• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Ahoj holky.tak jsem si koupila pekne pohodlnoucky zimni boticky. Neni to tedy takova elegance, jako jsem nosila driv, ale hlavne ze si je dokazu sama obout :wink: . Na prochazky s kocarkem se budou taky hodit.
Vcera jsem mela prvni z predporodnich kurzu, je fakt, ze rikaji spoustu veci,co uz clovek vi, ale "zive" je to lepsi. Jsou tam i maminky, co uz maji 2 nebo 3 deti a chteji si to "ozivit". To je hodne dobre, protoze uz maji zkusenosti a nejsou tak vydesene jako my, co nas to ceka poprve :grinning: .
Co jsem se tam dozvedela zajimaveho? Ze na paleni zahy (kyselost) uz se nedoporucuje zasadite jako driv (mliko, orechy, med) ale naopak kysele, ze se to zneutralizuje. Pry pomaha lzicka horcice ??? Nechce se mi tomu moc verit, ale jestli na to trpite, tak to zkuste.
Jinak se tam tak vseobecne povidalo a nakonec jsme cvicily. Od priste bude kazdy termin nejake tema. Hodne se mi tam libi, myslim, ze to hodne pomuze se tolik nebat, kdyz clovek vi do ceho jde. Ale vy se holky taky vsechny na kurzy chystate, nebo jste byly, zejo? A jak jste spokojeny?
8. lis 2006 v 16:06  • Odpověz
achoooj devcatka :slight_smile: to jsem rada ze jste tu a stale 2v1 :sweat_smile: uz jsem se bala ze se neco prihodilo..ale ono uz by se nic nestalo,co?
s tema tehu vecma je to fakt, snad pocasi vydrzi, taky chodim v cem se da, ale kdyz chci jit mezi lidi, jsem rada ze mam i teple tehu kalhoty (2pujceny a jedny jsem si koupila od kam.za 200Kc)..
paula na kurzu jsem byla, v tehu cviceni take stale neco probirame, naposledy jsme resili kolik stupnu ma mit mimco,staci i 21, pretopeny mu nedela dobre a place a poti se a je vysuseny, kdyz je chladneji, dat cepicku a jen dat pozor aby na mimiska nikde netahlo :slight_smile: a taky je pry min.prvni mesic vydeseny z prostoru, takze neni naskodu nenechat ho machat rucickama nozickama :sweat_smile:
take jsem rada ze jsem byla na predporodnich kurzech (porod,sestinedeli,kojeni), jak pises, zive je to lepsi a doplni se vyctene info..
jedna znama ovsem mela vse dost nacteno a ted je vykulena,jak je vse jinak a individualni..tak kdo vi jak dopadneme :slight_smile:
msunny, mama me tez rikala, ze kdyz ji chytly ledviny ap.,ze to bylo horsi jak porod, otazkou je, jestli to nejni zase v tech hormonech.po porodu se vylucuje totiz jakysi hormon"zapomneni" :slight_smile: takze brzy to neni takova hruza jako to bylo v tu chvili.. a taky ten vysledek,ze :slight_smile: ten stoji vazne za tu namahu..

holky a uz mate tasku do porodnice nachystanou??? ja bych ji mela konecne zbalit, ale porad to odkladam,ze je cas :grinning:
8. lis 2006 v 16:23  • Odpověz
Ahoj nastavajici maminky :wink: Ja jsem si dneska byla zacvicit, bylo to super. Jsem rada, ze jsem se konecne k tomu dokopala, sice to nebylo zadne narocne cviceni, ale krasne jsem si odpocinula. Take jsem videla dalsi mamci, z nichz jedna ma termin o den drive nez ja - na Stedry den, no a bylo to hodne povzbuzujici. Take jsem se uklidnila, ze nejen ja mam tak velke brisko, tak uz tolik kvuli vaze neblaznim. Ucily jsme se i dychat a zadrzovat dech, pak jsme si bezvadne uzily velkych micu, protahly jsme se, no proste super. Clovek prijde na jine myslenky a ma pocit, ze pro sebe neco fajn udelal, a samozrejme i pro mimco. :grinning:
Potom jsem si jeste vybehla ctyri patra, zjistila, ze rekonstrukce bytecku se hnula dopredu a ted uz bytik pripomina i byt. Pak jsem si koupila nocni kosili do nemocnice a mimiskovi jsem koupila dalsi zimni kombinezku, takze pomalu ale jiste si zacinam vytvaret zasobu vhodnych svrsku. Jsou tak roztomile, kupuji vse ruzove, no doufam, ze se nespletli kdyz mi rekli, ze cekam holcicku.
