• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Musím to uvést na pravou míru, listopadový termín mám podle poslední menstruace, ale termín je stanovený podle ultrazvuku, takže doufám, že fér hraju :frowning2:
22. lis 2006 ve 14:18  • Odpověz
ja to myslela ze srandy panenko. :wink: Ja mam termin v prosinci a mozna ze me bude jeste listopadovka :frowning2: :frowning2: . Jak se citis tak brzo pred terminem?
22. lis 2006 v 16:20  • Odpověz
paula jsi uzasna :wink: vsechny jste uzasny :slight_smile: Paula, jak je? uz to ustalo? tak me napada, jaka spousta rad je na urychleni a prichod porodu, ale na zastaveni jsem snad zadnou neslysela! Zita nam akorat radila, kdyz jeste nemame tlacit kuli neuplnemu otevreni, jit na vsechny 4 a delat kocici hrbety (neprohybat zada dolu,jen nahoru a do roviny). nevim jestli by to fungovalo i celkove na neporod? muzes to zkusit..
nebooj, tez me prijde neadekvatni pro svy miminko tu pupecnikovou krev schovavat. ale pokud to pujde ji darovat a nekomu by mohla skutecne pomoci, tak budu mit aspon dobry pocit :slight_smile:
panenko jasne ze patris mezi nas :slight_smile: ono ty prelomovy terminy je tezko zaradit. me nastesti termin nemenili, ale i tak, listopad muzeme klidne stihnout :wink:
22. lis 2006 v 17:49  • Odpověz
No ja se panence nedivim, ze nechce mezi listopadovky, ty uz vsechny odrodily a maji uplne jina temata nez my! :grinning:

Ja jsem hysterka. Samozrejme to byl plany poplach. Ale doufam, ze mi to prijde driv, ze nebudu prenaset, protoze jinak asi budu hystercit jeste mockrat... :wink: Zada me jeste porad boli, ale uz je to snesitelnejsi. Asi jsem mela i nejaky ty stahy, ale nebyly pravidelny. Mimi uz asi trenuje na porod. a manzel donesl knizku 4000 nejkrasnejsich jmen, tak jsme se zodpovedne dali do hledani. Snad najdeme jeste jina jmena, nez na kterych jsme do ted trvali ( a neshodli se) a shodneme se :slight_smile: .
Mejte se vsechny moc krasne, jeste ze vas mam.
22. lis 2006 ve 20:14  • Odpověz
Paulo: to je snad jeste hodne brzy na porod, ne? :wink: Me by vubec jeste nenapadlo, ze by to uz mohlo prijit, snad ne, nestraste. Vzdyt je to jeste vice nez mesic pred terminem. Doufam, ze mimi jeste chvili vydrzi u maminky, mami ma jeste hodne veci, ktere bude muset zaridit nez se nas milacek narodi. :grinning:
Dneska jsem byla na kontrole, tak jdu znovu za tyden. Take jsem si protahla kosti s ostatnimi mamcami na cviceni, vzdycky me to docela zvedne naladu. Zitra jdu na dalsi cast kurzu, pry nas budou ucit kojeni a vubec peci o mimco po narozeni, tak snad se neco priucim. :frowning2: Mejte se moc a moc krasne a davejte na sebe pozor. :sweat_smile:
22. lis 2006 ve 20:25  • Odpověz
Paulo: do listopadovek chodím jen nahlížet co mě čeká, ale jinak si myslím, že stejně spadnu mezi vás :slight_smile: A jak se cítím? Přes den jakoby se nic nedělo, jen večer začne mimčo všelijak poskakovat, všude možně mě něco píchá a bolí, takže usínám s představou, že se v noci pojede do porodnice :wink: Ale zatím se nic neděje! :wink:
Lussi: Jsem ráda, že patřím mezi Vás :grinning:
23. lis 2006 v 07:23  • Odpověz
Dasho, no ja lehce propadnu panice. a fakt je, ze me siilene boli zada. asi je to tim, ze jsem tak tlusta. uvidim, co v patek rekne doktor. ja bych se nezlobila, kdyby to prislo driv. jsem tak tlusta a neohrabana a nepohybliva. ale do 12.12. mam kurz a tam se mi moc libi, tak bych ho chtela dochodit do konce.
Jinak vam holky preju aby jste se citily dobre a nehystercily jako ja :slight_smile: .
Muzu se zeptak, kolik jste doted pribraly? Lussi a panenka, vy uz asi nepribirate, co?
