• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Jééé, já 30.12. :grinning:
31. říj 2006 v 15:21  • Odpověz
To je hezky :grinning: A jak ti je??
31. říj 2006 v 15:25  • Odpověz
Kdyby se ve mě tak nebouřila, tak ani nevím, že jsem těhotná :grinning: , je mi fajn.
31. říj 2006 v 15:29  • Odpověz
Vy budete mit holcicku :wink: Mi se nechaveme prekvapit.Me je taky dobre,jen by me nemuselo tak tlacit do zeber. :grinning:
31. říj 2006 v 15:31  • Odpověz
Vypadá to na holčičku, ale stopro to není. U druhého se už necháme překvapit taky, teď je mi to docela líto, že to zřejmě víme.
31. říj 2006 v 15:39  • Odpověz
Je legracni jak cely nase pribuzenstvo resi co to bude jestli holka nebo kluk. :grinning: :grinning: :grinning:
31. říj 2006 v 15:40  • Odpověz
Tak ja padim domu Ahojky treba zase nekdy :wink:
31. říj 2006 v 15:40  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
já mám už 11kg, ale jen pár týdnů do porodu. na Mikuláše by se měl vykulit, je úplněk, tak snad to dopadne. připadám si jako přeplněnej kamion :grinning: strie též zatím nemám,ani se ničím nepatlu. až nyní jsem dorostla objemu bříška, co jsem měla loni po OHS, který se vykulilo během necelého týdne (nedělejte si starosti co je to OHS,souvisí to s umělým oplodněním a přemírou hormonů.) takže špíčky na bříšku se fakticky za jistých okolností hodí :grinning:
je super že je nám dobře,i když už to není takový laláč jako třeba před měsícem. :slight_smile:
31. říj 2006 v 15:42  • Odpověz
já myslím zuzi že stejně dokud se mimčo nevykulí,tak to není jistý co to bude (pokud to nemáte potvrzené z plodové vody).. o to by to bylo větší překvapení,co myslíš :wink:
31. říj 2006 v 15:43  • Odpověz
Ahoj holky.
Tak já mám zatím nahoře 9 kilo-mimčo má teď podle včerejšího měření na ultrazvuku přes dvě kilča :slight_smile: Jinak já už bohužel kůži popraskanou mám,ale vždycky jsem s tím měla problémy. Mažu se a docela to i pomáhá.
Jinak od soboty válčíme s malováním a uklízením. Mám pocit, že ten bordel akorát přibývá místo aby ubýval :frowning2: A to nás čeká o víkendu příjezd návštěvy, tak doufám, že stihnem dát byt aspoň do trošku obyvatelnýho stavu.
No nic, čeká mě dřez plný porcelánu, tak se zatím loučím a opatrujte se...
31. říj 2006 v 17:23  • Odpověz
ahojek msunny :slight_smile: já se dnes vážila také a měla bych mít už 12kg+, ale doufám ještě něco vyprázdním.. no nesmím se tak rozežírat a trošku víc se hejbat.. :grinning:
jen nechápu, jak můžeš ještě zvládat malovat a vše co s tím souvisí! já si vážně připadám jako přeplněný kamion a do čehokoliv se pustím, jsem docela brzy utahaná a pěkně mě toštve,že nikdy neudělám vše, co si naplánuju. no vážně nevím holky, jak to děláte, já fakt už ten poslední měsíc jsem ráda že jsem ráda,natož vyvíjet aktivity jako vy.asi jsem pěkná bačkora..
tak se držte ale nepřemáhejte se :slight_smile:
páčko Lu
1. lis 2006 v 08:36  • Odpověz
ahojky holky!
Lussius, ja jsem unavena snad uz od zacatku tehotenstvi, prvni mesice jsem prospala a ted je to tak na stridacku, nekdy jsem uplne fit a nekdy strasne unavena. Taky moc nechapu, jak ty ostatni mohou renovovat a malovat. Rozhodne nejsi backora :wink: , proste to kazda snasime jinak!

Holky chodite uz na nejaky ty kurzy predporodni pripravy? A jaky to je? Me ceka prvni pristi tyden.

