• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec 2006

(Zamčená)
12. března 2010 
Zuzovi: je fajn, ze jsi zpet a bytik uz je docela hotovy, tak to blahopreji. Ja se jeste s bytikem porad potykam, proste vsechno trva dele, nez si clovek predstavoval. Treba dodaci lhuta na ruzne zarizovaci predmety a kachliky a dlazdicky... No hruza, ale uz se to snad chyli ke konci. Snad bude hotovo, nez se vrati manza ted 9.12. Uz to mam nastesti za chvili, ale bylo to docela krusne...Pripravu na vanoce letos ponekud asi zanedbam, na vanoce mam totiz ocekavany den porodu, tak jsem zvedava, kdy to prijde. :frowning2: Minuly ctvrtek jsem byla na kurzu o kojeni, vypada to docela slozite, ale jsem rada, ze jsem ho absolvovala, clovek je opravdu mnohem chytrejsi. Ted budu muset resit jmeno, mame ho na formulari odevzdat asi 14 dni pred porodem, chteji jak klucici tak holcici. Sice pry to ma byt holcicka, ale priroda je mocna carodejka, tak co kdyby.... :grinning: Sice mam vse nakoupene ruzove, ale co by se dalo delat, ze? tak se mejte moc krasne a davejte na sebe vsechny pozor. :wink:
27. lis 2006 v 17:59  • Odpověz
ahojek maminky :slight_smile:
panenko a co se v porodnici všechno kontroluje a monitoruje? já jdu zítra zřejmě naposledy k Vlašínovi a ten všechno bere přes ultrazvuk, kontroluje jak tluče srdíčko a pak kde co měří ap. to ani nevím :grinning: ale nejsem tam dýl jak pár minut!
paula, no říká se stejně tak jak se změnou tlaku, že i za úplňku se hodně rodí (snad je taky změna tlaku? to nevím..) jinak v porodním plánu mám jak bych si to cca představovala a především, aby se mnou a manžou vše konzultovali, než něco podniknou.. ale je mě jasný, že všechno může být jinak :grinning:
zuzi bezva že je vše již hotovy :slight_smile: i truhlařina??
a máte už všechny otočená miminka hlavičkou dolů? včera ve cvičení jsem koukala, že víc jak polovina z nás měla miminka zadečkem (cca 34,35tt) :frowning2:) docela nepříjemný..
sluníčka opatrujte se všechny a hlavně odpočívejte :slight_smile: papaaa Lu :slight_smile:
28. lis 2006 v 10:31  • Odpověz
Ahoj Lussi,
v porodnice se monitoruje co dělá mimčo v bříšku, jak se hýbe, srdíčko a současně s tím se monitoruje i stav dělohy ( stahy ). A k tomu všemu je potřeba, aby se mimčo aspoň trochu hýbalo, což se nám včera moc nedařilo, takže malou musela sestřička budit a asi po hodině se jí to povedlo a všechno bylo v pořádku :slight_smile: . Pak doktor kontroluje stav porodních cest a dělá utz. A pak se ještě měří tlak a kontroluje moč, stejně jako při normální kontrole.
A Ty máš mimčo hlavičkou dolů?
28. lis 2006 v 11:31  • Odpověz
ahoj skoromaminky! Tak jak se vam dari? Ja mam dnes depresi, musim na ocni a rozhodne se, jestli musim, nebo nemusim rodit cisarem.
Taky me hrozne stve muj doktor. Nevim jak to udelat, abych uz tam nemusela. Mate nektera zkusenost se zmenou doktora v prubehu tehotenstvi? Ja se bojim, ze me nikdo jiny nebude chtit vzit :frowning2:
28. lis 2006 ve 12:59  • Odpověz
panenko děkuju.. to vyšetřují asi i zespodu,co? no to mě čekají hezký věci :unamused: jsem zhýčkaná Vlašínem, který vše jede přes utz. ve čtvrtek mě máti objednala k nim.. pořád má obavy, že bude muset odjet k rodičům pomáhat (vyměňovat okna)..jakobych bez ní nemohla odrodit!tak prý aby mě tam dámy poznaly a dobře se postaraly.. ale jsem zvědavá, tolik info co budeme najednou mít :grinning: nejraději bych přišla na to večer, kdy se malej nejvíc mrská. to by mě fakt zajímalo co tam dělá :grinning: jj,my máme mimi hlavičkou dolů už asi od 30tt... vy taky, nebo ne?