Lussius: tasku jeste nemam sbalenou ani nahodou, doufam, ze neporodim drive, nez se tatinek stihne vratit, od zitrka za mesic ho tady mam. Uz se tesim, strasne se mi po nem styska. :frowning2:
Pristi tyden jdu na kurz, tak doufam, ze se take neco noveho priucim. Vcera jsem byla u kamaradky, ktera ma sestimesicni holcicku, tak jsem si ji chovala, je to uzasne, mala uz se pokousi stat, no proste slunicko. Docela mi to s ni slo, ale ja mam strach, ze se budu bat sahnout na to male zlaticko, co se nam narodi. Jak to mate s maminkami, budou vam v zacatku pomahat?
8. lis 2006 v 17:47  • Odpověz
Ahojky holčiny.
Tak jsem byla dneska poprvé na kurzu a bylo to super. Je nás tam dvacet a všechny prvorodičky a porodní bába je fakt super. Dneska jsme měli téma těhotenská průkazka,tak nám vysvětlovala,co znamenají různé zkratky a proč se kdy dělala která vyšetření. Dokonce nám i vysvětlovala proč a jak by nás měl doktor vyšetřovat,dokonce nám to i kreslila. Tak byla i sranda.
Tašku ještě taky zbalenou nemám,ale zítra mě to čeká :frowning2: dneska jsme byly na monitoru a mimísek byl moc v klidu,tak v pátek zas nastupuju do špitálu. Hned jsem to obrečela,ale zase radši pod dohledem. A tak zlý to asi taky neni,protože to by si mě tam nechali hned.No ale šťastná z toho nejsem. Doktor naznačil, že v pondělí pudu domu, tak doufám, že jsem to dobře pochopila a že svoje slovo dodrží!
8. lis 2006 v 19:07  • Odpověz
ahojky! Tak vidim, ze s temy kurzy jste na tom stejne. Ja uz se taky moc tesim na priste, je to povzbudlive, videt tolik velkych brich :grinning: . Lussius, to s tou teplotou je zajimave. Ja ted co je zima se snazim udrzovat 22 stupnu, ale dost casto je mi zima - jsem zimomriva. Ze by miminku stacilo jeste min? :astonished: .Ale mas pravdu, urcite je to lepsi, nez pretopeno a suchy vzduch. Mas to dobry, ze si muzes nejaky veci pujcit. to ja tak maximalne od manzela :grinning: . tasku do porodnice jeste nebalim, ale ja mam taky vic casu nez ty. Nechci to privolavat, mam porodni termin 25.12. a posledni kurz 12.12., tak jsem mimiskovi rekla, ze driv nez se vse naucim ven nesmi!! :wink:
Dasho, tvuj zase nesmi ven nez prijede tatinek, vid? :wink: Vidis, jak ti to utika, uz jen mesic a zase ho uvidis. :slight_smile:
Msunny, preju ti hodne stesti v nemocnici. Urcite bude lepsi, kdyz budes pod dohledem, jak pises. Davej na sebe pozor a at se vam obema dari.
Tak se vsechny mejte!
9. lis 2006 ve 20:59  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
msunny jsi už doma? doufám že tě v nemocnici netrápili a jste oba v pořádku.. na druhou stranu, jestli budeš mít klidné dítko, tak ti ho můžeme závidět, že se snad vyspíš víc :slight_smile:
paula tak slavny to s tim pujcovanim nejni :frowning2: nebyt jedne uzasne kamaradky, nemela bych nic, bohuzel ona mela oba kluky v lete,takze toho od ni taky moc nemam.kdyby clovek nemusel stale pocitat penizky, bylo by skvele chodit po nakupech a vybirat jak pro sebe,tak pro mimi..
dnes po cviceni jsem s jednou maminou kamaradkou sla po obchodech a koukala jsem,co ona vse potrebuje a nakupuje a vse tak extra.az jsem mela mindraky, ze toho naseho prcose zanedbavam. a to vazne!!! pro predstavu, uz ma dve tasky zbalene do porodnice! ja si rikam, ze nic se nema prehanet a trochu spartanstvi nam tez neuskodi..zkratka vseho s mirou :slight_smile:
a co ty dasha a zuzovi a ostatni? briska v poradku?
