• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přistěhované do Plzně - pokec

(Zamčená)
8. června 2010 
Dobré ránko. Tygrous, držím palce, aT to s plínama vyjde. Já jsem měla spoustu plánů, ale teď nic nestíhám, máme dítě plačtivé a vyžadující stálou pozornost, tak jsem ráda, když dám papírovku.
4. pro 2009 v 11:09  • Odpověz
Ahojky medvik. No mne je jasne, ze to pak budu muset vse prizpusobit prckovi, ale bylo by fajn, kdyby aspon nejake plany vysly:wink: A to manza ma jeste jine plany, ktere mu teda zatim nevymlouvam, jen ho jemne upozornuju, ze muze byt vse jinak...
Kde jsi rodila? Na Lochotine? Ja jsem tam chodila na predporodni kurz a jsem na to prostredi i samotny porod docela natesena :wink:
4. pro 2009 ve 12:33  • Odpověz
jo jo, na Lochotíně. Bylo to tam fajn, porodní pokoj super, nejlepší bylo odd.šestinedělí, tam se mi strašně líbilo :dizzy_face:
4. pro 2009 ve 12:36  • Odpověz
autor
tygrous: Většinou jsem v práci,když jsem na internetu.A ty už jsi na mateřský?
A copak si plánuje manža, jestli to není teda tajné? :wink:

medvik: Já tady hodně četla, že lékaři to berou trošku jako na běžícím pásu, ale možná je to případ od případu.Kamarádka mi ale posílala fotky a vybavení vskutku prvotřídní :slight_smile:
4. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz
sirael: já jsem rodila přes víkend a dorozeno bylo v pondělí v 0,35. Takže jsem měla docela klid.
4. pro 2009 ve 13:20  • Odpověz
Ahojík holky,

jen piště zkušenosti z Lochotína :wink: -taky bych tam chtěla jednou rodit. Teďka jsme ve fázi snažilkování a doufám, že brzy už se to přehoupne do fáze těhulení :dizzy_face: Už se totiž těšííím :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:, a pak budeme hromadně kočárkovat :wink:
4. pro 2009 ve 13:26  • Odpověz
No prave to vybaveni a celkovy vzhled jak porodnich pokoju, tak pokoju na sestinedeli se mi moc libil. Rozhodne lepsi nez komunisticke vykachlickovane boxy... Jaci jsout am doktori, moc nevim. Co mam zkusenost z par kontrol, co jsem tam byla na ambulacni a na pohotovosti, tak si nemuzu stezovat, byli prijemni, i po telefonu se mi snazili pomoct... A porodni asistentka, co jsme meli na kurzu, byla uzasna...jak nam povidala, ze kdyz chce rodicka rodit ve drepu, tak klidne muze a ona si pod lehne na zem, aby videla, jak dite postupuje:wink: no, tezko rict, na koho narazim, ale porad nejak verim, ze to bude v poho a tesim se.

Sirael: jojo, jsem uz na materske od konce rijna. jinak manza si planuje, jak bude vsechno jako driv, jen proste pribude treti clen...akorat mu moc nedochazi, ze spousta veci se bude muset prizpusobit prave prckovi. treba na vikendy jsme jezdili porad nekam pryc, to ted z pocatku urcite nepujde...
4. pro 2009 ve 13:27  • Odpověz
Moje sestrenice je porodni asistentka (na teda v Plzni) a ma termin tesne pred vanocema. A radsi jde dobrovolne na cisarsky rez o tyden driv, aby ji pak porod nechytnul o svatcich, protoze to pry slouzi cerstvi doktori s malo zkusenostma (protoze vyzerou vanocni sluzbu jako nejmladsi z kolektivu). Ja si zas rikam, ze kdyz to je fakultka, tak tam proste musi byt zajistena dobra pece, at je svatek nebo neni... proste tomu chci verit:wink: Ale jinak doufam, ze vse pujde jako po masle a doktor bude potreba az na konecne zkontrolovani hned po porodu...
4. pro 2009 ve 13:30  • Odpověz
tygrous: náš známej řikal mojí polovičce jednou, že narození miminka je jako když ti přijde domů náročná návštěva, která ti minimálně 18 let neodejde :grinning: :grinning: :grinning: A on to znal z vlastní zkušenosti - mají dvojčata - kluky.
4. pro 2009 ve 13:33  • Odpověz
Ahoj aji, drzim palce, at to co nejdriv vyjde :wink:
4. pro 2009 ve 13:33  • Odpověz
aji: jo, to je hezke prirovnani :grinning: No, dvojcata si uprimne vubec neumim predstavit. Ja se asi tyden na zacatku tehu desila, ze bychom je mohli mit, ale je tam jeden mimis nastesti. I kdyz manza by to klido bral, ze by byly sfouknuty dve deti jednou ranou... on se boji, ze se nam na podruhe povedou a tri deti se mu ale uz moc nezdaji...
4. pro 2009 ve 13:35  • Odpověz
Tak to manžovi věřim, že má obavy. My máme sousedy a ty maj chlapečka (6 let) a pak dvojčata holky (2 roky) a řeknu vám, to je rachot, když se chystaj někam ven. Včera jsem je viděla v garáži, když přijeli a připadalo mi to, jako kdyby přivezli menší mateřskou školku :grinning:

tygrous: díky, já vás budu průběžně informovat, jak to u nás vypadá...
4. pro 2009 ve 13:39  • Odpověz
No moje skorošvagrovka rodila 18.12. a řikala, že personál už byl příjemně vánočně naladěnej a měla tehdy taky termín jako tygrous 22.12. :sunglasses:, jo a pamatuju si, že jí pustili 21.12. večer domů, ale rodila v Písku.
4. pro 2009 ve 13:43  • Odpověz
no ja zas pozoruju doma z okna sousedy, jak miminka nakladaji a vykladaji z auta - z autosedacky do kocaru a jak se kolem toho motaji oba a pak jedno dite zacne brecet, tak ho utesuji, pak zacne druhe... :sweat_smile:
4. pro 2009 ve 13:43  • Odpověz
Ja si rikam, ze do tasky do porodnice nabalim jeste krabicku s cukrovim a budu je tam uplacet:wink: Jinak ja doufam, ze porodime driv nez toho 22. Na Vanoce bych byla rada doma. A manza by chtel mrnouska dostat k narozkam 10.12., tak asi ted o vikendu uz zacneme prcka vyhanet ven, velky je podle Dr. dost...
4. pro 2009 ve 13:46  • Odpověz
aji: taky držím palce :wink: S tou návštěvou je to pravda:slight_smile:, to je docela vtipné přirovnání :grinning:
4. pro 2009 v 15:47  • Odpověz
jo a k tomu porodu, nakonec mi bylo úplně jedno, jak ten pokoj vypadá, do sprchy jsem pak ke konci ani nechodila, protože při kontrakcích to prostě nešlo. Jediné, co mi tam chybělo, bylo místo kam si sednout tak, abych se mohla zapřít. Ale to soukromí bylo super.
4. pro 2009 v 15:48  • Odpověz
autor
tygrous: Sice není moc prima být na Vánoce v porodnici, na druhé straně je to zase ten nejkrásnější dáreček pod stromeček :wink:
aji: Tak to jste o fázi napřed než my :grinning: Ale určitě informuj, jak na tom jste.
medvik: Úplně ti věřím, že ti bylo jedno jak to tam vypadá, ale vždy je milejší prostředí, které je nové, hezké, než nějaké depresivní staré porodnice v chladné budově :wink:
4. pro 2009 v 18:33  • Odpověz
sirael: ja bych docela rada byla na Vanoce doma. Predloni jsem na Stedry den slouzila pohotovost v praci a loni jsme byli u tchyne. Takze doufam, ze do tretice to nebude zas mimo domov:frowning2: darecek to bude stejne tak jako tak, at se narodi kdykoliv...

medvik: to mi uz v praci taky rikali, ze mi stejne bude jedno, jak pokoj vypada:wink: Ale myslim, ze i ty prijemne barvicky na stenach maji pozitivni vliv, i kdyz je nevnimas...no necham se prekvapit.
5. pro 2009 v 11:09  • Odpověz
autor
To máš pravdu, tak uvidíš jak ti to vyjde :wink: A co nového, co prcek? :wink:
Taky souhlasím s vlivem barev na psychiku :slight_smile:
5. pro 2009 ve 20:31  • Odpověz
Dobré ránko. Jaký byl víkend?
7. pro 2009 v 10:32  • Odpověz
Ahojky. U nas nic noveho. Dnes kontrola u Dr., prcek uz je hezky pripraveny a napasovany dole v panvi a zadickama vlevo, coz je pry idealni poloha. Ale jinak celou kontrolu prospal, takze ani na kardiotokografu nebylo nic moc videt. No, mel by ho dr. videt vecer, jak v brise radi, to vydrzi klidne i hodinu. Jestli mu ta vecerni aktivita zustane, tak to bude teda radost s uspavanim:wink:
Jo a Dr.je dost proti jakemukoliv urychlovani porodu, pry se to ma nechat na prirode (teda aspon do terminu), takze ani me uz nekontroloval zevnitr, aby nahodou porod nevyvolal.