paula, nebooooj, vše dobře dopadne.. očička budou dobrý :slight_smile: ženského doktora jsem nikdy neměnila. :frowning2: ale jestli víš o nějakém lepším, co by tě přijal, tak do toho jdi (rozhodně za pozeptání u jiného nic nedáš..).. i po porodu by se dalo lecos zanedbat, tak abys byla v pořádku :slight_smile: držím palečky :slight_smile:
28. lis 2006 ve 13:50  • Odpověz
Lussi, vyšetření je zespodu, ale není to zas tak hrozné, jsou horší věci :wink: Naše mimčo se taky mrská nejvíc večer, přes den o ní skoro nevím, ale večer, to je někdy úplný vlnobití! :slight_smile: Asi zkouší co vydržím :slight_smile:
28. lis 2006 v 17:54  • Odpověz
Ahojky, Panenko, jsem taky z Brna, a i kdyz chlapecka cekame az v dubnu, rozhlizim se po brnenskych porodnicich. Jestli se muzu zeptat, kam pujdes rodit? Ja mam zatim nejlepsi reference o Obilnaku (mluvim o odbornosti pece, ne o vybaveni pokoju sestinedeli atd.).
Jinak preju pekne posledni dny s holcickou v brisku. Uplne Ti zavidim, uz se moc tesim na toho naseho drobecka. Uz bych si ho nejradsi pochovala, to tehotenstvi mi prijde hrooozne dlouhe :grinning:
28. lis 2006 v 19:43  • Odpověz
Ahoj Magdo, vybrané mám Bohunice, protože jsem měla bezproblémové těhotenství, o Obilňáku jsem ani neuvažovala. Kamoška tam rodila letos v červenci a byla spokojená :slight_smile: Takže opravdu záleží jen na Tobě, jak na Tebe při návštěvě daná porodnice zapůsobí. A co se týče odbornosti, v Bohunicích na tom taky nejsou špatně :wink:
A pokud Ti příjde Tvé těhotenství dlouhé už teď, tak počkej ke konci, když už počítáš dny do termínu :grinning:
29. lis 2006 v 06:58  • Odpověz
ahojky! Tak me to ocni vysetreni dopadlo dobre. Jsem sice silne kratkozraka, ale sitnice je v poradku. Pry kdyby nebyla, tak je riziko odchlipnuti pod tlakem porodu. Vysetreni se dela az nad -5dioptrii, takze nevim kolik mas Dasho, jestli mas vic, tak si tam taky radsi jdi.
Lussi, nevim o zadnem lepsim gyndarovi, ale vim, ze horsiho urcite nenajdu :frowning2: Tvoje mati dela v Bohunicich? A chce byt u porodu? Ja bych tu svoji u porodu nesnesla (ale nedela ve zdravotnictvi). Por. asistentka co vede nas kurz ma manzela porodnika a rikala, ze ji nakonec odrodil a pak i sil, i kdyz ona puvodne za zadnou cenu nechtela. Ale nechtel k tomu nikoho jineho pustit, aby to nepokazil :grinning:
29. lis 2006 v 09:17  • Odpověz
paulo, gratuluju, určitě se Ti ulevilo, viď? Tak ať všechno dobře dopadne!
