• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosím o radu, spěchá!!!

(Zamčená)
18. února 2009 
Neodolam a pridam se.

Vcera jsem byla s kolegy z prace a ti mi velmi otevrene vycitali dohodu se zamestnavatelem, ze si 2-3 mesice po porodu dam pauzu a pak budu pracovat na 4h denne, samozrejme z domova, pomoci netu.
Mam to v planu nejenom kvuli penezum, ale i pro to, abych zustala v kontaktu (pracuji v telekomunikacich) s realitou v praci, pomohla manzelovi v ziveni rodiny (aby mel na maleho cas a nemusel drit od rana do vecera,protoze ja jsem doma za 1/3 svych prijmu) a hlavne pro to, ze mne moje prace moc bavi.

Takze opravdu co clovek to nazor i kdyz se neshoduje s tim Vasim. :wink:
5. únor 2009 v 10:06  • Odpověz
editah, přesně tak, není ve stejný situaci, ale okamžitě tu rozdává jména "nezodpovědná" atd., jen proto, že sem se zmínila o tom, že mi nepřijde fér jak to stát dělá. Tohle mě na tom mrzí, že okamžitě ve mě vidí někoho, kdo se práce štítí a chce jen žebračit stát. A to, že mě nazve nezodpovědnou, protože sem na střední a sem těhu..už dávno mi není 15 a nebylo to úmyslný. Ale jak napsala, jí moje situace nezajímá. Spíš je lepší někdy něco nenapsat a neposuzovat druhý.. Ctím názory, ale bohužel tenhle, kterej rejpe do mojí osoby ne.
Ano, hodlám jít do práce cca za 2 roky, až bude dítě trošku větší a vydrží beze mě, abych si vydělala nějaký peníze. Fakt nejsem lemra, která bude ležet a natahovat ruku..protože takhle nějak si mě možná Robin představila.
5. únor 2009 ve 13:36  • Odpověz
Bereš to moc osobně deathy. Možná by pomohla troška nadhledu. Nikdo netvrdí, že se ti nechce pracovat. Jen za tou nezodpovědností si stojím. Otěhotnět přes HA - další blbá výmluva, ale to už patří jinam, jak tu někdo psal. Pitruska - taky ti to už leze na mozek co? Možná by pomohla sem tam nějaká prácička...
Prostě si stojím za tím, že se vyskytuje spousta matek, který by jenom braly (kromě deathy samozřejmě, ta za to fakt nemůže :zipper_mouth: ). To mi připadne děsně nefér vůči ostatním.
Nechápu, proč by živ. minimum mělo být vyšší, to už by pak ty lidi neměli fakt žádnou motivaci jít něco dělat, spíš by mělo být nižší anebo žádný :grinning:
Tak a teď do mě holky koníkovky. Věřím, že si na mých "přechytralých" názorech pěkně smlsnete :dizzy_face:
5. únor 2009 v 19:03  • Odpověz
robin, otěhotnět přes HA...blbá výmluva? Tak to mi prosím vysvětli. Nemůže se to stát? Nebo jak si to myslela? Protože tohle už mě opravdu vytáčí. Jak si vůbec můžeš dovolit napsat mi, že je to blbá výmluva?! Nejsem snad těhotná? Hm? Copak ty mě znáš, nebo si ty prášky vyráběla, nebo kruci co tim chceš říct? Hele, sorry, ale jen vytáčíš a nadhled u tebe opravdu používat nebudu, protože to fakt s některýma věcma přeháníš.
5. únor 2009 v 19:46  • Odpověz
Nehodlám tady s tebou diskutovat o tom, jaká jsi. Neznám tě, nemůžu soudit. Nesnáším lidi, kteří nic nedělají a chtějí za to prachy - to neznamená že jsi taky taková. To je vše.
6. únor 2009 v 07:52  • Odpověz
Tohle mě docela zaujalo. Robin - jsi drzá!! Nikoho neznáš a hned odsuzuješ!!
Chtěla bych vidět tebe, kdyby ses ocitla ve srabu :rolling_eyes: :angry:
6. únor 2009 v 16:13  • Odpověz
dealthy, jsi úžasná, že i přes to, že vás zradila HA sis miminko nechala :dizzy_face: Zachovala ses nejlíp, jak jsi mohla a nenech se vytočit nějakou pipkou, co tu přišla jenom prudit :rolling_eyes:
6. únor 2009 v 16:20  • Odpověz
marinka, děkuju, ale radši mě tu moc nechval, nebo to někdo obrátí proti mě :grinning: :sunglasses:
6. únor 2009 v 18:04  • Odpověz
autor
robin , tebe už nekomentuju. Přečti si co jsem napsala a pak urážej :wink:
Stejně tak jak napsala Deathy, jsem ochotna přijmout názory ostatních, ale ne, když někdo začne strkat všechny lidi do jednoho pytle.
Nevíš nic o tom, co dělám a nedělám, tak mi nepodsouvej rady k prácii - možná pracuju víc než ty :wink:
Ale to se dalo konec konců čekat, že to tak dopadne. Takže se na tebe nezlobím :sunglasses:
7. únor 2009 v 11:34  • Odpověz
Deathy,obdivuji Tě že jsi si miminko nechala v situaci v jaký jsi (škola atd...)Máš můj obdiv a držím palečky ať vše zvládnete s prckem a přítelem co nejlépe :wink:
7. únor 2009 ve 14:59  • Odpověz
Jinak holky taky mi přijde hrozně málo výše životního minima jak píše Editat,žít s 5200,-kč to je mazec...člověk si sice zvykne na všechno co jiného mu zbyde,ale v dnešní době kdy vše stojí majlant je to síla :confused: :angry:
7. únor 2009 v 15:01  • Odpověz
No a my to stejně nevyřešíme....takže si můžeme stěžovat jen mezi sebou :grinning: :unamused:
7. únor 2009 v 15:02  • Odpověz
petra.v, mockrát děkuju.