pekny vecer, ahojek Lu :slight_smile:
13. lis 2006 v 18:58  • Odpověz
Ahoj holky, tak uz jsem se vratila od rodicu, ted co tu manzel neni, se snazim byt s nasima co nejvice, alespon jim tak trochu vynahrazuji tech dlouhych 6 let co bydlim venku. Take jsme byly s mamcou na nakupech, koupily jsme nekolik veci pro miminko, meli uplne krasnou deku pro mimco, nejake cepicky a rukavicky. Takze pomalu ale jiste si obstaravam vse potrebne, ale porad cekam na manzu s vetsimi nakupy veci jako autosedacka, prebalovaci pult, vanicka apod. Kocarek uz mame, ten priveze manzilek az pri navratu toho 9.prosince. No, nastesti to tak nejak utika, takze jsem rada. Ted si manzel udelal vylet na Bali, tak jsem byla trochu posmutnela, slunicko by se mi take hodilo, ale manzelovi to moc preji, proc by sedel sam doma v Malajsii, kdyz ma tu moznost. Na Bali je nadherne, take jsme tam byli dvakrat, uz s mimiskem v brisku. Moc se nam tam libilo. :grinning: No komu by se nelibilo 31 stupnu, azuro a krasne more, ze?
LU: s tim nakupovanim si nic nedelej, urcite mimiska nezanedbavas, nema cenu nakoupit vsechno a pak to ani neuzit, budes mit cas maleho rozmazlovat...Ja jeste nemam pripravene zadne tasky, ty zabalis behem tydne...A jak rikas, trochu spartanske vychovy take nezabije, spise posili... :wink:
No, tesim se na cviceni ve stredu a na kurz ve ctvrtek, zase budu chytrejsi.
Tak se mejte vsechny moc krasne a zase se ozvete, co je noveho. :sweat_smile:
13. lis 2006 ve 20:04  • Odpověz
Ahoj Dashi, taky ty už to máš za pár :slight_smile: Jsme ráda, že se máš dobře a daří se vám :dizzy_face:
13. lis 2006 ve 20:12  • Odpověz
Ahoj Leni: diky moc za prani, tobe uz to take zacina bezet. Mimco to musi vydrzet v brisku az se tatinek vrati, ale to uz bude za chvili. Nastesti, uz se na nej moc tesime. :grinning: Co ty a dvojcatka, jak se citite?
14. lis 2006 v 09:02  • Odpověz
Ahoj holky! Tak co je noveho? Vsechno v poradku? Uz se nam to zacina pekne kratit,co? Ja uz bych chtela mit vsechno zarizene a nakoupene, ale porad jeste neco chybi... Budu muset jeste na ocni, protoze jsem silne kratkozraka a to se pry musi nekdy delat cisarsky rez. Ze by se tim tlakem mohly oci jeste vic poskodit. Tak doufam, ze budu moct rodit normalne.
Pak nam jeste chybi jeden teploucky overalek pro mimi do sedacky a nejaka drogerie. Ale jinak je to snad uz vsechno..
Jo a taky uz se zase hadame kvuli jmenum! Vy uz jmena mate? My se proste nemuzeme shodnout... Je to tak tezke.. oba chceme nejake hezke, originalni, srozumitelne... ale proste se neshodnem.
16. lis 2006 ve 12:05  • Odpověz
ahojek maminky :slight_smile:
jak se vam dari? stale jste tak hyperaktivni? ja tezce nezvladam, otoky vladnou mym nozkam,vse delam nesmirne dlouho,v zadech poboliva,jeste ze mam toho pejska, az na tu naslednou unavu me delaji prochazky s ni mooooc dobre :sunglasses:
stale jste cele a 2v1? my ano,ale predstava ze uz to muze kdykoliv prijit, je docela zvlastni.. ale doufam ze jeste par dnu vydrzime,mam nejake restiky ktere bych rada dodelala a pak, tesim se, ze mimi bude ve znameni strelce, se kterymi si vyborne rozumim :grinning:
paula jak jsi dopadla u ocniho? v poradku?(kamaradka kuli ocim rodila cisarem,aby neoslepla..) paula, jmeno je stale potiz,pro devcatko je jich spoustu a zadne favoritni,to moc neresime a klucici je horor, ja se branim honzikovi a prosazuju tomaska s vaskem, ale to nechce manzel.ted prisel na davidka,ale myslim ma svatek v prosinci? tak to tez nechci.. jsem moc zvedava, jak to dopadne.. :rolling_eyes:
dasko, vidis jak to utika, brzy uz budete s manzilkem zase spolu :slight_smile: a co jsi se zajimaveho dovedela na kurzu? honem pis :slight_smile:
msunny!! haloooo, doufam ze jsi uz dlouho doma,jen se nemuzes dostat na net.ze jste oba v poradku. neni nahodou miminko uz na svete? :slight_smile:.. urcite pisni jakmile budes moct.. :fearful:
zuzi drzim palce s tim truhlarem, snad uz to konecne dopadne :slight_smile:
opatrujte se maminky a zase napiste :slight_smile: pa Lu
19. lis 2006 v 09:09  • Odpověz
ahoj Lussius. Mas pravdu, uz ti to muze kazdou chvili prijit. Ja na to taky stale myslim, chtela bych uz mit vse vyresene (jmena, nakupy, doktory) abych byla klidna, ale cim vic se to blizi, tim jsem zpomalenejsi. U ocniho jsem jeste nebyla, musi se tam objednavat a ja chci jit s manzelem, protoze se me zase dela slabo a nechci jit sama a je to tezky domluvit termin tak, aby mel volno. To jsem rada, ze taky jeste nemate jmeno. Me kamaradka utesuje, ze me to nejlepsi napadne na porodnim sale, az prcka uvidim a manzel do toho nebude kecat. Ja jsem ale takovy ten typ, ze chci mit vse vyresene dopredu a ne spolihat na to, ze me na por. sale neco napadne. Pak bych toho treba cely zivot litovala (nebo to dite :wink: ).
