by to případ pro TV a do toho táta pochopitelně nepůjde.
Tu chalupu postavil můj táta, my jsme tam se ségrou vyrostly, znám tam každý kamínek, a mám to tam strašně ráda. Chtěla jsem tam jezdit s malou, aby tam mohla zažít to co já. Chodit na houby, pouštět draka, zobat jahody na zahradě. Přišlo to jako rána z čistého nebe, nikdo z nás netušil, co strejda roky připravoval a já se s tím nedokážu vyrovnat. Pořád je mi z toho strašně smutno a musím na to myslet.
Teď bychom ještě mohli jet tam na dovolenou, tak nevím, jestli jet, ale to bych to tam asi probulela, nebo už to uzavřít a už tam nejezdit.
12. srp 2009 ve 13:29  • Odpověz
tak to je teda smutný případ, ale bohužel nijak ojedinělý. Stejným způsobem okradla moji kamarádku její matka o chalupu, na kterou jí sama půjčila peníze. Nakonec jí na ni nepřepsala a dala ji synovi - bůhví proč.
Je to hrozné, co si jsou ti nejlbižší lidé schopni udělat. Strejdovi musí být jasné, že si vás navždy rozhádal. To mu nevadí?
A jezdit i tak by se tam nedalo?
12. srp 2009 ve 13:33  • Odpověz
autor
Já vím, že se to děje. Jezdit bychom tam mohli, dokud bude naživu babi. Ale já už tam nechci, při každým odjezdu bych se tam s tím loučila. Strejda je hajzl, tomu je to jedno. Ještě se ani nestydí si na vyplacení mého táty půjčit od babi. Je jasný, že jí to nikdy nesplatí.
12. srp 2009 ve 13:42  • Odpověz
Tak to je fakt hnus, člověk se bojí cizích lidí a nakonec to nejhnusnější udělá vlastní rodina, to je vždy dost slušná podpásovka :angry: :angry:
Knobloska, třeba se vám naskytne nějaká možnost a budete mít jinou svou chaloupku, na kterou bude zase vzpomínat vaše malá až bude velká :slight_smile: . Já vím,je to smutný, co se stalo, ale když už, tak strejda si tu chalupu do hrobu nevezme :wink:
12. srp 2009 ve 14:10  • Odpověz
autor
Díky za podporu, kdyby byl strejda nějakej dem..ent, tak neřeknu, ale je to doktor práv. Chudáček malej, nemá peníze, musí si půjčovat od babi. Nejvíc líto je mi mého táty, ten dostal pěknou ránu, podvedla ho vlastní rodina, dřel tam 20 let, dělal to pro nás a teď to musí pod cenou prodat.
12. srp 2009 ve 14:34  • Odpověz
Jo to známe, ti co mají peníze, je nikdy vlastně nemají, protože jim už nic nestačí. :angry: A jestli je to JUDr. PUDr. tak ti bývají v tomto ohledu velmi ufňukaný a nenažraní a hlavně vychcaní, chudáci poctiví to mají špatné v tomto světě, viz tvůj tatínek :frowning2: Někdy mám dojem, že člověk musí být svině, aby něco měl :frowning2: Posílám vám vnitřní sílu, abyste to všichni zvládli :wink:
12. srp 2009 ve 14:38  • Odpověz
A Knobloska neboj, na každou svini se najde řezník a boží mlejny melou pomalu ale jistě :wink:
12. srp 2009 ve 14:41  • Odpověz
Hamty hamty, vlastní rodina je někdy na zbláznění :frowning2: , ani nás něco podobného neminulo....

K vzteku! :frowning2:
12. srp 2009 ve 14:43  • Odpověz
autor
Anta máš pravdu. Ono to časem přebolí, ale ta křivda zůstane. Já jsem řekla strejdovi, že on sám se na sebe bude muset jednou podívat, jakej byl člověk a jakej život žil, a dobře mu z toho nebude.
Jinak máš tedy úplně pravdu, pořád fňuká, že nemá peníze, jezdí ve fáru, 10x za rok je někde na dovolený (je to státní zaměstnanec, ti mají v tomhle pohodu), brýle od Gucci apod. Můj táta má tam z toho zničený záda, sedřenej je hrozně. Ale na druhou stranu to stmelilo naší rodinu a můj táta konečně pochopil to, co mu celý život říkala máma, že strejda je prostě hajzl.