23. lis 2006 v 09:16  • Odpověz
Paulo, za celou dobu jsem přibrala 15 kg :frowning2: Hrůza, ale nejvíc to bylo koncem 7. a v průběhu 8. měsíce, teď už jen záleží na tom kolik se najím a jestli mám nebo nemám otoky :wink: A doufám, že se po porodu vrátím co nejdřív ke své původní váze! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2006 v 09:27  • Odpověz
Paulo: muj vahovy prirustek je zatim asi 16 kg. Je to dost, ale co se da delat, proste jsem to nabrala. Jsem hrozne neohrabana a pripadam si tlusta, ale asi s tim nic nezmuzu, proste jsem mamina. Posledni dobou uz tolik nenabiram a snazim se jist zdrave, tak snad uz se ten vahovy prirustek zastavi. Mam kamaradku, ktera pribrala jen 7.5 kg a to ma termin uz pristi tyden.
Panenko: vitej mezi nami, jsme radi, ze te tu mame, je tu mista dost. Tak uvidis, jestli budes patrit mezi nas prosincovky, nebo jeste do listopadek. Ale vzdyt je to jedno, ja chodim na pravidelne inspekce do obou, nebot informaci neni nikdy dost.
Ale musim rici, ze se posledni dobou citim divne, ani jist mi tolik nechutna a na nic nemam chut. Mozna je to tak trochu zpusobeno faktem, ze moje rekonstrukce finisuje a tak ani nemam silu na nic jineho. Je to docela zahul, hlavne ted pred vanocemi. Uz se moc tesim na manzu, uz aby tady se mnou byl.
:frowning2:
23. lis 2006 v 09:28  • Odpověz
Dasho, děkuji za přivítání, taky chodím do listopadovek na informace co a jak :wink: A sama jsem zvědavá, kam se nakonec zařadím :grinning:
23. lis 2006 v 09:39  • Odpověz
ahojek maminky :slight_smile:
panenko taky tě trápí otoky? stejně jako mě! i s tou váhou je to podobné, podle otoků a jestli jsem vyprázdněná nebo ne :grinning: zatím mám +13kg ale myslím holky, že co nevyrodíme, to vyběháme kolem miminek a vykojíme. naše por.asist.říká, že je jedno kolik nabereme, že to máme geneticky daný kuli právě kojení.. zatím nám nezbyde nic jiného,než tomu věřit :sweat_smile: mám kamarádku která už mnoho let jí jen zdravou výživu (maso a živočišné tuky ji nedělá na žaludek ani trochu dobře,vyoperovala žlučník, ale nepomohlo to) a taky přibrala cca 20kg..
paula, máš pravdu, teď už tolik nepřibírám.jak psala panenka, nejvíc během 7a8měsíce..
panenko, taky čekám kdy to přijde, okolí se stále vyptává.. ale manžel dal malýmu zaracha, tak prej ještě ne :grinning: uvidíme, jestli poslechne :grinning: na druhou stranu se už ani v noci nevyspím, když mě nepřekáží pupek, tak mě bolí záda jak spím na boku,a na zádech to taky nejde, pač to bych se mohla přestěhovat na záchod.. ta příroda to má ale zařízený.. fakt se už těším až vyleze :grinning: naivně doufám, že bude hodný děťátko a já se konečně vyspím :grinning:
23. lis 2006 v 15:24  • Odpověz
Lussi, manžel taky ještě mimču domlouval, ať vydrží, ale já už bych byla nejradši, kdyby bylo na světě. Má představa by byla, že když půjdu v pondělí zase na kontrolu do Bohunic, tak už si mě tam rovnou nechají a já v pohodě odrodím :slight_smile: Naivní představa, co? :grinning:
Jinak otoky mívám, ale není to nijak zvlášť hrozné, nejvíc to poznám na botech :slight_smile:
23. lis 2006 v 16:58  • Odpověz
tak ja se teda priznam.. s vahou vedu. Mam +18kg. Ale uz nepribiram, tak snad to tak zustane. Nekdy se pry v poslednim mesici i ubere. Pry je to znamka toho ze mimi uz je "zrale". No ale kdyz se nekomu zadrzuje voda, tak jeste tloustne... Me se voda nezadrzuje, otoky ani nemam, veskera vaha je zrejme cisty spek :grinning: .
Panenko, treba se ti to splni. No je jedno kdy to bude, hlavne aby to bylo pokud mozno bezproblemove! :wink:
23. lis 2006 ve 20:53  • Odpověz
Ahoj holky! Tak jsem byla na tom ocnim, ale budu tam muset jeste jednou. Musi mi oci rozkapat,aby se do nich mohli poradne podivat a vsechny kapky pry vyvolavaji i stahy, tak doktorka musi zjistit, co me muze dat, abych jim tam neporodila :grinning: .
Na zenskym taky vse v poho. Nemam ani naznak predcasnych stahu a miminko krasne roste a je hlavickou dolu. To jsem se uklidnila.
S manzelem momentalne hledame jmena. Me se libi Miriam, jemu Karin a Laura. Proste se nikdy neshodnem.