Asi zacnu pomalu balit tasku do porodnice, at se trochu uklidnim, ze aspon neco mam.
Pro kterou porodnici jsi se nakonec rozhodla?Bohunice?
A co vy ostatni, uz rodite?
19. lis 2006 ve 12:01  • Odpověz
achoooj :slight_smile: jj, pojedeme do bohunic, jen doufam ze me tam matciny kamaradky nechaji vydechnout a nebude tam porad za nama nekdo lizt.. take nechci spolehat na to,ze me neco honem napadne,az to male uvidim.jak se znam, tak me nenapadne nic, nebo vubec nic poradnyho..bud podlehnu honzovi, nebo doufam uhraju vaska bo tomaska,ze vymekne manzel.jinak nevim jak by to mohlo jeste dopadnout :-/ je to ale prekerka,co? jejda jejda paula,bud opatrna, ale toho lekare bych dlouho asi uz neodkladala.. co kdyby to nahodou chtelo ven, asi bych mela strasek o ocka..
a co kufr? zvladlas? uplne? ja tam neco mam, ale vubec nevim jestli je to vsechno nebo ne..vlozky,prsenku,katky,nafukovaci kruh,papuce,nejakou kosmetiku hygienu,oddaci list,3rucniky.. nevim asi je to zatim vse..do ruky lapnem plíny pro malyho.. tak porad, co jeste nemam?
opatruj se a zase brzy papaaa :slight_smile: Lu
19. lis 2006 ve 20:17  • Odpověz
ahoj, no ja myslim ze to nejdulezitejsi mas. Nekde se pry dostava seznam od porodnice, co potrebujes. Mas neco takoveho? Ja zatim ne, ale asi dostanu na kurzu. Neco uz jsem pobalila, ale urcite ne vsechno. Kdybych si zbalila uz ted zubni kartacek, tak si nemam 4 tydny cim cistit zuby :grinning:
Pro me je nejdulezitejsi nachystat si vsechny papiry, jelikoz jsme tu cizinci, musime toho mit vic, nez jen odd. list. Na co nafukovaci kruh??
20. lis 2006 v 10:06  • Odpověz
achoj :slight_smile: seznamu je spousta (v knizkach,jak pises na kurzech, na gynde jsem dostala) a radi i veci, co me prijdou zbytecny..ale kdo vi, co nakonec budeme potrebovat! nastesti se da vse od manzilku nechat privest, nebo taky co nemas, to nepotrebujes? :wink:
nafukovaci kruh na poranenou frndu, na sezeni..pry je to daleko lepsi a kdyz na to nesedas, lip se to hoji.a jelikoz se da pak vyuzit pro miminko na koupani(resp.za par let pro ditko),tak se to neztrati a neni to tak drahy.za to pohodli ktere by z toho melo byt :grinning: tak uvidime :slight_smile:
s tema papirama mas pravdu..ale kdyz polovinu jeste musis nosit u sebe beztak porad, ne? a co mimisek? mate je uz vsechny hlavickou dolu? u nas ve cviceni hned 2 holky maji otoceny zadeckem dolu.. :frowning2: cekame jestli se jim pretoci spravne.vubec jim to nezavidim..
pekny vecer, papaa L.