29. lis 2006 v 09:30  • Odpověz
ahojek :slight_smile:
panenko je to horší jak normální vyšetření zespodu? podnikají tam něco extra? no jsem zvědavá co mě zítra čeká. ale jdu ke svýmu prim.Petrenkovi jestli ho znáš, tak jsem o něco klidnější.dnes už volali mamce,že jim rodi Králová (též jsem králová),tak jestli to nejsem už já :grinning: no ale cítím se všelijak, navíc doufám že můj MUDr.žertoval dnes na poslední kontrole, že klučina má cca 3.5kg! věřím že je mu se mnou v bříšku skvěle, ale jestli ještě poroste,takho nemůžu vyrodit normálně :fearful:
magdi jak píše panenka, i v Bohunicích lecos zvládnou, ale pokud se čekají komplikace,je prý obilňák lepší.. na mě působilo sice líp porodní na Obil.,ale poporodní,kde budu trávit zřejmě víc času zase v bohunicích, takže jdu raději též do bohunic.navíc to mám z lískovce blíž :grinning:
paula to je super že to s očkama tak dobře dopadlo :slight_smile: jj, máma dělá v bohunicích kde jsem se nakonec rozhodla přivést tu naši ratolest na svět, ale doufám u toho máti nebude(též bych ji tam nesnesla). už jsem ji to naznačila (navíc profesně je administrativa, takže k porodu nic..) ani nevim jestli bych chtela aby me rodil manzel kdyby to umel, ale to by me asi nevadilo :slight_smile: tobe ano?
opatrujte se maminky :slight_smile:
29. lis 2006 v 17:42  • Odpověz
Holky diky. S tema ocima se me fakt ulevilo, zase o starost min. To je fakt zajimava otazka, jestli by me vadilo, kdyby me rodil manzel kdyby to umel... Kdyby rodil jen me, tak by me to asi nevadilo, spis by me vadily ty ostatni zenske!! :grinning: Nedovedu si predstavit mit za manzela gynekologa :confounded: .
Lussi a kdy se chystas porodit?
29. lis 2006 v 17:55  • Odpověz
smích, dobrá otázka paula.. nechám to na tom malým, až zavelí, tak do toho půjdeme :grinning:
mě by porodník manžel nevadil, ale gyndař asi jo..(ale ono je to asi vše v jednom) kromě těch starších dam tam chodí spousta mladičkých atraktivních děvčat, a to bych asi taky špatně snášela :grinning:
paula ty už se chystáš a přemlouváš miminko kdy? :wink:
29. lis 2006 v 18:18  • Odpověz
Ahoj,
lussi horší než normální vyšetření to není a když budeš mít péči samotného primáře, tak se není čeho bát :slight_smile: Dej pak vědět jak jsi dopadla. :wink:
30. lis 2006 v 07:15  • Odpověz
Ja budu od nedele ve 38tt, tak zacnu s malinikovym cajem a cviky pripravnymi na porod. Nechci detatko nejak nutit, ale cim driv, tim lip :sunglasses: Jestli bude stejne tvrdohlave jako ja a manzel, tak si stejne vyleze az bude chtit. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. lis 2006 v 07:32  • Odpověz
paula, čajík a přípravy už dělám cca od 36tt? ale nijak intenzivně, jsem lenošná :D však mě to ten malej vrátí.. a věř tomu, beztak vyleze až bude chtít on :slight_smile: já našemu domlouvám teĎ na víkend :slight_smile:
pananko, no můžu ti říct, že nic moc... dnes tam bylo pěkně narváno. já byla klasicky prominent, tak šla přednostně (to mě bylo pěkně hloupý) naštěstí na monitoru jsem dlouho nezavazela, cca pul hodinky, protože malej asi spal, tak jsem ho probudila a šlo to :slight_smile: primář nepřišel a vyšetřovala mě nějaká dr.(mě je to šumák, čím míň pozornosti si říkám, tím líp).. extra příjemný to nebylo, jsem od vlašína zhýčkaná že mě tam dolů neleze, ale dalo se to.. taky byla milejší s váhou a odhaduje ji na 3.2, 3.3 :slight_smile: ale i tak jsem tam byla 2h! hrůza... příště jdu v úterý, ale doufám že to o víkendu vypukne a miminko zavelí :slight_smile: intenzivně ho přemlouvám..včera mě odešel kousek hlenové zátky, takže na sebe prý nedá dlouho čekat.. bohužel do toho mě začíná bolet v krku, takže vařím čajíky, baštím vitamínky, tak to snad nějak ustojím. naštěstí rýmu nemám, to by mě dost vadilo, dýchat pusou fakt neumím, vadí mě jak ji mám hned vyschlou... :slight_smile:
no nic, opatrujte se maminky, ať to máme brzy všechny a rychle za sebou :slight_smile:
30. lis 2006 ve 14:26  • Odpověz
ahojky! No ja pripravy delam uz dele - cviceni a dychani a tak, ale taky to flakam :wink: . Cajik jsem si koupila az ted, prekvapilo me docela, ze chutna. Lussi, ja jsem 2 hodiny u normalniho gyndare uz od 32tt! Delaji me vzdy monitor aspon pul hodiny, to je v jine mistnosti nez ordinace, pak musim zase cekat a pak u doktora normalni vysetreni :unamused: Ultrazvuk jen na prani (kdyz bych si zaplatila) takze uz jsem mimiska od 31tt nevidela :frowning2: . Ted ma doktor dovolenou a ja mam pristi termin az 15.12. porad premyslim jak to udelat, abych uz tam nemusela :confused:
Jestli ti odesel kousek hlenove zatky, tak to uz urcite o vikendu prijde! Taky moc pekne datum, 2.12.! Preju ti moc moc stesticka a budu na tebe myslet! To boleni v krku muze byt taky znamkou toho, ze se v tele neco deje, uvidis, ze az budes rodit, tak to bude dobry.
1. pro 2006 v 09:22  • Odpověz
ahojek Paula :slight_smile:
s tím jiným doktorem ti skutečně nemohu pomoci.. proč se ti u něj vlastně nelíbí? vidíš, máš dobrou péči, já nebyla u svýho dýl jak 10 minut, juknul na srdíčko, vyřídili poradnu a ahoj.. z toho ze jsi prtě už dlouho neviděla si nic nedělej, já též ne, ono tam už není ani moc co vidět.. je už pěkně veliký.jen by ti mohl říct,jestli je mimísek hlavičkou dolů..překvapuje mě, kolikrát se setkávám s maminkami co musí tuto otázku řešit..
taky mě to napadlo, jelikož jsem neprochladla ani nikdo v okolí nemá chřipku, nikde moc necourám.. prý sliznice v těhu pracuje jinak, tak uvidím. přidává se i rýma,ale zatím je to dost mírné, tak uvidím. díky moc za uklidnění :slight_smile:
opatruj se a též na vás moc myslím, utíká nám to všem :slight_smile: tak hodně štěstíčka zdravíčka a krátký porod :slight_smile:
1. pro 2006 ve 12:01  • Odpověz
ahoj Lussius, co tu jeste delas? Ja myslela, ze uz rodis. No ja jsem primo u doktora tak 3 minuty, vsechny ostatni vysetreni a monitor dela sestricka v jine mistnosti, on se na to jen podiva, rekne ze je vse v poradku a posle me pryc. Minule byl dost neprijemny, protoze ja nechci delat utz, ze se to plati a pro nej je to asi dobry zdroj prijmu (nacerno, nikdy jsem nevidela ucet) a tak se do me dost navazel, ze nemam rada svoje miminko a ze je to tim, ze jsme cizinci, ze nemec by ty penize dal... atd. :angry: Ja se pak rozbrecela, protoze samozrejme svoje mimi rada mam a moc se na nej tesim, ale holt za ty prachy mu radsi neco koupim, nez abych se nechala ultrazvukovat... Proto uz tam nikdy nechci. taky vidim, jaky ma o me mineni... Nasla jsem si novou doktorku, ta me ale vezme az od ledna. :frowning2:
Jinak mimisek uz je hlavickou dolu a je s nim vse v poradku, takze to je dobre. Jen si nekdy delam starosti, jestli ho temi svymi stresy moc nezatezuju. Z toho doktora jsem byla dost hotova a porad na to musim myslet, co vse me rekl... :frowning2: , to na klidu neprida.
