• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přišli jsme o chalupu a mně je z toho smutno

(Zamčená)
14. srpna 2009 
autor
Peroli to je tedy síla. Snad ještě horší než u nás, protože ti zůstala trochu trpká vzpomínka na svýho tátu. A navíc to dostanou cizí lidi, to je tedy hrozný. Možná ho paní taky zpracovávala, aniž byste o to věděli.

Moniska toto se bohužel stává docela často. Kromě toho, že by vám nepůjčili hypotéku, nechal by vás tu cestu užívat?

Jinak holky táta mě dneska poprosil, ať to nechám být. Nemá na to nervy a nebude se s ním hádat. Každopádně s ním skončil, strejda je mimochodem děsně levej a cokoliv se tam podělá, tak nevím, kdo mu pomůže. Vždycky zavolali taťkovi a on zařídil, opravil, dokoupil. Tak teď teda nasr.t, i kdybych mu měla nohy přerazit.
Prodá mu to s tím, že nechá udělat vlastní odhad, takže počítá tak s 270.000. Teď nás čeká jen nepříjemná záležitost jet tam a vzít si naše věci, táta tam má nějaké starožitnosti a tak. Babi jsem vysvětlila, že tam nepojedeme na dovolenou, že bych z toho byla akorát smutná a že se uvidíme až budou doma. Táta říkal, že ten spor by nikam nevedl, společné užívání by byl horor a nám to neprodá. Někdy je lepší rozloučit se s majetkem a žít spokojený život. Stejně by strejda dělal naschvály a ještě bychom z toho byli víc otrávený. Strejdánek ne, ten má hroší kůži, ten by tam v téhle náladě klidně vegetil.
Naši bydlí v domku po mamině rodině, udělám tam malý zázemí, aby se tam dobře cítila a budem jezdit za babičkou tam. Jo mimochodem, kvůli tomu domku máma nemluví ani s bráchou ani se ségrou. To už je ale zase jiná majetková tahanice :wink:
14. srp 2009 v 09:25  • Odpověz
knobli - to máš asi pravdu, však na to zpracovávání měla tak 15let...a to ještě kdysi mamce tvrdila, že by nás NIKDY o nic nepřipravila... a ještě - mamka mi kdysi říkala, že otec nebyl takovej, že by něco jen tak dal, ale ta ču*ka :angry: (taky jí už nemůžu přijít na jméno, i když jsem s ní kdysi fakt dobře vycházela) ho asi zpracovávala a zpracovávala až se jí to povedlo... ale co třeba ještě nechápu je, že kdyby ona umřela dřív než on, tak by musel platit dědickou daň za VLASTNÍ majetek!!!! a to mi hlava nebere :fearful:
14. srp 2009 v 10:12  • Odpověz
knobloska zatím by musel,ale nevíme na jak dlouho má nakázané omezení,aby pak nedal závoru.Na katastru nám nic neřekli a na pozemkovým fondu taky nic
14. srp 2009 ve 12:56  • Odpověz
knobloska - jasně, však to se všechno dá pochopit, že na to taťka nemá nervy ani náladu. Ale je to velká škoda, když to tam máte tak rádi, tak jste o to měli trošku bojovat, si myslím. Ale víš, co by na tom úplně nejvíc sralo mě? Že si strejc myslí, jak nás doběhl a utáhl na vařený nudli :angry: a to bych nerozdejchala :sweat_smile: Já bych si to prostě všechno s právníkem probrala a zjistila i tak a pak bych mu to minimálně vmetla do ksichtu, aby si nemyslel jak vyzrál a že mu ty lži někdo sežral i s navijákem.
Tak hodně štěstí :wink:

peroli - určitě ho systematicky zpracovávala a pak to v nějaké slabší chvilce podepsal :unamused: :rolling_eyes: Nebyla o dost mladší než táta? :sweat_smile: Jinak já myslím, že kdyby umřela dřív než on, tak by se nic nedělo, protože ona to zdědila až po jeho smrti, ne? Takže kdyby umřela dřív ona, tak by to prostě pořád dál zůstalo majetkem táty.
14. srp 2009 ve 20:55  • Odpověz
Knob, chápu tatínka že na to nemá nervy, ale štve mě, že mu ta lumpárna jen tak projde :pensive: .... aspoň bych ho "oškubala" a řekla bych si o víc jak odhadní cenu... a kdyby si zkusil vyskakovat, že ho chcete oškubat, tak bych mu připomněla jeho podlost...
Ale taky bych bojovala..... i když tady je samozřejmě tatínkovo slovo rozhodující.... :pensive:
Dej pak vědět, jak ste dopadli, ju.....
14. srp 2009 ve 21:06  •  1 dítě  • Odpověz
A souhlasím s bobullí - chce chalupu, tak ať cáluje. Odhadní cena je jen odhadní cena, vy můžete chtít třeba pětinásobek, vy prodáváte - vy si určujete cenu :wink: on to prostě buď dá anebo nedá a stáhla bych ho tedy řádně, hajzlíka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. srp 2009 ve 21:11  • Odpověz
autor
Dámy novinka, podle katastrální mapy je studna na naší parcele :slight_smile: .

Moniska prý je nějaký zákon na to, že vám nesmí bránit v užívání pozemku. Tak snad se to brzy vyřeší. Je to teda pěkně na prd.

Peroli to je jasný, že mu něco nakecala, že vás nikdy neokrade, ale že kvůli bůhvíčemu bude lepší, když to napíše na ní.
14. srp 2009 ve 21:15  • Odpověz
knobloska - no vida, tak to vidíš....co všechno vám nakecal za nesmysly :angry: A co taťka, změnil rozhodnutí?
14. srp 2009 ve 21:18  • Odpověz
jab - právě že naopak, byla starší :sweat_smile:
14. srp 2009 ve 22:01  • Odpověz
autor
On odchází, když se o tom s ním chci bavit. Se obávám, že mu to prodá. Navíc jsem pochopila, že pořád věří, že není tak špatnej. Náš táta je prostě neuvěřitelnej. :frowning2:
14. srp 2009 ve 22:07  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.