• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pro Leontýnku a pro Zen♥♥

(Zamčená)
20. května 2008 
autor
Kristi, Zenule to asi napise sama, ale podle toho co rikala, tak i v tomhle je psycho :grinning: :grinning:

Rano jsem ji psala ipajznu, kolem 8, ze neee ze bude rodit, ze jdu shoppovat a ze neci, aby mi neco uniklo :grinning: Ona mi odepsala, ze neee, ze v poho, ze kdyby neco, ze da vedet. Zpetne jsem se na kvetnu docetla, ze ji bylo nejak "jinak" a tak si sla umyt hlavu :sweat_smile:
Mne pak psala po 12, ze ty vole, kontra po 3 minutach a ze jedou :sweat_smile: Ja jsem sedela v parku na lavce a bylo mi i pak nejak jedno, ze nelus zere odkvetly pampelisky :sweat_smile: Jsem byla nervni jak cip, no a ve tri se Leonka narodila :sweat_smile:

zenule rikala, ze prijeli kolem pul jedne do porodky, sepisovali papiry, takze k nejake priparve se dostali po 1, no tak si to spocitejte :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
13. kvě 2008 v 16:40  • Odpověz
no toto? rodila ona vubec? na to nevypada :grinning: neverim :grinning:
(stejne nas neukecas,zenule) :grinning:
13. kvě 2008 ve 20:38  • Odpověz
Stazino budeme to muset jet zkontrolovat co kdyz ma Zenousek dvojnika :grinning:
13. kvě 2008 ve 20:39  • Odpověz
tak za 1) že by mi někdo řekl, že ženulka tu má svoje téma :angry:
2) už jsem Věrce sice psala gratulaci do IP ale klidně to napíšu ještě i sem

Věrunko moc moc gratuluju k Leontýnce. krásně jste to holky zvládly a věřím , že celý další váš společný život bude takhle pohodový.
takže at už jste brzo doma , u táty a u velkýho bráchy Mildy :slight_smile:

a těším se na fotečky :wink:
13. kvě 2008 ve 20:42  • Odpověz
zen...my se taky neznáme ale sleduju vás holky květnový :slight_smile: moooooc velká gratulaaaaace k Leontýnce, hodně zdravíčka a ať vám dělá jen samou radost....jooo a viděla jsem společnou fotečku a moc vám to sluší, vypadá to že si snad ani nerodila :slight_smile: tak ještě jednu jupíííííííí a gratulujuuuuuuuu
13. kvě 2008 ve 20:47  • Odpověz
muchi, joooo :grinning:
a nebo ma ten zip, potvora :grinning: :grinning:
13. kvě 2008 ve 20:54  • Odpověz
autor
Stazino a Much, misto kecu bezte delat decka :grinning:
13. kvě 2008 ve 21:28  • Odpověz
skype, prcino :dizzy_face:
13. kvě 2008 ve 21:28  • Odpověz
A fofrem :grinning: Jinak velké gratulace Zen a Leontýnce, nechápu teda ale vůbec ,jak může někdo po porodu vypadat tak zatraceně dobře. :pensive:
13. kvě 2008 ve 21:30  • Odpověz
autor
:sweat_smile:
13. kvě 2008 ve 21:30  • Odpověz
jako to neni fer, ja mela cisare a vypadala js jak vyblite zeli :grinning: :grinning: :grinning: zen vypada fakt krasne a leontynka taky :dizzy_face:
13. kvě 2008 ve 22:10  • Odpověz
jo jako zenulko vypadas bajecne, o leontynce to jaksi nemuzu s cistym svedomim taky prohlasit :grinning: ale az povyroste predpokladam u ni stejny prubeh jako u usopleska :dizzy_face: (coz znamena velice kladny :dizzy_face:) :grinning:
takze jako pak ti reknu(eme) s muchou, jo :wink: jak jsi si jiste vsimla, uz jsme se i pozvaly :grinning:
13. kvě 2008 ve 22:28  • Odpověz
Týý vogo, to byl porod jak víno :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. kvě 2008 v 07:47  • Odpověz
autor
Stazino :grinning: Nesmim semka usopleska pustit, bo jak si precte, ze byla dle vas oskliva, trefi ji slak :sweat_smile:
15. kvě 2008 v 10:51  • Odpověz
Alenko nebyla oskliva byla proste mimino no :grinning: :grinning: :grinning: ted uz je to mila osubka :dizzy_face:
15. kvě 2008 v 10:53  • Odpověz
autor
Muchounku, ale no dyt jo :grinning: Zpetne to tez vidim, ze byla "miminoo" :sweat_smile: Neli, promin :sweat_smile: :pensive:
15. kvě 2008 v 10:56  • Odpověz
Tak jsem tady :grinning:

Milá Leontýnko, přeji ti, aby jsi měla spokojený život, príma kamarády, milující rodinu, vysněné povolání a v budoucnu skvělého chlapa.
A tobě Zen, ať tě malá moc nezlobí, nechá vyspat a ať jsi na ni celý život jen a jen pyšná.

To vám holky zlatý přeje panda :wink:
15. kvě 2008 v 11:49  • Odpověz
Zen, velka gratulace :slight_smile: Opravdu takhle vypadat po porodu, to je sen. Velka, obrovska, zavist :grinning:
At se vam s Leontynkou dobre dari.
Mejte se krasne
15. kvě 2008 ve 14:21  • Odpověz
Tak mám chvilinku, než se mi Brtníčková vzbudí na kójo. :wink: Prvně chci poděkovat Ajčině Prdlině, že mi založila téma, si přijdu jak malá celebritka - velká jsi totiž už ty :grinning: :grinning: :grinning: Dostala jsi mě. :dizzy_face:

A vám všem kdo mi sem píšete a přejete nám samý krásný věci, taky moc děkuji... je to děsně milý. Zatím moc času nemám, tak jen něco málo fotek jsem vložila a popis toho mého jak píšete "snového porodu" :confused: :sweat_smile: písnu později. :wink:

Holky jste bezvadný :dizzy_face:
18. kvě 2008 v 10:14  • Odpověz
Ahoj Zen, koukam, ze zvladas v pohode, to je fajn...jdu si precist ten porod.... :dizzy_face:
18. kvě 2008 v 10:22  • Odpověz
Jeste bych to musela nekde najit...tak dej vedet, kam jsi to dala
18. kvě 2008 v 10:24  • Odpověz
kristi, :grinning: napsala jsem, že ho napíšu později - což znamená, že ještě nikde není :grinning:
18. kvě 2008 v 11:30  • Odpověz
autor
Zenulko, Lentilka je moc roztomila, ale normalne je jako by Jenikovi z prdele vypadla :sweat_smile: Ale totalne :sweat_smile:
A ty mas ale teda veliký prsááááááááááááá :sweat_smile:
18. kvě 2008 ve 12:37  • Odpověz
ja uz ani cist neumim...jinak jste krasna rodinka, jak z casaku :dizzy_face:
18. kvě 2008 ve 12:41  • Odpověz
Zen neznáme se ale chci ti popřát aby Leontýnká krásně rostla,je nádherná,prohlížele jsem si tvoje album z příprav a už to se mi líbilo :wink:
18. kvě 2008 ve 12:45  • Odpověz
no jooo, stacila chvile a dunky zalky na tom je hned lip :grinning: :grinning:
zenulko, moje favoritka je asijska leontynka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: krasa :grinning:
18. kvě 2008 ve 14:15  • Odpověz
Tééééda! Leontýnka je krásňoučká holčičla :grinning: No ještě jednou moc a moc blahopřeji!!!! Ale tak ono není čemu se divit, ke krásné mamince patří krásná dcerunka :wink: :slight_smile: Přeji vám všem jen to nejlepší :slight_smile:
19. kvě 2008 v 07:35  • Odpověz
Tak mám chvilku a podařilo se mi sepsat ten můl slavný porod... Nemám moc dar psaného slova jako ajčule, ale snad si počtete a budet mě vidět v barvách :grinning:

Můj porod aneb jak se rodí i bez zipu :grinning:
V neděli večer mi bylo tak nějak divně, jak když zvíře čuje bouřku nebo nějakou bitku se sokem :grinning: ale známky porodu žádný a tak se šlo spát. V pondělí ráno bylo všechno v Okeju... jen malinko jsem cítila břucho, ale měla jsem domluvený od manži na ten den auto, protože jsem měla poradnu a nezvládala jsme už pohyb tak jako za starej časů, tak jsem ho podle plánu odvezla na 7 hod. do hokny a jela domů. Tam už začalo břicho pobolívat v intervalech a tak jsem asi od půl 8 začala psát kdy mě to bolí :sweat_smile: ale ještě to bylo takový vzdálený... takže jsem poklízela, umyla si hlavu (co kdyby, že jo?) :grinning: a psala si jak to přicházelo... ze začátku dost chaoticky... chvilkama jsem nevěděla jestli to co cítím psát a brát za kontrakci... ale tak nějak jsem se dopracovala k 9 hodině kdy mi na hajzlíku začala odcházet zátka... no čekala jsem nějakej špunt, něco jako od šampáňa, ale bylo to jen malinko krve jako když přijede teta z Červený hory. :sweat_smile: (doufám, že to na vás moc nepopisuju do detailů) :sweat_smile: ... dál se jelo v zapisování a já balila co my ještě chybělo. A na netu začala honit doklady co mít k porodu… brzy, že? Manžu jsem ještě nechala v klidu pracovat a nevolala. Někdy mezi 9-10 hodinou začal počítač hlásit virus a nic s tím nešlo dělat, takže jsem ho natvrdo vypla a dál všichni na Koňu a na Skypu zůstali bez informací :sweat_smile: Můj plánovaný porod online se nekonal... :sweat_smile: :grinning:
Kolem 11 začalo jít do tuhého a hlavně se mi kontrakce ustálily na 3 minutách a sílily... zatraceně sílily. Tak jsem zavolala manžovi - zrovna obědval... ať si tedy v klidu dojí a nějak se dopraví domů (měla jsem to auto, takže to bylo komplikovaný). Musím se tedy přiznat, že jsem pro něj chtěla dojet sama, ale dostala jsem přísnej zákaz někam už jezdit :sweat_smile: No asi to bylo rozumný :grinning: 11:51 jsem si dala sprchu... pak došel manžel, byl mírně vyplašenej, asi jako každej chlap... začal lítat, balit nazouváky, triko na převlečení a já nevím co ještě, jo kameru a foťáky (dva)... :grinning: :grinning: :grinning: Pak jsme vyrazili... před domem jsem si dala ještě jednu kontrakci (doufám, že čučelo hodně lidí z oken) a jelo se (zaznamenaný čas 12:11). S parkováním se nešlo zdržovat a tak jsme vjeli rovnou do porodky vjezdem pro sanitky. Vrátnej nás pustil, ale hned pak musel manža přeparkovat ven... V čekárně jsme odevzdala průkazku, řekla, že mám kontrakce po třech a čakala jsem kdy mě zavolají... bolesti se dali ještě lehce vydýchat a projít bez velkýho fučení, ale byly dost už nepříjemné, hlavně s čekárnou plnou lidí co čučí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: Asi tak odhadem za 15 minut mě vzali na vyšetření... Do kabinky, vyslíct spodek a skokem na kozu :grinning: Tam se ve mě čmátrala doktorka a naznala, že jsem sotva tak na jedne prstík a že ještě můžu jet domů... :astonished: To mi spadla čelist... vnitřní hlas mi říkal, že Leoušek už klepe na vrata a tak jsem po upozornění, že prvorozený šel taky velmi rychle, dostala ještě monitor a že se ukáže... no jo jenže monitor je tam na takovejch starejch vpadlejch křeslech a sedět s bolestma se dalo dost blbě... navíc značně sílily... už jsem musela vyfukovat trošku hlasitěji a kroutila jsem se tam jak žížala... :confounded: Po asi 15 minutách mě vypnuli, že tedy to