No tak jsem se tu vypovidala, snad to bude lepsi.
Mej se moc hezky a at se ti brzo udela lip!
1. pro 2006 v 17:09  • Odpověz
no tedaaa, bych takovymu dr.rekla, ze utz neni moc zdravy pro mimi a jelikoz ho mam moc rada, tak to kuli nemu nepodstupuju.. kdyby to chtel vyvratit, tak bych mu oponovala, ze kdo se v tom pak ma vyznat co je teda pro mimi skodlivy, proto to radeji nebudeme s utz prehanet.. o penize tu preci nejde, ale o budouci generace deti! holt ho nejak zahnat do kouta.. (ale ted se me to rika, ale jakmile na me nekdo neco vybafne, tak taky nevim honem co rict).. no však k němu už mockrát nepůjdeš, nebo jo? leden je za dveřmi, termín porodu ještě dřív... drž se, to už zvládneš :slight_smile: vydržela jsi to tak dlouho.. a co manžel, ten by ho nějak nezmák? co na toho dr. rika vubec on?
nekde jsem cetla, ze kdyz je mamka ve stresu, mimisci jsou pak bystrejsi ci neco tak.. treba na tom neco je? :wink: ale bud v klidu, me taky mati furt stresuje, ale nemyslim si, ze by to melo na malyho nejaky vliv.snad jen, kdyby ji to chtel vratit a k babicce moc nechtel.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no hlavne at tobe je fajn :slight_smile: my to s mrnousem snad uz nejak doklepem :grinning:
opatruj se a hlavu vzhuru :slight_smile:
1. pro 2006 v 18:08  • Odpověz
To mas pravdu,me taky napadne az potom, co bych mela rict. Ale kdyz to na me vybafl, tak jsem mu uprimne odpovedela (ze je to kvuli tem penezum) a to ho jeste vic nas..... :sunglasses: Manzel ho nesnasel uz od zacatku chtel, abych chodila jinam, jenze ja nechtela menit doktora v tehotenstvi. Takze ten ted tak akorat rekne, ze mel pravdu... :wink:
To jsem teda jeste neslysela, ze by miminka maminek ve stresu byly bystrejsi?! Spis jsem slysela, ze stres skodi... Ale to by bylo fajn, kdyby to melo pozitivni vliv.
No jo, bez stresu se zit neda, kazdy mame nejaky problemy. A co ty a mati? Bude ti asistovat u porodu? :slight_smile: :wink:
1. pro 2006 v 18:19  • Odpověz
paula!!! to ses akorát trefila.. zřejmě tam matka bude. dnes je jeden den mimo Brno, pomáhá babičce uklízet po zednících.. už v poledne mě volala, kde jsem, jestli rodím! :angry: rozdejchávám to ještě teď..neptala se jak se cítím ap., rovnou jestli rodím! ona mě fakt musí každý den šmírovat a neustále pronásledovat, případně se navážet. že jsme se už dávno neodstěhovali. ať mě ještě chvilku povídá, jak máme u nich perfektní bydlení..jsem zvědavá co bude dělat, až se opravdu odstěhujeme. příští vánoce tu už nebudeme, ať se děje co se děje.. když tak vyvádí teď, co bude dělat až se to malý narodí! to se snad nastěhuje k nám, nebo co?
paula,taky to máš nahouby, že tě manžel nepodrží a jen řekne, že ti to říkal.to je jak ten můj :grinning:
nemáš pocit, že jsme tu už jen my 2? :grinning: halooo,co vy ostatní? jste v pohodě?
ahoj Lu
2. pro 2006 v 15:10  • Odpověz
Ahoj Lussi!No ja to myslela spis ze srandy, ale to u toho tvoje mati fakt chce byt? Jako primo u porodu?
I kdyz ta moje prijede 21.12. a taky uz zacala cosi o tom, ze by se teda rada podivala, jak to tu v te porodnici vypada.. :confounded: .Kdyz jsem se ji zeptala, jestli to jako chce byt u porodu, tak ze ne, ze by pockala nekde na chodbe. Me to ale pripada desne trapny, byt tam s matkou (to ji ale nemuzu rict). Jsme prece dospeli, tak ja a manzel a hotovo. Vsichni ostatni muzou prece prijit az na navstevu na pokoj, ne?