Ja mam nahore 16kg. Mam uz hruzu z toho kam to povede, ale mene jist me nezabira, prijde me,ze jim fakt malo, ale tloustnu uz snad i z vody.. :angry:
1. lis 2006 v 08:48  • Odpověz
paula diky za uklidnění :slight_smile: já to svádím na počasí, na zimu dycinky baštím víc a pak jsem z toho jídla unavená :grinning: určitě to má nějakou souvislost..
jak moc se hýbeš? já teď zjišťuji že víc lenoším,tak to pak musí být někde znát. ale por.asist.říká, že co se nabere v těhu je všechno pak pro kojení a pokud se kojí,že se to vážně vykojí. no kamarádka přibrala cca 20kg za těhu, a šárinka má 2.měs. a mamča jen -5kg od porodu a to kojili v pohodě a začínají potíže.. tak jsem zvědavá, jak to zvládnou i s tou váhou :confused:
já byla na porodním kurzu,šestinedělí a kojení a jsem ráda :slight_smile: řeknou tam dost teoretických rad, které uklidní a člověk má pocit že ví,co ho čeká. ale kdo ví,jak to v praxi nakonec bude :wink:
1. lis 2006 v 09:02  • Odpověz
Ahoj holky, porodni kurz mam naplanovany na pristi tyden, tak jsem zvedava, co se tam dozvim. Jinak s tou vahou a prirustky, Paula, jsme na tom hodne podobne, take jsem pribrala asi 15 kg a kazdy den, kdyz se rozhodnu stoupnout na vahu, mam docela depku, o kolik tam bude vic. :frowning2:
No, ale pak se uklidnuji tim, ze si opakuji zkusenosti nekterych maminek, ktere pribraly jeste vice. Nekde jsem cetla, ze vahovy prirustek zalezi take na hodnotach BMI, ktere byly pred otehotnenim. No a tak se uklidnuji, ze mam povoleno nabrat trochu vice, nebot jsem byla docela stihla...Ale i tak se snazim kazdy den trochu hejbat, prochazky, obehavani stavby a chozeni do schodu, to potom funim jako masinka... :grinning: Ale i tak se chystam na to, ze se prihlasim do tehotenskeho cviceni. Treba pak uvidim jine maminky a prestanu mit deprese, jaky hrosik se prave ze me stal.... :frowning2:
1. lis 2006 v 09:34  • Odpověz
:slight_smile: dasha,to máš asi nejvyšší čas, abys ještě nějaké cvičení v těhu stihla :wink: taky už to máš za pár :grinning:
buďte rádi, že vás aspoň matky nedeptají, ta moje měla včera zase nějakou narážku typu jéééje ty jsi zase... a odmlčela se, jelikož nevěděla jestli říct že jsem tlustá, nebo vyrostla ap.. měla jsem dobrou náladu a odpustila jsem si říct ji, že tlustá je sama. to fakt v našem stavu nepřidá,co? mě se ostatní těhu bříška tolik líbí, ale to svoje vnímám tak nějak jinak, co vy?
1. lis 2006 v 09:39  • Odpověz
Ahoj holky, z plodové vody to zjištěné nemáme. Zítra jdu na kontrolu, tak se zeptám, jestli to stále vidí na holčičku. V pondělí jsem uklízela do skříně 4 pytle oblečku od sestry, pravda je, že jsou to spíše neutrální barvy, ale je tam i spousta sladké růžové. Ale je mi to fakt jedno, hlavně, že bude v pořádku, kope čím dál víc :slight_smile: . Pokud to bude kluk, tak je blbý, že ji pořád říkáme Zuzko :grinning: .
Mě se těhu líbí i u mě, nechci se chválit, to vůbec ne, ale cítím se moc dobře, jen mi vadí bezohlednost lidí, nevím, jak jste na tom vy? Nikdo mě nepustí sednout, včera jsem dokonce musela vstát, neboť nastoupila stará babička, a ač vedle mě byli celkem mladí lidé, tak se nikdo nenamáhal :frowning2: . To mi fakt vadí, nejsem ten tip člověka, který by dělal, že nevidí. V autobuse mívám docela návaly, takže radši sedím, když můžu.
Na kurz jdeme jen předporodní s manželem, aby mohl být u porodu, je to až 22.11.
Jinak dnes odpočívám, no odpočívám, převléknu postele, budu prát a dám si na vlasy barvu, manžel přijede až zítra, tak ho chci překvapit, ale jinak se budu flákat, teď už totiž chybí jen to, co musí dodělat truhlář.
1. lis 2006 ve 12:18  • Odpověz
Ahojky holky.
Já jsem taky v poslední době hned ze všeho unavená, ale do soboty musí náš byt vypadat jako byt a né jako skladiště jako teď, takže se snažím co nejvíc vydržet,ale naši mě stejně nenechají nic moc tahat, takže akorát sedim a leštim miliony skleniček,hrnečků atd.
Jinak s tím přibíráním, vážím se jen u doktora,abych měla jistotu o kolik jsem opravdu přibrala, protože naše váha ukazuje úplně něco jinýho. Každý mi ale říká, že na to, jak jsem vypadala před těhu, že to není tak hrozný, že by na mě občas ani nepoznali, že za měsíc už půjde prcek ven.
