• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosím o radu, spěchá!!!

(Zamčená)
18. února 2009 
Dobrý den, moc bych potřebovala vědět, kolik je v souč.době životní minimum pro mě a mou 15-měsíční dceru....?
Moc děkuji
30. led 2009 v 11:54  • Odpověz
autor
Mikca - díky :slight_smile:
30. led 2009 ve 12:52  • Odpověz
A ty jsi sama?Jestli ano,tak je to 5200
30. led 2009 ve 13:55  • Odpověz
autor
ria - ano sama
30. led 2009 ve 14:01  • Odpověz
Tak je to 5200
30. led 2009 ve 14:34  • Odpověz
autor
super, díky :wink: ale moc mě to nepotěšilo...to je děsně málo :sweat_smile: :fearful:
30. led 2009 v 18:22  • Odpověz
No ale kdybys s někým žila,tak je to jen asi 4500.Takže dobrý.Ale není to k žití,nevím,co si představujou,jak má z toho člověk žít
30. led 2009 v 19:17  • Odpověz
autor
no napadla mě stejná otázka, jak podle někoho zdravě uvažujícího může být nazváná částka 4 tisíce ŽIVOTNÍ MINIMUM :sweat_smile: :confounded:
30. led 2009 ve 20:37  • Odpověz
autor
Tím s někým žila máš na mysli partnera? nemyslíš např. mamku?
30. led 2009 ve 20:38  • Odpověz
autor
ria - jen tak náhodu jsem koukla do tvého pasu - mrkni na naše hesla :wink: :grinning:
30. led 2009 ve 20:39  • Odpověz
NO hezké! :grinning: A obě z Brna a zhruba stejně starý děti.
30. led 2009 ve 23:27  • Odpověz
Ne myslím nějakýho přítele.I když ,to ti řeknou na úřadě.Ale myslím,že je to fakt jen o příteli
30. led 2009 ve 23:28  • Odpověz
Ahoj, jen k tomu jak tu padlo, kdyby s někým žila. Jestli sem to správně pochopila o co tu jde, tak nemusí bydlet/žít jen s přítelem, ale třeba s mamkou, její příjem se do všeho započítává, z čehož oni potom vypočítávají to, zda máš či nemáš nárok a jaký je životní minimum tý rodiny.. Prostě de zjednodušeně o to, s kým bydlíš a jejich příjem. Já bydlím s obouma rodičema, ale sou rozvedení, takže by se teoreticky táta neměl započítávat, ale to zatím nemám jistý...takže dle jejich výpočtů si určitě žijeme nad živ. minimem, tak proč by nám něco dávali...
31. led 2009 v 15:06  • Odpověz
hm..mi to spocetlo 4480..? takze kdyz je zena sama doma s ditetem, pobira rodicak, ktery je 7600..tak si zije nad pomery?
31. led 2009 v 15:12  • Odpověz
No já bydlím s našima v domku,máme malý patro.A normálně mám já a malá zvýšený to minimum,protože nemám partnera.
31. led 2009 v 15:12  • Odpověz
autor
holky, v podstatě se mám jako prase v žitě s 7600 kč :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: to dobrej hukot :grinning:

žiju jen s mamkou, ne s přítelem. Myslím, že toto hraje roli v případě nějakých příplatků na byt, ale jestli taky na výši životního minima..? :confounded: No každopádně budu to v dohlednu řešit,takže napíšu své poznatky :wink:
2. únor 2009 ve 13:49  • Odpověz
je to 5200sk
2. únor 2009 v 17:31  • Odpověz
Co já vim, tak fakt při jakýmkoli příspěvku od státu budou posuzovat příjem všech se kterýma bydlíš.. Je to hodně uhozený, co když bydlim sice s rodičema který mají třeba peněz jako šlupek, ale mě nic nedaj? Hm?
To se jim to posuzuje kreténům, když podle nějaký částky vůbec nemůžou určit, jestli to ovšem stačí nebo ne na pokrytí všech nákladů.. Ježiš, mě tohle vždycky tak vytočí. Já žiju s našima, ale sou rozvedený. Táta mámě dáva měsíčně jen 800 na domácnost, ale náklady na ní sou nějakých 7700,-. Máma sotva vydrží ten měsíc, ale protože se vejdeme do kolonky, jelikož na vyplatní pásce má tolik a tolik, i když to nikdy nevidí celý ty peníze, nedostaneme nic navíc. Dyť mi nepotřebujem. Super system.
3. únor 2009 ve 12:55  • Odpověz
Nic proti holky, ale ještě je tu jedna možnost - jít pracovat :confused:
3. únor 2009 v 18:45  • Odpověz
robin, jasně, to je taky možnost. Ale promiň, já si nedovedu představit, jak s malym miminem chodim ještě pracovat. A co se týče mě, tak k tomu i odmaturovat... Možnost to je, ale pro mamky s odrostlejšíma dětma.. Můj názor.
3. únor 2009 v 19:28  • Odpověz
No právě,malá mě potřebuje.Jediný,s kým je ochotná chvíli vydržet,je mamka.Ta ale hlídat nechce,na jiný hlídání nemám ani peníze.Protože nemám hlídání,nemůžu do práce a tak nemám peníze na hlídání atd.
Sháním něco,co bych mohla dělat s ní,ale je to dost beznadějné.
3. únor 2009 v 19:35  • Odpověz
ria-ty se alespoň snažíš situaci řešit, něco hledáš... Já nemusím ty maminy, který si furt stěžují, že jim stát dává málo a přitom nikdy nedělaly, maj jedno dítě za druhým a jenom by braly. Deathy - nic proti tobě, ale ty sis to taky naplánovala docela nezodpovědně... Být na tvým místě, tak si nestěžuju, že nemám prachy, páč to se dalo čekat že. Já jsem je ve škole taky neměla a ani teď mi nedá nikdo nic zadarmo jenom proto, že mám dítě. Můj názor. :wink:
3. únor 2009 ve 21:17  • Odpověz
robin, asi víš prdlačku o tom, jak já na tom sem a v jaký situaci sem se ocitla. A že sem si to plánovala? No jasně, sem totálně nezodpovědná mladá kravka, která si jen tak pro srandu pořídí dítě a nechá se živit státem.. Pokud mě tak nějak vidíš, neberu ti to. Ale víš o mě kulový. Pardon za nevybíravou mluvu, ale zrovna si mi přišla pod ránu v nevhodnou chvíli.
3. únor 2009 ve 21:43  • Odpověz
A ještě něco, to že sem se tady vyjádřila jako odpůrce nějakýho systému rozdávání peněz hned neznamená, že to tak řešim jen kvůli svý situaci. Netýká se to jen mě a mamin, který se snaží dostat nějakej finanční obnos, ale týká se to i jinejch životních oblastí, a věř mi, že ty lidi, co se snaží o nějakou korunu, dělaj celej život, platí daně, platí veškerý poplatky, do státu rvou tak jak to on chce...a to že už jim na nic jinýho nezbejvá, za to fakt nemůžou. Tak hold škemraj o každou korunu. A to že v tom hned někdo vidí nějakou nečinnost umět se o sebe postarat sám, to zase nemusim já.
3. únor 2009 ve 21:50  • Odpověz
Deathy - nezajímá mě, v jaký situaci jsi, jen reaguju na tvoje názory... Zkrátka nemám ráda nezodpovědný lidi, kteří chtějí vše zadarmo. Mimochodem - nebavím se o lidech, kteří makají celej život a pak se na ně stát vysere. Bavím se o matkách, kterým se nechce dělat, tak mají děti a nadávají, že jim stát, popř. otec dítěte dávají málo. Netvrdím, že jsi ten typ, kterýmu se nechce makat, ale podle mě jsi nezodpovědná už jenom proto, že máš dítě ve škole. Na druhou stranu - dítě alespoň nebude mít starý rodiče :wink:
4. únor 2009 ve 20:04  • Odpověz
robin, jen tak pro zajímavost kolik máš dětí????
4. únor 2009 ve 20:38  • Odpověz
robin, kdybych mohla, tak bych makala jako ostatní, bohužel..dítě příšlo nečekaně přes HA v době, kdy sem ještě na škole a můžeš mi vážně věřit, že sem si to dítě nenechala jen proto, abych si mohla válet šunky, nedělat a škemrat si o přídavky. Je podle tebe lepší jít na potrat? Podle mě teda ne. Ale to už je zase jiný téma. Pokud sem podle tebe nezodpovědná, že sem si dítě nechala a nešla na potrat..fajn. Některý to tak hold vidí..ale chtěla bych vidět tebe na mým místě. Pro mě neni potrat zrovna dvakrát příjemná věc.
A že bych chtěla vše zadarmo, to sem tady nikdy neřekla. Vím na co mám nárok, a na co ne. O to se pak nehlásim.
4. únor 2009 ve 20:56  • Odpověz
autor
robin - psal tu někdo o tom, že nepracuje spolu s mateřskou ? :rolling_eyes:
4. únor 2009 ve 21:11  • Odpověz
autor
ty jo,zase jedna přechytralá přišla... :grinning: no niic to nemá smysl :angry:
Dotaz zněl jasně v tématu - ostatní je mimo diskuzi, tak běž robin prudit jinam
:slight_smile:
4. únor 2009 ve 21:14  • Odpověz
Musím říct, že výše životního minima mi příjde spíš jako níže. Nedokážu si představit, že bych měla žít z 5200kč. Naštěstí nejsem v této situaci (vydělávám slušně a do práce se chci vrátit po 1,5roce mateřské na poloviční úvazek, a mám manžela který se stará) a holkám které v ní jsou nezávidím.

Nemyslím si, že Robin je přechytralá, má jen jiný názor :slight_smile: a má ho jiný protože není ve stejné situaci jako Deathy.
5. únor 2009 v 07:34  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.