12. srp 2009 ve 14:47  • Odpověz
knobloska.. moje tchyne mela pulku chalupy po svoji mamince, 25 let tam kvuli svoji sestre, ktera si to cele privlastnila ani nesmela vstoupit - do rodneho domu, a pak kdyz zemrela a my se o podil prihlasili tak jsme nej hyeny co jdou po penezich, ale proc ji to nechavat??
my se ji nebojime a litost k ni nemame zadnou, zato mame syna tak uz pro nej at z toho neco ma...
a to chceme polovinu odhadni ceny... asi pre 3 tydny jim tam ty povodne vyplavili sklep a najednou volala co ma delat, ze je to hrozny...
tak ze tak... kdyz neco potrebuji tak pomozte ale jinak se nehlaste :stuck_out_tongue_closed_eyes:

to jen abys vedela ze ani stari lide(cca 75 let) nemaji rozum a stoji jim to za hadky a neni to nic neobvykleho..
12. srp 2009 v 15:38  • Odpověz
autor
To, že jsme přišli o majetek je jedna věc, ale já tam k tomu mám taky nějaký vztah! Po pravdě se mi už teď neskutečně stýská. Nikdy jsem si nemyslela, že člověk dokáže být tak fixovaný na nějaké místo. Ani zášť vůči strejdovi necítím, jen smutek.
12. srp 2009 v 15:56  • Odpověz
manzel tam jezdil za babickou taky rad kdyz zila.. prozil tam detstvi, lumparny, vzpomina na jeji kuchyni moravskou :wink: to nic nenadelas, nekterejm lidem neni svaty nic ale na kazdou svini se voda vari, nebo ja tomu aspon verim, je to jedina utecha..
12. srp 2009 v 15:59  • Odpověz
Knobloska, je to b.rdel.... a o to víc to asi bolí, že je to z rodiny :confounded:
A pokud to není tajné, můžu se zeptat jak "strejda" takovou sviňárnu dokázal? Třeba to varuje někoho, kdo by mohl být také podvedený :pensive:
12. srp 2009 ve 21:04  •  1 dítě  • Odpověz
no je to právník - takže se vyzná a něco vymyslel - taky by mě to zajímalo - na koho byla chalupa psaná? Nebo jaké podíly kdo měl?
12. srp 2009 ve 23:14  • Odpověz
knobloska - to je fakt hrozný, takový vztahy v rodině :rolling_eyes: já nechápu jak může brácha bráchovi něco takovýho udělat :sweat_smile:
A co na to vlastně babička, ta mu ty peníze půjčí? Ona o ničem neví?
12. srp 2009 ve 23:27  • Odpověz
autor
Chalupu koupila v roce 1980 moje babi. Protože dříve nešlo mít na sebe napsaných více než 400 m2 a bylo to asi 750m2, a už tehdy to byly 2 parcely, tak tu menší napsala na mého tátu. Byla to slepičárna, takže ani nemusím říkaat, co všechno se tam muselo udělat, stropy, podlahy, okna, veranda, udírna, gril, kůlny, to všechno odmakal můj táta. Tak to byl doteď. Teď moje babi v rámci spravedlivého dělení přepsala tu druhou půlku na strejdu. To bych celkem nic nenamítala, ale.... Před 2 roky se na úřadě zjistilo, že načerno zabíráme asi 100m2 z takového lesíka, no a to odkoupila babi, táta o tom vůbec nevěděl. Hned nato to od ní koupil asi za 1000kč strejda ještě s dalším kusem lesa, který podle katastru navazoval na ten kousek, co už měl, nechal to překolíkovat, na katastru se založila změna parcel( to vůbec nechápu, jak dokázal bez tátovo souhlasu),babi nakecal, že je to správný a náš táta celé ty roky nic netušil! Vloni koupil na chalupu nová kamna, kotel, nechal udělat střechu.