Jako je fakt, že pokud je někdo odkázanej jen na to minimum, tak opravdu nechápu, jak s tim vyžije. Vždyť se musí někde bydlet, něco jíst...základní potřeby, a ani na ty základní to nemůže stačit. A to sem vynechala doktory, léky..to sou výdaje dost velký.
Docela by mě zajímalo, jak to oni počítaj. Nebo jak se tahle částka stanoví. Vždyť to nemůže nic moc pokrýt.
7. únor 2009 v 17:09  • Odpověz
deathy nesouhlasim s tebou kamaradka bydli u rodicu a ma tivotni minimum 5200 a zadny rodice tam socialka nepocitala!!!!!!!
12. únor 2009 ve 12:10  • Odpověz
xuan, jen říkám, co mi řekl právník a na úřadě
12. únor 2009 v 18:37  • Odpověz
Neprezentuju nic, co bych neměla "ověřený" od někoho, kdo tomu alespoň trochu rozumí..
12. únor 2009 v 18:38  • Odpověz
xuan - deathy má pravdu - když bydlí s rodiči, bude se do jejího minima počítat i jejich příjem :angry: - leda že by je nenahlásila jako společně posuzované osoby - pak by jí posoudili samotnou s dítětem - ale stojí ten podvod za těch "pár korun" ??? :confounded:
12. únor 2009 v 19:52  • Odpověz
Přesně tak. Ještě že nemám dalších 5 bratrů který by tu bydleli a vydělávali :grinning:
13. únor 2009 v 01:04  • Odpověz
Ze začátku manželství jsme měli trvalé bydliště psané u rodičů a do životního minima se nepočítali - to vím jistě. Ale je to už 5 let, ledacos se mohlo změnit. 5200Kč je vážně žebrota. Naštěstí je teď milion sekáčů a bazárků, takže se dá hodně ušetřit, člověk (ani miminko) nemusí být zrovna ve značkovém oblečení. Blbé je, pokud po tobě rodiče chtějí nějaké větší peníze za bydlení. No a na jídlo sice taky nic moc, ale prvních pár měsíců jí špunt zadarmo :wink: , ne?
Jsi skvělá, Deathy, že sis miminko nechala. Nebude to jednoduché, ale vždycky se to nakonec nějak zvládne. Když jdeš na potrat, nikdy se to už nevrátí. Držím palce, ať všechno zvládnete!!! I školu! (taky jsem ji dodělávala s miminkem - nic moc, ale dá se. Hlavně nic neodkládej, lejlíp se učí ze začátku, když mimi ještě hodně spí)
13. únor 2009 v 10:59  • Odpověz
zejm, díky. Pokud to všechno pude, tak to chci mít hotový v termínech, protože s větším mimčem by to už asi nešlo dvakrát dobře. Ještě jednou díky :wink:
13. únor 2009 v 16:17  • Odpověz
dnes jsem se byla ptat u nas na urade i s kamaradkou ktera zije u rodicu s dcerkou a je jako samoziv.a dostava 5200 a zadny rodice se tam nepocitaji to by nedostala ani korunu!!!!!
13. únor 2009 v 17:15  • Odpověz
Mě o tom řikala ženská z úřadu, ženská právník, ženská z poradny...hele, asi tak, každýmu řeknou něco jinýho a každej se podle toho zařídí.. Ale já si za timhle stojím, protože nejsem jediná komu to takhle řekli..
13. únor 2009 ve 23:55  • Odpověz
Ahoj potrebovala bych se zeptat... mam znamou a ta ma 3 letou holcicku a 6 letyho kluka a chce si prodlouzit MD na 4 roky je to mozny??? (tomu mladsimu ted byli 3) diky
15. únor 2009 ve 20:50  • Odpověz
ja im ze to jsem nepatri ale koukam ze se nak orientujete v MD tak jsem to zkusila :sweat_smile:
15. únor 2009 ve 20:58  • Odpověz
heresta - prodloužit rodičovskou dovolenou samozřejmě lze - požádá zaměstnavatele o nepl. volno po čas toho čtvrtého roku - zaměstnavatel ale nemusí žádosti vyhovět a na nepl. volnu může kamarádka dostat kdykoliv výpověď, není chráněna tak, jako když je na rodičáku - a jestli měla zvolenou variantu tři roky, tak už jí teď ten čtvrtý rok nikdo ani nebude nic vyplácet....
15. únor 2009 ve 21:08  • Odpověz
vojtisek: dekujumoc
17. únor 2009 v 09:14  • Odpověz
holky jsem v haji, nastupuji na rizikove tehotestvi, smlouvu jsem mela na 8000 hrubyho a davali mi penize na ruku:( platime najem 11000 a to dostanu 4500 kdz mam manzela ktery je jeste ve zkusebni dobe?!?! holky ja ja se zu toho zblaznim, my to nezvladneme?!:(:(:(
17. únor 2009 ve 22:52  • Odpověz
pipiii: A kdo platil nájem předtím? Budeš muset doufat, že si manžela po zkušebce nechají. Teď nevím, jaké 4500 myslíš. Chtělo by to víc objasnit situaci. Neboj, vše se zvládne :slight_smile:
18. únor 2009 v 07:40  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.