Dopoledne jsem se pustila do cokokulicek, co je recept vzadu na Orion cokolade na vareni. Doporucuju vyzkouset, pokud budete chtit rozproudit krev a zvysit adrenalin:wink: Mam zamatlanou celou kuchyn od kakaa a cokolady, vcetne sebe od hlavy az k pate:wink: Jinak mam hroznou chut nadelat hafo cukrovi, nez zacnu rodit, a porad se krotim, protoze bud to do Vanoc uschne a ztvrdne nebo to sni manza, az budu v porodnici :grinning:
7. pro 2009 v 15:38  • Odpověz
tygrous: já jsem před porodem uklidila byt a to tak, že už jsem pak neměla co dělat:slight_smile: A jsou ty kuličky dobré? My děláme bezvadné kuličky z Tatranek.
8. pro 2009 v 11:33  • Odpověz
Dnes jsem u rodičů, snad budeme dělat těsta na cukroví. Malá se v noci vzbudila v půl a pak už pořádně neusnula, tak to bude náročné.
8. pro 2009 v 11:41  • Odpověz
medvik: Ty kulicky jsou vyborne, ale je s tim fakt matlacka. Udelala jsem nekolik variant - do casti jsem balila liskovy orech a obalila to v nastrouhanych orechach, do druhe casti visni v rumu a obalila v kakau, do treti nic a obalit v kokosu a pak sjem jeste do casti pridala instantni kafe a ty jsou taky moc dobre... :wink:
Jinak dnes jsem udelala dalsi dva druhy cukrovi, nejak mam porad pocit, ze porod je uz tady a pak se mi asi fakt nebude chtit nic delat, az prijdu z porodky. dneska v noci jsem uz myslela, ze pojedeme rodit, prcek se napasoval jeste vic do panve a skoro celou noc jsem nespala, jak sjem ho tam porad citila. Ted sedim na balonu a je to zas dobry...
8. pro 2009 ve 13:17  • Odpověz
Ahój holky,
tygrous: ty už si fakt "na rozpadnutí" - budete mít s manžou ten nejkrásnější vánoční dáreček na světě, viď :wink: :dizzy_face:
Jinak já už taky včera začala péct cukrovíčko. Nejsem teda žádná přebornice, ale každej rok těch 5-6 druhů zvládám. Včera jsem pekla medvědí tlapičky (pracny) a krásně voněly po celym bytě :slight_smile: Jó a taky neumim upéct vánočku, takže peču tvarohovou vánoční štolu a domácí vánočku dostávám od maminy :sweat_smile:
Dneska je teda hnus počasí, odpoledne přijedu z práce, zalezu domů a nevylezu :rolling_eyes: :confounded: :sunglasses:
8. pro 2009 ve 13:32  • Odpověz
tygrous: až se vrátíš z porodky, tak budeš zlatá, když si najdeš chviličku, abys nám sem "hodila" svoje zážitky z porodnice FN :wink: a samo budeme i čekat na fotečky Honzíka :dizzy_face:
8. pro 2009 ve 13:34  • Odpověz
autor
Tak já už jsem včera taky něco spáchala. Pustila jsem se do perníčků a šlehačkovýho cukroví-doporučuju, je toho hodně a je to rychlý(ale trochu patlačka).Pak jsem dělala ještě nějaký sádlovky, ale ty nedopadly :frowning2:
8. pro 2009 ve 14:59  • Odpověz
sirael: šlehačkové miluju, to dělala babička a dokážu ho sníst strašné množství. A maminčino išelské se žlutým krémem, to je nejlepší na světě :dizzy_face:
tygrous: tak jsem na Tebe zvědavá, kdy to bude :wink:
8. pro 2009 v 17:23  • Odpověz
autor
medvik: No vidíš, a toho těsta z jedný dávky je fakt dost, takže můžeš mít hotové hody :grinning: Išelský dělá babička a já jen obdivuju, že má někdo tu trpělivost se s tím spojovat, namáčet, zdobit :grinning:

tygrous: Já bych taky byla pro, počkat, co příroda, žádné vyvolávání, pokud to není nutný :slight_smile:
8. pro 2009 v 17:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.