20. lis 2006 v 19:57  • Odpověz
Ahoj maminy, tak jsem zase zpet na netu. Ve ctvrtek jsem mela prvni cast kurzu, bylo to super, alespon jsem vstrebala nejake nove informace, kdy si treba dojit pro formulare na jmeno miminka, co je k tomu vsemu potreba apod. Take jsme si prohledli porodni saly, byla jsem docela prijemne prekvapena, jak je vse hezky zrekonstruovane. Je super, ze je tam soukromi, budeme tam s tatkou sami a snad to vse dopadne dobre. :pensive: Pripadalo mi to jako v hotelu, i to kreslo nevypada tak hrozive... :wink: Take jsem zkousela, co vsechno tatinek muze videt, az mi bude sedet u hlavy - nastesti nic moc, coz jsem docela rada. Potrebuji ho tam mit jako oporu, ale take nechci, aby videl prilis...
Ve stredu chodim na cviceni, je to tam moc fajn, jsem rada, ze se naucim dychat apod.
Paula: s tim kruhem nam to take rikali, pry to moc pomaha. Dalsi alternativou pry je polstarek do letadla, ten nafukovaci, ze to plni stejnou funkci. Ten uz mam, takze to asi vyzkousim na necisto. Ve stredu jdu na prohlidku, tak uvidim.
Lu: ty uz to mas take za par, ze, jak se citis?
Hezky den vsem, a drzte se, maminky... :grinning: A zase napiste.
21. lis 2006 v 11:06  • Odpověz
Lussius, to s tim kruhem je fakt zajimave, to jsem jeste nikdy neslysela! Tak mam zase co schanet :grinning: . S tou "porodni" taskou uz se taky neminim nejak moc zabyvat, na porod toho zase tak moc potreba neni a co bude potreba potom, muze dovezt manzel.
Ja uz mam mimi otoceny hlavickou dolu.. Pekne me tlaci na krizovou pater, nekdy sotva lezu. Na kurzu byla taky jedna, co otoceny nema, mela termin 5.12., ale uz je objednana na cisare 23.11. ma z toho docela trauma, ze nemuze rodit normalne a jeste ze ji ten termin proste tak stanovi a uz predem vi narozeniny sveho ditete, ktere jsou dane tim, jaky maji doktori plan operaci :unamused: . Nic moc.
Me to mozna taky ceka, kvuli ocim, ale snad ne.
Lu, psala jsi, ze tvoje kamaradka byla kvuli ocim na cisari, aby neoslepla. vis o tom nejake podrobnosti? Ja o tom nikdy neslysela, ani gyndar me neposlal na ocni (vidi prece ze mam bryle), jen me babka strasila, ze ji se po porodu zhorsily oci o 3 dioptrie (jenze rodila pred 50lety, dvojcata). Tak jsem se toho gyndare zeptala a on at si na ocni teda zajdu... Ted mam strach, ze treba budu mit cisare zbytecne.
Dasho, to je fajn, ze se ti na kurzu libilo.S tim manzelem mam uplne stejny "problem". Potrebuju ho mit u sebe, ale taky si myslim, ze nemusi videt vsechno. Jedna hodina kurzu je pro nas oba, tak doufam, ze se to tam trochu vic osvetli, jakou ulohu tam manzel vlastne plni. Me by mozna ani nevadilo, kdyby "v nejhorsim" odesel. Necham to na nem. My rozhodne nejsme takovy typy, ze by prestrihaval snuru a schovavali jsme placentu. Videla jsem v televizi jak jedna zenska si placentu zamrazila a pak ji dala jako hnojivo pod strom,co zasadili na pocest diteti. No hnus...
21. lis 2006 ve 13:27  • Odpověz
Jeste mam jeden pribeh z kurzu. Jedna pani, co tam se mnou chodi, ceka uz druhe dite a tak vykladala o svem prvnim porodu. Praskla ji voda 4 tydny pred terminem, zrovna kdyz sedela v kavarne nad zmrzlinou. :sunglasses: Volali ji zachranku a cela kavarna z toho mela kino :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Od te doby, co jsem to slysela nechodim sama ven :grinning: :grinning: . A jak vy holky? Chodite jeste samy? Mate uz strach, ze TO prijde? Mate poslicky?