A strejda teď vyrukoval s tím, že má vlastně takovou větší polovinu, která ovšem zahrnuje vchod, příjezdovou cestu, kuchyni a záchod s koupelnou. Jo a tím jeho překolíkováním taky studnu. Takže můj táta má skoro polovinu, ale když to neprodá, tak to strejda obežene plotem, a žádné peníze už mu nedá. Babi to teď mrzí, že se nechala zmanipulovat, ale stejně ho pořád hájí.
Tátovi až teď došlo, že to roky připravoval, musel se asi dost snažit a teď mu to vyšlo.
13. srp 2009 v 08:59  • Odpověz
strejda je s prominutim c***k

a na katastru jste to kontrolovali?
13. srp 2009 v 09:05  • Odpověz
autor
Jo jo, přivezl si s sebou rovnou i katastrální mapy. Vlastně tátu neošidil, že, má přece na % stejně jako měl, ale jaksi je mu to k ničemu. :angry:
13. srp 2009 v 09:07  • Odpověz
a to se jako nedokazou dohodnout? tatu jeidne vyplatit a nebo vy strejce, jinak s tim nic neudelas. Policajti by ti rekli, ze on to strejda prece neudelal schvalne
13. srp 2009 v 09:09  • Odpověz
knobloska, právě prožíváme něco obdobnýho s mojí vlastní tetou...............................
taky naší mamku před lety vyšachovala z děditví po babičce dost nehezkým způsobem a vlastně si barák ve kterém žila naše babička přivlastnila už dopředu....je to dvojdomek, v jedný půlce jsou oni, a v druhé půlce bydlela babi......já tam v podstatě vyrostla mám k tomu obrovský citový vztah....
ted babičku šoupli do domu klidného stáří a ač ještě žije už jí vyhazujou věci a předelávají barák k obrazu svýmu....my si musíme věci co jsme tam měli vystěhovat a finito.....
chtěli jsme to od nich regulerně odkoupit ale jaou takový hamouni a nesnášenlivci že raději budou žít skorem v 65 letech v sedmi velkejch mnístnostech sami (podotýkám že svůj barák mají vyšperkovaný k dokonalosti, obrovský pozemek, 4 garáže, dvě auta, takže další prostory opravdu nepotřebujou) jejich jedinej syn se odstěhoval do prahy a sem se vrátit nechce, takže budou v tý obrovský haluzně pendlovat ve dvou než by nám to prodali ................
a mě je z toho ouvej .....................
13. srp 2009 v 09:15  • Odpověz
autor
Kristi já jsem to chtěla odkoupit od strejdy, ale o tom nechce ani slyšet. Od táty to bude odkupovat za 200.000. Když vezmu, že za poslední 2 roky to tam táta tak narval, tak to je paráda.
Majinka tak zažíváš to samé. To je taky hrozný, ten váš případ.
Holky jediný, co hlavně tátu trochu drží, že strejda to chce předělat, aby tam mohl trvale bydlet. Ale jak to nestavěl tak neví, že jsou tam jen 3cm stropy, takže to bude muset zateplit, a tudíž sundat celou střechu a udělat jiný krov. Dál je to tam vlhké, je to chalupa, ale podříznout a odizolovat to nepůjde, podlahy jsou zapuštěné pod terénem. No prostě by bylo lepší to zbourat, bylo to stavěné jako chalupa a tak je to perfektní.
13. srp 2009 v 09:32  • Odpověz
Já teda nevím, nejsem právník, ale to jde, aby se jeden rozhodl, že toho druhého jen tak vyhodí a vyplatí? To nemusí ten druhý souhlasit? Ten je prostě postavený před hotovou věc a tečka? :confused: :sweat_smile:
13. srp 2009 v 09:53  • Odpověz
autor
Táta to nemusí prodat, ale strejda má potom právo na to jak řekl, stavebně to oddělit a za prvé, do tohohle táta nepůjde a za druhé by za to potom už žádné peníze nedostal. My bychom se na ten svůj pozemek už ani nedostali, nehledě na to, že záchod, koupelna, studna, je strejdovo.
