• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přistěhované do Plzně - pokec

(Zamčená)
8. června 2010 
Werca, fotky jsou krásný :dizzy_face: taky jsem si říkala, že bysme se mohli nechat vyfotit jako rodinka :slight_smile: nemáme žádnou pěknou fotku
26. led 2010 ve 12:23  • Odpověz
autor
wwercaa: Fotky jsou krásný a jsi opravdu hezká maminka, sluší ti to!
27. led 2010 v 08:45  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem na vas prisla po delsi dobe juknout.

wwercca: ty fotky jsou super a vy taky :wink:

Jinak u nas nic moc noveho, konecne jsme prestali bojovat s briskem, asi zabraly ty probiokapky, ale od soboty mame krizi s kojenim. Asi spurt, je v 6.tydnu. Ale je to teda sila, 3 dny jsem kojila v podstate nonstop, vecer az do pulnoci a jednou i do dvou hodin, pak jsem vymekla a dala mu Bebu a pak konecne usnul. Vcera uz to bylo lepsi, ale fakt jsem byla zoufala z tho kriku, nemohla jsem jit v klidu ani na zachod. A lituju sousedy, doufam, ze nemaji loznici hned vedle nas :sweat_smile: Ted mi spinka v naruci u kompu a vypada jak andilek :wink:

Venku je krasne, skoda ze je takova kosa, sla bych ven.
27. led 2010 v 10:55  • Odpověz
autor
To je dobře, že se má Honzík lépe, tygrouši.
Jak vůbec zvládáš noční vstávání?Z toho mám největší obavy, že budu věčně nevyspalá a hrozná :grinning: Už ted mi stačí že se málo vyspím a celej den jsem jako mátoha..
27. led 2010 v 11:20  • Odpověz
holky díííky moc za pochvalu :sweat_smile:
joodi: já si to říkala taky, že ještě žádnu pořádnou splečnou fotečku nemáme, máme dobrej foták ale není to ono, takhle je to předse jen profi :slight_smile:

medvik: a copak mlíčko nemáš ho málo?? já ho nejdřív mela hodně a pak vymizelo, malej furt řval tak jsem dokrmila, odstříkala jenom 30 a bylo to jasný, ale je fakt že me to odehnal zánět :angry: kruci i se zánětama,, nás taky prdíčky trápili, odkdy dávame Nutrilon tak je o nich nevíme :slight_smile: ,,, ale je dobře, že se má líp, chudinky ty malý telíčka, jak to musí prožívat :frowning2:
27. led 2010 v 11:47  • Odpověz
sirael: Nocni vstavani je v pohode, budi se kolem treti, napije se a usne a pak rano v sest nebo pozdeji a to uz pak ja vstavam, abych aspon neco udelala (vyzehlit, apod, nekdy i takhle rano varim obed :sweat_smile: ) Pro me je nejhorsi to, ze nechce usnout treba v osm vecer, pospi si par minut a je vzhuru a pak chce furt jist. Ja nevim, jestli mam vecer min mlika, ale fakt je prisaty i dve hodiny, kdyz ho presunu do postylky, tak rve hned nebo za dve minuty... a ja mivam kolem jedenacte krizi, kdy fakt i u kojeni usinam (jsem spis ranni ptace)
No ale od pristiho tydne mam v planu najizdet na nejaky rezim - proste v osm pujde do postylky a basta :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak ja mela hruzu z toho, ze dite bude rvat. A mam smulu:frowning2: Nemam rada, kdyz rve cizi dite a bohuzel mi vadi i rev toho meho...Doufam, ze se to casem srovna. Manza dokonce rekl, ze by nam mohlo stacit i jen jedno dite (druhe jsme chteli tak do dvou let...). Fakt si neumim predstavit mit dvojcata nebo jedno starsi a k tomu takhle ubrecene mimi, kteremu se musim furt venovat...
27. led 2010 v 11:53  • Odpověz
wwercca: to bylo asi na me s tim mlickem, vid?
No taky si rikam, jestli ho nemam malo. Zitra jdem k Dr., tak se poptam, co a jak a uvidime, jak pribral.. Ale kdyz ostrikavam po kojeni (abych nasbirala zasobu na vecer), tak i po nakojeni odstrikam 30-50ml, tak nevim. Cura dost, kadi taky porad stejne... O pulnoci, kdyz jsem zoufala a on furt nespi, tak si rikam, jaka by byla pohoda s Nutrilonem. Uvidime, co rekne Dr. Treba bude stacit jen vecer dokrmit. Pres den je pohoda, kojime (teda do minuleho tydne jsme kojili) po 2-3hod, v noci pak vydrzi i 4 hod, jen ty vecery jsou des.
27. led 2010 v 11:59  • Odpověz
jo vidíš tygroušku, promin, me to v poslední době nějak nepáli, mám toho moc :grinning:
27. led 2010 ve 13:35  • Odpověz
tygrous: me gynekoložka řekla, že odsávačka prý tolik neodsříka jak vysaje malej,, houby, já měla od Aventu a do poslední kapky jsem odsávala bez problému, dokrmila jsem, pak jsem přišla k dětský doktorce a řekla, že když odsříkam jen 30 tak ho mam asi fakt málo, že mu mám dávat tu 20 co si odeme veme a pak ho dokrmit, jenže ja jsem si pak po týdnu řekla, že to už asi nerozkojim, vzala jsem to malej furt brečel, v noci se mi furt budil, no to samý, ted krásně spinká, papká až ráno ve 4 a pak v 8 no různě jak se povede,,,, rozhodně se porad s dr, uvidíš možná ti řekne abys dokrmila :wink:
27. led 2010 ve 13:39  • Odpověz
autor
wwercaa: Jinak, Veru, Davídek je celej taťka :slight_smile:

tygrous: ty se máš, to se docela i vyspíš, já určitě dopadnu jako ty maminky, které musí krmit po dvou hodinách :grinning:
Možná ten režim je dobrý řešení,děti nejsou hloupé, naopak jsou to vyčůránci, takže si brzo zvyknou, co an rodiče funguje a co naopak ne :grinning:
Já si myslím, že je to pro tebe náročnější, jelikož je to "nové" a že časem budeš vše zvládat v poho a ještě si další mimi budeš přát.Já osobně jsem zastáncem větších věk.rozdílů mezi dětmi.Říká se sice, že jsou to potom dva jedináčci, ale člověk si víc odpočine, navíc si užije obě miminka...tak takových pět let je asi ideální, to si sourozenci ještě k sobě najdou cestu a společnou řeč.Já bych se nebránila mít děti po osmi letech.
27. led 2010 ve 14:12  • Odpověz
sirael: taky si myslim, že celej táta :grinning:

my by taky chtěli další až tak za ty 4-5 let, chci být Davídkovi k dispozici celé jeho dětsví, si myslim, že ja mám vzhledem k věku k dalšímu ještě čas a nic by mi nemělo utéct, ted si užívam to první maminkování,,, pak kdyby jsem měla další hned, tak by mi to ryhle uběhlo a pak by mi děti vyrostli a koukala by jsem po maminkách s kočárkama a říkala bych si proč jsem si nenechala věčší odstup mezi nima, že bych chtěla taky kočárkovat :slight_smile:
27. led 2010 ve 14:52  • Odpověz
autor
wwercaa: Ten by ani nemohl mít pochybnosti :grinning:

přesně tak, pak i brzo obě děti odejdou z domu a je tam smutno.Je lepší když aspon jedno zůstane ještě aspoň pět let :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a kolik je přítelovi?
27. led 2010 v 15:08  • Odpověz
přítel má 24let a to už byl i ženatej a když jsem ho já poznala tak právě se rozváděl :slight_smile:
27. led 2010 v 15:39  • Odpověz
tygrouš: tak se drž, to je období, které se dá jen vydržet, nic se s tím nenadělá. Hlavně že ty prdíky jsou lepší :wink:
Já se furt těšila: po šestinedělí to bude lepší, po 3 měsících to bude lepší.... a ono nic :unamused: Teď nevím, snad v půl roce to bude lepší:slight_smile: Malá nedokáže být sama, musím se jí pořád věnovat. Pořád mi visí na prsu a pak to mlíčko pomalu teče a ona je vzteklá, tak ji musím dokrmovat. Ona ale toho Sunaru moc nechce, tak přeci jen snad něco vypije.
A u nás to bylo taky tak, na začátku, manžel taky nevěděl, jestli budeme chtít druhé dítě :slight_smile:
wwercaa: to si přítel pospíšil, byl ženatý docela brzo :wink:
27. led 2010 v 17:12  • Odpověz
autor
wwercaa: Opravdu?To do toho praštil brzy :wink: Na dnešní dobu tedy....Tak teď už mu druhý vztah vyjde, viď?
27. led 2010 v 17:16  • Odpověz
autor
medvik: A teď chcete? :wink: To je docela sranda, ale připomíná mi to celý lidský život....až bude tohle, bude líp.Pak "to" je a zase je něco, kdy bude líp a tak to jde pořád a pořád dokola...
27. led 2010 v 17:18  • Odpověz
sirael: jo, teď už jo. Jen nejdřív až budou malé 2-3 roky. A máš pravdu, vždycky se lidi těší jak bude líp, jenže jim tak utíká ta přítomnost a tak si ji neužijí.
27. led 2010 v 17:23  • Odpověz
autor
medvik: Uvědomuji si to čím jsem starší.Člověk neustále čeká "až" a potom se každý divíme, že ten živoít tolik letí....
Mě to přijde celkem brzy, protože Zuzanka bude ještě dost maličká, je optimální (pro mě) když si to starší zvládne samo obléct oblečení, zavázat botičky a najíst se....pak jo :slight_smile:
27. led 2010 v 17:25  • Odpověz
sirael: no, určitě je to plus, hlavně je dobré, když dítě chápe, že se maminka musí víc starat o menšího sourozence. Proto se modlím, aby se nám nepodařilo druhé moc brzy.
27. led 2010 v 17:50  • Odpověz
autor
medvik: To je pravda, to malé pak stěží pochopí o co tady jde a je to o to náročnější....Valím z práce, ozvu se v pátek :wink:
27. led 2010 v 18:02  • Odpověz
Tak si hezky užij volno :wink:
27. led 2010 v 18:03  • Odpověz
medvik: to jsi napsala presne:wink: Taky si rikam "po sestinedeli dokrmovatbude lip..." Nestras me, ze nebude ani po 3 mesicich :confused: Ja se ted pomalu nedojdu ani vycurat, jak jsem furt s nim, aby nerval. A s tim kojenim to mame uplne stejne, myslim, ze nam zitra dr. rekne, ze muzu dokrmovat. Asi bych pak byla i klidnejsi, kdyz by se vic nasytil a vydrzel dele (tj.aspon 2hod :grinning: ) bez dalsiho mlika...