Zuzi z toho, že se k mimču chováš jako by to byla holčička si nic nedělěj, vy to aspoň trošku tušíte,ale my si to necháváme jako překvapení a já mám už tak dva měsíce prostě Terezku a nikdy jsem ani neváhala nad tím, že je to vlastně možná Honzík.
Na předporodní kurz nastupuju přesně za týden,ale mám z toho trošku smíšený pocity:frowning2: Jedna známá mi říkala, že na ně taky chtěla chodit,ale že po první hodině jí to úplně odradilo a pomalu nechtěla ani jet do porodnice, když to na ní přišlo...
Tak se opatrujte mamči,pořádně papejte a odpočívejte!
1. lis 2006 ve 12:47  • Odpověz
Tak máme potvrzenou holku :slight_smile: , super Zuzanka Zůzová, to bude bomba :grinning: . Jo, málem jsem se dnes natáhla před obchodem, místama jsme měli už náledí, tak na sebe dávejte pozor!!!
2. lis 2006 ve 14:06  • Odpověz
Tak gratulece zuzi! No to počasí je vážně hnus...
2. lis 2006 ve 14:47  • Odpověz
ahoj holky! No Lussi, ja se ted hybu urcite vic, nez treba v polovine tehotenstvi, to mi byvalo spatne a vice jsem lezela. Snazim se cvicit na mici, protahovat a delam zdravotni prochazky. Jinak me prace v domacnosti (a behani s pradlem do sklepa :wink: ) docela staci. No ale ja jeste nejsem tak daleko jako ty, tak treba budu zase unavenejsi. Z mamcinych poznamek si nic nedelej, kdovi, jak vypadala v tehu ona?? Takove veci jsou dedicne. :wink:

Kazdopadne mam ted mnohem lepsi naladu, kdyz je me dobre a strasne uz se na prcka tesim a dokonce i na porod. Dneska se mi o nem zdalo, ze ho kojim (nasledek toho, ze jsem vcera koupila koj. podprsenky :grinning: .
S tim hubnutim po porodu nevim. Taky jsem slysela, ze se to "vykoji" popripade vybeha kolem miminka, ale taky znam pripady, co jim po kazdem diteti zustalo par kilo navic. Ja mam navic k tloustnuti sklony :frowning2: , urcite uz nechci v normalnim stavu vazit vic, nez pred otehotnenim. V nejhorsim budu muset zasportovat... :wink:
Dasho a jak jsi vysoka, jestli se muzu zeptat? Vyssi holky pry (logicky) pribiraji vic nez prcci. Je to prece rozdil, jestli pribere 20kg holka co ma 150cm, nebo co ma 175cm. Ja uz se smirila s tim, ze asi na tech 20kg skoncim..
3. lis 2006 v 11:35  • Odpověz
Tak už jsme konečně doma, byla jsem v poradně od půl osmý až doteď :unamused: Ale naštěstí je všechno v pořádku...jen už mám nahoře 10 kilo :frowning2:
3. lis 2006 v 11:37  • Odpověz
Ahoj maminky:
Paulo: mam 170 cm, takze nic moc, ale co se da delat. Takze doufam, ze to take po narozeni mimca "vykojim", nebo jinak vysportuji, i kdyz uz to nebude jako pred otehotnenim, kdy jsem si mohla dojit zacvicit kdykoli.
Take se snazim delat tehotenske prochazky, i kdyz v posledni dobe jsou to spise pracovni navstevy u ruznych dodavatelu, shanim dlazdicky, obkladacky a drevene podlahy, takze se opravdu nenudim. Konecne jsem sehnala, co jsem hledala, ale byla to fuska. No a mezitim slapu do 4 patra (vytah porad jeste bohuzel nejezdi) do toho noveho bytecku a kontroluji postup praci. V pondeli jdu na dalsi prohlidku, tak jsem zvedava, doufam, ze je vse v poradku.
Jinak se ted docela ochladilo, coz nesu s nelibosti, budu muset vymyslet a opet sehnat neco na sebe.... :frowning2: Ale alespon sviti slunicko, coz se mi moc libi, alespon to neni takove to klasicke depkove podzimni pocasi....
