• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přišli jsme o chalupu a mně je z toho smutno

(Zamčená)
14. srpna 2009 
autor
Tak jo, to bys byla hodná. Na začátku byl táta bojovnej, řekl, že zezadu udělá druhý vchod a přistaví mi tam kuchyňku se sociálním, ale já si teda fakt nedovedu představit tam jezdit a dívat se na něj přes plot.
Taky nám deb.l říkal, že nám to prodá pod zadkem někomu cizímu, ale to jsem mu řekla, ať z nás nedělá blbce, že tam má babi jako břemeno na dožití, tak ať nás nezastrašuje. No je to pěkně nechutný.
13. srp 2009 ve 13:05  • Odpověz
To si nedovedu, to je jasný. Oplotit si to asi může, ale pokud je chalupa (ten barák) napůl, tak koupelna není strejdova, ale je společná.

Ono se mu to bububu dělá velmi snadno, když ví, že by tvůj táta s ním do soudního sporu nešel.

Jestli by šel nebo nešel - to je ale druhá věc. Strejda je pěknej hajzl a vy si musíte ověřit, jestli to všechno má právně podložený. A podle toho co se dozvíte mu můžete minimálně soudem pohrozit, třeba se zklidní. Možná právník řekne, že je to všechno ok, já nevím, ale zadarmo bych mu to teda nenechala!!! Otázka je, jestli byste tam s takovým hajzlíkem vůbec chtěli být pak dál :sweat_smile:

Ještě by mě zajímalo jak strejda přišel na těch 200 000,- co chce dát tátovi? To je půlka odhadní ceny?
13. srp 2009 ve 13:17  • Odpověz
Nemůže to prodat pod zadkem někomu cizímu, když půlku vlastníte! Dokonce ani tu svojí půlku nemůže prodat někomu cizímu! Čím víc o něm píšeš, tím víc mám pocit, že to MUSÍTE s někým probrat. Jemu nemůžete věřit ani slovo!
13. srp 2009 ve 13:21  • Odpověz
Knobloska... a není to u vaší nemovitosti náhodou tak, že jste majiteli ideální poloviny, to znamená, že ne že vlastníte vy jednu místnost a strejda druhou, ale že vlastníte půl kuchyně, půl pokoje... tak to u nemovistostí, kde nejsou rozděleny bytové jednotky často bývá.... dá se to zjistit z výpisu z katastru nemovitosti... tím pádem můžete užívat nemvitost obě strany stejně a ne že vám příbuzný zazdí vchod do kuchyně!!!!!!!!!
A druhá věc, vy jako spolumajitelé nemovistosti máte vždy předkupní právo, takže příbuzný nemůže vyhrožovat, že prodá nemovitost naschvál někomu jinému!!!!!! A hlavně, kdo by chtěl ideální polovinu chalupy, že... jen vyhrožuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
"Strýček" si je možná moc jistý, že to raději nebudete řešit, ale myslím že by jste to neměli vzdávat :wink:
13. srp 2009 ve 13:21  •  1 dítě  • Odpověz
autor
Ne, táta si samozřejmě nechá udělat odhad, to už mu řekl. K tomu mu navíc připočítá věci, které tam koupil za poslední 2 roky a že toho nebylo málo. Samozřejmě to zahrne do odhadu, bude tam nějaká amortizace.
Víte, jak přišel na 200000? Babi, když mu to převáděla, tak přijel nějakej jeho kamarád a udělal mu na tu babi půlku odhad na 230. A on si to asi nějak poměrově odečetl. Přitom ta chalupa, je ohromná, pozemek taky, koukala jsem na inzeráty a prodala by se tak něco pod milion. Je to kousek od Plzně.
13. srp 2009 ve 13:24  • Odpověz
bobulle - přesně tak!