jinak my jsme s brachou o 6,5let a to se mi nelibi.jako mali jsme si moc nerozumeli a i ted to neni ono, jsem pro nej uz "starsi" generace :sweat_smile: Ja bych chtela ten rozdil max 3 roky.
27. led 2010 v 18:19  • Odpověz
tygrous: chlapečci bývají pohodáři, naše Zuzka je taková "pihnička" :wink: Myslím, že u vás je to o bříšku a sehrání se v krmení :wink: A jednu dobu jsem si musela Zuzku brát v autosedačce i do koupelny a před dveře záchodu :grinning:
27. led 2010 v 19:45  • Odpověz
A tygrous, musíme to brát tak, že jsme pro ta děcka všechno, oni byli 9 měsíců v bříšku a teď tohle :grinning:
27. led 2010 ve 20:52  • Odpověz
medvik: to je jasny, ze ted jsme tu jen a jen pro ty prcky. my byli taky kdysi mali a mama byla s nama... Ale nekdy je to uz fakt na palici :grinning:
28. led 2010 v 08:18  • Odpověz
tygrous: no já i moje sestra jsme pořád spinkaly, plakala jsem jen jednu noc, když mi rostl zoubek, naše malá je pro mamču novinka, nevěděla, že děti umí takhle plakat :wink: Dnes ráno v 6 nám zvonil monitor, malá je díkybohu v pořádku. Ale jak špatně usíná, tak musí být u nás v posteli a pak ji tam přendám, dnes jsem ji tam dávala až v jednu, teď už se budu bát :frowning2:
28. led 2010 v 09:59  • Odpověz
Přeji pěkný den.
Tak jsem zpět z poradny. Zatím úplně zavřená, takže na porod to nevypadá (díkybohu). Dělala stěr na streptokoka a za 14 na monitor. A pak kontroly po týdnu. Ale když mě taak nebaví sedět v tý čekárně :unamused:
28. led 2010 v 11:55  • Odpověz
flapi: užij si to, pak už nebudeš mít čas vysedávat po čekárnách :wink: :grinning: Tak ráda vzpomínám na těhotenství :dizzy_face:
28. led 2010 v 15:09  • Odpověz
Ahoj holky,
sirael, nevim, ja to mam v oblibených :unamused:
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=120320&vGroupOffset=0

Tygrous, ja to měla s kojením podobné jako ty, taky už jsem večer byla hotová, pak bylo období, že spala celou noc a teď v roce spí tak max 4 hodiny, to je pořád něco s prckama.
Koukala jsem, že máš taky Firkon, já mám Quatro a měla jsem malou v korbě do 11 měs :grinning: :grinning: :grinning:

Werca, vy jste teda sakra mladí rodiče! Ale super, že se nemusíte stresovat věkem při plánování druhýho. My chceme taky až za pár let, jestli možná, manžel taky už párkrát pronesl, že jedno stačí, z toho si nic nedělej tygrouši, ale myslim, že těch 5 let je max.

Flapi, bezva zprávy, fakt nevíte co čekáte, chcete překvápko? Jinak super termín porodu :wink:
29. led 2010 v 10:43  • Odpověz
dobré ránko :wink: Deniso, u toho Quatra, dá se ta sportovní korbička dát taky proti směru jízdy?
29. led 2010 v 11:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.