Piste co je noveho a jaka jmena mate vy?
24. lis 2006 v 19:03  • Odpověz
Ahoj,
my máme Sáru a Mikuláše, toho jen pro jistotu :wink:
24. lis 2006 v 19:33  • Odpověz
To je pekne, oboje originalni jmena. Ale co kdyz se Mikulas narodi na Mikulase?Nebude mu to potom lito? :wink: :slight_smile:
Ale vy spise cekate holcicku, vid. Kdy ma svatek Sara?
24. lis 2006 ve 20:29  • Odpověz
Sára má svátek tuším 19. října, takže docela blízko narozenin :slight_smile:
25. lis 2006 ve 13:42  • Odpověz
ahojek brzymaminky :slight_smile:
paula super ze mimi je hlavickou dolů :slight_smile: taky jsem klidnejsi.. ted uz by se nam nemeli pootacet :slight_smile: mame to ale vzorna ditka,co? jen aby jim to vydrzelo :grinning:
jména vám závidím, já stále nevím a váhám.manzel má jasno v honzíkovi a adélce, já bych nechala stále i filipa,štěpána,vaška,tomáška...ani jedno jsem ještě neprosadila..tak asi byde ten jenda..
paula, všechny tři jména jsou krásný :slight_smile: a co klučičí? nebo je jistá holčička? panenko achoooj :slight_smile: jak se cítíš?já čím dál hůř.. už si říkam aby šel ven, jméno vem čert :grinning: my máme termín zrovna na Mikuláše :grinning: ale sáru bych nechtěla, dost se mě to asociuje s pejskama,máme doma labici a spousta jejích labradořích kamarádek je právě Sára :confounded: no neblázni, rovnou zůstat v porodnici! já si řákám, že by mohl vylézt v neděli :slight_smile: ale jelikož je ten úplněk až v úterý, tak doufám to dlouho čekat nebudem. faktem je, že jsem už lehce nervozní, ráda vím kdy se co bude dít..
dnes jsem si udělala radost a koupila několik frézií.krásně mě doma voní :slight_smile:
ju taky vám musím napsat, nevím jeslti jsme tu rozebíraly sny o miminkách, že se prý plní.. tak vám pak dám vědět, protože se mě zdálo, že jsme si domů přivezli moooc hodnýho klučinu :slight_smile: byl celou noc podělanej až po uši a klidně spinkal :slight_smile: bylo by to úžasny :slight_smile: bohužel jméno tam nebylo, takže žádná pomoc shůry.. :sweat_smile:
opatrujte se maminky a pište pište všechny novinky :slight_smile:
26. lis 2006 v 19:49  • Odpověz
Ahoj Lussi, já se cítím taky čím dál hůř a jsem lehce nervozní a hlavně mám pořád pocit, že mi něco chybí, ikdyž podle různých seznamů tomu tak není :wink:
A s tím jménem s Tebou souhlasím, taky jsem si říkala, že je to takové pejskové, ale chtěl to manžel a já si pomalu zvykám :slight_smile: Jinak dnes jdu zase do Bohunic, tak jsem zvědavá co tam malá za ten týden vymyslela :grinning:
27. lis 2006 v 06:51  • Odpověz
ahojky!
My pohlavi nemame jiste. Mimisek se nechce ukazat. ale to nevadi. S temy jmeny je to fakt krize Lussi. Me se teda Karin ani Laura nelibi. S kluky je to jeste horsi, to se mi nelibi zadne! Manzel by chtel Ahmed, ale to jsem zasadne proti, zni to moc arabsky. Ale sama zadne nevim. Nemecka klucici jmena se mi taky nelibi a dat neco vylozene ceskeho, to nejde, chceme neco mezinarodniho.
S temy sny nevim. Jak se to blizi, tak se mi zda, ze chovam miminko. Jednou to byl chlapecek a jednou holcicka. Jmeno mi taky nerekli :wink: . Jednou se mi dokonce zdalo, ze jsem porodila a sestricka rikala: tak to mame 16.12, holcicka, 3300gramu :grinning: :grinning: . Tak jsem zvedava. Manzelovi se spis zda o klucich :slight_smile: . Myslim, ze ho na tu Miriam ukecam, ale s tim klucicim jmenem je to tezke. Me se driv libil Adam, ale to je tu taky dost nezvykle.

Panenko, jak muzes psat prispevek 6:51?? to ja mam pulnoc. Bud rada, ze uz jmena mate. Urcite ti to uz brzy prijde a pak nam napises, jake to bylo. Vubec se nestresuj s tim, ze neco nemas. Pry mimi potrebuje min, nez si clovek mysli a spoustu veci muzes dokoupit az po porodu!