3. lis 2006 ve 12:39  • Odpověz
ahojek slunsluníčka :slight_smile:
jasně že se to vykojí a vyběhá kolem mimi..nebudeme mít čas se pořádně nabaštit :wink: no jestli vám teda nebudou maminky nebo manžílkové vyvařovat. mě vašek určitě ne a mamka by též nemusela..no ale budu ráda aspoň za polívku :slight_smile: ale pozor na hubnutí když kojíte! mohlo by se vám do mlíčka prý vylučovat všechno špatné co máme uložené a dávat to tak miminku.. takže když nezhubneme přirozeně, tak se do toho pustíme s vervou až přestaneme kojit, že jo :slight_smile:
dasha, ty schody ti vůbec nezávidím, já musím do 2.patra v RD a je to někdy dost náročný. ale aspoň budeš mít fyzičku :slight_smile: já bych potřebovala asi lavičku v polovině cesty :grinning:
nevím jak u vás, tady bylo dnes tak krásně nasněžíno, vyloženě jsem se kochala.už ani nefoukalo, tak mooc krásný, teď na to svítí sluníčko,takže z toho nic nebude, ale to se ani nečekalo :confounded:
opatrujte sebe i miminka v bříšku,jsem ráda že jste všechny v pořádku a radujete se a těšíte :slight_smile: my taky, a čím dál víc :sweat_smile:
3. lis 2006 ve 13:46  • Odpověz
ahoj holky!
no ja mam ted s oblecenim taky docela problemy. Uz se mi nechce kupovat nic noveho na tech par tydnu, ale nekdy fakt nevim v cem vyjit ven. Nosim bundu "po manzelovi" . Navic me vyrostly (otekly) nohy, takze se nedostanu do svych zimnich bot z lonska (nehlede na to, ze jsou vysoke, a obout je pres bricho by asi slo stejne dost tezko :grinning: ). Tak mam celkem problem co s botama?? Jestli si mam kupovat nove? Ja doufam, ze se po porodu zase do tech starsich dostanu.. :wink: . Ted spis vymyslim zimni obleceni pro mimiska, mam z toho hruzu, jak prezije v prosinci tu cestu z porodnice, aby se mi nenachladil! Bude to tak malinky a nachylny!
Dasho, jak bylo na prohlidce? Vse v poho? Ja ted ke konci musim chodit kazdych 14 dni, coz me dost stve, nemam toho doktora rada. Minule kdyz jsem na nej cekala v ordinaci, nez se vykeca se sestrickou jsem zjistila, ze ma pod stolem PSA!!! To je hygiena, co? :astonished:
Tak se vsechny mejte a opatrujte ty svoje briska!
6. lis 2006 ve 13:25  • Odpověz
Ahoj maminky: no prohlidka probehla v pohode, jen jsem prisla o tyden drive :frowning2: Vcera jsem byla tak moc presvedcena, ze je to uz zitra, ze jsem se ani nepodivala do prukazky, abych si to overila. No, proste takova ta tehotenska demence se asi zacina projevovat. Nic se nestalo, nastesti jsem se setkala s pochopenim, a prohlidku jsem absolvovala o tyden drive... :grinning: Ve stredu jdu na cviceni - tak konecne, sice tak trochu opozdene, ale lepsi pozdeji, nez vubec. Pristi tyden mam pak zacatek predporodniho kurzu, tak jsem zvedava, co se dozvim. Uz se docela tesim, bude to hezke slyset take o necem jinem nez o typech kotlu, dlazdicek, podlah apod..
Paulo: ten tvuj doktor je opravdu milovnikem psu, je to docela prekvapive, ze v ordinaci muze byt pejsek.. :frowning2:
S tim oblekanim, koukam, ze jsme na tom stejne. Take se mi nic moc nechce kupovat, ale jelikoz mam vsechny kabaty vypasovane na moji ex-postavu, asi mi nic jineho nezbyde. No a do nejakych teplouckych boticek take budu investovat, az se budu s malou prohanet v parku, urcite se mi budou hodit. I kdyz si jich uziji jen asi neco pres mesic, nebot pote, hura zpet do tepla... :grinning:
6. lis 2006 v 17:05  • Odpověz
achojek sluníčka :slight_smile: ja tedy oblečení už řešit nebudu,mám půjčené 2 teplé gaťata a jedny své, svršky nějaký se najdou a jak píše paula, s botama je potíž.zatím nosím podzimní,ale díky otokům jsou už dost těsné..snad to se zimníma bude lepší až je vytáhnu :grinning: jen mám obavy, aby se mě po porodu nezhroutila klenba a já nemusela kupovat všechny botky o číslo větší :fearful:
ale doufám že to s bříškem už nějak tu zimu zvládnem, ještě příští týden má být prý cca kolem 10,asnad ani pak nebude zima těch 14 dnů krutá :slight_smile:
dasho,tehotenska demence me pekne rozesmala :slight_smile: aspon ze se ti neprojevila dřív, já ji mám ani jsem snad ještě nebyla těhotná :grinning:
taktéž jsem přemýšlela jak s malým z porodnice, snad nebude mrznout a přechod do auta bude v poho,ještě musíme vymyslet nějaký obleček do autosedačky, v zavinovačce to nepůjde :frowning2:
taky jsem už vytáhla aspoň kufr, tak snad ho i včas naplním tím nejpotřebnejším :slight_smile:
no nic,přišel manžílek, jdu ohřívat véču.. :sunglasses:
přeju hodně energie a optimismu, všechny moc zdravím, Lu
ps. dáško pak písni jaký byl kurz a cvičení,co nového jsi se dověděla :slight_smile:
6. lis 2006 v 18:50  • Odpověz
Ahoj holky, já chodím v teplákách, jinak jsem to řešit nemohla :sweat_smile: . Manžel se směje, že to vypadá, jako bych byla nějaká sportovkyně, já totiž vůbec nesportuji :sweat_smile:. Otoky zatím nemám a jestli je budu mít, tak nenakoupím ani dárky, neboť nezapnu boty.