Náš táta už z toho týden nemluví :frowning2:
Teď je tam babi, my tam měli jet na týden, babi se hrozně těšilla na Kristýnku. Pro mě by to ale byly smutné prázdniny. Teď nevím, jestli to mám kousnout a neudělat babi nešťastnou, nebo tam nejezdit. Nehledě na to, že si nedovedu představit ten odjezd, že už jsem tam byla naposledy.
13. srp 2009 v 11:59  • Odpověz
Knoblosko, smutný případ, ale chci se zeptat, možná jsem to přehlídla: koho je ta chalupa? Nemyslím pozemky, ale tu nemovitost na nich. Je pořád babičky? Protože z tvého příspěvku dnes v 8.59 mi to není jasné, zda mluvíš o chalupě nebo o pozemcích.
Mimochodem, já jsem z téhož města a jednoho právníka, co má podobné jméno jako máš ty tady nick znám. Je to shoda náhod? :confused:
13. srp 2009 ve 12:14  • Odpověz
knobloska - já nechápu to dělení, že záchod, koupelna atd je strejdovo....? Jako že tyhle věci v chalupě stojí na parcele strejdy, která je pod chalupou? A jak by to jako stavebně oddělil? Rozřízl chalupu?
Být vámi, tak se poradím s nějakým právníkem a pokud možno z jiného města, aby to náhodou nebyl nějaký kamarádíček - jak to vlastně v takovém případě s majetkem je. Ale trochu mi připadá, jestli vás strejda netahá za fusekli, jako že vy si řeknete 'je to právník, určitě má pravdu, má to zmáknutý a my máme smůlu' a nebudete nic řešit a protestovat. Fakt bych to ověřila.
13. srp 2009 ve 12:26  • Odpověz
autor
Marti chalupa je také napůl. Teď už mého táty se strejdou. Stejně tak pozemky. Jenže ten strejdovo pozemek prochází oknem v kuchyni a za chalupou se prudce stočí a zahrne tak i studnu.
Jinak ne, strejda je z Prahy a pracuje ve státní správě. Na NKU.
13. srp 2009 ve 12:28  • Odpověz
A to by mě taky zajímalo - čí je ta nemovitost?
13. srp 2009 ve 12:30  • Odpověz
Ale to, že je chalupa napůl přece neznamená, že záchod, koupelna atd co jsou na strejdově parcele jsou strejdovo a co je na vaší parcele je vaše, takhle se to nedělí :sweat_smile:
13. srp 2009 ve 12:35  • Odpověz
autor
Ta chalupa stojí na 3 parcelách a z toho 2 jsou strejdovo. Ty jabber myslíš, že tam nemůže postavit plot, zakázat nám používat vodu z jeho studny a koupelnu atd? Já nevím, on říká, že ty parcely si oplotí. a zazdí nám dveře do kuchyně a spol. I kdyby z toho koukal soudní spor, tak táta do něj nepůjde. Dovedeš si představit trávit tam dovolenou za takové situace?
13. srp 2009 ve 12:46  • Odpověz
Knoblosko, ale pozemky a nemovitost, to je odděléná věc! S těmi pozemky jsem to pochopila, tam vás strejda "doběhl" :frowning2: , ale s tou chalupou si nejsem jistá. :confused: určitě by stálo za to poradit se s právníkem, mám za to, že strejda může počítat, že vy sami už po tom nebudete pídit, když on je právník, ale já myslím, že to takto nefunguje. Každopádně o víkendu s jedním známým právníkem budu mluvit, tak já mu to popíšu a zeptám se a pak ti napíšu do IP.
I když teď čtu, že tvůj tatínek by stejně do sporu se svým bratrem nešel, takže mu vlastně ustoupí :frowning2: :frowning2: Je to škoda, že hajzlům se ustupuje, ale zase holt tvůj tatí na to nemá povahu a žaludek, to bych zase chápala.
13. srp 2009 ve 12:58  • Odpověz
Chtěla jsem napsat, že se zeptám, jestli může ty pozemky oplotit a zamezit vám tak přístup di chapupy, jejíž polovinu vlastníte :wink: aby to bylo srozumitelné :wink:
Teď se loučím a nebuď smutná, na každýho hajzla jednou dojde. :wink:
13. srp 2009 ve 13:00  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.