27. lis 2006 v 09:38  • Odpověz
holky, nevite od ktereho tydne se miminko nepocita jako predcasne narozene? Ja nekde cetla, ze od 37 a jinde zase, ze normalni je 14dni pred az 14 dni po terminu. Ptam se proto, ze v me nemocnici neni detske oddeleni a predcasne pripady posilaji jinam - do vetsi por. s detskym, tam bych ale nechtela. Tak jestli uz muzu byt klidna, ze muzu jit do sve porodnice? :slight_smile:
27. lis 2006 v 09:42  • Odpověz
Paulo, normálně tak brzy nevstávám, ale šla jsem do porodnice na kontrolu :slight_smile:
27. lis 2006 v 10:49  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
paula, slyšela jsem že od 38tt, ale buď klidná :slight_smile: úplněk bude až příští úterý :wink: jsem zvědavá, kolik z nás to ovlivní..
pananko máme naprosto stejné obavy :slight_smile: taky pořád kontroluju jestli skutečně něco neschází, i když nevím co a jak píše paula, máme i věci co nejsou nezbytně nytné :grinning: panenko a co Šárka? je to podobné sáře.. omlouvám se za to pejskování,

paula jsem zvědavá kdo z vás má věštecké sny :slight_smile: sázím na tebe :slight_smile: Ahmeda bych též moc nemusela, ale adámek je úžasnej :slight_smile: zřejmě by mě nevadilo že u vás není obvyklý, snad se na něm nedá nic v různých jazycíckh komolit..

no nic, jdu papat, honem vyvenčit pejska a pádím zřejmě naposledy do cvičení :slight_smile: opatrujte se a hooodně odpočívejte :slight_smile:
papaaa Lu
p.s. právě jsem dopsala porodní plán a jsem happy.. už jsem si myslela že to nezvládnu :grinning:
27. lis 2006 v 11:49  • Odpověz
Lussi za pejskování se neomlouvej, moje kamoška má labradorku Sáru, takže má první myšlenka, když manža přišel se Sárou, byla právě na jejího psa :grinning:
Jinak dnes jsem seděla skoro hodinu na monitoru, protože se malá nechtěla vůbec probudit :slight_smile: A všechny ostatní maminky na tom byly dost podobně! Nakonec malou museli vzbudit trubkou a ta zabrala :wink: , ale pak se zas nějak nechtěla uklidnit :stuck_out_tongue_closed_eyes: No prostě si z nás dělala normálně legraci :slight_smile:
27. lis 2006 v 11:55  • Odpověz
Lussi, tak ty pises porodni plan? Ja se rozhodla, ze radsi nic neplanuji a pockam, jak se to vyvine samo. Pry kdyz si clovek treba naplanuje, ze nechce epi. a pak je to nutne, tak ho to vic mrzi...
Jak je to s tim uplnkem?
Nam por. asistentka rikala, ze se hodne deti rodi po bource (zmena tlaku) a ve spatnem pocasi. Taky pry vetsina porodu zacina v noci?!
Holky ja uz se tak tesim, az to budu mit za sebou a to mimi konecne uvidim!!
27. lis 2006 ve 12:11  • Odpověz
Tak to tento týden vypadá na ideální stav na rodění, když je tak škaredě :grinning:
Já už se taky těším až mimi konečně uvidím! :slight_smile:
27. lis 2006 ve 12:18  • Odpověz
No panenko, ty mas ale vetsi sanci, uvidis ho urcite driv nez ja? V cesku je skarede? Tady je krasny slunecny podzim. :slight_smile:
27. lis 2006 ve 12:31  • Odpověz
A kde vlastně Paulo bydlíš?
27. lis 2006 ve 12:54  • Odpověz
Ahoj holky, ja tu ale pekne dlouho nebyla :confounded: , mame ted porad nejake navstevy, nebot mame konecne hotovy byt, takze za cele tehotenstvi jsem se nudit nestihla, a uz asi nestihnu. Ve ctvrtek jdu na kontrolu, snad bude vse v poradku, nebot chci v patek delat vyzdobu. Pect zatim nestiham, ale mozna bude chvilka tenhle tyden, jinak by to muselo pockat az na ten pristi. Opatrujte se, koukam, ze jsou tu nove lidi :wink:
27. lis 2006 ve 13:23  • Odpověz
ahoj panenko! Bydlim v Nemecku v Düsseldorfu. Jsou tu ted rekordni teploty a krasny slunicko. Pry az to prejde, tak se zacnou rodit deti :wink:
zuzovi: To je dost, ze jsi se ozvala, my uz jsme se baly, ze s tebou neni neco v poradku! Gratuluji k hotovemu bytu, to uz ted budes mit klid. S tema pripravama na vanoce to neprehanej, at se nestrhas!
Mejte se vsechny a opatrujte se!
27. lis 2006 v 17:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.