21. lis 2006 ve 13:31  • Odpověz
Paulo: ta prihoda s tou placentou me vazne pobavila, jeste ted smeju. :grinning: Ne ze bych byla tolik pruderni, ale takovou svobodnou mysl zase nemam. Placentu si urcite schovavat nebudu, ale rozhodli jsme se s manzou odebrat pupecnikovou krev a uschovat si ji, co kdyby neco... Je to sice docela palka a nikde vam nezaruci, ze to kdy bude k necemu dobre, ale zase na druhou stranu, vyzkum jde tak rychle, ze to treba k necemu dobre bude, i kdyz bych si prala, aby bylo vse v poradku a kmenove bunky jsme ani nepotrebovali. :frowning2:
Ten pribeh z kurzu je take hrozivy, doufam, ze me neco podobneho nepotka. Zatim se nejak zvlast nebojim, ale ono to prijde. Rikam si a uklidnuji se, ze mam jeste vice nez mesic, tak snad se nic do te doby dit nebude. Chodim normalne ven a obcas i do restaurace a kavaren, tak snad me nic podobneho nepotka. Uz se tesim na manzela, az se vrati, uz to mame nastesti za par, tak jsem rada. Az tu bude, tak se budu citit bezpecneji.
S tou ocni vadou, ja jsem ani nevedela, ze je to tak nebezpecne. Asi bych se na to mela take zeptat, mam ji totiz take. Celou dobu ale nosim cocky, bryle jsem si poridila ted nedavno, nebot jsem chtela mit nejakou alternativu pro chvile kojeni, abych nemusela nandavat cocky uprostred noci. Tak doufam, ze budu rodit normalne a na cisare me neposlou.
Poslicky jeste nemam, mimi se ale uspesne mele kazdy den, minule na kontrole jsem ho mela hlavickou dolu, zitra jdu na dalsi kontrolu, tak snad bude vse v poradku. Brisko mam sice velke a citim se docela neohrabana, ale jinak mi to ani neprijde, ze uz jsem v 36 tydnu. Vzdycky to na me dolehne, kdyz si uvedomim, ze za nejakych 36 dnu tu bude mimi...mozna drive, mozna pozdeji. :wink: Pry prvorodicky spise prenaseji...
21. lis 2006 ve 14:23  • Odpověz
Ahojky, taky jsem se chlácholila kolik mám ještě času a najednou mám příští týden termín a vypadá to, že ho mimčo dodrží! :slight_smile:
21. lis 2006 ve 14:42  • Odpověz
ahoooj panenko :slight_smile:
holky, s těma očima jsem vás nechtěla vyplašit, už nevím co ta kamarádka s těma očima měla, kolikátky dioptrií a jestli na dálku bo na blízku,jestli to hraje roli.. zkusím to pozjišťovat, ale raději to nezanedbejte (pro mě je hrůza pomyšlení oslepnout!a to snad pro každého, takže prevence!)
příběh s placentou je dost dobrej! neuvěřitelné co všechno lidi vymyslí!
a s tou prasklou vodou, no primka, včera jsme byli ve3 kavárnách na kafíčku, odpočinout po nákupech :slight_smile: ale nic takového si nepřipouštíme :grinning: faktem je, že jsem už uvažovala o tom, dát si do kabelky aspoň nějakou vložku kdyby něco.ale zatím ji tam nemám :grinning:
stejně jako vy nepočítáme s manželem se stříhání pupečníkové šňůry či že by musel být vašek u všeho.holt si odejde kdy uzná za vhodné co vidět nemusí a pak opět přijde.. nám ženským patřičné hormony pomůžou zapomenout a zmírnit zážitky, kdežto chlapíci nic takového nemají..
poslicky asi nemam, i když mě občas někde píchá a bolí, myslím že to poslíčky nejsou..
21. lis 2006 v 15:38  • Odpověz
ale chtěla jsem vám říct, jak moc dobře mě dělají procházky s pejskem,když jsem celá rozbolavělá a rozlámaná, si říkám ach jo, to bude opět krátká procházka, naplánuju jen malé kolečko parkem a obvykle jdeme i delší, jelikož to všechno krásně rozejdu a je mě daleko líp. porodní asist.to moc chválí, prý je to tak i s por.bolestmi, že je lepší je rozcházet pokud možno, že porod je pak kratší a líp vše probíhá.. ach jo, kdybych si tak všechny ty úžasný rady pamatovala.. :frowning2:
21. lis 2006 v 15:43  • Odpověz
maminky a co jaky mate nazor na cisare vy? kdyby vam rekli trebas kuli tem ocim, ze mate jit? me osobne by to tak planovane nevadilo, aspon bych vedela kdy to prijde a mohla bych se psychicky nachystat.takto se lehce stresuju a vic hlidam, kdy to asi tak prijde, ne ze bych se stresovala ze az po terminu, ale zkratka kdy? a vedet uz ted presne datum, tak chystam oznameni a pak tam prilepim jen fotku :slight_smile: me vic desi ze nevim kdy a jak to dopadne, co kdyz si projdu pekne predporodni bolesti a pak stejne budu muset na cisare, takze i ty nejhorsi poporodni bolesti..jak se říká, odříkaného chleba největší krajíc.. však vám pak napíšu, jak to dopadlo :grinning:
21. lis 2006 v 15:50  • Odpověz
ahojky skoromaminky! Tak jsem se o ty oci vic zajimala a neni to zase tak strasny. Cisar se doporucuje jen kdyz je vice vad - kratkozrakost+astigmatismus, nebo nedobry ocni tlak. I kdyz se rodi normalne, rodicka nemusi oslepnout (Lussi nestras!) ale muzou se ji oci zhorsit. Coz kdyz ma nekdo treba 10 dioptrii je pro nej dost blby. No ja mam 7 a zadnou jinou vadu, tak jdu na to ocni jen tak pro jistotu. Taky bych nerada, kdyby se mi to zhorsilo.