Do porodnice se stále nebalím, pořád si říkám, že je čas, ale aby mě to nepřekvapilo, koukáte někdo na Pojišťovnu, já tenhle seriál miluju.
7. lis 2006 v 10:24  • Odpověz
Ahojky maminy.
Já jsem se rozhodla, že taky oblečení nijak výrazně řešit nebudu. Doufám, že do porodu vystačím s botaskama,co teď nosím,ty jsem si kupovala jen kvůli tomu, že jsem se do žádných jiných nedostala a po porodu koupím nějaký teploučký,aby se nám dobře chodilo na procházky. Co se týče bundy, tak tu nemám,ale řeším to vrstvením všech možných svetrů a mikin a je taky teplo!
Lussius:taky už jsem vymýšlela,jak to vykoumat s příchodem domů,ale nechce se mi vzdávat myšlenky, že malý nepůjde domů v zavinovačce, takže budem asi doufat, že nikde nepotkáme dopraváky :wink:
Dasho: Neboj,nejsi v tom sama, já už do poradny přišla dvakrát v jiný den než jsem měla, a jednou jsem byla špatně i na ultrazvuku...jen se obávám,aby to po porodu zmizelo. :grinning:
Zítra nastupuju na předporodní kurz, tak jsem na to taky zvědavá. Jen doufám, že mě od porodu úplně neodradí:slight_smile: I když,jak říká moje mamča-šlo to dovnitř musí to jít i ven! Nejvíc se asi bojím reálného záznamu celého porodu, který tam prý pouští.
Tak se opatrujte a odpočívejte-už nám toho času na odpočinek moc nezbývá :slight_smile:
7. lis 2006 v 10:34  • Odpověz
Msunny: tak at se ti v kurzu moc libi. S tim realnym zaznamem z porodu si nedelej takovou hlavu, ja jsem si dokonce koupila DVD s realnymi porody a musim rici, ze jsem si to predstavovala horsi. Samozrejme ze to nepodcenuji, take se bojim, jake to bude prave u me, nebot moje mamca docela trpela s prvnim ditetem. Rodila skoro 24 hod. a segra proste nechtela ven. No, doufam, ze u me to bude jine a hlavne ze vse bude v poradku.
Zuzovi: take mam takove pohodlne teplacky, ve kterych chodim doma a obcas pro noviny, ale jsem rada, ze jsem investovala do tehotenskych kalhot, jsou hrozne fajn, vypadaji jako normalni, jen maji prostor pro velke brisko. Byly z Mothercare, ale vyplatily se, daji se nosit uplne ke vsemu a jsou pohodlne, nikde neskrti. :slight_smile:
Jen kdyby to pocasi chtelo vydrzet, dneska je nadherne, docela teploucko, takze se to zatim da resit vrstvenim...
No mejte se krasne a dejte zase vedet, co je noveho. :grinning:
7. lis 2006 v 11:43  • Odpověz
No podle toho co říkala mamina, to taky není tak hrozný. Dokonce mi včera říkala, že se nemám vážně čeho bát, že je horší,když bolí zuby,že se nedá spát!
Ale na druhou stranu s bráchou nastupovala do porodnice ve čtvrtek ráno a brácha se narodil až v pátek večer a navíc kleštěma.
No hlavně doufám, že tam mimísek ještě chvilku vydrží! Zítra jedem zas na monitor, tak doufám, že zas nebude malej "utíkat" :slight_smile:
7. lis 2006 v 17:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.