On spoléhá, že se tvůj táta na to vyprdne a couvne, že se s ním prostě nebude chtít takhle nechutně dohadovat
13. srp 2009 ve 13:24  • Odpověz
Jo, kamarádíček ti udělá odhad takovýhle chalupy klidně na 100 000,- sakum prdum. Když to vezmu podle naší chalupy, tak jen cena nový střechy je 200 000,-
13. srp 2009 ve 13:26  • Odpověz
A druhá věc je, že to byl odhad kvůli převodu nemovitosti a z toho se myslím platí nějaká daň, takže každý chce co nejnižší odhad, aby měl co nejnižší daň.
13. srp 2009 ve 13:29  • Odpověz
autor
jejda holky já si sem přišla poplakat a vy mě takhle hecujete! :slight_smile:
Bobulle nejsme majitelé ideální poloviny, samotnej barák stojí na 2 parcelách a každý má jednu. 3.parcela je část zahrady se studnou a to je strejdovo. Takže na strejdovo parcele stojí kuchyně, 2 pokojíky, koupelna a záchod. A ještě veranda se vchodem do baráku. Na naší 2 velké místnosti. Na metry je to téměř stejné.
13. srp 2009 ve 13:32  • Odpověz
Tak ta třetí se studnou je jasná, ta je strejdova. Ale ono je klidně možný, že ty dvě parcely pod barákem mají ve spoluvlastnictví stejně jako tu chalupu, ale jak říkám, nejsem právník.
Já tě nehecuju, já to myslím smrtelně vážně :wink: podle mě to není tak snadný jak si strejček představuje a hlavně jak se vám snaží nakukat.
13. srp 2009 ve 13:36  • Odpověz
autor
Já mám takové tušení, že taťka to ví, ale rezignoval. Už jsem mu říkala, ať to převede na mě, že já s ním klidně do sporu půjdu, ale pochybuju, že to udělá. Zase bere ohledy na svoje rodiče, nechce je poslat do hrobu. No jo, zase dělá blbce, to je asi pravda. V pátek tam pojedu tak s ním ještě hodím řeč.
Spor by to byl dost nechutnej, mně stačilo, jak jsem se strejdou mluvila v neděli, já mu řekla, ať se nezlobí, ale že to prodat nechceme a on mi řekl, ať se do toho nese.u, že pro něj nejsem protistrana, že nejsem majitelem a že se se mnou vůbec nebude bavit.
13. srp 2009 ve 13:41  • Odpověz
Ty, fakt mrkněte do výpisu z katastru nemovistosti... to že to tak máte zaužívané, neznamená, že nevlastníte ideální polovinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... nehledě na to, že si myslím že pozemek pod domem je něco jiného než pozemek - parcela okolo... Jedná se přece o jeden dům... možná vás fakt strejda tahá za nos... :wink:
A jak píše Jabber, odhadní cena a tržní cena se sakra rozdíl :wink: A nechala bych si odhad udělat sama, ne od kamaráda "strýčka" :slight_smile:
13. srp 2009 ve 13:44  •  1 dítě  • Odpověz
knobloska - máš čísla těch parcel?
13. srp 2009 ve 13:46  • Odpověz
"Nejsi prostistrana".... no hezky tvůj "strejda" nazývá svého bratra :pensive:
Chápu že tatínek nechce ublížit rodičům, tak být váma bych to teď neřešila a prostě bych to neprodala a jezdila tam, jakoby nic... ho vydusíte.... :sunglasses:
13. srp 2009 ve 13:46  •  1 dítě  • Odpověz
Knob a určitě se poraďte s právníkem.... existují i právní poradny zdarma... při NNO, nebo na netu :slight_smile:
13. srp 2009 ve 13:47  •  1 dítě  • Odpověz
Jo a na katastr se dá mrknout i na netu :wink:
13. srp 2009 ve 13:48  •  1 dítě  • Odpověz
autor
Jabber, zjistím je.
My jsme si to s ním tak chtěli domluvit, necháme to tak, budeme jezdit obě rodiny a domluvíme se, aby nás tam nebylo jako psů. Chápu, máme malé dítě, tak se tam nenakýbluju při jejich dovolené. Tak jsme se tam jeli domluvit. No to byste viděli, do jakého vosího hnízda jsme píchli.
Jste zlaté :wink:
13. srp 2009 ve 13:51  • Odpověz
Přesně, já bych mu to prostě neprodala. On vás nemůže nutit mu to prodat, právě proto vyhrožuje co všechno tam neudělá a co vám všechno neznemožní. Jezdila bych tam vesele dál

Nahlížení do katastru:
http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberParcelu.aspx
13. srp 2009 ve 13:51  • Odpověz
http://www.cuzk.cz/