Me to s tim planovanym cisarem pripada dost blby, prave ze to neni takovy prirozeny, mimi neprijde kdy chce, ale kdy chteji doktori. I kdyz v prubehu porodu je to asi jeste horsi - jak rikas, clovek se snazi, projde si ty bolesti a pak jeste tohle :frowning2: . No vsak uz si brzy povime jake to bylo. Lussi je prvni na rade :grinning:
Dashi, nechci te nejak zrazovat, ale cetla jsem dost dlouhy odborny lekarsky clanek o tom, ze to ukladani pupecnikove krve je dost dobry obchod se strachem maminek a jeji vyuziti je minimalni.Ze se vzdy vice hodi darce z rodiny (rodice, sourozenci). Navic pravdepodobnost ze dite onemocni nejakou nemoci na kterou by to bylo pouzitelne je miziva a taky kdyz uz by onemocnelo, tak zarodky te nemoci mohou byt i v te pupecnikove krvi. Tak nevim, je to kazdeho rozhodnuti, clovek na to dnes slysi spise ty pozitivni ohlasy, ale to je vse reklama. Zkus se zeptat nekoho neutralniho (gynekologa, nebo nejakeho doktora).
No nic, ja utikam na kurz, jsem zvedava, co se zase dozvim za odstrasujici historky :wink: :slight_smile:
21. lis 2006 v 17:48  • Odpověz
Ahoj holky, ráda bych u vás jenom pozdravila a popřála klidné a pěkné dny před finišem :slight_smile: Občas vás chodím číst, i když nestíhám zdaleka všechno, přeci jen jsem poslední týdny těhu prošla i s Dashou - Dasho, škoda že už není čas a příležitost se vidět, bylo to moc fajn!!
Jestli můžu k vaší debatě k oční vadě - taky nosím brýle resp. čočky, mám skoro šest dioptrií na dálku. Dříve se při určitém počtu dioptrií normální porody skoro zakazovaly, myslím kvůli nebezpečí popraskání sítnice. Ale pokud je sítnice nezeslabená, což bez problémů zjistí oční lékař, když vám koukne do očí, jako mě, tak se rodí bez problémů.

Jestli nevadí, budu se na vás chodit koukat a držet vám všem palce!! :wink:
21. lis 2006 v 18:20  • Odpověz
Ladunko: je ahoj, take se mi styska po nasich kafickach a tiramisu, ale hlavne po tom povidani. Moc rada bych te videla, treba bychom mohly na prochazku s malou, az budes chodit ven. Mala je nadherna, tak si napiseme, treba by ti to nekdy vyslo.
Lussius: jsem moc zvedava, kdy to na tebe prijde, teoreticky by jsi mela byt prvni.. :wink: Take jsem mela pritele, ktery se narodil 4.12., je to skvele datum, jeste je daleko do vanoc, to mne se mala asi jednou pekne podekuje.
Paulo: diky moc za ten nazor na tu pupecnikovou krev, asi to bude hodne o reklame, ale rikam si, ze jsem utratila penize za vetsi nesmyslne veci, treba ted co rekonstruujeme bytecek se takovych veci najde docela dost. Jeste mam chvili casu se rozhodnout, ale asi do toho s manzou pujdeme, treba se za par let ukaze, ze to bylo dobre rozhodnuti. :sweat_smile: Ale je to samozrejme nejiste.
Zitra jdu zase na kontrolu, holky, odkdy se chodi na monitor, nevite nekdo?