vypadá na porod... křivky jak prase :confused: No to mi byla novina. Tak šup do erární krásné kytičkové košule, velikost dva sloni a žirafa... :sweat_smile: :grinning: A přejít si hned vedle na porodní. Manžel čekal stále v čekárně... a já šla sepisovat papíry... děsný... už to bolelo jak sviňa... otázky jsem zodpovídala mezi bolestma, ale sestra se snažila být rychlá. Kontrakce se zkracovaly... sice jsem je neměřila, ale ten oddych tam už téměř nebyl... na hodinách bylo 14:04. Po sepsání mi přidělili poslední volný porodní pokoj a já se dopotácela už i s manžou na pokoj. Tam mě porodní asistentka prohmátla a že je to na 5 prstů :astonished: No hlavně, že mě chtěli posílat domů. A ptala se mě na vodu, kdy mi odtekla... a to je asi tajem největší, páč mě nic neodteklo a asistentka řekla, že tam ale voda už není :astonished: :astonished: :astonished: Nechápu dodnes! Prej tam něco napíše :sweat_smile: Pak jsem šla hned do sprchy (byla přímo v pokoji) na balon a byla vděčná, že má sprcha silný proud, takže jsme si bičovala břucho a funěla... manžel jen stál a při kontrakci poodstoupil, aby mi asi zachoval soukromí v bolesti největší... je pravda, že chudák nevěděl co dělat a já taky ne... byla jsem ráda, že tam prostě je, dotyky jsem nechtěla a chlácholit v ten moment taky ne... Po pár kontrakcích přišla asistentka zase prohmátla a hlásí na 8 prstů... ale ještě se ve mě stihla prohrabat takovým způsobem, že jsme se po jejím odchodu rozbulela :pensive: :pensive: :pensive: děsně to bolelo a to bylo při kontrakci, takže prostě dvojí bolest jak prase, úplně jsme cítila, že jí uhýbám nahoru a taky jsme po ní šlehla hnusnej pohled... no nechci jí křivdit, možná mi tam něco uvolnila ještě, ale po tom jak to pěkně rychle šlo to neposoudím jestli to bylo nutné. :pensive: Pak naposledy sprcha... to už se přiznávám, že jsem funěla hodně a už i naříkala a to jsme si zakázala... přistihla jsme se jak sedím na balonu a říkám "bolí to bolí to"... ale snažila jsme se dýchat... říká se, že miminku to pomáhá a dodává vzduch do tak už staženého "světa" :pensive: Pak došla PA zase a něco říká... ještě, že tam byl manžel... já ji neslyšela a tak mi pak říká... "ještě dvě kontrakce a jdeme ven" ... ty vogo už rodit... No tak jsem přežila dvě a pokusila se vylézt ze sprchy a dostat se na porodní lůžko mezi kontrakcema... jestli se mi to povedlo už fakt nevím :sweat_smile: splývá mi to :pensive: Chtěla jsem rodit na vaku s manžou za mnou, abych se o něj opírala... z kurzů se nám to zamlouvalo a tehdy mi to bylo děsně pohodlný :dizzy_face: Ale protože jsme chtěli darovat pupečníkovou krev, tak nám to nebylo doporučený, že by se to špatně odebíralo a že je tam pak k tomu horší přístup, tak jsem od toho upustila. Napolohovali mi porodní lůžko, abych měla hlavu nahoře a spodní exit níž a mohlo se tlačit. Jenže mě to nenutilo a to mě překvapilo, protože u prvorozeného synátora jsem ten pocit měla a není nic přirozenějšího jak tlačit když vás to nutí... ale opačně??? Vztáhla jsem prosebně ruku po mém maželovi, ten přiskočil a chytl mě. Tento moment si pamatuju, že jsem moc ráda, že tam byl. :dizzy_face: A tak jsem prostě tlačila bez pocitu na tlačení... kontrakce - tak nádech a tlačímeeeeee a nádech a tlačímeeeee, takhle proběhly dvě kontrakce, když mi nabídla asistentka porodit na boku... vytáhla držák na nohu, přetočila jsem se, horní nohu mi hodila na držák, manžela jsem objala kolem boků, či kde :sweat_smile: a při kontrakci si držela tu horní nohu ještě blíž k tělu a nádech, tlačit, nádech, tlačit... celkem byly na boku prý kontrakce tři, nevím... už byla hlava jinde (tak i na tohle pak máte manžela u sebe... aby vám pak říkal co bylo když vy tam "nebyla" ) :grinning:
Ještě si pamatuji, jak mi říkala PA že vidí hlavičku s vlásky... pak jsme cítila jak vyšla ven hlavička a pak už mě krotila, že tlačím moc, ať jen malinko... nevím co se tam dělo, možná se malá ještě dorotovávala, ale už to byl opravdu fofr, po hlavičce vyšlo ramínko a pak tak nějak celá Leontýnka... a děsně velká úleva... bylo po bolesti, po tlaku a najednou to bylo za mnou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: PA říkala, že malá hodně spěchala. Někdo popisuje výplav euforie těsně po porodu, hormony šílí a totální stav blaženosti. Bohužel tohle jsem necítila, byla tam úleva, byla tam radost z toho malinkého špinavého a úžasně teplého uzlíčku co mi přistál na bříšku, ale bylo to nějak přirozené :dizzy_face: A pak ten pohled na manžu - jak je dojatý a má zvláštní úsměv, který neznám :dizzy_face: Musela jsem ho z něj ale vytrhnout a říct: FOŤ!!! Jinak by jsme neměli nic :grinning: :grinning: :grinning: A to měl ty dva foťáky a kameru, že všechno zdokumentuje a bude fotek milion :grinning: No málem nebylo nic. :sweat_smile: :grinning: S plnýma rukama foťáků atd, taky stříhal pupečník :grinning:
Malá byla se mnou pár momentíků na bříšku... nevím, dvě minuty... a pak ji ošetřili u mé postele na přebalováku. Manža podepisoval nožku a ručku číslem a jménem a vyplňoval štíteček na ručku (ten máme doma schovaný) :slight_smile: A PA brala z pupečníku krev, pak jsme porodily placentu jedním přitlačením a malým zatažením - tu nám pak odborně předvedla :grinning: a přišla doktorka udělat šití... no krve by se našlo ale nedořezali by jste se ve mě :sweat_smile: :grinning: Strach z prvního porodu a šití dorazil... jenže... já nebyla nastřižená ani natržená ani jinak poraněná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Takže šití se nekonalo. Nevím jestli tomu pomohlo, že už jednou jsem rodila nebo masáž hráze, pro kterou se manžel rozhodl a poctivě masíroval asi tak 3 týdny před porodem... nevím, každopádně fantastickej pocit se moci vyčurat po porodu a nic nebolí, moct si tam sáhnou a i se slušně umýt a sednout si... :dizzy_face: Kdo šití měli tohle všechno znají. Jediná věc co se mi dole stala je zrychtovanej konečník z toho tlačení, ale to už je taky lepší :wink:

Takže Dunky Žalky Leontýnka se nám narodila 15:05 hod s mírami 3200g a 48cm… no byl to fofr uznávám, ale bolel, nicméně jak tu píší všichni… stálo to mnohonásobně za Leontýnku. A pro ni bych teď vydržela všechno… to je prostě láska mámy…

Snad jsem na nic nezapomněla… Tak tohle je můj druhý porod po 12 letech a 7 měsících přesně.

poz. autora : Chyb se nelekejte a na pravopis nehleďte!!!
20. kvě 2008 v 19:55  • Odpověz
Teda zen super :dizzy_face: :wink: !!!A pokud ty nemáš dar psaného slova, tak pak nikdo...se tu směju jak trhlá. Parádní popis a ještě jednou gratulace :dizzy_face: :wink: !!!
20. kvě 2008 ve 20:05  • Odpověz
Zen, nádhera a super :dizzy_face: :dizzy_face: Ještě jednou moc moc gratuluji a přeji vám všem do života jen to nej :dizzy_face:
20. kvě 2008 ve 20:14  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.