Asi být na Tvém místě, bych se nevzdávala.... hrozně mě s.re ta vychcanost některých lidí :angry: ... ráda bych věřila na naplnění přísloví že na každou svini se vaří voda, ale taky se říká že kde není soudce není zločinu.... :wink: ...
13. srp 2009 ve 13:51  •  1 dítě  • Odpověz
a můžeš tam vyhledat i podle čísla budovy :wink:
13. srp 2009 ve 13:52  • Odpověz
No asi nečekali, že budete dělat "problémy" :rolling_eyes:
13. srp 2009 ve 13:53  •  1 dítě  • Odpověz
No nic, malá hučí v postýlce, tak za ní letím a večer nakouknu a držííííím pěsti... nedejte se :dizzy_face:
13. srp 2009 ve 13:54  •  1 dítě  • Odpověz
autor
Holky moc moc díky.
13. srp 2009 ve 13:56  • Odpověz
To si taky myslím, že prostě strejček spoléhal, že táta couvne, protože na to nemá žaludek a nechce ubližovat rodičům atd, ale taky myslím, že když na něj trochu zadupete a vytáhnete co jste zjistili vy a že z vás blbce dělat nebude, případně fakt pohrozit soudem, tak se rychle uklidní. A babička s dědou to ani nemusí vědět, co tam proběhlo.
Ty brďo, držím pěsti!
13. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz
tak i u nás se stalo něco podobnýho... :frowning2: můj otec zdědil po rodičích dům tady v Brně, pak se s máti rozvedli a on se znovu oženil, před 2 lety zemřel a já se najednou dozvěděla že ten dům je komplet celej i s pozemkem přepsanej na ni a že on nevlastnil ani zlomenej knoflík (přitom mi mamka říkala, že když se rozváděli tak měl hromadu zlata).. :confused: co mě ale nejvíc čílí je to, že ten dům se na ni přepsal v době kdy jsme měli naprosto úžasný vztahy.. malé byli 2-3 roky a oni si ji každej tejden "půjčovali" :sweat_smile: vídali jsme se na narozky, Vánoce apod... prostě všechno bylo v naprosté pohodě... měla jsem taťku vždycky moc ráda, ale od chvíle co jsem se toto dozvěděla mu nemůžu přijít na jméno.. :zipper_mouth: :confounded: vůbec tady nejde o peníze jak by se mohlo zdát (i když ten barák má dnes celkem dost velkou cenu) ale jde hlavně o to, že to by bejvalo to jediný co bych svým dětem mohla odkázat já :cry: (obvzlášť když ten dům vlastníma rukama postavil můj pra nebo prapra děda)... teď to zdědí nějací úúúúplně cizí lidi (ona je bezdětná a ani s otcem děti neměli) z druhýho konce republiky kteří moji rodinu ani mýho otce vůbec neznali :zipper_mouth:
je už sice mrtvej ale NIKDY mu toto neodpustím... :angry: :angry: :angry: :cry:
13. srp 2009 v 16:53  • Odpověz
peroli - tak to je taky dobrý :confounded: to musel bejt taťka hodně zamilovanej :zipper_mouth:
13. srp 2009 ve 21:26  • Odpověz
nebo zblblej :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
13. srp 2009 ve 22:05  • Odpověz
Ahojky

nám se stalo tohle: rodiče nám darovaly kus pozemku,super ušetříme.Geodéti,plány no prostě starosti,na to padly úspory a když sme si měli jít vyřídit hypotéku ŠOK.Příjezdová cesta je soukromníka,koupil jí za 1500.-Takže pána jsme našli ,bohužel snáma komunikoval jen přes telefon a jestli nám podepíše věcné břemeno na cestu a on,že ať mu ty papíry necháme u manželky,že se na to možná podívá,ale že to asi nepodepíše.Za dva dny jsme mu znovu volaly,bydlí daleko a doma se moc nezdržuje co říkala manželka,řekl,že ještě neměl čas se na to podívat a že to stejně nepodepíše.Pan odhadce,který nás informoval,že je to soukromníka nám poradil ať mu zaplatíme.No kolik si tak řekne když to koupil tak levně.200 000.-To ani náhodou a tu samou sumu chce od dalšího pána,který koupil pozemek pod rodičema.Jenže ten má výhodu,že si nemusí brát hypotéku na stavbu.A to my musíme.
No koho by napadlo se koukat jestli je cesta někoho no teď když budem chtít cokoliv,tak se nejprve ujistím všude možně než něco podniknu.No a pán je vysmátej od starostky jsme se dozvěděli,že pán zkoupil okolo ČL kolem šesti set takových pozemků.
TAK TAKHLE SE VYDĚLÁVÁ
13. srp 2009 ve 22:14  • Odpověz
moni - tak jo taky hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused:
13. srp 2009 ve 22:20  • Odpověz
mělo tam být "tak to je taky hnus" :sweat_smile:
13. srp 2009 ve 22:20  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.