21. lis 2006 ve 20:43  • Odpověz
Ahoj Dasho, já jsem byla na monitoru poprvé v 38. týdnu :slight_smile: Jinak termín mám 2.12., tak jsem zvědavá jak to dopadne, ale mimčo už se chystá a sestupuje. :wink:
22. lis 2006 v 10:09  • Odpověz
ahoj Ladunko, to je od tebe pekne, ze jsi se do nasi diskuse o ocich zapojila.Hned jsem klidnejsi.
i kdyz musim rict, ze jinak jsem pekne neklidna, uz nekolik dni me hrozne boli v zadech a vcera v noci se k tomu jeste pridaly krece v brise (poslicci??) a bricho me dost boli a tahne do ted. Mam dost strach, nechci jeste rodit!! :frowning2: .Nevim jestli to mam vydrzet do patku, kdy mam kontrolu na gynde (a ocnim) a nebo jit k doktorovi driv. V noci uz jsem se zbalila do nemocnice, ale zase si to rozmyslela. Navic manzelovi ted v praci vypadl jeden spolupracovnik, tak si nemuze vzit volno, jak chce. A nemuze v pripade nouze tak rychle prijet, jak to bylo puvodne.. Ja tu nikoho jineho nemam, to je hruza sedet sama doma a necitit se dobre!!
Jeste nemame ani jmeno, ani fotak!! :frowning2:
22. lis 2006 v 10:32  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
paula jsi uzasna zes to s tema ocima pozjistovala a uvedla na pravou miru.nerada bych skutecne strasila,kdyz o tom moc nevim, jen to,ze kamaradka kuli nejake takove vade rodila cisarem..
s tou pupecnikovou krvi mas pravdu, ja se rozhodla ji darovat, pokud to pujde, ale neuvazovala jsem za tu cenu si ji nechat schovat, popsalas to moc dobre duvody proc ne.. nam to tak nejak rikali i por.asist.z porodnice na prednasce.
zkratka se to nevyplati a je to busines.
ladunko no jasne ze chod mezi nas a myslim ze budeme vsechny rady, kdyz nam tez poradis a pridas sve zkusenosti a vedomosti :slight_smile:
holky, mozna prvni je panenka :grinning: pak az ja. a mozna me i predbehnete.. a kdo vi,jak je na tom msunny, dlouho tu nebyla, jestli v ty porodnici jak sla na ohlidani,jestli to nevzali z jedne vody :wink:
dasho, ja jeste 29.11.jdu ke svymu gynekologovi :slight_smile: vse jede pres utz..pak az snad na kontroly do porodnice..
paula, nevim sice jak vypadaji poslicci, ale dokud mas vodu a nekrvacis ap., nemas pravidelne stahy po cca 5 minutach, muzes byt klidna. ale rikali nam i, ze kdyz jednak necitis pohyby ditete, nebo naopak nejak moc se mrcasi, tak je lepsi si do porodnice zajet a nechat to zkontrolovat..
moc moc drzim palce, aby te to preslo a uklidnilo se.. urcite pisni jak se citis.. zkus se jit trebas jen projit, pekne pomaloucku, ne moc daleko od domova, trebas do parku jestli mas nejaky kousek. me prochazeni skutecne pekne ulevuje.. nebo krouzeni na balonu..
opatrujte se :slight_smile: L.
22. lis 2006 ve 13:47  • Odpověz
cau Lussi! Nejsem vubec uzasna, ze jsem to s tema ocima pozjistovala, to vis, mam taky strach a je to pro me dulezite. Ja se projdu tak maximalne do koupelny a zpatky :wink: . Ven se bojim, kvuli tomu ze bydlime ve 4. patre a vyjit ty schody je pro me dost narocne (i kdyz me tahne manzel :grinning: ) a bojim se, ze bych si to tim jeste uspisila.. Snazim se spis lezet v klidu a krouzit na balone, to je dobry napad.
Panenka je sice prvni, ale ta se nehraje fer, mela rodit uz v listopadu, ne? :wink: .
Jeste k te pupecnikove krvi Lussi, ja bych do toho nesla. Ta pravdepodobnost ze dite onemocni takovou nemoci na kterou budou potreba kmenove bunky je fakt mala, a kdyz by se to stalo, muzou darovat rodice, nebo pribuzni, nebo darce... Pry je tam tech bunek stejne malo. A vse je jeste ve vyzkumu a ten vyzkum muze taky ukazat, ze je to na nic. Podle me jsou to zbytecne vyhozene penize (a ne malo) ktere muze clovek investovat do detatka jinak.. No ale to je jen muj osobni nazor, nekdo muze rict, ze jsem krkavci matka a ze kdyz jde o zdravi ditete nezalezi na penezich...

holky, mozna stresuju, ale ja myslim, ze uz je to tady...Asi zacnu zapisovat intervaly... myslete na me at vydrzim nez manzel prijde z prace(18:00)
22. lis 2006 ve 14:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.