Hele, je to jeji prvni vnouce? Nasi jo. Pry u tech dalsich uz tolik nevyvadeji.
Ja jsem na jednu stranu rada, ze mamka prijede a ty prvni tydny me pomuze, na druhou stranu by me zajimalo, jak bysme to zvladli, kdyby jsme byli sami. Je fakt, ze nam aspon udela domaci prace a ja budu mit cas se 100% venovat miminku. Jsem sama zvedava, jak budu prijimat rady. Jestli budu vdecna, nebo me bude stvat, ze mi do toho keca :wink:
Vcera jsme byli na navsteve u jednoho mimi, co se narodilo pred rokem v 5.mesici a melo 500g. Je to porad takovy maly uzlicek! :frowning2: Jsem rada, ze to svoje jeste nosim v sobe :grinning: .

A co vy ostatni? Predpokladam, ze panenka uz rodi.. :wink:
3. pro 2006 v 15:10  • Odpověz
Ahoj holky! Tak LUSSIUS se včera 3.12. ve 14:40 narodil chlapeček. Martin, 52 cm a 3,7kg :wink:
4. pro 2006 ve 13:18  • Odpověz
jeee!!! diky za tu zpravu! :slight_smile: Lussius obrovska gratulace! Doufam, ze vse probehlo v poradku a tobe i miminku se dari dobre! :slight_smile: :wink:
4. pro 2006 ve 13:25  • Odpověz
Lussius: No to je nadhera, tak uz tu v prosincovkach mame prvniho kluka. Moc a moc blahopreji k narozeni syna Martina, je to poradny kus chlapa!!!! :grinning: Tak at vam krasne roste a cely zivot dela jen samou radost. Jeste jednou gratuluji!!!!! :sweat_smile: At se vam obema krasne dari.
5. pro 2006 v 11:03  • Odpověz
Tak dnes jsme se konečně vrátili z nemocnice. hned v pátek 10 listopadu mě převezli do nemocnice v Písku...no a 11.11.2006 v 08.38 spatřil světlo světa po provedení císařského řezu Jan Hospodka-nyní již Šrámek-2120 gramů a 44 cm! Dneska nás konečně pustili domů,ale to zabydlování dalo dost zabrat, tak píšu až teď!
Maminky pokud můžu ještě radit tak si užívejte co nejvíc spánku!!!
Zítra se pokusím udělat tu nějaký album s fotečkama :wink:
5. pro 2006 ve 23:26  • Odpověz
Msunny: no to je nadhera, take kluk. Tak to mnohokrat blahopreji, je to super. :grinning: Preji mamince i Honzikovi vse nej a zvladnuti vseho v pohode. Uz se moc tesime na fotecky. :wink:
6. pro 2006 v 07:42  • Odpověz
msunny: moc gratuluji k Honzikovi. Mate pekne datum narozeni. Doufam, ze je vse v poradku! Tesime se na album!

Dasho a co ty, jak se citis?Uz ti vlastne prijel manzel?
6. pro 2006 v 10:42  • Odpověz
Paulo: manzilek prileti tuto sobotu, takze uz se mi to konecne krati. Dneska jsem byla na kontrole a pristi tyden jdu na prvni monitor. Manzela se nemuzu dockat, uz se tesim, az ho budu mit vedle sebe a budeme moci byt proste spolu. Sice nas ceka jeste hodne nakupovani, ale s nim to bude vsechno mnohem snazsi.
A co ty? Jak se citis? Uz se nam to tady pekne plni kluky, tak uvidime, ja jsem porad v ocekavani holcicky, nebo alespon si to tak myslim. Jeste nevim presne, jak se bude jmenovat, ale za chvili uz budeme muset dodat jmena, takze nam moc casu take nezbyva. :grinning:
6. pro 2006 v 16:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.